Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Kalju : Celtic - 30. července 2019   19:00

Kalju
Kalju
0:2
(0:1)
Celtic
Celtic
10' Kulinitš (vl.)  • 90+3' Šved
Kalju
Londak – Markovyč, Avilov, Uggè (C), Kulinitš – Subbotin (79. Mašitšev), Tjapkin – Paur (83. Ivanjusin), Liliu (38. Mata), Puri – Klein.
Teleš – Reintam, Mašitšev, Kirss, Ivanjusin, Mata
Millot – Mugnier, Luzi (FRA)
Lilleküla Stadium, Tallinn
Celtic
Gordon – Jullien, Bitton (46. Šved), Šimunović, Bolingoli – Ralston, Brown (C) – Ntcham (84. Christie), Johnston (61. Sinclair), Morgan – Griffiths.
Bain – Sinclair, Hayes, Christie, Šved, Edouard, Ajer.

Statistiky zápasu:
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:9. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:13.
Celtic vyhrál také odvetu proti Kalju. Tentokrát 2:0 a suverénně tak postupuje do 3. předkola LM. V něm se skotský mistr střetne s vítězem souboje mezi Maccabi Tel Aviv a Kluží.

Fotbalovější hosté se ujali vedení už v 10. minutě, kdy si před Griffithsem srazil míč do vlastní sítě Alexandr Kulinitš. Po změně stran několikrát zahrozili i Estonci, kteří však nedokázali své příležitosti proměnit. Výsledek tak zavřel až v nastaveném čase Marian Šved.
90+4'
90+3'
Celtic právě vstřelil branku!
Teď už domácí nezachránila ani píšťalka sudího a ani Londak! Po těžké zpětné přihrávce jeden ze stoperů Kalju zazmatkoval a k míči se tak na hranici šestnáctky dostal MARIAN ŠVED, který ranou do bližší šibenice zřejmě pečetí skóre zápasu.
90+2'
Po něm hosté dotlačili míč do sítě, ale už před tím byl pískán útočný faul Julliena.
90+1'
Scott Sinclair mohl zvýšit náskok Hoops. Z levé strany šestnáctky pálil na vzdálenější tyč, ale Londak skvělým zákrokem vytěsnil balón na roh!
90'
Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!
88'
To se mohlo změnit! Hosté byli v rozehrávce až příliš bohorovní a to mohl potrestat Peeter Klein, který sebral míč Scottu Brownovi a postupoval sám na Gordona. Brown však svou chybu stačil napravit, když na poslední chvíli vypíchl útočníkovi Kalju míč!
86'
Zápas se pomalu blíží ke svému konci. Kalju stále marně čeká alespoň na jeden zásah proti Celticu.
84'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Olivier Ntcham, přichází Ryan Christie.
84'
Rohový kop Puriho hosté přestáli. Nyní budou potřetí střídat.
83'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Kaspar Paur, přichází Alexandr Ivanjusin.
81'
K zakončení zpoza pokutového území se odhodlal Peeter Klein. Šimunović balón srazil na rohový kop.
80'
Domácí tým přežil rohový kop Celticu.
79'
Střídání v týmu JK Nõmme Kalju: ze hřiště odchází Igor Subbotin, přichází Nikolaj Mašitšev.
77'
Mata postupoval sám na Gordona, kterého neprostřelil. Vzrušení však bylo zbytečné, domácí hráč byl totiž v ofsajdu.
77'
Do konce utkání zbývá zhruba čtvrthodina. Domácí jistě touží alespoň po vyrovnání.
76'
Ten rozehrával Puri, ale nebylo to dobře kopnuté. Míč dolétl na boční síť brány Celticu.
75'
Na pravé straně bojoval s hostující obranou Klein. Vybojoval roh.
73'
Leight Griffiths se při výskoku na centrovaný míč dopustil útočného faulu. Rozehrává brankář Londak.
71'
Marian Šved se hned mohl zapsat mezi střelce! Po přihrávce Morgana postupoval z pravé strany sám na Londaka, ale domácí gólman Kalju uchránil od inkasovaného gólu!
70'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Nir Bitton, přichází Marian Šved.
67'
Z ostrého úhlu zakončoval Kaspar Paur. Střela to byla tvrdá, ale směřovala přímo na Craiga Gordona, jenž míč vyboxoval na roh.
66'
Bolingoli si vyměnil míč s Ntchamem a pak odcentroval. Londak si balón stáhl ze vzduchu.
65'
Ofsajd a v něm domácí útočník Klein.
64'
Sinclair s Bolingolim se na levé straně do šance neprokombinovali. Kope se od brány Kalju.
62'
Domácí fanoušci si rozhodně zaslouží pochvalu. Fandí téměř bez přestání. Zápas si rozhodně užívají. Celtic přeci jen nejezdí do Estonska každý den.
61'
Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Michael Johnston, přichází Scott Sinclair.
59'
Johnston poslal ze standardní situace do šestnáctky dobrý centr, po němž hlavičkoval nad bránu Christopher Jullien.
58'
Morgan postupoval dopředu po své pravé straně. Pohrál si se dvěma soupeři, ale třetí nepustil jeho přihrávku do pokutového území.
56'
Hosté rohový kop ubránili a vyrazili do protiútoku. Pokus Anthonyho Ralstona se ale mezi tyče nevešel.
55'
Domácí po změně stran přidali! V dobré pozici se ocitl Kaspar Paur a Gordon jeho střelu vyrážel na roh.
54'
Poměrně zajímavá příležitost pro hosty. Na Paurův centr si naskočil Tjapkin a balón tak o metr minul pravou tyč z Gordonova pohledu.
53'
Za záchrannou brzdu zatáhl Nir Bitton, který fauloval Kleina. Standardní situace pro Kalju a žlutá karta pro stopera Celticu.
51'
