Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Besiktas Istanbul : FC Porto - 21. listopadu 2017   18:00

Besiktas Istanbul
41' Talisca (Tosun)
1:1
(1:1)
FC Porto
FC Porto
29' Felipe  (R. Pereira)
Fabri – Gönül, Pepe, D. Tošić (46. Medel), Adriano – Arslan, Hutchinson (C), Talisca (87. Özyakup) – Quaresma (90+2. Negredo), Tosun, Babel.
Zengin – Mitrović, Negredo, Özyakup, Medel, Lens, Erkin.
Besiktas Park, Istanbul (TUR)
FC Porto
J. Sá – R. Pereira (80. J. M. Corona), Felipe, Marcano, Telles – Maxi Pereira, D. Pereira, S. Oliveira, H Herrera (C) (90. D. Reyes), Brahimi – Aboubakar.
Casillas – Hernâni, Ó. Torres, J. M. Corona, Layún, A. André, D. Reyes.

Besiktas si sedmkrát zahrál UEFA Champions League a dnes si poprvé v historii zajistil účast v její vyřazovací části. Turecký tým remizoval s Portem i ve druhém vzájemném zápase základní skupiny G a postupuje dále z prvního místa. FC Porto může Besiktas do vyřazovací části doprovodit, musí ale doufat v pomoc Monaka. Konečný výsledek. Besiktas Istanbul 1 FC Porto 1.
90+2'
90+2'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Ricardo Quaresma, přichází Álvaro Negredo.
90+1'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 2 minuty.
90'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Héctor Herrera, přichází Diego Reyes.
89'
FC Porto připravilo poslední střídání, u postranní čáry už je vyvlečený a připravený Diego Reyes.
88'
Felipe se v blízkosti levého rohového praporku k centru nedostal a hosté míč odvrátili na rohový kop, který žádné nebezpečí nepřines.
87'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Talisca, přichází Oğuzhan Özyakup.
85'
Iván Marcano po rozehrání standardní situace z pravé strany na přední tyči hlavičkoval zády k bráně přibližně dva metry vedle pravé tyče!
84'
Pokud by Besiktas dnes s Portem remizoval stejně jako v prvním vzájemném zápase, předčasně by slavil vítězství ve skupině G a postup do vyřazovací části z prvního místa.
83'
Ricardo Quaresma rozehrál na levé straně standardní situaci a na vzdálenější pravou tyč točil pravačkou pěkný centr, jenže José Sá míč vyboxoval do bezpečí.
82'
Ricardo Pereira asistoval u vyrovnávacího gólu Taliscy a před pár okamžiky byl stažen ze hřiště.
80'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Ricardo Pereira, přichází Jesús Manuel Corona.
78'
Ryan Babel orazítkoval tyč a vzápětí mohl udeřit Quaresma, ve druhém poločasu jsme ale zatím žádného gólu nebyly a stále je stav nerozhodný 0:0.
77'
Besiktas už nikam nespěchá a v klidu kombinuje ve středu hřiště. Síly Porta neustále docházejí.
76'
Do konce zápasu zbývá odehrát patnáct minut a Porto dnes potřebuje tři body více než Besiktas, jenže během posledních okamžiků diktuje tempo Besiktas.
75'
José Sá vyběhl z brány a po dobrém čtení hry míč odkopl za pravou postranní čáru do bezpečí.
73'
Alex Telles odvedl v šestnáctce dobrou práci a odvrátil míč do zámezí. Besiktas měl k dispozici rohový kop, jenže následný centr žádné nebezpečí nepřinesl.
72'
Héctor Herrera si srovnal míč na pravačku, jeho prudká rána zpoza šestnáctky ale zamířila nad.
71'
Hráči Porta na levém křídle tak dlouho otáleli s centrem do šestnáctky nebo střelou, až o míč přišli.
70'
Ricardo Quaresma si dobře pokryl míč ve středu hřiště u levé postranní čáry tělem a byl faulován.
69'
Fotbalisté Besiktase si ve finální fázi útoku nerozuměli a následoval odkop od brány Josého Sá.
68'
Už to vypadalo, že se Besiktars v pravém rohu šestnáctky dostane ke střele, míč byl ale odvrácen za postranní čáru. Hosté tak mohli alespoň vhazovat.
67'
Yacine Brahimi se dostal na levé straně šestnáctky k prudké přízemní střele, která z úhlu mezi dvěma obránci Besiktase na bránu neprošla a byla zablokována.
65'
Yacine Brahimi unikal podél levé postranní čáry a Gökhan Gönül mu vložil do cesty závoru. Jasná karta.
