Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Stockholm : Maribor - 31. července 2019   19:00

Stockholm
Stockholm
4' Karlsson  • 61' Larsson  • 93' Elyonoussi
3:2
(1:0)
Maribor
Maribor
48' Kotnik   • 117' Cretu
Stockholm
Linner – Granli (106. Dimitriadis), Karlsson, Mets – Lundstrom (77. Rashidi), Larsson (102. Hussein), Adu, Elyonoussi, Jonsson Saletros – Obasi Ogbuke (32. Sigthorsson), Goitom (C)
Janoševič – Dimitriadis, Hussein, Lindkvist, Rashidi, Sigthorsson, Ylatupa
Adrien Jaccottet – Vital Jobin, Matthias Sbrissa (vš. SUI)
Friends Arena, Solna, Stockholm
19 179 diváků
Maribor
Pirič – Milec, Ivkovič, Perišič, Viler – Cretu, Vrhovec (106. Kramarič) – Hotič, Kronaveter (118. Pihler), Kotnik (91. Vancas) – Tavares (C) (86. Mešanovič)
Handanovič – Klinar, Kramarič, Mešanovič, Pihler, Rajčevič, Vancas

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 11:7. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:19.
Je konec. Maribor nakonec slaví postup, když sice prohrál na půdě Stockholmu 2:3, ale díky lepšímu skóre z venkovního utkání jde do 3. předkola Ligy mistrů.
Domácí vstoupili do tohoto utkání naprosto skvěle a už ve 4. minutě se prosadil Karlsson. Následně se švédské mužstvo ještě dostalo k několika střelám, ale nic vážnějšího z toho nebylo. Do druhé poloviny zápasu ovšem vstoupili skvěle hosté a ve 48. minutě srovnal Kotnik. V 61. minutě se ale povedlo vsítit branku Larssonovi. Následně branka nepadla a šlo se tak do prodloužení. Tam první poločas opět Stockholmu vyšel a v 93. minutě je poslal do vedení 3:1 Elyonoussi. Ke konci prodloužení se ovšem švédské mužstvo hodně zatáhlo, což ve 117. minutě potrestal Cretu.
120+3'
120+2'
Do vápna hostů se už dostal také brankář Linner a posléze přišla tvrdá střela, kterou ale Pirič skvěle vyrazil.
120+2'
Opět přišel nákop do vápna hostů, kteří míč uklidili do zámezí a AIK získalo autové vhazování.
120+1'
Brankář Pirič čekal s výkopem od brány, dokud mu sudí neukáže žlutou kartu, což se tak následně stalo.
120+1'
Centr domácích z pravé strany nepřinesl nic velkého a balón tak zavítal pouze do zámezí.
120'
Rozhodčí nastavil dvě minuty navíc.
120'
Stockholm získal autové vhazování na polovině soupeře, ovšem následně dostal z ničeho nic křeče hostující hráč. Bylo by zajímavé, jestli by křeče měl také za stavu 3:1 pro domácí.
119'
Brankář Pirič si skvěle poradil s nákopem domácích, když vyboxoval balón.
118'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Kronaveter, přichází Pihler.
117'
Maribor právě vstřelil branku!
Tak tohle je neskutečné, jelikož hosté následně dávají gól a snižují na 2:3 a momentálně tak postupují! Centr z rohu byl odvrácen, ovšem posléze vrátil míč do vápna Viler, který našel hlavu ALEXANDRA CRETA, který zakončil k pravé tyči, kde byl brankář Linner, ale ten propustil balón. Asistence: Viler.
117'
Tak tohle je obrovsky zmařená šance hostů, které zachránil brankář Linner fantastickým zákrokem!
116'
Na tribunách už nepanuje taková dobrá nálada, jelikož ve vzduchu je cítit velké napětí a konec zápasu tak bude hodně dramatický.
115'
Další dva útoky Mariboru už byly slibnější, ale nakonec byl domácí brankář zfaulován a hra je tak přerušena.
114'
Následně ale získala míč obrana švédského celku, která jej posunula brankáři Linnerovi a ten odkopl balón do bezpečí.
113'
Posléze ale přišel nedovolený zákrok domácího hráče ve středu hrací plochy a u balónu tak bude Maribor, který si pomalu vyvíjí tlak ke konci utkání.
112'
Domácí získali jen autové vhazování na polovině soupeře, se kterým samozřejmě nespěchají.
111'
Z dalšího útoku Mariboru přišel jen nedovolený zákrok a AIK Stockholm si tak hlídá konec prodloužení a je velice blízko postupu.
