Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Paris SG - 6. listopadu 2018   21:00

Neapol
63' L. Insigne
1:1
(0:1)
Paris SG
45+2' Bernat  (Mbappé)
Neapol
Ospina – Nikola Maksimović (76. Hysaj), Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamšík (C), Ruiz (71. P. Zieliński) – Callejón, D. Mertens (83. Ounas), L. Insigne.
Karnezis – Hysaj, Malcuit, Diawara, P. Zieliński, Milik, Ounas.
Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (vš. NED)
Stadio San Paolo, Neapol
55 489 diváků
Paris SG
Buffon – Kehrer (90+2. Choupo-Moting), Silva (C), Marquinhos, Bernat – Meunier (73. Kimpembe), Draxler, Verratti, Di María (77. Cavani) – Mbappé, Neymar.
Aréola – Kimpembe, Cavani, Choupo-Moting, Rabiot, Diaby, Nsoki.

SESTŘIH LM: Neapol - PSG 1:1. Italský tým pokračuje bez porážky

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:15.
Stejně jako před dvěma týdny v Paříži se i nyní oba týmy rozcházejí nerozhodným výsledek.

Dlouho to vypadalo na taktický boj ve středu pole. Ani jeden z týmů se nemohl výrazněji prosadit v šestnáctce soupeře. V nastaveném času prvního poločasu si ale pohrál Mbappé s Albiolem v pokutovém území, následně naservíroval míč volnému Juanu Bernatovi a ten už si s nabídnutou šancí poradil. Po změně stran se o tempo starala Neapol. Buffon stačil ještě několikrát zmařit jasnou šanci, ale poté po hodině hry fauloval Callejóna a domácí měli k dispozici penaltu. Tu s přehledem proměnil Lorenzo Insigne a udal tak končí skóre. Mbappé mohl těsně před koncem rozhodnout, ale míč mu v ideálním postavení před Ospinou sjel z kopačky.

