Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Celje : Dundalk FC - 19. srpna 2020   19:00

Celje
Celje
43' Kerin  • 89' Vizinger  • 90+5' Dangubić
3:0
(1:0)
Dundalk FC
Dundalk FC
Celje
Rozman – Kadušić, Zaletel, Čalušić, Marandici – Štravs, Vrbanec (85. Pungaršek) – Kerin, Lotrič (C), Božić (82. Novak) – Vizinger (90+3. Dangubić).
Jurhar – Stojinovič, Pungaršek, Novak, Brecl, Štraus, Dangubić
V. Fernandes Ferreira – B. Rodrigues, P. Brás (POR)
Ferenc Szusza Stadion - Budapešť
Dundalk FC
Rogers – Leahy, Gartland (76. Oduwa), Hoare, Gannon – Flores (69. Murray), Shields (C) (82. McMillan), Colovic – P. McEleney, Hoban, Duffy.
McCarey – Mountney, Murray, Oduwa, Cleary, Kelly, McMillan

Celje druhý poločas vyhrálo 2:0, ale výsledek zcela neodpovídá skóre. Dundalk totiž byl ve druhém poločase aktivnější a snažil se o vyrovnání těsného výsledku. Jednou pomohla domácím i branková konstrukce. V závěru zápasu však defenzíva Dundalku již nebyla tak pevná a postupně inkasovali dvě branky a Celje se mohlo radovat z postupu do dalšího kola, kde narazí na norské Molde, což bude rozhodně silnější soupeř.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:8.
90+6'
90+5'
Celje právě vstřelilo branku!
Hráč Celje vyslal přímou střelu na branku, kterou Rogers vyrazil před sebe. Před něho doběhl FILIP DANGUBIĆ, jehož první dorážku Rogers ještě vyrazil, ale na druhý pokus už neměl nárok. Asistence: Mitja Lotrič.
90+4'
Faul Dundalku a nyní zajímavá standardní situace pro soupeře.
90+3'
Střídání v týmu NK Celje: ze hřiště odchází Vizinger, přichází Dangubić.
90+2'
S největší pravděpodobností se do dalšího kola podívá celek ze Slovinska, který má pohodlný náskok a navíc v nastaveném čase drží míč daleko od své branky.
90'
Druhý poločas je nastaven o pět minut.
89'
Autorem branky je DARIO VIZINGER, který spolu s Lotričem zaútočil proti jednomu obránci a celá akce nemohla dopadnout jinak, než zakončení DARIA VIZINGERA do prázdné branky. Asistence: Mitja Lotrič.
87'
Celje se nyní pohvybovalo nebezpečně před šestnáctkou soupeře, ale není to jejich druhá branka.
85'
Střídání v týmu NK Celje: ze hřiště odchází Vrbanec, přichází Pungaršek.
85'
Rozman si dal načas, než chytil míč do svých rukavic. Hoban pro to neměl pochopení a vrazil do soupeře, který stal po boku Rozmana. Až poté se Rozman sehnul, aby sebral míč do svých rukavic. Rozhodčí tento incident nechává bez povšimnutí.
84'
A po ní přišel centr do vápna, kde hlavičkoval hráč zády k brance přímo do tyče! Velká smůla nyní pro hostující celek z Irska. Nutno říci, že centr byl tečován zdí Celje a díky tomu se snesl před branku.
83'
Novak se hned připomíná, že před chvílí střídal. Ten nyní tvrdým skluzem doslova poslal na trávník hráče Dundalku a nyní bude následovat zajímavá standardní situace.
82'
Střídání v týmu NK Celje: ze hřiště odchází Božić, přichází Novak.
82'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Shields, přichází McMillan.
80'
Závěrečných deset minut zápasu, dočkáme se vyrovnání a potenciálního prodloužení?
79'
Vysoký centr nyní sbírá Rozman, který již delší dobu nemusel vytahovat žádný extra těžký zákrok. Dá se říci, že vše se děje před ním, aniž by nějak výrazně zasahoval do hry.
77'
Nadějný centr z levé strany, kterému moc nechybělo, aby přistál na hlavičce hráče Dundalku. Nakonec se míče ujal hráč Celje a ten jej odkopává do bezpečí.
76'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Gartland, přichází Oduwa.
74'
Dundalku se nyní podařilo trochu zklidnit míč na svých kopačkách a dostat se do delší kombinace. Ta však končí bez úspěšného zakončení.
73'
Autor zatím jediné branky, Kerin, nyní zastavil počínající útok soupeře, když odehrál míč do autu.
72'
Po autovém vhazování se míč dostal až na druhou stranu hřiště a hráči Dundalku jakoby nyní byli trochu bezradní se dostat k nějakému zakončení na Rozmana.
70'
Ofsajd nyní zastavil útok Celje a Dundalk o něco více nechává místa ve své defenzívě. K vyrovnání stavu má ještě poměrně dostatek času, tak uvidíme.
69'
Střídání v týmu Dundalk FC: ze hřiště odchází Flores, přichází Murray.
67'
Nicméně hráči Celje si nyní stráží svou polovinu velmi dobře a nutí Dundalk zpět ke své brance.
66'
Ten však již získává míč pod svou kontrolu a vymýšlí další útočnou akci.
65'
Domácím se nyní daří v posledních minutách držet míč více na polovině hřiště a tím trochu otupila vzrůstající tlak ze strany svého soka.
63'
Zpět k zápasu. Stále sledujeme snahu Dundalku k vyrovnání, defenzívě Celje zatím odolává všem jejich pokusům.
61'
Již je jistá jedna věc! Vítěz dnešního utkání si to ve druhém předkole rozdá s celkem Molde z Norska, které porazilo 5:0 finský KuPS.
60'
Hodina hry je minulostí a stále máme těsné vedení Celje, které se však v průběhu druhého poločasu spíše zdržuje v defenzívě.
59'
Avšak nesmí zapomínat i na zadní vrátka, nyní se po centru z pravé strany dostal k hlavičce jeden z hráčů a Rogers byl připraven, když dokázal eliminovat toto zakončení.
58'
Dundalk po rohovém kopu udržel míč před brankou soupeře a nebezpečná přihrávka před branku nakonec zůstala nevyužita. Nicméně irský celek má ve druhé půli více ze hry a snaží se o vyrovnání.
57'
Po pěkné kombinaci přišlo ještě pěknější zakončení, které musel Rozman konečky prstů vyrazit nad svou branku!
55'
Hra pokračuje autovým vhazováním Celje, které nakonec muselo zpět s míčem až na svou polovinu.
54'
Jeden z hráčů Dundalku potřebuje ošetření a hra je nyní pozastavena.
53'
