Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AC Milán : Záhřeb - 14. září 2022   18:45

AC Milán
45' Giroud  • 47' Saelemaekers (Leão) • 77' Pobega (T. Hernández)
3:1
(1:0)
Záhřeb
Záhřeb
56' Oršić  (Petković)
AC Milán
Maignan – Calabria (C), Kalulu, Tomori, T. Hernández – Tonali (67. Pobega), Binnásir (78. Krunić) – Saelemaekers (78. Messias), B. Díaz (79. Dest), Leão – Giroud (68. De Ketelaere).
Jungdal, Mirante – Ballo-Touré, Gabbia, Kjaer.
J. Manzano (Španělsko)
Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst)
Záhřeb
Livaković – Moharrami (63. Špikić), Ristovski (78. Drmic), J. Šutalo, Perić, Ljubicic – Ademi (C), Mišić, Ivanušec – Oršić (84. Marin), Petković (83. Baturina).
Zagorac – Bočkaj, Bulat, Dilaver, Emreli, Lauritsen, Štefulj, Théophile-Catherine.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:9.
AC Milán dovedl utkání do vítězného konce! V prvním poločase skóroval v poslední minutě (bez nastavení) z penalty, v tom druhém hned v první minutě ze hry. Pak se sice podařilo Oršićovi snížit, ale to bylo ze strany Dinama všechno. Pobega přidal v 77. minutě ještě pojistku na 3:1 a s tímto výsledkem už se až do konce nic nezměnilo. AC se posunuje na první místo ve skupině, kde má již čtyři body. Dinamo je se třemi body druhé. Ještě se ale neodehrál druhý zápas této skupiny ve druhém kole skupinové fáze, a to zápas Chelsea – Salcburk.
90+3'
90+2'
Calabria už je po faulu Marina ošetřen a je zpátky na nohou. Hraje se dále, ale už asi jen na posledních pár chvilek.
90+1'
Žlutá karta pro tým GNK Dinamo Záhřeb (Antonio Marin).
88'
Davide Calabria poslal do vápna centr, kterým se snažil najít Leaa. Centr byl ale odvrácen a nepřišlo tak žádné ohrožení branky.
87'
Nyní byl Leao nejdříve přišlápnut, a pak rovnou poslán k zemi. Sudí to ale nevyhodnotil jako faul, za který by měl udělit žlutou kartu.
86'
Leao odcentroval z levé strany na svého spoluhráče, který míč odhlavičkoval. Jenže v době centru byl v ofsajdu a tak sudí rychle akci zastavil.
85'
Nyní už to vypadá, jako by se utkání spíše dohrávalo. Dinamo už nenapadá, AC neútočí a spíš si s míčem hraje na své polovině.
84'
Střídání v týmu GNK Dinamo Záhřeb:
ze hřiště odchází Mislav Oršić, přichází Antonio Marin.
83'
ze hřiště odchází Bruno Petković, přichází Martin Baturina.
82'
Dest zkoušel vypálit z dálky. Jeho střela ale šla nakonec mimo. Nechtěně pak při rozmáchnutí rukama uhodil do hrudi Livakoviće, který mu to rychle oplatil. Sudí si pak ještě Desta zavolal k sobě a domlouval mu-.
81'
Značně obměněná sestava AC se snaží také předvést. Vždyť na hřišti je už pět nových hráčů. Nyní jim ale útok moc nevyšel, zastavil ho ofsajd.
80'
Do konce řádné hrací doby zbývá deset minut a vypadá to, že je rozhodnuto. Navíc AC v ničem nepolevuje, stále je aktivnější a kombinuje kolem vápna soupeře.
79'
Střídání v týmu AC Milán:
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Sergiño Dest.
78'
ze hřiště odchází Stefan Ristovski, přichází Josip Drmic.
78'
ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Junior Messias,
ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Rade Krunić.
77'
AC Milán právě vstřelil branku! Rossoneri pojištují vedení dalším hezkým gólem! A opět spoluprací dvou hráčů. TOMMASO POBEGA vybídl přihrávkou k čáře Hernándeze, ten mu míč hezkým centrem vrátil na střed a Pobega vmetl míč do branky krásně o břevno. Asistence: Theo Hernández.
76'
AC Milán nyní ve středu hřiště a na útočné polovině začal Dinamo dost přehrávat. Zatím se mu ale nedaří se dostat do vápna.
75'
Žlutá karta pro tým GNK Dinamo Záhřeb (Mislav Oršić).
74'
Calabria chtěl vyslat po pravé straně do úniku Saelemakerse, jeho přihrávku do úniku ale zachytil Ljubicić. Dinamo pak rychle otočilo hru.
72'
Ismael Binnásir šel do souboje nevybíravě a tvrdě podrazil jednoho z protivníků. To se nelíbilo arbitrovi, který okamžitě přerušil hru. Obejde se to ale bez karty.
71'
Saelemaekers kombinoval na pravé straně s Calabriou, ale nakonec oba hráči nic nevymysleli a pouze zahráli zpět do obrany.
70'
Theo Hernández nedokázal na levé straně doběhnout dlouhý pas od jiného milánského hráče, a tak bude od branky jen vykopávat Livković.
68'
ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Charles De Ketelaere.
67'
