Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Salcburk - 2. listopadu 2022   21:00

AC Milán
14' Giroud (Tonali) • 46' Krunić (Giroud) • 57' Giroud  • 90+1' Messias (Giroud)
4:0
(1:0)
AC Milán
Tătăruşanu – T. Hernández (77. Ballo-Touré), Tomori, Kjaer, Kalulu (86. Gabbia) – Binnásir (69. Pobega), Tonali – Leão (69. Messias), Krunić (77. De Ketelaere), Rebić – Giroud.
Jungdal, Mirante – Origi, B. Díaz, Dest.
A. Mateu Lahoz – P. Cebrián Devís, R. del Palomar (všichni ESP)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Salcburk
Köhn – Wöber (77. Ulmer), Pavlović, Solet (46. Bernardo), Dedić – Kjaergaard, Gourna-Douath (64. Kameri), Seiwald – Sučić – Adamu (61. Šeško), Okafor (77. Koïta).
Mantl, Walke – Šimić, Diarra, Piątkowski, Van der Brempt.

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Zúčtování ve skupině E dokonáno jest. AC Milán vyhrál na domácím hřišti jednoznačně 4:0 a poprvé od roku 2013 se posouvá do vyřazovací fáze Ligy mistrů. Salzburg se před favorita neprocpal, přesto po prohře Záhřebu zůstává alespoň v Evropské lize. Olivier Giroud si vzal dirigentskou hůlku už v první půli a koncert vygradoval v té druhé. Nejprve přihrál hlavou na gól Kruniće, pak se sám postaral o definitivní zlom soupeře pohotovou dorážkou. Prsty měl i v poslední trefě Juniora Messiase.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:9.
90+2'
90+1'
AC Milán právě vstřelil branku!
Tak ještě jeden zářez na pažbu. Znovu u toho byl Olivier Giroud, který stál na počátku akce. Dotáhnul ji střídající JUNIOR MESSIAS. Jeho střela sice nebyla z nejpřesnějších, ovšem letící Philipp Köhn už nedokázal vychýlit míč mimo bránu. Konečné skóre bude mít hodnotu 4:0. Asistence: Olivier Giroud.
90+1'
Budou se nastavovat dvě minuty, utkání se ovšem bude hlavně dohrávat.
90'
Krádež plánoval Ante Rebić, nicméně hosté ho včas odhalili a nedopustili další atak. Zdá se, že Olivier Giroud už k hattricku šanci nedostane.
89'
Na středu předvedl několik hezkých pohybů Strahinja Pavlović, následně navázali i jeho spoluhráči ze zálohy a z útoku. Ke střele sáhnul Benjamin Šeško. Salzburg se sympaticky loučí s Ligou mistrů.
88'
Domácí si nyní dvakrát v krátkém čase nevyhověli. Aut předvedl Maurits Kjaergaard, ovšem jeho částečný jmenovec Kjaer dokáže šéfovat obranu ve velkém stylu.
87'
Pro faul si nedošel Strahinja Pavlović, naopak může vhazovat u postranní čáry Fikayo Tomori.
86'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Pierre Kalulu, přichází Matteo Gabbia.
85'
Na středu hřiště začínají hosté stavět dálnice, ale je příliš pozdě. Amar Dedić měl volný prostor, po centru ze strany Sékou Koïta zkoušel akrobaticky zpracovat míč, ovšem senzaci nezpůsobil.
84'
Na přední tyči vystoupal Nicolas Seiwald a centr Tonaliho tak neznamenal ohrožení brány.
83'
Z první nedokázal přesně narýsovat centr Andreas Ulmer. Byl z toho protiútok, o zakončení se pak postaral Fodé Ballo-Touré. Bude následovat rohový kop, Philipp Köhn už neudržel míč na hrací ploše.
82'
Nepovolený zákrok na středu hřiště nic neřeší. Je znát, že obě mužstva už spíše čekají na závěrečný hvizd.
81'
Další pokus má na svědomí Luka Sučić. To už musí Ciprian Tătăruşanu burcovat své spoluhráče, aby závěr duelu tolik nevypouštěli.
