Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Petrohrad : Benfica - 2. října 2019   21:00

Petrohrad
Petrohrad
22' Dzjuba (Ozdojev) • 70' Rúben Dias(vl.)  • 78' Azmún (Ozdojev)
3:1
(1:0)
Benfica
Benfica
85' de Tomás
Petrohrad
Luňov – Smolnikov (63. Osorio), Ivanović (C), Rakyckyj, Santos – Driussi, Barrios, Ozdojev, Šatov (68. V. Karavajev) – Azmún (81. Jerochin), Dzjuba.
M. Keržakov – V. Karavajev, Osorio, Žirkov, Suťormin, Mak, Jerochin.
del Cerro Grande – Yuste, Alonso (vš. Španělsko)
Gazprom Arena, Petrohrad
51 683 diváků
Benfica
Vlachodimos – T. Tavares, Rúben Dias, Jardel (C), Grimaldo – Pizzi (60. Vinícius), Gabriel, Taarabt, R. Silva – Fejsa (60. Caio) – Seferović (80. de Tomás).
Zlobin – Caio, de Tomás, D. Tavares, G. Fernandes, Vinícius, F. Ferreira.

SESTŘIH: Petrohrad - Benfica 3:1. Hosté dál zůstávají ve skupině bez bodu

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:6.
Dobojováno! Zenit Petrohrad může slavit, neboť si připisuje velmi důležité vítězství 3:1 nad Benficou Lisabon.

Domácí k triumfu nasměroval po hrubce Ljubomira Fejsy Arťom Dzjuba úvodní brankou zápasu ve 22. minutě. V 70. minutě se krátce po svém příchodu na trávník rozběhl po pravém křídle Vjačeslav Karavajev a po jeho centru si Rúben Dias vstřelil vlastní gól a třetí trefu Zenitu za nedlouho přidal Sardár Azmún. Hosté už jen korigovali stav úchvatnou trefou Raúla de Tomáse.
90+5'
90+5'
Do třetice rohový kop pro Benficu v nastaveném čase, do zakončení se tentokrát dostal Carlos Vinícius, zblízka ale trestuhodně minul branku!
90+3'
Roh pro Benficu, Grimaldo našel svým centrem naprosto osamoceného Gabriela, ten ale hlavou zakončuje přímo do středu branky.
90+2'
Dzjuba byl sražen v pokutovém území po centru Douglase Santose, španělský arbitr situaci rychle prověřil s kolegy u videa, záhy ale signalizuje navázání hry.
90+1'
Po centru Taarabta od praporku se do vzduchu zavěsil Rúben Dias, jeho hlavička ale končí daleko vedle domácí branky.
90+1'
Tavaresův centr Barrios srazil na rohový kop, standardní situace pro hosty.
90+1'
Rozhodčí del Cerro Grande oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
Wilmar Barrios šikovnou kličkou obelstil Gabriela, ten jej podrazil a domácí budou moci rozehrávat ve středu hřiště.
88'
V závěru se hraje svižný fotbal, Dzjuba sklepl míč Driussimu, jeho skákavá rána skončila v náruči brankáře Vlachodimose.
86'
Hosté se ještě pokoušejí o fotbalový zázrak, de Tomás znovu napřáhl zpoza pokutového území, tentokrát ale přestřelil.
85'
Benfica právě vstřelila branku!
To, co Seferović nezvládl za osmdesát minut, zvládl RAÚL DE TOMÁS za pět!

Hostující útočník si dokázal parádně zpracovat nepříliš kvalitní odkop Osoria a pak naprosto famózní trefu nasměroval do horního rohu domácí branky!
83'
Hosté vůbec nevědí, kde jim hlava stojí. Vjačeslav Karavajev se na pravém křídle dostal k dalšímu centru, ten ale do svých rukavic ukryl brankář Vlachodimos.
81'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Sardár Azmún, přichází Alexandr Jerochin.
80'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Raúl de Tomás.