109'
Stockholm se dokázal ubránit dalšímu útoku soupeře a může tak vyrazit dopředu.
107'
Hosté se zkusili dostat do vápna centrem z pravé strany, ale ten odvrátila domácí obrana.
106'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Granli, přichází Dimitriadis.
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Vrhovec, přichází Kramarič.
106'
Začalo druhé prodloužení.
V prvním poločase prodloužení jsme se dočkali branky, kterou vstřelil domácí hráč Elyonoussi a Stockholm je tak blízko postupu dál. Mariboru ovšem stačí vstřelit jeden gól a vše může být jinak.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Tak tahle rána Kronavetera nebyla vůbec špatná, ale nakonec skončila metr vedle levé tyče domácí branky.
105'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
104'
Domácí v naprosté pohodě kombinují ve středu hrací plochy a nepouštějí soupeře k balónu.
102'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Larsson, přichází Hussein.
101'
Hosté kombinovali pár metrů od vápna soupeře a posléze přišel centr, ale následné zakončení Creta letělo vedle pravé tyče.
100'
Domácí fanoušci jsou ve varu a Friends Arena ve Stockholmu se tak otřásá v základech.
98'
Maribor se dostal k míči na své polovině, ale po chvíli o něj přišel a následuje tak autové vhazování pro domácí.
97'
Posléze se do kombinace zapojil také brankář Linner, který poslal daleký odkop.
96'
Stockholm už je opět u míče a drží jej bezpečně na svých kopačkách.
95'
Tentokrát se sice k balónu dostali hosté a přišla střela, se kterou si ovšem gólman Linner poradil.
93'
AIK Stockholm právě vstřelil branku!
Hned na začátku prodloužení tady máme branku a penalt se tak nedočkáme! Adu poslal naprosto fantastický lob za obranu, kde se k míči dostal TARIK ELYONOUSSI a z první dokázal propálit brankáře Piriče. Asistence: Adu.
92'
Hostující hráč se sice dostal ke střele, ale jeho pokus z dálky skončil jen v moci brankáře Linnera.
91'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Kotnik, přichází Vancas.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Tak pozor! U sektoru hostů došlo ke konfrontaci mezi fanoušky Mariboru, pořadateli a možná také fanoušky Stockholmu. Přesně nevím co se tam odehrálo, ale byl tam zapojen také jeden z domácích hráčů a řekl bych, že někdo z vedení švédského klubu.
Základní hrací doba je u konce a my stále nevíme postupujícího do 3. předkola Ligy mistrů! První zápas totiž vyhrál Maribor 2:1, ovšem dnes je to pro změnu Stockholm, který vede 2:1 a následuje tak prodloužení.
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Stockholm se dostal ještě k jedné šanci v základní hrací době, ale následné zakončení hlavou letělo nad bránu soupeře.
90+2'
Domácí sice získali volný kop na polovině soupeře, ale z následného centru se ovoce nesklidilo.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
90'
Následně se faulu dopustil domácí hráč ve středu hrací plochy a u míče tak bude opět Maribor.
89'
Nyní míč skončil jen za svatyní hostů a následně tak odkop od brány Piriče.
88'
Následně ale zůstal ležet na hrací ploše právě čerstvý Mešanovič a je ošetřován.
87'
Velkou pumelici vyslal ze své nohy Cretu, ale ta letěla přímo do rukou gólmana Linnera.
86'
Střídání v týmu NK Maribor: ze hřiště odchází Tavares, přichází Mešanovič.
85'
Po chvíli už sice ano, ale balón se snesl mimo hrací plochu.
84'
Maribor je u míče a snaží se něco vymyslet po levé straně, ovšem zatím nepřišel nějaký centr do vápna.
82'
Vypadá to, že domácí brankář Linner bude moct pokračovat.
80'
Hra je nyní přerušená, jelikož domácí hráč potřebuje ošetření, když po zákroku špatně dopadl.
79'
Ne, aktuálně se na trávníku ve Švédsku neděje snad vůbec nic a skoro jistě tak budeme svědky prodloužení.
77'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Lundstrom, přichází Rashidi.
75'
Vrhovec uviděl za svůj faul, kdy přerušil rychlý protiútok domácích žlutou kartu.
74'
Opět to jsou hosté, kteří se snaží něco vymyslet na levé straně, ale momentálně hra není moc pohledná.
72'
Mariborský útok po levé straně nic velkého nepřinesl a pomalu to vypadá, že tento zápas půjde do prodloužení.
71'
Následně letěl centr do vápna, po kterém přišlo zakončení směřující k levé tyči, ale Pirič předvedl skvělý zákrok!