80'
Ze střední vzdálenosti střílel Benjamin Šeško. Nebyla to špatná rána, Ciprian Tătăruşanu ovšem vytasil velmi solidní zákrok.
80'
S autem vůbec nespěchá Pierre Kalulu. Není se čemu divit, domácí chtějí zakončit skupinovou fázi bez zranění.
79'
Francouz Giroud zůstává na place a toužil po hattricku. K odražené meruně ovšem tentokrát přispěchal pozdě, pak už ho odstavil v rámci pravidel Strahinja Pavlović.
78'
Trochu rozhozená obrana domácích po několika střídáních. Luka Sučić měl ideální palebnou pozici, ovšem nedokázal se prosadit. Technický obstřel skončil zhruba půl metru od pravé tyče.
77'
ze hřiště odchází Theo Hernández, přichází Fodé Ballo-Touré,
ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Charles De Ketelaere.

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg:
ze hřiště odchází Noah Okafor, přichází Sékou Koïta,
ze hřiště odchází Maximilian Wöber, přichází Andreas Ulmer.
76'
Na trávníku odpočívá Maximilian Wöber, který odnesl nepříjemný skluz. Potíže hostů se kupí.
74'
Domácí si užívají přítomnost míče. Do vyřazovací fáze Ligy mistrů se podívají po desetileté přestávce, proto mají co oslavovat.
73'
Otěže zápasu už několik minut třímá Salzburg, jenže AC Milán nikam spěchat nepotřebuje. V tuto chvíli je prakticky jasné, že postoupí ze skupiny. Naopak Red Bull ještě musí čekat na výkon Chelsea proti Dinamu Záhřeb. Zatím anglický klub vede 2:1.
72'
Hodně atraktivní centr z první! Maximilian Wöber se postaral o hezký fotbalový moment, ale Pierre Kalulu odmítá jakékoliv další komplikace.
71'
Situaci před šestnáctkou podcenil Sandro Tonali. Maurits Kjaergaard měl volnou cestu k bráně, jenže nedokázal trefit prostor na zadní tyči. A pak si pěkně od plic vynadal.
70'
Představení Salzburgu znovu zvedá Maurits Kjaergaard, ale mezi spoluhráči nenachází pochopení. Amar Dedić se sice snažil o to probít se po pravé straně, jenže nevedlo se mu.
69'
Ze hřiště odchází Rafael Leão, břevno si tak připravil jako tečku za svým povedeným výkonem. Junior Messias se nyní bude snažit jako čerstvý hráč. Zároveň končí Ismaël Binnásir, na jehož flek nastupuje Tommaso Pobega.
68'
Ponechaná výhoda pro hosty. Maurits Kjaergaard velmi dobře operoval s balonem, jenže po jeho pasu už se hůře vedlo Amaru Dedićovi, když vysoko přestřelil.
67'
Po změně stran pálí poprvé za Salzburg Noah Okafor. To je za strany hostů málo.
66'
V Miláně mohlo být ještě veseleji! Theo Hernández předal nádhernou přihrávku, Rafael Leão zakončil ve skluzu, ale za Köhnem se rozdunělo břevno. Chuť AC stoupá.
64'
Už druhé zranění v táboře Salzburgu. Lucas Gourna-Douath odchází z placu, nahradí ho Dijon Kameri.
63'
V posledních minutách se hodně přerušuje. Lucas Gourna-Douath už nebude schopný pokračovat ve hře, trápí ho zranění.
61'
ze hřiště odchází Chukwubuike Adamu, přichází Benjamin Šeško.
61'
Žlutou kartu vidí Lucas Gourna-Douath, který si ze souboje s Hernándezem odnesl i bolístku. Hůře je na tom ale přece jen jeho sok.
