Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Neapol - 12. března 2024   21:00

Barcelona
15' F. López (Raphinha) • 17' Cancelo (Raphinha) • 83' Lewandowski (Roberto)
3:1
(2:1)
Neapol
30' Rrahmani  (Politano)
Barcelona
ter Stegen (C) – Koundé, R. Araújo, Cubarsí, Cancelo – F. López (61. Roberto), Christensen (61. Romeu), Gündoğan – Yamal, Lewandowski, Raphinha (81. Félix).
Peña, Astralaga – I. Martínez, Roque, Casadó, Guiu, Fort.
Makkelie – Steegstra, de Vries (NED)
Estadio Olímpico (Barcelona)
50 301 diváků
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, J. Jesus, Rui (64. Olivera) – Anguissa, Lobotka, Traorè (78. Raspadori) – Politano (64. Lindström), Osimhen, Kvaracchelija (90+3. Ngonge).
Contini, Gollini – Natan, Simeone, Cajuste, Mazzocchi.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 9:7. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 7:16.
Fotbalisté Barcelony vítězí nad Neapolí 3:1 a v součtu s remízou 1:1 z prvního utkání si zajistili účast ve čtvrtfinále Ligy mistrů!

V první půli se hrál úchvatný fotbal. Nejprve byli výrazně nahoře domácí, když je v 15. minutě poslal do vedení Fermín López a jen o chvíli později dorazil po Raphinhově střele do tyče míč do brány João Cancelo. Neapol to ale nezabalila a ve 30. minutě snížil stoper Amir Rrahmani, který podpořil útok, gólovou akci rozjel a nakonec také zakončil. O chvíli později mohl dokonce srovnat Di Lorenzo, jehož hlavičku vyškrábl ter Stegen.

