Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Feronikeli : FC Santa Coloma - 28. června 2019   20:45

Feronikeli
Feronikeli
58' Zeka  • 87' Redža
2:1
(0:0)
FC Santa Coloma
52' Sosa
Feronikeli
Trošupa – Islami, Prekazi, Lladrovci, Hodža – Dabiqaj – Bojku (90+1. Potoku), Fazliu, Carioca (67. Topalli) – Redža, Zeka (79. Malaj)
Smakiqi – Došlaku, Malaj, Morina, Potoku, Thaqi, Topalli
Skoulas E. (GRE)
Fadil Vokrri Stadium, Priština (KOS)
Casals – San Nicolas, Miranda, Ramos, Cistero – Buron, Rebes (59. Pi), Santos, Sosa (82. Teixeira Azevedo) – Camochu (64. Alaez), Medina
Benitez – Alaez, Marinho, Mercade, Najero, Pi, Teixeira Azevedo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme krásný zbytek večera, případně dobrou noc. Na viděnou.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:14.
Po bezbrankové první půli se ve druhém dějství začaly dít věci! Favorizované Feronikeli vstoupilo do druhého poločasu přímo katastrofálně, když přišlo po třech minutách o vyloučeného Hodžu a navíc záhy i inkasovalo, kosovský tým ale dokázal i v deseti rychle vyrovnat, aby pouhé tři minuty před koncem čisté hrací doby rozhodl o jeho postupu do prvního předkola Ligy mistrů hlavičkující Redža.
90+5'
90+5'
Dlouhé autové vhazování dokázali domácí vyhlavičkovat ze šestnáctky. Následně pálil z větší dálky Ramos, zamířil ale nad bránu.
90+4'
Trošupa se svým odkopem od brány vůbec nespěchá, za což mu rozhodčí vehementně domlouvá.
90+3'
Hosté měli k dispozici rohový kop. Po něm se k odraženému míči dostal Alaez, z první ho ale napálil daleko mimo tři tyče.
90+2'
Santa Coloma vrhá veškeré síly do útoku. Nyní je to hop, nebo trop.
90+1'
Střídání v týmu KF Feronikeli: ze hřiště odchází Bojku, přichází Potoku.
90'
Řecký hlavní rozhodčí Skoulas nastaví utkání o pět minut.
87'
Feronikeli právě vstřelilo branku!
Teď už ale může propuknout veselí pruhovaných naplno! Fazliu centroval na zadní tyč, kde si na balon naběhl KASTRIOT REDŽA a hlavou jej poslal přesně k pravé tyči! Casals míč zasáhl nohou, dloubl jej už ale pouze pod břevno!
86'
U postranní čáry fauloval za žlutou kartu Medina. Domácí příznivci jej "odměňují" pískotem.
85'
Kosovští příznivci se již radovali z branky, nadšení ale musí záhy krotit! Topalli se ještě před rozehráním standardky dostal do ofsajdu, a tak jeho následná hlavička nemohla platit!
84'
Po faulu na pravém kraji hřiště bude Feronikeli zahrávat standardku. Očekávat lze dlouhý centr do vápna.
82'
Střídání v týmu FC Santa Coloma: ze hřiště odchází Sosa, přichází Teixeira Azevedo.
80'
Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut. Stav je stále vyrovnaný. Připomínám však, že favorizované Feronikeli hraje v deseti.
79'
Střídání v týmu KF Feronikeli: ze hřiště odchází Zeka, přichází Malaj.
78'
Sosa si všiml, že je Trošupa hodně venku z brány a volil proto střelu z dálky, zařízení však netrefil.
77'
Před Trošupou se utvořila menší skrumáž, Feronikeli ale nakonec odkopává balon daleko do bezpečí.
76'
Buronův centr z pravého kraje hřiště byl sražen na rohový kop.
75'
Ramos ubránil míč před dotírajícím protihráčem. Santa Coloma bude rozehrávat od vlastní brány.
74'
Buron zastavil nedovoleně Dabiqaje, tentokrát se však karta k nepochopení domácích neuděluje.
72'
Sražený přímý kop, který rozehrál střídající Pi, končí odkopem od brány Trošupy.
71'
Karetní mariáš pokračuje. Topalli přižduchl hbitého Burona a rázem se žlutilo před očima i jemu.
70'
Střídající Alaez zastavil skluzem rozjíždějící se akci kosovského celku a rozšířil tak početnou řadu karetních hříšníků.
67'
Střídání v týmu KF Feronikeli: ze hřiště odchází Carioca, přichází Topalli.
