Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Manchester City - 19. dubna 2023   21:00

Bayern
83' Kimmich
1:1
(0:0)
Manchester City
57' Haaland  (De Bruyne)
Bayern
Sommer – Pavard (78. Stanišić), Upamecano, de Ligt, Cancelo (63. A. Davies) – Kimmich (C), Goretzka – Sané (63. Mané), Musiala (72. Müller), Coman – Choupo-Moting (72. Tel).
Ulreich – Blind, Gnabry, Gravenberch, A. Ibrahimović, Mazráwí, B. Sarr.
Turpin – Danos, Pages – Brisard (FRA)
Allianz Arena, Mnichov
75 000 diváků
Ederson – Akanji, Dias, N. Aké (67. Laporte) – B. Silva, Stones, De Bruyne (88. Walker), Gündoğan (C), Rodri, Grealish – Haaland (85. J. Álvarez).
Carson, Ortega – S. Gómez, Lewis, Foden, Palmer, Perrone, K. Phillips, Mahriz.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:11.
Čtvrtfinále je u konce. Očekávané drama se v dvojzápase nekonalo, Manchester City hlavně díky domácímu výkonu postupuje do semifinále, kde vyzve Real Madrid. Dnes se Bayern snažil něco s výsledkem udělat, ale bylo to málo. Domácím chyběla větší kvalita při zakončení. Citizens přijeli odehrát to, co potřebovali. Zodpovědný výkon přinesl celkem pohodlný postup do dalšího kola.
90+5'
90+4'
Fotbalisté Mnichova kombinují na útočné polovině, ale hosté si hlídají veškeré nebezpečné prostory.
90+3'
Nyní už se do zakončení dostal Mané, který z voleje mířil k bližší tyči po přihrávce Daviese, ale přece jen minul.
90+2'
Dlouhým pasem do vápna se pokoušel Kimmich najít Müllera, jenže tomu chyběl krok, možná dva ke zpracování.
89'
Citizens měli k dispozici velmi zajímavý přímý kop, ale raději zvolili rozehrávku na krátko a hrou u rohového praporku zdržují.
88'
Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Kyle Walker.
87'
Grealish udržel balon i proti přesile, nakonec si vynutil i faul na hranici vápna. Žlutou kartu vidí Stanišič.
86'
No a druhou žlutou kartu uviděl Thomas Tuchel, který je tedy vykázaný z postranního prostoru na tribunu.
86'
Žlutá karta pro tým Manchester City (Aymeric Laporte).
85'
ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Julián Álvarez.
83'
Bayern právě vstřelil branku!
Penaltu si vzal na starost JOSHUA KIMMICH, který zvolil razantní zakončení doprostřed branky. Ederson skočil na pravou stranu a neměl šanci zasáhnout. Pořád je však před Bayernem velká propast.
82'
A bude to penalta pro Bayern! Dočkají se domácí alespoň čestného úspěchu?
81'
Mané se protáhl po levé straně do vápna a při centru zřejmě trefil ruku Akanjiho. VAR celou situaci zkoumá, bude to penalta?
80'
Silva se pokusil patičkou ve vápně uvolnit Haalanda, ale tentokrát Upamecano vystihl jeho záměr a zastavil akci.
79'
Ederson si znovu zahrával s ohněm, rozehrávku vytahoval z brankové čáry. Brankář Citizens ale zachoval klidnou hlavu.
78'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Benjamin Pavard, přichází Josip Stanišić.
77'
Znovu to byl Coman, který se ve vápně chystal vystřelit, ale prováhal ideální možnost. Jeho pokus srazil Dias na roh.
76'
Na pravé straně hřiště se do zakončení propracoval Coman, jehož střelu Ederson vyrazil jen do míst, kde stál připravený Tel, Doražení míče do branky ale přišlo z ofsajdové pozice.
75'
Balon znovu pod kontrolou Manchesteru, který hraje co potřebuje. Už ani na hráčích Bayernu není vidět takový zápal.
73'
Další centr Kimmicha do vápna, hlavičkovat se pokoušel Müller, ale balon mířil hodně vedle branky.
72'
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Thomas Müller,
ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Mathys Tel.
71'
Kimmich šikovným lobem chtěl uvolnit Choupo-Motinga, ale tentokrát asi měl volit střelu, neboť měl hodně prostoru na hranici šestnáctky.
69'
Znovu nepřesnost na kopačce Upamecana, který jen odevzdal míč soupeři po nepřesné rozehrávce.
