Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Manchester City - 4. dubna 2018   20:45

Liverpool
12' M. Salah (Firmino) • 21' Oxlade-Chamberlain (Milner) • 31' Mané (M. Salah)
3:0
(3:0)
Liverpool
Karius – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain (85. A. Moreno) – M. Salah (52. Wijnaldum), Firmino (71. Solanke), Mané.
Mignolet – Clyne, Wijnaldum, A. Moreno, Ings, Solanke, Masterson.
Brych – Borsch, Lupp
Anfield Road, Liverpool
Manchester City
Ederson – Walker, Otamendi, Kompany, Laporte – Gündoğan (57. Sterling), Fernandinho, D. Silva – De Bruyne, Jesus, Sané.
Bravo – Danilo, Stones, Sterling, Delph, B. Silva, Zinčenko.

Ode mě to bude pro dnešek vše. Díky za pozornost a u následujících zápasů Ligy mistrů zase někdy na počtěnou!
Skvělý produktivní výkon v prvním poločase a takticky zvládnutá druhá půle. Takto nějak se dá specifikovat výkon Liverpoolu, jenž vynuloval Manchester City a po výhře 3:0 je velice blízko k postupu do semifinále Ligy mistrů!

Pojďme ale od začátku. The Reds se dostali brzy do vedení, ve dvanácté minutě se prosadil Mohamed Salah, kterého v následujících devatenácti minutách doplnili také Alex Oxlade-Chamberlain a Sadio Mané. Po skvělém poločase byl stav 3:0.

