Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Frankfurt - 13. září 2022   21:00

0:1
(0:1)
Frankfurt
43' Lindström
Marseille
P. López – Balerdi, Bailly (65. Guendouzi), Kolašinac (82. Kaboré), Tavares – Clauss, Rongier, Veretout, Payet (C) (59. Ünder) – A. Sánchez (59. Suárez), Gerson (59. Harít).
Ngapandouetnbu, Blanco – P. Gueye.
Sánchez – Cabañero, Prieto (ESP)
Stade Vélodrome, Marseille
62 500 diváků
Frankfurt
Trapp (C) – Tuta, Hasebe, Ndicka – Jakić (79. Chandler), Kamada (88. Dina Ebimbe), Sow, Knauff – Lindström (79. Borré), Götze (71. Rode) – Kolo Muani (88. Alario).
Grahl, Ramaj – Smolčić, Alidou.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 1:3. Rohy: 0:2. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 12:16.
Fotbalisté Frankfurtu vítězí na hřišti Olympique Marseille 1:0 a připisují si premiérové tři body v Lize mistrů. Navíc si napravili reputaci po úvodní domácí porážce 0:3 se Sportingem. Francouzský celek naopak zůstává na nule v kolonce bodů i nastřílených gólů.

Utkání rozhodla 43. minuta, kdy přihrávku Kola Muaniho nešťastně tečoval bránící Rongier k Jesperovi Lindströmovi a ten nabídnutou příležitost proměnil. Po změně stran pak mohl stejný hráč i zvýšit, když z úhlu zatřásl břevnem. Poté se už rodily šance na obou stranách. Od srovnání nebyl daleko například Rongier, jenž z výhodné pozice neprostřelil brankáře Trappa. Na druhé straně dopadl proti Pauovi Lópezovi podobně Kolo Muani. Definitivně rozhodnout mohl deset minut před koncem Kamada, ovšem jeho trefa byla odvolána pro těsný ofsajd. Fotbalisté Marseille následně nedokázali nic změnit ani v dlouhém nastavení a prohráli tak také druhé utkání v soutěži.
90+6'
90+6'
Běží už poslední minuta avizovaného nastavení. Hosté jsou blízko důležitému vítězství!
90+4'
Po závaru v hostující šestnáctce se srazili Amín Harít a bránící Djibril Sow. Domácí by chtěli penaltu, ovšem sudí Sánchez píská útočný faul!
90+3'
Hosté zahrávali standardní situaci. Timothy Chandler to zkusil z velké dálky, našel náruč brankáře Paua Lópeze.
90+2'
Čerstvý Eric Dina Ebimbe přebral míč na pravém křídle. Došel s ním až do šestnáctky a kolem obránce pálil do boční sítě!
89'
Issa Kaboré se s míčem zahnal až za brankovou čáru, teprve pak odcentroval. Rozhodčí přesto nechali domácí hrát a ránu Jordana Veretouta musel pokrýt Trapp. Teprve pak pomezní signalizoval, že balón už opustil hrací plochu.
88'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
88'
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Lucas Alario.
87'
Hosté stále dokáží být nebezpeční! Po dobré práci Kola Muaniho střílel z hranice šestnáctky Sebastian Rode. Trefil jen obránce.
86'
Guendouziho centr hosté odvrátili ke Claussovi. On ani po něm Ünder však nebyli puštěni k zakončení.
85'
Kolo Muani se opět rozbíhal za obranu domácích. Míč však dostal na paty a s tím se moc dělat nedalo.
82'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Issa Kaboré.
82'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Cengiz Ünder).
81'
Dajči Kamada měl další příležitost! Tentokrát by gól jistě platil, ale proti byl Pau López!
80'
VAR tedy zachránil domácí od už asi osudového úderu. Olympique tedy ještě má šanci si z utkání něco odnést.
