Liga mistrů - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Manchester City - 27. listopadu 2018   21:00

Lyon
55' Cornet (Depay) • 81' Cornet (Depay)
2:2
(0:0)
Manchester City
62' Laporte   • 83' Agüero  (Mahríz)
Lyon
A. Lopes – Denayer, Marcelo, Marçal – Rafael (74. Tete), NDombèlé, Aouar, F. Mendy – Cornet (89. Terrier), Fékir (C) (84. B. Traoré) – Depay.
Gorgelin – Terrier, B. Traoré, Morel, Tete, Cheikh Diop, Tousart.
Rocchi – Di Liberatore, Tonolini (všichni Itálie)
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
56 039 diváků
Ederson – Walker, Stones, Laporte, Zinčenko – Mahríz, Fernandinho, D. Silva (C) – Sané (71. Delph), Agüero (90+3. Foden), Sterling.
Muric – Danilo, Kompany, Delph, Otamendi, Foden, Díaz.

SESTŘIH LM: Olympique Lyon - Manchester City 2:2. Bod zachránil Agüero

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek úterního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 5:11.
Je dobojováno. Po bezbrankové první půli jsme se v té druhé dočkali čtyř gólů. Domácí otevřeli účet zápasu v pětapadesáté minutě, když se trefil Maxwel Cornet. O osm minut později pak vyrovnal Aymeric Laporte. V jednaosmdesáté minutě se podruhé v zápase trefil Maxwel Cornet a Lyon opět vedl. Jenže radost jim o dvě minuty později pokazil Sergio Agüero, který znovu vyrovnal. Nakonec už jsme gól neviděli a zápas skončil nerozhodně. Tento výsledek posílá Manchester City do vyřazovacích bojů v Lize mistrů.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Philip Foden.
90+2'
Hosté kombinují na polovině Lyonu, ale už se nedostali do výraznější šance. Sudí je nechá odehrát tuto akci a ukončí tento zápas.
90+2'
Hra se odehrává ve středu hřiště a zápas se tak pomalu dohrává. Oba celky se smiřují s nerozhodným stavem a nechtějí udělat chybu, která by je stála alespoň bod.
90'
Nastavovat se budou dvě minuty navíc.
89'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Martin Terrier.
88'
Další držení míče hostů, ti se opět snaží dostat se do další šance, která by mohla znamenat strhnutí vedení na jejich stranu. Obrana Lyonu je výrazně proti.
87'
Zpoza šestnáctky si naskočil na balon Laporte, jeho pokus ale skončil jen mimo tři tyče. Následuje odkop od Lopesovy branky. Útočit tak jde Lyon.
87'
Svojí aktivitou si hosté vybojovali další rohový kop.
86'
Zahrávali další rohový kop, u bližší tyče si naskakoval Agüero, tentokráte mu to však nevyšlo.
85'
Hosté se nadechli k další akci na polovině Lyonu. Domácí po tom, co ztratili své vedení během dvou minut, působí nyní zaskočeně, hosté jsou naopak na koni.
84'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Bertrand Traoré.
83'
Manchester City právě vstřelil branku!
To jsou věci. Hned máme zase vyrovnáno. Mahríz zahrál rohový kop, nejvýše si v pokutovém území vyskočil SERGIO AGÜERO a míč umístil k pravé tyči z pohledu domácího brankáře – 2:2. Asistence: Rijád Mahríz.
82'
Následně šli do akce hosté a ti na druhé straně vybojovali rohový kop.
81'
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí jdou znovu do vedení a znovu u toho byli stejní hráči. Depay přesným pasem uvolnil MAXWELA CORNETA, jenž poté kolem pravé ruky překonal Edersona – 2:1. Asistence: Memphis Depay.
79'
David Silva šel po míči, ten ale netrefil a k zemi místo toho poslal soupeře a je pískáno.
78'
Domácí nadále sympaticky kombinovali na polovin hostů, cítí šanci a dostali se do další střely. Fékir ale ze vzduchu branku hostů minul.