68'
Kombinace domácích vedla až do vápna, kde zakončoval k pravé tyči Choupo-Moting, jenže nebyla to dostatečně razantní střela.
67'
ze hřiště odchází Nathan Aké, přichází Aymeric Laporte.
65'
Aké se chytil za pravý stehenní sval a vypadá na zdravotní potíže, které nepovolí hostujícímu obránci pokračovat.
64'
Ederson znovu musel zasahovat. Ze střední vzdálenosti trefil branku Kimmich, ale poměrně pohodlná práce pro hostujícího brankáře.
63'
ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Sadio Mané,
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Alphonso Davies.
62'
Haaland sice nedokázal zakončit, ale díky skvělé práci a napadání získal roh pro Citizens.
61'
Volný kop po faulu Pavarda rozehrál z levé strany v blízkosti vápna De Bruyne. Hledal u vzdálenější tyče Haalanda, ale Upamecano hlavičkou odvrátil.
60'
Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Benjamin Pavard).
57'
Manchester City právě vstřelil branku!
Jenže z brejku se prosazují hosté a je rozhodnuto! Hodně prostoru dostal ERLING HAALAND, který využil podklouznutí Upamecana a poté se v jasné šanci nemýlil. Nedáš-dostaneš znovu v praxi. Asistence: Kevin De Bruyne.
57'
Nádhernou individuální akcí se blýskl Coman, který se proháčkoval kolem obrany hostů a Ederson musel vytasit skvělý zákrok!
56'
Obrana Bayernu musela být znovu v pohotovosti, jelikož si do šance nabíhal Haaland. De Ligt ale ustál situaci.
54'
Žlutá karta pro tým Manchester City (Nathan Aké).
54'
Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Sven Ulreich).
53'
Coman se pokusil využít ztráty míče ze strany hostů, ale střelou z hranice šestnáctky trefil jen Diase.
52'
Na druhé straně rozehráli City volný kop, ale nepřesným centr musel před postranní čárou stíhat Grealish.
51'
Nakonec zvolil dlouhý nákop De Ligt, ale Akanji byl na správném místě a hlavičkou uklidnil situaci, když přihrál Edersonovi.
50'
Bayern poprvé ve druhém poločase delší časový úsek u balonu, ale prozatím hlavně na své polovině.
49'
Haaland si při náběhu na centr pomohl faulem, tvrdě srazil k zemi Goretzku.
48'
Individuálně se pokusil prosadit Silva, který sice neprošel přes Cancela ale bude to roh pro City.
47'
Akého centr z levé strany tečoval Cancelo do míst, kde byl připravený Sommer.
46'
První poločas nabídl poměrně hodně zajímavých situací, ačkoliv žádná branka nepadla. Bayern se snaží útočit a daří se mu vytvářet si šance, ale prozatím žádná nebyla využitá. Na druhou stranu domácí mohou také děkovat Haalandovi, který neproměnil penaltu. Jinak by bylo definitivně rozhodnuto.
45+3'
45+2'
Žlutá karta pro tým Manchester City (İlkay Gündoğan).
45+2'
Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Joshua Kimmich).
45+1'
Coman si na polovině hřiště počínal fantasticky a svou šikovností rozjel přečíslení. Domácí nakonec zakončovali třikrát na rozhozeného Edersona, ale hosté ustáli velmi nebezpečnou situaci!
44'
Ederson znovu zdržoval rozehrávku a vidí žlutou kartu.
43'
Znovu to byl Sané, kdo byl nejaktivnější u další útočné akce Bayernu. Jeho střela ze střední vzdálenosti ale letěla vedle branky.
42'
Dnes velmi aktivní Sané vytvořil patičkou šanci pro Comana, který dělovkou vyprášil rukavice Edersona.
41'
Hodně prostoru před sebou měl Gündogan, ale váhal co udělat s míčem a nakonec o něj záhy přišel.
40'
Citizens kombinovali na hranici vápna domácích, ale De Bruyne se špatně podíval a nepřesně přihrál.
39'
Ze střední vzdálenosti se pokusil o zakončení Kimmich, jehož rána letěla vysoko nad branku.
37'
Nevídaná věc, Haaland neproměnil penaltu! Hostující sniper chtěl dát do zakončení razanci, ale vložil ji až příliš a přestřelil!
35'
Upamecano vidí za ruku ve vápně žlutou kartu.
35'
