Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Maccabi : Benfica - 2. listopadu 2022   21:00

Maccabi
Maccabi
26' Chery
1:6
(1:1)
Benfica
Benfica
20' G. Ramos  (Otamendi) • 59' Musa  (Bah) • 69' Grimaldo   • 73' Raf. Silva  (Neres) • 88' H. Araújo  (Bah) • 90+2' João Mário  (Chiquinho)
Maccabi
Cohen – Meir (63. Atzili), Seck, Goldberg, Cornud (85. Menachem) – Abu Fani, Lavi (C), Mohamed (77. Arad) – David (63. Tchibota), Pierrot (77. Rukavycja), Chery.
Fucs, Mišpati – Elijahu, Geršon, Levi.
A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn (všichni ENG)
Sammy Ofer Stadium (Haifa).
Benfica
Vlachodimos – Bah, Ant. Silva (88. Veríssimo), Otamendi (C), Grimaldo – Florentino, Aursnes (32. Chiquinho) – Neres (82. D. Gonçalves), Raf. Silva (82. H. Araújo), João Mário – G. Ramos (32. Musa).
Leite – Gilberto, Ristić, Brooks, João Victor, P. Bernardo, Pinho.

Zatímco po poločase byl výsledek nerozhodný a vše bylo otevřené, v tom druhém už dokázali skórovat pouze hráči mužstva z Pyrenejského poloostrova. Ti překonali domácího gólmana ještě pětkrát a uštědřili svému soupeři hodně krutý debakl. Zároveň udělali radost Juventusu, jenž na svém hřišti prohrál s PSG 1:2, ale s ohledem na tento výsledek postupuje do jarní fáze Evropské ligy, zatímco pro Maccabi Haifa cesta evropskými poháry končí. I přes dnešní výsledek si myslím, že se za svůj výkon stydět nemusí.

