Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rosenborg BK : BATE Borisov - 31. července 2019   19:00

Rosenborg BK
73' Helland  • 85' Soderlund
2:0
(0:0)
BATE Borisov
Hansen – Meling, Hovland, Reginiussen, Hedenstad – Konradsen, Trondsen, Jensen (C) – Adegbenro (78. De Lanlay), Soderlund, Akintola (70. Helland)
Ostbo – Denič, Helland, De Lanlay, Valsvik, Asen, Ceide
M. Di Bello – A. Costanzo, S. Ranghetii (vš. ITA)
Lerkendal Stadion, Trondheim
12140 diváků
Čičkan – Rios (62. Jonasse), Volkov, Simovič, Filipovič – Baga, Jablonski, Dragun (87. Dubajič) – Tuominen (76. Moukam), Skavyš, Staševič (C)
Černik – Jonassen, Berežkin, Dubajič, Bessmertny, Mjakiš, Moukam

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího utkání z předkol, na viděnou.
Dnešní utkání sledovalo 12140 diváků.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 7:7. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 6:10.
Je konec!! Rosenborg to dokázal a po několika letech proklouzl přes druhé předkolo Ligy mistrů! Domácí byli od začátku lepší, ovšem brankář Čičkan byl naprosto skvělý a nechtěl domácím nic dovolit. Vše začalo faulem Jonassena, díky kterému měl Rosenborg pokutový kop, za který se postavil čerstvý Pal André Helland, a ten se také nemýlil. BATE se ihned snažilo vyrovnat, jenže veškeré pokusy letěly vedle. Vše rozhodla Hellandova střela, kterou se štěstím tečoval Alexander Soderlund, který se také stal hráčem utkání! BATE Borisov jde tedy do třetího předkola Evropské ligy, kde narazí na bosenské Sarajevo. Rosenborg jakožto postupující, bude hrát s jedním z vítězů Maribor nebo AIK, momentálně se prodlužuje.
90+4'
90+3'
Do brankoviště RBK letěl ještě jeden centr, který ale skvěle zneškodnil Tore Reginisussen, u toho ho ještě jeden z hráčů ve žlutém fauloval.
90+2'
Domácí trenér se zvedl a povzbuzuje své hráče, kteří se drží na polovině BATE, jelikož jim chybí pouhé dvě minutky k postupu.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři dlouhé minuty!
89'
Žlutou kartu dostává Moukam (BATE Borisov).
88'
Moukam silně zajel do Trondsena a zaslouženě dostává žlutou kartu!
87'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Dragun, přichází Dubajič.
85'
Rosenborg právě vstřelil branku!
Je to 2:0 a nejspíš rozhodnuto!!! Zpoza vápna se o střelu pokusil Helland, jenže tu mu v brankovišti zády tečoval ALEXANDER SODERLUND, na což Čičkan nedokázal zareagovat, a tak bezmocně sledoval míč ve své brance.
83'
Utkání se blíží ke konci a hosté jsou pod tlakem, jelikož momentálně nepostupují!! Za domácí se do zakončení protlačil Konradsen, ale dalekonosná rána se mezi tři tyče nevešla.
82'
Po Hellandově faulu, nastal přímý kop pro BATE, který na sebe vzal Staševič. Jeho kop letěl na zadní tyč, kde se o hlavičku pokusil Dragun, tu mu ale skvěle zneškodnil Hansen!
81'
Žlutou kartu dostává Helland (Rosenborg BK).
80'
Pro RBK tu byl rohový kop, jenž se dostal na zadní tyč, kde se o hlavičku pokoušel čerstvý De Lanlay, ovšem u míče byl pozdě.
79'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Adegbenro, přichází De Lanlay.
78'
Domácí se dostali do další šance, konkrétně Helland, který se s míčem probojoval až na samotnou hranici, odkud zkusil štěstí, jenže jeho pokus směřoval nad.
77'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Touminen, přichází Moukam.
76'
