Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  CZ Bělehrad : FK Sūduva - 24. července 2018   20:30

CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
23' Ebecilio  • 35' Radonjič  • 58' Radonjič
3:0
(2:0)
FK Sūduva
FK Sūduva
CZ Bělehrad
Borjan – Stojkovič, Savič (C), Degenek, Rodič – Jovičič, Ebecilio (64. Jevtovič), Krstičič (37. Jovančič) – Milič, Radonjič (78. Gobeljič) – Nabouhane
Popovič – Meleg, Pavkov, Babič, Jovančič, Jevtovič, Gobeljič
Dankert – Häcker, Gittelmann (všichni GER)
Stadion Rajka Mitiće, Bělehrad
FK Sūduva
Kardum – Švrljuga, Leimonas, Jankauskas (C), Živanovič, Slavickas – Acevedo, Matulevičius (80. Gajdučik), Verbickas – Topčagič (8. Věževičius), Cicilia
Aleksandrov-Ridley – Činikas, Gajdučik, Isoda, Finkler, Dybal, Věževičius

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 3:2. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:12.
Naprosto jasná záležitost pro CZ Bělehrad. Suduva se nedostala do větší šance a před odvetou je v těžké pozici. Domácí dominovali. Dvakrát se prosadil Radonjič, přičemž jednou krásně do horního rohu branky, jednu trefu přidal Ebecilio na zadní tyč. Crvena Zvezda tohle utkání opanovala. A to ještě v závěru zahodil velkou šanci Milič. I on odehrál dnes velice dobrý zápas a patřil k nejlepším na hřišti. Srbský celek tak má nakročeno do třetího předkola Ligy mistrů.
90+3'
90+3'
Vynikající Kardum! Milič po sklepnutí spoluhráče zakončoval z osy hřiště z jedničky pravačkou do pravé části branky, ale tam skočil hostující brankář a připsal si zákrok rukama.
90+2'
Savič a Degenek natáhli ve středovém kruhu tuto dlouhou kombinaci.
90+2'
Domácí jako kdyby na polovině hřiště chtěli dohrát tento zápas a už nepřipustit žádné větší nebezpečí před Borjanem.
90+1'
Balón se po rohu Jevtoviče vrátil až k nohám Borjana.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Gobeljič se stříleným centrem zprava zasloužil o roh.
90'
Jevtovič posílal zajímavý míč pravačkou na malé vápno, ale tam zasáhl hlavou bránící hráč.
89'
Stojkovič byl postrčený na pravé straně Slavickasem, standardní situace proti hostům u vápna litevského celku.
89'
Švrljuga se na pravé straně nedohodl se spoluhráčem a reagovat tak může Stojkovič.
88'
Cicilia se natahoval po míči na levé straně marně a vykopávat tak bude zprava Borjan.
87'
Po souboji s Ciciliou vidí žlutou kartu domácí Jovičič za držení dresu.
87'
Švrljuga svedl vítězný souboj s Jevtovičem, ale hostům nevyšel přechod do útoku.
86'
Švrjluga přihrával na pravou stranu Věževičiusovi, ale ten zezadu fauloval Rodiče.
86'
Hosté působí odevzdaným dojmem.
85'
Nevynucená domácí chyba daruje hostům autové vhazování zprava pro Švrljugu.
85'
Stojkovič, Savič a Jovičič rozehrávali z poloviny hřiště. Po několika nahrávkách přišel útok po pravé straně.
84'
Zajímavý centr zprava od Stojkoviče, ale Milič na bližší tyči zakončit nedokázal a balón poté skončil vedle vzdálenější brankové konstrukce.
83'
Domácí kombinace na polovině hřiště, balón si vyměňuje Savič se Stojkovičem a ještě jedním hráčem.
83'
Cicilia si nerozuměl se spoluhráčem na ose hrací plochy, ale útočit ještě bude zleva Slavickas.
82'
Švrjluga vyhrál souboj s Rodičem a ujme se autového vhazování z pravé strany u svého vápna.
81'
Sledujeme domácí postupný útok, ale zatím je snaha o rozpohybování hostující obrany k ničemu.
80'
Dobrá práce Saviče se Stojkovičem na hranici velkého vápna, výkop pro Borjana.
80'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Matulevičius, přichází Gajdučik.
79'
Tři centry Jevtoviče, ale Kardum se s balónem vůbec nesetkal.
78'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Radonjič, přichází Gobejlič.
78'
Nabouhane poslal centr levačkou k první tyči a bránící hráč jej hlavou srazil na roh.