ze hřiště odchází Sandro Tonali, přichází Tommaso Pobega.
66'
Nyní ale Ivanušec pocítil, jaké je to být obětí faulu. Fauloval ho Tonali, který by měl za chvíli opustit hřiště, protože čtvrtý sudí už připravoval jeho číslo na tabuli.
65'
Hra se ale v posledních minutách opět dost zpomalila. Nevidíme moc šancí, ani moc kombinací. Tým na míči si spíš jen přihrává sem a tam.
64'
Luka Ivanušec nyní předvedl další z ostrých zákroků Jesus Gil Manzano, dnešní hlavní arbitr, už mu šel výrazně domluvit, že takovéto zákroky nemíní tolerovat.
63'
ze hřiště odchází Sadegh Moharrami, přichází Dario Špikić.
61'
Milán předvedl velice dobrý signál a rohový kop sehrál dobře. Jeden z hráčů míč lehce poťukl doleva, kde mezitím přiběhl Díaz, který do míče vší silou kopl. Vypadalo to, že střela musí projít, ale nakonec po dvou tečích neprošla zdí.
60'
U míče stojí Theo Hernández, Díaz a Calabria. Mezitím se formuje zeď přímo na lajně od vápna, kterou si staví Livaković.
59'
Tohle byl jasný faul Mišiće na Leaa. Tomu hráč Dinama přejel obě nohy tou svojí zezadu. Sudí nevytasil kartu, ale domácí si kopnou "přímák" z velice dobrá vzdálenosti.
56'
Dinamo Záhřeb právě vstřelilo branku! Chorvaté jsou zpět ve hře, a to po krásné kombinaci Petkoviće a Orsiće. MISLAV ORŠIĆ nejdříve posunul do vápna míč právě na Petkoviće. Ten se skvěle zorientoval mezi několika hráči a vrátil míč Oršićovi, který ho umístil do pravé strany Maignanovy branky. Asistence: Bruno Petković.
55'
Tohle nemohlo vyjít. Velice nepřesný centr do vápna vyslal Ademi, který hledal Petkoviće, ale míč poslal asi pět metrů před něj.
54'
Nyní sudí kartu nevytasil. Zákrok na Díaze ale nebyl moc hezký a určitě bolel, ačkoliv se Díaz rychle zvedl a pokračoval ve sprintu.
52'
Žlutá karta pro tým AC Milán (Stefano Pioli).
51'
Nyní přišel už o dost tvrdší faul. Hříšníkem byl tentokrát Binnásir. Nehezký faul naštěstí nevyřadil soupeře ze hry, i když ten se chvíli nezvedal. Sudí tasil žlutou kartu, ale ne pro hráče. Nějaké poznámky nejspíš měl trenér Pioli.
50'
Theo tvrdě odstavil Moharramiho od míče. Ten se skácel k zemi, ale následně se rychle postavil a ještě se ho snažil doběhnout.
47'
AC Milán právě vstřelil branku! Domácí navyšují hned na úvod druhého poločasu. A byla to krásná akce. Leao skvěle potáhl míč dopředu a následně odcentroval na střed, kde se na míč pověsil ALEXIS SAELEMAEKERS a dobrou hlavičkou ho uklidil do sítě. Asistence: Rafael Leão.
47'
AC Milán provedl výkop druhého poločasu. Ani jeden z trenérů nedělal změny a na hřiště neposlal nové hráče.
46'
První poločas je za námi. Viděli jsme v něm pár střel, pár zákroků, ale nic moc nebezpečného. Přesto je nakonec stav lepší pro AC Milán, který dokázal otevřít skóre ve 45. minutě z penalty poté, co byl ve vápně faulován Rafael Leao.
45+2'
45'
AC Milán právě vstřelil branku! Jednoduše proměněná penalta v podání OLIVIERA GIROUDA. Ten míč poslal k pravé tyčce, zatímco Livaković skočil na druhou stranu.
43'
Vpokutovém území došlo k faulu na Rafaela Leaa a tak si AC Milán kopne penaltu! Teď je ale otázkou, zda bude hráč pokračovat. Jsou u něj lékaři.
42'
Theo Hernández vhodil Leaovi aut u vápna. Ten se ale místo pokusu o průnik dovnitř šestnáctky rozhodl odkopnout míč na svou obranu na střed hřiště.
41'
Ljubicic se s míčem dostal do vápna, kde po slabé střele spadl. Bylo to ale jeho přičiněním a o potenciální penaltě nemohla být ani řeč.
40'
Saelemaekers to nyní zkusil ze sprintu do vápna. Livaković vyskočil a míč těsně pod břevnem chytil.. Byl to docela jednoduchý zákrok, protože střela mířila do středu branky k břevnu.
39'
Saelemaekers nejdříve trochu postrčil soupeře, ten mu to po chvíli rychle vrátil. Oba zákroky se daly odpískat jako fauly, ale sudí nechal hru dále běžet.
38'
Leao se vytahoval ve vápně po míči, který tam nacentroval jeden z jeho spoluhráčů. Kdyby na něj dosáhl, bylo by pro Dinamo zle. Jenže mu chybělo asi tak dvě a půl hlavy.
37'
Hernández dopravil míč od poloviny výklusem až k Maignanovi. Ten ho vykopl, ale výkop se mu vůbec nepovedl a zapadl právě na polovině hřiště do autu
36'
Giroud se snažil přihrávkou najít Tonaliho. To se mu nakonec povedlo, Tonali se s míčem octl ve vápně, ovšem sudí rychle zvedl nad hlavu praporek a oznámil ofsajd.
35'