57'
Zabiják OLIVIER GIROUD hlásí další skalp, je vymalováno. Salzburg začal kupit chyby v obraně. Už Rafael Leão měl spoustu volného prostoru, a i když se ke střele nikdy neodhodlal, dokázal alespoň namířit centr na malé vápno. Tam čekal na příhodný odskok právě francouzský útočník a trpělivost se mu vyplatila. Z první pak nechytatelně zakončil a zvyšuje na 3:0. Asistence: Rafael Leão.
57'
Do obrany zabral Ismaël Binnásir, znovu je velmi poctivý. Milánský postup ze skupiny E je čím dál tím blíž a i jmenovaný záložník na tom má svůj podíl.
53'
Špičkou kopačky zpracovával prudký pas Nicolas Seiwald. Dobrý záměr, horší provedení. Ciprian Tătăruşanu zasahovat nemusel.
53'
Do souboje zapojil ruku Noah Okafor. Měl by si dávat pozor, už hraje pod hrozbou červené karty.
52'
Ismaël Binnásir stál sice na správném místě a nedovolil Salzburgu žádný humbuk. Ofenziva Red Bullu v úvodu druhé půle spí.
51'
Nádherná rána z dálky! Pierre Kalulu to zkusil a jeho navštívenka měla dobrou razanci. Škoda jen, že nedokázal mířit blíže k tyči. Philipp Köhn si odskok pohlídal.
50'
Na pravé straně má volné pole působnosti Ante Rebić. Zařídil rohový kop, ze kterých umí být domácí nebezpeční.
46'
Zřejmě je hotovo. Muselo by následovat velké selhání domácích fotbalistů, aby ztratili dvougólový polštář a inkasovali třikrát. Spoustu času na centr měl Ante Rebić, ve vzduchu znovu zaúřadoval Olivier Giroud, tentokrát však nesobecky předal míč dál. Volný RADE KRUNIĆ využil toho, že při bránění zaspal Strahinja Pavlović. Záložník domácích umístil míč k levé tyči a zajišťuje patrně postupový náskok – 2:0. Asistence: Olivier Giroud.
46'
Velmi dobrá rozehrávka milánských hráčů. Olivier Giroud sklepnul nákop na Rafaela Leãoa, který ještě pokračoval na Anteho Rebiće. Ten však nezakončil.
46'
Patrně zraněný Oumar Solet už nebude v utkání pokračovat. Cestu za postupem Salzburgu chce podpořit nově příchozí Bernardo, hosté nicméně potřebují dva vstřelené góly.
46'
Další poločas by měl startovat zhruba ve 22:02.
Po první půli odchází do kabiny spokojeněji fotbalisté AC Milán. Rozjásal je francouzský špílmachr Olivier Giroud, když si ve 14. minutě vyskočil na centr Sandra Tonaliho a zužitkoval dobře zahraný rohový kop. Už předtím mohl na startu utkání udeřit Theo Hernández, ale svou střelu namířil jen do pravé tyče. Znovu se připomněl v 26. minutě, kdy jeho ránu dorazil Giroud do sítě, avšak z ofsajdové pozice. Výsledek 1:0 už nezměnil ani Luka Sučić, když svou ranou nechal vyniknout Cipriana Tătăruşana.
45+1'
45'
Nebezpečný centr do vápna, Chukwubuike Adamu se stahoval k penaltovému puntíku a Ciprian Tătăruşanu skvěle přečetl vývoj útoku. Zkazil palebnou pozici tím, že snížil střelecký úhel.
45'
Lehké nedorozumění v obraně domácích, nicméně Simon Kjaer nečelil žádnému přímému ataku a mohl tak adresovat přihrávku na brankáře.
44'
Za záchrannou brzdu zatáhnul Noah Okafor, tady sudí neměl jinou možnost než ukázat žlutou kartu.
43'
Přetažený centr si našel Maximilian Wöber, dokonce ještě zvládnul dorážet. Jenže ani v jednom případě nemířil přesně.
43'
Rohový kop pro hosty poté, co si AC Milán neporozuměl v kombinaci. Šance na srovnání před přestávkou.
41'
Už při bránění měl Oumar Solet značné potíže s pohybem. Stoper hostů není v pořádku a možná bude muset střídat ještě před půlí.