77'
Sázka na jistotu ze strany domácích, Savič a Stojkovič se na pravé straně nikam nehnali.
76'
Litevský tím po levé straně vrátil balón domácím. Ti tou dobou chystají střídání.
75'
Kardum je na nohou...Vypadá to, že dnešní utkání by měl dochytat.
74'
Kardum má problémy s pravým stehenním svalem a hrát se (zase) chvíli nebude.
73'
Stojkovičův centr zprava nemohl na vzdálenější tyči zpracovat Rodič, balón dopadl za branku hostů.
73'
Tohle utkání nemá nějaké zázračné tempo.
72'
Domácí hráč je odváděný mimo hrací plochu, Crvena Zvezda bude malý moment hrát o desíti.
71'
Jovičič se chytá za levou nohu a bude ošetřován.
70'
Švrljuga vzal aut a při následném centru do vápna byl nejistý Borjan. Jenže nikdo z hostů nedorážel.
69'
Domácí tolik nestřílí v posledních minutách. Každopádně, jsou aktivnější a svého soupeře k ničemu nepouští.
69'
Jovičičovu střelu z pravé strany zablokoval bránící hráče, ale vhazovat bude Stojkovič.
68'
Stojkovič a Milič připravili domácím roh z pravé strany.
68'
Stojkovič spolupracoval na pravé straně s Jovtovičem, ale míč se posléze pouze vrátil na půli k Savičovi.
67'
Při rozehrávce Stojkoviče se Savičem hosté vůbec nepresují a jsou zatažení na polovině hřiště.
66'
Sudí viděl faul na Stojkoviče na pravé straně a domácí obránce se rozhodl pro rozehrávku nakrátko.
65'
Nabouhane vyslal levačkou přetažený míč na druhou tyč, tam si marně sbíhal Rodič.
65'
Roh zprava pro domácí tým.
64'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Ebecilio, přichází Jovtovič.
63'
Cicilia není nebezpečný pro domácí. A to dal v prvním zápase proti Apoelu hattrick za necelých dvacet minut. Dnes o něm vůbec nevíme.
62'
Cicilia si odvedl své, ale na pravé straně nedosáhl Věževičius na míč ve skluzu. U něho byly dříve ruce Borjana ve velkém vápně.
61'
Domácí udělali faul na hostující polovině, rozehrával tak Jankauskas.
61'
Acevedo umístil standardku zprava k bližší tyči, ale Kardum zasahovat nemusel.
60'
Hosté totiž za necelou hodinu hry absolutně nic nevymysleli a domácí zřejmě přidají další branky.
59'
Vzhledem k hernímu projevu obou mužstev by domácí neměli mít problém postoupit.
58'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Tak tohle byla nádhera! NEMANJA RADONJIČ předčil bránícího Švrljugu, navedl si míč na střed na pravačku a vymetl pravý horní roh branky ze svého pohledu.
57'
Jovančič z levé části vápna trefil pouze padajícího soupeře.
56'
Kardum se balónu vůbec nedotkl a domácí nikterak nezahrozili před brankou soupeře.
56'
Faul na Jovančiče na levé straně dává domácím standardní situaci. O nedovolený zákrok se postaral Acevedo.
55'
Stojkovič centroval zprava na zadní tyč do malého vápna, kde si pro balón vyskočil Kardum.
54'
Živanovič nastavil tělo před protihráče, ale útok po levé straně poté netrval dlouho.
54'
Opět dlouhá souhra domácích a hosté se nemohli dostat k míči.
53'
Věževičius je v pořádku a může pokračovat v zápase.
53'
Věževičius se drží za obličej a hosté zakopli míč mimo hrací plochu.
52'
Věževičius si na pravé straně ohodil Degeneka, ale vzápětí napálil z velkého vápna pouze boční síť.
51'
Stojkovič vhodil míč zprava a vzápětí kombinuje Degenek se spoluhráči na hranici středového kruhu.
50'
Degenek sice propadl na ose hřiště, ale domácí i tak dokázali zastavit útok po pravé straně.
50'
Domácí kontrolují hru v prvních minutách druhého dějství, ale Kardum je bez zásahu.
49'
Nabouhane byl na balonu v úvodu útoku, nakonec zleva nepřišel ani centr před Karduma.
48'
Cicilia měl míč na noze na pravé straně až přiletěl centr na hranu malého vápna, kde byl Borjan a jeho ruce.
47'
Nevypadalo to vůbec zle, ale Nabouhane se ukličkoval v levé polovině vápna. Vykopávat bude Kardum od své branky.
