Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rosenborg BK : Dundalk FC - 19. července 2017   19:15

Rosenborg BK
43' Lanlay  • 98' Vilhjálmsson
2:1
(1:1)
Dundalk FC
Dundalk FC
12' Gartland
Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Skjelvik, Meling – Jensen (C), Konradsen, Midtsjø – de Lanlay (72 Vilhjálmsson), Bendtner (114. Lundemo), Jevtovic (106. Rashani)
Østbø – Rasmussen, Vilhjálmsson, Bjørdal, Rashani, Gersbach, Lundemo
Agajev – Zejnalov, Mammadov (všichni Azerbajdžán)
Lerkendal Stadion, Trondheim
Dundalk FC
Rogers – Gannon, Vemmelund, Gartland (C), Massey – Mountney, Shields, Benson – McEleney (84. McGrath), McMillan (94. Kilduff), Duffy (59. O'Donnell)
Sava – Barrett, O'Donnell, McGrath, Hoare, Kilduff, Connolly

Zápas je tedy za námi a ani druhý poločas prodloužení nic nezměnil na tom, že nakonec rozhodla branka Vilhjálmssona z 98. minuty – Dundalk se sice snažil, ale už neměl dost sil a tak nedokázal Hansena překonat podruhé.

Ode mě je to pro dnešek vše a s konstatováním, že dál jde norský mistr Rosenborg Trondheim, se s Vámi loučím.
120+1'
120+1'
Nastavena je nakonec jedna minuta a hosté už poslali všechny hráče dopředu, je to jasný vabank.
120'
Běží poslední minuta, tedy když nepočítáme případné nastavení, a domácí zatím v pohodě drží vedení. Uvidíme, jestli se Dundalk ještě na něco zmůže.
119'
I na konci zápasu ale domácí zvládají držet míč a navíc musel ve středu pole vysokou nohou fauloval Mountney, který vidí žlutou.
118'
Jenom nějaké dvě minuty dělí norského mistra od postupu do třetího předkola Ligy mistrů a je jasné, že domácí ekipa teď už výsledek hlavně brání.
116'
A k dobré střele se dostal na konci rychlého kontru zpoza vápna Jensen, jenže jeho technický pokus vyškrábl na roh Rogers!
115'
Domácí publikum se teď hodně zlobí na sudího, který odpískal extrémně přísný útočný faul Hedenstadovi a Dundalku tak hodně ušetřil situaci při rozehrávce.
114'
Naposledy sahají do sestavy i domácí, na hřišti končí dánský útočník Nicklas Bendtner, nahradí ho Marius Lundemo.
113'
Hodně rozčílený teď byl Konradsen, kterému byl odpískán celkem přísný útočný faul, sudí ho ale uklidňuje a na svém rozhodnutí pochopitelně nic nezmění.
112'
Hosté ale poslali do vápna celkem nebezpečný centr, který nakonec málem propadl až ke Kilduffovi, ovšem ten na něj nakonec nedosáhl.
110'
Máme posledních deset minut z tohoto zápasu a už je jasné, že neuvidíme penalty – dokáže Dundalk přeci jen dotáhnout senzaci do konce a srovnat?
108'
S míčem hrají sice hosté, jenže se nemohou dostat na dostřel Hansena a na další tutovou šanci na vyrovnání tak prozatím čekají marně.
106'
Domácí střídají, na hřišti po 105 minutách v nohách končí Jevtovic, nahradí ho Rashani.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První poločas prodloužení je u konce, domácí v něm nakonec dokázali udeřit, když se hlavou prosadil Vilhjálmsson – na samém konci prvního poločasu ale mohli udeřit i hosté, jenže McGrath nakonec pálil pouze do břevna.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Wow! Tak to je velké štěstí pro domácí! Za obranou se dostal k míči nikým nehlídaný McGrath, který ho trefil z voleje parádně a orazítkoval břevno domácí brány!
105+1'
Bude se hrát ještě jedna nastavená minuta a na začátku té měli hosté přímý kop, ovšem obrana v čele s Reginiussenem dokázala míč odvrátit.
