Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  BATE Borisov : HJK Helsinki - 25. července 2018   19:00

BATE Borisov
0:0
(0:0)
HJK Helsinki
Ščerbitskij – Rios, Filipović, Filipenko, Volodko M. – Baga, Dragun, Ivanić – Skavyš (65. Hleb), Signěvič, Stasevič (C)
Čičkan – Jablonskij, Berezkin, Hleb, Tuominen, Škurdjuk, Muchamedov
Marco Di Bello – Alessandro Costanzo, Giorgio Peretti
Borisov Arena, Borisov
Rudakov – Rafinha (C), Obilor, Patronen, O'Shaughnessy – Riski (70. Alho), Annan, Yaghoubi, Dahlström, Mensah (89. Sumusalo) – Klauss (85. Chrisantus)
Uusitalo – Alho, Peiponen, Sumusalo, Banza, Chrisantus, Ollikainen

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:6.
Je dobojováno a gólu jsme se v tomto zápase nakonec nedočkali. BATE nedokázalo navázat na první poločas a v tom druhém se do brankových příležitostí vůbec nedostalo. Hosté se naopak dále soustředili na obranu, a po bezbrankovém výsledku tak mohou být o něco spokojenější než jejich soupeř.
90+6'
90+5'
Žlutou kartu dostává Annan (HJK Helsinki).
90+4'
Po hlavičkovém souboji s Filipenkem zůstal na hrací ploše ležet Patronen. V tomto případě se ale spíše jedná o šetření času pro HJK.
90+3'
Rudakov znovu vyběhl ze své brány a opět se mu povedlo balon vyrazit. Ruský gólman ve službách Helsinek dnes podává velmi kvalitní výkon.
90+2'
Domácí se snaží ještě něco vymyslet směrem dopředu, avšak ve druhé pětačtyřicetiminutovce jsou žlutí zcela bezzubí.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90'
Signěvič sice prodloužil Hlebův pas za sebe, jenže tam se nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů. Míč navíc doputoval až k Rudakovovi, jenž už s rozehrávkou příliš nespěchá.
89'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Mensah, přichází Sumusalo.
88'
Rudakov nyní vyběhl hodně daleko ze své svatyně, avšak risk se mu nakonec vyplatil, neboť dokázal vyboxovat centr směřující na volného Hleba.
87'
Chrisantus se hnal za dlouhým pasem Obilora, ovšem Filipović ho dobře odblokoval tělem a balon doputoval do zámezí, Ščerbitskij bude vykopávat od brány.
86'
A další neúspěšná akce Mensaha, tentokráte ghanského rychlíka o balon připravil stoper BATE Filipenko.
85'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Klauss, přichází Chrisantus.
84'
Mensah se dnes již poněkolikáté chtěl prosmýknout po levé lajně, ale Rios byl při bránění pozorný a hostujícího hráče k ničemu nepustil.
83'
Volodkova rána zpoza vápna vypadala poměrně nebezpečně, avšak Rudakov si s ní v pohodě poradil.
81'
Po nepříjemném souboji zůstali na trávníku ležet Dragun a Dahlströmem. Po chvilce stráveném na hrací ploše ale oba borci vstávají a vypadá to, že bude v jejich silách dnešní zápas dohrát.
80'
Klauss napadal rozehrávku Borisova a málem i vybojoval balon, ale Filipović nakonec dokázal tuto situaci vyřešit.
79'
Z toho ale nic nevzniklo a naopak do brejku se vydali domácí. Jejich akci táhl Hleb, ke kterému se ale stačil vrátit Rafinha, jenž mu balon ukopl od nohy.
78'
Mensahova nabídka z levé strany byla zblokována, roh si vyzkouší také hráči v modrých dresech.
77'
Baga poslal svůj centr na přední tyč, jenže tam si vše pohlídal Annan, jenž odhlavičkoval míč daleko od Rudakovovy brány.
