Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Dortmund - 5. října 2022   21:00

Sevilla
51' Nasírí (Telles)
1:4
(0:3)
Dortmund
6' Guerreiro  (Bellingham) • 41' Bellingham  (Özcan) • 43' Adeyemi  (Moukoko) • 75' Brandt  (Moukoko)
Sevilla
Búnú – J. Navas (C) (46. Montiel), Carmona, Salas, Telles – Jordán (77. Dolberg), Gudelj, Rakitić (62. Delaney) – Isco (62. A. Gómez), Nasírí, Suso (46. Lamela).
Dmitrović, Flores – P. Pérez, Nianzou, Januzaj, Mir.
M. Mariani – D. Bindoni, A. Tegoni (všichni ITA)
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Dortmund
Meyer – Meunier, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro (80. Rothe) – Can, Özcan (85. Papadopoulos) – Adeyemi (64. Malen), Brandt (85. T. Hazard), Bellingham (C) – Moukoko (80. Modeste).
Kobel, Ostrzinski – Coulibaly, Passlack.

Domácím se v úvodu druhé půle přeci jen povedlo snížit a duel lehce zdramatizovat, jenže v dalších šancích už nebyli úspěšní, hodně jim dnes nevycházela koncovka, naopak byl to Dortmund, který měl poslední slovo, když patnáct minut před koncem základní hrací doby stvrdil své zasloužené vítězství čtvrtým zásahem. Hosté nebyli lepším týmem, ale dokázali využít své šance.