Rosenborg momentálně postupuje, a to díky brance na stadionu Borisovu! Myslím si, že nás čeká opravdu napínavá závěrečná patnáctiminutovka!
75'
Po úvodní brance, tu byl ihned tlak hostů, který nakonec skončil u rohového praporku, ovšem ani následný roh nepřinesl brzké srovnání.
73'
Gól! Domácí se dočkali a dávají úvodní branku! Po zbytečném faulu Jonassena byla nařízena penalta, za kterou se postavil čerstvě vystřídaný PAUL ANDRÉ HELLAND, který se samozřejmě nemýlil!
73'
Žlutou kartu dostává Jonassen (BATE Borisov).
72'
Byla nařízena penalta pro Rosenborg!!
71'
A střídání je opravdu tady a opravdu to co jsem psal. Akintola jde ze hry a nahradí ho levák Paul André Helland!
70'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Akintola, přichází Helland.
69'
A ani po rohovém kopu, se domácí neradují! Rohový kop letěl na Akintolu, který zkoušel zakončit, jenže jeho pokus letěl vedle.
67'
Čičkan!! To je neuvěřitelné, co tento brankář v prvním i tomto zápase předvádí... Do vápna BATE letěl výtečný centr na zadní tyč, kde se do hlavičky opřel úplně volný Soderlund, ovšem jak jsem již říkal, hlavičku vyrazil Čičkan.
66'
Jakožto neutrální divák, musím říct, že výroky sudího Di Bella dnes nejsou zrovna nejlepší, jelikož pro domácí už nepískl minimálně dva velké fauly, například teď jasný faul na Akintolu!
64'
Po delší době, tu bylo opět zakončení hostů! Baga si nejdříve poradil s Trondsenem a následně dokázal zakončit, jenže jeho rána letěla pouze nad branku Hansena.
63'
Do brankoviště BATE putoval další pokus pomocí centru, jenže u míče byl jako první brankář Čičkan.
62'
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Rios, přichází Jonassen.
61'
I když se očekávalo, že by nigérijské duo šlapalo, tak dle mě dnes Akintola nemá svůj den, jelikož dnes mu nevyšlo tolik věcí, že bych možná střídal. Uvidíme zda do hry nastoupí Helland.
60'
Hedestad si vzal míč na středu hřiště a dostal se s ním až na hranici vápna, kde zkusil štěstí pomocí střely, tu mu ale zblokoval Volkov.
58'
Konradsen v souboji o míč zřejmě nechtěně šlápl Skavyšovi na nohu a pro hosty je tu volný kop.
57'
O dvě minuty později, tu byla další dobrá akce norského celku, kde nechybělo zakončení. Centrovaný míč z levé strany poputoval přesně na hlavičku Soderlunda, který ale mířil vedle!
55'
To není možné!! Z levé strany přišla geniální přihrávka na přední tyč, kam si sbíhal jeho krajan Akintola, ten ale kvůli teči brankáře, zpoza malého vápna přestřelil branku!!! Domácí mohli vést.
53'
Přímý kop se zahrával z velkého úhlu, i přesto to Hedenstad zkusil přímo na bránu!! Jeho rána letěla na přední tyč, kde bombu zastavila až hlavička jednoho z obránců, který byl pár sekund v šoku!
52'
Žlutou kartu dostává Rios (BATE Borisov).
52'
Rios fauluje na samotné hranici vápna!! RBK bude zahrávat zajímavý přímý kop!
51'
BATE rozjíždělo další akci směrem dopředu, na jejímž konci měl být Skavyš, jenže stejně jako jeho spoluhráč pár minut zpět, byl nachytán v ofsajdu.
49'
Domácí se drželi na hranici vápna BATE, kde přišlo i na zakončení z kopačky Hovlanda, s tímto pokusem si ale Čičkan poradil.
48'
Tuominen si nabíhal po levé straně za obranu, ovšem nepohlídal si své postavení, pomezní sudí tak pískl ofsajd.
47'
Akintola bojoval na pravé straně, kde ho atakovali dva obránci, kteří míč ztečovali do zámezí, ovšem rozhodčí roh nepískl, a to není dnes poprvé!!
46'