76'
Po rozehrání volného přímého kopu BATE se sice nikdo ve žlutém k hlavičce nedostal, avšak tím posledním, kde se dotkl balonu, byl Dahlström, a proto budou mít domácí roh.
75'
Žlutou kartu dostává O'Shaughnessy (HJK Helsinki).
74'
Obilor byl pod tlakem Hleba, a proto raději poslal dopředu dlouhý nákop. Ten ale skončil pouze u Draguna, takže domácí budou moci dál kombinovat.
73'
Nyní sledujeme poněkud nudnější pasáž hry, kdy se ani jeden z celků do útoku příliš nežene. Doufejme, že se to ještě změní.
72'
Po centru z pravé strany se málem ke střele dostal Klauss, ale v těžké pozici nakonec nedokázal balon trefit.
71'
Klauss se zbavil svého strážce a mohl postupovat dopředu, ale Baga jej poslal k zemi, čímž mu šanci zhatil.
70'
Střídání v týmu HJK Helsinki: ze hřiště odchází Riski, přichází Alho.
69'
K další ráně ze střední vzdálenosti se odhodlal Dragun, ovšem tomu střela vůbec nesedla a Rudakov mohl zůstat v klidu.
68'
Na trávníku nyní zůstal ležet jeden o hráčů Helsinek. Ten je po krátkém ošetření odnášen na nosítkách a je téměř jisté, že se bude muset střídat.
67'
Ivanić se o pár chvil později dostal ke střele z hranice pokutového území, ale rána mu příliš nesedla a balon o pořádný kus minul hostující bránu.
66'
Mensah roztáhl hru doprava na Riskiho, jenže ten vůbec nešel proti balonu a nakonec jej skluzem vypíchl Ivanić.
65'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Skavyš, přichází Hleb.
64'
Hra je nyní plná nepřesností, což se nelíbí domácím fanouškům, kteří dávají svou nespokojenost najevo hlasitým pískotem.
63'
Rafinha kroutil svůj centr na zadní tyč, kam si nabíhal Klauss. Brazilský útočník se velmi snažil, avšak na balon nakonec nedosáhl.
62'
Žlutou kartu dostává Signěvič (BATE Borisov).
Žlutou kartu dostává Obilor (HJK Helsinki).
61'
Po stříleném centru Annana se ke střele prodral Mensah, ovšem ani on nedokázal změnit stav dnešního zápasu.
60'
Hosté se málem prosadili po rychlém protiútoku. Riski poslal balon pod sebe na Klausse, jehož střelu vyrazil Ščerbitskij konečky prstů na roh.
59'
Domácí se opět snaží zmáčknout svého soupeře na jeho vlastní polovině, avšak obrana Helsinek zatím funguje jako dobře promazaný stroj.
58'
Volodko chyboval rozehrávce, a jelikož nechtěl, aby se modří hnali dopředu, stáhl k zemi Riskiho. Je jen s podivem, že hlavní sudí nevytáhl žlutou kartu.
57'
Stasevič se málem dostal do samostatného úniku, ovšem nakonec mu balon od nohy odkopl Rafinha.
55'
Ghanský fotbalista je již na nohou a míří za postranní čáru, kde bude pokračovat jeho ošetření. Z výrazu samotného hráče ale lze vydedukovat, že by mělo být vše v pořádku.
54'
Po tvrdém souboji s Riosem zůstal na hrací ploše ležet Mensah, ke kterému ihned míří lékařský tým hostů. Nutno ovšem dodat, že zákrok domácího obránce byl v souladu s pravidly.
53'
Po rozehrání dalšího rohu BATE hlavičkoval Dragun, ale jeho zakončení zblokoval Patronen, jenž balon následně i odkopl do bezpečí.
52'
Skavyš poslal do vápna dobrý centr, ale před nabíhajícím si Signěvičem jej s vypětím všech sil odvrátil Obilor.
