Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Lipsko - 14. března 2023   21:00

Manchester City
22' Haaland  • 24' Haaland (De Bruyne) • 45+2' Haaland (Dias) • 49' Gündoğan (Grealish) • 54' Haaland (Akanji) • 57' Haaland (Akanji) • 90+2' De Bruyne (Mahriz)
7:0
(3:0)
Ederson – Stones (64. S. Gómez), Akanji, Dias, N. Aké – Rodri (64. K. Phillips) – B. Silva, De Bruyne, Gündoğan (C) (55. Mahriz), Grealish (55. Foden) – Haaland (63. J. Álvarez).
Ortega, Carson – Walker, Laporte, Perrone, Lewis, Palmer.
Vinčić – Klančnik, Kovačič (SVN)
Etihad Stadium, Manchester
52038 diváků
Lipsko
Blaswich – Henrichs (80. Klostermann), Orbán (C), Gvardiol, Raum – Laimer, Kampl, Haidara (63. Simakan) – Szoboszlai (72. Olmo), Forsberg (63. And. Silva) – Werner (63. Poulsen).
Nickisch, Nyland – Halstenberg, Ba.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 15:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:7.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, ve které jsme mohli sledovat další střelecké představení Manchesteru City. Když se vše sečte, odjíždí německý celek s debaklem 0:7. Erling Haaland ukázal, že fotbal může být někdy velice jednoduchý a stačí se postavit ve správný čas na správné místo. Ve druhé půli přidal další dvě branky a celkem tedy má dnes na kontě pět gólů. Ve druhé půli se k němu přidal ještě Gündoğan a v samotném závěru uzavřel skóre De Bruyne. Domácí nedali soupeři příliš šancí a naprosto po zásluze postupují do čtvrtfinále Ligy mistrů. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+2'
90+2'
Manchester City právě vstřelil branku! Mahriz poslal z pravé strany přihrávku na KEVINA DE BRUYNEHO a Belgičan perfektní střelou vstřelil sedmou branku svého celku. Zamířil dokonale a uzavírá střelecký účet dnešního klání spektakulární brankou.
90+1'
Simakan se pokusil najít nabíhajícího spoluhráče, což se mu však realizovat nepodařilo.
89'
Dani Olmo vyslal přihrávku do míst, kde však spolehlivě zakročil Rúben Dias. Španěl měl přitom zajímavé možnosti.
88'
Závěr zápasu se neodvratně přibližuje a sledujeme již poměrně klidné utkání.
86'
David Raum už stojí na vlastních nohách, ale nevypadá zatím nejlépe. Trenér Rose má však již vystřídáno.
85'
Na hrací ploše probíhá ošetřování jednoho z hráčů hostujícího celku, takže se momentálně nehraje.
84'
Africký fotbalista sám rozehrál následnou standardní situaci, ovšem před Akém odvrátil Simakan.
83'
Mahriz si výborně pohrál se soupeřem, ale Alžířan nakonec vybojoval pouze další roh.
82'
Po rohovém kopu však tentokrát žádné vážné nebezpečí pro branku Blaswicha nepřišlo.
81'
Julián Álvarez se dostal do zakončení, ovšem střela byla zblokována, takže uvidíme rohový kop.
80'
Benjamin Henrichs má pro dnešek odpracováno. Do hry se dostane Lukas Klostermann.
79'
Ederson udělal velkou chybu v rozehrávce, ovšem ani toho se hostům využít nepodařilo.
77'
Manuel Akanji je druhým hráčem Manchesteru City oceněným žlutou kartou po faulu na Olma.
76'
Domácí jsou častěji u míče, avšak již dlouhou dobu jsme nesledovali žádnou brankovou příležitost.
74'
Dani Olmo se tentokrát dopustil nedovoleného zákroku proti krajanovi, kterým byl Sergio Gómez.
73'
Olmo ihned rýsoval přihrávku na levé křídlo, kterou však na poslední chvíli zastavil bránící hráč Manchesteru City.
72'
Dominika Szoboszlaie nahrazuje španělský reprezentant a rodák z Terrassy Dani Olmo.
70'
Manchester City zakládá novou snahu o útok pozvolnou kombinací na vlastní polovině.
