Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Paris SG - 5. března 2024   21:00

Real Sociedad
89' Merino
1:2
(0:1)
Paris SG
15' K. Mbappé  (Dembélé) • 56' K. Mbappé  (I Kang-in)
Remiro – Traoré, Zubeldia (76. Pacheco), Le Normand, Galán – Méndez (61. Turrientes), Zubimendi (83. Olasagasti), Merino – Kubo, Oyarzabal (C) (76. Silva), Becker (61. Barrenetxea).
Marrero – González, Tierney, Sadiq, Magunazelaia, Marín, Aramburu.
Oliver – Burt, Cook (ENG)
Reale Arena, San Sebastián
39 336 diváků
Paris SG
Donnarumma – Hakimí (82. Soler), Beraldo, Hernández, Mendes (61. Mukiele) – Zaïre-Emery, Vitinha, Ruiz (77. Ugarte) – Dembélé (82. Kolo Muani), Mbappé (C), Barcola (46. I Kang-in).
Navas, Tenas – Marquinhos, Ramos, Pereira, Mayulu, Kouakou Gadou.

Utkání je u konce a hosté si v poklidu dokráčeli k postupu. Ve druhé půli se sice San Sebastian snažil s výsledkem něco udělat, ale přišla 56. minuta, na půlce se do rychlé akce dostal Kylian Mbappé a svůj sprint zakončil střelou na bližší tyč. Bylo rozhodnuto a zápas se vlastně jen dohrával. Přesto byla k vidění snaha španělského týmu celkový výsledek alespoň zkorigovat, což se povedlo v úplném závěru po důrazné střele Mikela Merina. Výsledek 1:2 však znamenal pro San Sebastian druhou porážku a Paris Saint-Germain se může radovat z postupu mezi nejlepší osmičku soutěže po celkovém výsledku 4:1.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 39 336 diváků.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 5:7. Fauly: 19:13.
90+3'
90+2'
Mbappé vysunul na levou stranu Vitinhu, ten se pokoušel o obstřel, ale trefil jen Remira.
90+1'
Španělský celek je nabuzen a zkouší ještě případně vyrovnat.
89'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Tak se domácí nakonec dočkali a snížili. Míč se dostal na pravou stranu, odkud centroval Turrientes, jeho prudký pas Donnarumma jen posunul na MIKELA MERINA, který pak prudkou rámu doslova procedil přes obránce za brankovou čáru – 1:2.
89'
Blízko byl Olasagasti, našteloval si míč na levačku, trefil ale Mukieleho, od kterého šel míč nad branku.
88'
Nepovedený pas za obranu PSG, míč skončil u Donnarummy.
87'
San Sebastian touží alespoň po jednom gólovém úspěchu, naráží ale na výborně pracující obranu hostů.
86'
Vhazování pro PSG, hosté s tím už vůbec nikam nepospíchají.
85'
Další dlouhý pas na levou stranu na Mbappého, ten dostihl míč až kousek od rohového praporku. A rozvíjí postupnou akci.
84'
Na tribunách panuje smutná atmosféra, alespoň tedy u fanoušků San Sebastianu.
83'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Martín Zubimendi, přichází Jon Ander Olasagasti.
82'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Ašraf Hakimí, přichází Carlos Soler.
82'
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Randal Kolo Muani.
82'
Silva v další střelecké pozici, nyní mu to vůbec nesedlo a míč se sotva došoural k Donnarummovi.
81'
Hraje se teď fotbal nahoru a dolů, na obou týmech je už vidět, že je jim jasno o postupujícím a tak se hraje bez starostí.
80'
PSG zase v útoku, akce ale byla lehce překombinována a mával se ofsajd.
79'
Ve vzduchu bylo snížení! Na levé straně si prostor na přihrávku našel Barrenetxea, u malého vápna našel Silvu, jenže jho střelu z první dokázal Donnarumma nějakým způsobem vyrazit!
78'
Rychlý kontr hostů. Vitinha hledal Mbappého, ten ale tentokrát neměl na levé straně prostor pro střelu, ani pro případnou příhru na střed.
77'
ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Manuel Ugarte.
76'
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází André Silva.
76'
ze hřiště odchází Igor Zubeldia, přichází Jon Pacheco.
76'
Nakonec z toho byly rohy hned dva a po druhém centru hezky prodlužoval Zubeldia. Po ještě zakončoval Zubimendi, ovšem o kus vedle.
75'
Další přímý kop domácích z levé strany, obrana PSG v tuto chvíli vše vyřešila za cenu rohu.
