Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Manchester City - 27. října 2020   21:00

0:3
(0:1)
Manchester City
18' F. Torres  (De Bruyne) • 76' Gündoğan  (Sterling) • 81' Sterling  (De Bruyne)
Marseille
Mandanda (C) – Balerdi, Álvaro González, Ćaleta-Car – Sakaj, Kamara, Rongier (64. M. Sanson), Amavi – Cuisance (85. Gueye), Thauvin (78. Payet), Radonjić (78. Benedetto).
Stieler – Pickel, Gittelmann
Stade Vélodrome, Marseille
Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte (77. Mahríz), Zinčenko (68. Cancelo) – Gündoğan (78. B. Silva), Rodri, F. Torres (77. Stones) – De Bruyne (C) (82. Palmer) – Foden, Sterling.

SESTŘIH: Marseille - Manchester City 0:3. Druhou výhru Citizens ve skupině pečetil Sterling

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 0:3. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 5:10.
Je konec. Manchester City naprosto jasně a zaslouženě vyhrál na půdě Olympique Marseille poměrem 3:0. O jedinou branku v prvním poločase se postaral v 18. minutě letní posila Manchesteru Ferrán Torres. Také ve druhé půli byli hosté jasně lepším týmem, což potvrdil v 76. minutě Gündoğan a o pět minut později Sterling. Také Kevin De Bruyne může být rád po návratu do základní sestavy, neboť si připsal dvě asistence.
90+3'
90+3'
V příštím utkání bude hrát Manchester City s Olympiakosem, zatímco Marseille se představí na půdě Porta.
90+2'
Opět je míč u obrany hostujícího mužstva, které nikam nespěchá.
90+1'
Marseille se snaží něco vymyslet, ale přihrávka na střed byla nepřesná.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
88'
Opět vidíme stejný obrázek, kdy City drží míč na kopačkách a čeká na konec zápasu.
87'
Manchester nyní zamkl soupeře pár metrů od vápna, ale nakonec se Palmer ocitl v ofsajdu.
85'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mickaël Cuisance, přichází Pape Gueye.
84'
Tentokrát se ovšem hostující hráč ocitl v ofsajdovém postavení.
83'
Mickaël Cuisance měl problém se dvěma hráči soupeře a svou přihrávku tak poslal jen do zámezí.
82'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Cole Palmer.
81'
Manchester City právě vstřelil branku!
A je to už 3:0 pro hosty! Kevin De Bruyne dostal na pravé straně skvělou přihrávku do běhu, kdy z první dával míč před bránu, kde si sběhl naprosto osamocený RAHEEM STERLING a zakončil do prázdné brány. Asistence: Kevin De Bruyne.
80'
Máme před sebou posledních deset minut plus nějaké to nastavení a Manchester City v naprosté pohodě dominuje na hrací ploše a s velkou pravděpodobností si tak odveze do Anglie tři body.
79'
Citizens se tentokrát snažili procpat dopředu po pravém křídle, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Darío Benedetto.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Florian Thauvin, přichází Dimitri Payet.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Bernardo Silva.
77'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází John Stones.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Aymeric Laporte, přichází Rijád Mahríz.
76'
Hosté zaslouženě dávají gól na 2:0! Philip Foden se z levé strany dostal k centru na zadní tyč, kde mohl zakončovat Sterling, ale ten ještě hlavou přiťuknul míč na ILKAYE GÜNDOĞANA, jenž neměl problém vsítit gól z bezprostřední blízkosti. Asistence: Raheem Sterling.
75'
Ovšem hosté rozehráli pouze nakrátko a následný centr De Bruyneho byl odhlavičkován. Manchester se ale okamžitě dostal zpět k balónu.
74'
Posléze anglický celek získal rohový kop z levé strany a míč si už bere De Bruyne.
73'
Manchester City nemá důvod se někam tlačit a v pohodě drží míč na polovině soupeře.
72'
Kevin De Bruyne poslal Sterlinga dopředu, ale Mandanda skvěle a včas vyběhl.
71'
Duje Ćaleta-Car dohrál De Bruyneho a uviděl od sudího žlutou kartu.
69'
Philip Foden se snažil na levé straně dostat přes Hirokiho Sakaje, kdy se domácí hráč lehce zranil a ještě k tomu fauloval, ovšem sudí dnes fauly moc nepíská a spíše pouští hru.
68'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází João Cancelo.
67'
Ovšem tentokrát se už k míči dostali Citizens a drží jej na své polovině.
66'
Rúben Dias odkopl nebezpečnou přihrávku soupeře z levé strany, ale Marseille pokračuje v několikaminutovém tlaku.
65'
Málem se domácí dostali do zakončení, ale obrana Manchesteru byla připravená.
64'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Morgan Sanson.
64'
Po chvíli se Ferrán Torres ocitl pouze v ofsajdové pasti a Marseille tak bude u míče.
63'
Standardní situace byla rozehrána signálem na Zinčenka, ale jeho pokus zpoza vápna se vůbec nepovedl.
62'
Amavi uviděl od sudího žlutou kartu, když zatáhl Sterlinga a Manchester City tak má k dispozici volný kop.
61'
Raheem Sterling se sice z pravé strany dostal ke střele, kterou ale skvěle zblokoval Jordan Amavi a navíc se odpískal ofsajd.
60'
Hodina hry je u svého konce a Manchester City stále vede od 18. minuty na půdě Marseille poměrem 1:0.
59'
Mickaël Cuisance byl tentokrát zfaulován uprostřed hrací plochy.
58'
Aymeric Laporte je prvním hráčem v tomto utkání, který uviděl žlutou kartu, když skluzem poslal soupeře k zemi.
57'
Rodriho přihrávka na Sterlinga byla přečtena domácím hráčem, ale rozehrávka Marseille je opět velice kostrbatá.
56'
Ovšem po rohu se domácí nedostali do žádné větší šance, neboť se dopustili faulu.
55'
Florian Thauvin to vzal na sebe, ale jeho tvrdá rána nakonec skončila od Edersona v zámezí a následuje tak rohový kop!
54'
Kevin De Bruyne se skvěle protáhl po pravé straně, ale jeho následný přízemní centr zachytila obrana soupeře.
53'
Ilkay Gündoğan čekal před bránou na centr Fodena, ovšem Steve Mandanda byl připraven a stáhl si míč do rukou.
52'
Domácí celek se musí snažit útočit ve více hráčích, jelikož zatím je to z jeho strany velká bída.
51'
De Bruynova přihrávka tentokrát nenašla Sterlinga, který se rozběhl příliš pozdě.