A pozor, bude to penalta pro City! Upamecano lízl ve vápně rukou ránu Gündogana!
34'
Coman získal míč na útočné polovině, ale ve finální fázi si domácí hráči nerozuměli a nedostali se tak do zakončení.
32'
Balon delší dobu pod kontrolou domácích fotbalistů, utekla jim však půl hodina a manko se jim snížit nepodařilo.
31'
Ani z druhého rohu v zápase si celek Mnichova nevytvořil šanci. Ederson bude odkopávat od vlastní branky.
30'
Hodně akcí Bayernu vede po pravé straně, tentokrát odcentroval Pavard. Bude to z toho alespoň roh.
29'
V blízkosti šestnáctky si chystal balon na střelu Musiala, ale zezadu celou akci doběhl Rodri a bez faulu ho obral o míč.
27'
Aké podpořil útok a střílenou přihrávkou ke vzdálenější tyči hledal možná Haalanda, ovšem balon skončil v zámezí.
26'
Bernardo Silva znovu ukazuje jak šikovné má nohy. Znovu dal zabrat dvěma hráčům soupeře a poté odcentroval, tentokrát nepřesně.
25'
Z levé strany blíže středu hřiště se prokličkoval Grealish, jehož prudkou střelu zblokoval Kimmich.
24'
Poměrně zajímavá kombinace domácích, která vedla až k zakončení. Jenže rána Goretzky z hranice šestnáctky letěla vysoko nad branku.
23'
Následný rohový kop rozehráli fotbalisté Mnichova na krátko, ale k úspěchu to nevedlo. Nicméně domácí nadále u balonu.
21'
Přímý kop z velmi dobré pozice si vzal na starost Sané, který pálil k bližší tyči a Ederson musel vytasit famózní zákrok!
20'
Za výrazné a ne první protesty v zápase vidí žlutou kartu domácí kouč Tuchel.
19'
Teď stáli u Upamecana všichni svatí! Prudký pas za obranu dobíhal Haaland, kterého se snažil pokrýt Upamecano, jenže si pomohl faulem a viděl okamžitě červenou kartu! Na trávníku však zůstane neboť celou akci znehodnotil ofsajd!
18'
Na druhé straně hledal De Bruyne šikovnou přihrávkou Gündogana, ale na svém místě byl jeden z domácích, který špičkou zastavil nebezpečný pas.
17'
První tutovka Bayernu! Rychlý brejk po zisku míče na polovině hřiště zakončoval sám před Edersonem rychlonohý Sané, jenže střelou ke vzdálenější tyči minul branku!
16'
Pěkně rozjetý útok Bayernu skončil po nepřesné rozehrávce Pavarda, ale přečíslení 4 na 3 vypadalo slibně.
15'
Silva obkroužil kolem dvou hráčů soupeře, krátce na to centroval před branku De Bruyne. Sommer ovšem vystihl záměr a schoval míč do rukavic.
13'
Comanův náběh na obranu nevyšel podle představ, u balonu tak naopak Citizens.
12'
Domácím fotbalistům se poměrně záhy podařilo získat balon zpět na svou stranu. Je to tedy Bayern, který rozjíždí útok.
11'
Silva si počínal skvěle u postranní čáry a faulem si musel pomoct Cancelo, který vidí za poměrně nevybíravý zákrok žlutou kartu.
10'
Na levé straně se snažil prosadit Grealish, ale byl faulovaný. Další volný kop pro City, kteří volný pozvolnou rozehrávku.
8'
Pěkný balon podél postranní čáry doběhl Coman, který poté centroval před branku. Jenže Choupo-Moting byl poměrně daleko od míče.
7'
Několik hlaviček ve středu hřiště, hra se přerušila po faula na De Bruyneho. Volný kop pro Citizens.
6'
Nyní kombinace hráčů City, především prozatím na polovině hřiště. Poměrně opatrný začátek zápasu.
5'
Podobné potíže i na druhé straně, kde si ukopl míč Akanji. I hosté měli štěstí, protože zpětná přihrávka za obranu od Comana směřovala do ofsajdu.
4'
Rozehrávka Bayernu se dostala pod velký tlak díky napadání Silvy. Sommer udělal chybu, ale nakonec měl štěstí.
3'
Na pravé straně dostal prostor k centr Pavard, který hledal ve vápně Choupo-Motinga. Akanji byl ovšem na svém místě.
2'
Mnichovský celek zvolil postupný útok a s jistotou drží balon na vlastní polovině.
1'
Trochu zpoždění s úvodním výkopem, vzhledem k problémům s technikou hlavního rozhodčího. Nicméně Bayern konečně dostal povolení rozehrát.
1'