Švýcarský útočník se dnes absolutně neprosadil.
80'
A s hosty mohlo být ještě hůře! Azmún se tentokrát šikovně uvolnil po narážečce s Dzjubou, objevil se zcela osamocen před Vlachodimosem, kterého snadno překonal, rozhodčí ale správně viděli těsný Íráncův ofsajd v momentu zpětné Dzjubovy přihrávky.
78'
Petrohrad právě vstřelil branku!
Šok pro Benficu! Douglas Santos byl faulován ve středu hřiště, Ozdojev zaskočil hostující defenzivu rychlým nákopem do pokutového území, Dzjuba šikovně mezi nohama propustil míč na SARDARA AZMÚNA, jenž obelstil Vlachodimose ukázkovým blafákem a vychutnal si zakončení do prázdné branky!
76'
Další roh pro Benficu, hosté se po něm ale dostali jen ke dvěma zablokovaným střelám a už zase musí hrát jen ze středu hřiště.
74'
Magomed Ozdojev se pokusil uvolnit před pokutovým územím, hosté jej ale dokázali obrat o míč.
73'
Zenit je při chuti a domácí už se zase nastěhovali k pokutovému území Benficy.
71'
Rozhodčí del Cerro Grande ještě řešil situaci s kolegou u videa, zda-li nebyl Karavajev v ofsajdu, postavení bývalého sparťana ale bylo v pořádku a branka platí!
70'
Domácí zvyšují na 2:0 a pokud byl Rúben Dias smolařem prvního poločasu, tak už je smolařem i toho druhého!

Čerstvý Karavajev totiž dostal kolmici podél pravé postranní čáry do volného prostoru, rozběhl se po křídle a prudce přihrával před branku, kde RÚBEN DIAS srazil jeho centr na vlastní ruku a od ní nasměroval míč do sítě!
69'
Caio napřáhl ke střeleckému pokusu zpoza pokutového území a mířil sice prudce pod břevno, ovšem znovu jen na střed branky a Luňov tak vytáhl míč nad břevno.
68'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Oleg Šatov, přichází Vjačeslav Karavajev.
67'
Hosté už zase útočí po levé straně, Wilmar Barrios ale perfektním skluzem ukopl míč Grimaldovi do zámezí.
65'
Osorio sice u vlastního rohového praporku obešel Caia, byl ale vytlačen do zámezí a hosté mohou vhazovat.
63'
Přetaženému centru Grimalda se domácí bezpečně ubránili.
63'
Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Igor Smolnikov, přichází Yordan Osorio.

Smolnikov nebude schopen pokračovat, domácí tak střídají před defenzivním rohovým kopem.
61'
Smolnikov utrpěl zřejmě nějaké poranění břišního svalu a v bolestivých grimasách vyžaduje ošetření.
60'
Hostující brankář Vlachodimos teď musel daleko ze své branky, aby odkopl míč před Šatovem, povedlo se mu to ale na jedničku.
60'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Ljubomir Fejsa, přichází Caio.
60'
Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pizzi, přichází Carlos Vinícius.
59'
Benfica kombinuje na útočné polovině, ovšem hostující souhra je velmi těžkopádná a červení se posouvají spíše směrem dozadu.
57'
Domácí mohli zaútočit do otevřenější defenzivy soupeře, Šatov se ale neprotlačil do pokutového území přes kapitána soupeře Jardela.
56'
Grimalda na levém křídle nepustil k centru Šatov, ruský reprezentant odrazil míč za postranní čáru.
54'
Alejandro Grimaldo si našel volný prostor na útočné polovině, pak ale z velké dálky střílel vysoko nad branku.
52'
Smolnikov se uvolnil na pravém křídle, pak ale přihrával před branku dod prostoru nikoho, protože jediný hráč v pokutovém území Sardár Azmún ztratil stabilitu a nikým neatakován upadl na zem v momentu Smolnikovovy přihrávky.
51'
Na opačné straně se po dlouhém autu Šatova zavěsil do vzduchu Dzjuba, také jeho hlavička ale míří přímo doprostřed branky.
51'
Hosté se pokusili o rychlý přechod do útoku, Seferović potáhl míč po pravém křídle, pak ale z ostrého úhlu střílel přímo do brankáře Luňova.

Ten už má dnes několik zákroků na svém kontě, žádný z nich ale nebyl nikterak složitý.
50'
Další útočná snaha ruského celku končí odpískáním Dzjubova faulu, španělský rozhodčí si všiml jeho přitažení za Diasův dres.
48'
Driussi nakonec střílel jen do zdi, hosté pak zablokovali i druhý Argentincův pokus.
47'
Taarabt fauloval Ozdojeva blízko vlastnímu pokutovému území a to bude velmi nebezpečný volný kop ve prospěch Zenitu.
46'
Domácí začali velmi aktivně, Azmún se z levého křídla protlačil před Vlachodimose, toho ale z úhlu nepřekonal.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Fotbalisté Zenitu Petrohrad vedou po prvním poločase utkání Ligy mistrů nad Benficou Lisabon 1:0, když dosud jedinou branku vstřelil po obrovském zaváhání Rúbena Diase Arťom Dzjuba, jemuž míč na zlatém podnose připravil Ozdojev a Dzjuba se zblízka nemýlil.

