Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Porto : Liverpool - 28. září 2021   21:00

FC Porto
FC Porto
75' Taremí (Vieira)
1:5
(0:2)
Liverpool
18' M. Salah   • 45' Mané  (Milner) • 60' M. Salah  (Jones) • 77' Firmino  (Jones) • 81' Firmino
FC Porto
D. Costa – J. M. Corona, Cardoso, Marcano (C), Sanusi (56. Wendell) – Uribe (56. Vitinha), S. Oliveira (67. Pepê) – Otávio (14. Vieira), Toni Martínez (46. Grujić), L. Díaz – Taremí.
Marchesín – Conceição, Pepê, Grujić, Manafá, Vitinha, Wendell, Mário, B. Costa, Evanilson, Nanú, Vieira.
Karasev (RUS) – Demeško (RUS), Gavrilin (RUS)
Estádio Do Dragão, Porto
23 520 diváků
Liverpool
Alisson – Milner (66. Joe Gomez), Matip, V. van Dijk, Robertson – Jones, Fabinho, J. Henderson (C) (73. Oxlade-Chamberlain) – M. Salah (66. Firmino), Diogo Jota (88. Origi), Mané (66. Minamino).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 23 520 diváků.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 3:13. Střely mimo: 1:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:10.
Utkání je u konce a hosté si odváží body za vysokou výhru o čtyři branky. I po přestávce jsme viděli převahu Liverpoolu a ta vyvrcholila v 60. minutě, kdy v pokutovém území dostal přihrávku nepokrytý Mohamed Salah a dal svou dnes druhou branku. Až poté se ke slovu dostali i hráči Porta a snížili v 75. minutě po prudké hlavičce Mahdí Taremího. Kdo čekal možné drama, musel být zklamán, neboť hned za dvě minuty unikl Roberto Firmino a překonal vyběhnutého Costu. No a Roberto Firmino pak přidal ještě jednu trefu, bylo to v 81. minutě, kdy střelou zblízka uzavřel skóre na 1:5. Liverpool je tak po dvou kolech stoprocentní, se šesti body je na prvním místě, Porto je s jedním bodem na třetím místě.
90+4'
90+3'
Liverpool bude ještě možná vhazovat, k samotnému úkonu se už ale vůbec nehrnou.
90+2'
Hráči Liverpoolu si přihrávají na vlastní polovině, čeká se na konec.
90+1'
Domácí se ještě pokusili o jednu útočnou akci, jenže se sami provinili proti pravidlům, hrálo se rukou.
90'
Budou se nastavovat tři minuty.
90'
Z něj nezahřmělo, hosty to však už vůbec nemusí trápit.
89'
Alex Oxlade-Chamberlain vyslal hned střelu na branku, Costa musel vyrážet nad břevno. Roh.
88'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Divock Origi.
88'
Ještě jeden přímý kop pro Liverpool, zase to bude centr z levého křídla.
87'
Po dlouhé době se hra přestěhovala před Alissona, ten už bude rozehrávat.
86'
Zpoza pokutového území vystřelil Curtis Jones, mířil ke vzdálenější tyči, Costa však v tuto chvíli zabránil nejhoršímu a připsal si úspěšný zákrok.
85'
Liverpool je při chuti a opět se hosté tlačí dopředu.
84'
Zápas se už jen dohrává, o vítězi a bodech je rozhodnuto.
82'
Jednalo se o hraniční situaci a tak si sudí vyžádal kontrolu u videa. Chvíli se tak čekalo na verdikt, a nakonec se střídající Firmino mohl začít radovat ze své dnes druhé branky.
81'
Liverpool právě vstřelil branku!
Původní centr se sice domácím povedlo odvrátit, jenže pouze k Jonesovi, jeho tvrdá rána trefila jednoho z obránců, od něj se odrazila k ROBERTO FIRMINOVI a ten v souboji jeden proti jednomu hravě překonal Costu – 1:5
81'
Akce po rozehrání přímého kopu skončila v síti, ale prakticky okamžitě se mával ofsajd.
80'
Na tribunách panuje mrazivá atmosféra, naopak hosté jsou v naprostém klidu.
79'
Faul na Jonese, Liverpool bude centrovat před Costu.
77'
Jenže netrvalo dlouho a je to zase o tři góly. Jones poslal z vlastní půlky dlouhý pas na ROBERTA FIRMINA, ten se odpoutal od Marcana a zároveň si všiml, že je Costa daleko ze své branky. Vyslal tak střelu po zemi, kteou gólman Porta marně stíhal a vyrazil ji až centimetry za brankovou čárou – 1:4.
76'
Možná tak máme založeno na drama.
75'
Porto právě vstřelilo branku!