79'
Hosté se radovali z druhého gólu, ale ten nakonec není po zásahu systému VAR uznán! Kolo Muani vysunul Dajčiho Kamadu, který utíkal sám na brankáře Lópeze a zkušeně zakončil na zadní tyč do jeho protipohybu. Nakonec se ale jednalo o těsný ofsajd!
79'
ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Timothy Chandler,
ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Rafael Borré.
76'
Další zákrok Paua Lópeze. Proti pokusu Ansgara Knauffa to tentokrát neměl tak složité.
75'
Randal Kolo Muani ho mohl navýšit! Míč převzal v pokutovém území od Kamady, ovšem nepřekonal brankáře Paua Lópeze, který balón kopačkou vykopl zpátky do hry.
74'
Hosté stále drží svůj těsný náskok. Jednalo by se pro ně o historicky první vítězství v LM.
73'
Střely celkem – 7:7
71'
ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Sebastian Rode.
70'
Amín Harít doběhl míč u brankové čáry a zpětnou přihrávkou hledal Luise Suáreze. Ten však balón pořádně netrefil a ten se od něho odrazil do náruče Trappa. Pokud by přišla pořádná střela, asi by bylo srovnáno!
69'
Nápor domácích sílí. Hráči Marseille se nechtějí smířit s tím, že by měli prohrát také druhé utkání v letošním ročníku LM.
67'
Domácí přeskupili sestavu. Jonathan Clauss nyní hraje nalevo, Valentin Rongier se přesunul ze středu zálohy na pravou stanu hřiště.
66'
Vyrovnání měl na kopačce Valentin Rongier. Ten byl zcela volný na pravé straně šestnáctky. Neprostřelil však Kevina Trappa, který balón vyrazil pravou nohou!
65'
Bailly se však zřejmě při tomto zákroku zranil a musí střídat! Do hry vstupuje Matteo Guendouzi.
64'
Teď hosté málem zahrozili znovu! Kolo Muani už mohl utíkat sám na brankáře, ale míč mu vypíchl čistým skluzem Eric Bailly. To byl skvělý obranný zákrok!
63'
Do domácí hry by mohlo vnést oživení trojité střídání. Zatím to vypadá, že je Olympique po příchodu nových hráčů aktivnější. Před tím přitom hrozil Eintracht z brejků.
60'
Z dobré pozice střílel Jonathan Clauss. Jeho prudkou střelu vyrazil Trapp!
59'
ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Luis Javier Suárez,
ze hřiště odchází Gerson, přichází Amín Harít,
ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Cengiz Ünder.
58'
Další šance Jespera Lindströma. Ten si zleva navedl míč na pravačku a z hranice šestnáctky střílel nad.
57'
Ansgar Knauff nalevo unikl Balerdimu, doběhl až do pokutového území a nabízel balón před bránu Jesperovi Lindströmovi. Tomu ukradl tutovku obránce!
55'
Po rohovém kopu Lindströma se domácí ubránili.
54'
Hosté zaútočili do otevřené obrany. Kristijan Jakić se snažil vysunout Jespera Lindströma. Přihrávku sice tečoval obránce, Lindström však balón ještě doběhl. Zakončoval už z hodně ostrého úhlu, přesto napálil břevno! Míč zřejmě ještě konečky prstů přizvedl Pau López, Frankfurt tak bude zahrávat roh.
53'
Domácí se zatím marně snaží prosadit proti dobře organizované hře soupeře. Frankfurt je na dostřel své brány nepouští.
51'
Randal Kolo Muani doběhl u brankové čáry míč a přes Baillyho si to chtěl namířit směrem k bráně domácích. Pomohl si ale faulem.
50'
Vypadá to, že Evan Ndicka nakonec bude natolik v pořádku, aby mohl v zápase pokračovat. Hra byla po delší prodlevě opět zahájena.
48'
Ndicka je stále ošetřován. Zdá se, že utrpěl krvavé zranění.
46'
Evan Ndicka a Gerson se srazili hlavami. Hůře dopadl hostující obránce, kvůli němuž španělský sudí přerušil hru. Probíhá ošetřování.