51'
Po rohovém kopu se balon dostal k Filipenkovi, ovšem jeho zakončení hlavou v krkolomné pozici minulo pravou tyč hostující svatyně.
50'
Dragun se prokličkoval až na hranici pokutového území, odkud vyslal tvrdou ránu na Rudakova. Ten ale jeho střelu viděl a vyrazil míč na roh.
49'
Riski nyní musel spěchat do obrany, neboť poté, co přišel o míč, se do útoku hnal Ivanić. Fotbalista Helsinek ale celou situaci zvládl a dobrým obranným skluzem získal balon zpět.
48'
Hosté se nyní snaží kombinovat na útočné polovině a dostat svého soupeře pod tlak, ale zatím se jim to příliš nedaří.
47'
Za dlouhým pasem Rafinhy se hnal Klauss. Ten byl sice u balonu později než Filipenko, avšak nakonec svou aktivitou donutil domácího stopera odehrát balon do autu.
46'
Ani jeden z trenérů neudělal během přestávky žádnou změnu v sestavě. Doufejme, že ve druhé půli budeme svědky nějakého gólu.
46'
Nad rámec úvodní pětačtyřicetiminutovky nebyla nastavena ani minuta, a hráči tak odcházejí do kabin za bezbrankového stavu. V prvním poločase byli přeci jen o něco aktivnější hráči Borisova, kteří si vypracovali pár zajímavých šancí. Tu největší měl ve 22. minutě Baga, jenž však trefil pouze břevno. Hosté se poté sice malinko osmělili, ale ani nedokázali soupeřova gólmana překonat.
45'
45'
Hosté se málem před koncem prvního poločasu dostali do vedení. Yaghoubi svou střelou sice trefil svého spoluhráče Klausse, ovšem od něho se balon odrazil do protipohybu Ščerbitského a nakonec jen o kousek minul domácí bránu.
44'
Po špatné rozehrávce Obilora se mohl do akce hnát Signěvič, ale Annan ho o balon připravil, a napravil tak chybu svého spoluhráče
43'
Modří se momentálně nikam neženou a spíše vyčkávají, zda se v obraně BATE neotevře nějaké okénko.
42'
Hosté se v posledních minutách malinko osmělili a nyní to jsou právě hráči HJK, kteří diktují tempo hry.
41'
Skavyš napadal rozehrávku Helsinek, ovšem v souboji s Patronenem to poněkud přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul.
40'
Rafinha dlouho váhal s rozehrávkou a nakonec se mu to vymstilo, neboť Signěvič mu balon odebral a následně jej předal volnému Dragunovi.
39'
Po dlouhém autu O'Shaughnessyho se k hlavičce dostal Klauss, ale jeho zakončení nebylo vůbec přesné, a Ščerbitskij tak mohl zůstat v klidu.
38'
Baga se prezentoval dravým průnikem po pravé straně, který zakončil centrem do vápna. Ten směřoval do dobrého prostoru, ale Rudakov dokázal míč vyboxovat mimo vápno.
37'
Na Riskiho centr si naskočil Obilor, ovšem jeho zakončení hlavou se mezi tři tyče nevešlo.
36'
Po něm se sice nic nestalo, avšak modří dál kombinovali okolo pokutového území Borisova a nakonec budou mít k dispozici rohový kop.
35'
Dragun byl v souboji Annanem až příliš aktivní a nakonec je mu odpískán faul, bude z toho volný přímý kop pro hosty.
34'
Mensah se chtěl protáhnout po levém křídle, ale dobrou práci v obraně předvedl Rios, jenž ghanského fotbalistu ve službách Helsinek vytlačil i s balonem ze hřiště.
33'
Signěvič si nabíhal za obranu na pas Draguna, jenže ten byl příliš dlouhý a míč nakonec doputoval až k nohám brankáře Rudakova.
32'
Domácí zatím dnešnímu zápasu zcela dominují a svého soupeře téměř vůbec nepouští k míči. Dočkáme se branky ještě v první poločase?
