Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  M. Tel-Aviv : Riga FC - 19. srpna 2020   19:00

M. Tel-Aviv
M. Tel-Aviv
58' Blackman  • 88' Blackman
2:0
(0:0)
Riga FC
Riga FC
M. Tel-Aviv
Tenenbaum – Kandil, Tibi, Yeini (C), Saborit – Almog (82. Ben Chaim), Glazer, Peretz (84. Shechter), Rikan – Blackman, Guerrero (46. Biton).
Daniel – Bitton, Baltaxa, Shechter, Ben Chaim, Biton, Davidzada
Igor Pajac – Bojan Zobenica, Vedran Djurak (všichni Chorvatsko)
Bloomfield, Tel Aviv
Riga FC
Ozols – Fjodorovs, Černomordijs, Prenga, Rugins – Panić (C), Brisola, Šarpar – Hora (71. Frederico), Mbombo (59. Roger), Stênio Júnior (62. N'Kololo).
Purinš – Laizans, Roger, Stuglis, Barbosa Moreira, N'Kololo, Frederico

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 9:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:12.
Je dobojováno a postup mohou slavit fotbalisté Maccabi. Domácí i ve druhém poločase dominovali a vyhráli zcela zaslouženě. Hrdinou Tel-Avivu je dnes útočník Blackman, jenž proměnil dvě penalty a díky němu jde izraelský celek dál. Naopak Riga toho dopředu moc nepředvedla a brankář Tenenbaum příliš práce neměl.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Kandil (Maccabi Tel-Aviv FC).
90+2'
Ben Chaim se znovu hnal dopředu, ale po pár metrech mu stopku vystavil Prenga.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu byly nastaveny tři minuty.
90'
Hosté se ještě snaží s výsledkem něco udělat, nicméně musel by se stát malý fotbalový zázrak, aby Tel-Aviv tento mač nedotáhl do vítězného konce.
88'
Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
Nyní už je jasné, že Maccabi tento zápas vyhraje a postoupí do druhého předkola Ligy mistrů! Penaltu si opět vzal na starost NICK BLACKMAN, který tentokráte poslal balon nekompromisně k levé tyči.
87'
Černomordijs se odhodlal k velmi riskantnímu zákroku ve vápně a fauloval Shechtera, takže z toho bude druhá penalta v zápase.
86'
Mohlo být hotovo! Ben Chaim táhl brejk Maccabi a před vápnem posunul balon doleva na Shechtera. Ten pálil na přední tyč, ovšem na Ozolse si nepřišel.
85'
Ben Chaim přišel o míč a poté musel faulovat unikajícího Fjodorovse. V tomto případě se rozhodně dala udělit žlutá karta.
84'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Peretz, přichází Shechter.
83'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut. Riga už musí začít vrhat všechny své síly do útoku.
82'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Almog, přichází Ben Chaim.
80'
Rikan to zkusil individuálně po pravé straně, ovšem jeho akce se s úspěchem nepotkala.
79'
Šarpar pálil ke vzdálenější tyči, ovšem Tenenbaum si s jeho pokusem dokázal poradit.
78'
Po rychlé rozehrávce přišel další faul a tentokráte budou hosté zahrávat volný přímý kop z daleko nadějnější pozice.
77'
Frederico se probíjel středem hřiště a nakonec ho musel jen za cenu faulu zastavit Glazer.
76'
Po delší době sledujeme kombinaci hostů na útočné polovině. Uvidíme, zda si Riga dokáže vypracovat nějakou šanci.
75'
Volný přímý kop Tel-Avivu rozehrál Rikan. Ten chtěl svou střelu propasírovat pod nadskakující zdí, ovšem to se mu nepovedlo.
74'
Žlutou kartu dostává Prenga (Riga FC).
73'
Žlutou kartu dostává Černomordijs (Riga FC).
72'
Už to mohlo být o dvě branky! Po akci na levé straně se míč dostal na hranici vápna ke Glazerovi, jehož pokus zastavilo až břevno.
71'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Hora, přichází Frederico.
70'
Hora našel ve vápně volného Brisola a ten ze druhého doteku nasměroval balon na bránu. Tenenbaum ale jeho pokus dobře viděl a nepustil ho za svá záda.
69'
Brankář Tenenbaum otálel s rozehrávkou a sudí Pajac mu dal jasně najevo, že zdržování nehodlá tolerovat.