Utkání začalo velmi svižně, oba týmy si brzy vypracovaly své šance, ovšem pak se první poločas změnil na bojiště, v němž už se urodila jen ta branka a na další příležitosti se čekalo marně.
45+1'
45+1'
Centr Smolnikova sice našel v pokutovém území Azmúna, ten ale hlavičkoval v záklonu a mířil vysoko nad branku.
45+1'
Rozhodčí del Cerro Grande k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Takový střílený nákop Grimalda zachytil Luňov. Zapíše se to do statistik jako střela na bránu, Luňova to ale z rytmu nevyvedlo.
44'
Jaroslav Rakyckyj byl pozdě v souboji s Taarabtem, soka podrazil a prohlíží si žlutou kartu.
43'
Při nákopu z hloubi pole byl ofsajd odmáván Harisi Seferovićovi.
42'
Před pokutovým územím Benficy si zpracoval odražený míč Sebastián Driussi, Argentinec pak technický obstřel nasměroval vedle hostující branky.
41'
Domácí mohli zaútočit do otevřenější obrany, Douglas Santos si ale netroufl k průniku podél postranní čáry a zpětnou přihrávkou nechal hosty zpevnit defenzivu.
39'
Oleg Šatov se pokusil z pravého křídla protlačit do zakončení přes Grimalda, ten si ale v pokutovém území počínal velmi důrazně a Šatova ke střele nepustil.
38'
Rohový kop pro Zenit, Driussiho centr ale nenašel nikoho z hlavičkářů v modrém.
37'
Driussiho ve středu hřiště podkopl Fejsa, domácí budou moci znovu rozehrávat míč z klidu.
36'
Po přihrávce brankáře Luňova si při zpracování míče trochu zavařil Ozdojev, dostal se pod tlak Seferoviće, ale povedlo se mu ještě přesně přihrát.
34'
Hra se v těchto momentech velmi kouskuje, tentokrát souboj Smolnikova s Rafou Silvou odnesli drobným šrámem oba fotbalisté, jasného faulu se ale dopustil domácí Rus.
33'
Ošetřován mezitím byl znovu i Arťom Dzjuba, toho nadále trápí svalové potíže po souboji s druhým z hostujících stoperů. Oba domácí útočníci se pak vrátili na trávník ve stejný čas.
32'
Tentokrát má zdravotní potíže Azmún, toho v osobním souboji naremploval Jardel.
31'
Smolnikov hledal jemným obloučkem před brankou Arťoma Dzjubu, ten ale byl pokryt hostujícími zadáky.
30'
Následný centr Driussiho z volného kopu doletěl přímo k brankáři Vlachodimosovi.
29'
Po souboji s tvrďákem Rúbenem Diasem se z trávníku velmi těžce zvedal Arťom Dzjuba, domácí útočná opora by ale měla být v pořádku.
27'
Adel Taarabt zakončil svůj průnik po útočné polovině střelou přímo doprostřed branky, Andrej Luňov si připsal snadný zákrok.
25'
Na opačné straně zahrozil Oleg Šatov, jeho rána levačkou ale mířila zhruba půl metru vedle Vlachodimosovy branky.
25'
Pizziho roh ale nepřinesl žádné ohrožení pro brankáře Zenitu.
24'
Hosté vybojovali rohový kop a budou moci zahrozit před brankářem Luňovem.
22'
Hosté předvedli kolosální hrubku při rozehrávce mezi brankářem Vlachodimosem a Ljubomirem Fejsou, tomu ukopl míč Magomed Ozdojev, balónu se ujal ARŤOM DZJUBA, jenž pak Vlachodimose zblízka snadno překonal!
21'
Zajímavá útočná souhra domácích, Azmún v pokutovém území sklepl míč na Driussiho, ten se ale nedokázal prosadit přes Jardela.
20'
Po Grimaldově přihrávce se z dálky opřel do balónu Pizzi, pálil ale přímo do připraveného brankáře Luňova.
19'
Hosté si velmi pozvolna přihrávají na útočné polovině a hledají cestu do domácí defenzivy.
18'
Nepovedený nákop Ozdojeva ze středu pole, míč doskákal k brankáři Vlachodimosovi.
16'
Šatov šikovně propasíroval svoji přihrávku na pravé křídlo, kde byl osamocený Driussi, tomu ale nevyšel následný pas před branku.
14'
Smolnikov u vlastního rohového praporku před atakujícím Grimaldem raději zahrál míč za postranní čáru, hosté mohou vhazovat.
13'
Grimaldův pas na Seferoviće byl příliš prudký, blíže k míči měl domácí brankář Luňov.
12'
Benfica se rozestavila po útočné polovině, odkud hosté rozjíždějí své útočné tažení.
11'
Wilmar Barrios se pokusil nafilmovat faul při průniku kolem Fejsy přímo ve středovém kruhu, španělský arbitr mu to nezbaštil a gestem mu ukazuje, aby se hned zvedl na nohy.
9'
Rohový kop pro Zenit, míč se vrátil zpět k exekutorovi Douglasi Santosovi, ten pak stříleným centrem pohladil břevno z horní části brankové konstrukce.
8'
Sardár Azmún měl daleko k nákopu z hloubi pole, Rúben Dias pak kontroloval situaci před Vlachodimosem, aby se hostující brankář dostal k míči jako první. Azmún Diase nešetrně strčil do brankáře, aktéři tohoto souboje jsou v pořádku.
7'
Adel Taarabt potáhl míč k pokutovému území Benficy, pak zpoza "šestnáctky" střílel, ovšem velmi nepovedeně a jeho pomalá střela se prokutálela vedle domácí branky.
5'
Na rohový kop Pizziho si naskočil Seferović, hostující útočník pak hlavičkoval těsně vedle vzdálenější tyče!
4'
Hosté vybojovali rohový kop a mohou se poprvé nastěhovat před branku Zenitu.
3'
Zenit vybojoval míč ve středu hřiště, Azmún jej pak potáhl do pokutového území, střílel trochu v tísni, Vlachodimos jeho pokus dokázal vyrazit a následně domácí yvolali obrovský závar, kterému se ale Benfica s trochou štěstí dokázala ubránit!
1'
Domácí začali sympaticky útočně, už po pár desítkách sekund zpoza pokutového území zakončoval Driussi, rána mu ale moc nevyšla a mířila výrazně vedle branky.
1'
Rozehráno! Jelikož klubové barvy obou týmů jsou zcela kontrastní, tak nebyl problém, aby Zenit nastoupil v tradiční modré kombinaci, hosté z Lisabonu v červeném.
1'
Španělští rozhodčí už přivedli fotbalisty před velmi dobře zaplněné ochozy krásného stadiónu, utkání bude během několika okamžiků zahájeno.