74'
Na lavičce San Sebastianu se chystá hned dvojnásobné střídání, čeká se na přerušení hry.
73'
Mukiele pokazil rozehrávku a najednou byl u míče domácí Oyaerzabal. Z úhlu se snažil překvapit Donnarummu, ten se ale nachytat nenechal a zakročil pravou rukou.
72'
Po odpískaném faulu si míč k přímému kopu postavil Galán, poslal pas na zadní tyč, celá akce ale skončila jasným ofsajdem.
71'
San Sebastian v útoku, táhne akci levou stranou.
69'
Zubimendi končí trochu kostrbatou rozehrávku domácích malou domů na Remira, ten odkopl k půlce.
67'
Po rozehrávce nakrátko se míč dostal do šestnáctky, Merinově střele ovšem chyběla přesnost. Míč letěl na tribunu.
66'
San Sebastian se začíná probouzet, buduje tlak. Nyní tu bude rohový kop.
65'
Barrenetxea se nyní proměnil v nahrávače, následná střela Zubimendiho ale letěla vedle.
64'
Celá situace se ještě rychle kontrolovala na videu, to ale původní verdikt potvrdilo.
63'
Domácí dostali míč do sítě, když si na centr z pravé strany naběhl ve vápně Barrenetxea a hlavou překonal Donnarummu. Radost ale trvala jen krátce, mával se totiž ofsajd.
61'
ze hřiště odchází Nuno Mendes, přichází Nordi Mukiele.
61'
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Beñat Turrientes.
61'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Ander Barrenetxea.
59'
Traoré v souboji trefil Mbappého rukami do obličeje, šutér PSG si chvíli poležel na zemi.
57'
Teď už není co řešit, PSG se může už těšit na čtvrtfinále a ve zbytku zápasu lehce pošetřit síly.
56'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
Hosté přidávají další branku! KYLIAN MBAPPÉ převzal na půlce přihrávku, skvěle si pohlídal ofsajdovou linii a po sprintu levou stranou překvapil Remira střelou na bližší tyč. Míč se zatřepetal v síti a je to 0:2.
54'
Igor Zubeldia přišlápl Dembélého nárt a za tento nevybíravý zákrok obdržel žlutou kartu.
54'
PSG teď nikam nepospíchá, nemá ani důvod. A tak sledujeme kombinaci na středu hrací plochy.
53'
Donnarumma se natahoval po vysokém míči a byl u toho tvrdě atakován Zubeldiou. Rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
51'
Traoré se pokusil o dlouhý aut, tohle ale obrana PSG hravě odhlavičkovala.
50'
Na opačné straně neuspěla dvojice Kubo – Oyarzabal, míč skončil v zámezí. San Sebastian vhazuje.
48'
Čerstvý I Kang-in se hned opřel do míče, svou tvrdou ranou ale jen trefil jednoho ze stínících hráčů.
46'
ze hřiště odchází Bradley Barcola, přichází I Kang-in.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
Je za námi první půle a dá se říci, že o postupujícím je už rozhodnuto. Hosté byli aktivnějším celkem a už v 15. minutě se dostali do vedení. Skvěle se při gólové akci předvedl Kylian Mbappé, když ukličkoval obranu a technickou ranou z úhlu překvapil gólmana Remira. PSG mohlo dát i další branky, ale Remiro vychytal Beralda a pak i Mbappého. San Sebastian byl směrem kupředu slabší a vrcholem byla jen táhlá střela Kuba z dálky. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+5'
45+5'
Ještě jedna žlutá karta na straně pařížského celku, za zatažení ruční brzdy při průniku domácích byl potrestán Ousmane Dembélé.
45+4'
Dembélé vyslal pas na Mbappého, ten to opět zkoušel kličkami na levé straně, tentokrát však před Zubeldiu nepřešel.
45+2'
Domácí Sheraldo Becker přehnal důraz při pokusu o zisk míče a fauloval Hakimího.
45+1'
V úvodu nastavení vyslal domácí Kubo pěknou táhlou ránu z pravé strany, míč prosvištěl kousek vedle Donnarummovy branky.
44'
Dembélé zakroutil rohový kop přímo na branku, Remiro si musel dávat při vyboxování velký pozor.
44'
Mbappé nepřešel přes Zubeldiu, ten mu míč ukopl a PSG si dá na konci půle rohový kop.
42'
No a kartu máme i na opačné straně, za ostrý skluz byl potrestán Takefusa Kubo.
41'
Na trávníku leží po souboji s Ašrafem Hakimím domácí Galán a tohle bylo pro hráče PSG za žlutou kartu.