Tak ani domácí neodejdou s nulou v kolonce vstřelených branek. První centr z pravé strany sice obrana v červeném odvrátila, ten druhý ale přilétl na malé vápno, kde se přes obránce prodral MAHDÍ TAREMÍ a prudkou hlavičkou upravil na 1:3.
73'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
72'
Jota chtěl hrudí sklepnout míč na Gomeze, jenže si hráči neporozuměli a je z toho aut pro Porto.
70'
Do zakončení se nedostal ani Minamimo, u volného míče byl jako první brankář Diogo Costa.
69'
Domácí si v rozhozené obraně koledovali o další gól, do zakončení se cpal Firmino a až na poslední chvíli byl o míč obrán.
68'
Pád v pokutovém území Liverpoolu, zákrok na Díaze ale zůstal bez povšimnutí sudího.
67'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Sérgio Oliveira, přichází Pepê.
66'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Takumi Minamino.
66'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Roberto Firmino.
66'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Joe Gomez.
64'
Na opačné straně přihrával Robertson, v pokutovém území si míč zpracoval Jota, jenže z dobré pozice vystřelil těsně vedle.
63'
No vida, šance domácích. Po přihrávce od brankové čáry do druhé vlny zakončil Vitinha a donutil jít Alissona na zem!
62'
Porto už neví, kudy kam, dnes to bude zřejmě už jen o tom, aby to nebyl úplný debakl.
60'
A vypadá to, že je rozhodnuto. Hosté si na půlce vybojovali míč, akci potáhl Jones, přihrál na pravou stranu na zcela zapomenutého MOHAMEDA SALAHA, ten si zpracoval a jesličkami překonal Costu – 0:3.
58'
Dva Robertsonovy centry z levé strany, oba obrana Porta odhlavičkovala.
57'
Po dlouhé době se domácí dostali do útoku a k centru. Přihrávku po zemi ale odvrátil pozorný Joël Matip.
56'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Mateus Uribe, přichází Vitinha.
56'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Zaidu Sanusi, přichází Wendell.
54'
Jota vystřelil kousek za pokutovým územím a jeho dělovka šla přesně do míst, kde byl Costa. I tak měl brankář co dělat, aby to vyrazil.
53'
Liverpool pokračuje ve svém tlaku, teď je to prakticky fotbal na jednu branku.
51'
A zase výborný Costa. Nyní musel z brankové čáry proti nepříliš povedenému sklepnutí svého obránce a čelil zakončeni Maného!
50'
Docela se nám na trávníku přitvrdilo, na trávníku teď leží domácí Díaz.
50'
Diogo Costa skvěle vyrazil prudkou Robertsonovu střelu z levého křídla, teď svůj tým rozhodně podržel.
48'
Po pravé straně se prodíral Henderson, ještě před centrem byl ale faulován Uribem.
46'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Toni Martínez, přichází Marko Grujić.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první půle, ve které jsme sledovali územní převahu Liverpoolu. No a ta byla přetavena ve dva góly. Ten první obstaral Mohamed Salah, když se procpal k vyraženému míči a zblízka dorazil za brankovou čáru. Gól číslo dva přišel až v úplném závěru půle, kdy se Milnerův centr dostal k nepokrytému Sadio Manému, a ten už pouze sklepával do prázdné branky. Porto bylo po celou dobu hodně pasivní, moc akcí si nevypracovalo, a když už nějaká přišla, bylo to nepřesné, či zakročil pozorný Alisson. Stav je tak zatím 0:2.
45+1'
45'
Gól do šatny! Hosté potáhli akci, z pravé strany centroval Milner, jeho pas prošel přes několik hráčů i brankáře Costu a dostal se k SADIO MANÉMU, který už jen sklepával do prázdné branky – 0:2.
44'
Ten už nebezpečí pro branku Porta neznamenal, právě Costa bude posílat hru na útočnou polovinu.
43'
Hosté pojali přímý kop jako signál a střelu si vzal na starost Henderson. Prudký pokus šel pod břevno a Costa musel do vzduchu, aby míč vytáhl na roh!
42'
Kousek před vápnem fauloval domácí Vieira a po zákroku na Maného je tu nebezpečný přímý kop pro Liverpool.
