Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Salcburk - 14. září 2022   21:00

Chelsea
48' Sterling (Mount)
1:1
(0:0)
Salcburk
75' Okafor  (Adamu)
Chelsea
Arrizabalaga – James, Thi. Silva, Azpilicueta (C) (81. Zíjáš), Cucurella – Jorginho, Kovačić (81. Gallagher) – Mount, Havertz (66. Loftus-Cheek), Sterling (84. Pulisic) – Aubameyang (66. Broja).
Bettinelli – Chalobah, Zakaria, Chilwell, Koulibaly, Chukwuemeka, Fofana.
Kružliak (SVK) – Hancko (SVK), Pozor (SVK)
Stamford Bridge, Londýn
38 818 diváků
Salcburk
Köhn – Dedić, Bernardo, Pavlović, Ulmer (C) – Capaldo, Seiwald, Kjaergaard (46. Gourna-Douath) – Sučić (70. Kameri) – Šeško (70. Adamu), Okafor (85. Koïta).
Mantl, Walke – Van der Brempt, Piątkowski, Baidoo, Šimić, Diarra.

Zákroky brankářů
Kepa Arrizabalaga (Chelsea) – dva zákroky
Philipp Köhn (Salzburg) – tři zákroky
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 6:16.
Slovenský hlavní rozhodčí Kružliak odpískal konec tohoto duelu. Chelsea jen remizuje se Salzburgem 1:1 a po dvou kolech základních skupin má jediný bod. Za tři týdny ji na San Siru čeká hodně důležité utkání, protože zatím si koleduje o to, aby nepostoupila do osmifinále.

Domácí se v prvním poločase trápili, hosté skvěle bránili a Chelsea si moc nevěděla rady s hrou do plných, v největší šanci mířil Mount těsně vedle brány. Blues pak dobře vstoupili do druhého dějství, když Sterling využil přenesení hry k trefě na zadní tyč. Následovala delší sekvence, kdy zápas nenabízel moc pohledného, Chelsea vycházela hlavně z defenzivy a směrem dopředu byla pasivní, načež v 75. minutě vyšla Salzburgu akce přes pravou stranu a Okafor po zemi mezi nohama Azpilicuety prostřelil Arrizabalagu. Chelsea se marně dožadovala odvolání gólu pro zákrok na Kovačiće.