Nyní to opět celek z Irska zkoušel skrze levou stranu, avšak zase je zradila finální přihrávka.
51'
Hoban těsně u brankáře chtěl hlavičkovat centr z levé strany, ale namísto toho fauloval Rozmana a následně vztekle dopravil míč do branky, která však pochopitelně nemohla platit.
50'
Na hráčích Dundalku jde vidět, že se snaží co nejrychleji vyrovnat, avšak zatím defenzíva Celje pohodlně odvrací veškeré jejich centry.
48'
Shields se nyní prezentoval tvrdým faulem a je druhým hráčem svého celku, který dostává žlutou kartu.
48'
Roh již neznamenal nebezpečí pro Dundalk a ten se nyní pokouší dostat směrem dopředu.
47'
Hned zpočátku druhého poločasu mohlo jít Celje do dvou brankového vedení. Gartland ve snaze skluzem odvrátit centr pravé strany, poslal míč na svého brankáře, který dokázal reflexivně míč vyrazit. Následně míč končí na rohovém kopu.
46'
Dlouhou dobu se hrála vyrovnaná hra od obou týmů, kdy šancí bylo poskrovnu. Celkově však byl Dundalk ve svých zakončení nebezpečnější, kdy se Rogers dvakrát, třikrát musel natahovat po míči. Nakonec neinkasoval, zatímco jeho protějšek inkasoval v závěru prvního poločasu a Celje půjde do druhého poločasu s jedno brankovým náskokem.
45'
45'
V závěru prvního poločasu zahrával Dundal z větší vzdálenosti standardní situaci, ta však nevedla k vyrovnání skóre a poté hlavní sudí ukončil první dění.
43'
Autorem branky je LUKA KERIN, který se dostal na pas od svého spoluhráče a v pádu dokázal dostat míč do branky přes vybíhajícího Rogerse. Velkou měrou k této brance přispěl Gartland, který si nedokázal uhlídat Kerina a ten jej v souboji přetlačil.
41'
Shields se dopustil útočného faulu. Soupeř se snažil rychle rozehrát, ale nebylo mu to nic k užitku.
40'
...na centr sice hráč nedosáhl, ale přesto se slovinskému celku podařilo udržet míč. Nakonec z celé akce vznikl další nepřesný centr, který končí za brankou.
39'
Roh pro Celje...
38'
Rozman se natáhl po nepříliš razantní střele, nicméně dobře technicky umístěné k vzdálenější pravé tyčce.
36'
Z pohledu Celje nyní vidíme často nakopávané míče směrem dopředu, avšak tento styl zatím domácímu celku příliš nevychází a defenzíva Dundalku je dobře rozestavená.
35'
Slovinský celek drží nyní míč a pokouší se o další pokus jak ohrozit Rogerse v jeho brance. Centr na šestnáctku odvrací soupeř hlavičkou.
34'
Stav ve skóre se nebude měnit ani na druhé straně, kde se Celje dostalo k zahrávání rohového kopu.
33'
Poměrně slušná střela k levé tyčce, kterou skokem nyní zastavil brankář Celje a nedovolil, aby se měnilo skóre.
30'
Ani po půl hodině hry jsme nebyli svědky vedoucí branky. Nicméně první vážnější šanci jsme zaregistrovali, když hráč Dundalku hlavičkoval po rohovém kopu těsně nad branku Celje.
28'
Marandici nyní dostal míč do volného prostoru a svou střelu orazítkoval jen do obránce, který svým tělem zabránil míči k cestě do branky!
27'
A z něj domácí nic zásadního nevytěžili. Odkop brankáře Rogerse.
26'
Gannon nic nevymýšlel a z pokutového území doslova odpálil míč do zázemí, roh pro Celje.
25'
Nadějná přihrávka mezi dva hráče do pokutového území! Míč nakonec zastavuje defenzíva, nicméně slibná rodící se šance pro Dundalk.
24'
Drobnějšího prohřešku se na polovině hřiště dopustil Stravs, ale soupeř nedokázal využít rozehrávky k útoku, naopak se museli bránit.
23'
Hráči Dundalku o něco zabrali, hlavně na pressinku a vyrovnali tak dosavadní průběh hry.
21'
Centr ze standardní situace se snesl do vápna, avšak míč hráči nedostali směrem na branku Celje.
20'
Kerin nyní přišlápl nohy svému soupeři a za tento počin je odměněn žlutým napomenutím.
18'
A po rohovém kopu se do hlavičky položil Gartland, který ji poslal jen kousek nad břevno! Nyní jsme byli svědky první větší šance zápasu.
17'
Obránce domácího celku skluzem zabránil centru z levé strany, další pokus byl zablokován na rohový kop.
16'
To se nemění ani po další snaze Dundalku o ofenzivní činnost, která končí dalekým odkopem jednoho z obránců Celje.
15'
Po čtvrt hodině hry jsme zatím neviděli výraznější šanci na branku. Celje je o něco více na míči. Jinak spíše sledujeme bojovnou hru.
14'
K prvnímu zajímavému zakončení se dostal Vizinger, kdy jeho střelecký pokus končí mimo branku Rogerse.
12'
P. McEleney se dostal do souboje s Vrbancem a hráč Celje více pocítil tuto srážku. Nakonec si oba hráči podali ruku a v příjemném gestu se usmířili.
11'
Dundalk nyní držel míč, avšak směrem dopředu si nedokázal vytvořit nic kloudného. Vzápětí míč končí v autu.
10'
Čalušić se dopustil nedovoleného zákroku a je nucen odevzdat míč soupeři, který bude rozehrávat míč z vlastní poloviny.
8'
...obrana Celje zvládá ubránit roh a získává míč pod svou kontrolu.
8'
Na druhé straně pokus o protiútok po levé straně, který byl včas zastaven. Dundalk bude zahrávat svůj první rohový kop...
7'
Slovinský cele se ujal další kombinace, ale tentokrát se svým nepřesným centrem neuspěli.
6'
Pokus o centr od domácího hráče, ten byl však zablokován a Rogers v poklidu sebral sražený centr.
5'
Celje nyní kombinovalo až se se svou kombinací dostalo ke svému brankáři, odkud musí založit novou útočnou akci.
3'
Gannon je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou, když nevybíravým skluzem zajel do soupeře.
2'
Rozman v prvním kontaktu s míčem, avšak jen si v poklidu počkal, až k němu míč doputuje a mohl rozehrávat na své spoluhráče.
1'
V první minutě se hra odehrává uprostřed hrací plochy. Stravs se následně dopustil prvního ostřejšího zákroku.
1'