46'
Ani jeden z trenérů zatím nevystřídal. Druhý poločas rozehráli domácí.
46'
Po prvním poločase vyrovnaného utkání nakonec mohou být spokojenější hráči Frankfurtu. Mnoho šancí k vidění nebylo. Za zmínku stojí domácí příležitost z 12. minuty, kterou Payet vypracoval sklepnutím míče pro Alexise Sáncheze. Ten střílel z dobré pozice do boční sítě. Ve 43. minutě naopak dokázali udeřit hosté. Přihrávku Kola Muaniho nešťastně tečoval bránící Rongier k Jesperovi Lindströmovi a ten zamířil přesně. Marseille tak prohrává s Frankfurtem 0:1.
45'
45'
Hosté jsou při chuti. Střelu Ansgara Knauffa musel blokovat Balerdi.
43'
Frankfurt právě vstřelil branku!
JESPER LINDSTRÖM střílí historicky první gól Frankfurtu v Lize mistrů! Právě on gólovou akci začal, když dokázal ve vzdušném souboji s Baillym udržet pro svůj tým míč na útočné polovině. K balónu se pak dostal Randal Kolo Muani, jenž chtěl nahrávat do pokutového území Götzemu. Přihrávku však nešťastně tečoval bránící Rongier, jenž ji srazil právě k Lindströmovi a ten přízemní střelou na zadní tyč překonal Paua Lópeze.
42'
Nyní se hraje především ve středu hřiště. Balón mají hosté.
40'
Útočný pokus rozjeli hosté. Po postupné kombinaci přišel míč za obranu, kam si nabíhal Jesper Lindström. Ten ale nedokázal odstavit bránícího Baillyho.
38'
Po prudkém centru z hloubi pole se snažili hlavičkovat Leonardo Balerdi a Alexis Sánchez. Míč ale propadl na bránu pouze lehce tečován a Kevin Trapp ho snadno lapil do rukavic.
37'
Makoto Hasebe zasáhl zezadu přes achilovky Alexise Sáncheze. Vysloužil si žlutou kartu.
36'
Domácím jistě zatrnulo po špatném došlapu Leonarda Balerdiho, který si podvrtl kotník. Zdá se ale, že to rozchodí a bude moci v zápase pokračovat.
34'
Střely na bránu – 1:1
33'
Střela Payeta byla zablokována hostující obranou. Krátce poté se ocitl v ofsajdu Nuno Tavares.
31'
K balónu se dostali hosté a napravo ho vyvážel dopředu Kristijan Jakić. Po jeho sraženém centru zabránil rohovému kopu brankář Pau López. Ten pak rozehrával na Baillyho, jenž se ocitl pod tlakem napadajícího Götzeho. Vše skončilo útočným faulem hráče Eintrachtu.
31'
Hráči Marseille nyní drží míč před pokutovým územím soupeře. Za námi je půlhodina zápasu.
29'
Jordan Veretout byl přistižen v ofsajdu. Míč pro Frankfurt.
29'
Utkání se postupně mění v taktické šachy. Pro oba týmy je samozřejmě velmi důležité.
28'
Dajči Kamada se neprotlačil přes přesilu protihráčů. O míč přišel a pak navíc fauloval Gersona. Domácí rozehrávají z vlastní poloviny.
27'
Po souboji hostujícího Jakiće a domácího Tavarese u postranní čáry se míč odrazil do autu. Vhazování bylo přisouzeno Marseille.
26'
Randal Kolo Muani si navedl míč až před pokutové území a přes bránícího Erica Baillyho dokázal vystřelit. Přízemní pokus do středu brány pokryl Pau López.
25'
Držení míče – 64 % : 36 %
23'
Ofsajd také na druhé straně. V něm byl Nuno Tavares, po jehož centru netrefil v pádu bránu Alexis Sánchez. I kdyby to dokázal, případný gól by stejně nemohl být uznán.
22'
Nadějnou akci hostí zastavil ofsajd. V něm byl Kolo Muani. Lindström se chytá za hlavu. Vyčítá si, že mohl nahrávku načasovat lépe.