50'
Přihrávka Olexandra Zinčenka ale skončila jen na kopačkách Kamary, ovšem City se po chvíli znovu dostalo k míči.
49'
Mickaël Cuisance ovšem zpackal přihrávku na levou stranu a zatím se mu stejně jako v minulém ligovém utkání, kde získal nejnižší hodnocení, moc nedaří.
48'
Hosté získali autové vhazování na své polovině, ovšem krátce poté přišli o míč a Marseille útočí ve velkém počtu hráčů.
47'
Domácí si sice vyměnili pár přihrávek ve středu hrací plochy, ale následně o míč opět přišli.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
První poločas je u svého konce a Manchester City vede na půdě Olympique Marseille poměrem 1:0. Hosté vedou zcela zaslouženě, neboť v tomto utkání jasně dominují. O jedinou branku se tak zatím postaral v 18. minutě letní posila Manchesteru Ferrán Torres. Doufejme, že i druhá polovina zápasu nám nabídne brankové situace.
45+1'
45+1'
Centr De Bruyneho z rohového kopu ovšem skončil pouze na hlavě domácího obránce.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.
45'
Tentokrát už hosté získali rohový kop, když centr Fodena byl zblokován do zámezí.
44'
Manchester dobré dvě minuty drží balón na kopačkách a nikam se příliš nežene.
42'
Nemanja Radonjić si navedl míč na prostředek, ale jeho přízemní pokus letěl přesně do připraveného Edersona.
41'
Ilkayovi Gündoğanovi se ovšem nepodařil centr z levé strany.
40'
Mickaël Cuisance byl rovněž čistě odzbrojen uprostřed hrací plochy a Citizens tak mohou pokračovat směrem dopředu.
39'
Florianu Thauvinovi se nepodařila přihrávka na polovině soupeře a Marseille tak znovu přišlo o míč.
38'
Ilkay Gündoğan se právě teď dopustil nedovoleného zákroku na své polovině.
37'
Ilkay Gündoğan si chtěl vymodlit standardní situaci, ovšem sudí zákrok na něj jako faul neposoudil.
36'
Manchester opět dobývá obranu svého soupeře, který je i přes nepříznivý stav hodně zatažený.
35'
Leonardo Balerdi se dopustil velké chyby uvnitř vápna a Olexandr Zinčenko se dostal ke střele, kterou se otřela o pravou tyč!
33'
Olympique Marseille se snažil něco vymyslet na pravé straně, ovšem obrana Citizens byla jistá a nepustila soupeře.
32'
Raheem Sterling se snažil něco vymyslet na pravé straně vápně, ovšem přes sebou měl pouze hráče soupeře a následně tak posunul míč na De Bruyneho, kterému se ale centr nepovedl.
31'
Rúben Dias si parádně poradil s Radonjičem a následuje tak odkop od hostující brány.
30'
Znovu je hra přerušená, jelikož Kevin De Bruyne zůstal po jasném šlapáku soupeře ležet na hrací ploše, ale rozhodčí ani tentokrát nezastavil hru.
28'
Jedná se o Floriana Thauvina, který ale bude moct pokračovat v utkání.
27'
Kevin De Bruyne nyní sympaticky přerušil hru, když domácí hráč zůstal ležet na hrací ploše.
26'
Olexandr Zinčenko tentokrát prohrál osobní souboj u autové čáry a Olympique Marseille bude vhazovat na své polovině.
25'
Olexandr Zinčenko sice ztratil míč, ale Olympique Marseille se okamžitě dostalo pod velký tlak a nepřesná přihrávka tak skončil jen v zámezí.
24'
Kyle Walker si bez problémů poradil s nákopem soupeře, který se snažil vymodlit faul, ale sudí Stieler nechal hru pokračovat.
23'
Nyní už ale opět stejný obrázek, kdy Citizens drží míč na svých kopačkách a pomalu se snaží najít volný prostor v obraně francouzského mužstva.
22'
Steve Mandanda měl štěstí, že se míč po standardní situace hostů odrazil přímo do jeho rukou.
20'
Rodri zfauloval Floriana Thauvina uprostřed hrací plochy. Olympique Marseille tak bude u míče.
19'
Opět se Manchester City rychle dostal k míči, ale tentokrát útok nic nepřinesl.
18'
Hostující celek otevírá brankový účet tohoto utkání! Valentin Rongier se dopustil velké chyby, když svou přihrávkou našel pouze Kevina De Bruyneho, který z první našel ve vápně několik volných spoluhráčů a právě nová letní posila FERRÁN TORRES se dokázal prosadit. Asistence: Kevin De Bruyne.
17'
Standardní situace francouzského celku ale nepřinesla nic zajímavého.
16'
Posléze musel Raheem Sterling zatáhnout na záchrannou brzdu a faulem přerušil rychlý brejk Marseille.
15'
Olexandr Zinčenko tentokrát poslal nebezpečný centr z levé strany, ale s tím si domácí obrana i s problémy poradila a odkopla míč.
14'
Kevin De Bruyne posunul míč na střed, kde byl Sterling, ale tomu obrana Marseille vzala míč nějaké tři metry od šestnáctky.
13'
Philip Foden si sběhl za obranu na levé straně, ale jeho pokus skončil v moci brankáře Mandandy.
12'
Olympique Marseille svým bráněním připomíná víkendový zápas mezi Wolves a Newcastlem, kdy Newcastle bránil ve všech hráčích a nakonec uhájil remízu 1:1.
11'
Manchester se nadále snaží něco vymyslet, ale Olympique Marseille je velmi zatažený.
10'
Marseille se netají tím, že v dnešním utkání chce hrát především na protiútoky, což potvrdil také trenér Villas-Boas na tiskové konferenci.
8'
Raheem Sterling se po pravém křídle snažil projít přes Jordana Amaviho, ale domácí obránce si dokázal poradit a následuje znovu pouze odkop od brány Marseille.
7'
Ovšem tentokrát si Rúben Dias sběhl na zadní tyč, kde jej míč ale přeletěl a následuje pouze odkop od svatyně Steveho Mandandy.
6'
Boubacar Kamara uklidil centr Philipa Fodena do zámezí a Manchester tak má už třetí rohový kop od začátku utkání.
5'
Hostující mužstvo je opět u balónu a pomalou kombinací krátkých přihrávek se snaží projít skrze obranu soupeře.
4'
Rúben Dias se po centru De Bruyneho z rohu procpal do zakončení hlavou, ale to letělo jen nad svatyni Steveho Mandandy.
4'
Raheem Sterling se ovšem dostal po chvíli k míči na pravém křídle a Manchester City bude mít další rohový kop.
3'
Ovšem posléze se hostující hráč dopustil faulu na Álvara Gonzáleze a Olympique Marseille bude rozehrávat ze svého vápna.
2'
Kevin De Bruyne se sice dostal ke střele, ale jeho pokus byl ztečován vedle brány a následuje tak rohový kop Citizens.
1'