40'
Za pět minut dvanáct zastavil Strahinja Pavlović průnik Rafaela Leãoa. Ten postupoval v obrovské rychlosti, chybělo jen včasnější zakončení. Místa na obstřel Philippa Köhna bylo dost.
40'
Na přihrávku sice nedosáhnul Chukwubuike Adamu, jenže Fikayo Tomori ještě míč tečoval. Proto vhazují hosté.
38'
Nejlepší zákrok v utkání! Luka Sučić využil dobré práce Kjaergaarda a štípnul Cipriana Tătăruşanua do rukavic. Gólman AC Milán teď udržel vedení.
38'
Táhlá střela nekončí v síti. Devatenáctiletý Maurits Kjaergaard zkusil seřídit mířidla u své slabší pravé nohy, jenže se mu to nevydařilo. Salzburg stále ztrácí jediný gól.
37'
Hlavičky zvládá Olivier Giroud i v obraně. Na přední tyči před sebe nepustil Strahinju Pavloviće a znemožnil nepříjemnou teč.
37'
Střílený centr vyslal na malé vápno Noah Okafor. Došlo ke zpomalení míče a Ciprian Tătăruşanu nechtěl riskovat malou domů, proto raději odkopává na roh.
36'
Gestem se Maurits Kjaergaard omlouvá svým kolegům. Ante Rebić se ve stejné chvíli zlobí, že nedostal pas rychleji. Ve středu hřiště probíhá velký boj.
35'
Po centru Köhna vyhrál hlavičkový souboj Maurits Kjaergaard. Nepřesná přihrávka domácích pak umožnila pokračování salzburské akce, jenže výtečně se vrátil Ante Rebić.
34'
Po levém křídle pelášil Maurits Kjaergaard, na poslední chvíli mu do cesty vstoupil Pierre Kalulu a hrozící požár včas uhasil. I když jsou milánští fotbalisté ve vedení, musí si dávat pozor. Postup je ještě daleko.
33'
Do hlavičky vlétnul Sandro Tonali, jenže přihrával do země nikoho. Odkop ovšem podobně nekvalitně adresoval Oumar Solet. Tím pádem rozehrává AC Milán.
31'
Zpoza šestnáctky z první trefil míč Sandro Tonali. Byl to zajímavý bubák, který však Köhna dostatečně nevystrašil. Ten si tak připisuje další zásah.
30'
Míč kroutil směrem od brány Theo Hernández, s čímž Philipp Köhn tak úplně nepočítal. Vyboxování mu nevyšlo a Ismaël Binnásir zkoušel okamžitě využít zmatku ve vápně Salzburgu. Rychlá rána volejem skončila na bloku.
28'
Amar Dedić si stěžoval, že Rafael Leão stál při autu příliš blízko. Nakonec na pokyn sudího odstoupil. Hosté okamžitě založili kloudnou akci a Noah Okafor špičkou kopačky zakončil. Pak byl sestřelen ze strany, pokutový kop se ovšem nepíská.
26'
Rychlonohý Theo Hernández znovu zatopil Salzburgu. Jeho střelu dokázal Philipp Köhn vyrazit jen před sebe, kde už dobíhal připravený Olivier Giroud. Dorážku skutečně usměrnil do sítě, jenže v tom se zvedl praporek lajnového sudího. Šlo o ofsajd.
25'
Úvodních 25 minut přineslo dvě přesná zakončení. Na další si musí oba týmy počkat. Ante Rebić teď ovšem nezvládl práci s míčem a dává možnost Salzburgu vhazovat.
24'
Olivier Giroud nabil Hernándezovi, tomu ovšem převzetí pasu nevyšlo. Za bukem čekal Oumar Solet a krajního záložníka dokonale zmátl. Volný míč už shrábnul Philipp Köhn.
24'
Na hřišti sedí Rade Krunić a Strahinja Pavlović sbírá do statistik další nepovolený zákrok.