40'
Ofsajd hostů, na levé straně byl v nepovoleném postavení Diogo Jota. Porto pospíchá s rozehrávkou.
39'
Jota mohl centrovat na Robertsona, raději ale akci zpomalil a počkal na další spoluhráće.
38'
Po centru z pravého křídla se se střelou předvedli i domácí, Luis Díaz mířil na zadní tyč, jenže ráně nedal žádnou razanci a Alisson lehce jeho střelu pokryl.
36'
Porto hraje hodně pasivně, prakticky všichni domácí stojí na hranici šestnáctky a čekají, co bude.
35'
Jota přenesl hru z levé strany na tu pravou, odkud vystřelil Milner, křížný pokus i tentokrát lapil pozorný Costa.
33'
Ze střední vzdálenosti kroutil střelu Curtis Jones, zamířil ale přesně doprostřed branky, kde byl připravený Costa.
33'
Po akci levou stranou se k vápnu dostal Mané, přihrál pak do druhé vlny na Hendersona, ten však svou ranou trefil právě Maného.
32'
Velká malá domů na Alissona, Liverpool teď vůbec nikam nepospíchá a trpělivě vyčkává.
31'
Už je po všem míč má ve svém držení Diogo Costa a chystá se k dlouhému odkopu.
30'
Iván Marcano srazil střelu z levé strany, je z toho druhý rohový kop pro Liverpool.
28'
Hosté tlačí své akce hlavně pravou stranou a to z jasného důvodu, zde operuje Mohamed Salah.
26'
No a roh, který hosté rozehráli nakrátko, nebyl vůbec nebezpečný. Porto vyváží míč ke středu.
25'
Závar před brankou Porta, Jota si zpracoval a z otočky vyslal střelu, která mířila pod břevno. Costa konečky prstů vyškrábl na roh.
23'
21'
Salahovi dnes podruhé odskočil míč od kopaček a skončil v autu. Domácí se ale zlobí kvůli jinému okamžiku, neboť na opačné straně byl bez zájmu sudího sražen Vieira.
20'
No a Liverpool se po vstřelené brance uklidnil a zase se s chutí posouvá do útoku.
18'
Velice smolný okamžik pro domácí. Jones sice ještě se svým technickým pokusem neuspěl, Costa střelu vyrazil před sebe, kde se ale k dorážce i přes obránce dostal MOHAMED SALAH a od něj se míč došoural za brankovou čáru – 0:1.
17'
Mané se opětovně provinil proti pravidlům, nyní zahrál rukou. Rozhodčí jej varuje, že si už koleduje o žlutou kartou.
16'
Hostující Sadio Mané ve výskoku trefil loktem Uribeho, zákrok se obešel bez karetního trestu.
14'
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Fábio Vieira.
14'
Ten povedený nebyl, hosté zcela bez problémů dostali hru blíže ke středovému kruhu.
13'
Domácí budou poprvé střídat, na vině je zranění nohy u domácího Otávia. Nejprve se ale rozehraje roh Porta.
12'
Za obranu dostával pas Salah, v první moment to vypadalo, že míč hravě stihne, ale poté lehce zakopl a s míčem ztratil kontakt.
10'
Územní převaha je sice na straně hostujícího týmu, zatím to ale Liverpoolu neklape ve finální fázi – je to bez střelby.
9'
Zase útok Liverpoolu levou stranou, Mané hledal ještě lépe postavené spoluhráče, pas ovšem pouze prolétl vápnem.
8'
Salah nestihl míč na hrací ploše, útok Liverpoolu tak skončil dřív, než pořádně začal.
7'
Kousek za pokutovým územím vystřelil Luis Díaz. Jeho rána šla po zemi a Alisson si u pravé tyče připsal snadný zákrok.
7'
Nepovedený centr do pokutového území Liverpoolu, hráči v červeném odhlavičkovali.
6'
V souboji dvou sedmiček oba hráči upadli, hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře.
5'
Dlouho se ale hosté u míče neudrželi, Henderson jej ztratil a už vhazuje Porto.
4'
Levá strana zatím patří Robertsonovi, nyní nacentroval do vápna a hledal Salaha. Domácí opětovně zahráli na aut.
3'
Míč je už u Costy, ten se chystá k odkopu od své branky. Porto tak půjde do vůbec prvního útoku.
2'
Další přihrávka po levé straně, tentokrát zasahoval Corona a uklidil míč na autové vhazování. Liverpool pokračuje v útoku.
1'
Hned po rozehrání letěl dlouhý pas na Robertsona, ten ale přihrávku nezachytil. Míč skončil mimo hrací plochu.
1'