64'
Cenk Tosun strčil na levé straně u rohového kopu do Maximiliana Pereiry a oba se vzápětí dostali do potyčky, která nevyrostla v nic velkého a rozhodčí si vystačil s domluvou.
63'
Ricardo Pereira se ocitl po přihrávce z pravé strany uprostřed šestnáctky v obrovské šanci, jenže místo zakončení placírkou se rozhodl pro šajtli, která zamířila vedle vzdálenější levé tyče!
62'
Ricardo Quaresma napřáhl na levé straně šestnáctky k prudké střele levačkou, která mířila do předního horního rohu brány, José Sá ale předvedl fantastický reflexivní zákrok, když míč nataženou rukou ve výskoku vyrazil nad!
61'
FC Porto se samozřejmě párkrát dostane k míči, jenže jakmile ho získá, hned přichází další ztráta.
60'
Hra se odehrává převážně ve středu hřiště a Besiktas dominuje držení míče. Hosté jsou po přestávce bezzubí a zatím se po ní marně snaží dostat do šance.
59'
Besiktas má po přestávce velkou převahu, zatím ji ale nedokázal gólově vyjádřit. Ryan Babel byl před pár okamžiky hodně blízko, jeho pokus ale zastavilo břevno.
58'
Ryan Babel si z levé strany podél hranice šestnáctky potáhl míč do středu hřiště a poté zpoza ní napřáhl pravačkou ke krásné prudké střele, které se od břevna odrazila zpět do hry!
56'
Ricardo Quaresma po skvělém napadání jednoho ze spoluhráčů roztáhl hru doprava, odkud na přední tyč mířil přízemní centr, který dobře odvrátil Iván Marcano.
55'
Ryan Babel vypomohl přetížené obraně Besiktase a odkopl míč za pravou postranní čáru.
53'
Ricardo Quaresma na pravém křídle rozehrál standardní situaci a po jeho dlouhém diagonálním centru se uprostřed šestnáctky dostal k hlavičce Pepe, bývalý obránce Realu Madrid ale mířil pouze doprostřed brány a náruče Josého Sá.
52'
Ricardo Quaresma na pravé straně rozehrál rohový kop a na přední tyči se dostal k hlavičce Atiba Hutchinson, jeho pokus ale mířil spíše do výšky než do brány a José Sá ukryl míč v náručí.
51'
Jeden z hráčů zůstal ležet na hrací ploše a Ricardo Quaresma musel počkat s autovým vhazováním.
50'
Adriano se ve středu hřiště nadechl k velkému sólu, které mu neumožnil hned z kraje Ricardo Pereira, který ho za levou ruku stáhl k zemi. Jasný faul, ale bez karty.
49'
Vincent Aboubakar se ocitl na pravém křídle v blízkosti rohového praporku v tísni a nevěděl, co má udělat, nakonec v souboji s dvěma protihráči o míč přišel a Tolgay Arslan ho po krásné kličce vyvezl.
48'
Fotbalisté Besiktase vybojovali na pravém křídle po sraženém centru rohový kop, který byl rozehrán na přední tyč, kde se zaskvěl Alex Telles a odvrátil míč.
47'
Ryan Babel krásným pasem z levého křídla našel před šestnáctkou Taliscu, který se pokusil o přihrávku patičkou za sebe a míč skončil u jednoho z hráčů Porta.
46'
Střídání v týmu Besiktas Istanbul: ze hřiště odchází Duško Tošić, přichází Gary Medel.
46'
Vincent Aboubakar obstaral výkop druhého poločasu, do kterého oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1, tedy skóre, kterým skončilo úvodní měření sil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Porto vykročilo do zápasu dobře a dominovalo držení míče, jenže první šanci měli na svědomí domácí, když Ryan Babel napřáhl zpoza šestnáctky k nepříjemné táhlé střele a José Sá ji zastavil nadvakrát. Zatímco hráči tureckého týmu první šanci nevyužili, na opačné straně se po necelé půlhodině prosadil krásnou střelou bez přípravy Felipe. Už to vypadalo, že hosté odejdou do kabin spokojenější, jenže krátce před přestávkou vyrovnal po fantastické individuální akci a přihrávce Cenka Tosuna do prázdné brány Talisca. Skóre po prvním poločase. Besiktas Istanbul 1 FC Porto 1.
45'
43'
Talisca se snažil na útočné polovině vybojovat míč, jenže jednoho z protihráčů nepříjemně nakopl a zcela po zásluze viděl místo míče žlutou kartu.
41'
Besiktas Istanbul právě vstřelil branku!