22'
Nyní sledujeme solidní pasáž ze strany hostí. Ti se zřejmě vymanili z náporu Marseille a nyní dokáží držet míč na útočné polovině.
20'
Lindström posouval míč na Maria Götzeho, který ho dostal na paty. I tak balón udržel a z jeho práce mohl těžit Kamada. Nebezpečný centr japonského reprezentanta hlavou lehce lízl Jesper Lindström, jenž stačil celou akci v šestnáctce doplnit. Bránu ale neohrozil. Chyběly mu centimetry výšky či lepší výskok.
19'
Hosté se pokusili přenést hru na levé křídlo, kde však nemohl balón doběhnout Knauff. Vhazují hráči Olympique.
18'
Centr Nuna Tavarese z levé strany si stáhl ze vzduchu Trapp. Nabíhající Gerson vyšel naprázdno.
17'
Evan Ndicka pod tlakem zakopl míč jen do autu. Domácí mohou pokračovat v tlaku.
16'
Payet nalevo zakombinoval s Tavaresem a Gersonem. Posledně jmenovaný centroval na zadní tyč, kde na míč nedoskočil Alexis Sánchez.
14'
Zdá se, že hráči Marseille postupně přebírají iniciativu. Hrají doma a fanoušci chtějí vidět jejich aktivitu.
12'
Zatím největší šance zápasu, kterou si vytvořili domácí! Dimitri Payet posunul v šestnáctce míč na Alexise Sáncheze, který pálil z levé strany do boční sítě. Moc nescházelo!
11'
Olympique oficiálně avizoval rozestavení 4 – 4 – 2, ale v reálu domácí hrají spíše na tři stopery – Balerdiho, Baillyho a Kolašinace. Clauss a Tavares pak působí na pozicích křídelních obránců.
10'
Nakonec přišla rána Nuna Tavarese, která končí v náručí brankáře Kevina Trappa.
9'
Přetažený centr Veretouta z levé strany si našel Jonathan Clauss. Te rovněž odcentroval a míč odvracel před šestnáctku Hasebe. Nápor Marseille pokračuje.
8'
Ostrý zákrok Kolašinace na Jakiće. Domácí hráč může být rád, že to bylo bez karty.
8'
Oba týmy zatím hodně spoléhají na dlouhé míče za obranu. Ten od domácích si pohlídal Hasebe, který balón odkopl před Alexisem Sánchezem.
7'
Rozehrával ho Lindström. Jeho centr defenziva domácího celku pohlídala.
6'
Sead Kolašinac fauloval unikajícího Kola Muaniho. Standardní situace pro hosty.
5'
Hosté zahrávali rohový kop. Jesper Lindström nacentroval na hlavu Randala Kola Muaniho, který mířil nepřesně.
4'
Balerdi se pokusil vysunout dlouhým nákopem Alexise Sáncheze. Někdejší hráč Barcelony měl k míči daleko a ten se stal snadnou kořistí pro Kevina Trappa v bráně hostí.
4'
Kolo Muani na hrotu udržel míč pro hosty. Navíc dostal podporu od Lindströma a Jakiće, ovšem druhý jmenovaný pak hrací předmět ztratil.
3'
Tentokrát Claussův centr. Ten odvracel jeden ze stoperů německého celku.
2'
Jonathan Clauss byl nastartován na pravém křídle, míč ale nedoběhl. Eintracht bude vhazovat.
1'
Úvodní výkop měli hosté. Hráči Marseille se nyní snaží napadat jejich rozehrávku.
1'
Aktéři zápasu nastupují na hrací plochu Stade Vélodrome. Tento krásný stánek je beznadějně zaplněn.

Olympique Marseille: P. López – Balerdi, Bailly, Kolašinac, Tavares – Clauss, Rongier, Veretout, Payet (C) – A. Sánchez, Gerson.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Blanco – Guendouzi, Suárez, Ünder, P. Gueye, Harít, Kaboré.