A to je ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 1:4. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:6.
90+4'
90+3'
Žlutá karta pro tým Maccabi Haifa FC (Omer Atzili).
90+2'
Benfica právě vstřelila branku!
Vrchol zmaru Maccabi korunuje JOÃO MÁRIO šestým gólem. Hostující hráč s dvacítkou na zádech napřáhl z dálky a pravačkou zamířil ze svého pohledu přesně do levého dolního rohu brány, Josh Cohen se natahoval, jak jen to šlo, ovšem na míč nedosáhl.
90+2'
Hráči portugalského celku nemají dost. Musa střílel z dobré pozice na pravé straně, jeho přízemní pokus však chytá Cohen do náruče.
90'
Letící míč doputoval do rukavic brankáře Maccabi, který se k rozehrávce moc nemá.
89'
Žlutá karta pro tým Maccabi Haifa FC (Sun Menachem). Hráč se provinil faulem u pokutového území svého celku.
88'
Střídání v týmu Benfica Lisabon:
ze hřiště odchází António Silva, přichází Lucas Veríssimo.
88'
Je tu pátý gól v síti izraelského celku. Jeho hráčům se nepovedlo, jako dnes už poněkolikáté, odehrát balón do bezpečí, toho se zmocnil Bah, který parádní křižnou přihrávkou před malé vápno vyzval ke skórování nabíhajícího spoluhráčem, tím byl HENRIQUE ARAÚJO, jenž pravačkou rychle zamířil do volné části brány.
87'
Domácí by rádi duel zdramatizovali, avšak vázne kombinace, míč získává zpět hostující tým.
85'
Žlutá karta pro tým Maccabi Haifa FC (Mohammad Abu Fani).
85'
Střídání v týmu Maccabi Haifa FC:
ze hřiště odchází Pierre Cornud, přichází Sun Menachem.
83'
Kombinace na jeden dotek nyní hostům příliš nevyšla, míče se zmocňují domácí.
82'
ze hřiště odchází David Neres, přichází Diogo Gonçalves.
82'
ze hřiště odchází Rafa Silva, přichází Henrique Araújo.
80'
Mavis Tchibota brankáře hostů příliš neohrozil, tomu se povedlo zakončení soupeře zneškodnit a míč uklidit do náruče.
77'
ze hřiště odchází Ali Mohamed, přichází Ofri Arad.
77'
ze hřiště odchází Frantzdy Pierrot, přichází Nikita Rukavycja.
75'
Josh Cohen chytá míč do rukavic a rychle rozehrává.
73'
Tak to je pro domácí hodně tvrdá rána a s jejich postupem do jarních pohárů to vypadá už velmi špatně. Vše začalo ztrátou míče u středové čáry, následoval protiútok hostů, který zakončil RAFA SILVA, jenž překonal vyběhnutého brankáře lehkým obloučkem, míč doputoval přesně do vzdálenějšího dolního rohu brány.
72'
Domácí přišli za středovou lajnou o balón a musí se rychle vracet.
69'
Velice dobře a šikovně provedený přímý kop, ALEJANDRO GRIMALDO překonal zeď a míč odehrál k bližší tyči, kde domácí gólman nestihl být včas.
68'
Tjaronn Chery fauloval a jeho tým bude čelit přímému kopu.
66'
Nechybělo moc a jeden z hostů se opět dostal k nebezpečné hlavičce, letící míč však domácí stihli odvrátit v poslední chvíli.
64'
Mavis Tchibota se snažil prokličkovat do zakončení, místo střely zkoušel ještě přihrávat, ale obránci mu v tom zabránili.
63'
ze hřiště odchází Dean David, přichází Mavis Tchibota.
63'
ze hřiště odchází Raz Meir, přichází Omer Atzili.
63'
Ovšem ani izraelskému celku se v útoku příliš nevedlo a o míč přišel.
61'
Hosté se dostávali do další příležitosti, ovšem domácím se povedlo míč odvrátit do bezpečí.
59'
Hosté jdou zpátky do vedení. Bah poslal přesný centr před malé vápno, kam si naběhl PETAR MUSA a prudkou hlavičkou na bližší stranu nedal strážci domácí svatyně žádnou šanci.
57'
Dean David se přes protihráče do zakončení nedostal, moc šancí zatím druhá půle nenabídla.
55'
Přihrávka před bránu Maccabi z kopačky hráče Lisabonu nenašla svého adresáta, domácí odvrací míč do bezpečí.
54'
Domácí si další roh nevybojovali, naopak odkopávat bude gólman Benficy.
52'
Zcela nepokrytý Chiquinho se dostal ve vápně Maccabi ke střele, ovšem v nepříliš dobré pozici odehrál míč vedle vzdálenější tyče.
50'
Domácí se dožadovali znovu pokutového kopu, tentokrát jim není vyhověno a bude to pouze roh.
48'
Rafa Silva pálil z dálky, ale pouze do protihráče.
46'
Domácí vstoupili do utkání aktivněji, ale jako první se prosadili hosté. Těsné vedení jim ale dlouho nevydrželo a izraelský mančaft z pokutového kopu vyrovnal. I přes další možnosti se už skóre neměnilo, v tuto chvíli by do EL postupoval Juventus, který hraje doma s PSG rovněž 1:1, ale před námi je ještě druhý poločas.
45+4'
45+3'
Přetahovaná o míč u středového kruhu, v první půli se už nic nestane.
45+1'
Žlutá karta pro tým Benfica Lisabon (David Neres).
45+1'
Na trávníku zůstává ležet Pierre Cornud a na nohy se mu moc nechce.
45'
Hráči Lisabonu nepřešli přes obrannou hradbu izraelského celku a o balón přišli.
43'
Málem tu byl ukázkový vlastenec, Pierre Cornud ve snaze zabránit šanci tečoval míč do protipohybu brankáře, ale ten ještě stačil pravačkou balón v poslední chvíli se štěstím vyrazit.
42'
Hosté byli pod tlakem, ale povedlo se jim dostat míč pod kontrolu.
40'
Pěknou kombinaci předvedli hostující hráči, tu zakončil střelou z levé strany Petar Musa, mířil ale příliš nad.
38'
Alejandro Grimaldo svou křižnou střílenou přihrávku poslal levačkou vedle vzdálenější tyče. Josh Cohen zasahovat nemusel.
37'
Střelec vyrovnávací trefy Tjaronn Chery se chytil do ofsajdové pasti.
36'
Raz Meir sice prudký míč u pravé postranní lajny zpracoval, ale o chvíli později o něj přišel.
34'
Alexander Bah v souboji o míč neuspěl, ten tak drží stále domácí tým.
33'
Na trávníku zůstává ležet jeden z hráčů Lisabonu, hra je přerušena.
32'
ze hřiště odchází Fredrik Aursnes, přichází Chiquinho.
32'
ze hřiště odchází Gonçalo Ramos, přichází Petar Musa.
31'
Hráči Benficy se dostávali do zakončení, ale v pokutovém území přišli o míč.
29'
Dean David pálil velmi tvrdě, ovšem pouze do protihráče před sebou.
28'
Domácí kombinují na své polovině, vyrovnávací trefa jim nalila krev do žil.
26'
Maccabi Haifa právě vstřelila branku!
TJARONN CHERY s velkým štěstím penaltu proměňuje. Domácí hráč zamířil levačkou na pravou stranu, hostující brankář ji vystihl, ale na balón o kousek nestačil dosáhnout. Nechybělo moc.
25'
Verdikt je jasný, penalta!!!
25'
Hlavní arbitr se jde podívat na video sám a bylo to hodně rychlé.
24'
Domácí se dožadují pokutového kopu po údajné ruce hostů, arbitr se radí s VAR.
22'
Domácí by rádi rychle odpověděli, ovšem soupeř velmi dobře napadá jejich rozehrávku.
20'
Teď už se portugalský tým raduje. Alexander Bah odcentroval na pravou stranu, kde hlavou poslal míč na úroveň penalty Otamendi, nepohlídaný GONÇALO RAMOS následně zakončoval rovněž hlavou a míč poslal k bližší tyči, kam se Cohen natahoval marně.
18'
Josh Cohen si připisuje excelentní a velmi důležitý zákrok. Rafa Silva pálil levačkou z dálky do vzdálenějšího horního rohu brány, ovšem gólman Maccabi se natáhl a pravačkou naprosto bravurně míč vyrazil nad. Klobouk dolů.
17'
Nepřesný centr hostů proletěl pokutovým územím a skončil u vzdálenější hranice, hráči Lisabonu zůstávají u balónu.
14'
Dean David pálil v pokutovém území, ovšem do hráče před sebou, který zastoupil svého gólmana a odvedl jeho práci.
13'
Domácí kombinují u středové čáry a vymýšlí další útok.
11'
Po souboji u postranní lajny skončil míč v autu, hosté budou vhazovat.
9'
Gonçalo Ramos v obrovské šanci selhal, když svou střelu bez přípravy adresoval jen do bližší tyče. Jak byla Benfica celou dobu pasivní, tak nyní byla hodně blízko vedení.
8'
Nyní to pro Benficu vypadalo nadějně, ovšem jeden z hráčů nedosáhl na příliš dlouhou přihrávku.
7'
Domácí pokračují s balónem na kopačkách, hosté ještě směrem dopředu nic nepředvedli.
5'
První velká šance utkání. Hostující obrana jakoby úplně přestala hrát, Dean David se dostal sám před brankáře, ovšem z levé strany minul těsně vzdálenější tyč. Velká škoda pro izraelský tým.
4'
Frantzdy Pierrot se zbavil bránícího protihráče, poté přihrál do vápna, kde ale nenašel žádného spoluhráče.
2'
Dean David se snažil v pokutovém území dostat ke střele, ovšem tu zastavil před ním stojící soupeř.
1'

