Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Infonet Tallinn : Hibernians - 4. července 2017   18:00

Infonet Tallinn
0:1
(0:0)
Hibernians
Hibernians
88' Jorginho
Igonen – Kulinitš, Kalimullin (K), Avilov, Kruglov – Dmitrijev, Dõmov (80. Golovljov) – Nestěrov (71. Rättel), S. Tumasjan (65. Voskoboinikov), Harin – Prosa
Lavrentjev – Volodin, Voskoboinikov, A. Tumasjan, Golovljov, Rättel, Bulavkin
Troleis – Højgaard, Gerðisá (všichni Faerské ostrovy)
A. Le Coq Arena, Tallinn
Hibernians
Hogg (15. Briffa) – Dias, Soares, da Gracia, Kreuzriegler – Lima, Kristensen – Sahanek (71. Mbong), Bezzina, Failla (K) – Jorginho (89. Degabriele)
Briffa – Vella, Degabriele, Azzopardi, Zammit, Mbong, Xuereb

Hibernians zvládl také odvetu na soupeřově hřišti a po výsledcích 2:0 a 1:0 postupuje do druhého předkola Ligy mistrů, v němž vyzve rakouského mistra Salcburk.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:14.
90+5'
90+3'
Rána, kterou na opačné straně sestrojil Voskoboinikov, neměla s přesností nic společného.
90+2'
Hosté byli blízko vstřelení další branky. Útočící hráč se řítil na vyběhnuvšího Igonena a vystřelil na něj. Gólman Infonetu Tallinn zahrál rukou mimo pokutové území a byl za to potrestán žlutou kartou.
90+1'
Hrát se bude ještě pět minut.
89'
Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Degabriele.
88'
Hibernians právě vstřelili branku! Maltský celek v závěru otevírá gólový účet zápasu a stvrzuje svůj postup do druhého předkola Ligy mistrů. Bezzina dlouhou přihrávkou vybídl ke sprintu JORGINHA, který obešel vyběhnuvšího gólmana a poté pohodlně zakončil do opuštěné brány.
86'
To se jim nedaří. Harin obdržel přihrávku do pravé části pokutového území a razantní střelou donutil Briffu k zákroku na zemi.
85'
Hosté se snaží udržet balon co nejdále od své brány.
82'
Jackson Lima (Hibernians) před vápnem srazil Voskoboinikova. Exekutorem standardní situace z nadějné pozice se stal Kruglov, jehož dělovka prosvištěla několik metrů od levé tyče.
80'
FC Infonet Tallinn vystřídal naposledy: Dõmova nahradil Golovljov.
79'
Failla (Hibernians) se postavil k rozehrávce přímého volného kopu a z velké dálky ohrozil pouze obecenstvo sedící v horní části tribuny.
78'
Mezitím se Rui vrátil na hřiště, takže Hibernians je kompletní.
77'
I přesto si hosté dokázali vypracovat střeleckou příležitost. Bezzina ze střední distance zacílil přesně do náruče Igonena.
76'
Rui se zranil a v doprovodu týmových lékařů odkulhává mimo hřiště. Tým Hibernians bude muset hrát chvíli bez něj.
74'
Hostující defenziva teď zažívala krušné chvíle, nakonec se jí přeci jen podařilo odkopnout balon do bezpečí.
71'
Výměna proběhla také v týmu FC Infonet Tallinn: odpracováno má Nestěrov a jeho místo zaujal Rättel.
71'
Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází Sahanek, přichází Mbong.
71'
Po faulu na Kruglova u levého rohu vápna následovala standardka. Postižený hráč adresoval míč Nestěrovi a ten nastřelil obránce.
70'
Tallinnští se vrátili na útočnou půlku a ze svého tažení vytěžili roh, který Kruglov rozehrál nakrátko.
69'
Sahanek si ušlapal cestičku až k vápnu a z jeho hranice zacílil nějaké dva metry nad horní konstrukci domácí brány.
66'
Defenziva Hibernians čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
65'
Střídání v týmu FC Infonet Tallinn: ze hřiště odchází S. Tumasjan, hru by měl oživit příchod Voskoboinikova. Tak uvidíme.
64'
Má předchozí slova vyslyšel Harin (FC Infonet Tallinn), jenže jeho ránu z dvaceti metrů zastavil obětavý obránce.
63'
Ten bezgólový stav trvá už přes hodinu, je na čase s tím něco konečně udělat.
62'
Na opačné straně hřiště Sahanek zpoza vápna vypálil přesně do míst, v nichž se vyskytoval Igonen.
60'
K jeho exekuci se postavil Dõmov, ale ve spolupráci se svými kolegy nic kloudného nevymyslel.
59'
To ovšem nevyšlo, a tak mohl kupředu pádit Harin, díky němuž domácí vybojovali roh.
58'
Jorge Pereira (Hibernians) se pokusil prorazit obranný val složený z bílých dresů.
56'
Po krátkém ošetření se Briffa postavil zpátky na nohy a naštěstí bude schopen pokračovat ve hře. Trenér Hibernians si zhluboka oddechl.
55'
Jejda. Briffa se nezvedá ze hřiště, snad to nebude nic vážného. To by pro hosty bylo nepříjemné, kdyby se jim zranil také náhradní gólman.
54'
Další útok domácích. Kruglov odcentroval míč zleva přímo do náruče Briffy.
53'
Harin (FC Infonet Tallinn) se odhodlal k samostatně vedené akci, avšak s míčem se ocitl až za koncovou čárou.
51'
A je to tady. První žlutou kartu za faul na Faillu dostal Kulinitš (FC Infonet Tallinn).