Po změně stran nejprve přišel nápor Partenopei, ovšem obraz hry postupně otočila střídání. Zatímco Barce vyšel především příchod Sergiho Roberta, tak hostující změny neměly požadovaný efekt. Domácí tak mohli několikrát potvrdit svůj náskok, ovšem deset minut před koncem řádné hrací doby měl na hlavě vyrovnání Lindström, který však mířil vedle tyče. V 83. minutě přišla nádherná akce po ose Sergi Roberto, Gündoğan a opět Roberto, kterou dokončil do již odkryté brány Robert Lewandowski. Závěr už pak nezdramatizoval Olivera, který trefil břevno, ani v nastavení Kvaracchelija. Tomu scházely decimetry.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Cyril Ngonge.
90+2'
Chviča Kvaracchelija se dostal k míči po chybě v barcelonské obraně a snížení nebylo daleko! Jeho ráně zpoza šestnáctky scházely decimetry.
90'
Teď už běží poslední minuta normální hrací doby. Uvidíme, kolik času se pak bude nastavovat.
89'
Hosté ještě mohli závěr zdramatizovat! Mathías Olivera nastřelil břevno.
87'
Teď už se dostali k míči hosté. Jesper Lindström si zkusil předkopnout míč za obranu a zasprintovat. S tím ale nebyl úspěšný.
86'
Další centr Gündoğana našel Arauja. Jeho hlavičku srazil na další roh Osimhen.
85'
Nyní domácí zahrávali rohový kop. Gündoğan si to ještě jednou zopakuje.
83'
Barcelona právě vstřelila branku!
Domácí odskakují na rozdíl dvou gólů a jsou blízko postupu do čtvrtfinále! Po autovém vhazování na levé straně se dostal k míči Sergi Roberto. Ten s ním popoběhl blíže k šestnáctce a předal İlkayovi Gündoğanovi, který mu ho vrátil zpátky. Roberto pak před bránou posunul na ROBERTA LEWANDOWSKÉHO a jinak nepříliš viditelný polský útočník doklepával do prázdné brány – 3:1.
83'
Félix s Cancelem nepřehráli na levé straně obranu soupeře. Po odkopu Anguissy však budou vhazovat.
82'
João Félix se hned zapojil do hry. Míč ale doběhl až za postranní čarou.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Raphinha, přichází João Félix.
80'
Mohlo být srovnáno! Centr Mathíase Olivery prolétl na hlavu nehlídaného Jespera Lindströna, který hlavičkoval těsně vedle levé tyče!
78'
ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Giacomo Raspadori.
78'
Lamine Yamal dostal míč na pravou stranu šestnáctky od Gündoğana. Levačkou chtěl poslat míč ke vzdálenější tyči, ale minul ji!
76'
Chviča Kvaracchelija blokoval rozehrávku Julese Koundého. Při pádu vykřikl a chytil se za stehno. V první chvíli asi hostům zatrnulo, ale zdá se, že Gruzínec bude moci pokračovat.
74'
Po rozehrávce nakrátko to zkusil z větší vzdálenosti İlkay Gündoğan. Míč směřoval k bližší tyči a vyrážet ho musel Meret!
73'
Olivera to teď potvrdil, když ztratil míč při rozehrávce. Ten si vzal Lamine Yamal a vyměnil s İlkayem Gündoğanem. Ten mu ho vrátil a nástřel mladíka z barcelonské líhně odvrátili hosté na roh.
73'
Neapoli zatím tak moc nepomáhají střídající hráči. Jesper Lindström ani Mathías Olivera nejsou tak vidět jako Mário Rui s Matteem Politanem.
72'
Domácí přestáli tlak Neapole, který přišel v určité části druhé půle. Teď jsou vcelku aktivní. Centr Gündoğana ze standardní situace si stáhl do rukavic Meret.
70'
Pokračuje nesmírně zajímavý zápas. Uvidíme, zda Barcelona zlomí své prokletí, kdy už čtyři roky nehrála čtvrtfinále LM.
68'
Po rohovém kopu přišla hlavička Roberta Lewandowského. Tu reflexivně vyrazil Meret. Nástřel Sergia Roberta pak dotlačil za brankovou čáru Lamine Yamal, ale gól platit nemůže! Yamal byl totiž v ofsajdu.
67'
Z přímého kopu to zkoušel Raphinha. Balón tečoval ve zdi stojící Lindström, nicméně Meret vyráží na roh!
67'
Domácí se vykombinovali z presinku soupeře. Cancelo pak přenesl hru doprava na Lamina Yamala, který byl faulován Mathíasem Oliverou a ten dostal žlutou kartu.
64'
ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Mathías Olivera,
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Jesper Lindström.
63'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Hamed Traorè).
63'
Hosté teď měli trošku smůly! Centr Politana z levé strany by měl asi ter Stegen, ale před ním zbrkle zahrál Cubarsí. Balón směřoval před prázdnou bránu, ale za nabíhajícího Osimhena, který se tak pro něj musel vracet. Zády k bráně ho stačil posunout na Andrého Anguissu, ovšem to se už domácí vrátili a tuhle střelu zablokovali.
62'
Mladíček Pau Cubarsí zahrál pod tlakem raději na jistotu a odehrál míč do autu.
61'
ze hřiště odchází Fermín López, přichází Sergi Roberto,
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Oriol Romeu.
60'
Na zemi zůstal ležet André Anguissa a domácí směřovali do protiútoku, který utnul taktickým faulem na Raphinhu Stanislav Lobotka. Obešlo se to bez karty.