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Balerdi, Álvaro González, Ćaleta-Car – Sakaj, Kamara, Rongier, Amavi – Cuisance, Thauvin, Radonjić.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Pelé – Aké, Benedetto, Gueye, Germain, Nagatomo, Payet, M. Sanson, Strootman, Henrique.

Manchester City: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Zinčenko – Gündoğan, Rodri, F. Torres – De Bruyne (C) – Foden, Sterling.
Náhradníci: Carson, Steffen – Cancelo, Bernabé, García, Doyle, Harwood-Bellis, Mahríz, Nmecha, Palmer, Stones, B. Silva.

Manchester City:

Manchester City přivítal v prvním utkání na své půdě FC Porto. A byli to právě hosté, kteří šli ve 14. minutě po brance Diaze do vedení. Ovšem netrvalo to dlouho a ve 20. minutě srovnal z penalty Agüero. V 65. minutě poslal domácí do vedení Gündogan. O osm minut později zvýšil náskok Citizens na 3:1 Torres. Posléze už branka nepadla a Manchester si tak připsal tři body do tabulky.

Olympique Marseille:

Olympique Marseille se v prvním zápase skupinové fáze zúčastnil utkání na půdě Olympiakosu. První poločas nic nepřinesl a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu. V 52. minutě se sice domácí Masouras trefil, ale nakonec se jednalo o ofsajd. Už se zdálo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, ovšem v 90+1. minutě se trefil domácí Koka a Olympiakos vyhrál 1:0.
Ve 2. kole skupiny C se proti sobě utkají týmy Olympique Marseille a Manchester City. Tato mužstva se spolu ještě nikdy neutkala a čeká je tak premiéra. Hrát se bude na Stade Vélodrome, Marseille. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.