50'
Práce kvapná, málo platná. Domácí se dostali do rychlého brejku, který Avilov zakončil pokusem letícím podstatný kus od brány.
49'
Fotbalisté Hibernians se opět dostali k míči. Jorge Pereira však neměl dostatečnou podporu svých spoluhráčů, a proto hru zpomalil.
48'
Hosté po zisku míče nakopli hrací předmět daleko na soupeřovo území.
47'
Hráči tallinnského Infonetu vstoupili do druhé půle velmi aktivně a vytrvale zaměstnávají defenzivu Hibernians FC.
46'
Fotbalisté obou celků se spolu s rozhodčími vrátili na hřiště. Odveta prvního předkola Ligy mistrů bude pokračovat druhým poločasem. Domácí tým v něm musí hodně zabrat, protože z úvodního duelu má dvougólové manko.
První pětačtyřicetiminutovka toho moc nenabídla. Vlastně jsme byli svědky pouze dvou brankových příležitostí a to po jedné každé straně. Ve 23. minutě Bezzina vyprášil rukavice domácího gólmana a ve 38. minutě se po ráně Nestěrova zase musel činit strážce hostující svatyně. Herně na tom byli lépe domácí, ale ve výsledku jsou na tom oba celky stejně.
45+6'
45+6'
Tečku za úvodním dějstvím napsala nepřesná rána Prosy (FC Infonet Tallinn), který z penaltového puntíku zamířil z voleje nad břevno.
45+5'
Vše spěje k odchodu do kabin.
45+4'
Infonet Tallinn nadále hledá skulinu v soupeřově obraně.
45+2'
Domácí získali výhodu rohového kopu, který se rozhodli rozehrát prostřednictvím krátké přihrávky.
45+1'
Nastavení první půle činí pět minut.
45'
Dõmov (FC Infonet Tallinn) zachytil za dres Marcela Diase. V tomto případě se klidně mohlo poprvé žlutit.
43'
Hráči Infonetu Tallinn v poklidu kombinují na svém území a postupnými krůčky se snaží dostat hlouběji do pole.
40'
Marcelo Dias (Hibernians FC) si po jednom z ostřejších soubojů vyžádal ošetření. Nejedná se však o nic vážného.
38'
Šance domácích! Briffa vyrazil dělovku Nestěrova pouze před sebe a měl štěstí, že pohotově dorážející Harin trestuhodně minul cílené zařízení.
36'
Už se znovu hraje výhradně uprostřed hřiště, kde mezi hráči probíhají četné souboje o míč.
34'
Trochu vzruchu způsobila dalekonosná rána Kruglova. Škoda pro domácí, že prolétla vysoko nad břevnem.
32'
To potvrzuje Kruglov a jeho ofsajdové postavení. Nepřímý volný kop rozehraje tým Hibernians.
31'
V posledních minutách mají diváci možnost sledovat poněkud ospalé tempo hry.
29'
Proti pravidlům se provinil také S. Tumasyan (FC Infonet Tallinn), který na útočné polovině srazil Jacksona Limu.
27'
Marcelo Dias (Hibernians) u postranní čáry fauloval Harina.
25'
Hráči Infonetu Tallinn neuspěli se svým dlouhým nákopem, te totiž zachytila pozorná defenziva soupeřova týmu.
23'
Hosté zůstali u balonu a neváhali ho poslat zpět do vápna. Tam si prostor pro střelu vytvořil Bezzina, jehož pumelice pořádně vyprášila rukavice Igonena.
22'
Rychlá protiakce skončila ubráněným rohovým kopem Jacksona Limy.
21'
S míčem se však svěřenci kouče Bragina daleko nedostali.
20'
U středového kruhu vyvrcholily líté bitvy o balon, který nakonec ukořistili fotbalisté Infonetu Tallinn.
18'
Po snadném zákroku strážce domácí svatyně se hra přesunula doprostřed hřiště.
17'
Hosté se prokombinovali až před hranici šestnáctky, odkud po zemi vystřelil na gólmana Jorginho.
16'
Nově příchozí hráč si hned po svém příchodu na hřiště mohl vyzkoušet odkop od brány.
15'
Avizované střídání v týmu Hibernians FC: zraněného Hogga mezi třemi tyčemi nahradí Briffa.
13'
Tohle je nemilá zpráva. Týmový lékař Hibernians naznačuje, že na brankářském postu bude potřeba výměna.
12'
Stále probíhá ošetřování brankáře Hogga.
11'
Hra je z pochopitelných důvodů přerušena.
10'
Gólman Hibernians se zranil při vyražení prudkého centru z pravé strany a žádá si ošetření.
9'
Domácí se posunuli za půlící čáru a v její blízkosti Kreuzriegler nedovoleně atakoval Dmitrijeva.
8'
Momentálně se hraje na území Infonetu Tallinn. Útočníci Hibernians nahánějí své soupeře jako stádo ovcí.
6'
Při dalším útoku domácích se Kruglov rozběhl podél levé lajny, tam mu ale Marcelo Dias uzavřel cestu.
5'
Po uvedení míče do hry se rozhodl vystřelit Nestěrov, ten ovšem neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
4'
Domácí zůstali u míče a následně došlo k faulu na Dõmova, kterého poslal k zemi Kristensen.
3'
Dõmov podle předpokladů odcentroval balon rovnou do vápna, kde nejvýše vyskočil jeden z beků.
2'
Ze svého úvodního tažení vytěžil Infonet Tallinn rohový kop, který rozehraje Dõmov.
1'
Favorizovaní domácí hrají v bílém, hosté v černém.
1'
Hlavní aktéři duelu už nastoupili na zelený pažit.