FC Porto: D. Costa – J. M. Corona, Pepe (C), Marcano, Sanusi – Uribe, S. Oliveira – Otávio, Toni Martínez, L. Díaz – Taremí.
Náhradníci: Marchesín – Cardoso, Conceição, Pepê, Grujić, Manafá, Vitinha, Wendell, Mário, B. Costa, Evanilson, Vieira.

Liverpool FC: Alisson – Milner, Matip, V. van Dijk, Robertson – Jones, Fabinho, J. Henderson (C) – M. Salah, Diogo Jota, Mané.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Konaté, Keïta, Firmino, Joe Gomez, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Tsimikas, Origi, N. Phillips, N. Williams.

Rozhodčí: Karasev (RUS) – Demeško (RUS), Gavrilin (RUS).
Oba týmy již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estádio Do Dragão začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Sergej Karasev, kterému budou na pomezí asistovat Igor Demeško a Maxim Gavrilin. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Vladimír Moskalev. Všichni pánové jsou z Ruska. U videa pak budou vše hlídat Bastian Dankert z Německa a Vitalij Meškov z Ruska.
FC Porto

Portugalský celek vstoupil do skupinové fáze venkovní remízou na trávníku Atlétika Madrid. Diváci se branky nedočkali, naopak, čeho bylo opravdu hodně, to byly karty – domácí viděli tři žluté, hosté hned šest a navíc byl i v nastaveném čase vyloučen Mbemba. Dnes čeká na Porto další těžký soupeř, který v prvním kole otočil zápas ve svůj prospěch.

Liverpool FC

Anglický tým hrál doma proti AC Milán a i když rychle vedl po vlastenci Tomoriho, tak ještě do půlky výsledek otočili Rebić s Díazem a AC mělo našlápnuto k úspěchu. Jenže hned po pauze srovnal Salah a rozhodující úder si Liverpool připravil na 69. minutu, kdy skóroval Henderson. Liverpool tak vyhrál 3:2 a do skupiny vstoupil pravou nohou.
Dobrý večer u fotbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na utkání skupiny B mezi týmy FC Porto a Liverpool FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.