Jürgen Klopp následně věděl, že pokračovat v útočení by byla sebevražda. Německý kouč tak hru stáhl a Liverpool svého soupeře, který byl ve druhém poločase hodně aktivní na míči, do ničeho nepustil. Citizens dokonce nevystřelili ani jednou na branku!
90+4'
90+2'
Neoblíbenec domácích fanoušků Raheem Sterling ve středu hřiště zajel pod nohy Georginia Wijnalduma a je dalším žlutě potrestaným hráčem utkání.
90+2'
Přihrávka do vápna nebyla zachycena a Loris Karius opět drží míč. Stadionem opět zní You'll Never Walk Alone, velká výhra s čistým kontem je totiž hodně blízko.
90+1'
Hosté kombinují na útočné polovině v době, kdy se hraje již první nastavená minuta z celkových tří. Liverpoolští klasicky čekají a nepouštějí svého soupeře do ničeho kloudného.
90'
Loris Karius si pohlídal další centrovaný míč z pravé strany, který nyní posílal na branku Gabriel Jesus. Německý brankář nikam nespěchá, čisté konto na domácím hřišti by mohlo v odvetě rozhodnout.
89'
David Silva dostával slušnou přihrávku do vápna a z menšího úhlu to mohl zkusit. Místo toho intuitivně centroval na penaltu, kde byl ale jen James Milner.
88'
Otamendi vysílal dlouhou přihrávku přes celou šíři hřiště na levou stranu, kde hraje Leroy Sané. Toho ovšem opět přelstil úžasný Trent Alexander-Arnold, jenž míč prodloužil na aut.
87'
Blíží se nám finále prvního zápasu anglického souboje a Manchester City stále nenašel recept alespoň na střelecký pokus. Moc času modrým nezbývá!
86'
Jordan Henderson nyní udělal zbytečnou klukovinu a v odvetě nebude vidět. Sterlinga připravil o míč celkem tvrdým zákrokem a vidí žlutou kartu.
85'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Alberto Moreno.
84'
Leroy Sané následně dostal přihrávku do vápna a poprvé mohl zakončovat zblízka. To se mu povedlo a Karius jeho pokus vyrazil před sebe. Následně sice přišel gól do prázdné branky, ale pozor – ofsajd!
83'
Těsně před vápnem byl lehce zasáhnut de Bruyne, jenž ovšem ve svém snažení pokračoval. Střílený centr poslal na penaltu, kde stál David Silva. Od něj se míč odrazil do rukou Kariuse. Nic nebezpečného.
82'
Nene, Sanému se dnes nejspíše nic nepovede vymyslet. Trent Alexander-Arnold hraje úžasně a německého rychlonožku do ničeho nepouští. Nyní jeho snažení ukončil parádním blokem.
80'
Sadio Mané zapnul motor a kličkoval na vlastní polovině. Míč si následně předkopl a Kevin de Bruyne se mu postavil ve vysoké rychlosti do cesty. Jasná žlutá karta pro belgického borce.
79'
A Manchesteru City toho už moc nezbývá. Fernandinho to zkoušel z nějakých dvaceti metrů, ale svým naivním pokusem trefil jen před sebou postaveného obránce.
77'
Domácí fanoušci jsou opravdu ve varu, úžasná atmosféra. Domácí fanoušci hlasitě fandí a mávají šály. Hra je hned jednoduší pro fotbalisty v červených dresech.
76'
Gabriel Jesus je lehce frustrovaný a jde to na jeho hře vidět. U levé lajny zajel do jednoho z domácích a následně s výrokem rozhodčího nesouhlasil. Inkasuje druhou žlutou kartu utkání.
75'
Velké ovace na Anfield Road poté, co Kyle Walker nezachytil míč na obranné polovině. Hostující defenzíva udělala zbytečnou chybu a Liverpool rozehrává aut naprosto zadarmo.
74'
Raheem Sterling byl poprvé využit. Na pravé straně utekl a odcentroval na hranici malého vápna. Gabriel Jesus zakončoval v záklonu a v takové nefotbalové pozici. Nic z toho nebylo.
73'
De Bruyne opět mohl zakončovat, ale místo toho přihrál na levou stranu Sanému. Ten odcentroval do šestnáctky, kde si ovšem David Silva počínal nedovoleně.
72'
A hned se Dominic Solanke prodral do útoku, má velkou chuť. Na pravé straně vybojoval míč a posílal jej na penaltu. Sadio Mané zde byl v těsném kontaktu a míč se od něj jen odrazil do rukavic znuděného Edersona.
71'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Dominic Solanke.
70'
Aktivně to zkoušel ve středu hřiště Georginio Wijnaldum, jehož sprinterské účinkování ukončil faulem jeden z hostů. Domácí tak mají šanci zakombinovat a uklidnit hru.
69'
Rohové kopy a standardní situace Manchesteru nejdou. Nyní to zkoušeli hosté opět z levé strany, hlavičkující hráč ovšem mířil jen vysoko nad branku.
68'
Sadio Mané následně postupoval po levé straně, ale proti bránící dvojce moc šancí neměl a sám to věděl. Pokoušel tedy spadnout, Felix Brych ovšem jeho úmysl přečetl.
66'
Do první zajímavější útočného akce svého celku ve druhém poločase se mohl dostat Alex Oxlade-Chamberlain. Na pravé straně byl ovšem čistě vytlačen bránícím Laportem.
65'
Kevin De Bruyne nyní mohl z hranice vápna zakončovat, místo toho ale zvolil přihrávku na Davida Silvu, jenž byl na hranici malého vápna. K zakončení se ovšem nedostal, pískal se totiž další ofsajd.
64'
Po dlouhé době se hosté stáhli až ke své brance, odkud rozjíždějí jeden ze svých útoků. Bude ten další úspěšný anebo dopadne jako všechny předchozí?
63'
Leroy Sané následně dostával krásný míč do běhu a ve vápně sklepával pro lépe postaveného Davida Silvu. Před španělským playmakerem ovšem stála dvojice bránících hráčů, která včas zasáhla.
62'