Po zaváhání Liverpoolu v Bělehradu s místní Crvenou Zvezdou se tak skupina C mimořádně zamotává. Neapol se vyšvihla do čela, ale jen díky lepšímu skóre před Liverpoolem. PSG je o bod pozadu a na čtvrté pozici je srbský celek, ale také s minimálním mankem.
90+5'
90+4'
Juan Bernat vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Poslední sekundy zápasu patří hostujícímu týmu a to se rozhodně nelíbí pískajícím fanouškům Neapole.
90+3'
Neymar ztratil míč na útočné polovině a dal ještě domácím šanci na protiútok. Hysaj společně s Allanem nepřešli ani na polovinu soupeře.
90+2'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Thilo Kehrer, přichází Eric Choupo-Moting.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Žlutou kartou je potrestán také Neymar. Brazilský útočník ve službách PSG se až příliš rozčiloval na rozhodčího po neodpískání faulu na jeho osobu.
90'
Neapole si po rychlé rozehrávce ještě mohl hnát do útoku. Callejón na pravé straně měl dostatek prostoru, ale proti dotírajícímu Kimpembemu se unavený útočník neprosadil.
89'
Teď už to ale má Marco Verratti dokonce za žlutou kartu. Bernat ztratil míč a italský záložník musel Hysaje fauloval zezadu ve středu pole.
88'
Na pětatřiceti metrech od branky PSG se postavil k rozehrávce Lorenzo Insigne, ale před Buffonem byl pouze Albiol a s ním si obrana pařížského celku pohodlně poradila.
87'
Neymar se cítil být faulovaný, přestal na útočné polovině hrát, ale hlavní rozhodčí znovu tvrdší souboj pustil bez povšimnutí. Následný útok Neapole zastavil faulem Verratti.
86'
Neymar si přišel pro balon do středového kruhu k Draxlerovi. Následně měl jasnou šanci Mbappé po přihrávce Kehrera, ale v klíčovou chvíli mladíkovi míč na kopačku nesedl úplně ideálně.
85'
Místo závěrečného tlaku se PSG nemůže dostat z vlastní poloviny. Mbappé byl sice nastartovaný na levé straně, ale podle rozhodčího Allanem faulován nebyl a hra může pokračovat.
84'
Už jen méně než deset minut i s nastavením zbývá týmům do konce zápasu. Střídající Adam Ounas se ihned po svém příchodu na trávníku zapojil do kombinace, ale velmi rychle přišel o míč.
83'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Adam Ounas.
82'
Dries Mertens má zdravotní potíže. Po souboji ve středu pole s Draxlerem se svalil na zem a bude potřebovat ošetření.
81'
Mbappé předal míč v útoku Neymarovi. Ten už ale mladému útočníkovi balon nechtěl předat, raději to zkusil individuálně, ale sám na dva obránce nestačil.
80'
Callejón našel před vápnem Hamšíka, slovenský reprezentant chtěl zrychlit hru přihrávkou z první, ale ve vápně byl před Mertensem hbitější Marquinhos.
79'
Zielinski se zapojil do kombinace, následně se u balonu objevil i druhý střídající hráč Neapole Elseid Hysaj. Domácí ale uklidňují hru postupnou rozehrávkou ve středu trávníku.
78'
Thilo Kehrer vhazoval míč do hry zpoza postranní lajny. Následně byl v nadějném náběhu Kimpembe, ale Koulibaly dnes hraje vynikající zápas a opět zastavil útok soupeře.
77'
Hosté posilují útok a chtějí si z Neapole odvést všechny tři body. Místo dnes nevýrazného Di Maríi přichází na trávník Edinson Cavani. Pro zkušeného útočníka je to speciální moment, protože v Neapoli působil před angažmá v PSG.
77'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Edinson Cavani.
76'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Nikola Maksimović, přichází Elseid Hysaj.
75'
Neymar zpracoval přihrávku Mbappého, následně měl před sebou trochu místa před vápnem, ale ke střele se přes bránícího Albiola nedostal. Přesto zůstávají hosté u balonu.
74'
Neymar si nyní ustlal na trávníku po srážce s Callejónem. Ten ho ale velmi rychle zvedl a může se pokračovat ve hře.
73'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Presnel Kimpembe.
72'
Pařížané to znovu zkoušeli přes levý kraj. S Neymarem nyní spolupracoval Verratti. Následně se na trávník po lehkém kontaktu skácel Bernat, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
71'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Piotr Zieliński.
70'