22'
Přetažený centr stáhnul ze vzduchu pravou nohou Rebić, jenže k voleji ani přihrávce už nedošlo. Přesto tlak italského celku pokračoval, Giroud se přichomýtl k míči, na kloudné zakončení už ovšem nedosáhnul.
22'
Po dobrém řešení Kalulua ve vápně upadl Olivier Giroud, na penaltu to ovšem nebylo. Strahinja Pavlović si přesto musí dávat pozor, podruhé šel do osobního souboje dost neomaleně.
21'
Míč propadl za defenzivu hostujícího celku, dravě se k němu prohnal Ante Rebić. Na jeho snahu může autem navázat Pierre Kalulu, už si také diriguje spoluhráče ve vápně.
20'
Ostrý střet ve vzduchu odnesl Olivier Giroud. Francouzského veterána porazil Strahinja Pavlović, správně se ozval hvizd a domácí rozehrají volný kop od půlící čáry.
19'
Míč do zámezí odvrátil Nicolas Seiwald. Vhazování si vezme na starost Theo Hernández. Hra se po úvodním gólu značně vyrovnala a AC Milán potřebuje najít ztracený rytmus.
18'
Další akci znovu zosnoval Luka Sučić, jeho přihrávka ovšem tentokrát neměla tak zajímavé parametry. Pro balon si došel gólman Ciprian Tătăruşanu.
17'
Dobrou přihrávku poslal Luka Sučić, Chukwubuike Adamu předvedl zdařilou otočku ve vápně a jen zakončení do středu ho připravilo o gólovou radost. Salzburg se začíná nadechovat.
16'
Do šestnáctky našlápnul Noah Okafor, jenže k zakončení na bránu nedošlo. Simon Kjaer hraje zatím velmi dobrý part a nedovolil soupeři, aby ohrozil brankáře.
14'
Domácí se přibližují postupu ze skupiny. Velmi dobrý roh zahrál Sandro Tonali, ve vzduchu si agresivně počínal OLIVIER GIROUD a rozveselil domácí fanoušky zakončením hlavou k pravé tyči. Zkázu Salzburgu se snažil odvrátit dobře postavený Chukwubuike Adamu, jenže míč mu nešťastně propadnul mezi nohama. Gólman Philipp Köhn už zakročit nemohl, důležité uklidnění na domácí straně a vedení 1:0. Asistence: Sandro Tonali.
13'
Krásná kombinace na středu hřiště. Ismaël Binnásir patičkou posunul na Hernándeze, který tentokrát pálit nechtěl. Jeho předávka ovšem nevyšla. Následuje roh.
12'
Balon sice vyvezl Strahinja Pavlović, ale hosté nebyli sto efektivně pokračovat. Stále čekáme na první přesnější zakončení, které by zaměstnalo jednoho z brankářů.
11'
Velkou šanci hostů zastavil Pierre Kalulu, když se obětoval a do střely Kjaergaarda se vrhnul skluzem. Na druhé straně se k hlavičce nepropracoval Olivier Giroud, načež Ismaël Binnásir rovněž trefil blok.
10'
Hezké přenesení hry, ale Theo Hernández dokázal ukořistit míč na úkor Amara Dediće, který se stahoval k pravé postranní čáře.
9'
I když si Theo Hernández stěžoval, měl by rychle spěchat dozadu. Salzburg totiž využil, že se nepískalo, a kostrbatě postupoval k bráně. Nicolas Seiwald ztratil na poslední chvíli kontrolu nad svým pohybem a nemohl vypálit.
9'
K přihrávce do pokutového území se dostal Rafael Leão, ale prudký míč nedokázal zpracovat a vyhnal se z potenciální palebné pozice.
8'
Centr se sice dostal až za Tomoriho, ale ten si přece jen poradil. Na druhé straně operoval Ante Rebić, přičemž vybojoval alespoň aut v blízkosti rohového praporku.
7'
Poslední kličku nezvládnul Olivier Giroud, velmi rychle ho dostoupili obránci Salzburgu. Nicméně i kdyby si francouzský útočník poradil, předtím stál v ofsajdu.