59'
Victor Osimhen neobešel Ronalda Araúja. Ten mu vypíchl míč dobře načasovaným skluzem. Hosté z Neapole ale tlačí a usilují o vyrovnání.
58'
Politano hledal z levé strany Hameda Traorèho. Do míče sáhl obránce a před Victorem Osimhenem ho stačil lapit brankář ter Stegen.
58'
Nyní se Neapol nadechla k náporu a obrana Barcelony musela v krátkém sledu odvracet několik nebezpečných centrů.
57'
Kvaracchelija zapojil na levé straně do hry Mária Ruie. Ten neprocpal svůj centr do ohně přes Julese Koundého.
55'
Raphinha ranou levačkou z hranice šestnáctky prověřil Alexe Mereta. Ten měl štěstí, že prudký míč směřoval relativně do něho a gólman Partenopei ho tak zvládl vyrazit.
54'
Tu zahrával Matteo Politano. Míč propadl až na ter Stegena, který musel zasahovat.
53'
Osimhen svou přihrávkou trochu prohnal Mattea Politana. Ten míč doběhl, ale vzápětí ho zezadu lehce podkopl João Cancelo. Bude z toho standardní situace.
53'
Lamine Yamal byl faulován Máriem Ruiem. Rozhodčí nejprve ukazoval výhodu, ale z té nedokázal těžit Fermín. Sudí se tak k zákroku na Yamala vrátil.
51'
Tak ani VAR nereagoval. Neapol zahrávala jen roh. Z centru Kvaraccheliji ale nebyla velká šance.
50'
Victor Osimhen spadl v pokutovém území poté, co se trochu zahákl o kopačku Paua Cubarsího. Rozhodčí Makkelie ukazoval, že to penalta nebude, ale ještě je možná v kontaktu s kolegy na VARu.
49'
Matteo Politano na pravé straně šestnáctky dobře dribloval. Jeho střela byla zablokována, pokračovat však ještě mohl Di Lorenzo, jehož nabídka neprošla až k Osimhenovi.
47'
Teď si domácí oddechli! Chviča Kvaracchelija si navedl míč na pravačku a z 20 metrů vystřelil! Jeho rána prosvištěla možná metr vedle vzdálenější tyče.
47'
Politano zkusil vysunout Giovanniho Di Lorenza. Ten reagoval o chvíli později, což byla pro hosty škoda. Kapitán Neapole totiž mohl jít sám na bránu.
46'
Nákop Cubarsího nezpracoval Yamal, který se pohyboval na hranici ofsajdu. Ten ale máván nebyl.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 44 % : 56 %
Střely na bránu – 2:4
Střely mimo – 7:1
Rohy – 2:1
První poločas nabídl skvělou podívanou! Sledovali jsme oboustranně útočný fotbal. Od začátku se hra přelévala nahoru – dolů. Momentum pak získala Barcelona. V 15. minutě otevřel skóre Fermín López, který využil zpětné přihrávky Raphinhi. Jen o dvě minuty později trefil Raphinha tyč, ovšem dobíhající João Cancelo dokopl balón do sítě. V té chvíli to vypadalo na jasný postup Blaugranas a na Estadio Olimpico bylo veselo. Po půlhodině však vrátil Neapol do hry kontaktním gólem Amir Rrahmani. Dokonce srovnat pak mohl Di Lorenzo, jehož hlavičku vytáhl konečky prstů na roh brankář ter Stegen. Po změně stran se asi máme na co těšit!
45+4'
45+4'
Velký závar před hostující bránou po rohovém kopu! V dobré pozici se ocitl Andreas Christensen, který ale neprostřelil obranný val před bránou.
45+2'
Juan Jesus zastavil taktickým faulem na útočné polovině İlkaye Gündoğana. Dostal za to žlutou kartu.
45+2'
V útoku byla Neapol. Přihrávka Politana však neprošla do šestnáctky. Následný oblouček Di Lorenza se zase nedostal k Traorèmu.
45+1'
Hosté se ubránili a rychle vyváželi míč dopředu. Brejk ale nedohráli do nějaké příležitosti.
45'
Raphinha se hodně zlobí, že se po jeho souboji s Di Lorenzem bude jen kopat od brány. Reklamuje, že to měl být rohový kop.
44'
Mário Rui centroval ze standardní situace na vzdálenější tyč. Tam byl Victor Osimhen, který sklepával balón k Rrahmanimu. Ten byl ale obsazen.
44'
Lamine Yamal dostal žlutou kartu zákrok na Mária Ruie. Hosté navíc zahrávají standardku.
43'
Už poněkolikáté zůstal v ofsajdu Victor Osimhen.
42'
Chviča Kvaracchelija dostal od Hameda Traorèho míč na levé straně a vracel ho svému spoluhráči do prostoru penalty. Traorè však nezpracoval dobře na to, aby mohl střílet.
41'
Před Fermínem Lópezem teď musel v poslední chvíli do skluzu Juan Jesus. Jinak už by běžel domácí fotbalista sám na bránu.
40'
Yamal našel dobrou přihrávkou do pokutového území Roberta Lewandowského. Ten se s míčem rychle otočil, zamířil však vedle pravé tyče.
39'
Kvaracchelija byl nyní na těsno dostoupen Koundém. Nakonec přes něho posunul míč patou pouze do zámezí. Vhazuje Barcelona.
38'
Držení míče – 49 % : 51 %
36'
Kvaracchelija si nyní seběhl doprava a v pokutovém území předal balón Giovannimu Di Lorenzovi. Ten pálil z ostrého úhlu a ter Stegen byl připraven. Neapol po snížení hodně zlobí.
36'
Balón vyvezl dopředu Jules Koundé. Ten pak našel Fermína Lópeze, který střílel zpoza šestnáctky vedle brány.
35'