Nebezpečně vápnem proskákala střela Petkoviće. Ten pálil z levé strany, jeho míč nejdříve netrefil jeden z obránců a ani Maignan neodhadl jeho směr. Ale střela šla o kousek vedle.
34'
Maignan rozehrával hodně vysoko, byl skoro u půlící čáry. Jeho výkop nebyl přesný a nyní tak bude následovat odkop Livakoviće.
33'
Díaz našel parádním centrem z pravé strany Leaa. Tomu míč sedl přímo na nohu, jenže jeho rána šla trestuhodně úplně mimo.
32'
Saelemaekers se pokoušel vypálit asi z třiceti metrů. To se mu nakonec povedlo, ale jeho rána nebyla přesná a zamířila asi tři metry nad branku.
31'
Dlouhý pokus Oliviera Girouda nebyl moc povedený. Jeho rána sice doletěla k brance, ale nemohla ho nějak ohrozit.
30'
Půl hodinka hry je za námi. Jinými slovy také třetina zápasu, která nám toho ale zatím moc nenabídla. Mezitím v souběžně hraném zápase remizuje Šachtarem Doněck s Celticem1:1.
29'
Ademi centroval napříč hřištěm. Jeho míč dostal na druhé straně Ivanušec, který ho posunul centrem dále do vápna. Balon ale jen doskákal k Maignanovi.
28'
Sadegh Moharrami byl zapomenut na pravé straně šestnáctky. Oršić mu přihrál. Íránec si pak zasekl Hernándeze a nebezpečně vypálil k tyči. Maignan ale předvedl dobrý zákrok.
27'
Alexis Saelemaekers dostal míč na křídlo. Snažil se ho udržet ve hře, ale nakonec to nestihl a herní pomůcka zapadla do autu.
26'
Tonali mohl vyslat spoluhráče do prostoru před vápnem, ale nepohlídal si dobíhajícího protivníka a nakonec mu míč poslal přímo na kopačky.
25'
Znovu to Dinamu dost trvá, a to nejen při rozehrávce, ale i při zahrávání autů. Sudí už hráče pobízí, aby nezdržovali.
23'
Dinamo šetří s časem a na nic nespěchá. Jeho rozehrávka od branky je velice pomalá, ale zároveň konstruktivní. Navíc bezpečná, hráči s míčem se drží velice daleko od presujících soupeřových fotbalistů.
22'
AC je v zápase stále aktivnější a stupňuje svůj výkon dopředu. Nyní vypadala dobře skrytá střela Binnásira, kterou ale vyrazil Livaković.
20'
Tohle byla velice dobrá šance pro Rafaela Leaa, který dostal dlouhý pas za obranu a mířil na branku sám. Jenže nebyl dostatečně rychlý, stáhli se k němu dva hráči a jeden z nich mu míč vykopl.
19'
Oršić si perfektně kryl míč a nedovolil Hernándezovi se k němu dostat. A tak ho Theo fauloval. Sudí nařídil rychle rozehrávku pro Dinamo.
17'
Giroud se dostal do další střelecké pozice a také i vypálil. Jeho střela ale zaprvé byla velice špatná, a za druhé měl sudí stejně praporek nahoře.
16'
Dinamo se začalo dostávat do útočné fáze. Docela se mu zadařilo i v kombinaci, ale finální fáze, tedy střela, stála "za starou bačkoru".
15'
Dinamo rozehrálo od postranní autové čáry dlouhý míč až do vápna. Tam si pro něj ale velice jednoduše naskočil gólman Maignan.
14'
Sudí si šel promluvit s Kaluluem po jeho faulu. Ten totiž jiného hráče zatáhl za dres při odkopu. Zatím se to ale obejde bez karty.
13'
Livaković byl adresátem dlouhé zpětné přihrávky jednoho z Chorvatů. Následně míč obrátil na druhou stranu dlouhým výkopem.
11'
Theo Hernández byl podražen a sudí to úplně přehlídl. Navíc byl faulován v souboji i další hráč. Ale nenásledovala karta a ani odpískání.
10'
Rozjezd zápasu je dost pomalý. Je za námi deset minut a moc jsme toho neviděli. Dinamo skoro ani nedrží míč na kopačkách.
9'
Olivier Giroud se dostal ke své první střele, a to z hranice pokutového území. Nebyla to vůbec špatná střela. Míč se zatočil a zamířil kousek nad šibenici.
8'
Dlouhý centr z pravé strany si ze vzduchu jednoduše shrábl brankář Livaković. Ten pak rychle rozehrál po zemi na nejbližšího hráče.
6'
Tak už se hraje. Milánští již kopli rohový kop. Tonali ho nerozehrál úplně dobře. Nenašel nikoho ze spoluhráčů, ba naopak jen brankáře Livakoviće, který balon vyboxoval.
5'
Domácí vybojovali rohový kop, který si na starost bere Tonali. Zatím se ale ještě čeká a sudí s některými hráči diskutuje.
4'
Dinamo začíná zostra. Respektive pěkně tvrdě. Mišič soupeře srazil v souboji k zemi. Podle sudího ale tvrdý zákrok byl v souladu s pravidly.
3'
Saelemaekers vybojoval míč, ale následně ho vrátil do obrany. AC Milán zatím dopředu nespěchá.
2'
Utkání je v plném proudu. Úvodní výkop dnešního zápasu provedlo Dinamo Záhřeb. AC nastoupil v tmavé kombinaci dresů, zatímco Dinamo volilo bílou variantu.
1'