NK Celje: Rozman – Kadušić, Zaletel, Čalušić, Marandici – Štravs, Vrbanec – Kerin, Lotrič (C), Božić – Vizinger.
Náhradníci: Jurhar – Stojinovič, Pungaršek, Novak, Brecl, Štraus, Dangubić

Dundalk FC: Rogers – Leahy, Gartland, Hoare, Gannon – Flores, Shields (C), Colovic – P. McEleney, Hoban, Duffy.
Náhradníci: McCarey – Mountney, Murray, Oduwa, Cleary, Kelly, McMillan

Rozhodčí: V. Fernandes Ferreira – B. Rodrigues, P. Brás (POR).

NK Celje
Slovinský celek skončil ve své domácí soutěži na prvním místě a vyhrál titul. Díky tomu si může zahrát kvalifikaci o Ligu mistrů. V cestě do dalšího kola kvalifikace jim bude stát Dundalk.
Celje v domácí soutěži získalo celkem 69 bodů a o dva body uhájilo první místo od druhého Mariboru a třetí O. Ljubljan. Na oba zmíněné celky zůstala jen kvalifikace o Evropskou ligu. Celje naposledy do kvalifikace evropské soutěže nakouklo v sezóně 2014/2015, kdy obsadilo druhé místo ve své domácí soutěži a tím si mohlo zahrát kvalifikaci Evropské ligy.

Dundalk FC
Irský celek v minulé sezóně dominoval v tamní soutěži, když po 36 zápasech získal 86 bodů a na druhý Shamrock Rovers skončil soutěž s náskokem 11 bodů! Navíc obhájil prvenství z roku 2018! V celé sezóně hrála prim jejich defenzíva, když obdrželi jen 18 branek.
V minulé sezóně Dundalk skončil v kvalifikaci ve druhém předkole. V tom prvním dokázal vyřadit Rigu FC, ve druhém kole jim stopku vystavil Karabach. Proti Celje je Dundalk mírným favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.