66'
Ten rozehrál Cistero, a ačkoliv se hosté dostali do zakončení, to bylo natolik nepřesné, že Trošupa zasahovat nemusel.
65'
Ze druhé vlny se do míče opřel na hranici vápna střídající Pi, jeho projektil byl ale sražen na roh.
64'
Střídání v týmu FC Santa Coloma: ze hřiště odchází Camochu, přichází Alaez.
63'
Za faul na středu hřiště je napomenut žlutým kartónkem Carioca.
60'
Hned dvěma fauly se v krátkém sledu provinil Zeka. Rozhodčí mu oba zákroky sečetl a udělil žlutou kartu.
59'
Střídání v týmu FC Santa Coloma: ze hřiště odchází Rebes, přichází Pi.
58'
Je vyrovnáno! Po centru Islamiho z pravé strany posílá z náběhu bombu pod břevno MEVLAN ZEKA!
55'
Rebes fauloval Dabiqaje a vysloužil si žlutou kartu.
52'
Santa Coloma právě vstřelila branku!
Mistr Andorry svou převahu jednoho hráče bleskově využívá! Odražený míč napálil bez přípravy CHUS SOSA přesně k pravé tyči a otevírá tak krásnou trefou skóre!
51'
Feronikeli mělo velkou možnost otevřít v deseti hráčích skóre, Redža ale balon mezi tři tyče nedostal.
49'
Domácí bek si během nedovoleného zákroku navíc ublížil, a tak opouští hrací plochu jen za doprovodu lékařů.
48'
Pozor! Hodža vletěl do spoluhráče a vidí za své počínání zkraje druhé půle druhou žlutou kartu!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Úvodní dějství zápasu mezi KF Feronikeli a FC Santa Coloma branku nenabídlo. Kosovský favorit je sice o poznání lepším týmem, svou převahu ale gólově dosud nevyjádřil. Dvakrát zahrozil aktivní Zeka, jednou ale hlavičkoval nad branku, podruhé minul technickou střelou vzdálenější tyč.
45+1'
45'
Centr od pravého rohového praporku si stáhl do rukavic Casals.
44'
Carioca zapnul tryskové motory a prohnal se kolem obránce, jeho přízemní přihrávka z pravé strany však byla na poslední chvíli sražena na roh.
43'
Bojku posílal do vápna nadýchaný vzdušný balon, ten ale před dvojicí dobíhajících protihráčů vydloubl Casals.
41'
Bojku srazil k zemi otloukánka Burona, rozehrávat bude ze středového kruhu Santa Coloma.
40'
Do konce úvodního poločasu schází pět minut. Feronikeli je nastěhováno na polovině protivníka, kýženého gólu se ale favorit dosud nedočkal.
39'
Rozehrání standardky se jal Cistero, jenž poslal balon na pravé křídlo právě Buronovi, tomu ale po chvíli utíká míč do zámezí, a tak je ze všeho jen odkop od brány.
38'
Na polovině Feronikeli byl poslán k zemi Buron. Ten toho dnes schytá opravdu hodně.
37'
Hodža se ohnal po pronikajícím Buronovi a za své přidržení za dres vidí žlutou kartu.
34'
Zeka si zasekl balon na hranici šestnáctky a vyslal nadýchanou střelu na zadní tyč. Branku útočník Feronikeli minul.
32'
Domácí mají v posledních minutách solidní tlak, fotbalisté mistra Andorry se musejí mít hodně na pozoru. Naštěstí pro ně trápí Feronikeli nepřesnosti.
30'
Po nadýchaném centru Islamiho hlavičkoval Zeka nad branku! To byla zatím největší šance Feronikeli v tomto utkání!
29'
Camochu fauloval poblíž středového kruhu. Jelikož před chvílí schytal žlutou kartu, měl by si na své zákroky dávat větší pozor.
28'
Aktuálně se hraje nahoru dolů, ovšem pouze po obě vápna. Vzruchu je před brankami pramálo.
27'
Ze souboje o míč vychází vítězně Cistero, který bude vhazovat na vlastní půlce.
26'
Feronikeli nerozehrálo standardku opět dobře a naopak se muselo rychle vrátit do obrany. Rychlý protiútok Santa Colomy ale končí nepřesným centrem z pravé strany, který si stáhl do rukavic brankář Trošupa.
25'
Camochu zajel skluzem do Zeky a inkasuje od řeckého rozhodčího žlutou kartu. Hostující útočník s verdiktem nesouhlasí, to je ale tak vše, co může dělat.
23'
Hosté se brání napadání domácích. Do kombinace nyní museli zapojit i vlastního gólmana.