70'
Domácí momentálně jsou lepším týmem a k dispozici mají další přímý kop po faulu svého soupeře.
68'
Opět se exekuce tohoto přímého kopu ujal Larsson, který to i tentokrát zkusil na bránu, ale balón skončil jen nad ní.
67'
Domácí hráč Kotnik zahrál rukou dva metry před šestnáctkou a Stockholm tak má k dispozici další přímý kop.
65'
Hra je opět přerušena, když se hostující útočník dopustil faulu ve vápně soupeře.
64'
Adu to zkusil z dálky, ovšem jeho pokus nebyl moc povedený a letěl pouze nad svatyní soupeře.
63'
Dnešní utkání sleduje 19 179 diváků.
61'
Tak tohle je fotbalová nádhera! K exekuci přímého kopu se postavil SEBASTIAN LARSSON, který vypálil přes zeď do pravé šibenice a i když si brankář Pirič na míč sáhl, tak jej nedokázal vyrazit!
59'
Perišič se nyní provinil nedovoleným zákrokem na hranici vápna, za což uviděl žlutou kartu a domácí mají k dispozici další volný kop.
57'
Následná rána domácího hráče Larssona nebyla špatná, ale nakonec skončila těsně nad bránou Mariboru.
56'
Nyní se hosté provinili dalším faulem a domácí celek tak získal přímý kop ze skvělé pozice.
55'
Stockholm byl velice blízko ke vstřelení druhé branky, ale nejprve předvedl hostující gólman skvělý zákrok a následná dorážka Goitoma orazítkovala levou tyč!
54'
Následná střela z přímého kopu byla velice dobrá a letěla přímo na bránu, ovšem gólman Pirič předvedl slušný zákrok.
53'
Posléze se ale k balónu už dostali domácí, kteří získali volný kop a Cretu uviděl za svůj faul žlutou kartu.
52'
Hosté momentálně nikam nespěchají a drží míč na polovině soupeře.
50'
AIK Stockholm se snaží odpovědět a jít opět do vedení, ovšem zatím se to domácím moc nedaří.
48'
Tak jako se vstup do prvního poločasu podařil domácím, tak se nyní daří vstup do druhé půle hostům, kteří srovnávají na 1:1! ANDREJ KOTNIK se dostal k balónu uvnitř vápna po zblokované střele Tavarese a prudkou střelou k pravé tyči úspěšně zakončil.
47'
V kotli Stockholmu jsou stejně jako v prvním poločase viděl světlice a přijde tak trest od UEFY.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
První poločas je u svého konce a AIK Stockholm zatím vede nad Mariborem 1:0. Domácí vstoupili do tohoto utkání naprosto skvěle a už ve 4. minutě se prosadil Karlsson. Následně se švédské mužstvo ještě dostalo k několika střelám, ale nic vážnějšího z toho nebylo. Konec poločasu už patřil Mariboru, ovšem ani ten si nevytvořil nějakou vážnější šanci.
45+2'
45+2'
Stockholm sice získal rohový kop z levé strany, ale ten nakonec nic velkého nepřinesl.
45+1'
Larsson si udělal místo pro střelu, ale jeho pokus nakonec skončil jen vedle levé tyče.
45'
44'
Domácí se po delší době dostali na polovinu svého soupeře, ale hostující obrana si nyní vede skvěle.
42'
Začátek zápasu sice patřil domácím, ale nyní je to především Maribor, který se snaží něco vymyslet.
41'
Tentokrát už se ale žlutí a kartu dostává Larsson.
40'
Nyní se na hrací ploše hodně přitvrdilo, ale kartu rozhodčí ani tentokrát nevytáhl.
38'
Maribor je stále u míče a na polovině Stockholmu, ovšem zatím nepřišel nějaký centr do vápna.
37'
Následně přišel menší sok pro domácího brankáře, když chtěl Karlsson odkopnout balón, ale trefil pouze Granliho, od kterého míč letěl k levé tyči, ale gólman Linner byl připraven a chytil balón.
36'
S následným centrem si ale domácí poradili, ovšem hosté zůstávají u míče na polovině soupeře.
35'
Maribor vybojoval rohový kop z pravé strany a může tak srovnat stav zápasu.
33'
Hotič přišel o míč a posléze přišlápl achylovku Elyonoussovi a vysloužil si tak pískot domácích diváků, ovšem od sudího kartu nedostal.
32'
Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Obasi Ogbuke, přichází Sigthorsson.
30'
Na tabuli už se připravují čísla a dojde tak ke střídání, což je pro Stockholm nepříjemné.
