Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FK Sūduva : CZ Bělehrad - 1. srpna 2018   19:30

FK Sūduva
FK Sūduva
0:2
(0:2)
CZ Bělehrad
CZ Bělehrad
8' Ben Nabouhane   • 39' Radonjić
FK Sūduva
Kardum – Švrljuga, Leimonas, A. Jankauskas, Živanović (69. Gajdučik), Slavickas – Finkler, Matulevičius (77. Acevedo), Verbickas – Veževičius (60. Kasparavičius), Cicilia
Aleksandrov-Ridley – Činikas, Gajdučik, Isoda, Kasparavičius, Acevedo, Dybal
Martins – Campos, Almeida (vš. Portugalsko)
Stadion Marijampolé, Marijampolé (Litva)
CZ Bělehrad
Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Rodić (66. Gobeljić) – Krstičić, Jovičić – Srnić (76. Ebecílio), Ben Nabouhane, Radonjić – Milić (60. Stoljković)
Popović – Ebecilio, Babić, Stoljković, Jovančić, Jevtović, Gobeljić

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:5. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:14.
V Marijampolé je dobojováno a Crvena Zvezda si snadno zajistila postup, když na tři branky z domácího prostředí navázala dalšími dvěma v Litvě a může se těšit na zajímavé střetnutí se Spartakem Trnava v třetím předkole.
90+2'
90+1'
V nastaveném čase přeci jen měla Suduva svoji největší šanci v celém dosavadním průběhu zápasu! Už poněkud laxní defenziva hostů nechala v pokutovém území naprosto osamoceného Kasparavičiuse, kterého přesně našel Guilhermeho centr, domácí útočník ale hlavou v takřka stoprocentní pozici míjí branku.
90+1'
Rozhodčí Martins nakonec přidává dvě nastavené minuty.
89'
Bude zajímavé sledovat, zda-li portugalský rozhodčí něco vůbec nastaví, protože hosté už si jen přihrávají s míčem ve středu pole a domácí se o presink snaží jen platonicky.
88'
Neúspěšný průnik Guilhermeho po pravém křídle, utkání už se evidentně dohrává pouze z povinnosti.
86'
Stoljković dostal výbornou přihrávku za záda domácích obránců a byť se zdálo, že by mohl obejít brankáře Karduma, tak ten jej dokázal vyhnat ze střeleckého úhlu a dokonce i ze hřiště.
85'
Ebecílio si všiml volného prostoru na útočné polovině, tak si to namířil k pokutovému území, z dvaceti metrů ale výrazně míjí branku.
83'
Crvena Zvezda už dobrou půldruhou minutu kombinuje v okolí středové čáry, hosté nikam nespěchají.
81'
Nemanja Radonjić na pravém křídle vybojoval rohový kop a sám se ujme rozehrávky.
79'
Guilhermeho průnik po pravém křídle končí velmi nepřesným centrem až za hostující branku, rozehrávat může Milan Borjan.
77'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Matulevičius, přichází Acevedo.
76'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Srnić, přichází Ebecílio.
75'
Podobnou šanci měli také domácí. Na levém křídle si protor k centru našel Slavickas, do jeho přízemního pasu se v pádu položil Verbickas, v těžké pozici ale výrazně míjí hostující branku.
74'
Přeci jen jsme se dočkali i zajímavější příležitosti, když Radonjić potáhl míč po levém křídle, následným obloučkem našel na hranici pokutového území Srniće, ten však svoji střelu z voleje nedokázal dobře zkrotit a míč nasměroval daleko vedle domácí branky.
72'
Srnić zaútočil po pravé straně hřiště, odcentrovat se mu ale nepodařilo.
70'
Je za námi pětadvacet minut druhého poločasu a o dosavadním průběhu zřejmě nejvíce vypovídá počet střel. Na branku jsme neviděli ještě žádnou, mimo branku zakončovali jen jednou hosté.
68'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Živanović, přichází Gajdučik.
66'
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Rodić, přichází Gobeljić.
65'
U postranní čáry už je ke vstupu do hry připraven Gobeljić, čeká ještě na přerušení.
64'
Nadějně vyhlížející přechod Crvene Zvezdy do útoku končí jen ofsajdem Ben Nabouhaneho, rozehrává domácí brankář Kardum.
61'
Radonjić potáhl míč napřič hřiště z levé strany na pravou, následný nepřesný centr ale postrádal veškerou kvalitu a čerstvý Stoljković se navíc dopustil prohřešku proti pravidlům v souboji s Švrljugou.
60'
Střídání v týmu FK Sūduva Marijampolė: ze hřiště odchází Vezevičius, přichází Kasparavičius.
Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad: ze hřiště odchází Milić, přichází Stoljković.
59'
Slavickasův centr následně ale doletěl jen do rukavic připraveného brankáře Borjana.
58'
Degenek fauloval Ciciliu, domácí mohou rozehrávat na útočné polovině.
56'
Fotbalisté z Bělehradu kombinují s míčem v okolí středové čáry a za velmi příhodného stavu se dopředu moc neženou.
53'
Cicilia podržel míč před pokutovým územím srbského týmu, poté připravil dobrou palebnou pozici pro Verbickase, ten ale z pětadvaceti metrů vysoko přestřeluje Borjanovu branku.
51'
Stojković rozběhl rychlý sprint podél pravé postranní čáry, jeho spoluhráč Milić ale při náběhu před branku mimo dění zakopl o Jankauskase a píská se proti Crveně Zvezdě.
49'
Švrljuga se u pravé postranní čáry šikovně uvolnil kolem Rodiće, následně ale centroval až za branku Crvene Zvezdy.
47'
První šanci po změně stran měli domácí, když na centr Guilhermeho si naskočil Matulevičius, ten ale u vzdálenější tyče zakončoval přímo do brankáře Borjana.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Fotbalisté Crvene Zvezdy Bělehrad výborně zvládli první poločas utkání v litevském Marijampolé, když domácí Süduvě vstřelili dvě branky a takřka s jistotou si zahrají třetí předkolo Ligy mistrů, neboť domácí Süduva by musela po změně stran vstřelit šest branek.