Chelsea vrhla všechny své síly do útoku a vytvořila si jakýsi závěrečný tlak, v nastavení měl na noze tři body střídající Broja, ale z velkého vápna překopl bránu a body se tak dělí. Vítěz Ligy mistrů 2021 zažil nepovedenou premiéru pod koučem Potterem. Právě za zisk ušatého poháru poděkovali fanoušci jeho předchůdci Tuchelovi potleskem v jednadvacáté minutě.
90+5'
90+5'
Cucurelův centr z levé strany odvrácen.
90+4'
James si vyměnil míč se Zijášem, ten viděl na pravé straně Loftuse-Cheeka, jeho centr propadl vápnem.
90+3'
Při centru zleva se na středu vápna odpoutal Zijáš od beka, ale nečistě trefený míč skončil uprostřed brány v rukavicích gólmana.
90+2'
Hakím Zíjáš posílal centr zprava na druhou tyč a potom měl obrovskou příležitost Broja, Gallagher mu sklepl hlavou, ale Broja ranou z halfvoleje napálil míč nad branku.
90+1'
Ulmer znovu hlavičkuje, tentokráte při centru z levé strany na vzdálenější tyč.
90+1'
Zijáš získal roh z pravé strany, ten sám rozehrál levačkou na přední tyč, kde hlavičkoval Ulmer.
89'
Za skluz na hranici středového kruhu vidí Capaldo žlutou kartu.
89'
Conor Gallagher zkazil přihrávku na pravou stranu, hosté můžou vhazovat.
88'
Centr z levé strany letěl na zadní tyč na hlavu Zijáše, ten zakončoval do rukou brankáře.
87'
Zijáš šel do dvou hráčů na pravé straně, přišel o míč a hosté potom odrazil balón o něj, takže aut pro Salzburg.
86'
Strahinja Pavlović se natáhl proti pasu z levé strany na Broju.
85'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg:
ze hřiště odchází Noah Okafor, přichází Sékou Koïta.
84'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Christian Pulisic.
83'
Zijáš poslal dlouhou přihrávku na pravou stranu na Gallaghera.
83'
Po perfektním centru z pravé strany spálil Broja šanci na přední tyči do těla padajícího gólmana.
83'
Salzburg tahal čas a fanouškům Chelsea se to nelíbilo, Arrizabalaga pak chytil centr v malém vápně.
82'
Hosté otřeli míč z pravé strany o Cucurelu a kope se roh.
81'
ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Conor Gallagher,
ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází Hakím Zíjáš.
81'
Salzburg postupuje na bránu soupeře, nyní vhazuje z pravé strany.
80'
Ofsajd Salzburgu na levé straně.
79'
James se dopustil faulu na pravé straně a začal se postrkovat s Gournou, dostal kartu.
79'
Cucurela kopl proti noze Jamese, ten vystřelil z prvního doteku vedle bližší šibenice.
78'
Žlutá karta pro tým FC Red Bull Salzburg (Andreas Ulmer).
77'
Žlutá karta pro tým FC Red Bull Salzburg (Strahinja Pavlović).
76'
Pavlovič musel faulovat Loftuse-Cheeka na pravé straně, stihl to těsně před vápnem, Adamu ještě protestoval.
75'
Salzburg právě vstřelil branku!
Chelsea reklamovala faul na Kovačiće. Hrálo se dal až přes tři hráče prošla nahrávka na pravou stranu na střídajícího Adamua, ten se zbavil Silvy a připravil centr pro NOAHA OKAFORA, ten skóroval mezi nohama Azpilicuety na zadní tyč.
74'
Výborný presink Chelsea přispěl k zisku míče, ale Loftus-Cheek pokazil zpětný pas na levou stranu, který vystihl Dedić.
73'
Okafor prodlužoval hlavou centr z levé strany do náruče padajícího Arrizabalagy.
73'
Ulmer byl při přenesení hry na levou stranu v obležení Jorginha a ještě jednoho hráče a přišel o balón.
72'
Pavlović fauloval Loftuse-Cheeka na pravé straně v době, kdy anglický fotbalista přebíral míč.
71'
Teď se toho neděje moc interesantního, Chelsea se soustředí především na defenzivu.
70'
ze hřiště odchází Benjamin Šeško, přichází Chukwubuike Adamu,
ze hřiště odchází Luka Sučić, přichází Dijon Kameri.
69'
Broja se srazil hlavou s Bernardem a kdo ví, jestli nebude muset po chvíli na hrací ploše střídat.
68'
Silva ostrým, ale čistým skluzem z levé strany ukončil akci soupeře a pak byl faulovaný.
67'
Ruben Loftus-Cheek dostal skvělou nahrávku na levé straně a hnal se sám na brankáře, placírkou minul po zemi vzdálenější tyč. I kdyby skóroval, tak se mával ofsajd.
66'
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Ruben Loftus-Cheek,
ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Armando Broja.
65'
Havertz promáchl nahrávku Jorginha do pravé části vápna a pak fauloval gólmana.
64'
Pavlovič si vychutnal Havertze na levé straně, v závěru akce vběhl Ulmer do vápna, ochotně padl k zemi a sudí mu jasně naznačil, že to na penaltu nestačí.
64'
Hosté zrychlili pasem na levou stranu na Ulmera, jeho centr odvracel Mount ve skluzu na kratší tyči.
62'
Sterling byl v ofsajdu na levé straně. Zase těsná záležitost jako v případě Aubameyanga.
61'
Philipp Köhn nakopl na pravou stranu, ale Cucurela zvládl souboj s útočícím hráčem a následoval nedovolený zákrok na Jorginha.
60'
Raheem Sterling nemohl zpracovat nahrávku na levé straně, ale domácí pak vytáhli presink.
59'
Poslední minuty nejsou zrovna dvakrát atraktivní, hra je plná nepřesností.
58'
Přímý kop z pravé strany pro hosty, na přímé ohrožení brány to rozhodně není.
57'
Chelsea kontroluje hru. Samozřejmě, že jí pomohl vstřelený gól.
56'
Což viděla i legenda domácích John Terry.
55'
Pierre-Emerick Aubameyang hodlal ztrestat zaváhání Bernarda, ale nakonec mu byl odmávaný těsný ofsajd.
54'
James zachránil Azpilicuetovu nahrávku na pravé straně na hrací ploše, kapitán Chelsea málem zkazil pas na dva metry.
53'
Šeško si navedl míč na střelu z pravé strany, jenže minul bližší tyč.