FK Zenit Petrohrad: Luňov – Smolnikov, Ivanović (C), Rakyckyj, Santos – Driussi, Barrios, Ozdojev, Šatov – Azmún, Dzjuba.
Náhradníci: M. Keržakov – V. Karavajev, Osorio, Žirkov, Suťormin, Mak, Jerochin.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – T. Tavares, Rúben Dias, Jardel (C), Grimaldo – Pizzi, Gabriel, Taarabt, R. Silva – Fejsa – Seferović.
Náhradníci: Zlobin – Caio, de Tomás, D. Tavares, G. Fernandes, Vinícius, F. Ferreira.

Rozhodčí: del Cerro Grande – Yuste, Alonso (vš. Španělsko).
Utkání mezi Zenitem a Benficou začíná ve 21:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít, protože se máme na co těšit.
Poslední vzájemné zápasy

Zenit – Benfica 1:2
Benfica – Zenit 1:0
Zenit – Benfica 1:0
Benfica – Zenit 0:2
Benfica – Zenit 2:0
Benfica Lisabon v prvním utkání hostila německé Lipsko. V prvním poločase bylo k vidění několik šancí, ale branka žádná. Ve druhém dějství se dvakrát prosadil Timo Werner a německý celek vedl 2:0. Za domácí už dokázal pouze snížit Seferovič a také Benfica má dnes o motivaci postaráno, protože další prohrou by si skupinu hodně zkomplikovala.
FK Zenit Petrohrad vstoupil do Ligy mistrů zápasem na hřišti francouzského Lyonu, který byl favoritem tohoto utkání. Ve Francii ale šel do vedení Zenit, když se prosadil Azmoun. Domácí ve druhém poločase srovnali zásluhou Depaye, ale žádná branka už nepadla a Zenit vybojoval cenný bod za remízu 1:1. Dnes mají tedy domácí o motivaci postaráno, protože případná výhra by mohla mít pro nadcházející zápasy velký vliv. Lehké to ale proti zkušenému portugalskému celku opravdu nebude.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Liga mistrů má na programu druhé zápasy v základních skupinách a my budeme sledovat duel mezi ruským Zenitem Petrohrad a portugalskou Benficou Lisabon. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.