105'
Poslední minuty první půle se dohrávají, domácí drží soupeře na obranné polovině a nedovolují mu nic, co by mohlo ohrozit Hansena.
103'
Hra se hodně uklidnila, protože domácí už se nikam neženou a hlavně si hlídají náskok, Dundalk pak na vytvoření nějakého tlaku asi nemá dost sil.
102'
První poločas prodloužení se blíží ke svému konci a Dundalk se také snaží něco vymyslet, jenže centr z nohy McGratha byl přetažený a O'Donnell na něj nakonec nedosáhl.
100'
A i nadále jsou to právě domácí, kdo kontroluje hru, takže by bylo opravdu obrovské překvapení, kdyby s tím Dundalk ještě něco udělal.
98'
Rosenborg právě vstřelil branku!
Tak to tam domácím nakonec přeci jen spadlo a momentálně směřují za postupem právě oni! Hedenstad se dostal na na své straně k centru, který posadil přesně na hlavu MATTHÍASE VILHJÁLMSSONA, jenž v těžké pozici zády k bráně dokázal míč umístit přesně k tyči!
96'
Do obrovské šance s teď dostal Midtsjø, který napřáhl zpoza vápna, jeho dělovka ale minula tyčku Rogersovy branky pouze o centimetry!
95'
Pěknou akci po straně předvedl Bendtner, který se následně snažil míč procpat do vápna, ale tam byli opět pozorní obránci.
94'
Naposledy vystřídají hosté, kteří stahují svého hroťáka McMillana a nahrazují ho Ciaranem Kilduffem.
93'
I nadále jsou v akci jenom hráči Trondheimu, kteří se snaží dotlačit míč do branky, ale jejich centry jsou doposud pozornou obranou Dundalku odkopávány.
92'
Prodloužení začali s míčem na noze domácí hráči, ale to se tak nějak dalo čekat. Hned první centr Jensena byl odvrácen do autu.
91'
Začal první poločas prodloužení.
No, uvidíme tedy prodloužení – ve druhém poločase sice měli navrch domácí, kteří také měli několik šancí, ale nedokázali dostat míč do brány. Na konci mohl šokovat střelou z přímáku McMillan, jenže Hansen také nezaváhal a tak dostaneme půlhodinový přídavek.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Hraje se už nad rámec nastaveného času a je skoro jasné, že už se vůbec nic nestane, protože Dundalk drží míč daleko od své brány.
90+3'
Navíc teď se srazili dva hráči hostů a na nohy spěchat nebudou, takže tu máme ještě další zdržení vinou ošetření.
90+2'
Domácí Trondheim se sice nastěhoval před branku soupeře, vůbec se ale nemůže dostat do šance, protože Dundalk brání v jedenácti lidech.
90+1'
Nastavují se tři minuty nad rámec hrací doby – to je tedy jediný čas, který nás dělí od třiceti dalších minut. Teď zkusil střelu z úhlu Midtsjø, ovšem Rogers měl bližší tyč pohlídanou a míč vyrazil na roh.
89'
Zápas se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci a prodloužení se jeví jako čím dál jasnější varianta, jak bude tento duel rozhodnut. Ani jeden z týmů se dopředu nehrne.
87'
Dundalk se už ale zatáhl a soustředí se hlavně na obranu, domácí ovšem nejsou schopni najít nějaké okénko. Hlavně nákopy se zatím vůbec neujaly.
86'
Rosenborg není schopen si vytvořit ten závěrečný tlak, takže sledujeme hlavně přetahovanou kolem středového kruhu, kdy ani jeden z týmů nemá vyloženou převahu.
84'
Hosté znovu střídají a na poslední minuty základní hrací doby jde dolů McEleney, kterého nahradí McGrath.
83'
Šok byl blízko! Po přímém kopu mířil přesně pod břevno hostující McMillan, jenže Hansen vytáhl parádní zákrok a zachránil domácí od ostudy!
81'
Hra je navíc přerušena, protože dva hráči dostali křeče a je jasné, že hlavně hosté budou čas hodně natahovat – a že už ho moc nezbývá.