51'
César Azpilicueta nechal dopadnout míč po levé straně za branku, nařízen výkop Arrizabalagy.
50'
Silva nakopával na levou stranu na Sterlinga, ten se neprosadil jeden na jednoho, posléze James přestřelil bránu.
50'
Pískáno v neprospěch Chelsea, u míče Thiago Silva.
48'
Chelsea právě vstřelila branku!
James se otočil na pravé straně kolem presujícího hráče, posunul do běhu Mountovi. Jeho centr propadl do levé poloviny vápna, odkud vystřelil RAHEEM STERLING kolem Dediće na zadní tyč.
46'
ze hřiště odchází Maurits Kjaergaard, přichází Lucas Gourna-Douath.
46'
Chelsea je zatím více na míči, o něco aktivnější, ale umírá na předvedenou předfinální a finální fázi. Zkrátka a dobře, jakmile se dostane dvacet metrů před bránu soupeře, tak tápe. Nesedí ji hra do plných. Největší šanci měl asi Mount, ale dorážel odražený balón vedle brány. Domácí obléhají vápno, ale zatím nepřekonali hostujícího brankáře. Na druhé straně protáhl Arizzabalagu agilní Šeško.
45+4'
45+3'
Při centru z pravé strany zakončoval Kovačič do Bernarda a míč se k němu vrátil, dorážka skončila zákrokem gólmana. Kovačić ještě reklamuje ruku a penaltu, ale tohle byla ruka u těla.
45+2'
Havertz byl neúspěšný při souboji jeden na jednoho na levé straně.
45+1'
César Azpilicueta a Jorginho podrželi míč, pak se přidal Cucurela na levé straně až balón sebral Philipp Köhn.
45'
Sterling byl možná podkopnutý na levé straně Dedićem, ale bylo to mimo vápno.
45'
Do hostující šestnáctky létá jeden centr za druhým, ale Salzburg se dobře brání.
44'
Mount útočil s Havartzem a poslal mu lob do pravé poloviny vápna, německého reprezentanta ale překřížil Bernardo.
43'
Mount prošel na pravé straně přes dva hráče až jej Ulmer podrazil.
42'
Cucurela se postavil do nahrávky Šeška z pravé strany a domácí poté zapojili do rozehrávky i Arrizabalagu.
41'
Arrizabalaga se položil na trávník proti střele Šeška levačkou z pravé strany na vzdálenější tyč.
40'
César Azpilicueta centroval z pravé strany na zadní tyč, kde Sterling ještě mohl sklepávat, následně Cucurela vracel míč do ohně a odražený míč napral Mount vedle pravé tyče a schoval hlavu do dlaní!
39'
Šeško přebíral křižný pas na pravé straně v ofsajdu.
38'
Sterling už nezastihl míč na levé straně na hrací ploše.
37'
Sudí dal pokyn k tomu, aby se Arrizabalaga ujal rozehrávky a zápas bude opět pokračovat.
36'
Kružliak si zavolal oba kapitány. Už se nehraje zhruba čtyři až pět mnut.
35'
Je možné, že VAR chtěl kontaktovat Kružliaka a ten jej neslyšel.
34'
Hlavní sudí má asi problém s komunikací s kolegou u videa a hra je přerušena.
33'
Pierre-Emerick Aubameyang podstupoval souboj u lajny s prodlevou byl mávaný ofsajd Bernarda.
33'
Cucurela se dopustil faulu na Šeška na pravé straně, což postřehl i slovenský hlavní arbitr.
32'
Sterling měl proti sobě na levé straně dva hráče a podle toho to také dopadlo.
31'
Kepa Arrizabalaga rozehrál na levou stranu na Cucurelu, ten si až moc předkopl míč kolem soupeře.
29'
James táhl přečíslení, jenže jeho centr z pravé strany proskákal kolem Aubameyanga na zadní tyči, domácí útočník úmyslu spoluhráče zatleskal.
28'
Koita se dotkl míče rukou na pravé straně, Chelsea rozehrála nakrátko.
27'
Cucurela napravil chybu spoluhráče a obral o balón Dediće, jenže pak domácím nevyšla přechodová fáze na levé straně se Sterlingem.
26'
Salzburg ještě pořádně neprověřil Arrizabalagu.
24'
Chelsea drží míč na polovině hřiště.
22'
Sterling sehrál akci s Kovačićem a Chelsea zmáčkla soupeře ve vápně až centr Jamese z pravé strany skončil v náruči brankáře.
20'
César Azpilicueta zasažen rukou Šeška do obličeje, kapitán Blues je docela otřesený, ale bude v pořádku.
19'
James poslal dobrý centr zprava přes ruku brankáře, Sterling se pak zamotal v kličce a Salzburg odvracel na roh.
17'
Silva pouštěl míč z pravé strany za branku a vykopávat bude Arrizabalaga.
16'
Philipp Köhn si počkal na snášející se balón, teď nemá hra moc strhující tempo.
15'
Kovačić měl na zádech obránce na levé straně a ten mu vypíchl míč, nicméně postupný útok Chelsea bude pokračovat.
14'
Dedić vzal aut z pravé strany, ale hostující akce měla jepičí život, míč si bere Cucurela.
12'
Rozehrávka Chelsea mohla být jistější, ale kolem mužů v modrém nebyl nikdo z fotbalistů Salzburgu.
11'
Hosté s problémy přečkali zakončení hlavou v podání Havertze.
10'
Sterling faulovaný poté, co v hostujícím vápně opět zasáhl Bernardo, tentokráte proti Cucurelovi.
10'
Pierre-Emerick Aubameyang vybojoval první roh, Philipp Köhn vůbec nezasahoval.
9'
Bernardo se vložil do nástřelu Havertze z levé strany na přední tyči.
7'
Sterling měl rychlost v levé části vápna, následně srazili hosté střelu Mounta, i tak byl Sterling v době Mountova zakončení v ofsajdu.
6'
Kepa Arrizabalaga si úplně nerozuměl s Jorginhem při rozehrávce a domácí byli být rádi, že se pískal faul na italského záložníka, jinak by měli hosté obrovskou šanci.
5'
César Azpilicueta dostupoval soupeře zprava, následný centr pak odvracel Cucurela ve spolupráci se Silvou.
4'
Chelsea vhazovala, Mount vnikl do vápna, Havartzovu střelu zablokoval Bernardo a Aubamyeang mířil mimo tři tyče.
3'
Ztráta Chelsea na pravé straně.
1'
Chelsea v poklidu drží míč.
1'
Salzburg rozehrál, nastoupil v šedém, zatímco Chelsea klasicky v modrém.
1'