Ani nyní akce hostujícího celku po levé straně nebyla z nejpřesnějších. Bernat hledal Di Maríu, který je ve druhém poločase téměř neviditelný a nyní to jen špatným zpracováním potvrdil.
69'
Bernat si nyní situaci s Neymarem prohodil. Právě krajní obránce PSG nabíhal do pokutového území na přihrávku útočníka, ale zpětný pokus do druhé vlny Draxlera nenašel.
68'
Hosté jsou pod tlakem při rozehrávce. Thilo Kehrer musel vracet balon až k Buffonovi. Následně si ale pomohl útočným faulem napadající Mertens a hosté mohou pokračovat v útoku.
67'
Hostům se daří uklidnit hru postupnou kombinací ve středu pole. Verratti dokonce našel na levém kraji střelce první branky. Bernat následně ještě posouval do vápna k Neymarovi, ten už ale byl obsazen.
65'
Domácím se daří držet balon pod kontrolou. Ve druhém poločase to je naprosto jiný tým. Hamšík zkoušel najít mezi obránci Mertense, ale nakonec uspěl v obraně Silva.
64'
Neapol pokračuje v aktivní hře směrem dopředu. Insigne dokázal vypíchnout míč Verrattimu, který ho následně fauloval u středového kruhu.
63'
Neapol právě vstřelila branku!
Míč si na značku pokutového kopu postavil LORENZO INSIGNE. Po hvizdu na nic nečekal, velmi rychle se rozběhl a míč umístil ideálně k levé tyči Buffonovy branky. Italský veterán v brance PSG sice skočil dobrým směrem, ale k vyražení balonu měl daleko.
62'
Pokutový kop pro Neapol! Buffon se Silvou zbourali v šestnáctce nabíhajícího Callejóna.
60'
Po hodině hry vede stále hostující tým o jedinou branku. Ve druhé půli si ale o poznání lépe vedou hráči Neapole, kteří už mohli několikrát srovnat krok.
59'
PSG se daří na chvíli přesunout hru také na útočnou polovinu. Po Bernatově centru do pokutového území hlavičkoval Neymar jen lehce ze záklonu do míst, kde byl připraven Ospina.
58'
Gianluigi Buffon znovu zachránil pařížský celek. Tentokrát pálil z ideální pozice v pokutovém území Fabián Ruiz, ale na brankové lajně dokázal italský veterán míč udržet.
57'
Domácí se sice zaměřují na útok, ale teď šli do nebezpečného brejku Neymar s Mbappém. Právě Brazilec si rukou odstavil obránce, ale dostal se do nevýhodné pozice a poté už nedokázal přesně přihrávat zpět.
55'
Vyrovnání je v posledních minutách na spadnutí. Neapol drží svého soupeře v pokutovém území. Pařížané se uchylují pouze k obranným odkopům.
54'
Po Mertensově přistrčení pálil ze slibné pozice v pokutovém území Callejón, ale jeho střelu dokázal na poslední chvíli před Buffonem zblokovat Thiago Silva.
53'
Neapol výrazně zvýšila své útočné snažení a PSG má v obraně co dělat. Po Ruiově pasu se ale dostal k míči pouze Marquinhos, který následně odpálil hru daleko od svého vápna.
52'
Hned dva rohové kopy v řadě rozehrával Mertens. Ve vápně se dostal k míči Maksimović, který donutil Buffona vyrazit míč nad břevno.
51'
Neapolští fotbalisté se stále nemohou dostat do tempa. Nyní to zkoušel Rui s Ruizem na levém kraji, ale přes Kehrera se jim projít nepodařilo. Akce domácích ale ještě pokračovala a Buffon se musel činit proti střele Mertense.
50'
Mertens tak mohl rozehrávat rohový kop. Belgický útočník našel prudkým pasem ve středu vápna Maksimoviće, ale ten hlavičkoval pouze nad branku.
49'
Allan vyzval k centru Hamšíka. Následně chyboval znovu Buffon, kterému vypadl míč z rukavic za brankovou lajnu. Naštěstí pro PSG pouze mimo tři tyče.
48'
Domácí se ale zmohli pouze k obrannému odkopu z vlastní poloviny. Hamšík přiťukl míč přesně k nohám Mbappého. Meunier střílel z pravé strany, ale jen do obránce před sebou.
47'
Do druhého poločase vstupuje aktivněji tým z Paříže. Neymar byl přistrčen Callejónem a hosté tak měli nadějnou pozici k centru do pokutového území. Právě Neymar se postavil k rozehrávce, ale jeho pokus ztroskotal na obranné zdi.
46'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou ze středového kruhu Kylian Mbappé. Balon se přesunul až k Buffonovi, který sice lehce zaváhal, ale míč mu od kopačky až za brankovou lajnu nedoskočil.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
Nastavený čas je u konce, Björn Kuipers naposledy v první části pískl do píšťalky a hráči tak odcházejí do šaten. O poznání spokojenější mohou být hosté, kteří vedou 1:0.