29'
Hra je přerušená, jelikož domácí hráč potřebuje ošetření od lékařů po souboji se soupeřem. Jde o hráče Obasi Ogbukeho.
28'
Cretu přišel o balón na pravé straně, ale souboj byl podle rozhodčího v rámci fotbalových pravidel.
27'
Parádně si poradil s útočníkem soupeře domácí stoper Karlsson, který vstřelil úvodní gól této odvety a možná to bude gól postupový.
25'
Nyní se do domácí kombinace zapojil také brankář Pirič a Stockholm tak dál pokračuje v uvolněné hře, kde nikde nespěchá.
24'
A další útok podniklo švédské mužstvo, ovšem tentokrát jsme nebyli svědky nějaké střely a hosté se ubránili.
24'
Žlutou kartu dostává Saletros (AIK Stockholm).
22'
Domácí jsou v tlaku a obrana Mariboru nyní pouze odkopává centry ze své šestnáctky.
21'
Po chvíli míč poskakoval v pokutovém území Mariboru, kde se domácí hráč pokusil o nůžky, ale ty byly zblokované.
20'
Jonsson Saletros to měl sice se soupeřem na levé straně hodně těžké, ale nakonec získal pro svůj tým autové vhazování.
19'
Domácí celek se opět dostal k míči na své polovině a nikam samozřejmě nespěchá.
18'
Nebezpečným centrem se prezentovali domácí, ale ten po pomoci s obráncem skončil v moci gólmana Piriče.
17'
Aktuálně se toho na hrací ploše moc neděje, jelikož u balónu není delší dobu ani jedno mužstvo a bojuje se o něj ve středu hřiště.
15'
Obrana domácích si poradila s nákopem Mariboru, ale k míči se přece jenom dostali hosté.
14'
Útočník Stockholmu upadl v pokutovému území soupeře a chtěl si vymodlit penaltu, ovšem sudí nechal hru pokračovat.
12'
Domácí hrají naprosto uvolněně, jelikož jim vyšla taktika, kdy chtěli vstřelit gól co nejdřív a momentálně tak postupují do další fáze Ligy mistrů.
10'
Elyonoussi nyní uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu a u míče tak bude soupeř.
9'
Následná přihrávka ale nakonec nepřinesla nic velkého a nebezpečného a Maribor může postupovat směrem dopředu.
8'
Hosté jdou začátek utkání velice zaskočeni a domácí se tak znovu dostali do vápna soupeře.
6'
Opět to zkusil AIK Stockholm po pravé straně, ale tentokrát se k balónu dostali hosté.
4'
Tak tohle je pro domácí švédské mužstvo skvělý vstup do utkání, jelikož jdou už ve čtvrté minutě do vedení! Centr Larssona z rohu skončil na hlavě PERA KARLSSONA, který skvělou hlavičkou překonal brankáře Piriče. Asistence: Larsson.
3'
Domácí se snažili projít po pravé straně a získali rohový kop.
1'

AIK Stockholm: Linner – Granli, Karlsson, Mets – Lundstrom, Larsson, Adu, Elyonoussi, Jonsson Saletros – Obasi Ogbuke, Goitom (C)
Náhradníci: Janoševič – Dimitriadis, Hussein, Lindkvist, Rashidi, Sigthorsson, Ylatupa

NK Maribor: Pirič – Milec, Ivkovič, Perišič, Viler – Cretu, Vrhovec – Hotič, Kronaveter, Kotnik – Tavares (C)
Náhradníci: Handanovič – Klinar, Kramarič, Mešanovič, Pihler, Rajčevič, Vancas

Rozhodčí: Adrien Jaccottet – Vital Jobin, Matthias Sbrissa (vš. SUI).
První zápas na stadionu Ljudski vrt v Mariboru sledovalo 7 816 diváků. Už v 6. minutě rozveselil mariborské fanoušky Kronaveter, který poslal domácí do vedení. V 28. minutě se sice podařilo srovnat Goitomovi, ale o deset minut později vrátil vedení na stranu Mariboru Ivkovič. První poločas tak skončil 2:1 pro domácí celek. Ve druhé půli byli domácí naprosto jasně lepším týmem, což povrzují střely 15:0, ovšem branka už nepadla.
V odvetě 2. předkola se proti sobě utkají týmy AIK Stockholm a NK Maribor. Tentokrát se bude hrát ve Friends Aréně, Solna, Stockholm. Tento stadion nabídne kapacitu pro 50 653 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Adrien Jaccottet a jeho asistenti Vital Jobin a Matthias Sbrissa (vš. SUI). Úvodní výkop je naplánován na 19:00.