Šikovný Fernandinho našel parádním centrem na pravou stranu Sterlinga. Ten se dostával již ke střele, ale v ten moment byl pískán ofsajd. Nejspíše tomu tak ale po opakovaném záběru nebylo, ten ale sudí nemají.
60'
Další akce v šestnáctce, i nyní to bylo ovšem od domácí obrany skvěle vyřešeno a pohlídáno. Citizens kombinují a stále něco vymýšlejí, nikam to ovšem nevede.
59'
Aktivně prošel do vápna Leroy Sané, jenž byl bráněn dvěma hráči a ke střele se nedostal. Míč se dostával k Jesusovi, ale i ten byl pohlídán. Karius drží míč jako svůj vlastní.
58'
Domácí fotbalisté už nebudou nejspíše ve druhém poločase nějak zvláště aktivní směrem do útoku. Tempo udávají fotbalisté z Manchesteru, Karius se ovšem dosud nezapotil.
57'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Raheem Sterling.
56'
Po závaru před brankou německého brankáře se pokračoval dalším rohovým kopem Manchesteru City. Ani nyní ovšem nedošlo k ničemu vážnému, Liverpool se hokejově „osvobodil.“
55'
Aktivita Citizens graduje. Kevin De Bruyne poslal po zemi míč na penaltu, ale tam se místo spoluhráče objevil Trent Alexander-Arnold. Mladý bek Reds míč odvrátil na rohový kop.
54'
Na hřišti je vidět spíše jen Sané. Ten se nyní opět dostal rychle do vápna, ale nestihl ideálně zakončit či přihrát. Jeho pokus skončil na boční síti a odkopávat se bude od branky Kariuse.
52'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Georginio Wijnaldum.
52'
Fernandinho našel nadýchaným centrem na levou stranu Saného, jenž z první zakončoval. Jeho technická střela šla jen vedle branky. Pokračuje se střídáním domácích.
51'
Ten zakončen nebyl, fanouškům Reds následně více zatrnulo při pohledu na Mohameda Salaha. Egyptský borec odkulhal za čáru a drží se za svá třísla. Nejspíše bude střídat.
50'
Aktivní Leroy Sané se po své levé straně prodral až do vápna, kde jeho snažení ukončila jeho dnešní osobní obrana v podání Arnolda. Pokračovat se bude rohovým kopem City.
48'
Hosté byli opět pod tlakem domácího celku, jenž napadal rozehrávku. Nakonec ale modří vše vyřešili s klidnou hlavou a odkopává se od branky Edersona.
47'
Liverpoolská defenziva naprosto skvěle brání a vybíhá proti přihrávkám a kličkám hostujícího celku. Citizens se do ničeho nemohou dostat.
46'
Hned se na startu druhého poločasu dostával k míči ve středovém kruhu Salah, jenž byl ale povalen. Následně se Citizens dostali do útoku a vybojovali rohový kop.
46'
První poločas je u konce a nikdo se nemohl nudit! Liverpool čekal, co Manchester vymyslí ve své kombinační hře a následně pronikal do protiútoků. Padly z toho tři branky do sítě Ederson, postupně se prosadili Mohamed Salah, Alex-Oxlade Chamberlain a naposledy také Sadio Mané. První čtvrtinu čtvrtfinále ovládli svěřenci Jürgena Kloppa. Jak tomu bude následně?
45+3'
45+3'
V závěru prvního poločasu přišla ještě jedna zajímavá šance Liverpoolu! Centrovaný míč totiž našel vysokého obránce van Dijka, jenž hlavičkou mířil jen těsně vedle branky!
45+2'
Ještě jeden útok domácích fotbalistů vedl po levé straně Sadio Mané, jenž vybojoval aut. Po vhazování přišel faul Otamendiho na Firmina, Felix Brych následně vytasil první žlutou kartu utkání.
45+1'
Již se hraje první nastavená minuta z celkových dvou nad rámec prvního poločasu. Liverpool kontroluje hru ve středu hřiště a nechce zbytečně riskovat.
45'
Další akci svého celku šperkoval centrovaným míčem Otamendi. Jesus ovšem na jeho centrovaný míč nakonec nedosáhl. Argentinský borec následně zakončoval z nějakých dvaceti metrů – ale jen vedle.
44'
Pár metrů před vápnem Lorise Kariuse přišel faul domácích borců a Citizens měli šanci na snížení nepříznivého stavu. De Bruyne hledal na vzdálenější tyčce Companyho, jenž se sice vyšplhal do vzduchu, balon ovšem nezasáhl.
42'
Mladá hvězda Citizens Kevin De Bruyne hledal přízemní přihrávkou nabíhajícího Jesuse ve vápně. Defenziva Liverpoolu je dnes ovšem skvělá a i nyní si celou situaci pohlídala.
41'
Následně si brazilský útočník našel prostor a odhodlal se ke střeleckému pokusu. Pokusu Firmina levačkou z hranice vápna ovšem chyběla přesnost a míč skončil na tribuně.
40'
Na druhé straně se elegantně dostal do vápna Sadio Mané, jenž již od brankové čáry přihrával na penaltu, kde svítilo číslo Firmina. Před ním ovšem nakonec zasáhl bránící hráč.
39'
Hosté delší dobu kombinovali a dostali se do zakončení. David Silva posunul na pravé křídlo, kde byl Walker. Ten hned přihrával pár centimetrů nad zemí, ale i tento pokus byl odvrácen.
38'
Individuálně kličkoval Alex Oxlade-Chamberlain, jenž se s míčem dostával až do šestnáctky. Na její hranici ovšem zakročil bránící hráč, jenž padl pod anglického středopolaře a míč mu čistě odebral.
37'
Andrew Robertson hraje na levém kraji opravdu skvěle. Nyní postupoval přes Jesuse, který jej poslal k zemi a domácí celek bude rozehrávat standardní situaci z poloviny hřiště.
36'
Nyní si Salah vzal na své ramena velkou zátěž a přes snad čtveřici hráčů se mu na pravé straně projít nepovedlo. Laporte zakročil a hosté rozehrávají.
34'