A to je pro dnešek vše, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a u zítřejších fotbalových přenosů z EL se těším na počtenou.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 10:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:13.
90+5'
90+4'
Poslední šance Sevilly zůstává nevyužita, Júsuf Nasírí střílel z bezprostřední blízkosti na levé straně vysoko nad.
90+3'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Gonzalo Montiel).
90+3'
Volný míč odehrává do bezpečí z pokutového území Dortmundu jeden z jeho hráčů.
90+2'
Domácí se ještě snaží, ovšem jejich přetažený centr letí za vzdálenější postranní lajnu. Tohle ke gólu jistě nepovede.
90+1'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Kike Salas).
89'
Alejandro Gómez pěknou střelou z dálky pod břevno prověřil Meyera, ale ten stál na správném místě a stačilo mu jen natáhnout ruce, jimiž míč vyrazil na roh.
87'
Malenovo zakončení chytá Búnú do náruče a rychle rozehrává.
86'
Velká smůla pro domácí, Kasper Dolberg se zády k bráně dostal k odraženému míči, povedlo se mu vystřelit, ale míč zastavilo břevno.
85'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Antonios Papadopoulos.
85'
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Thorgan Hazard.
83'
Modeste si hned počínal nedovoleným zákrokem, po kterém musí míč odevzdat soupeři.
81'
Jeden z hráčů Dortmundu se dostal po rohovém kopu k hlavičce, kterou však minul vzdálenější tyč.
80'
ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Tom Rothe.
80'
ze hřiště odchází Youssoufa Moukoko, přichází Anthony Modeste.
79'
Malen hodně nepříjemnou střelou po zemi na bližší tyč prověřil brankáře, Búnú ale dokázal míč vyrazit vedle své brány.
78'
Meyer si vyběhl k hranici vápna pro nakopnutý míč a rychle jej uklidil do rukavic.
77'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Kasper Dolberg.
75'
Dortmund právě vstřelil branku!
Vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto. Domácí nechali svou obranu hodně otevřenou, toho využil Moukoko, který lehkým centrem našel před malým vápnem úplně volného JULIANA BRANDTA. jenž prudkou hlavičkou k pravé tyči nedal gólmanovi šanci. Jásín Búnú se hodně vyčítavě díval na své spoluhráče.
73'
Nepřesná kombinace domácích v pokutovém území znamená ztrátu balónu.
72'
Jeden z domácích obránců nyní výborným obranným skluzem zabránil velké šanci hostů, kdy by hráč Dortmundu postupoval sám na gólmana.
71'
Donyell Malen se dostal do příliš ostrého úhlu a třebaže stříle do odkryté brány, mířil mimo.
70'
Dortmund drží míč daleko od své brány, nyní navíc vybojoval rohový kop.
69'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Salih Özcan).
68'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Érik Lamela).
67'
Útočný faul domácího celku, který tak ztrácí míč.
66'
Alex Telles nehlavičkoval zrovna nejlépe, míč po jeho zásahu končí v zámezí.
64'
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Donyell Malen.
62'
ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Thomas Delaney.
62'
ze hřiště odchází Isco, přichází Alejandro Gómez.
60'
Youssoufa Moukoko po pěkné přihrávce nabíhal prakticky sám na brankáře, stíhal jej však obránce, proto se hráč německého týmu rozhodl pro zakončení z hranice pokutového území, ale bránu vyběhnuvšího gólmana přestřelil.
60'
Dortmundu nyní nevyšla kombinace, ale u míče na útočné polovině zůstává i nadále.
58'
Júsuf Nasírí se lapil do ofsajdové pasti, jeho tým o míč přichází.
56'
Alex Telles mohl snížit na rozdíl jediné branky, avšak svůj přízemní pokus adresoval těsně vedle vzdálenější tyče.
54'
Hra byla na chvíli přerušena, jeden z hostů si vyžádal ošetření.
52'
Youssoufa Moukoko mohl vrátit tříbrankový náskok na stranu svého celku, v obrovské šanci ale neuspěl, jeho střelu dokázal Búnú vyrazit levačkou na roh. Teď je třeba brankáře španělského týmu pochválit.
51'
Sevilla právě vstřelila branku!
Po jeho rozehrávce si na míč vyskočil JÚSUF NASÍRÍ a hlavou jej odehrál ze svého pohledu k levé tyči, kam se Meyer v tomto případě stačil jen ohlédnout.
51'
Rohový kop pro španělský tým.
50'
Isco střílel z dálky, odražený míč se mu ale nepovedlo procedit skrz obranu Dortmundu.
48'
José Ángel Carmona si počínal nedovoleným zákrokem, hosté mohou rozehrávat.
47'
Centrovaný míč doputoval do rukou připraveného gólmana Dortmundu.
46'
Júsuf Nasírí byl chycen do ofsajdu.
46'
ze hřiště odchází Suso, přichází Érik Lamela.
46'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Gonzalo Montiel.
46'
Trochu krutý výsledek pro domácí, který průběhu hry příliš neodpovídá. Domácí začali aktivněji, ale inkasovali z první střely. Poté měli několik slibných možností na srovnání, což se jim ale nepovedlo a přišel trest v podobě dvou slepených inkasovaných gólů v závěru první půle. Podaří se Seville ještě duel zdramatizovat?
45+4'
45+3'
Nechybělo mnoho a Dortmund se radoval počtvrté, Julian Brandt ale míč špatně trefil a odehrál vedle vzdálenější tyče.
45+2'
Alex Telles byl faulovánu postranní lajny, jeho tým tak bude rozehrávat.
43'
Tak to je pro španělský tým hodně studená sprcha a fanoušci dávají najevo svou nevoli. Youssoufa Moukoko pálil nebezpečně z levé strany, Búnú dokázal zasáhnout, ale míč pouze vyrazil, ten si zpracoval KARIM ADEYEMI a rychle jej odehrál do odkryté části brány. Búnú se ještě snažil dostihnout i tuhle dorážku a nechybělo moc, aby se mu to povedlo, leč nestalo se tak.
41'
Docela kruté pro domácí, kteří sice hrají, ale góly dává soupeř. JUDE BELLINGHAM v pokutovém území obehrál Gudelje a z hranice malého vápna zamířil pravačkou do vzdálenějšího dolního rohu brány.
40'
Lehký míč putuje do rukou Meyera, který v klidu rozehrává.
39'
Ivan Rakitić se možná trochu ukvapil, jeho zakončení letí mimo bránu.
37'
José Ángel Carmona zůstal osamocen před bránou a míč k němu opravdu doputoval, domácí fotbalista trestuhodně soupeřovu svatyni netrefil.
36'
Júsuf Nasírí byl blízko vyrovnání, avšak jeho zakončení hlavou Meyer bravurně vyrazil na roh.
35'
Karim Adeyemi střelou z levé strany minul vzdálenější tyč o poměrně velký kus, Jásín Búnú bude odkopávat od své svatyně.
34'
Další možnost pro hosty, ale v tomto případě nedokázal vystřelit žádný z nich.
33'
Youssoufa Moukoko mohl zvýšit náskok svého týmu, ale z úrovně penalty trefil pouze protihráče, k dorážce se ještě dostal Thomas Meunier, ale nepřesný pokus letí vedle bližší tyče. Tohle může hosty mrzet.
32'
Špatná kombinace domácího týmu končí míčem v zámezí, Alexander Meyer s rozehrávkou pospíchat nebude.
30'
Rozhodčí si už poněkolikáté nechává upevnit mikrofon, který ne a ne správně držet.
29'
Rohový kop bude zahrávat Borussia.
28'
Málem se německý tým dostal do velké příležitosti, domácí stačili v poslední chvíli míč odehrát do bezpečí.
27'
Přetažený centr letí do zámezí a tohle byla trochu zahozená možnost ze strany Sevilly.
25'
Alex Telles byl faulován na levém křídle a zpět na nohy se mu moc nechce. Tady mohla být udělena žlutá karta, což se nestalo, ale domácí mohou zkusit zahrozit.
22'
Červená karta je odvolána, Karim Adeyemi si před touto situací počínal faulem, což prokázalo video, a rozehrávat tak bude domácí tým.
20'
Hosté vyrazili ve třech proti nikomu, Júsuf Nasírí se stihl vrátit a vedoucího balónu poslat k zemi, za což vidí červenou kartu. Domácí ale protestovali a poukazovali na předchozí údajný faul soupeře a hlavní arbitr se jde podívat na video.
20'
Hosté vyrazili do brejku, ve kterém fauloval domácí tým a bude to další žlutý trest.
19'
Zblokovaný míč letí mimo bránu a následuje rohový kop Sevilly.
18'
Španělský tým si vynutil faul před vápnem Dortmundu a tohle je hodně dobrá standardka.
17'
Domácí přišli o míč u postranní čáry, pokračovat budou autovým vhazováním.
15'
Júsuf Nasírí v další možnosti tentokrát minul hostující bránu, skóre tak zůstává nezměněno.
14'
Iscova hlavička nebyla příliš prudká, Meyer tak snadno schoval míč do náruče.
13'
Domácí pokračují v aktivitě a kombinují na útočné polovině.
10'
Júsuf Nasírí byl blízko vyrovnání, když po parádní přihrávce vzduchem zůstal sám před brankářem, toho však ani nadvakrát nedokázal překonat střelou po zemi. Alexander Meyer výbornými zásahy podržel svůj tým.
9'
Nepřesný dlouhý nákop hostů letí k domácímu gólmanovi, který bere míč do rukou.
6'
Hosté se ujímají vedení. RAPHAËL GUERREIRO si levačkou zpracoval přihrávku na levou stranu, popošel o trochu blíž směrem k bráně a znovu levou nohou poslal svoji ránu přesně ke vzdálenější tyči. Jásín Búnú se natahoval, jak jen to šlo, ale na balón nedosáhl.
4'
Niklas Süle se dostal do zakončení, ale mířil vedle vzdálenější tyče.
3'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Nemanja Gudelj). Domácí hráč fauloval unikajícího Adeyemiho.
3'
Alex Telles střílel před hranicí pokutového území, ale jeho pokus zblokoval jeden z protihráčů.
1'