69'
Přihrávka na Benjamina Henrichse byla značně nepřesná, takže míč opět končí v zámezí.
68'
Hosté delší dobu kombinovali, nicméně následně se nepřesností připravili o míč, když hráli už za autovou čárou.
67'
Kevin De Bruyne, který má nyní na rukávu kapitánskou pásku, vidí žlutou kartu.
65'
Kombinace Manchesteru City zatím probíhá daleko od branky soupeře. Uvidíme, jak domácí přistoupí ke zbytku utkání.
64'
Odstupují také Rodri a Stones, které nahradí Gómez s Phillipsem.
63'
Erling Haaland již dále trápit obranu Lipska nebude, když se ho trenér rozhodl pošetřit a do hry posílá Álvareze.
63'
Domácí střídají – odchází Werner, Forsberg a Haidara, které nahrazují Simakan, Silva a Poulsen.
61'
Z pravé strany Manchesteru City letěl další centr od Kevina De Bruyneho směrem na Haalanda, ovšem obrana tentokrát zakročila.
60'
Domácí mají opět míč ve své moci a v poklidu kombinují nedaleko středu hrací plochy.
59'
Dominik Szoboszlai poslal střelu z větší dálky, která se však nevešla mezi tři tyče.
57'
Manchester City právě vstřelil branku! Neskutečné představení fenomenálního norského útočníka! ERLING HAALAND střílí svůj pátý gól do sítě Lipska, když byl opět ve správný čas na správném místě a odražený míč neomylně poslal do odkryté branky.
57'
Hned po příchodu na trávník měl slučnou šanci Mahriz, ovšem hlavičku brankář vyrazil, následnou střelu pak zblokoval Haidara.
55'
Ze hry odstupuje domácí kapitán a s ním také Jack Grealish, které nahrazují Mahriz a Foden.
54'
Manchester City právě vstřelil branku! Bernardo Silva po dalším rohu našel před brankou vytáhlého norského útočníka, jeho hlavičku ještě brankář vyrazil, ale Akanji následně míč posunul do míst, kde ho sice Blaswich zasáhl, ovšem ERLING HAALAND se k němu dostal a prudkou ranou střílí dnes svůj čtvrtý gól.
53'
Po rohovém kopu však žádné další ohrožení hostující branky nepřišlo a Josep Guardiola již chystá střídání.
52'
Joško Gvardiol musel odvrátit přízemní centr De Bruyneho na rohový kop.
51'
O postupujícím z tohoto dvojutkání je již velmi pravděpodobně rozhodnuto. Hosté budou spíše bránit nějakému většímu debaklu.
49'
Manchester City právě vstřelil branku!
Jack Grealish poslal míč na svého kapitána a İLKAY GÜNDOĞAN posadil míč po zemi do míst, kde nedokázal Janis Blaswich zasáhnout. Brankáři navíc zřejmě clonil některý ze spoluhráčů.
48'
Technická nedokonalost hostujícího hráče znamenala zisk míče pro domácí, kteří nikam spěchat nemusí.
47'
V úvodu druhého poločasu kombinují hosté s míčem u kopaček, ovšem daleko od soupeřovy branky.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, která byla na zajímavé události poměrně bohatá. Po trochu pomalejším úvodu přebrali iniciativu do svých rukou domácí a po kontrole u videa byla odhalena ruka bránícího Henrichse, načež pokutový kop bezpečně proměnil Erling Haaland. Stejný hráč o dvě minuty později zdvojnásobil vedení svého celku, když do branky hlavou poslal míč odražený od břevna po střele Kevina De Bruyneho. Poté došlo ke kontroverzní situaci, kdy Ederson vyběhl daleko z branky a zdálo se, že netrefil míč, nicméně video tentokrát zůstalo němé, takže se o nedovolený zákrok zřejmě nejednalo. Domácí měli i některé další šance na vstřelení branky a v samotném závěru pak norský kanonýr završil hattrick, když po odkopu Haidary z brankové čáry stál na správném místě. Uvidíme, co nás čeká ve druhé části hry, která začne přibližně v 22:04.