31'
Klauss nejprve vybojoval balon a následně byl ještě faulován, takže modří budou moci v klidu rozehrávat a obrana dostane alespoň několik desítek sekund na odpočinek.
30'
Volodko chtěl přenést hru na pravou stranu na Riose, avšak přihrávka se mu vůbec nepovedla a míč skončil až za postranní čárou. Hosté tak získali balon zcela zadarmo.
29'
Hosté mohli jít následně do rychlého protiútoku, ale jejich akci přerušil faulem na půlce hřiště vracející se Dragun, jemuž sudí Gil nyní velmi důrazně domlouvá.
28'
Skavyš hledal svým centem nabíhajícího si Ivaniće, ale ten byl dobře pokryt Yaghoubim a do zakončení se neprodral.
27'
Obilor se dostal pod tlak napadajícího Skavyše a nakonec mu nezbylo nic jiného než nakopnout balon dopředu, kde jej pro sebe získal Baga.
26'
Volodko si navedl míč na pravačku a poté se pokoušel obstřelit Rudakova, avšak ten si jeho střelu pohlídal a balon lapil do svých rukavic.
25'
Modří jsou zatím velmi pasivní co se týče napadání, všech jedenáct hráčů Helsinek se totiž nachází na vlastní polovině, kde čekají, co jejich soupeř předvede.
24'
Stasevič se pokusil překvapit Rudakova přízemní střelou, ovšem ta zamířila přesně doprostřed a hostující gólman s ní neměl žádné potíže.
23'
Akce Borisova ještě pokračovala a Ivanić byl těsně před šestnáctkou faulován, bude z toho standardní situace pro BATE z velmi zajímavé pozice.
22'
Dragun vybojoval balon a poté jej předložil Bagovi, který tvrdou ranou zpoza šestnáctky orazítkoval břevno!
20'
Rudakov podběhl centr Riose a nakonec mohl být rád, že Signěvič hlavou netrefil odkrytou bránu Helsinek.
19'
Baga se málem dostal do slibné šance, avšak Rafinha předvedl parádní obranný zákrok a domácího hráče dál nepustil.
18'
Hosté se nyní pokouší malinko uklidnit hru a obránci si momentálně přihrávají balon na vlastní polovině.
17'
Po menších zmatcích před vápnem Helsinek se míč dostal k Dragunovi, který poslal na Rudakova střelu z voleje. Ruský brankář ve službách HJK ale mohl zůstat v klidu, protože míč zamířil vysoko nad bránu.
16'
Volodko se po lehkém kontaktu s Riskim poroučel k zemi a hráči BATE se dožadovali odpískání faulu, ovšem píšťalka sudího zůstala němá.
15'
Hosté zahrávali standardní situaci, po níž se k hlavičce dostal Patronen. Ten byl ale tísněn Filipenkem a jeho zakončení v klidu zlikvidoval gólman domácích Ščerbitskij.
14'
Volodko našel svým centrem hlavu Signěviče, ale ten byl v mírném záklonu, a proto jeho zakončení nemělo potřebou přesnost.
13'
BATE se snaží obranu modrých překonat postupnou kombinací a naopak hosté se soustředí výhradně na rychlé brejky. Uvidíme, která taktika bude dnes úspěšnější.
12'
Klauss si zabíhal za obranu na kolmici Dahlströma, ale Ščerbitskij včas vyběhl ze své svatyně a míč si uzmul pro sebe.
11'
Na pravé straně si na dlouhý pas Annana nabíhal Riski, jenže přihrávka byla příliš tvrdá a finský záložník nedokázal balon zachytit na hrací ploše.
10'
Domácí napadali rozehrávku HJK a nakonec to neslo ovoce, Obilor totiž pod tlakem zahrál balon do zámezí.
9'
Nyní už se Mensah dostal k centru, jenže ten se mu vůbec nepovedl a Klauss neměl šanci na něj dosáhnout.