80'
A další přímák, tentokrát po faulu na Hedenstada – jenže z centru v podání Jensena vůbec nic nebylo, takže Dundalk se i nadále úspěšně brání.
78'
Momentálně se hraje hlavně ve středu pole, což naprosto vyhovuje hostům, kteří si už asi nedělají ambice na nic jiného, než prodloužení.
76'
Domácí si vykoledovali další faul a přímý kop, ovšem ani z něj nic nebylo a tak nám stále reálně začíná nabývat "hrozba" prodloužení a případných penalt.
74'
Při napadání byl až moc tvrdý Jevtovic, který dojel hostujícího Masseyho, za což vidí žlutou kartu – bek Dundalku se navíc musí nechat ošetřit.
72'
Je tu první střídání i z dílny domácí lavičky, na hřišti pro dnešek končí střelec jediné branky svého celku de Lanlay a nahradí ho Vilhjálmsson.
71'
Hra trochu upadla a domácí se teď nemohou dostat do vápna soupeře, takže se hlavně překopává střed pole a čeká se na chybu toho druhého.
69'
Po centru z přímého kopu nakonec míč přeci jen propadl až k Reginiussenovi, ovšem jeho pokus o střelu z voleje nebyl důrazný a Rogers ho sebral.
67'
Domácí se usadili na útočné polovině a nevypadá to, že by se na tom měl něco měnit – jenže všechny jejich centry obrana irského soupeře zatím v klidu odvrací.
65'
Trondheimský celek i nadále drží míč ve své moci a držení míče má určitě o hodně vyšší, jenže efekt zatím žádný – další možností bude roh po centru Melinga.
63'
Z dálky to celkem odvážně zkusil Midtsjø a jelikož střílel z velkého zákrytu, měl gólman Rogers obrovské potíže – dokázal míč stěží vyrazit na roh.
62'
Rosenborg se i nadále snaží a je o něco lepším týmem, ale není schopen prorazit obranu Dundalku – a do konce nám zbývá už jenom něco kolem půl hodiny.
60'
A je tu další žlutá karta a opět pro hosty – asi deset metrů před vápnem McEleney celkem jasně fauloval Jensena a sudí neměl jinou volbu.
59'
Hosté poprvé střídají, na hřišti končí zatím jediný napomínaný hráč Michael Duffy a nahradí ho Stephen O'Donnell.
58'
Rosenborg teď zazdil velkou šanci! Nejprve Bendtnera ve velkém úhlu zvládl vytlačit z nebezpečné pozice Rogers, aby následná přihrávka tohoto Dána před prázdnou branku jen těsně nenašla de Lanlaye!
57'
A poté zahrál proti Jensenovi velice tvrdě i Shields, tentokrát ale vyvázl bez trestu, takže domácí budou mít pouze přímák z půlky.
56'
U postranní čáry ale přeci jen proti Midtsjøvi trochu přiostřil Duffy a je prvním hráčem, který je po svém skluzu dnes napomínán.
54'
Hra se přesunula do středu pole a oba celky teď spíše čekají na svou šanci, než že by se nějak hnaly dopředu.
52'
Rosenborg stále tlačí a pochopitelně se chce vyhnout nutnosti hrát prodloužení, ovšem obrana Dundalku hraje velice dobře a zvládá se tomuto tlaku ve druhém poločase bránit.
50'
Bendtner na trávníku doběhl velice těžký míč, ale poté ho dával pod sebe nepřesně, takže irský celek měl dost času na to, aby ho dokázal odkopnout.
48'
Následně ale míč na hrací ploše velice těsně nestihl Jevtovic, takže Dundalk bude moci chvíli pozdržet hru odkopem Rogerse.
47'
Hned v úvodu poločasu se dostal do velice dobré šance Midtsjø, ovšem jeho následná střela z hrany vápna byla na poslední chvíli tečována na roh nohou kapitána Gartlanda!
46'
Máme za sebou první poločas a skóre je na jeho konci vyrovnané – navíc takovým způsobem, že by se za tohoto stavu šlo na prodloužení. Do vedení šli hosté, kteří lépe zachytili začátek zápasu – hlavou se po rohu prosadil kapitán Gartland, následně měl ještě dobrou možnost McMillan. Jenže byli to hráči Trondheimu, kteří se na konci poločasu zvedli a díky úniku de Lanlaye nakonec srovnali těsně před pauzou.