Dlouho to vypadalo na taktický boj ve středu pole. Ani jeden z týmů se nemohl výrazněji prosadit v šestnáctce soupeře. V nastaveném času si ale pohrál Mbappé s Albiolem v pokutovém území, následně naservíroval míč volnému Juanu Bernatovi a ten už si s nabídnutou šancí poradil. David Ospina do té doby čelil pouze jediné střele, ale i tak musel míč tahat ze sítě.
45+3'
45+2'
Fabián Ruiz měl ještě průpovídky k hlavnímu rozhodčímu a tak vyfasoval ještě před odchodem do šaten žlutou kartu.
45+2'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
PSG se v nastaveném čase prvního poločasu dostává do vedení! Kylian Mbappé dokonale vymíchal Albiola v pokutovém území, následně našel na středu zcela volného JUANA BERNATA, který v pádu dokázal dostat míč do sítě za bezmocného Davida Ospinu.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Rui s Ruizem si vyměnili míč na levém kraji, následně druhý jmenovaný oslovil dlouhým pasem Allana. Domácí ale chtějí už dohrát první poločas na útočné polovině a chtějí se vyhnout ztrátě.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu Di María. Argentincova přihrávka sice našla na pravém kraji Meuniera, ale ten už útok PSG přesným centrem nepodpořil.
43'
Bernat ve středovém kruhu fauloval Callajóna. Neapol ale znovu rychlou rozehrávku nepodpořila. Hamšík přihrával pouze k Ospinovi, který měl co dělat, aby balon odkopl před Mbappém.
42'
Verratti se pokoušel středem trávníku najít rozběhnutého Mbappého, ale toho dokázal tělem odstavit Kalidou Koulibaly. Navíc proti míči skvěle vyběhl mimo vápno Ospina.
41'
Neymar se snažil rozpohybovat hru přihrávkou na Bernata. Ten měl sice větší rychlost, než bránící Maksiković, ale využít toho nedokázal. Jeho následný centr skončil jen v náručí Ospiny.
40'
Standardka domácím nevyšla, poté ale Neapol zahrávala také rohový kop. V šestnáctce dokázal hlavou zasáhnout pouze Thiago Silva a bylo po útočném snažení domácího týmu.
39'
Mário Rui si to namířil o levé postranní lajny až téměř k ose trávníku. Už to vypadlo, že by mohl pálit, ale v tu chvíli se mu do cesty postavil Marco Verratti. Neapol bude po odpískaném faulu rozehrávat volný přímý kop.
38'
Neapol po druhém rohovém kopu sice na několik sekund získala míč, ale po mizerné rozehrávce Allana mohou útočit znovu fotbalisté francouzského celku.
37'
Di María přetáhl centr od rohového praporku až za zadní tyč, kde byl sice Kylian Mbappé, ale ten v krkolomné pozici po teči Ospiny míč nezasáhl.
36'
Náběh Meuniera byl podpořen přihrávkou Mbappého. Následně se v pokutovém území ocitl i Neymar, ale domácím se podařilo odehrát na rohový kop.
34'
David Ospina vykopl míč od své branky až za polovinu trávníku. Neapolští sice vyhráli hlavičkový souboj, ale poté Hamšíkova přihrávka doputovala jen k nohám Buffona.
33'
Verratti spolupracoval ve střední části trávníku s Di Maríou. Následně se zapojil i Neymar, který z levé strany pádil do vápna, ale ve snaze vypálit mu míč unikl za koncovou čáru.
32'
Hlavní rozhodčí ponechal domácím výhodu po faulu na Callejóna. Následně zkoušel pálit ze střední vzdálenosti Mertens, ale jeho pokus šel jen mimo tři tyče.
32'
PSG drží balon na útočné polovině, ale až do vápna před Ospinu se nemůže prokombinovat. Neymarova pobídka na Mbappého měla k dokonalosti daleko.
30'
Po půlhodině hry stále čekáme na úvodní branku zápasu. Neapol ani PSG se do útoku příliš neženou a spíše vyčkávají na vhodnou chvíli ve středu pole.
29'
Mbappé se po ztrátě pokoušel velmi rychle získat míč zpět pro PSG, ale s agresivitou to přehnal a po zásluze inkasuje žlutou kartu.
28'
Ángel Di María se postavil k rozehrávce volného přímého kopu. V pokutovém území ale Argentinec nikoho ze spoluhráčů nenašel.
27'
Stále sledujeme spíše taktickou bitvu s minimem šancí. Zdlouhavá rozehrávka pařížského celku doputovala k Neymarovi, který byl faulován Hamšíkem a hra se tak přesune před Ospinu.
26'
Verratti hledal po rychlé rozehrávce Neymara, ale ten byl přistižen v milimetrovém ofsajdu. Pokud byl pomezní rozhodčí akci pustil, tak by šel brazilský útočník téměř sám na brankáře.
25'
Meunier fauloval na levé straně Callejóna a tím vznikla standardní situace pro Neapol. K rozehrávce se postavil Lorenzo Insigne, ale jeho myšlenka na přední tyč nezachytili Ruize v ideálním náběhu.
24'
Hosté opět s rozehrávkou vůbec nespěchali. Di Maríův dloubáček našel Mbappého ve své obvyklé rychlosti, ale tentokrát mladý útočník PSG nezamířil přesně mezi tři tyče.
23'
V nouzi zkoušel překvapit Buffona Mertens, ale jeho pokus z velkého úhlu neměl šanci na úspěch a narazil ihned do prvního bránícího hráče PSG. Následná střela Hamšíka pouze proletěla vápnem a skončila za brankovou lajnou.
22'
Rui přihrával po levé straně k Ruizovi. Akce se ale zasekla před vápnem. Mertens ještě prostrkával balon do šestnáctky na nabíhajícího Ruie, ale k němu už se míč nevrátil.