39'
Výborný Hakimí zvládl přečíst hru a dlouhý nákop na levou stranu a před Beckerem poslal malou domů na Donnarummu.
37'
Centr z levé strany hosté bez větších potíží odvrátili, San Sebastian bude vhazovat. Míče se chopí Javi Galán.
36'
Donnarumma má po souboji míč ve svých rukavicích, s rozehrou teď nikam nepospíchá.
35'
San Sebastian u míče, stále tomu ale chybí více důrazu a přesnosti ve finální fázi.
33'
Nyní se už pískat muselo, domácí Méndez byl poslán na zem opravdu tvrdě. San Sebastian rozehrává od půlky.
31'
Zákrok na Kuba nechal sudí být, rozhodčí Oliver teď hru lehce pouští, chce tomu dát větší tempo.
29'
Málem to bylo o dvě branky! Hosté vybojovali míč na útočné polovině, Barcola zprava nacentroval na vápno na Mbappého, ten zakončoval z první, jenže Remiro skvělým reflexem vykopl!
28'
Je tu první žlutá karta utkání, za zákrok na Kuba byl potrestán hostující Nuno Mendes.
27'
Trochu riskantní a komplikovaná rozehrávka PSG, do té se zapojil i Donnarumma, nakonec se hosté dokázali dostat k půlce.
26'
Dlouhý nákop na Beckera, ten se sice zbavil Hakimiho, jenže to šlo do těsného ofsajdu a navíc by se zřejmě pískal i faul domácího hráče.
26'
Hosté nemají kam spěchat, v celkovém součtu vedou o tři branky a v současné době vůbec nepouští soupeře do nějakých šancí.
24'
Máme tu pokles tempa, teď sledujeme hru daleko od obou pokutových území.
22'
Ofenzíva PSG se týká hlavně Mbappého, ten byl nyní faulován Zubeldiou a je tu přímý kop pro hosty.
20'
Rychlý výpad domácích, ve vápně se už míči cpal Sheraldo Becker, jenže ještě před střelou se mával ofsajd.
19'
Už to vypadá, že domácí pořadatelé závadu odstranili a bude se moci pokračovat.
17'
Máme teď pauzu, neboť v domácí brance není řádně uchycena síť a je potřeba sjednat nápravu.
15'
Hosté jdou do vedení! Přihrávku do běhu dostal KYLIAN MBAPPÉ a i když se dostal do nepříznivého úhlu a vše vypadalo, že bude přihrávat, tak nakonec se rychlou kličkou zbavil Zubeldii a poté technickou ranou okolo Traorého uklidil míč za tyč – 0:1.
15'
Na opačné straně vystřelil Zaïre-Emery, vůbec mu to ale nesedlo a míč skončil u Remira.
14'
Nuno Mendes udržel dotírajícího protivníka na zádech a před Donnarummou ukončil výpad San Sebastianu.
12'
Domácí tým rozehrával standardní situaci po nedovoleném zákroku soupeře, nicméně k brance se míč vůbec nedostal.
10'
PSG je zase u míče a snaží se jít do dalšího útoku. Před vápnem je hodně přehuštěno.
9'
Remiro zachránil svůj tým od inkasování. Levou stranou pronikl Mbappé, vyhnul se skluzu, i když si mohl snadno dojít pro penaltu, přihrál na malé vápno na Beralda, jeho sklepnutí ale vyrazil pozorný gólman San Sebastianu!
8'
Následný rohový kop už pro Donnarummovu branku nebezpečný nebyl, PSG jde do protiútoku.
7'
První šance domácích. Centr z levé strany hledal Kuba, před ním odvracel Mendes a málem si u toho dal vlastní gól! Jeho obranná hlavička skončila těsně vedle pravé tyče.
6'
Zatím to vypadá, že domácí Traoré je v pořádku a bude pokračovat bez omezení. Na střídačce není vidět žádná aktivita.
5'
První střelu zápasu má na svědomí Mbappé, po přihrávce do druhé vlny ale zakončoval nad Remirovo břevno.
4'
Traoré je teď mimo hrací plochu, domácí budou hrát chvíli v deseti. Od vlastní branky odkopává hostující Donnarumma.
3'
Po souboji o míč s hostujícím Beraldem zůstal na trávníku ležet Hamari Traoré, který má problém s pravým ramenem.
2'
Domácí rozjeli první útočnou akci, jenže Beckerovi nevyšlo sklepnutí na levou stranu a míč skončil v zámezí.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Le Normand, Galán – Méndez, Zubimendi, Merino – Kubo, Oyarzabal (C), Becker.
Náhradníci: Marrero – Barrenetxea, U. González, Olasagasti, Tierney, Sadiq, Pacheco, And. Silva, Turrientes, Magunazelaia, P. Marín, Aramburu.
Trenér: Imanol Alguacil

