Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Barcelona - 21. února 2024   21:00

Neapol
75' Osimhen (Anguissa)
1:1
(0:0)
Barcelona
60' Lewandowski  (Pedri)
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, J. Jesus, Olivera – Anguissa, Lobotka, Cajuste (68. Traorè) – Politano (76. Raspadori), Osimhen (76. Simeone), Kvaracchelija (68. Lindström).
Contini, Gollini – Natan, Östigaard, Rui, Mazzocchi.
Zwayer – Lupp, Kempter (vš. Německo)
Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Barcelona
ter Stegen (C) – Koundé, R. Araújo, I. Martínez, Cancelo – F. de Jong, Christensen (86. Romeu), Gündoğan – Yamal (80. Raphinha), Lewandowski, Pedri (86. Félix).
Astralaga, Peña – Fort, Casadó, Cubarsí, Guiu, F. López, Roberto, Roque.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:14.
Potřetí od roku 2020 hraje Neapol s Barcelonou ve vyřazovací fázi Ligy mistrů či Evropské ligy a potřetí končí první zápas remízou 1:1. V obou případech v odvetách dominovala Barcelona, jak to dopadne letos?

Barcelona měla i lépe rozehraný tento zápas pod Vesuvem, když ji v 60. minutě poslal do vedení Robert Lewandowski, o čtvrt hodiny později se ale prosadil i domácí kanonýr číslo jedna Victor Osimhen a jedinou střelou Neapole směřující na branku zařídil konečnou remízu 1:1.
90+4'
90+4'
Tak přeci jen si hosté ještě jednu šanci stačili vypracovat! Dlouhý nákop k pokutovému území Robert Lewandowski sklepl ke Gündoğanovi, jehož střela končí těsně vedle pravé tyče domácí branky!
90+4'
Zřejmě poslední útočnou snahu Barcelony doslova zazdil João Cancelo nepřesnou přihrávkou Raphinhovi, míč doputoval za postranní čáru a domácí mohou vhazovat.
90+3'
Domácí se při rozehrávce u vlastního pokutového území dostali pod tlak, Meret pak raději odkopl míč za postranní čáru.
90+2'
João Cancelo se celkem jednoduše protáhl po levém křídle, pak ale příliš přetáhl svůj centr do pokutového území.
90+2'
Prvních devadesát sekund nastavení se odehrálo takřka výhradně ve středu hřiště, hosté se ale ještě snaží zaútočit.
90+1'
Rozhodčí Zwayer oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Lewandowski byl ve středu hřiště faulován Amirem Rrahmanim, hrát s míčem budou Blaugranas.
89'
Giovanni Simeone si před pokutovým územím Barcelony našel odražený míč, pak střílel pohotově, ovšem zhruba metr a půl nad břevno barcelonské branky.
87'
Frenkie de Jong byl v hlavičkovém souboji faulován Raspadorim, Neapol se ale brzy zase vrátila k držení míče.
86'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Oriol Romeu.
86'
ze hřiště odchází Pedri, přichází João Félix.
85'
Na centr Raspadoriho od rohového praporku si naskočil André Anguissa, jeho razantní hlavička ale postrádala veškerou přesnost, Anguissovi se ji nepovedlo vtěsnat na branku.
85'
Neapol zahrávala dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém se míč nebezpečně odrážel před brankou, hosté jej však odvrátili na další rohový kop.
84'
Traorého pas si v pokutovém území zpracoval Simeone, jeho pohotová rána je sražena na další rohový kop.
83'
Raspadoriho rohový kop u přední tyče bez problémů odvrátil Frenkie de Jong.
82'
Neapol pokračuje v aktivitě, Lindström si na pravém křídle nabíhal na Di Lorenzovu přihrávku, ta byla sražena na rohový kop.
80'
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Raphinha.
80'
Raspadori prudkou ránu namířil pouze do kompaktní zdi hostujícího celku.
78'