Druhý poločas začne přibližně v 20:00.
Nastavený čas nic nepřinesl a rozhodčí tak v klidu ukončil první poločas. Domácí byli od úvodu lepší, ale nedokázali využít ani jednu z mnoha šancí, tudíž brankář Čičkan drží naděje BATE na postup. I hosté se dostali do pár šancí, a to v závěru prvního poločasu, obrana se však také se štěstím ubránila. Uvidíme jak dopadne druhá část, protože stále postupuje běloruský celek.
45+1'
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Rohový kop směřoval na zadní tyč, kde se po tečované hlavičce k míči dostal připravený Jablonski, jenže jeho rána letěla vedle.
43'
Rosenborg začíná chybovat!! Kdyby Rios nepřihrával na druhou stranu v brankovišti, tak se mohl radovat z úvodní branky, ovšem on to udělal a je tu jen roh.
41'
Domácí se teď určitě zapotili! Opět se po levé straně odštípl Tuominen, který propláchnul kolem obránců až do zakončení zpoza malého vápna, jeho jakási lobovaná střela nakonec svištěla nad.
40'
Trondsen ztratil míč na polovině hostů a domácí se tak museli vracet, protože po levé lajně běžel rychlý Tuominen, který byl ale nakonec čistě odstaven Hovlandem.
39'
Po nesmyslné žluté kartě sledujeme opět klidnou hru, kde mají míč na kopačkách domácí.
37'
Žlutou kartu dostává Konradsen (Rosenborg BK).
36'
Hra se poněkud uklidnila a obrana BATE začala pořádně fungovat, to stejné i celý kádr, což Rosenborgu začíná dělat problémy.
34'
Hosté sice měli v posledních cca tří minutách velký tlak, ovšem domácí se ubránili a nyní jsou opět vepředu oni.
32'
Po šanci domácích, tu byla i velká příležitost hostů. Baga zakončil přesně, ovšem v brance byl připravený a tak trochu i znuděný Hansen !
31'
Dlouho nechybělo a domácí byli v další tutové šanci!! Soderlund obdržel přesnou přihrávku na hranici malého vápna, kde mu ale jeho tečovaný pokus vychytal Čičkan!
29'
Domácí měli k dispozici rohový kop, který ale ihned vyboxoval Čičkan, to ovšem nebylo všechno! Následně se k míči dostal Jensen, ale ani on nedokázal prostřelit obranu Borisovu.
27'
Poprvé se dnes ozvala levá strana Rosenborgu a také i zakončení, na jejímž konci byl pokus Akintoly, který ale nakonec letěl těsně vedle!
26'
Podle toho, co nám hosté zatím ukazují, tak to vypadá, jako kdyby sem přijeli pouze odbránit domácí výhru a modlit se v postup, uvidíme jak to nakonec celé dopadne.
25'
Meling zkoušel nacentrovat na zadní tyč, kde se mu jeho spoluhráči nabídli, jenže centrovaný balón byl příliš vysoký.
23'
Od 5. minuty tu bylo první ohrožení od hostujícího celku. Skavyš získal míč na pravé straně, ten se ale dokázal uvolnil až do dobré střelecké pozice zpoza vápna,ovšem jeho rána letěla nad.
22'
Mike Jensen, jakožto kapitán neměl nervy na kombinační hru, tak to rovnou zkusil z poměrně velké dálky, jenže jeho dalekonosný pokus letěl vedle.
21'
Do útoku se nakonec hráči dostali, a to konkrétně blonďák Meling, který byl ale semknutý mezi dvěma obránci a míč tak putoval do zámezí, ovšem diváci si přáli penaltu!
20'
Domácí se přesunuli na svojí polovinu, kde se též snaží hru nějak uklidnit a navíc vyčkávají na pohyb v útoku.
18'
Norský celek z Trondheimu je nesmírně aktivní. Adegbenro hledal po pravé straně svojí přihrávkou za obranu Soderlunda, jenže ten na pas vůbec nezareagoval.
16'
Hedenstad nad ničím nepřemýšlel a míč rovnou poslal na bránu, ale jeho přímý kop otřel pouze boční síť Čičkanovi branky.
15'
Volkov to teď neudělal šikovně! Na hranici vápna ostře podrazil Adegbenra a pro RBK je tu nadějný přímý kop!
14'
Čtrnáct minut za námi a domácí celek značně drtí svého soupeře! BATE se sotva dostalo k míči a i fanoušci se zdají být zklamaní z aktuální hry svého celku.
13'
Ve vápně Borisovu nastal zmatek po centru z pravé strany z kopačky Konradsena, ovšem Jensenovi se míč zapletl do nohou a z dobré pozice nedokázal přesně zakončit!
12'
Tuominen uklidňuje hru a posílá míč na brankáře Čičkana, který čeká na útočníky vepředu.
10'
Trenér Rosenborgu Eirik Horneland dnes vsadil na fanoušky a do útoku postavil dva nigérijské ostrostřelce, kým je Adegbenro a Akitnola, uvidíme jak se jim bude dařit.
9'
Domácí hráči se drží na polovině BATE a snaží se vstřelit úvodní branku, který by je dostala zpátky do hry!
7'
Posléze měl Rosenborg k dispozici přímý kop, za který se postavil Hedenstad. Pokusil se o střelu přímo, ta ale byla zblokovaná zdí.
6'
Rohový kop směřoval na zadní tyč, kde se do hlavičky tlačil Dragun, jenže nic velkého se mu nepovedlo. Vzápětí na to, do vápna přiletěl ještě jeden míč, který se po chybě Hansena dostal do branky, ovšem rozhodčí pískal útočný faul, právě na Hansena a udělal správně!
5'
Samuel Adegbenro nedovolil Skavyšovi nacentrovat, ovšem je tu první rohový kop!
4'
Meling chtěl posunout míč po pravé straně, jenže jeho myšlenku skvěle přečetl obránce ve žlutém Filipovič.
3'
Musím říct, že Lerkendal Stadion je naplněný, ovšem né do posledního místa, každopádně kotel určitě ano. Fanoušci RBK jsou zatím senzační, hostující vůbec neslyšíme.
2'
Soderlund po ztrátě míče na polovině hřiště fauloval, a to hostujícího Simoviče.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, kteří se ihned vydali dopředu, tam ale narazili na běloruskou obranu.
1'
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hřišti. Domácí nastupují v bílých dresech, zatímco hosté v dresech žlutých.