77'
Depay poslal dlouhý míč z levé strany, nakonec ho poté raději vyrazil vedle sebe hostující brankář Ederson. U míče tak budou pro následující chvíle jeho spoluhráči.
76'
Cornet dostal přihrávku před velké vápno, jeho následný pokus ale mezi tři tyče nezamířil. Hosté si tak přebírají míč a směřují na polovinu Lyonu.
75'
Tete se hned zapojil do hry a táhl akci se svými spoluhráči. Ale nic z toho nebylo. Rázem tak hru na opačnou stranu otáčejí zase hosté z Manchesteru City.
74'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Rafael, přichází Kenny Tete.
72'
Zinčenko nechal míč Silvovi jako už dnes poněkolikáté. Druhý jmenovaný ale branku domácích přestřelil.
71'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Fabian Delph.
70'
Sterling se vystavil ofsajdové situaci a hosté se tak nemohli dostat do zakončení. Ztrácejí míč a u něho tak budou zase domácí hráči.
69'
Z této standardní situace nic nebylo a do akce na druhé straně se dostal Nabil Fékir, který zasekl míč a poté vystřelil. Proti němu pak dobře zasáhl hostující brankář Ederson.
69'
Agüero z levé strany střílel na branku domácích, Fernando Marçal dobrým zákrokem poslal míč na rohový kop.
67'
Memphis Depay si rovnal míč ke střele před velkým vápnem, ovšem proti němu stál pozorný obránce City a nedovolil mu zakončit.
66'
Mendy vrátil míč spoluhráči a poté se ke střele dostal Fernando Marçal. Delší pobyt na polovině hostů však domácí nepřetavili vedoucí brankou. Ani se nedostali ke střele.
64'
A hosté byli v další dobré šanci, ale fantastickým zákrokem jejich akci zastavil Lopes.
62'
Je vyrovnáno. Po volném přímém kopu se poté míč po odrazu dostal přímo na hlavu AYMERICA LAPORTEHO, jenž přesně umístil míč ke vzdálenější tyči a také Lopes musel poprvé lovit míč ze své sítě – 1:1.
62'
Žlutou kartu dostává Ferland Mendy (Olympique Lyon).
62'
Volný přímý kop pro hosty.
60'
Depay centroval míč na nabíhajícího Nabila Fékira, ale ten byl v několikametrovém ofsajdu a tato situace postrannímu sudímu neunikla.
59'
Ten rozehrál Rijád Mahríz, ale balon poslal jen do připravené domácí zdi. Akce hostů tak rychle končí a do té další jdou domácí hráči.
58'
Mendy fauloval soupeře a hosté budou mít k dispozici volný přímý kop z pravé strany.
57'
Na druhé straně se hosté dostali do šance, proti střele Agüera ale dobře zasáhl domácí brankář Lopes a podržel tak svůj tým.
55'
Tak to byla velká fotbalová paráda. Po pěkně sehrané kombinaci střílel na pravé straně z hranice velkého vápna MAXWEL CORNET, jenž se krásně levačkou trefil k protější tyči. A i když se Ederson po míči natahoval, byl bez šance – 1:0. Asistence: Memphis Depay.
54'
Leroy Sané se zamotal ve svých kličkách a rázem ztratil balon. Do akce na druhé straně míří domácí hráči a obrana Manchesteru City se musí vracet zpátky.
53'
Autové vhazování nyní měli k dispozici fotbalisté Lyonu, to rozehrál Nabil Fékir a domácí hráči tak budou pokračovat ve svém útočném tažení.
52'
Ten míč zahrál do pokutového území na Davida Silvu, ale ten se nedokázal dostat ke střele, která by mohla vést k nebezpečné akci. Lopes tak bude znovu balon odkopávat od své branky.
51'
Hosté vybojovali rohový kop, který zahraje Leroy Sané.