8'
Mensah se chtěl prosmýknout okolo Riose, avšak ten byl při bránění pozorný a nepustil hostujícího křídelníka dál.
7'
Baga chtěl ihned po zisku balonu přejít do útoku, ale postrádal podporu protihráčů, takže raději zvolil zpětnou nahrávku na Patronena.
6'
Klauss se dostal sprinterského souboje s Filipenkem, ve kterém nakonec měl sice navrch, jenže dle názoru sudího si pomáhal nedovoleným způsobem, a proto mu byl odpískán faul.
5'
První velká šance zápasu! Stasevič dostal výbornou přihrávku proti noze a z hranice vápna vypálil na Rudakova. Ten měl v této chvíli veliké štěstí, jelikož tvrdá rána domácího kapitána jen těsně minula jeho bránu.
4'
Signěvič si dobře zpracoval Riosovu přihrávku a poté postupoval k vápnu Helsinek. Ke střele se ale nakonec nedostal, neboť Rafinha ho odzbrojil včasným skluzem.
3'
Hosté nyní chybovali v rozehrávce a nakonec musel Patronen faulovat Ivaniće. BATE bude moci v klidu rozehrávat.
2'
První dlouhý nákop Obilora mířil na Klausse, ovšem ten byl předskočen Filipenkem, který odhlavičkoval balon do zámezí.
1'
Hlavní sudí Pawel Gil poprvé foukl do píšťalky, zápas může začít! Úvodního výkopu se ujali hráči Helsinek, kteří dnes nastupují v modro-bílých dresech. Jejich soupeř naopak zvolil žlutou sadu.
1'

BATE Borisov: Ščerbitskij – Rios, Filipović, Filipenko, Volodko M. – Baga, Dragun, Ivanić – Skavyš, Signěvič, Stasevič (C)
Náhradníci: Čičkan – Jablonskij, Berezkin, Hleb, Tuominen, Škurdjuk, Muchamedov

HJK Helsinki: Rudakov – Rafinha (C), Obilor, Patronen, O'Shaughnessy – Riski, Annan, Yaghoubi, Dahlström, Mensah – Klauss
Náhradníci: Uusitalo – Alho, Peiponen, Sumusalo, Banza, Chrisantus, Ollikainen

Rozhodčí: Marco Di Bello – Alessandro Costanzo, Giorgio Peretti.

Také tým z hlavního města Finska se v minulém ročníku radoval ze zisku mistrovského titulu. Ten HJK získalo zcela zaslouženě a po závěrečném kole mělo na druhé Kuopio dvacetibodový náskok. Letos si parta okolo kapitána Rafinhy jde tvrdě za obhajobou a po devatenácti odehraných kolech vévodí nejvyšší finské soutěži. Helsinky se představily v předkole Ligy mistrů i loni, avšak po postupu přes soupeře z Walesu padly s makedonským Tetovem.

Běloruský celek se do bojů o místenku v milionářské soutěži dostal díky zisku titulu v nejvyšší domácí soutěži, ve které se jen díky lepšímu skóre umístil na úplném čele tabulky. Loni se BATE představilo také v Evropské lize, ovšem v nabité skupině získalo pouze pět bodů a na postup do vyřazovací části to nestačilo. Borisovští budou určitě chtít navázat na skvělé výkony v lize. Ta má za sebou už sedmnáct odehraných kol a svěřenci trenéra Bahy se vyhřívají na prvním místě s poměrně solidním sedmibodovým náskokem na druhý Minsk.
Hezký středeční večer přeji všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Kvalifikace Ligy mistrů se pomalu dostává do těch nejzajímavějších bojů a tento týden jsou na programu již druhá předkola. My se v tomto online přenosu zaměříme na duel, ve kterém BATE Borisov vyzve HJK Helsinki. Úvodní výkop je naplánován na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.