45+2'
45+2'
Manchester City právě vstřelil branku! Po rohovém kopu domácí opět udeřili. Rúben Dias hlavičkoval velmi dobře, míč ale ještě nepřekročil brankovou čáru, takže branku mohl oslavit až dobíhající ERLING HAALAND, který dokázal dostat míč po odkopu hostujícího obránce do sítě.
45+1'
Domácím se ještě podařilo vybojovat v závěru poločasu rohový kop.
45'
Erling Haaland si tentokrát nepohlídal ofsajdové postavení, takže míč dostanou hosté.
43'
Nathan Aké poslal doleva na Grealishe, jehož centr však dokázala odvrátit obrana Lipska.
42'
Kombinace fotbalistů Manchesteru CIty i nadále pokračuje, ovšem nyní poměrně daleko od branky.
41'
I nadále jsou aktivnějším týmem domácí, kteří kombinují s míčem u kopaček.
40'
Erling Haaland se dle verdiktu sudího dopustil útočného faulu ve snaze dostat se k míči.
39'
Další zajímavá akce domácích, na jejímž konci stál Gündoğan, ovšem nechal vyniknout brankáře Blaswicha.
38'
David Raum si vypomohl nedovoleně, když přišlápl nohu Kevinu De Bruynemu.
37'
Na trávníku skončil Jack Grealish, ovšem slovinský rozhodčí nechává správně pokračovat ve hře. Teatrální pád anglického reprezentanta.
35'
Po velké chybě Rodriho v rozehrávce se do šance dostali také hosté, ovšem branku se jim zaměřit nepodařilo.
34'
Ederson vyrazil hodně daleko z branky proti soupeři, kterého trefil a míč nehrál. Následně však žlutou kartu dostává Werner za protesty.
33'
Rohový kop domácích vedl ke kombinaci, načež Akanji nenašel nikoho z hráčů Manchesteru City.
32'
Willi Orbán zkoušel patičku, jeho úmysl vystihl Grealish, takže ho následně Maďar poslal k zemi.
31'
Erling Haaland už klidně mohl mít na kontě hattrick, nicméně tentokrát jeho prudkou ránu vyrazil Blaswich.
30'
Hosté se také dostali do zakončení, ovšem Amadou Haidara vyslal jen slabý pokus a Ederson chytá.
29'
Počasí v Manchesteru není zrovna fotbalové. K dešti se přidalo také sněžení.
28'
Míč mají nyní na kopačkách znovu hosté. Domácí mají momentálně nahráno a to jim hraje plně do karet.
26'
Hosté se také vypravili na útočnou polovinu, kde se jim však obranu soupeře zaskočit nepodařilo.
24'
Manchester City právě vstřelil branku! Tak domácí směřují za postupem a přidávají druhou branku během krátké chvíle. Norský ofenzivní fenomén skvěle napadal rozehrávku, takže se domácí ujali míče, načež Kevin De Bruyne vyslal prudkou ránu do břevna a míč se odrazil do míst, kde dobíhal ERLING HAALAND, jenž přesnou hlavičkou skóruje podruhé během dvou minut.
22'
Manchester City právě vstřelil branku! Exekuci pokutového kopu si vzal na bedra muž z nejpovolanějších. ERLING HAALAND poslal míč po zemi po své pravé ruce a přízemní prudký pokus končí v síti, ačkoliv brankář Blaswich vystihl směr.
21'
Henrich zahrál po hlavičce Rodriho rukou, takže dostává žlutou kartu a uvidíme penaltu!
20'
Rozhodčí míří na pokyn videorozhozhodčího prozkoumat k monitoru situaci po předchozím rohu.
19'
Domácí fotbalisté po rohu hodně zatopili obraně soupeře, ovšem míč na branku se jim nasměrovat nakonec nepovedlo.
18'
Manchester City dostal výhodu dalšího rohového kopu, tentokrát po chybě hostů.
17'
Centr od rohového praporku si vzal na starost Kevin De Bruyne, ovšem obrana Lipska si poradila.
16'
Jack Grealish se po zajímavé kombinaci domácího celku dostal v pokutovém území k zakončení, které bylo zblokováno na roh.
