Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Paris SG - 16. dubna 2024   21:00

Barcelona
12' Raphinha (Yamal)
1:4
(1:1)
Paris SG
40' Dembélé  (Barcola) • 54' Vitinha  (Hakimí) • 61' K. Mbappé   • 89' K. Mbappé
Barcelona
ter Stegen (C) – Koundé, R. Araújo, Cubarsí, Cancelo (82. Félix) – F. de Jong (82. F. López), Gündoğan, Pedri (61. F. Torres) – Yamal (34. I. Martínez), Lewandowski, Raphinha.
Peña, Astralaga – Alonso, Fort, Romeu, Casadó, Roque, Guiu.
Kovács – Marinescu, Artene (ROU)
Estadio Olímpico (Barcelona)
50 309 diváků
Paris SG
Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), L. Hernández, N. Mendes – Zaïre-Emery (80. Ugarte), Vitinha, F. Ruiz (77. Asensio) – Dembélé (88. Kolo Muani), K. Mbappé, Barcola (77. I Kang-in).
K. Navas, Tenas – Mukiele, Beraldo, Škriniar, Pereira, Soler, G. Ramos.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:12.
Co říct závěrem? PSG využilo své početní převahy a ve druhém dějství dokázalo třemi zásahy rozhodnout o své výhře a postupu do semifinále, díky čemuž může dál snít svůj sen o triumfu v Lize mistrů. Barcelona sice měla vše ve svých rukou, avšak po inkasované červené tahala za kratší provaz. Za stavu 1:3 ještě měla pár možností, kdyby skórovala, ještě to mohlo být drama, jenže nestalo se, naopak soupeř v samém závěru přidal čtvrtý gól a bylo vymalováno. Nebudeme si nic nalhávat, červená karta byla rozhodujícím momentem tohoto střetnutí, kdyby domácí nedohrávali o deseti, duel by jistě vypadal jinak, ale na kdyby se nehraje.
90+8'
90+7'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Fermín López). V samém závěru tedy ještě dvě žluté karty pro katalánský tým, které však už mnoho neřeší.
90+7'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Raphinha).
90+5'
Na tvářích domácích fanoušků je vidět patrné zklamání a není se čemu divit, pohárová pouť Barcelony v této sezóně dneškem končí.
90+3'
Kylian Mbappé nemá dost a útočil na hattrick, jeho prudkou a velmi nebezpečnou střelu před hranicí vápna fantastickým zásahem zneškodnil kapitán Barcelony, který se musel pořádně natáhnout.
90+3'
Domácí to ještě zkouší, daleko se ale s míčem nedostali a už musí rychle zpátky.
89'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
O postupujícím je zřejmě rozhodnuto, tento gól byl ale pro Barcelonu hodně zbytečně inkasovaný. Napřed střílel KYLIAN MBAPPÉ, po něm Marco Asensio, oba nebezpečné pokusy Marc-André ter Stegen bravurně vyrazil, poté se skluzem snažil odehrát míč do bezpečí Jules Koundé, jenže trefil pozadí svého spoluhráče Lópeze, od nějž se míč odrazil k prvně uvedenému fotbalistovi, jenž zblízka zamířil k bližší tyči, kde bylo volné místo.
88'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Randal Kolo Muani.
88'
Robert Lewandowski vyrazil se spoluhráči do otevřené obrany, mohl přihrát na pravou stranu, kam mu nabíhal Ferrán Torres, jenže domácí devítka střílela, což byla asi chyba. Zblokovaný míč končí na rohovém kopu.
87'
Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Gianluigi Donnarumma). Kartu hostující dlouhán vidí za zdržování hry.
86'
Přetažený centr domácího mančaftu letí za brankovou lajnu, takto to jistě nepůjde.
85'
Robert Lewandowski leží v pokutovém území na trávníku, neboť se srazil s vyběhnutým brankářem, penalta to ale nebude, neboť polský hvězdný hráč se lapil do ofsajdu.
84'
Domácí mají šanci, rozehrávat budou standardku v blízkosti vápna soupeře.
83'
Hráči PSG se dostávali do slibné šance, obránci Barcelony se ale stihli vrátit.
82'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Fermín López.
82'
ze hřiště odchází João Cancelo, přichází João Félix.
82'
Změna přichází také na domácí straně.
80'
ze hřiště odchází Warren Zaïre-Emery, přichází Manuel Ugarte.
79'