Stanislav Lobotka byl faulován Christensenem před pokutovým územím a Neapol bude zahrávat volný kop ze zajímavé palebné pozice, Andreas Christensen si navíc prohlíží žlutou kartu.
76'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Giacomo Raspadori.
76'
ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Giovanni Simeone.
75'
Iñigo Martínez za protesty po inkasované brance dostává žlutou kartu.
75'
Neapol právě vstřelila branku! Vyrovnáno! K Anguissově přihrávce do pokutového území se přes Martíneze dostal VICTOR OSIMHEN, ocitl se zcela osamocen před ter Stegenem a po zemi jej nekompromisně obstřelil! Hosté se marně dožadovali odpískání Osimhenova faulu, když si dělal prostor kolem Martíneze.
75'
Pokyny od Francesca Calzony dostává Giovanni Simeone, ten by měl být dalším trumfem nového trenéra Neapole.
74'
Kolmice Di Lorenza neprošla na Osimhena, domácí se nadále zcela trápí již v předfinální fázi.
72'
Při dlouhém nákopu Araúja byl Robert Lewandowski přistižen v ofsajdu, navíc se k míči ani nedostal, protože včas vyběhl z branky Alex Meret.
72'
Politanův centr se zády k brance snažil stáhnout k noze Osimhen, pak se ale do střeleckého zakončení neprotlačil.
71'
Na střelecké pokusy je to 1:11, na bránu 0:6, statisticky Barcelona dnes jasně dominuje.
70'
Osimhenovi u postranní čáry nevyšla přihrávka do běhu na Lindströma, po zásahu Araúja ale Neapol bude moci vhazovat.
68'
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Jesper Lindström.
68'
ze hřiště odchází Jens Cajuste, přichází Hamed Traorè.
66'
Po rohovém kopu Gündoğana Meret zasáhl mnohem přesvědčivěji a stáhl míč do svých rukavic.
66'
Pedriho střela mířila přímo do Alexe Mereta, ten však zasáhl velmi nejistě a měl trochu štěstí, že se míč od jeho rukavic odrazil mimo branku.
64'
Neapol se dostala k rohovému kopu, z něj ale nedokázala nijak zahrozit.
64'
Po ošetření Araúja se může ve hře pokračovat.
62'
Po souboji s Osimhenem zůstal na trávníku sedět Ronald Araújo a hostující obránce bude muset být ošetřen.
60'
Barcelona právě vstřelila branku! Hosté se ujímají vedení! Pedriho kolmici do pokutového území si zpracoval ROBERT LEWANDOWSKI a na jeho střelu k bližší tyči Alex Meret nedosáhl!
59'
Barcelona se usadila na útočné polovině, zatím si ale hosté přihrávají nekde na čtyřiceti metrech od Meretovy branky.
57'
Kvaracchelijův centr ze standardní situace nevedl k zakončení, Lobotka pak byl donucen ke zpětné přihrávce až na Alexe Mereta.
56'
Victor Osimhen byl na pravém křídle naprosto osamocen, přesto vybojoval Martínezův faul a následovat bude standardní situace pro Neapol.
55'
Lewandowski se v pokutovém území snažil poslepu přihrát míč do běhu Pedrimu, přihrávka ale byla nepřesná a Pedrimu se nepovedlo míč zpracovat.
54'
Barceloně vůbec nevyšla rozehrávka rohu nakrátko a brzy se sama vrátila až ke svému brankáři ter Stegenovi. Ten má dnes zatím jen minimum doteků s míčem.
53'
Barcelona zaútočila po levé straně, centr Joaa Cancela vnějším nártem je sražen za branku, následovat bude rohový kop.
53'
Po nepřesné Politanově přihrávce po pravém křídle se bude kopat od barcelonské branky.
51'
Ilkay Gündoğan se rozběhl s míčem po útočné polovině, po vniknutí do pokutového území velmi nepřesně střílel.
51'
Neúspěšná souhra domácích na levé straně, do nepřesné přihrávky Kvaracchelijy se vklínil Araujo.
49'
Lamine Yamal potáhl míč po útočné polovině, pak jej přihrál z druhé vlny nabíhajícímu Gündoğanovi, tomu ale střela vůbec nesedla a míč se jen dokutálel k Meretovi.
48'