47'
Pískáno je proti hostům, Savič a Stojkovič si narazili míč na pravé straně.
46'
Savič odehrál míč hlavou na pozici stopera, ale vzápětí mají výhodu útoku hosté, konkrétně Slavickas.
46'
První poločas rozhodně byl zajímavý. Bylo se nač dívat. Suduva zatím vůbec nemá nárok a Crvena Zvezda jasně dominuje. Hosté si nevytvořili větší šanci a Borjan se nudí. Domácí celek má velkou převahu na držení míče. Je hodně trpělivý při svém útoku. Velice dobře hraje na levé straně Radonjič. Tak či onak – rozdíl mezi oběma týmy je celkem znatelný a vypadá to, že si domácí připraví dobrou pozici do odvety v Litvě.
45+4'
45+3'
Borjan ještě rozehrál na pravou stranu a rozehrával se svými obránci.
45+2'
Stojkovič napálil z pravé strany Slavickase do obličeje. Ten se dokázal zvednout z hrací plochy po krátkém přerušení.
45+2'
Zatímco v Bělehradu prší, tak může Švrljuga vhazovat z pravé strany z poloviny hřiště.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45+1'
Domácí mužstvo je nyní sevřené, ale Borjan zatím ani nezasahoval.
45'
Domácí celek vše ustál na první tyči a balón už je mimo vápno favorita zápasu.
45'
Švrljuga si bere míč a chystá dlouhý aut zprava.
44'
Při nahrávce zprava si na střed do druhé vlny naběhl Ebecilio. Ale zradil jej první dotek s míčem, vše už poté ve vápně kontrolovaly ruce Karduma.
44'
Hraje se nyní na polovině hřiště a jsou to hosté, kdo běhá bez míče.
43'
Radonjič pomohl spoluhráčům s rozehrávkou a po pravé straně pokračoval vzápětí Stojkovič.
42'
Hosté zapojili do rozehrávky Karduma a ten pod tlakem poté poslal míč na levou stranu, kde vládli domácí.
42'
Nabouhane levačkou přes pět hráčů ve zdi střílel pod horní tyč, ale tam nastavil Kardum rukavice.
41'
Hlavní rozhodčí postřehl faul Věževičiuse a uvidíme volný přímý kop zprava. Kardum už staví zeď.
41'
Rodič centroval zleva pouze na hlavu protihráče.
40'
Rodič vhazoval zleva a domácí poté (opět) kombinovali i s Radonjičem.
40'
Stojkovič podržel míč na pravé straně, ale zvolil naprostou jistotu, tedy souhru s Degenekem a Savičem na polovině hřiště.
39'
Křižná nahrávka Jovančiče neprošla na pravou stranu ke spoluhráči.
38'
Savič našel na pravé straně Stojkovič. V následném závěru byl agilní Radonjič, ale svůj centr přetáhl.
37'
Těžko říci, co stálo za stažením Krstičiče. Nevypadalo to na zdravotní problémy. Domácí fotbalista nebyl ani ošetřovaný.
37'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Krstičič, přichází Jovančič.
35'
Rychlou souhru začal Jovičič nahrávkou do pravé poloviny vápna ke Stojkovič. Po následné přihrávce pod sebe nastřelil Milič ve skluzu krátkou tyč. Odražený balón však nasměroval NEMANJA RADONJIČ pod víko.
34'
Stojkovič byl poslaný k zemi Věževičiusem na pravé straně, domácí zvolili postupný útok.
34'
Věževičius to zkoušel po levé straně, ale Stojkovič jej dobře stínoval a hosté už posléze nezakončili na Borjana.
33'
Věževičius na první tyči pouze prodloužil balón hlavou do rukavic Borjana.
33'
Po obranném zákroku Saviče disponuje Slavickas autem zleva.
32'
Cicilia faulovaný na pravé straně, hrát se bude proti domácím. Ale Borjan může být zatím zcela v klidu.
31'
Zákrok na hranici pravidel, ale rozhodčí nechal hru plynout a tentokráte se hosté brání.
31'
Centr zprava lízl na přední tyči kopačku Jankauskase a hosté pospíchají před Borjana.
30'
Degenek zůstal zcela schovaný v levé části šestnáctky, ale jeho hlava usměrnila míč vedle dlouhé tyče.
30'
Radonjič běžel po levé straně a skluz Švrljugy znamená roh pro domácí.
30'
Na střely vede domácí celek poměrem 5:1.