21'
Verratti spolupracoval na pravém kraji s Meunierem. Následně se do hry dostal také Di María, který druhým dotekem centroval do vápna, ale na zadní tyči byl obsazený Bernat.
20'
PSG pokračovalo v útoku od rohového praporku. Neymar ale svou šanci na centr prováhal a po ztrátě už to vypadalo, že se Neapol pokusí o brejk, ale Insigne raději počkal na spoluhráče.
19'
Od Bertana putoval míč znovu pouze jen ke stoperům. Až Neymar se pokusil proniknout středem do vápna a nebyl daleko od zakončení. Jeho individuální akci ukončil až Albiol.
18'
Ani jeden z týmů se stále nemůže dostat do tlaku. Marquinhos si několikrát vyměnil míč se Silvou. Následně se míč přesunul k Meunierovi, který ale neměl dostatek prostoru, ihned byl pod tlakem napadajícího Ruie.
17'
Tentokrát už si Mário Rui dal pozor na skluz bránícího hráče. Ale v komfortní pozici centroval mizerně až nad Buffonovu branku. Následně šel do vápna Neymar s Meunierem, který ale vracel svému útočníkovi míč do ofsajdu.
16'
Mário Rui měl mraky prostoru na levém kraji po dlouhém pasu Hamšíka. Něž se ale krajní obránce Neapole rozkoukal, tak mu pod nohy přijel Silva a míč čistě získal pro sebe.
15'
Juan Bernat přihrával Draxlerovi jen do souboje. Německý reprezentační záložník neměl proti dvěma soupeřům příliš šancí na udržení balonu. Insigne následně zkoušel přejít kolem Marquinhose, ale ten mu míč ukopl do autu.
14'
Meunier zasáhl rukou do obličeje Ruize a to také neuniklo Kuipersovi. Neapol mohla rozehrávat útočnou akci ze středového kruhu, ale domácí se podobně jako Pařížané do útoku příliš neženou.
13'
Mertens podkopl na obranné polovině Neymara a hlavní rozhodčí ihned píská nedovolený zákrok. Po tom co si brazilský útočník pořádně utáhl kopačku PSG rozehrálo na pravou stranu, ale Di Maríův centr skončil jen v rukavicích Davida Ospiny.
12'
Neymar si přišel pro míč až téměř mezi vlastní stopery. Následně brazilská hvězda přihrávala Bernatovi, který ale nemohl proniknout kolem Ruie. Hosté tak museli útočnou akci založit znovu.
11'
Nikola Maksimović procházel kolem obrany PSG po pravé straně. Následně ale srbský obránce centroval mizerně pouze k nohám Silvy. PSG se ale u balonu příliš dlouho nezdrželo. Až po faulu na Bernata získávají hosté možnost rozehrávky.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš nebezpečí ani u jedné z branek nepřinesla. Draxler zaváhal při krátké přihrávce na Verrattiho, domácí toho ihned využili k přechodu na útočnou polovinu, ale Mertens ani Insigne se uvolnit ke střele nedokázali.
9'
Di María dokázal převzít míč u středové lajny, poté putoval míč na levou stranu, kde byl připravený Juan Bernat. Hostům se ale rychlý přechod do útoku nevyvedl a tak krajní obránce vracel balon ke stoperům.
8'
Kylian Mbappé se pokoušel napadat, ale nikdo se k němu z hostujících hráčů nepřidal. Raúl Albiol s Kalidou Koulibalym tak měli poměrně snadnou úlohu v rozehrávce.
7'
Další útočné snažení pařížského celku začalo u Thiaga Silvy. Hosté nikam nespěchali, dlouho si vyměňovali přihrávky ve středu pole. Změnit to mohl Draxler, ale jeho pobídka k Neymarovi nepronikla.
6'
Neymar poprvé u balonu a hned se dostal do pokutového území. Po narážečce s Mbappém přiťukával brazilský útočník do druhé vlny Verrattimu, ale ten střílel jen do obránce před sebou.
5'
Pařížané začínají pozvolna. Od Marquinhose putoval míč na Mbappého, ale k mladíkovi na hrotu útoku se dokázal velmi rychle dostat i bránící Albiol.
4'
Mário Rui neměl na levé straně dostatek prostoru, přesto v i tísni dokázal míč předat do útoku. Ani druhý pokus Driese Mertense mezi brazilskými obránci nebyl úspěšný.
3'
Insigne vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Domácí zkoušeli překvapit hostující obranu průnikovou přihrávkou, ale Mertens byl pokryt Silvou i Marquinhosem.
2'
Také PSG se dostalo poprvé k balonu. Di María roztáhl hru na levou stranu, ale po kombinaci s Bernatem o balon přišel. Po boji ve středu pole mohou útočit Neapolští.
1'
Úvodní rozehrávku ze středového kruhu obstarali domácí útočníci. Následně se hra přesunula na pravou stranu, odkud se ale Callejón společně s Allanem dále nedostali.
1'
Pětačtyřicetiletý hlavní rozhodčí Björn Kuipers již přivádí se svými krajany z Nizozemska obě úvodní jedenáctky na hrací plochu neapolského San Paola. Velmi důležitý zápas základní skupiny C tak může za několik málo okamžiků začít.
Trenér PSG Thomas Tuchel posílá na trávník od základní minuty tradičního kapitána po lehkém zranění Thiaga Silvu. Do Ligy mistrů naskakuje poprvé v letošním roce také Gianluigi Buffon, který si již odpykal třízápasový trest po červené kartě z loňského ročníku. Naopak jen na lavičce zůstává bývalý hráč Neapole Edinson Cavani. Jediným Francouzem v základní sestavě je stále jen devatenáctiletý útočník Kylian Mbappé.