Maccabi Haifa FC: Cohen – Meir, Seck, Goldberg, Cornud – Abu Fani, Lavi (C), Mohamed – David, Pierrot, Chery.
Náhradníci: Fucs, Mišpati – Menachem, Arad, Elijahu, Geršon, Atzili, Tchibota, Levi, Rukavycja.
Trenér: B. Bakhar.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Bah, Ant. Silva, Otamendi (C), Grimaldo – Florentino, Aursnes – Neres, Raf. Silva, João Mário – G. Ramos.
Náhradníci: Leite – Gilberto, Veríssimo, Ristić, Brooks, João Victor, D. Gonçalves, P. Bernardo, Pinho, Chiquinho, Musa, H. Araújo.
Trenér: R. Schmidt.

Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn (všichni ENG).
Vzájemné zápasy

Jediný vzájemný duel byl právě ten ve skupině, který lépe zvládl tým z Pyrenejského poloostrova, jenž před svými fanoušky zvítězil poměrem 2:0.
Benfica Lisabon

Hosté jsou druzí a na dálku budou pro změnu bojovat s PSG o to, kdo postoupí do jarních bojů z vedoucí příčky, obě mužstva mají na kontě jedenáct bodů. Portugalský tým je vybojoval díky třem výhrám a dvěma remízám, vstřelil deset gólů a šest inkasoval.
Také Benfice se v lize velmi daří, na vedoucí pozici má šestibodový náskok a v generálce na dnešní mač si její hráči zastříleli, když porazili 5:0 Chaves.
Maccabi Haifa

Izraelský tým je sice poslední, ale jen vinou horšího skóre, i Juventus má stejný počet bodů a navíc hraje na hřišti PSG. Na svém hřišti hráči Maccabi vybojovali z pěti utkání jednu výhru, když porazili právě italský celek doma 3:1 a díky tomu mají lepší s protivníkem lepší vzájemnou bilanci, u něj prohráli 0:2. Celkem v Lize mistrů vstřelili šest gólů a patnáct inkasovali.
Ve své soutěži je Maccabi v čele tabulky s dvoubrankovým náskokem, v generálce na dnešek porazilo Ashdod 3:1.
Krásný dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Základní část prestižní Ligy mistrů dospěla do svého konce, zbývá odehrát poslední mač. Ve skupině H je už rozhodnuto o postupujících do jarních bojů, ne však o postupujícím z prvního místa a o tom, kdo postoupí do jarní části Evropské ligy. V tomto přenosu bude Maccabi Haifa zápolit s Benficou Lisabon a na dálku i s Juventusem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.