29'
Švrjluga si na pravé straně vyměnil míč se spoluhráčem, jenže minul delší dolní roh branky.
29'
Degenek fauloval zezadu na půli, následovala hostující rozehrávka nakrátko.
28'
Chabý nákop domácích a rozehrávky nohama se tak chopil Kardum z pravé strany.
27'
Nahrávku přes střed na Ciciliu přečetl stoper domácích.
27'
Domácí mají celkem výraznou převahu na držení míče. To je poměrně zřejmé.
26'
Domácí vsadili na sérii krátkých nahrávek na polovině hřiště se Savičem či Jovičičem.
25'
Tvrdý skluz Ebecilia na Jankauskase na hostující polovině, tady se mohla udělovat karta.
25'
Domácí vedou zcela zaslouženě a nyní kombinují na polovině hřiště i se Savičem.
23'
Roh rozehraný po pravé ruce Karduma nakrátko. Posléze se míč přesunul na levou stranu těsně za vápno. Nabouhane totiž přihrál pod sebe. Načež pravačka LORENZA EBECILIA trefila vzdálenější dolní roh branky. Balón ještě skočil těsně před hostujícím brankářem. 1:0.
22'
Radonjič na levé straně si položil prvního hráče, posléze mu Leimonas ve velkém vápně vypíchl míč a zajistil tak domácím roh.
22'
Fanoušci CZ Bělehrad nyní pějí své chorály, ale zatím fandí zcela v rámci fair-play.
21'
Borjan vyběhl daleko z branky a narval míč na levou stranu do zámezí.
21'
Po autu Švrljugy měl útok hostů po pravé straně jepičí život a kontruje tak po levém křídle rozběhnutý Radonjič.
20'
Radonjič šel na levé straně do dvou hráčů a neprosadil se. Navíc sudí ukazuje, že útočit bude hostující celek.
20'
Viděli jsme ztrátu Aceveda na pravé straně a hosté jsou zase pod tlakem v době, kdy je na balonu Jovičič.
19'
Hosté jsou zatím směrem dopředu nuloví.
18'
Krstičič se na středu hlásil o balón marně, každopádně zleva vypálil Radonjič těsně vedle kratšího dolního rohu branky.
18'
Ebecilio tvořil hru na levé straně až vystřelil na přední tyč do rukou Karduma.
17'
Postupný útok hostů po levé straně je po hlavičkovém souboji přerušený, aut proti domácím.
17'
Domácím je pískaný ofsajd při nahrávce do pravé poloviny vápna. Rozehrávka pro pravačku Karduma.
16'
Lepším dojmem zatím působí domácí celek, který navíc v posledních minutách přitápí pod tlakem.
16'
Míč doletěl pravačkou na druhou tyč pouze na hlavu jednoho z hostů.
16'
Tlak domácích trvá a díky Jovičičovi na levé straně se kope roh. U míče Ebecilio.
15'
Kardum vyboxoval míč,. Ten vrátil do ohně zleva Jovičič, ale hosté odvrátili hrozbu.
15'
Centr zprava srazil Jankauskas ve skluzu na roh.
14'
Milič si kryl míč na pravé straně odpoutal se od protihráče, ale poté nezpracoval rychlý pas od Krstitiče ve velkém vápně.
14'
Věževičius se na pravé straně provinil útočným faulem a domácí sáhli ke krátké rozehrávce.
13'
Rodičův souboj na levé straně s bránícím hráčem roh nepřinesl, Kardum zavelel k rozehře nakrátko.
13'
Rodičovi je nabídnutý aut poté, co hosté v pravé části hrací plochy odevzdali balón soupeři.
12'
Vynikající Verbickas vybojoval míč na levé straně a hosté díky tomu vhazují zhruba na polovině hřiště.
12'
Stojkovič po pravé straně férově vrací míč hostům.
11'
Matulevičius kulhá a v doprovodu dvou členů hostujícího celku míří mimo hřiště.
11'
Zatím se snad více nehraje než hraje...
10'
Matulevičius leží na hrací ploše a drží se po střetu s Krstičičem za zadní část těla...
10'
Odražený míč skončil na ose hřiště u Jovičiče, posléze hraje domácí celek po levé straně Ebeciliem.
9'
Hosté zatím pořádně neprověřili Borjana, na druhé straně protáhl Ebecilio Karduma.
8'
Topčagič se zranil a dnes dohrál. Nahrazuje jej Věževičius. Pro hosty velká komplikace.
8'
Vinou Miliče na pravé straně přichází domácí celek o míč a za pískotu tribun rozehraje Živanovič.