Srbskému týmu přitom stačily dvě výraznější příležitosti. Nejdříve se z dálky prosadil Ben Nabouhane a po trestuhodné chybě v domácí rozehrávce druhou branku přidal Nemanja Radonjić.
45+1'
45+1'
V závěrečných sekundách prvního poločasu ještě Ben Nabouhane výborným přetaženým centrem připravil dobrou příležitost pro Radonjiće, jehož střelu zblízka ale kryl brankář Kardum.
45+1'
Rozhodčí Martins oddaluje poločasový hvizd o jednu nastavenou minutu.
44'
Cicilia vnikl do pokutového území prostřednictvím narážečky s Vezevičiusem, z ostrého úhlu ale centroval jen k brankáři Borjanovi.
42'
První žlutou kartu vidí domácí obránce Švrljuga, ten je potrestán v přerušené hře.
41'
Další útočnou akci srbského týmu vedl Milić a když už se zdálo, že byl vyhnán z dobré pozice, tak dokázal krásně obelstít Leimonasem na malém prostoru, ovšem nepřesně přihrával před branku.
39'
CZ Bělehrad právě vstřelil branku!
Hosté vedou o dvě branky! Trestuhodné chyby při rozehrávce se dopustil Živanović, z čehož mohl těžit Krstičić, ten na levé straně pokutového území uvolnil NEMANJU RADONJIĆE, jenž prostřelil brankáře Karduma!
37'
Rychlejší útočná akce Süduvy po levém křídle, Vezevičius ale nepřesně přihrával před branku, kam si nabíhal Cicilia.
35'
Další souboj Švrljugy s Mitićem, tentokrát se v hlavičkovém souboji provinil domácí fotbalista, hrát s míčem budou srbští šampióni.
33'
Milić u středové čáry fauloval Švrljugu, rozehrávat mohou domácí.
32'
Vezevičius převzal míč u rohu pokutového území, posunul si jej do dobré střelecké pozice, křižnou střelou ale netrefil srbskou branku.
30'
Rychlou útočnou akci srbského týmu vedli po levé straně Radonjić, Ben Nabouhane a Milić, ten ve finální fázi akce ale hledal Ben Nabouhana nepřesným centrem.
27'
Leimonasův nákop na Vezevičiuse byl příliš dlouhý, míč mají pod kontrolou hosté.
25'
Verbickas zakombinoval se Slavickasem na levém křídle, centr druhého jmenovaného ale defenziva srbského týmu bezpečně odvrací.
23'
Zajímavou akci předvedl Radonjić, jenž si to od postranní čáry nasměroval až do střelecké pozice, prudkou ránou k bližší tyči ale branku těsně minul.
21'
Po centru Švrljugy k nevoli domácích příznivců rozhodčí Martins viděl faul jednoho z útočících hráčů a brankář Borjan bude rozehrávat míč z klidu.
20'
Slavickasův centr brankář Borjan trochu nejistě vyráží za svoji branku a omlouvá se svým spoluhráčům, pokračovat se bude od rohového praporku.
19'
Milić nedovoleně atakoval Švrljugu a o chvíli později fauloval i Degenek, ve druhém případě už Süduva bude rozehrávat v hloubi útočné poloviny.
18'
Vezevičiusův centr byl příliš krátký na Ciciliu, domácí kanonýr byl ustrážen pozornou defenzivou bělehradského celku.
16'
Vezevičius ve středu hřiště podrazil Srniće a dostává se mu důrazné domluvy z úst portugalského arbitra.
15'
Verbickas si při zpracování u pravé postranní čáry pomohl rukou, což zaregistroval i poblíž stojící asistent rozhodčího Campos a rozehrávat mohou hosté.
14'
Süduva byla mimořádně blízko vyrovnání! Na výborný Slavickasův centr si naskočil jeden z domácích fotbalistů a hosté odvracejí z brankové čáry!
13'
Švrljuga vybojoval rohový kop ve prospěch domácího celku, k potěšení diváků se hra stěhuje před Milana Borjana.
12'
Co se týká postupové matematiky, tak pokud Süduva potřebovala před zápasem vstřelit tři branky a žádnou neinkasovat k případnému prodloužení, tak teď už musí k postupu vstřelit pět branek, jinak si proti Trnavě zahraje Crvena Zvezda.
11'
Milić pronikl po útočné polovině a byť mu nevyšla průniková přihrávka na střelce první branky zápasu, tak míč se šťastně odrazil znovu před srbského útočníka, jehož rána z dálky ale mířila daleko vedle domácí branky.
8'
Favorizovaný celek z Bělehradu se brzy ujímá vedení! Milić od postranní čáry přihrál EL FARDOU BEN NABOUHANEMU na osu hřiště, reprezentant Komorských ostrovů potáhl míč k pokutovému území a následně ránu z dálky nasměroval přesně k tyči domácí branky!
6'
O atmosféru se zatím povětšinou starají desítky fanoušků srbského celku v hostujícím sektoru, domácí příznivci občas zatleskají při nadějně rozjeté akci.
5'
První střelecký pokus si na konto připisuje Srnić, jeho rána z dálky ale míří přímo do připraveného brankáře Karduma.
4'
Švrljuga se pokusil odcentrovat netradičně zády k pokutovému území od postranní čáry, ovšem kromě hráčů před Borjanem předkopl i Kanaďanovu branku.
3'
Úvodní minuty se odehrávají výhradně ve středu hřiště, oba týmy se zatím marně pokouší sestavit kloudnou útočnou akci.
1'
Rozehráno! Domácí hrají celí v bílém, Crvena Zvezda dnes oblékla černou sadu dresů.
1'