Besiktas na levém křídle obstaral autové vhazování, po kterém si Cenk Tosun na cestě do šestnáctky nádherně přehodil míč přes hlavu jednoho z protihráčů a mezi třemi věžemi Porta poslal před bránu krásnou přihrávku, po které TALISCA po zemi skóroval do prázdné brány! Besiktas vyrovnal. Asistence: Cenk Tosun.
41'
Alex Telles dokázal krásně odcentrovat z levé strany hřiště, jenže před bránou nebyl nikdo. Fabri vyběhl z brány a bez problémů stáhl míč ze vzduchu.
40'
Hra byla přerušena kvůli ošetření jednoho z hráčů na hrací ploše a Gökhan Gönül na chvíli odběhl ke střídačce, aby si vyslechl v rychlosti taktické pokyny.
39'
Vincent Aboubakar si nabíhal do šestnáctky na centr z pravé strany a na bližší tyči se málem dostal ke gólové střele, Pepe ho ale dostal pod tlak a jeho pokus zamířil nad.
37'
Ricardo Quaresma předvedl koloběžku a poté na pravé straně šestnáctky upadl, hra ale plynula dále a následný centr jeho spoluhráče byl na vzdálenější levé tyči odvrácen.
36'
Vincent Aboubakar si to odvážně namířil do šestnáctky mezi tři nebo čtyři hráče, do zakončení se ale nedostal a domácí rychle odpálili míč vedle pravé postranní čáry.
35'
Jeden z hráčů Besiktase zůstal ležet na hrací ploše, jenže hlavní rozhodčí nechal hru plynout dál. Až poté byla přerušena a domácí fotbalista mohl být ošetřen.
33'
Ricardo Quaresma se ocitl po odvráceném míči ze standardní situace na pravé straně šestnáctky ve velké šanci, prudkou střelou z úhlu a blízkosti ale Josého Sá nepropálil!
32'
Ricardo Quaresma se snažil prosadit u pravé postranní čáry, kde si obhodil Alexe Tellese, který ho hned vzápětí fauloval. Standardní situace pro Besiktas.
31'
FC Porto plní plán, a pokud dnes zvítězí a Lipsko zároveň prohraje, bude se radovat z postupu.
30'
Porto mělo během úvodních minut obrovské držení míče a po necelé půlhodině udeřilo z ničeho nic, protože Besiktas zlepšil hru a nakonec on byl jako první blízko ke skórování.
29'
Porto právě vstřelilo branku!
FELIPE si naběhl do šestnáctky na krásný centr z pravého křídla od Ricarda Pereiry a napálil míč bez přípravy pod horní tyč! FC Porto vede v Turecku 1:0. Asistence: Ricardo Pereira.
27'
Vincent Aboubakar se vrhl dopředu za kolmým pasem, který chtěl odkopnout rychle Pepe, místo odkopu ale schytal nepříjemný šlapák.
26'
Hra je velice vyrovnaná a nesvědčí o tom jen současný výsledek, ale především hra na hřišti.
25'
Fabri hodně dlouho otálel s výkopem od brány, nakonec ale napomenutí v podobě žluté karty neviděl.
24'
Besiktas na levém křídle rozjel krásnou kombinaci na jeden dotek, jediným problémem bylo, že poměrně rychle a daleko od šestnáctky skončila.
23'
Ricardo Quaresma do šestnáctky poslal ze standardní situace příliš nízký centr, který hosté odvrátili.
23'
Ricardo Quaresma si krásně u levé postranní čáry stáhl vysoký míč nártem ze vzduchu do pohybu a už si to pelášil směrem do šestnáctky, jenže Maximiliano Pereira ho rychle zatáhl zezadu a viděl žlutou kartu.
21'
Besiktas se vrhl směrem vpřed a jeho následnou akci zastavila nepřesná finální přihrávka.
20'
Rozehrávku Porta zhatila nepřesná finální přihrávka a dopředu se mohou vydat opět domácí hráči Besiktase.
19'
Ricardo Quaresma na levém křídle obstaral rohový kop, jeho následný centr ale žádné nebezpečí nepřinesl.
18'
Ryan Babel napřáhl zpoza šestnáctky k prudké střele, která letěla nad zemí a mířila k levé tyči, José Sá ale předvedl skvělý zákrok a nadvakrát míč zastavil! Utkání pokračuje bez branek.
17'
Ricardo Quaresma si ukousl velký krajíc, když se na pravém křídle v blízkosti středového kruhu vtrhl neohroženě mezi dva protihráče, z nichž druhý ho o míč připravil.
16'
Ricardo Quaresma po chybě v rozehrávce Porta krásně odcentroval z pravého křídla na vzdálenější levou tyč, lde Gökhan Gönül vracel míč hlavou před bránu, našel ale pouze jednoho z hráčů FC Porta.