50'
Domácí nadále nemají na svém kontě ani jednu střelu na branku. Hosté mají dvě z první půle. Nyní jsou však mírně aktivnější týmem hráči Lyonu.
49'
Na druhé straně se zrodila další akce hostů, Sterling střílel kousek před velkým vápnem, jeho pokus ale zamířil jen vedle pravé tyče Lopesovy branky. Následuje tak jen odkop od ní.
48'
Další pěkná kombinace na straně domácího Lyonu, který zatím pokračuje v nastoleném tempu, jako tomu bylo v první půli. Walker ale rozběhnutého Mendyho zastavil čistým obranným zákrokem.
47'
Sergio Agüero slalomem pronikl do pokutového území, ale znovu to bylo do plných. Hráči Manchesteru City tak zatím znovu hledají recept na dobře organizovanou obranu Lyonu.
46'
Sterling to měl těžké na průchod do útoku, hned tři hráči soupeře ho dokázali v jeho rozletu zastavit. Hosté ztratili míč a hned s ním míří do útočné akce na druhé straně.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy ve stejném složení, jako tomu bylo v prvním poločase. Ani jeden trenér tak zatím nesáhl ke střídání.
46'
Střely na branku: 0 – 2
První poločas je za námi. Sice jsme branku neviděli, ale velké šance, zejména na domácí straně ano. Lyon spálil tři obrovské šance, při té třetí parádní střelou levačkou trefil břevno Cornet. Po první půli je tak stále stav nerozhodný. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně ve 22:05.
45'
45'
Mahríz nyní nechal vyniknout svou střelou Lopese, který jeho pokus chytá vleže.
44'
Nabil Fékir se snažil proháčkovat mezi obranou hostů, ale dostal stopku. Do akce na druhé straně tak ještě míří hosté.
43'
Další velká šance Lyonu ani tentokráte nekončí brankou! Maxwel Cornet na pravé straně uvnitř pokutového území levačkou trefil břevno hostující brány!
42'
Po nepřesné střele domácích se k míči dostali hosté a Walker podél pravé postranní čáry táhl akci Manchesteru City. Následně pak ale přihrávkou nenašel Agüera.
41'
Olexandr Zinčenko nenápadnou střelou po zemi poslal míč jen vedle branky domácích. Lopes si tak chystá míč k dalšímu odkopu.
40'
Tempo hry v závěru první půle maličko opadlo, oba celky se zatáhly do obrany a nechtějí, aby inkasovaly gólem do šatny.
39'
Marcelo dobrým obranným zákrokem nepustil hosty do další útočné akce. Míč se však jen odrazil na kopačku Saného, který tak hosty udržuje na polovině Lyonu.
38'
Mendy se v hlavičkovém souboji srazil s Mahrízem a oba jsou mírně otřeseni. Jsou ale v pořádku a samozřejmě pokračují ve hře.
37'
Rijád Mahríz byl dalším faulujícím hráčem hostů. Ten nešetrně poslal k zemi soupeře, sudí tentokráte ale žlutý kartónek nevytahuje, vše vyřešila domluva.
36'
Maxwell Cornet zahrozil před Edersonem, jeho přízemní pokus srazila obrana Manchesteru City do bezpečí.
36'
Až nyní Agüero potáhl balon v pokutovém území a jal se ke střele, míč ale skončil jen těsně vedle Lopesovy branky. Následuje tak odkop od ní.
35'
Zinčenko se Silvou si opět vyměnili balon a pokusili založit další akci hostů. Ovšem znovu to bylo hodně kostrbaté a do vážnějšího ohrožení domácí branky se nedostali.
34'
Další žlutá karta pro hosty. Sterling přidržel soupeře a dostává také žlutou kartu.
32'
Rafael v dobré pozici, jeho střelecký pokus ale skončil jen na Davidu Silvovi, který získal míč a hned se spoluhráči míří před domácí branku.
31'
Hosté byli v další šanci, ale tentokráte ji zastavila velmi brzy obrana Lyonu, která tak otáčí hru na opačnou stranu.