Kouč Neapole Carlo Ancelotti neudělal oproti vzájemnému zápasu z před dvou týdnů ani jednu změnu. Ze středu zálohy bude režírovat hru italského celku reprezentant Slovenska Marek Hamšík. Obranu soupeře poté bude zaměstnávat trojice útočníků Callejón, Mertens, Insigne.

SSC Neapol: Ospina – Nikola Maksimović, Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Hamšík (C), Ruiz – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Karnezis – Hysaj, Malcuit, Diawara, P. Zieliński, Milik, Ounas.

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Kehrer, Silva (C), Marquinhos, Bernat – Meunier, Draxler, Verratti, Di María – Mbappé, Neymar.
Náhradníci: Aréola – Kimpembe, Cavani, Choupo-Moting, Rabiot, Diaby, Nsoki.

Rozhodčí: Björn Kuipers – Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (vš. NED).
SSC Neapol

Neapol dlouho bojovala v minulém ročníku Serie A o titul. Pět kol před koncem dokonce porazila svého úhlavního rivala Juventus, ale přišlo zaváhání na trávníku Fiorentiny a bylo téměř po nadějích. Nakonec neapolskému klubu chyběly čtyři body na dorovnání prvního místa.

V přípravě sice Neapol snadno porážela týmy z nižších italských soutěží, ale s kvalitnějším týme zvítězila jen proti německému Dortmundu 3:1. Od Liverpoolu vyfasovala pět branek a v generálce s Wolfsburgem se překvapivě radoval z vítězství 3:1 tým z Bundesligy.