Hosté přestáli nakonec dva rohové kopy a vydali se dopředu. Michael Johnston táhl míč po levém křídle, situaci však nevyřešil ideálně. Svůj centr poslal přímo do rukavic brankáře.
50'
Douhý nákop Avilova musel pacifikovat Simunović. Za něj si totiž nabíhali domácí hráči a stoper Celticu tak balón odvrátil na roh.
49'
Po Griffithsově rohu se míč dostal k Ntchamovi. Ten to zkusil technicky, zařízení ale nenašel.
48'
Další centr srážela domácí obrana a uvidíme tak rohový kop...
47'
Z pravé strany hřiště centroval Jullien. Míč ale prolétl pokutovým územím, aniž by ho někdo zasáhl.
46'
Bolingoli byl při dohrání Markovyče příliš důrazný. Pískán je útočný faul levého beka Hoops.
46'
Druhý poločas rozehráli domácí. Po dlouhém nákopu však získali míč hráči Celticu, kteří se už ženou dopředu.
46'
Po prvním poločase vede Celtic na půdě estonského Kalju 1:0 a v součtu celého dvojzápasu již 6:0. Aktivní vstup Skotů do utkání podtrhl v 10. minutě Michael Johnston, který hledal na zadní tyči nabíhajícího Griffithse, před nímž si srazil míč do vlastní sítě Alexandr Kulinitš. Největší šanci domácích měl Tjapkin, jehož nebezpečnou střelu vychýlil na roh bránící hráč.
45+2'
45+1'
Zpoza šestnáctky vypálil Lewis Morgan. Jeho pokusu ale přeci jen nějaký ten metr scházel. Bude se kopat od brány Nömme Kalju.
45+1'
Rozhodčí nastaví první poločas o dvě minuty.
44'
Sander Puri táhl domácí akci po levém křídle. Přes Ralstona dokázal odcentrovat, ale jen do rukavic Craiga Gordona.
43'
První poločas se pomalu chýlí ke svému konci. Vypadá to, že se spíše dohrává.
41'
Michael Johnston si dělá s protihráči, co chce. Nejprve lehce prošel dopředu po levé straně a odcentroval. Poté si sám našel odražený míč a jediné, co chybělo, byla lepší koncovka.
40'
Hra se v posledních minutách uklidnila. Hraje se bez dalších šancí.
38'
Tak přeci jen Liliu nedohraje. Nahrazuje ho Max Mata.
36'
Nemělo by jít ale o nic vážného. Brazilský fotbalista se už vrací na trávník.
35'
Na trávníku zůstal domácí Liliu, který je nyní v péči lékařů.
33'
Publikum v na Lilleküla Stadium si i přes nulové šance Nömme na postup užívá přítomnost věhlasného Celticu. V hledišti neschází ani kotel skotských příznivců.
30'
Johnston hraje na levém křídle zatím velice dobře. Nyní nabízel stříleným centrem míč na zadní tyč Griffithsovi a moc nescházelo, aby ho osmadvacetiletý útočník doklepl do sítě.
29'
Zajímavou střelou z dálky se prezentoval Olivier Ntcham. Záložník Hoops ale mířil nad břevno domácí svatyně.
28'
Domácí Brazilec Liliu se snažil dostat před Morgana, jenž ale vložil do souboje tělo a donutil protihráče faulovat. Zelenobílí rozehrávají ze své poloviny.
26'
Dopředu postupoval domácí Klein, který byl ale v ofsajdu.
25'
Hosté zahrávali standardní situaci z pravé strany. Míč ale končí jen na obraně estonského týmu.
22'
Následný roh Kalju hosté bez větších problémů přestáli.
21'
Domácí rychle rozehráli po útočném faulu Celticu a dostali se do dobré příležitosti. Po centru z levé strany hosté odvrátili balón jen k Denissovi Tjapkinovi, jehož střela by možná zapadla k pravé tyči z pohledu Gordona, ovšem jeden z bránících hráčů ji v hokejovém rozkleku vytěsnil na roh!
20'
Johnston byl faulován Andrijem Markovyčem. Domácí stoper za to dostal žlutou kartu.
18'
Hra se už ale opět otočila na druhou stranu. V klidu kombinují hráči skotského mistra.
17'
Bolingoli fauloval na půlce Paura. Míče se na chvíli ujmou i domácí.
14'
Ten rozehrával Griffiths, domácí se tentokrát ubránili.
14'
Další šance Celticu. Ránu Boliho Bolingoliho vyrážel na roh brankář Londak.
13'
Hosté zatím mají hru naprosto pod kontrolou. Už vedou a balón mají na kopačkách hlavně oni.
10'
Hosté se ujímají vedení! Na levé straně velmi aktivní Michael Johnston opět obdržel přihrávku do běhu a balón ještě nabízel na zadní tyč Leightovi Griffithsovi. Tomu se snažil zabránit ve skórování ALEXANDR KULINITŠ a byl to právě on, kdo se míče dotkl poslední, když si ho ve skluzu srazil do vlastní sítě.
8'
První rohový kop pro Hoops. Centr Griffithse byl hodně nebezpečný, ale nabíhající Šimunović na míč na malém vápně nakonec nedosáhl.
7'
Scott Brown našel Michaela Johnstona, jenž míč na levé straně šestnáctky udržel a ještě dokázal odcentrovat na zadní tyč. Před nabíhajícím Leighem Griffithsem však sebral balón brankář Londak.
6'
Domácí zahrávali rohový kop. Sudí však viděl útočný faul Uggèho a nyní tak bude rozehrávat Celtic.
4'
Hostující mladík Michael Johnston dostal přihrávku do běhu a na levé straně šestnáctky se dokázal uvolnit. Pak však poslal míč jen do rukavic brankáře Londaka.
3'
Paur fauloval při napadání hostujícího Bolingoliho. Celtic tak zůstává u míče.
2'
Hosté zatím soupeři téměř nepůjčili míč. I dnes budou chtít diktovat tempo zápasu.
1'
Už po 20 sekundách hry zahrozil hostující Lewis Morgan. Ten prošel s míčem až před pokutové území a vypálil vedle pravé tyče.
1'

