Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Manchester City - 22. února 2023   21:00

Lipsko
70' Gvardiol (Halstenberg)
1:1
(0:1)
Manchester City
27' Mahriz  (Gündoğan)
Lipsko
Blaswich – Klostermann (46. Henrichs), Orbán (C), Gvardiol, Halstenberg (89. Raum) – Laimer, Schlager (82. Haidara) – Szoboszlai, Forsberg (66. Nkunku), Werner – And. Silva (82. Poulsen).
Nyland, Nickisch – Simakan, Kampl.
Gözübüyük – Zeinstra, Balder (NED)
Red Bull Arena, Lipsko
45 228 diváků
Ederson – Walker, Akanji, Dias, Aké – Rodri, Gündoğan (C) – Mahriz, B. Silva, Grealish – Haaland.
Ortega, Carson, Charles – Phillips, Álvarez, Gómez, Perrone, Foden, Palmer, Lewis, Al. Robertson.

Utkání je u konce a my dnes vítěze nepoznali. Domácí Lipsko do druhé půle vstoupilo jako vyměněné a hned po návratu ze šaten spustilo tlak a snahu o srovnání. Henrichs však zahodil dvě opravdu zajímavé šance a nápor pozvolna upadal. Pak ale přišla 70. minuta, rohový kop, vysoký výskok Joška Gvardiola a přesná hlavička. Za Manchester pak za pár chvil mohl kontrovat Gündoğan, na Blaswiche si ale nepřišel. V úplném závěru už nechtěl ani jeden tým riskovat a tak duel skončil remízou 1:1. Odveta v Manchesteru je tak zcela otevřená.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 45 228 diváků.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:5.
90+3'
90+3'
Po signálu a centru do šestnáctky hlavičkoval Rodri a hosté hned reklamovali hru rukou. Sudí ovšem zůstal ledově klidný a o penaltě vůbec neuvažoval.
90+2'
Ještě jeden roh pro Manchester.
90+1'
Nepřesná přihrávka na Wernera, míč skončil mimo hrací plochu.
89'
Je tu vůbec první žlutá karta utkání, za faul na Gündoğana ji dostal domácí Benjamin Henrichs.
89'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Marcel Halstenberg, přichází David Raum.
88'
Poslední střídání na straně Lipska, do hry se na chvíli podívá David Raum.
87'
Další pokus o tlak hostů, sledujeme ale hodně přihrávek do šířky.
86'
Hosté kombinují u středu, skoro to vypadá, že jsou s remízou spokojení.
85'
V závěru se nám přitvrzuje, nyní Poulsen tvrdě odstrčil Grealishe a vyslechl si od něj několik slov.
84'
Hostující Walker trefil ve výskoku Halstenberga a byl mu pískán faul. Proti rozhodnutí protestoval, rozhodčí mu to ale rázně vysvětlil.
83'
Zatímco domácí provedli již čtyři změny v sestavě, tak hostující trenér nesáhl ještě ani k jedné.
82'
ze hřiště odchází André Silva, přichází Yussuf Poulsen.
82'
ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Amadou Haidara.
81'
Na lavičce Lipska se chystá hned dvojnásobné střídání, čeká se na vhodný okamžik.
80'
Mahriz docela tvrdě dohrál Nkunkua a tohle přišlápnutí se mělo pískat. Sudí to ale viděl jinak...
79'
Po rychlém přechodu hostů do útoku se míč dostal k Silvovi, jeho střelu ovšem zablokoval Orbán.
78'
André Silva na zemi, dle sudího to ale nebylo po faulu. Pískalo se až za malou chvíli, kdy rukou zahrál Bernardo Silva.
77'
Hosté u míče, snaží se o postupnou akci, nikam se teď zrovna nehrnou.
75'
Hraje se teď možná nejlepší pasáž celého zápasu, akce střídá akci a oba celky myslí hlavně na ofenzívu.