Citizens se pokusili uklidnit hru kombinací na vlastní polovině, ale vůbec se jim to nepovedlo. Andrew Robertson se prokličkoval do zakončení, bránící hráči ovšem na poslední chvíli zakročili a míč zablokovali.
33'
Otřesený hostující celek se dostal do útoku, kde se mu povedlo vybojovat rohový kop z levé strany. Leroy Sané svým centrem ovšem nikoho nenašel a míč byl odvrácen.
31'
Liverpool právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečné! Liverpool přidává třetí branku a po půl hodině vede 3:0. Mohamed Salah zakončoval z hranice vápna, kde zakončil do bránícího hráče. Míč se k němu ovšem opět dostal, a tak jej odcentroval na zadní tyčku, kde se hlavičkou prosadil SADIO MANÉ!
29'
Mohamed Salah nyní nepodnikal útočný výlet, jen se pokusil nadýchaným centrem najít spoluhráče na hranici vápna. Hostující obrana ovšem zasáhla a míč odvrátila.
28'
Hostům se nedaří. Leroy Sané kličkoval na levé straně, ale neuspěl. Alexander-Arnold si počkal na nějaký pohyb nohou a míč mu ukázkově vypíchl. Následně rozjel akci svého celku.
27'
Další nebezpečná situace před Edersonem! Trent Alexander-Arnold poslal do vápna střílený centr, který se štěstím propadl k Manému. Domácí útočník to nečekal a míč se mu nepovedlo poslat do branky.
26'
Alex Oxlade-Chamberlain je taktéž nabuzený. Nyní napadal rozehrávajícího Laporteho, jenž od něj dostal tělo a míč odehrál jen do autu. Domácí hned posílají míč do hry.
25'
Hostujícímu celku jeho klasická kombinace moc nevychází a Liverpool si ví rady. Aktuálně kombinují právě domácí, jenž jsou neskutečně nabuzení a makají.
24'
Obrana Manchesteru nezvládá rychlé akce Liverpoolu. Ederson nyní vyrazil střílený centr z levé strany před sebe a mohl být rád, že tam nikdo v červeném nestál.
23'
Hosté obléhali branku svého soupeře a nakonec vymysleli centrovaný míč do šestnáctky. Ilkay Gündoğan chytře hledal nabíhající spoluhráče, balon nicméně skončil u krajánka Kariuse.
21'
Fantazie na Anfield Road, Liverpool prostě na Citizens asi umí! ALEX-OXLADE CHAMBERLAIN se dostal k míči, jenž byl nekontrolován hostující obranou a tvrdě se do něj opřel. Míč mířil k levé tyčce a zaplul do branky – 2:0!
19'
Následně se liverpoolští fotbalisté aktivní kombinací dostali do útoku, kde vše zakončovali přihrávkou na Mohameda Salaha. Ten se ovšem nyní nacházel v jasném ofsajdu.
18'
Domácí celek hraje v pohodě a je podporován narvaným stadionem. Reds nedělají chyby a využívají mezírek v obraně Citizens. Zatím je to od nich bezchybný výkon.
17'
Dlouhým centrem se pokoušel najít někoho ze svých spoluhráčů argentinský obránce Nicolás Otamendi. Dlouhá nabídka na levé křídlo ale nakonec nikoho nenašla.
15'
Ilkay Gündoğan byl hodně blízko vápna, těsně před šestnáctkou byl ovšem napadán několika hráči Reds. Ti jej nakonec o míč připravili a všechno vyřešili bez faulu.
14'
Následně přišla standardní situace domácích z levé strany, která byla odvrácena a pokračovalo se útokem Citizens. Rychlou protiakci vedl Sané, jenž střílel. Z hranice vápna ale střílel vedle branky.
12'
MOHAMED SALAH je hrdinou okamžiku, dostal se do první šance utkání a hned ji proměňuje! Egyptský borec našel ve vápně Firmina, který Edersona neprostřelil. Brazilský útočník se ovšem k míči dostal znova a dostal jej k Salahovi. Ten se nezmýlil!
11'
První výraznější faul utkání. Kevin de Bruyne dostával míč na polovině hřiště, hned byl ovšem dostoupen a poslán k zemi. Citizens se rychle dostali do útoku a vybojovali si svůj druhý rohový kop.
9'
Trent Alexander-Arnold přihrál na brankáře Kariuse, jeho centr se ovšem opřel o hlavu Jesuse a mnohým fanouškům Liverpoolu mohlo zatrnout. Nakonec se ale míč bezproblémově dostal k německému borci.
8'
Citizens kontrolují hru a kombinují s míčem na vlastní polovině. Pár přihrávek jde i směrem do útoku, žádné rychlé ataky ale svěřenci španělského kouče nepředvádějí.
6'
David Silva rozehrával standardní situaci z levé strany a hledal na zadní tyčce volné spoluhráče. Na míč si sice jeden z hostů naskočil, ale jeho zakončení se nedostalo ani ke Kariusovi.
5'
Parádní akce Leroyé Saného! Německý rychlík se dostal od levé lajny až do vápna, kde z úhlu zakončoval. Karius nakonec musel zasahovat, ačkoliv míč šel do boční sítě. První roh utkání.
4'
Po pravé straně to zkoušel pravý obránce Manchesteru City. Kyle Walker si sice Robertsona obhodil, ten jej ovšem následně doběhl a s pomocí Milnera míč získal pro svůj celek.
3'
Egyptský král, jak jej fanoušci The Reds přezdívají, nyní bojoval ve středu hřiště, kde na pravé straně vybojoval míč. Na Anfield Road panuje naprosto skvělá atmosféra.
2'
První nebezpečnější akce Liverpoolu začala na levé straně u Robertsona. Milner následně centroval na Salaha, který byl ovšem poprvé v utkání obranou hostů pohlídán.
1'
Felix Brych poprvé foukl do píšťalky a Liverpool rozehrává. Domácí celek nastupuje v klasicky červených dresech, hosté ve světle modrých. Hned se k míči dostali právě Citizens.
1'
Krásný večer všem fotbalovým nadšencům! Atmosféra graduje a utkání za pár chvilek začne, Anfieldem zní You'll Never Walk Alone.