Po Gündoğanově kolmici do pokutového území se do zakončení nedostal Lewandowski, polský útočník jen tvrdě narazil do jednoho z domácích stoperů.
47'
Na Anguissův pas do pokutového území v poněkud krkolomné pozici nedosáhl Politano.
46'
Domácí se rychle snažili zahrozit, Kvaracchelijův centr našel v pokutovém území Politana, jeho hlavička ale mířila někam k rohovému praporku. Statistici ji přesto zaznamenali jako první střelu Neapole v celém dosavadním průběhu zápasu.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
V první polovině úvodního dějství měla Barcelona jasnou územní převahu a vypracovala si i některé zajímavé příležitosti, ovšem Alex Meret si poradil s nebezpečnými střelami Yamala, Lewandowskiho a Gündoğana. Poté převzala iniciativu Neapol, i přesto však domácí ještě ani jednou nevystřelili a skóre tak zůstává bezbrankové.
Rozhodčí Zwayer k úvodním pětačtyřiceti minutám nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím té poslední jej ukončil.
45'
45'
Domácí si přihrávají v obranném kvartetu, ovšem kvůli aktivnímu soupeřově presinku mají problém se vůbec dostat do středu hřiště.
43'
Při ojedinělém výpadu Barcelony v posledních minutách João Cancelo nepovedeným kopem vnějším nártem od rohu pokutového území nasměroval míč za neapolskou branku a omlouvá se spoluhráčům.
42'
Hostující defenziva si pohlídala i centr Di Lorenza, Neapol se ale zase ujala odraženého míče. Poslední minuty patří jasně domácím, ovšem nevede to nejen k žádné šanci, ale také ani žádné střele.
40'
Kvaracchelijův rohový kop odvrátil pozorný Jules Koundé.
39'
Na Politanův přetažený centr si naskakoval Kvaracchelija, k hlavičce se nedostal přes Yamala, následovat bude rohový kop pro Partenopei.
39'
Domácí si přihrávají na útočné polovině, ovšem když už se dostanou k pokutovému území, tak se zase rychle vrací zpět do středu hřiště.
37'
Politanův centr ze standardní situace k žádnému ohrožení barcelonské branky nevedl.
36'
Politano byl u postranní čáry přistrčen de Jongem, následovat bude takřka výjimečná standardní situace pro Neapol.
35'
Matteo Politano kličkoval na pravém křídle, pak nepřesně centroval.
34'
Neúspěšná souhra Lobotky s Kvaracchelijou, od něj se míč odrazil do zámezí a vhazovat tak mohou Blaugranas.
34'
Po Meretově nákopu Martínez v osobním souboji fauloval Osimhena, Neapol se bude moci usadit na útočné polovině.
33'
Gündoğanův centr ze standardní situace Robert Lewandowski hlavou prodloužil za neapolskou branku.
33'
Robert Lewandowski byl nepříjemně zasažen Juanem Jesusem, jeho šlapák rozhodčí Zwayer řeší pouze odpískáním faulu a ústní domluvou.
32'
Barcelona už je znovu nastěhována na útočné polovině, hosté pokračují ve výrazně aktivnějším výkonu. Lamine Yamal teď ale dostal nepřesný pas k postranní čáře, povedlo se mu míč zpracovat až v zámezí.
30'
Nepřesnou přihrávku Osimhena vystihl João Cancelo, ten se pak hned snažil o individuální průnik do pokutového území, na jeho hranici mu ale domácí stačili vystavit stopku.
29'
Po nepřesné barcelonské souhře se bude kopat od domácí branky.
27'
Na centr Di Lorenza si naskakoval Osimhen, ten se pak dožadoval rohového kopu, rozhodčím však neunikl jasný ofsajd nigerijského útočníka.
26'
Při Politanově centru byl Victor Osimhen pokryt Koundém, ten odhlavičkoval míč do bezpečného prostoru.
24'
Velký prostor se na útočné polovině otevřel před Giovannim Di Lorenzem, výborně se ale vrátil Pedri a ukopl mu míč od kopačky.
23'