Sevilla FC: Búnú – J. Navas (C), Carmona, Salas, Telles – Jordán, Gudelj, Rakitić – Isco, Nasírí, Suso.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Montiel, Pérez, Nianzou, Lamela, Delaney, Dolberg, Januzaj, Mir, A. Gómez.
Trenér: J. Lopetegui.

Borussia Dortmund: Meyer – Meunier, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro – Can, Özcan – Adeyemi, Brandt, Bellingham (C) – Moukoko.
Náhradníci: Kobel, Ostrzinski – Rothe, Coulibaly, Papadopoulos, Passlack, T. Hazard, Modeste, Malen.
Trenér: E. Terzić.

Rozhodčí: M. Mariani – D. Bindoni, A. Tegoni (všichni ITA).
Vzájemné zápasy

Dnešní soupeři se spolu dosud utkali čtyřikrát, v roce 2010 v rámci EL, Sevilla nejprve vyhrála na hřišti Dortmundu 1:0 a doma s ním hrála nerozhodně 2:2. Poté na sebe týmy narazily v osmifinále Ligy mistrů v roce 2021, z postupu se radoval německý mančaft, jenž zvítězil nejprve na Pyrenejském poloostrově 3:2 a doma uhrál remízu 2:2.
Borussia Dortmund

Hosté jsou o dvě pozice a dva body lepší, než jejich dnešní protivník. V úvodním klání porazili před svými fanoušky Kodaň 3:0, následoval souboj na hřišti giganta MC, se kterým německý tým sehrál hodně slušnou partaj, ještě v 80. minutě vedl 1:0, ale nakonec odjížděl s porážkou 1:2.
V Bundeslize se Dortmundu daří, s patnácti body po osmi kolech mu náleží čtvrtá příčka, dva body ztrácí n a vedoucí Union Berlín. Ani jemu však generálka na dnešní mač moc nevyšla, s Kolínem prohrál po přestřelce hokejovým výsledkem 2:3.
Sevilla

Španělskému celku zatím v tabulce náleží poslední příčka s jediným bodem, v prvním zápase utrpěl na svém trávníku debakl od Manchesteru City, kterému podlehl 0:4, následně zajížděl do Dánska, kde hrál bez branek s místní Kodaní. Dosud tak stále čeká na vstřelený gól v této sezóně Ligy mistrů.
Ve španělské lize se Seville rovněž příliš nevede, po sedmi kolech pobývá na první nesestupové příčce s pouhými pěti body, na kontě má jediné vítězství, pouze sedm vstřelených, zato třináct inkasovaných gólů. V generálce na tento souboj podlehla doma Atléticu Madrid 0:2.
Dobrý den, fotbalové fanoušky dnes potěší dalšími zápasy prestižní Liga mistrů. Ve skupině G na sebe narazí celky, které od sebe dělí v tabulce dva body, jsou to Sevilla a Borussia Dortmund. Mírným favoritem je druhý jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.