7'
Stojkovič, Savič a Degenek si vzali na starost rozehrávku, po útoku po pravé straně však domácí ani neodcentrovali.
7'
Topčagič je na nohou a připravený k boji.
6'
Topčagič je zase v nefotbalové poloze a tohle vypadá na vynucené střídání hostů.
5'
Kardum si počkal na míč ve velkém vápně a rozehrál na levou stranu, kde je Slavickas.
5'
Švrljuga otřel míč na pravé straně o Rodiče, po následném centru byl Cicilia ve velkém vápně zablokovaný.
5'
Už se opět hraje, hosté zatím střídat nemusejí.
4'
Topčagičovi se na nohy nechce, a tak se již rozcvičuje Věževičius.
3'
Topčagič zůstává ležet na levé straně po souboji se Stojkovičem a bude ošetřovaný.
3'
Kardum se činil rukama proti zakončení ze střední vzdálenosti v podání pravačky Ebecilia. Míč směřoval k levé tyči.
2'
Po chybě Radonjiče na levé straně mají hosté k dispozici aut z vlastní poloviny.
2'
Švrljuga vhazoval zprava na bližší tyč do náruče připraveného Borjana.
2'
Borjan běžel na levou stranu mimo vápno a odkopl míč do zámezí, hosté vhazují u soupeřova vápna.
1'
Rodič založil kratší útok po levé straně, ale ten skončil vzápětí na polovině soupeře.
1'
Hosté měli výkop, ale ihned zapsali ztrátu a musí se tak bránit.
1'
Mužstva nastupují na hrací plochu. Domácí v červenobílých dresech, hosté v tmavých.

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Stojkovič, Savič (C), Degenek, Rodič – Jovičič, Ebecilio, Krstičič – Milič, Radonjič – Nabouhane
Náhradníci: Popovič – Meleg, Pavkov, Babič, Jovančič, Jevtovic, Gobeljič

FK Sūduva Marijampolė: Kardum – Švrljuga, Leimonas, Jankauskas (C), Živanovič, Slavickas – Acevedo, Matulevičius, Verbickas – Topčagič, Cicilia
Náhradníci: Aleksandrov-Ridley – Činikas, Gajdučik, Isoda, Finkler, Dybal, Věževičius

Rozhodčí: Dankert – Häcker, Gittelmann (všichni GER).
FK Crvena Zvezda Bělehrad má za sebou úvodní kolo srbské ligy, ve kterém doma porazila Vranje poměrem 3:0. Fanoušci českého fotbalu nemají na tento celek vůbec dobré vzpomínky. Crvena Zvezda totiž loni ve třetím předkole Evropské ligy vyřadila Spartu a rozhodla o tom, že pražský tým bude bez pohárů. Na Letné tím tak odstartovala neúspěšná éra pod italským koučem Stramaccionim.

Dnes a celkově v tomto dvojzápase je srbské mužstvo jasným favoritem. V přípravě před touto sezonou udolalo mj. i pražské Bohemians 1:0. Ve třetím předkole Champions League poté postoupil přes lotyšský Spartaks (0:0 venku, 2:0 doma).
FK Sūduva Marijampolė vede momentálně litevskou ligu, když v devatenácti odehraných duelech nasbírala na své konto celkem pětačtyřicet bodů. Na druhý Žalgiris Kaunas má náskok osmi bodů. Do třetího předkola Ligy mistrů se dostala s velkým štěstím. Po výsledcích 3:1 doma, 0:1 venku vyřadila ze hry loňského účastníka základní skupiny Champions League APOEL Nikósii. Ta loni zdolala ve čtvrtém kole nejprestižnější klubové soutěže pražskou Slavii. Kyperskému mužstvu nebylo nic platné, že bylo jasně lepší a ve druhém poločase svého soupeře zcela válcovalo.
Vítěz půjde ve třetím předkole Champions League na lepšího z dvojice Legie Varšava – Spartak Trnava. Poražený poté na jednoho z dua Jurmala – La Florita v rámci třetího předkola Evropské ligy.
Delegace
Utkání budou rozhodovat sudí z Německa.

Hlavní rozhodčí = Bastian Dankert
První asistent = Markus Häcker
Druhý asistent = Christian Gittelmann
Čtvrtý rozhodčí = Robert Hartmann
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu druhého předkola Ligy mistrů, kdy se v prvním utkání střetnou Crvena Zvezda Bělehrad a FK Sūduva Marijampolė. Duel má stanovený výkop na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.