JK Nõmme Kalju: Londak – Markovyč, Avilov, Uggè (C), Kulinitš – Subbotin, Tjapkin – Paur, Liliu, Puri – Klein.
Náhradníci: Teleš – Reintam, Mašitšev, Kirss, Ivanjusin, Mata

Celtic FC: Gordon – Jullien, Bitton, Šimunović, Bolingoli – Ralston, Brown (C) – Ntcham, Johnston, Morgan – Griffiths.
Náhradníci: Bain – Sinclair, Hayes, Christie, Šved, Edouard, Ajer.

Rozhodčí: Millot – Mugnier, Luzi (FRA).
1. zápas: Celtic – Kalju 5:0 (3:0)
Hoops v úvodním zápase dominovali. Hosté odolávali 36 minut, ale po zásahu Ajera se jejich hra zcela rozpadla. Ještě do přestávky inkasovali další dva góly a Celtic nakonec mohl slavit výhru 5:0, která znamená prakticky jistý postup. Hráči Kalju si nepřipsali jedinou střelu na bránu.

Branky: 36. Ajer (Christie), 44. Christie (pen.), 45+3. Griffiths, 65. Christie, 77. McGregor (Ntcham)
JK Nõmme Kalju:
Kalju je úřadujícím mistrem Estonska. Tamní liga se hraje systémem jaro – podzim a v tomto ročníku to už na obhajobu nevypadá. Nõmme je v tabulce až čtvrté a na vedoucí Floru Tallinn ztrácí 12 bodů. Na evropské úrovni patří estonský celek spíše k outsiderům a například skupinová fáze evropského poháru visí hodně vysoko. To ukázal i první zápas s Celticem. V 1. předkole LM si však fotbalisté Kalju poradili s makedonskou Škendijí, byť první duel doma prohráli 0:1. V odvetě na půdě soupeře ovšem dokázali zvítězit 2:1, což stačilo.
Celtic FC:
Fotbalisté Celticu v minulé sezóně slavili jubilejní padesátý mistrovský titul, který byl zároveň osmým ligovým triumfem v řadě. V evropských pohárech samozřejmě mají za cíl postoupit do skupinové fáze a to nejlépe milionářské Ligy mistrů. V této soutěži se museli prodírat už úvodním předkolem, v němž zdolali celkovým výsledkem 5:2 (3:1 venku, 2:1 doma) bosenské FK Sarajevo. Manažerem Celticu je někdejší hráč klubu Neil Lennon.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V odvetě 2. předkola Ligy mistrů se utkají estonské Nõmme Kalju a skotský Celtic. Tento zápas už by měl být jen formalitou. Skotové totiž před týdnem na domácím hřišti zvítězili 5:0 a o postup by je tak mohl připravit už jen absolutní kolaps.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.