Po rohovém kopu Politana se míč dostal ke Chvičovi Kvaracchelijovi. Ten střílel nepřesně. Také to mohl trefit lépe.
34'
Po centru Mária Ruie se dostal k hlavičce na zadní tyči Giovanni Di Lorenzo. Balón směřoval pod břevno a nad svou bránu ho vyškrábl levou rukou ter Stegen!
34'
Kontaktní gól nabudil také fanoušky Neapole a oba tábory se teď v hledišti přeřvávají.
32'
Zatím je to opravdu velmi zajímavý a rušný zápas. Tohle může být ještě parádní podívaná.
30'
Neapol právě vstřelila branku!
Partenopei se vracejí zpátky do hry! Skvělou práci odvedl AMIR RRAHMANI, který z pozice stopera podpořil ofenzivní akci svého týmu. Na útočné polovině ho předal doprava na Giovanniho Di Lorenza a sám pokračoval směrem dopředu. Di Lorenzo mezitím rozběhl Mattea Politana, jenž vběhl do pokutového území. Tam našel zpětnou přihrávkou právě Rrahmaniho, který situaci zakončil přízemní střelou k pravé tyči. Ter Stegen na balón nedosáhl – 2:1.
28'
Araújo chyboval v rozehrávce, když našel jen Hameda Traorèho. Ten hned předával na Kvaraccheliju, jenž ale zřejmě nebyl připraven a rozběhl se za míčem pozdě.
27'
Nyní se Mário Rui nechal faulovat Yamalem, před kterého natlačil své tělo.
26'
Barcelona zatím zvládá zápas výborně. Skvěle hrají Yamal, Raphinha nebo Fermín López. Na jejich kombinace je radost se dívat.
25'
Výborně hrající Fermín López zapojil do hry Joãa Cancela, který si míč přehodil na pravačku a vystřelil. Zamířil vysoko nad bránu.
24'
Mário Rui vyvezl míč na levé straně. Do kombinace zapojil Hameda Traorèho, který pak nahrál Matteovi Politanovi. Jeho centr ale skončil jen v rukavicích ter Stegena.
22'
Lobotka zatím na hřišti kulhá. Kouč Neapole Calzona jistě doufá, že slovenského záložníka nebude muset střídat.
21'
Andreas Christensen zajel hodně tvrdě do Stanislava Lobotky. Dostal žlutou kartu a může být docela rád! Za to se dalo trestat klidně i přísněji!
18'
Hosté budou muset něco vymyslet. Victor Osimhen byl nyní v ofsajdu.
17'
Euforie na olympijském stadionu! Blaugranas vedou o dva góly. Neapol se vydala dopředu ve větším počtu hráčů, ovšem po zisku míče přišel rychlý kontr domácích. Lamine Yamal vyvezl míč přes půl hřiště a nahrál doleva Raphinhovi. Ten si srovnal balón na pravačku a nastřelil vzdálenější tyč. Odražený míč si však našel JOÃO CANCELO, který ho už napálil do sítě za bezmocného Mereta – 2:0.
15'
Domácí musejí při řadě absencí spoléhat na odchovance! Do vedení je posílá FERMÍN LÓPEZ. Začalo to na levé straně hřiště, kde João Cancelo vysunul Raphinhu. Ten vymyslel zpětnou přihrávku, kterou pustil Robert Lewandowski právě na Fermína a ten zamířil z prostoru penalty po zemi po pravé ruce brankáře Mereta.
14'
Závar v barcelonské šestnáctce po centru Chviči Kvaraccheliji. Ke střele se marně snažil protlačit Victor Osimhen a po něm také Hamed Traorè.
13'
Pau Cubarsí našel krásným pasem za obranu nabíhajícího Fermína Lópeze, který nebyl v ofsajdu. Další z barcelonských mladíků chtěl lobovat vybíhajícího Alexe Mereta, ale přehodil také bránu!
11'
Po svižném začátku se dá čekat asi určité zklidnění hry. Nyní se ke zpomalení tempa uchýlili hosté.
10'
Lamine Yamal si naběhl do bránícího Mária Ruie a skončil na zemi. Rozhodčí to posoudil jako čistý zákrok levého beka Neapole.
8'
Chviča Kvaracchelija kulhá poté, co do něj zajel skluzem Jules Koundé. Mezitím se dostal ke střele Fermín López, který po zemi minul vzdálenější tyč.
7'
Hosté odvážně presují rozehrávku Barcelony. Neapol to chce Blaugranas co nejvíce znepříjemnit.
6'
Utkání začalo zhurta! Hra se přelévá ze strany na stranu.
4'
Matteo Politano poslal do samostatného úniku Victora Osimhena. Ten ale běžel trochu nepochopitelně pomalu, nechal se dotáhnout stopery Barcelony a v tísni pak zakončil jen do vybíhajícího Marca-Andrého ter Stegena. Poté se navíc domávl ofsajd, v němž útočník Neapolle byl.
3'
Lamine Yamal dobře pronikal dopředu na pravé straně. Míč si naváděl na střed a ještě chtěl přihrávat. To mu už tolik nevyšlo, ovšem 16letý hráč zase ukazuje, že se ničeho nebojí a je budoucností světového fotbalu.
1'
Tak to je hodně svižný začátek! Lewandowski sklepával míč Fermínovi Lópezovi. Ten se ke střele nedostal, ale odražený míč si ještě našel Lamine Yamal. Zpoza pokutového území přestřelil.
Utkání rozehrála Neapol v bílém. Po dlouhém nákopu Anguissy se hned dral do šance Victor Osimhen, který byl na pravé straně šestnáctky zastaven na poslední chvíli.
1'
Nyní ještě proběhl los a pozdrav obou kapitánů s rozhodčími.
Domácí fanoušci si s chutí zazpívali hymnu Barcelony. Nyní už oba týmy nastupují na hrací plochu pro změnu za zvuků znělky Ligy mistrů.