Následnému rohovému kopu už se Neapol ubránila bez úhony.
23'
A další těžký zákrok si Meret připisuje proti prudké ráně Ilkaye Gündoğana zpoza pokutového území!
22'
João Cancelo se prohnal po levém křídle a připravil dobrou střeleckou pozici pro Roberta Lewandowskiho, jeho střelu k přední tyči vyrazil Alex Meret!
21'
Jens Cajuste po odehrání míče ostře atakoval Andrease Christensena a hosté se domáhali žluté karty, ovšem neúspěšně.
19'
Od praporku centroval Chviča Kvaracchelija, před brankou odvrátil míč pozorný Robert Lewandowski.
19'
Victor Osimhen po individuální akci na pravé straně vybojoval rohový kop pro Neapol.
18'
Robert Lewandowski dostal příliš dlouhou přihrávku za domácí obranu, polský kanonýr se pak zase marně domáhal údajného držení.
18'
Lamine Yamal při přihrávce do pokutového území trefil jen bránícího Oliveru, marně pak máchal rukami směrem k rozhodčímu Zwayerovi, že Mathias Olivera zahrál nedovoleně rukou.
16'
Frenkie de Jong zcela bez možnosti hrát míč fauloval Di Lorenza a stává se prvním žlutě napomenutým hráčem tohoto utkání.
15'
Při Araújově nákopu Di Lorenzo před Pedrim zahrál velmi riskantně k Meretovi, ten ale dokázal míč zachytit.
14'
Lewandowski si sběhl před branku na přihrávku Pedriho a dokázal si ji zpracovat, byl však pod tlakem a v těžké pozici zakončoval jen do boční sítě.
14'
Gündoğanův centr našel jen bránící hráče Neapoli, ti už dostali hru zpět do středu hřiště.
13'
Pedri byl faulován Amirem Rrahmanim na útočné polovině, hosté rozehrávají na nějakých pětatřiceti metrech od branky.
12'
Míč už je znovu v držení hostujících hráčů, ti si přihrávají ve středu hřiště a jen pozvolna hledají cestu dopředu.
10'
Kvaracchelija se snažil uvolnit na levé straně pokutového území, ovšem nepovedlo se mu odcentrovat přes Ronalda Araúja.
10'
Neapol se prakticky poprvé dostala s míčem na útočnou polovinu, Kvaracchelija byl faulován u postranní čáry a domácí rozehrávají z místa přestupku.
9'
Další útočnou akci Barcelony vedl po ose hřiště Lamine Yamal, jeho střela ze střední vzdálenosti pak nebyla dobře umístěná, Meret ji vyrazil jen k hostujícím hráčům, kteří pak už ale z pokračování akce vystřelit nedokázali.
7'
Pedri se z levého křídla snažil najít přetaženým centrem Lamineho Yamala, před ním ale stačil odvrátit hrozící nebezpečí Mathias Olivera.
6'
Iñigo Martínez adresoval velmi nepřesný dlouhý pas do protipohybu Roberta Lewnadowskiho, míče se ujme Alex Meret.
5'
Yamal od praporku rozehrál nakrátko, Barcelona pak už nedokázala ohrozit Alexe Mereta.
5'
Při další útočné snaze hosté vybojovali rohový kop a mohou se poprvé nastěhovat před Alexe Mereta.
4'
Hosté se také dostali do první příležitosti, když Lamine Yamal zády k brance přihrál k rohu pokutového území na Ilkaye Gündoğana, ten měl plno prostoru a navedl si míč na levačku, pak vysoko přestřelil domácí branku.
2'
Úvodní desítky sekund se sice odehrávají pod taktovkou Barcelony, ta však drží míč převážně jen na své polovině.
1'
Úvodního výkopu se v katalánských žluto-červených barvách ujali hosté, Neapol oblékla tradiční světle modré dresy.
1'
Němečtí rozhodčí v čele s Felixem Zwayerem přivedli fotbalisty na trávník, utkání bude brzy zahájeno.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, J. Jesus, Olivera – Anguissa, Lobotka, Cajuste – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Contini, Gollini – Lindström, Mazocchi, Natan, Östigaard, Rui, Raspadori, Simeone, Traorè.
Trenér: Francesco Calzona