45+2'
45+2'
Běží druhá z nastavených minut a domácí se stále drží u míče, naopak Dundalk trochu vypadl z tempa a asi se těší do kabiny.
45+1'
No a z dálky za to vzal o chvíli později Jensen, jehož tvrdá přízemní rána mířila přesně k tyči, jenže gólman Rogers ji dokázal na poslední chvíli vyrazit na roh!
45'
I konec poločasu pak patří spíše domácím, kteří se drží na útočné polovině a snaží se vytěžit ještě o něco více ze svého tlaku.
43'
I když nakonec zase tolik nemusí. Domácí využívají svůj obří tlak z konce poločasu a vyrovnávají stav jak zápasu, tak dvojzápasu. Jensen si zpracoval míč parádně do běhu a následně vyslal průnikovkou YANN-ERIKA DE LANLAYE, jenž na poslední chvíli dloubl míč před Rogersem a uklidil ho k tyči!
42'
Do dobré pozice se míč ve vápně odrazil po průniku Hedenstada k Jensenovi, domácí kapitán ale z voleje poslal svoji střelu nad! Tohle ho bude hodně mrzet.
40'
Teď už se do dobré šance dostával Jevtovic, ovšem na zadní tyči k němu míč velice těsně nepropadl, protože ho na poslední chvíli odkopl Gannon.
38'
Dundalk se ale zatím zvládá poměrně zkušeně bránit, Rogers si zatím nemusel připsat pořádný zákrok.
36'
Tlak domácích sice roste, ale je jenom optický – žádné větší šance totiž nepřicházejí. Teď navíc na zemi po střetu zůstal Vemmelund a hra je přerušena kvůli ošetření.
35'
Za velkého potlesku tribun se domácí konečně dostali k dobré akci, na konci které ale de Lanlay vykličkoval z výhodné pozice a nakonec vzal zavděk střelou zablokovanou na roh.
33'
Centrovat se teď snažil sám problémový Dán Bendtner, to se mu ale moc nepovedlo a pozorný Massey dokázal míč odkopnout na roh.
32'
Norský mistr sice daleko více drží míč, což platí i teď, ale není schopen se dostat do nějaké nebezpečné akce – je to jen taková házená kolem vápna soupeře.
30'
Kousek za půlkou byl faulován Bendtner a domácí tak získali přímák, ten ovšem Jensen nerozehrál dobře a celá situaci tak vyústí pouze odkopem od branky Rogerse.
28'
Na další jedovatý centr do vápna domácích si naskakoval McMillan, ale tentokrát obrana zapracovala dobře a Skjelvik balón odkopl.
26'
Při napadání si poměrně důrazně počínal de Lanlay, který se diví tomu, že se píská faul, ovšem moc debat o tomto zákroku na Masseyho být nemůže.
25'
Rosenborg se ale není vůbec schopen dostat do nějaké kloudné akce, všechny míče domácím hráčům odskakují a je vidět, že na nich leží obrovská deka.
23'
Nebezpečný roh měli i domácí, ovšem centr Jensena nakonec dokázal ve skrumáži těl najít gólman Rogers a vyrazit ho do bezpečí.
21'
Dundalk je ale i nadále nebezpečný a z dálky to teď předvedl Shields, záložník irského mistra ovšem pálil těsně vedle.
19'
Do výtečné pozice se teď dostal na pravém křídel operující de Lanlay, který hledal zpětným pasem Bendtnera, ovšem ten na míč nakonec nedosáhl!
18'
Obrana Dundalku je zatím velice pevná a teď dokázal Vemmelund poslat pryč další míč z kopačky de Lanlaye.
17'
Domácí Trondheim je značně zaskočen a asi nečekal tak aktivní hru od podceňovaného soupeře. Na zemi teď skončil kousek za půlkou Bendtner a píská se faul proti brance Rogerse.