Střílený centr hostů doputoval do rukou připraveného ter Stegena, který ihned rozehrává.
78'
Barcelona se ještě nevzdává, Raphinha byl blízko gólu, jenže jeho nepřesná střela levačkou projela daleko vedle vzdálenější tyče.
77'
ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Marco Asensio.
77'
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází I Kang-in.
76'
Rohový kop pro hostující tým, ale ještě předtím přijde na řadu střídání.
73'
Centr z pravého křídla doputoval do náruče gólmana hostů.
73'
Robert Lewandowski mohl svému týmu dát šanci na prodloužení, jeho prudkou ránu však Gianluigi Donnarumma dokázal zneškodnit, když se včas položil na zem a míč vyrazil. Hodně důležitý zákrok.
72'
Míč se ocitl už za postranní lajnou, domácí pokračují autovým vhazováním.
70'
Francouzský tým mohl vést už o tři góly, přihrávku před odkrytou část brány Barcelony však žádný z hráčů nestačil tečovat.
68'
Hosté nyní hrají více takticky, spíš dlouho kombinují a vyčkávají na příležitost.
66'
Nyní to jsou hosté, kdo nikam nepospíchá, navíc nezapomínejme, že hrají přesilovku.
64'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (İlkay Gündoğan). Hráč inkasuje trest za své filmování.
64'
İlkay Gündoğan se skácel ve velkém vápně k zemi, ovšem tento teatrální pád rozhodně k penaltě vést nemohl.
62'
Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Marquinhos).
61'
ze hřiště odchází Pedri, přichází Ferrán Torres.
61'
V tuto chvíli postupuje do semifinále pařížský mančaft. KYLIAN MBAPPÉ penaltu proměňuje, když míč poslal pravačkou ze svého pohledu k levé tyči a do horní části brány. Marc-André ter Stegen směr vystihl, ale na balón dosáhnout nedokázal.
59'
Další faul domácího týmu, tentokrát v pokutovém území a bude se kopat penalta. Hráči Barcelony se sice diví a protestují, ale marně.
56'
Kouč domácího mančaftu Hernández inkasuje červenou kartu za nesportovní chování.
54'
Hosté otáčí stav a srovnávají v celkovém součtu na 4:4. VITINHA napřáhl z dálky pravačkou a míč poslal přesně do vzdálenějšího dolního rohu domácí svatyně. Marc-André ter Stegen nemohl nic dělat, snažil se sice na míč dosáhnout, ale marně.
53'
Nepříjemná přihrávka do vápna byla odvrácena obranou Barcelony do bezpečí.
52'
PSG zahazuje velké příležitosti. V další se zjevil Fabián Ruiz, jehož přízemní střela levačkou těsně minula vzdálenější tyč. PSG nejen, že mohlo vyrovnat, ale klidně už mohlo vést.
50'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Robert Lewandowski). Polský snajpr pyká za faul na Lucase Hernándeze.
49'
Mohlo být srovnáno, nepříjemně tečovaný míč vyrazil Marc-André ter Stegen v poslední chvíli levou rukou.
47'
Kylian Mbappé patičkou přihrával za sebe, spoluhráče se mu ale nalézt nepovedlo.
46'
Hosté ještě vyrazili do brejku, ze kterého vzešel roh, hlavní arbitr jej ale nedovolil už rozehrát. Domácí se v první půli ujali vedení, ovšem pak se nechal Araújo vyloučit a od té doby hrají víceméně pouze hráči PSG, kterým se povedlo vyrovnat. Druhá půle tak slibuje pořádné drama a vše je otevřené.
45+5'
45+4'
Domácí drží hru daleko od své brány, první půle každou chvíli skončí.
45+3'
Nechybělo moc a bylo vyrovnáno. Ousmane Dembélé střílel bez přípravy křížem na vzdálenější tyč, kterou minul jen o kousek.
45+2'
Znovu domácí tým oddaluje rozehrávku standardky na útočné straně, což se soupeři pochopitelně moc nelíbí.
45+1'
Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Fabián Ruiz).
45'
Těžko říct, zda chtěl Bradley Barcola střílet či přihrávat. Tak či tak letí míč daleko do zámezí a kapitán katalánského mančaftu se postará o rozehrávku.
44'
Barcelona si vynutil faul na útočné polovině, s rozehrávkou nepospíchá.
42'
Domácí v tísní odehráli míč jen do autu, tlak soupeře pokračuje.
40'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Iñigo Martínez).

Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Kylian Mbappé).

Hráči dostávají žlutou kartu za menší potyčku, která mezi nimi proběhla po vstřelené brance.
40'
Hodně důležitý gól pro francouzský tým. Barcolova přihrávka projela pokutovým územím, k míči se na pravé hranici malého vápna dostal OUSMANE DEMBÉLÉ, jenž balón rychle pravačkou adresoval pod horní tyč brány.
38'
Útočný faul hostujícího mančaftu znamená ztrátu balónu.
37'
Nebezpečná přihrávka do vápna Barcelony žádnou šanci nepřinesla, domácí odkopávají míč do bezpečí.
35'
Robert Lewandowski inkasoval nepříjemný úder, karta v tomto případě udělena není.
34'
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Iñigo Martínez. Celkem logické střídání, kouč Barcelony posiluje obranu.
33'
Střílená přihrávka jednoho z hráčů PSG doputovala do náruče ter Stegena.
32'
Ousmane Dembélé zkusil štěstí, pravačkou však odehrál míč pouze do zámezí.
32'
Penalta to tedy není, nýbrž přímý kop těsně před hranicí pokutového území.
31'
Hráči Barcelony se ze hřiště nechce, vehementně protestuje proti svému vyloučení, které může být klíčovým okamžikem tohoto utkání
29'
Unikající Bradley Barcola byl zastaven v pokutovém území bránícího Araújem a hlavní arbitr bez slitování píská faul a uděluje červenou kartu.
28'
Kylian Mbappé měl na kopačce vyrovnání, jeho teč pravačkou však stačil Marc-André ter Stegen vyrazit mimo tři tyče. První velká šance PSG.
27'
Ousmane Dembélé pálil pravačkou z dálky, jeho pokus však zastavil bránící João Cancelo.
27'
Hosté se dožadovali dalšího rohového kopu, tentokrát však jejich žádosti není vyhověno.
25'
Jeden z hráčů to zkusil přímou střelou, trefil ale jen boční síť.
25'
Bradley Barcola přihrával nebezpečně z levé strany před bránu, zblokovaný míč přináší jeho týmu roh.
23'
Nyní si hosté pomohli faulem, což hlavní arbitr dobře viděl. PSG tak v klidu rozehraje.
22'
Lamine Yamal poslal míč za postranní čáru, hosté budou vhazovat.
20'
Obrovská šance Barcelony, která mohla jít do dvoubrankového trháku, celkově pak třígólového. Robert Lewandowski si v pokutovém území zpracoval míč, naběhl více na střed a nebezpečně střílel pravačkou, míč se možná lehce otřel o břevno a skončil za bránou. Velká škoda pro domácí.
19'
Pau Cubarsí dobrým obranným skluzem zmařil šanci soupeře, do které se dostával Ousmane Dembélé.
17'
Hosté rozehráli rohový kop, do zakončení se dostal Kylian Mbappé, avšak mířil mimo bránu.
14'
Domácí se faulu u středové čáry nedovolali, dopředu jde soupeř.
12'
Barcelona právě vstřelila branku!
Španělský tým jde do vedení. Lamine Yamal poslal přihrávku z pravé strany před prázdnou bránu, kde míč k bližší tyči tečoval nepohlídaný RAPHINHA.
10'
Máme za sebou prvních deset minut a hra je z obou stran velmi opatrná. Snad se s přibývajícím časem dočkáme i šancí.
7'
Odvreácený míč putuje za postranní čáru, hosté pokračují vhazováním.
7'
Rohový kop rozehraje pařížský mančaft.
5'
Katalánci riskovali při rozehrávce, míč ale přeci jen dokázali udržet.
4'
Jejich rychlý útok k šanci nevedl, domácí se zmocnili míče a běží do protiakce.
3'
Hosté drží balón na kopačkách, ovšem pouze kombinují mezi sebou.
1'

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, R. Araújo, Cubarsí, Cancelo – F. de Jong, Gündoğan, Pedri – Yamal, Lewandowski, Raphinha.
Náhradníci: Peña, Astralaga – I. Martínez, Alonso, Fort, Romeu, Casadó, F. Torres, Félix, Roque, F. López, Guiu.
Trenér: X. Hernández.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), L. Hernández, N. Mendes – Zaïre-Emery, Vitinha, F. Ruiz – Dembélé, K. Mbappé, Barcola.
Náhradníci: K. Navas, Tenas – Mukiele, Beraldo, Škriniar, Ugarte, Asensio, Pereira, I Kang-in, Soler, G. Ramos, Kolo Muani.
Trenér: L. Enrique.

Rozhodčí: I. Kovács – V. Florin Marinescu, O. Artene (všichni ROU).
Vzájemné zápasy

Dnešní protivníci se na mezinárodním poli střetávají často, z pěti posledních mačů v Katalánsku se třikrát radovala z výhry Barcelona, jednou skončil duel nerozhodně a v jednom případě, v tom zatím úplně posledním, se z výhry 4:1 radovalo PSG.
Barcelona ve své lize zvítězila čtyřikrát za sebou, na druhé pozici ztrácí osm bodů na vedoucí Real Madrid. Na svém hřišti si z šestnácti zápasů odnesla sedmatřicet bodů, když dvanáctkrát vyhrála, jednou remizovala a třikrát padla, vstřelila 34 branek a o patnáct méně inkasovala. V generálce na dnešek zvítězila 1:0 v Cádizu.

PSG naopak svoji domácí soutěž suverénně vede a kráčí si pro titul, před druhým Brestem má desetibodový náskok. Mimo svůj stadion ještě v Ligue 1 neprohrálo, když si ze čtrnácti utkání přivezlo 34 bodů, desetkrát se radovalo z vítězství a čtyřikrát bralo bod za remízu, vstřelilo jednatřicet gólů a jen devět inkasovalo.
První zápas ve Francii vyzněl lépe pro španělský mančaft. Ten po prvním poločase držel těsný náskok 1:0, PSG sice během tří minut v úvodu druhého dějství dvěma zásahy stav otočili, avšak poslední slovo měla opět Barcelona. Ta nejprve krátce po hodině hry vyrovnala a o čtvrt hodiny později strhla vedení zpět na svoji stranu. I přes závěrečný snahu PSG se skóre už nezměnilo a hostující celek si odvezl cennou výhru 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.