22'
Hodža uvedl do hry nepřesné autové vhazování, po kterém dostává Santa Coloma balon na polovinu hřiště.
20'
Po dvaceti minutách na gól stále čekáme. Po úvodním oťukávání je Feronikeli dle očekávání aktivnějším týmem, Casalse ale domácí zatím příliš nezaměstnali.
18'
Carioca prošel přes protihráče, dostal se však s míčem za brankovou čáru, a tak už se po jeho zpětné přihrávce nehrálo.
17'
Balon proletěl vápnem, favorité ale zůstávají u míče a budou vhazovat z protější strany.
17'
Centr na zadní tyč prodlužoval Miranda na rohový kop.
16'
Cistero poslal na pravém křídle k zemi Redžu. Další standardka pro Feronikeli.
15'
Domácí ji rozehráli mizerně. Po krátké přihrávce přišel zblokovaný pokus o střelu.
14'
Ramos si vypomohl nedovoleným zákrokem a vysloužil si žlutou kartu. Kromě toho mají fotbalisté kosovského celku k dispozici zajímavou standardku.
12'
Po útočném faulu hráčů v černých dresech rozehrává Feronikeli.
11'
Fazliu vysílal do vápna průnikovou přihrávku, ta ale byla příliš prudká, a tak skončila pouze u pozorného brankáře Casalse.
9'
Po centru z levé strany hlavičkoval Redža, Casals se ale blýskl fantastickým zákrokem! Prostor na dorážku už domácí nedostali, neboť byl pískán k nelibosti fanoušků útočný faul.
9'
Fazliu vydoloval ze své útočné snahy rohový kop.
8'
Kosovský mistr se ale provinil útočným faulem, a tak o balon přichází. Do hry jej uvede odkopem Casals.
8'
Zeka vybojoval pro Feronikeli autové vhazování poblíž rohového praporku.
6'
Casals vybíhal na hranici vápna proti Zekovi, vše posléze končí odkopem od hostující brány.
6'
Centr z levé strany hrací plochy vyboxoval Trošupa mimo šestnáctku.
5'
Do míče se opřel Cistero, jeho rána byla ale ztečována na rohový kop.
4'
Po faulu dva metry před hranicí šestnáctky bude Santa Coloma zahrávat nebezpečnou standardku.
3'
Z větší dálky zkusil štěstí přízemní dělovkou Miranda, brankář Trošupa však byl na svém místě a míč v pohodě chytá.
3'
Zatím sledujeme především boj o míč ve středu hřiště.
1'
Kosovský tým nastoupil do utkání v pruhovaných zelenobílých dresech, Santa Coloma se navlékla do černých.
1'

KF Feronikeli: Trošupa – Islami, Prekazi, Lladrovci, Hodža – Dabiqaj – Bojku, Fazliu, Carioca – Redža, Zeka
Náhradníci: Smakiqi – Došlaku, Malaj, Morina, Potoku, Thaqi, Topalli

FC Santa Coloma: Casals – San Nicolas, Miranda, Ramos, Cistero – Buron, Rebes, Santos, Sosa – Camochu, Medina
Náhradníci: Benitez – Alaez, Marinho, Mercade, Najero, Pi, Teixeira Azevedo

Rozhodčí: Skoulas E. (GRE).
O postup do prvního předkola milionářské soutěže touží také fotbalisté FC Santa Coloma. Klub, jenž je třináctinásobným mistrem Andorry, spatřil světlo světa v roce 1986. Také Santa Coloma postoupila do finále díky hubenému triumfu 1:0, a sice nad týmem SP Tre Penne ze San Marina. Jediná trefa utkání se zrodila čtvrthodinu před koncem, když se z dorážky prosadil Lopez Iglesias.
Tým KF Feronikeli ovládl poslední ročník kosovské nejvyšší soutěže s pětibodovým náskokem před druhým FK Priština. O Ligu mistrů hraje klub, jehož založení se datuje do roku 1974, vůbec poprvé ve své historii. V semifinále předkola porazili fotbalisté KF Feronikeli nejtěsnějším rozdílem gibraltarského mistra Lincoln Red Imps FC. O výhře 1:0 rozhodla rychlá trefa ze třetí minuty utkání, kterou střelou k tyči obstaral Mendurim Hoti.
Příjemný páteční večer. Ve finále předkola o kvalifikaci Ligy mistrů se proti sobě v Prištině postaví týmy KF Feronikeli a FC Santa Coloma. Favoritem bude prvně jmenovaný tým, jenž je aktuálním kosovským mistrem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.