FK Sūduva Marijampolė: Kardum – Švrljuga, Leimonas, A. Jankauskas, Živanović, Slavickas – Finkler, Matulevičius, Verbickas – Veževičius, Cicilia
Náhradníci: Aleksandrov-Ridley – Činikas, Gaidučik, Isoda, Kasparavičius, Acevedo, Dybal

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Rodić – Krstičić, Jovičić – Srnić, Ben Nabouhane, Radonjić – Milić
Náhradníci: Popović – Ebecilio, Babić, Stoljković, Jovančić, Jevtović, Gobeljić

Rozhodčí: Martins – Campos, Almeida (vš. Portugalsko).
FK Crvena Zvezda Bělehrad

Klub ze srbské metropole je o 24 let mladší než Süduva, mistrovských titulů ve Srbsku či bývalé Jugoslávii ale získal už osmadvacet. V loňské sezóně Crvena Zvezda ovládla srbskou ligu o sedmnáct bodů a to se ještě v polovině soutěže body půlily.

Loni se bělehradskému týmu skvěle dařilo i v evropských pohárech. Ačkoliv musel Evropskou ligu hrát od prvního předkola, tak postupně vyřadil maltskou Florianu, kazašský Pavlodar, Spartu Praha i Krasnodar a postoupil do základní skupiny. V ní skončil druhý za Arsenalem, nechal za sebou Kolín nad Rýnem i BATE Borisov a zahrál si i vyřazovací část, v níž těsně nestačil na CSKA Moskva (0:0 doma, 0:1 venku).
FK Süduva Marijampolé

Až letos, 97 let po svém založení, dokázali fotbalisté Süduvy Marijampole získat první mistrovský titul v historii.

Do evropských pohárů se ale Süduva kvalifikuje takřka pravidelně, respektive do této sezóny se vždy jednalo o Evropskou ligu, či jejího předchůdce Pohár UEFA. Nejlépe se týmu z padesátitisícového města vedlo loni, kdy postupně Süduva vyřadila Soligorsk, Liepaju, Sion a až v playoff o Evropskou ligu nestačila na Ludogorec Razgrad.

Po zisku prvního titulu si letos Süduva mohla zahrát také kvalifikaci Ligy mistrů a rozehrála ji vskutku senzačně, když dokázala vyřadit APOEL Nikósia. To se podařilo zejména díky úchvatnému vstupu do prvního utkání, kdy útočník z Curacaa Rigino Cicilia vstřelil hattrick za 19 minut a byť APOEL v nastavení zápasu vstřelil důležitý gól na 1:3, tak v odvetě už stačil vyhrát jen 1:0.
Hezký večer při sledování přenosu odvetného utkání druhého předkola Ligy mistrů mezi FK Süduva Marijampolé a Crvenou Zvezdou Bělehrad.

Hosté ze Srbska si do Litvy přivezli luxusní náskok 3:0 a litevský šampión by potřeboval zopakovat skvělý výkon, který předvedl v prvním kole v domácím utkání proti loňskému účastníkovi hlavní fáze soutěže APOEL Nikósia, aby vůbec mohl pomýšlet o zázraku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.