73'
Po Grealishově akci a příhře do vápna zakončoval křížnou ránu Gündoğan, ale Blaswich se dokázal natáhnout a nepříjemný pokus vyrazil!
72'
Rázem máme o zápletku postaráno. Hosté se samozřejmě hned cpali do útoku, obrana Lipska to uhlídala.
70'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Máme srovnáno! Domácí rozehráli roh, po kterém z dálky střílel Szoboszlai a po Edersonově zákroku tu bylo repete. Po dalším centru si na malém vápně vyskočil JOŠKO GVARDIOL, dostal se výš, než dva obránci a zblízka zakončil do odkryté části branky – 1:1. Trenér hostů mohl celou situaci jen zklamaně sledovat od střídačky.
68'
Německý celek si ale musí dávat pozor v obraně. Haaland nahodil své motory, dostal se před Gvardiola, ale poté svou křížnou ránu poslal vedle Blaswichovy branky.
67'
Werner, a Nkunku byli v kombinaci, míč jim ovšem utekl směrem k Edersonovi.
67'
Domácí celek se opětovně nadechuje k tlaku, do útoku se už cpe i nový Nkunku.
66'
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Christopher Nkunku.
64'
U postranní čáry je na vstup do hry připraven Nkunku, musí si ale ještě počkat na přerušení hry.
63'
André Silva se parádně prokličkoval do vápna a z úhlu se snažil překonat Edersona. Ten to dobře přečetl a míč vyrazil!
61'
Nepřesný centr i na straně Lipska, míč pouze neškodně prolétl šestnáctkou.
60'
Nepřesný pokus hostů dostat hru k vápnu, na opačnou stranu se už hrne Timo Werner.
58'
Hostům se nyní povedlo otupit nápor Lipska, máme tu tak zase pasáž, kdy se hraje hlavně ve středu hrací plochy.
56'
Domácí se dokonale probrali a teď dost tlačí. Zleva centroval Werner, na malém vápně hledal spoluhráče, jenže Ederson se včas vrhl na zem a míč lapil.
55'
Henrichs spálil další šanci na gól. Po rychlém přechodu si naběhl na pravé straně, mel hromadu času i prostoru na křížnou střelu, o kousek ale Edersonovu branku trestuhodně minul!
54'
Tato šance probudila i publikum, to teď žene domácí fotbalisty do dalšího útočného výpadu.
53'
No vida, byla tu šance Lipska. Na centr z levé strany si naskočil čerstvý Henrichs a jeho oblouček po hlavičce skončil jen těsně nad břevnem!
52'
Už jsme zase u středu hrací plochy, dál to domácím nejde.
50'
Hosté v útoku a i zde z toho byla střela. Mahriz však trefil pouze Halstenberga.
48'
Werner se dokázal po svém sprintu uvolnit a dokonce i vystřelit, jeho pokus byl ovšem sražen na autové vhazování.
47'
Akanji předvedl v obraně dobrou práci, stačil se vrátit, poslat malou domů na gólmana a ještě u toho byl faulován André Silvou.
46'
ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Benjamin Henrichs.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Je za námi první poločas, který přinesl velkou územní převahu hostujícího celku. Manchester se usadil před pokutovým územím soupeře, dlouho ale marně bušil na obranná vrátka Lipska. Platilo to až do 27. minuty, kdy po ztrátě domácích přišel kontr, míč prošel k Rijádu Mahrizovi a ten podél gólmana otevřel skóre. Náskok pak mohl navýšit Grealish, jenže těsně přestřelil a když v nastaveném čase nesrovnal po ojedinělé akci Lipska Werner, do kabin se odešlo za stavu 0:1.
45+2'
45+2'
Málem jsme tu měli gól do šatny, a postarat se o něj mohli domácí. Po poměrně rychlé akci se míč dostal na levou stranu, kde si jej navedl Werner a technickou ranou přes obránce donutil jít Edersona na zem.