Rosenborg BK: Hansen – Meling, Hovland, Reginiussen, Hedenstad – Konradsen, Trondsen, Jensen (C) – Adegbenro, Soderlund, Akintola
Náhradníci: Ostbo – Denič, Helland, De Lanlay, Valsvik, Asen, Ceide

BATE Borisov: Čičkan – Rios, Volkov, Simovič, Filipovič – Baga, Jablonski, Dragun – Tuominen, Skavyš, Staševič (C)
Náhradníci: Černik – Jonassen, Berežkin, Dubajič, Bessmertny, Mjakiš, Moukam

Rozhodčí: M. Di Bello – A. Costanzo, S. Ranghetii (vš. ITA).
První zápas

První zápas začal hned od úvodních minut zajímavě. Rosenborg se tlačil do prvního zakončení, ovšem vzápětí z toho byla penalta, a to pro domácí BATE! Za pokutový kop se postavil Ihar Stasevič, který nedal Hansenovi šanci. Domácí se poté snažili o další gól, jenže v brance úřadoval Hansen. Hosté se nakonec dočkali vyrovnání, a to po rohovém kopu, který na dvakrát dorazil Anders Konradsen. Vyrovnávací branka Rosenborg vřele nakopla, ovšem i na druhé straně úřadoval brankář.

Druhý poločas začal pro RBK velmi smolně, jelikož v 51. minutě tu byla druhá branka domácího BATE. O tečovanou střelu ve vápně se pokusil Maksin Skavyš, který též nedal Hansenovi šanci. Hra se poté uklidnila, což norskému celku vůbec nevyhovovalo, tudíž se v závěrečných minutách tlačili do útoku. BATE Borisov od cca 82. minuty začalo hrát Park The Bus, přes který se hosté nemohli dostat. Běloruský celek tak ubránil výhru 2:1 a do dnešní odvety přijeli s dobrým náskokem.

BATE Borisov – Rosenborg BK 2:1 (1:1)

Branky: 5. Stasevič (pen.), 51. Skavyš (Stasevič) – 24. Konradsen (Hedenstad)
Karty: 22. Simovič (BAT) – 5. Soderlund (RSN), 12. Hedenstad (RSN)

Statistiky: Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:7. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:9.

BATE Borisov Čičkan – Filipovič, Simovič, Volkov, Rios – Dragun, Jablonski, Baga – Stasevič (C), Skavyš (84. Touminen), Milič (77. Moukam)
Náhradníci: Černik – Jonassen, Berežkin, Bessmertny, Tuominen, Moukam, Kothanijazov

Rosenborg BK Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Hovland, Meling – Jensen (C), Lundemo, Konradsen – Akintola (63. Adegbenro), Soderlund, De Lanlay (77. Helland)
Náhradníci: Ostbo – Denič, Helland, Trondsen, Valsvik, Asen, Adegbenro

Rozhodčí: S. Scharer – B. Zogaj, D. Dettamanti (vš. SUI)
Diváci: 12350
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na odvetné utkání mezi Rosenborg BK – BATE Borisov. BATE Borisov zvládlo první utkání lépe a do Trondheimu si převezli vedení 2:1. Uvidíme zda se Rosenborgu podaří nepříznivé skóre otočit, nebo ho BATE navýší. Výkop je stanoven na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.