Trenér: Igor Tudor

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Tuta, Hasebe, Ndicka – Jakić, Kamada, Sow, Knauff – Lindström, Götze – Kolo Muani.
Náhradníci: Grahl, Ramaj – Smolčić, Alidou, Rode, Borré, Alario, Chandler, Dina Ebimbe.
Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Prieto (ESP).
Oba týmy se utkaly na podzim roku 2018 ve skupinové fázi Evropské ligy. Mnohem lépe si tehdy vedl německý celek, který zvítězil 2:1 ve Francii a doma pak dokonce 4:0.
Olympique Marseille:
Olympique má v pohárové Evropě větší jméno než Frankfurt. Devítinásobný mistr Francie patřil na přelomu 80. a 90. let minulého století dokonce k nejlepším evropským týmům. V sezóně 1992 celek z Marseille dokonce triumfoval v prvním oficiálním ročníku Ligy mistrů. O dva roky dříve si zahrál finále tehdejšího PMEZ. Posledním evropským úspěchem pak zůstává finále EL ze sezóny 2017/18. Ve Francii se Marseille momentálně nachází ve stínu bohatého PSG. Naposledy obsadilo druhé místo právě za ligovým suverénem a to stačilo na přímou kvalifikaci do Ligy mistrů.

Nový ročník Ligue 1 rozjel Olympique velmi dobře. Po sedmi kolech jsou jeho hráči v tabulce druzí jen o skóre za Paříží. Dosud ztratili pouhé dva body za remízu 1:1 na hřišti Brestu. Naposledy doma zdolali 2:1 Lille. Skóre přitom museli otáčet. Ještě v první půli srovnal Chilan Alexis Sánchez a po změně stran pak rozhodl Samuel Gigot. Fotbalisté Marseille si tak napravili reputaci po úvodní porážce 0:2 v úvodním duelu LM na půdě Tottenhamu. Zdá se, že trenér Igor Tudor dal dohromady zajímavý tým, v němž najdeme například také brankáře Paua Lópeze, stopera Erica Baillyho, bosenského veterána Seada Kolašinace či ofenzivního záložníka s výbornou kopací technikou Dimitriho Payeta.

Eintracht Frankfurt:
Eintracht se do Ligy mistrů kvalifikoval loňským triumfem v Evropské lize. V milionářské soutěži se tak představí vůbec poprvé. V dávnější historii se celek z Frankfurtu objevil v tehdejším Poháru mistrů evropských zemí. V roce 1960 se probojoval až do finále, v němž podlehl tehdejšímu suverénovi evropského fotbalu Realu Madrid. V sezóně 1979/80 pak vyhrál Pohár UEFA.

Vstup do letošního ročníku se Frankfurtu moc nevydařil. V úvodním kole Bundesligy podlehl doma 1:6 Bayernu, vzápětí prohrál také duel o evropský Superpohár s Realem Madrid. Pak už začali svěřenci kouče Olivera Glasnera bodovat. Nejprve uhráli dvě remízy, poté dvakrát zvítězili. V posledním týdnu však přišly dvě nepříjemné rány. V očekávaném vstupním utkání skupinové fáze LM Eintracht podlehl na domácí půdě 0:3 lisabonskému Sportingu. Poté navíc rovněž před svými fanoušky prohrál v lize 0:1 s Wolfsburgem. V tabulce Bundesligy patří týmu jedenácté místo se ziskem osmi bodů z šesti duelů.

Posledních 5 zápasů Frankfurtu:
Frankfurt – Kolín 1:1
Brémy – Frankfurt 3:4
Frankfurt – Lipsko 4:0
Frankfurt – Sporting 0:3 (LM)
Frankfurt – Wolfsburg 0:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Tento týden pokračuje svým 2. kolem skupinová fáze Ligy mistrů. V rámci skupiny D si to rozdají také Olympique Marseille a Frankfurt. Oba celky své úvodní zápasy prohrály a v úterý se tak bude hrát o důležité body.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.