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Koundé, R. Araújo, I. Martínez, Cancelo – F. de Jong, Christensen, Gündoğan – Yamal, Lewandowski, Pedri.
Náhradníci: Astralaga, Peña – Fort, Casadó, Cubarsí, Félix, Guiu, F. López, Raphinha, Roberto, Romeu, Vítor Roque.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Zwayer – Lupp, Kempter (vš. Německo).
Vzájemná bilance

Oba celky na první vzájemné měření sil v evropských pohárech čekaly až do roku 2020, kdy se vzájemné osmifinále Ligy mistrů kvůli rozšíření covidu protáhlo až na půl roku, v únoru se v prvním zápase v Neapoli hrálo smírně 1:1, srpnová odveta už bez diváků na Camp Nou skončila 3:1 pro Barcelonu.

Ta byla úspěšnější i v loňském souboji v Evropské lize, kde v prvním vyřazovacím kole první zápas v Katalánsku skončil opět 1:1, Barcelona pak v odvetě přestřílela soupeře 4:2.
FC Barcelona

Barcelona je na tom sice o něco lépe než Neapol, ovšem k ideálu to přesto má nesmírně daleko. V tabulce La Ligy je na třetím místě s osmibodovou ztrátou na vedoucí Real Madrid, když po ostudné domácí prohře 3:5 s Villarrealem na konci ledna sice z dalších čtyř zápasů uhrála deset bodů, všechny zápasy ale odehrála proti týmům z druhé poloviny tabulky.

Naposledy Barcelona zvítězila 2:1 na trávníku Celty Vigo díky trefě Roberta Lewandowskiho z 97. minuty, kdy Lewandowski proměnil opakovanou penaltu.

Hostující trenér Xavi se musí obejít bez pětice zraněných hráčů, chybí Alejandro Balde, Gavi, Marcos Alonso, Sergi Roberto, Ferrán Torres a nejistý je start Joaa Felixe, jehož trápí potíže s kotníkem.
SSC Neapol

Trápení Neapole dospělo až do takové fáze, že byl odvolán již druhý trenér v této sezóně. Do ni po úspěšném Lucianu Spalettimu, který po prvním titulu Neapole po 33 letech zamířil ke kormidlu italského národního týmu, převzal tým Rudi García, ovšem vydržel jen do poloviny listopadu, než jej nahradil Walter Mazzari. Jeho působení skončilo v pondělí, když byl odvolán po sobotní remíze 1:1 s Janovem.

Novým trenérem Neapole se stal Francesco Calzona, jenž tu dříve působil v roli asistenta a nyní působí coby hlavní trenér slovenského národního týmu, což je jeho první působiště v pozici hlavního trenéra v kariéře, navíc povede oba celky zároveň.

Neapol je v aktuální tabulce Serie A až na devátém místě, na účast v příštím ročníku Ligy mistrů ztrácí devět bodů. To se týká ztráty na čtvrtou Atalantu Bergamo i pátou Bolognu, neboť Itálie je nejlepší zemí podle koeficientu před Německem a Anglií, přičemž dvě nejlepší získají místo navíc v příští sezóně nejprestižnější evropské klubové soutěže.

Calzona má k dispozici naprosto kompletní tým včetně klíčového muže Victora Osimhena, jenž odehrál všech sedm zápasů Nigérie na nedávném africkém šampionátu a proti Janovu ještě odpočíval. Do sestavy se může vrátit i Juan Jesus, jenž proti Bologni absentoval kvůli disciplinárnímu trestu.
Hezký večer při sledování přenosu osmifinálového utkání Ligy mistrů mezi Neapolí a Barcelonou. Oba celky loni jasně ovládly Serii A a La Ligu, ovšem letos se po většinu sezóny převážně trápí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.