Se začátkem nové sezony se ale Neapolským začalo dařit. Proti Laziu i s AC Milán vždy Neapol uhrála tři body o jedinou branku. I přes venkovní porážky se Sampdorií a Juventusem se Neapol drží na třetí příčce pouze o skóre za Interem Milán. Ve víkendovém kole si svěřenci Carla Ancelottiho s chutí zastříleli, když zasypali pěti góly Empoli, hattrickem se blýskl Dries Mertens.

Liga mistrů

V Lize mistrů má neapolský celek co napravovat. V loňském ročníku v základní skupině nestačil na silný výběr Manchesteru City a překvapivě také na ukrajinský Šachtar. V jarní části se tak musel spokojit jen s boji v Evropské lize. Letos mají Italové našlápnuto do vyřazovací části o poznání lépe, po třech odehraných zápasech se se ziskem pěti bodů drží na druhé pozici. Nejprve Neapol remizovala 0:0 s Bělehradem, poté ale trochu překvapivě sebrala vítězstvím 1:0 všechny body Liverpoolu. Před dvěma týdny si italský celek odvezl velmi cennou remízu také z Paříže.
Paris Saint-Germain FC

Pařížané obhajují francouzský titul. V minulém ročníku poznali hořkost porážky jen třikrát, navíc třetí prohra přišla až v závěru sezony, kdy už mělo PSG jistotu zisku trofeje pro mistry ligy. Po vítězství ve francouzském poháru si PSG pomýšlelo i na Ligu mistrů, ale v nejprestižnější klubové soutěži padlo již v osmifinálovém dvojutkání s Realem Madrid.

V přípravě se pařížský celek představil v International Champions Cupu. Nejprve prohrál 1:3 s Bayernem, poté schytal ještě o něco větší přiděl 1:5 od Arsenalu. Na závěr si ale napravil náladu vítězstvím 3:2 nad Atléticem Madrid.

V novém ročníku Ligue 1 se podařilo PSG vytvořit nový rekord nejlepších pěti evropských lig, když ani v jednom z úvodních dvanácti zápasů neprohrálo. Po téměř třetině sezony je pařížský celek bez ztráty s jedenáctibodovým náskokem jasně v čele francouzské soutěže. Ve víkendovém kole se Pařížané střetli s do té druhým Lille, po bezbrankové první půli přišly na řadu zásahy Mbappého a Neymara, v nastaveném času už jen snižoval z pokutového kopu Pepe.

Liga mistrů

PSG vstoupilo do Ligy mistrů bitvou na liverpoolském Anfieldu. Proti loňskému finalistovi se svěřenci Thomase Tuchela dokázali po brankách Meuniera a Mbappého vrátit do boje o tři body, ale poslední slovo měl ve druhé minutě nastavení Firmino, který vystřelil výhru pro Liverpool. Následně ale pařížský celek deklasoval 6:1 na vlastním stadionu Bělehrad, hattrickem se blýskl Neymar. Před dvěma týmy muselo PSG na domácí půdě proti Neapoli dotahovat. O vyrovnání na konečných 2:2 se postaral parádní brankou ve třetí minutě nastavení Ángel Di María.

Hlavním sudím souboje Neapole s PSG bude pětačtyřicetiletý Björn Kuipers. Asistenty budou dělat zkušenému Nizozemci dva krajané Sander van Roekel a Erwin Zeinstra, čtvrtým rozhodčím je poté Charles Schaap také z Nizozemska.

Björn Kuipers má už za sebou finále Ligy mistrů z před čtyř let, loni doplnil svou sbírku velkých zápasů od finále Evropské ligy. Letos má za sebou v základních skupinách Ligy mistrů utkání Realu Madrid s AS Řím.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Základní skupiny Ligy mistrů se přesouvá do své "odvetné" části. V základní skupině C zavítá do Neapole na Stadio San Paolo k velmi důležitému souboji milionářské PSG.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.