14'
Také Ederson se musel mít na pozoru, nicméně David Raum vyslal přízemní přihrávku do míst, kde Brazilec zakročil.
13'
Kevin De Bruyne poslal z pravé strany centr do předbrankového prostoru, kde si míč snadno stáhl Janis Blaswich.
11'
Erling Haaland se dostal do první velké příležitosti, která však zůstala nevyužita, když norský ostrostřelec napálil míč jen do Blaswicha.
9'
I nadále mají hráči ve světle modrých dresech míč na kopačkách, leč obrana Lipska je pozorná.
8'
Domácí kombinují s míčem u kopaček, nicméně zatím se pohybují daleko od Blaswichovy branky.
7'
Lipsko dobře napadá, takže Manchester City má zatím celkem problém se zakládáním útoků.
6'
Erling Haaland uprostřed hrací plochy přišel o míč, o který ho velmi dobrým zákrokem obral Kevin Kampl.
5'
Hosté se pokusili o rychlý protiútok, ovšem nepodařila se jim přihrávka, takže se míče chopila obrana Manchesteru City.
3'
Kevin De Bruyne dostal od Silvy míč na pravou stranu, okamžitě poslal před branku centr, kde se k zakončení dostal Gündoğan, jenž však branku vůbec netrefil.
2'
Dominik Szoboszlai se na útočné polovině dopustil nedovoleného zákroku, takže hrát mohou opět domácí.
1'
Úvodní nákop domácího celku prodlužoval Haaland do míst, kde však nikdo ze spoluhráčů nebyl.
1'

Manchester City: Ederson – Stones, Akanji, Dias, N. Aké – Rodri – B. Silva, De Bruyne, Gündoğan (C), Grealish – Haaland.
Náhradníci: Ortega, Carson – Walker, K. Phillips, Laporte, J. Álvarez, S. Gómez, Mahriz, Perrone, Lewis, Foden, Palmer.
Trenér: Josep Guardiola

RB Lipsko: Blaswich – Henrichs, Orbán (C), Gvardiol, Raum – Laimer, Kampl, Haidara – Szoboszlai, Forsberg – Werner.
Náhradníci: Nickisch, Nyland – Simakan, Olmo, Poulsen, Klostermann, And. Silva, Halstenberg, Ba.
Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: Vinčić – Klančnik, Kovačič (SVN).
RB Lipsko

Ani Lipsko si ve skupině F nevedlo vůbec špatně, když si zajistilo postup díky zisku 12 bodů. Ovšem je třeba dodat, že skupinu německý celek odstartoval mizerně, když úvodní dvě klání prohrál. Od té doby však v Lize mistrů nepoznal hořkost porážky. Red Bull skončil na druhém místě za Realem Madrid a za sebou nechal Šachtar Doněck se skotským Celticem. V ligové soutěži udržuje Lipsko kontakt se špičkou, nicméně v Německu je tabulka poměrně vyrovnaná a prvních šest týmů dělí minimální bodový rozdíl. Nejlepším ligovým střelcem je Francouz Nkunku se dvanácti góly na kontě.

Ve skupinové fázi si úřadující mistr Anglie vedl na výbornou a skončil na první příčce se ziskem 14 bodů, když ztratil pouze za dvě remízy (obě bezbrankové v Kodani a v Dortmundu). V Premier League to letos taková sláva není, nicméně po ztrátách Arsenalu už se Manchester City dostal na kontakt s londýnským klubem. V závětří pak číhá městský rival z United, který zažívá pod vedením kouče Erika ten Haga hotovou renesanci. Citizens na své poměry často ztrácí body a z 24 utkání již čtyřikrát prohráli, což v minulosti rozhodně nebývalo zvykem. Velmi dobře se přitom uvedla letní posila – Erling Haaland, který si udržuje průměr více než jeden gól na zápas.
V osmifinále Ligy mistrů na sebe narazily celky Manchester City a RB Lipsko. První utkání se hrálo 22. února v Německu, kde si hosté v první půli vypracovali vedení brankou Mahrize, nicméně domácí ve druhé polovině zlepšeným výkonem dokázali vyrovnat po hlavičce Gvardiola. Do odvety je tedy všechno otevřené a oba celky mají o co hrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.