44'
Nyní to ale nevyšlo ani hostům, kombinace mezi Mahrizem a Gündoğanem skončila nepřesnou příhrou.
42'
Lipko toho v první půli kromě úvodu nepředvedlo vůbec nic, hra směrem kupředu je hodně statická a bez nápadu.
40'
Svým centrem našel Rodriho, který je u rohů hodně aktivní, schází mu však při zakončení přesnost. I tohle šlo vedle, rozehrávat bude gólman Blaswich.
39'
Rohový kop pro Manchester, k míči jde Mahriz a nedá se říci, že by zrovna pospíchal.
37'
Snad dnes poprvé se do nějaké akce dostával Haaland, nedokázal se ovšem probít přes Halstenberga a ten mu ukopl míč do autu.
36'
No a právě Grealish nebyl zase tak daleko od toho, aby dal druhý gól svého celku. Velký kus práce odvedl Bernardo Silva, který i po pádu dokázal vybojovat míč a přihrát na levou stranu. Tam si zpracoval právě Grealish, posunul se trochu na střed a zamířil jen těsně nad břevno!
34'
Hosté si mohou oddechnout, vypadá to, že to Grealish rozběhá nebude potřeba střídání.
33'
Anglický reprezentant je už na nohou, ale jeho ošetření bude ještě chvíli pokračovat mimo hrací plochu.
32'
Na zemi leží hostující Grealish a drží se za levé koleno. To utrpělo při podklouznutí a noha se nepříjemně prohnula. Ale i pravá moha z toho nevyšla zrovna nejlépe, každopádně probíhá ošetřování.
30'
No a byla z toho šance. Centr šel na zadní tyč na Rodriho, ten se snažil o křížnou hlavičku, která branku netrefila a Haaland pak na případnou dorážku nedosáhl.
29'
Manchester opět v akci, tentokrát si hosté vybojovali rohový kop z pravé strany.
27'
Manchester City právě vstřelil branku!
Hosté jdou zničehonic do vedení! Lipsko ztratilo na vlastní půlce míč, po bleskovém přesunu k vápnu prošla přihrávka přes Gvardiola na RIJÁDA MAHRIZE a ten střelou podél gólmana otevřel skóre. Blaswich už dal váhu na opačnou nohu a nezvládl proti nepříliš dobře umístěné ráně zakročit – 0:1.
26'
Fotbalisté Lipska se po delší době potkali s míčem, jenže na nějaké velké útočení to zatím nevypadá.
24'
Walker si vyměnil příhru s Gündoğanem a poté hned prudkým centrem hledal Haalanda. Ten je ale zatím dokonale pokrytý a prakticky se ještě nepotkal s míčem.
22'
Hosté drží míč a kombinují kousek od středové čáry. Na posun k vápnu nemají hráči prostor.
20'
Zatím nesledujeme zrovna strhující fotbal, je vidět, že v sázce je opravdu hodně a nikdo nechce udělat zbytečnou chybu.
19'
Lipsko se snaží o rychlé kontry, nezvládá však najít optimální čas na příhru, takže i nyní je z toho ofsajd.
18'
Dnes už poněkolikáté odcentroval Walker, ale ještě mu schází přesnost. Do odraženého míče se pak opřel Rodri, tohle ale nebylo vůbec přesné.
17'
Přímý kop rozehrál po dlouhých přípravách Rijád Mahriz, trefil ovšem pouze dobře postavenou zeď.
16'
Teď ale pozor. Je tu přímý kop pro Manchester a rozehrávat se bude kousíček za pokutovým územím!
14'
Na opačné straně si naskakoval na vysoký centr André Silva, o kousíček míč ale netrefil a navíc se mu stejně pískal těsný ofsajd.
14'
Po centru od rohového praporku přišlo první zakončení na branku, postaral se o to Rúben Dias, jenže přesně do míst, kde stál připravený Blaswich.
13'
Sražený Wlakerův centr z pravé strany byl domácím obráncem ještě tečován a Blaswich to ještě kontroloval, aby mu míč nezapadl pod břevno.