15'
Porto během posledních okamžiků dominuje držení míče, jenže Besiktas na druhou stranu dobře napadá.
14'
Akci hostů zhatila nepřesná finální přihrávka a Gökhan Gönül mohl vzápětí u postranní čáry vhazovat.
13'
FC Porto dlouho drželo míč na polovině Besiktase a fanoušci okamžitě začali hlasitě a jednolitě pískat.
12'
Ze zápasu uběhlo dvanáct minut a zatím čekáme marně na příležitost, která by zaváněla úvodním gólem.
11'
Héctor Herrera posílal do šestnáctky dlouhý kolmý pas, u kterého byl jako první brankář Fabri.
10'
Sérgio Oliveira kvůli karetnímu trestu vynechá poslední zápas základní skupiny UEFA Champions League. Portu dnes za určitých okolností stačí remíza, spoléhejte ale na to... Nejlepší je hrát bez ohledu na ostatní.
9'
Sérgio Oliveira vlétl do souboje ve středovém kruhu hodně zostra a vysloužil si první žlutou kartu.
8'
Ricardo Quaresma byl ústřední postavou posledních okamžiků, když nejprve z pravé strany poslal na vzdálenější levou tyč nádherný centr, na který dva je spoluhráči nedosáhli, a druhý byl odvrácen.
7'
Talisca se snažil prosadit u pravé postranní čáry a Ryan Babel ho stáhl k zemi, jenže faul se nepískal a dopředu se mohli vrhnout hosté. Jejich útok měl ale jepičí život.
6'
Héctor Herrera roztáhl hru dobře do levé strany, jenže Alex Telles tak dlouho u levé postranní čáry otálel s tím, co udělat, až mu míč odskákal za postranní čáru.
5'
Besiktas rychle rozehrál a málem se řítil do přečíslení dva na nikoho, jenže José Sá včas vyběhl ze své brány a odpálil míč za levou postranní čáru.
4'
Maximiliano Pereira na pravé straně obstaral autové vhazování a na přední tyč poslal dlouhý míč, který jeden z jeho spoluhráčů podskočil a Duško Tošić ho odvrátil hlavou.
3'
Hráči tureckého týmu se snažili prosadit středem hřiště, kde neuspěli a navíc jim byl odpískán útočný faul. Yacine Brahimi motal na pravé straně šestnáctky hlavy obránců Besiktase, nakonec se ale do zakončení nedostal.
2'
Ricardo Quaresma se ocitl u pravé postranní čáry v obležení dvou protihráčů, přesto z bezvýchodné situace dokázal najít cestu a přesně přihrál do středu hřiště.
1'
Tamní hlasatel fanoušky v hledišti pořádně vyhecoval a domácí Besiktas za fantastické divácké kulisy obstaral výkop dnešního zápasu. Turecký klub je ve skupině G první, zatímco Porto druhé s čtyřbodovou ztrátou.
1'
Fotbalisté obou týmů právě nastoupili na hrací plochu a stadionem se rozezněla znělka UEFA Champions League, při které vždy mrazí v zádech. Začínáme!

Besiktas Istanbul: Fabri – Gönül, Pepe, D. Tošić, Adriano – Arslan, Hutchinson (C), Talisca – Quaresma, Tosun, Babel.
Náhradníci: Zengin – Mitrović, Negredo, Özyakup, Medel, Lens, Erkin.

FC Porto: J. Sá – R. Pereira, Felipe, Marcano, Telles – Maxi Pereira, D. Pereira, S. Oliveira, H Herrera (C), Brahimi – Aboubakar.
Náhradníci: Casillas – Hernâni, Ó. Torres, J. M. Corona, Layún, A. André, D. Reyes.

Rozhodčí: Antonio Mateu Lahoz. Asistenti: Pau Cebrián Devís, Roberto del Palomar. Čtvrtý rozhodčí: Diego Barbero Sevilla. Brankoví rozhodčí: Carlos Del Cerro, Alejandro Hernandez (všichni ESP).
Pokud FC Porto v úterý večer zvítězí na hřišti Besiktase Istanbul a Lipsko poté v zápase hraném v tradičním čase nikoliv, zajistí si postup do vyřazovací části UEFA Champions League. Besiktas se s deseti body nachází na čele základní skupiny G a na druhé Porto, které má výsledky jako na houpačce, má náskok čtyř bodů. Turecký klub ještě nepoznal chuť porážky, když po třech výhrách v řadě v posledním zápase remizoval doma s Monakem, které získalo zatím pouhé dva body.