Chelsea FC: Arrizabalaga – James, Thi. Silva, Azpilicueta (C), Cucurella – Jorginho, Kovačić – Mount, Havertz, Sterling – Aubameyang.
Náhradníci: Bettinelli – Pulisic, Loftus-Cheek, Chalobah, Broja, Zakaria, Chilwell, Zíjáš, Gallagher, Koulibaly, Chukwuemeka, Fofana.
Trenér: Graham Potter

FC Red Bull Salzburg: Köhn – Dedić, Bernardo, Pavlović, Ulmer (C) – Capaldo, Seiwald, Kjaergaard – Sučić – Fernando, Okafor.
Náhradníci: Mantl, Walke – Van der Brempt, Piątkowski, Baidoo, Kameri, Adamu, Koïta, Šimić, Diarra, Gourna-Douath, Šeško.
Trenér: Matthias Jaissle

Rozhodčí: Kružliak (SVK) – Hancko (SVK), Pozor (SVK).
FC Red Bull Salzburg
Od sezony 2013/14 se jen jednou stalo, že Salzburg nevyhrál Bundesligu. Naposledy získal rakouský titul s náskokem osmnácti bodů před Grazem. V letošní sezoně doposud v rámci rakouské nejvyšší soutěže neprohrál a je na čele, inkasoval pouhé tři branky. V uplynulé sezoně postoupil ze základní skupiny Ligy mistrů, když v konfrontaci Wolfsburgu, Sevilly a Lille skončil druhý před několikanásobným vítězem Evropské ligy. Vzápětí v osmifinále narazil na Bayern Mnichov. Doma málem zvítězil, soupeři vystřelil plichtu až Coman trefou v závěru. Nicméně v odvetě schytal debakl 1:7.

Účast v probíhajícím ročníku Champions League si zajistil skrze zmíněný titul v rakouské Bundeslize a nemusel ani do předkol. Před týdnem doma remizoval 1:1 s milánským AC, které momentálně obhajuje prvenství v Serii A. Po gólu Noaha Okafora ve 28. minutě srovnal o dvanáct později později Alexis Saelemaekers.
Chelsea FC
Vítěz Ligy mistrů 2021 nevstoupil do tohoto ročníku Champions League vůbec ideálně. V Záhřebu prohrál 0:1 a druhý den dostal padáka německý trenér Tuchel. Ten právě před rokem dovedl Chelsea k triumfu v Lize mistrů a podmanil si s ní Evropský Superpohár či mistrovství světa klubů. Bývalý trenér PSG odnesl bídný úvod letošní sezony, kdy ze šesti duelů v Premier League vyhrála Chelsea jen třikrát. Sám Tuchel přiznal, že je koncem v Chelsea zdrcen. Tuchela nahradil Graham Potter, jenž naposledy trénoval Brighton. V anglickém hlavním městě podepsal smlouvu na pět let.

Již bez Tuchela tak bude Chelsea usilovat přinejmenším o obhajobu čtvrtfinále, kde nestačila na Real Madrid. Doma sice padla 1:3, ale ve Španělsku vedla 3:0 a sahala po postupu. Jenže Karim Benzema poslal dvojzápas do prodloužení a v něm rozhodl o tom, že se Bílý balet podívá mezi čtyři nejlepší.

V nominaci Chelsea na dnešní zápas by neměl chybět Gabonec Aubameyang. Někdejší kapitán Arsenalu strávil rok v Barceloně. Domácím už naopak bude scházet Ross Barkley, jenž odešel do francouzského Nice. Chelsea čeká první soutěžní utkání po osmi dnech. Víkendové kolo Premier League bylo kvůli státnímu smutku odloženo.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu druhého kola základních skupin Ligy mistrů, ve kterém se střetnou Chelsea FC a FC Red Bull Salzburg. Začínáme ve 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.