12'
Sledujeme teď pokusy hostujícího celku o kombinaci na malém prostoru, tohle obléhání zatím své ovoce nenese.
10'
Ofsajd na straně Lipska, akce německého celku skončila sotva několik decimetrů od půlící čáry.
9'
Přímý kop pro hosty, ten si vzal na starost Mahriz, jeho centr však pouze skončil na obraně v bílých dresech.
8'
Nyní však Walker našel místo na pravém křídle, posunul na Gündoğana, který okamžitě hledal Haalanda. To už však domácí nepovolili.
7'
Manchester City v postupné kombinaci, jde to ovšem vše do plných. Obrana Lipska svou práci zvládá opravdu výborně.
6'
Teď už zase hosté, středem se do vápna dostal Grealish, ale i on narazil na dobře pracující obranu.
5'
Lipsko je v úvodu zatím tím aktivnějším celkem, to ale končí kousek od pokutového území.
4'
Szoboszlai už nebyl daleko od centru, jenže jeho spoluhráči byli hodně statičtí a on tak neměl komu přihrát.
3'
Za domácí se dopředu dral André Silva, jenže narazil na dvojici obránců a o míč přišel.
2'
İlkay Gündoğan hledal rozběhnutého Haalanda, přihrávka na něj ale byla o něco prudší a míč skončil u Blaswiche.
1'

RB Lipsko: Blaswich – Klostermann, Orbán (C), Gvardiol, Halstenberg – Laimer, Schlager – Szoboszlai, Forsberg, Werner – And. Silva.
Náhradníci: Nyland, Nickisch – Simakan, Haidara, Poulsen, Nkunku, Raum, Henrichs, Kampl.
Trenér: Marco Rose

Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Dias, N. Aké – Rodri, Gündoğan (C) – Mahriz, B. Silva, Grealish – Haaland.
Náhradníci: Ortega, Carson, Charles – K. Phillips, J. Álvarez, S. Gómez, Perrone, Foden, Palmer, Lewis, Robertson.
Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Gözübüyük (NED) – Zeinstra (NED), Balder (NED).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Ačkoliv Lipsko nepostoupilo do osmifinálové fáze z první pozice, mělo výrazný náskok před třetím Šachtarem a samozřejmě i posledním Celticem. Německý klub za šest zápasů získal dvanáct bodů, čímž jeden ztratil na španělský Real Madrid. Nejlepšími střelci v Lize Mistrů pak jsou Andre Silva a Christopher Nkunku. Oba hráči vsítila po třech trefách!

V Bundeslize se Lipsko nachází až na páté pozici, když zaznamenalo devětatřicet bodů. Avšak na vedoucí Bayern Mnichov ztrácí pouhé tři body. Německá nejvyšší soutěž tak nabízí zajímavou zápletku, jelikož hned tři týmy mají na čele stejný počet bodů.
Manchester City se do osmifinále Ligy Mistrů prokousal před skupinu G, kterou ovládl se čtrnácti body. Anglický celek ani jednou neprohrál, dvakrát zaznamenal remízu a šestkrát odešel jako vítěz. Společně s Citizens postoupil také německý Dortmund, naopak se soutěží se rozloučila Sevilla a dánská Kodaň. Nejlepším střelcem týmu pak je Erling Haaland, který vsítit pět branek.

Také v Premier League bojuje Manchester City o vítězství v nejsledovanější lize světa. Jenomže kvůli poslední remíze 1:1 s Nottinghamem ztrácí na vedoucí Arsenal dva body. Naopak má jen tři body naskoku před městkým rivalem.
Vítám všechny fanoušky fotbalu u osmifinále Ligy Mistrů, v němž budeme sledovat konfrontaci německého a anglického klubového fotbalu. Favoritem na postup je rozhodně Manchester City, naopak RB Lipsko se bude pokoušet z role outsidera o zázrak.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.