Liverpool FC: Karius – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Clyne, Wijnaldum, A. Moreno, Ings, Solanke, Masterson.

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Kompany, Laporte – Gündoğan, Fernandinho, D. Silva – De Bruyne, Jesus, Sané.
Náhradníci: Bravo – Danilo, Stones, Sterling, Delph, B. Silva, Zinčenko.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
LEDNOVÁ FANTAZIE NA ANFIELD ROAD

I takto by se dal popsat poslední vzájemný duel obou soupeřů. V polovině ledna se totiž v rámci 23. kola utkaly oba celky na liverpoolském svatostánku a šlo o opravdu nezapomenutelný zážitek nejen pro fanoušky The Reds.

Po poločase byl stav sice vyrovnaný, následně se ale rozjela gólová mašina domácí, kteří během osmi minut dali tři branky a vedli 4:1. Citizens zapnuli pozdě a nakonec z toho byl výsledek 4:3 pro svěřence Jürgena Kloppa.

LIVERPOOL 4:3 MANCHESTER CITY
10. Oxlade-Chamberlain (Firmino), 60. Firmino (Salah), 62. Mané (Salah), 68. Salah – 41. Sané (Walker), 84. Silva, 90+1. Gündoğan (Agüero)

Liverpool FC: Karius – Joe. Gomez, Matip, Lovren, Robertson – Can (79. Milner), Wijnaldum – Oxlade-Chamberlain, Salah (88. Lallana), Mané (90+4. Klavan) – Firmino.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph (31. Danilo) – De Bruyne, Fernandinho, Gündoğan – Sterling (71. Silva), Agüero, Sané.
MANCHESTER CITY

Modrý celek z Manchesteru zažívá naprosto parádní sezónu a stále bojují o dvě nejcennější trofeje. Ta první je jen již formalitou, v té druhé to bude o něco těžší. Také Citizens vyhráli svou skupinu, kde zaznamenali pět výher a jednu prohru v posledním utkání se Šachtarem. V osmifinále vyhráli vysoko 4:0 na hřišti Basileje, domácí porážka 1:2 je poté tedy moc mrzet nemusela.
LIVERPOOL FC

Celek z hrabství Merseyside prošel do čtvrtfinále Ligy mistrů bez jediné prohry. Ve skupině skončil na prvním místě před Sevillou, Spartakem Moskva a Mariborem. V osmifinále si poté Reds nečekaně poradili s Portem, kde rozhodlo hned první utkání v Portugalsku, Liverpool vyhrál 5:0 a doma se již nemusel vehementně snažit. Svěřenci Jürgena Kloppa jsou zároveň jediným celkem v Premier League, který Citizens v letošní sezóně porazil.
Krásný den všem fanouškům nejlepšího světového fotbalu! V rámci čtvrtfinále Ligy mistrů budeme sledovat pikantní souboj mezi anglickými soupeři – Liverpool na domácím hřišti vyzve Manchester City! Na Anfield Road se začíná klasicky ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.