30'
Blíže otevření skóre měli tedy domácí hráči, kteří spálili dvě tutovky. Nyní na druhé straně zakončoval David Silva, proti němu ale zasáhl Lopes.
29'
Maxwel Cornet spálil další obrovskou šanci domácích. Ten z malého vápna poslal míč vysoko nad branku hostů!
28'
V šestnáctce číhal Silva, ale centrovaný balon se k němu nedostal a rychle se tak hosté musí vracet zpátky do obrany. Útočit jde zase domácí celek.
26'
Zinčenko pěkným přízemním pasem vysunul Saného, ten prošel mezi dvěma obránci Lyonu, nakonec ale hostující záložník vůbec nezakončil.
25'
Agüero se dostal za obranu domácích, zkoušel to střelou z hranice velkého vápna, ale proti byl další obranný zákrok hráčů Olympique Lyon.
24'
Z volného přímého kopu pak Depay poslal balon nad domácí zdí jen vedle branky Edersona. Následuje tak pouze odkop od jeho zařízení.
23'
Hostující Fernandinho se tvrdě zastavil Depaye, který se poté nedobrovolně poroučel k zemi a sudí okamžitě tasí první žlutou kartu utkání.
22'
Nyní následuje odkop od Lopesovy branky. Ten se dostal k míči, který byl před ní osamocen a posílá tak do akce zase své spoluhráče hrající v bílých dresech.
21'
Hosté se snaží znovu dostat se na polovinu Lyonu, proti dobře hrající obraně domácích se jim to zase nedaří. Zatím se tedy hra odehrává ve středu pole.
19'
Silva se dostal k dobré střele kousek před velkým vápnem, ale Mendy jeho pokus zastavil a nedovolil jakékoli ohrožení Lopesovy branky.
17'
Po chybě hostů ve středu hřiště šel směrem k brance Manchesteru City Aouar, nakonec jeho počínání zastavila obrana hostujícího celku.
16'
Hra se začíná na obou stranách více otevírat a už jsou k vidění pěkné útočné kombinace. Nyní mají míč opět hosté a směřují před domácí bránu.
15'
Leroy Sané našel nabíhajícího Mahríze, který střelou uvnitř pokutového území branku domácích minul. Jeden z obránců domácích zakopl balon ještě za zadní čáru a hosté zahrají rohový kop.
15'
Depay se dobře uvolnil a uháněl podél levé postranní čáry směrem dopředu, ale znovu byl zastaven hosty.
14'
Na druhé straně se také hosté dostali do šance, ale ta byla zastavena obranným zákrokem Tanguye NDombèlého.
13'
Obrovská šance domácích. Memphis Depay se zjevil před brankou hostů a chvíli před ním byla poloodkrytá branka, kterou však domácí útočník netrefil!
12'
Mahríz se pokusil obejít domácího hráče v pokutovém území, ale jeho snaha byla marná. Domácí získali míč na svou stranu a spěchají tak na polovinu Manchesteru City.
11'
David Silva se ujal exekuce volného přímého kopu, jeho lob ale skončil pouze na jednom z domácích obránců, který balon odhlavičkoval pryč z blízkosti domácí branky.
10'
Kyle Walker už směřoval k velkému vápnu, byl ale nečistě zastaven a také hosté budou mít k dispozici volný přímý kop ze slibné vzdálenosti.
10'
Agilní Nabil Fékir se málem proháčkoval mezi obránci hostů, ovšem dále před branku Edersona se vůbec nedostal.
9'
Zinčenko si vyměnil míč z Fernandinhem, ale stále se hostům nepovedlo projít za půlící čáru. Z obou stran tedy zatím sledujeme opatrnou hru.
8'
U míče jsou znovu domácí hráči, kteří operují na polovině svého soupeře, zatím se jim ale nedaří nějaká střela, která by branku Edersona ohrozila.
6'
Fékir tuto standardní situaci nezahrál příliš dobře, míč se hned dostal k hostům a ti míří do rychlé protiakce.