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, R. Araújo, Cubarsí, Cancelo – F. López, Christensen, Gündoğan – Yamal, Lewandowski, Raphinha.
Náhradníci: Peña, Astralaga – I. Martínez, Félix, Romeu, Roque, Roberto, Casadó, Guiu, Fort.
Trenér: Xavi

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, J. Jesus, Rui – Anguissa, Lobotka, Traorè – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Contini, Gollini – Natan, Olivera, Simeone, Cajuste, Ngonge, Lindström, Mazzocchi.
Trenér: Francesco Calzona

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, de Vries (NED).
První zápas byl premiérou Francesca Calzony na lavičce Neapole. Barca to měla rozehrané lépe, když od 60. minuty vedla gólem Roberta Lewandowského. Domácím však k vyrovnání stačila jediná střela na bránu, o kterou se postaral Victor Osimhen.

Mimochodem, od roku 2020 se oba celky potkávají ve vyřazovací fázi evropských pohár už potřetí a první utkání vždy skončilo výsledkem 1:1. V předchozích dvou případech si pak v odvetách zajistili postup Katalánci.
FC Barcelona:
Barcelona na tom není v tomto ročníku rovněž ideálně. Ze třetího místa tabulky La Ligy ztrácí na vedoucí Real Madrid osm bodů a před ní se nachází dokonce mnohem menší katalánský rival z Girony. Herně to navíc také drhne, o čemž se mohli fanoušci Blaugranas přesvědčit i naposledy v La Lize. Při utrápené výhře 1:0 nad Mallorkou své spoluhráče už poněkolikáté zachránil šestnáctiletý supertalent Lamine Jamal. Před tím zase Barca uhrála jen bezgólovou remízu v Bilbau. Ve zbytku ročníku bude cílem především urvat v La Lize alespoňd ruhé místo a dostat se co nejdál v Lize mistrů.

Trochu nevýhodou může být také absence klasického domácího prostředí. Barcelona se totiž kvůli rekonstrukci nemůže spoléhat na atmosféru legendárního Campu Nou a letos musí vzít zavděk zázemím Olympijského stadionu. Vzhledem k atletické dráze kolem hřiště to nejsou úplně ideální fotbalové podmínky.

SSC Neapol:
Neapol prožívá po loňské mistrovské sezóně vystřízlivění. Kouče Luciana Spallettiho, který odešel k italské reprezentaci, nahradil Rudy Garcia, který však neuspěl a v polovině listopadu jej vystřídal Walter Mazzarri. Ani ten však matné výsledky nevylepšil a v únoru došlo k další trenérské změně. Na lavičku usedl kouč slovenské reprezentace Francesco Calzona. Ten už v Neapoli v minulosti působil jako asistent a nešel tak do neznámého prostředí. A nutno říci, že pozitivní efekt zatím Calzonův příchod má. Partenopei totiž pod jeho vedením ještě neprohráli. Debut si Calzona odbyl právě v úvodním osmifinále proti Barceloně, které skončilo smírně 1:1. Ze čtyř zápasů Serie A pak brali bleděmodří dvě výhry, když deklasovali Sassuolo na jeho hřišti a pak si doma připsali cenný skalp Juventusu, a další dva duely skončily nerozhodně. V pátek Neapol remizovala na domácím hřišti 2:2 s Turínem. V tabulce patří celku z pod Vesuvu sedmé místo. Cílem bude dostat se do jakéhokoliv evropského poháru.

Posledních 5 zápasů Neapole:
Cagliari – Neapol 1:1
Sassuolo – Neapol 1:6
Neapol – Juventus 2:1
Neapol – Turín 1:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V úterý večer se odehraje odveta osmifinále Ligy mistrů mezi Barcelonou a Neapolí. První zápas pod Vesuvem skončil remízou 1:1. Nic tak není rozhodnuté, byť domácí prostředí samozřejmě přeci jen zvýhodňuje Katalánce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.