7'
Ofenzivně laděný Rafael Leão se snažil za každou cenu vybojovat míč, ale stál sám proti přesile. Utkání je od počátku velmi intenzivní.
5'
S dalším delším vhazováním si poradil Pierre Kalulu, který překonal Adamua.
3'
V sérii osobních soubojů vypomáhá Olivier Giroud. Přihrávku pak dostal Ciprian Tătăruşanu a založil protiútok, který končí až na tyči! Theo Hernández byl blízko úvodnímu gólu, jeho technickou ránu už Philipp Köhn nedokázal zpomalit.
2'
Na útočnou polovinu se prokousali také domácí, nicméně Ante Rebić se velmi brzy poroučel na trávník. Balon pak proskákal až ke Köhnovi.
1'
Dlouhý aut dokázala obrana AC Milán odvrátit. Nyní už má před sebou odkop od brány Ciprian Tătăruşanu.
1'
Hosté se okamžitě dopustili ztráty, ale míče se znovu zmocnili. Dopředu se vydal Lucas Gourna-Douath a nechybělo moc, aby se vecpal i do pokutového území.
1'

AC Milán: Tătăruşanu – T. Hernández, Tomori, Kjaer, Kalulu – Binnásir, Tonali – Leão, Krunić, Rebić – Giroud.
Náhradníci: Jungdal, Mirante – Ballo-Touré, Origi, Gabbia, De Ketelaere, B. Díaz, Pobega, Messias, Dest.

FC Red Bull Salzburg: Köhn – Wöber, Pavlović, Solet, Dedić – Kjaergaard, Gourna-Douath, Seiwald – Sučić – Adamu, Okafor.
Náhradníci: Mantl, Walke – Šimić, Šeško, Ulmer, Koïta, Bernardo, Diarra, Piątkowski, Kameri, Van der Brempt.

Rozhodčí: A. Mateu Lahoz – P. Cebrián Devís, R. del Palomar (všichni ESP).
Vzájemné zápasy

Kromě zmíněné remízy 1:1 v rámci této skupiny se týmy utkaly ještě dvakrát, a sice v roce 1994 a také to bylo v základní skupině Ligy mistrů, oba souboje zvládl lépe AC Milán, jenž doma zvítězil 3:0 a poté na trávníku protivníka 1:0.
Red Bull Salzburg

Jak už bylo naznačeno, mužstvo z krásného rakouského města a Mozartova rodiště může reálně pomýšlet na postup mezi nejlepší šestnáctku, musí ale bezpodmínečně vyhrát. Remíza bude znamenat postup do EL, v případě porážky by musel tým spoléhat na to, že Chelsea potvrdí roli favorita a doma porazí Záhřeb. Salzburg vybojoval dosud šest bodů díky jedné výhře a hned třem remízám, prohrál jen doma s Chelsea těsně 1:2, vstřelil a inkasoval shodně pět gólů.
V rakouské lize pobývá bohatý tým na vedoucí příčce o dva body před Sturmem Graz, v generálce na důležité klání se hodně natrápil a doma porazil poslední Hartberg těsně 1:0.
AC Milán

Jistým postupujícím je zatím desetibodová londýnská Chelsea, AC Milán je druhý se sedmi body, soupeře nad sebou už přeskočit nemůže, ovšem skončit "jen" v Evropské lize ano, před svým dnešním protivníkem drží jen jednobodový náskok. Z pěti klání v základní části si odnesl dvě výhry a jednu remízu, 1:1 na hřišti svého dnešního protivníka, celkem skóroval osmkrát a o jeden gól méně inkasoval.
V Serii A se milánský tým propadl na třetí místo, když v generálce na dnešní duel prohrál s Turínem na jeho hřišti 1:2.
Dobrý den, základní fáze Ligy mistrů dospěla do svého konce, tam, kde ještě není rozhodnuto o postupujících, bude rozhodnuto po dnešním dni. Ve skupině E budeme svědky pikantního souboje o postup do jarní fáze LM mezi celky AC Milán a Red Bullu Salzburg. O favoritovi nemůže být pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.