16'
André Hansen je hrdinou domácích! Po dalším rohovém kopu Duffyho se dostal k hlavičce McMillan, který ji umístil parádně pod břevno, Hansen ale fantastickým reflexem míč vyrazil na další roh!
15'
Ale domácí hrají zatím velice špatně – teď se dostal za obranu křídelník Duffy, který hledal stříleným centrem McMillana a jen zákrok Reginiussena zabránil další brance.
14'
Domácí se logicky snaží za zaraženého ticha tribun udeřit sami, ovšem Dundalk se stáhl ve všech hráčích dozadu a tento nápor zatím odvrací.
12'
Dundalk právě vstřelil branku!
Šok. Tak se dá jedním slovem popsat atmosféra, která teď panuje v Trondheimu! K rohovému praporku si postavil míč Duffy, který přesným centrem našel kapitána BRIANA GARTLANDA, jenž hlavičkou o zem umístil míč přesně k tyči! Gólman Hansen si na něj sice špičkami prstů sáhl, ale k ničemu mu to nebylo, do vedení tak velice překvapivě míří Dundalk.
10'
Chvíli se hrálo na útočné polovině Dundalku, jenže irský celek nebyl schopen nic vymyslet a nakonec ho presink soupeře vyhnal až na vlastní polovinu.
9'
A opět – domácí fotbalisté velice pomalu distribuují míč od vlastních stoperů, nikam se neženou a soustředí se hlavně na to, aby svému sokovi nenabídli šanci na nebezpečný kontr.
7'
Dobrou akci středem pole táhl domácí Konradsen, průnik tohoto záložníka ale zastavil čistě kousek před vápnem pozorný Mountney. Nakonec norský tým získal alespoň roh.
6'
Zatím se hraje spíše opatrný fotbal, oba celky se snaží hlavně nedělat chyby – momentálně tak sledujeme velice pomalou rozehrávku domácího Rosenborgu.
4'
Domácí Trondheim měl k dispozici přímý kop, který ale Hedenstad zahrál přímo do prvního bránícího hráče, takže irský celek se v pohodě ubránil.
2'
Dundalk už na začátku zápasu ukázal, že rozhodně nebude hrát celou dobu zataženě – individuální průnik zkusil středem pole McEleney, ale nakonec narazil na bloky Skjelvika.
1'

Rosenborg BK: Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Skjelvik, Meling – Jensen (C), Konradsen, Midtsjø – de Lanlay, Bendtner, Jevtovic
Náhradníci: Østbø – Rasmussen, Vilhjálmsson, Bjørdal, Rashani, Gersbach, Lundemo

Dundalk FC: Rogers – Gannon, Vemmelund, Gartland (C), Massey – Mountney, Shields, Benson – McEleney, McMillan, Duffy
Náhradníci: Sava – Barrett, O'Donnell, McGrath, Hoare, Kilduff, Connolly

Rozhodčí: Agajev – Zejnalov, Mammadov (všichni Azerbajdžán).
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu 2. předkola Ligy mistrů, kde se proti sobě postaví celky Rosenborgu Trondheim a Dundalku FC!

Domácí Rosenborg BK vstoupil do své pouti až v tomto druhém předkole a určitě si bude dávat za cíl postup dál – protože proti Dundalku je právě norský mistr favoritem. V Norsku se liga hraje systémem jaro-podzim, takže už je v plném proudu i nová sezóna a v té je zatím celek z Trondheimu taktéž na prvním místě, když za 17 zápasů vybojoval už 35 bodů. V prvním zápase v Irsku dokázal vstřelit důležitou venkovní branku zásluhou stopera Reginiussena a tak doma jednoznačně půjde za postupem.

Hostující Dundalk, tedy úřadující irský mistr, nemá moc velké šance na postup, ale domácí remíza mu dává přeci jen nějakou naději do odvety – byť hrát 1:1 doma v prvním zápase moc výhodné není. Irský tým poslal do vedení McMillan, jenže Dundalk vedení neudržel – v domácí soutěži, která se taktéž hraje systémem jaro-podzim, je zatím na druhém místě za suverénním Corkem City. Dundalk získal za 22 zápasů 46 bodů a do tohoto duelu tak jde v relativně dobré formě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.