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Kalulu, Tomori, T. Hernández – Tonali, Binnásir – Saelemaekers, B. Díaz, Leão – Giroud.
Náhradníci: Jungdal, Mirante – Ballo-Touré, De Ketelaere, Dest, Gabbia, Kjaer, Krunić, Messias, Pobega.
Trenér: S. Pioli

GNK Dinamo Záhřeb: Livaković – Moharrami, Ristovski, J. Šutalo, Perić, Ljubicic – Ademi (C), Mišić, Ivanušec – Oršić, Petković.
Náhradníci: Zagorac – Baturina, Bočkaj, Bulat, Dilaver, Drmic, Emreli, Lauritsen, Marin, Špikić, Štefulj, Théophile-Catherine.
Trenér: A. Čačič

Rozhodčí: J. Manzano (Španělsko).

GNK Dinamo Záhřeb

Záhřeb vstoupil do skupiny E nejlépe, jelikož na domácím hřišti porazil Chelsea těsným výsledek 1:0. Tyto body se asi úplně nečekaly, ale pro Dinamo jsou hodně důležité. Záhřeb navíc doslova dominuje domácí lize, kterou vede po devíti zápasech o deset (!) bodů! Asi tedy není překvapením, že v posledním utkání domácí ligy vyhrál na hostujícím hřišti proti Gorice.
AC Milán

Milánští fotbalisté vstoupili do nové sezóny Ligy mistrů, možná trochu překvapivou, remízou se Salcburkem. Ve skupině E se tak nachází na druhé pozici. V Itálii je to naopak neskutečně vyrovnané, jelikož jsou tam hned tři týmy se čtrnácti body. AC se tam nachází na třetí pozici, avšak na skupinu Ligy mistrů se naladil vítězstvím v Sampdorii, přestože dohrával v deseti lidech.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního fotbalového duelu v rámci Ligy mistrů! Spolu se podíváme na duel mezi domácím AC Milán a hostujícím Záhřebem. Výkop je naplánovaný na 18:45 a my u toho samozřejmě nebudeme chybět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.