FC Infonet Tallinn: Igonen – Kulinitš, Kalimullin (K), Avilov, Kruglov – Dmitrijev, Dõmov – Nestěrov, S. Tumasjan, Harin – Prosa
Náhradníci: Lavrentjev – Volodin, Voskoboinikov, A. Tumasjan, Golovljov, Rättel, Bulavkin

Hibernians FC: Hogg – Dias, Soares, da Gracia, Kreuzriegler – Lima, Kristensen – Sahanek, Bezzina, Failla (K) – Jorginho
Náhradníci: Briffa – Vella, Degabriele, Azzopardi, Zammit, Mbong, Xuereb

Rozhodčí: Troleis – Højgaard, Gerðisá (všichni Faerské ostrovy).
Hibernians FC

Klub z města Paola oslavil předchozí sezonu v nejvyšší maltské soutěži ziskem titulu, čímž dokázal, že stále patří mezi přední celky tamní ligy. Své kvality potvrdil také v úvodním zápase předkola Ligy mistrů, když před svými příznivci porazil Infonet Tallinn 2:0.
FC Infonet Tallinn

V předešlé sezoně dosáhl Infonet Tallinn na historický úspěch, když ovládl estonskou Meistriliigu. Letos však výsledky úřadujícího mistra už tak oslnivé nejsou, důkazem toho je aktuálně čtvrtá pozice s propastnou ztrátou dvaceti bodů na městského rivala Floru.
První předkolo Ligy mistrů má na programu odvetné zápasy, v nich mimo jiné změří síly FC Infonet Tallinn a Hibernians FC. Estonsko-maltský souboj propukne od 18 hodin a Vy si ho rozhodně nenechte ujít.