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Beraldo, L. Hernández, N. Mendes – Zaïre-Emery, Vitinha, F. Ruiz – Dembélé, K. Mbappé (C), Barcola.
Náhradníci: K. Navas, Tenas – Ugarte, Marquinhos, G. Ramos, Pereira, I Kang-in, Kolo Muani, Mukiele, Soler, Mayulu, Kouakou Gadou.
Trenér: Luis Enrique

Rozhodčí: Oliver (ENG) – Burt (ENG), Cook (ENG).
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Utkání v Reale Areně začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Michael Oliver, kterému budou na pomezí asistovat Stuart Burt a Daniel Cook. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Robert Jones a u videa budou Stuart Attwell a David Coote. Všichni pánové jsou z Anglie.
První utkání

V půlce února se oba celky potkaly v Paříži a favorit se dle očekávání dokázal prosadit. V první půli ještě španělský celek držel s PSG krok, po přestávce se už ale domácí dokázali dvakrát skórovat. Skóre otevřel v 58. minutě Kilian Mbappé a v 70. minutě náskok navýšil Bradley Barcola. Zápas skončil výsledkem 2:0 a PSG tak má výborně našlápnuto mezi nejlepší osmičku soutěže.

Paris Saint-Germain – Real Sociedad San Sebastian 2:0 (0:0)

Branky: 58. K. Mbappé (Marquinhos), 70. Barcola (F. Ruiz)
Žluté karty: 36. Le Normand (RSC), 90+2. H. Traoré (RSC)

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Danilo (72. L. Hernández), Beraldo – Zaïre-Emery, F. Ruiz, Vitinha – Dembélé (83. Kolo Muani), K. Mbappé, Barcola (72. Asensio).

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Le Normand (78. Pacheco), Galán (88. Aramburu) – Méndez (79. Turrientes), Zubimendi, Merino (C) – Kubo, And. Silva (79. Sadiq), Barrenetxea (66. Zacharjan).

Rozhodčí: M. Guida – C. Carbone, G. Peretti (všichni ITA)
Dobrý večer u fotbalové Ligy mistrů. Společně se podíváme na odvetné osmifinálové utkání mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a Paris Saint-Germain.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.