5'
Nabil Fékir byl faulován Lapontem a domácí budou zahrávat volný přímý kop kousek od velkého vápna.
5'
Po této standardní situaci se domácí dostali do šance, vše ale uhasila pozorná hostující obrana, která pak poslala balon do bezpečí.
4'
Memphis Depay se po levé straně natlačil do pokutového území, než se ale dostal ke střele, hosté míč srazili za zadní čáru a následuje tak rohový kop pro Lyon.
3'
Lopes dostal míč od svého spoluhráče a hned ho odkopl pryč od své branky. Ještě na polovině Lyonu hosté vybojovali autové vhazování.
2'
Hned na to získali míč fotbalisté City a nyní jsou to oni, kdo zakládá další útok tohoto zápasu. Ovšem také jim se nedaří projít přes dobrou obranu soupeře.
1'
Hostující hráči ale dobře bránili své území a hráče Lyonu před vlastní branku nepustili.
1'
U míče jsou po úvodním výkopu domácí a už se pokoušejí projít poprvé na polovinu svého dnešního soupeře.
1'
Hráči obou celků jsou už na hrací ploše a nyní zní oficiální hymna Ligy mistrů

Olympique Lyon: A. Lopes – Denayer, Marcelo, Marçal – Rafael, NDombèlé, Aouar, F. Mendy – Cornet, Fékir (C) – Depay.
Náhradníci: Gorgelin – Terrier, B. Traoré, Morel, Tete, Cheikh Diop, Tousart.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Zinčenko – Mahríz, Fernandinho, D. Silva (C) – Sané, Agüero, Sterling.
Náhradníci: Muric – Danilo, Kompany, Delph, Otamendi, Foden, Díaz.

Rozhodčí: Rocchi – Di Liberatore, Tonolini (všichni Itálie).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Statistiky prvního duelu

Manchester City – Olympique Lyon 1:2
Branky: 67. B. Silva (Sané) – 26. Cornet (Fékir), 43. Fékir (Depay)
Karty: 0+1. Agüero (MAC) – 77. Fékir (LYO), 90+3. B. Traoré (LYO)
Držení míče: 63 % : 37 %
Střely na branku: 8:3
Střely mimo: 11:4
Rohy: 7:1
Ofsajdy: 1:4
Fauly: 14:11

Hosté jsou na prvním místě s devíti body, které získali za tři výhry. Jednou prohráli a na dělbu bodů tedy zatím nedošlo. V posledním odehraném utkání v Lize mistrů doma deklasovali ukrajinský Šachťar Doněck 6:0 a dnes by rádi ve druhém utkání s Lyonem uspěli. Jak už bylo zmíněno, první duel Citizens nezvládli a doma padli 1:2. Čeká nás velmi zajímavý duel, který si rozhodně nenechte ujít. V anglické lize hráči Manchesteru City zatím vládnou, jsou první a v posledním duelu si smlsli na West Hamu, na jehož hřišti zvítězili 4:0 z jejich pohledu. Budou úspěšní i dnes a oplatí svému soupeři porážku v Lize mistrů?
Olympique Lyon

Dnes domácí Olympique Lyon je zatím ve skupině F na postupové pozici do vyřazovacích bojů. Jsou druzí se šesti body. Dosud ještě neprohráli, mají na svém kontě jednu výhru a tři remízy. Jedinou výhru si připsali nad svým dnešním soupeřem z Manchesteru City, na jehož hřišti zvítězili 2:1. Dnes na domácím hřišti by tedy tento úspěch rádi zopakovali, nic jednoduchého je však nečeká. Co se týče Ligue 1, tam je Lyon na druhém místě a naposledy doma porazil St. Étienne 1:0. Daří se mu tedy i na domácím poli a svou pohodu se pokusí přenést i do dnešního duelu na evropské scéně.
Hezký úterní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou opět na programu zápasy ve skupinové fázi Ligy mistrů a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Olympique Lyon a Manchester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.