Bayern Mnichov: Sommer – Pavard, Upamecano, de Ligt, Cancelo – Kimmich (C), Goretzka – Sané, Musiala, Coman – Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich – Blind, A. Davies, Gnabry, Gravenberch, A. Ibrahimović, Mané, Mazráwí, Müller, B. Sarr, Stanišić, Tel.
Trenér: Thomas Tuchel

Manchester City: Ederson – Akanji, Dias, N. Aké – B. Silva, Stones, De Bruyne, Gündoğan (C), Rodri, Grealish – Haaland.
Náhradníci: Carson, Ortega – S. Gómez, Laporte, Lewis, Walker, Foden, Palmer, Perrone, K. Phillips, J. Álvarez, Mahriz.
Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Turpin – Danos, Pages – Brisard (FRA).

--------------------------------------------------------------------
 |   Bayern Mnichov

Bavorský velkoklub letos neprožívá nikterak památnou sezonu. V Bundeslize sice Mnichov znovu okupuje první příčku, ale na druhý Dortmund má náskok pouze dvou bodů. O víkendu doma znovu Bayern ztratil, když pouze remizoval s Hoffenheimem.

V Lize mistrů to na další titul nevypadá. Naopak v Allianz Areně se budou svěřenci Thomase Tuchela snažit odvrátit téměř jisté vyřazení. Z Etihad Stadium si totiž bavorský tým odvezl ztrátu tří gólů.

|   Manchester City

Tým z Manchesteru se v posledních týdnech proměnil na pekelně namazaný stroj. Citizens vyhráli posledních deset zápasů v řadě, během nichž vstřelili neuvěřitelných 37 gólů. V Premier League se tak znovu Manchester City přiblížil titulu.

Svěřenci Pepa Guardioly chtějí především uspět v Lize mistrů. V úvodním zápase čtvrtfinále zcela jednoznačně vyprovodili z vlastního trávníku Bayern. Výhra 3:0 se začala rodit především v druhém poločase.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.