68'
Panić si ukopl balon a při snaze získat ho opět pod kontrolu nedovoleně atakoval Saborita.
67'
Roger se pokusil přejít přes dva protihráče, ovšem ukousl si až příliš velké sousto a o míč přišel.
66'
N'Kololo hledal své spoluhráče z levého křídla, jenže na jeho prudký pas nemohl nikdo ve světle modrém dosáhnout.
65'
Domácí to tentokráte zkusili vzduchem, avšak u balonu byl jako první brankář Ozols.
64'
Bývalý hráč Slavie či Teplic se také ujal jeho následné rozehrávky, jenže jeho centr odvrátil Tibi.
63'
Hora teď příkladně zabojoval a nakonec byl za svou snahu odměněn, neboť získal rohový kop.
62'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Stênio Júnior, přichází N'Kololo.
61'
Izraelský celek i nadále hraje s velkým přehledem a daří se mu držet balon na útočné polovině.
59'
Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Mbombo, přichází Roger.
58'
Maccabi se zcela zaslouženě ujímá vedení! Balon si na penaltový puntík postavil NICK BLACKMAN, jenž tvrdou ranou doprostřed brány rozvlnil síť za zády Ozolse.
57'
Rikan byl faulován v pokutovém území a arbitr Pajac bez váhání nařizuje pokutový kop!
56'
Akce Maccabi se rozvíjela na levé straně a nakonec byla přerušena hvizdem hlavního sudího, jelikož Blackmanovi byl odmáván ofsajd.
55'
Výborný obranný zákrok předvedl Černomordijs, jenž precizně načasovaným skluzem odzbrojil unikajícího Blackmana.
54'
Ten ale žádné nebezpečí pro hosty neznamenal, neboť na centr Glazera nemohl nikdo doskočit.
53'
Lotyšský gólman si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Nyní muset řešit ránu Rikana, po které bude následovat roh.
52'
Hosté se po zisku míče vydali do rychlého brejku a po zákroku na Mbomba se dožadovali standardní situace, nicméně ta nakonec nařízena nebyla.
51'
Biton vstoupil do zápasu velmi dobře a nyní nebezpečně pálil z hranice šestnáctky. Ozols byl však znovu na svém místě a připsal si další zákrok.
50'
Hostující kapitán se po chvilce strávené na trávníku zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
49'
Na hrací ploše nyní zůstává ležet Panić, kterého v souboji rukou nešťastně zasáhl Rikan.
48'
Ten už si ale Riga pohlídala a díky zásahu Fjodorovse se také osvobodila.
47'
Střídající Biton předložil míč Peretzovi a ten pálil z velmi dobré pozice, avšak Ozols podržel svůj tým a vyrazil balon na roh.
46'
Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Guerrero, přichází Biton.
46'
Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka dnešního zápasu mezi Maccabi a Rigou a branku jsme zatím neviděli. Oba celky vstoupily do utkání aktivně a sledovali jsme rychlou hru, nicméně poté převzal otěže Tel-Aviv, který měl velmi blízko úvodnímu gólu. Ve 32. minutě hlavičkoval Blackman do tyče a o chvilku později trefil Rikan břevno. Pokud hosté chtějí pomýšlet na postup, tak ve druhém dějství budou muset hodně přidat.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Žlutou kartu dostává Guerrero (Maccabi Tel-Aviv FC).
Žlutou kartu dostává Rugins (Riga FC).
44'
Na druhé straně to zkusil z velké dálky aktivní Rikan a jeho pokus vylétl vysoko nad bránu.
43'
Riga se po delší době prokombinovala k pokutovému území soupeře a nakonec přišel centr z pravé strany. Ten se ale Horovi příliš nepovedl, takže domácí se v pohodě ubránili.
42'
Po něm zakončoval kapitán domácích Yeini, jenž však byl ve velkém záklonu a jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.
41'
Rikanova další střelu zblokoval jeden z obránců a uvidíme první rohový kop Maccabi.
40'
Peretz si nyní neporozuměl s Almogem a po jejich neshodě budou hosté vhazovat.
39'
Mbombo dobře napadal hráče s míčem a nakonec donutil Kandila ke zpětné nahrávce na Tenenbauma.
38'
Blackman znovu zakončoval hlavou z dobré pozice, nicméně tentokrát si Ozols připsal snadný zákrok.
37'
Hosté jsou momentálně stažení na vlastní polovině a soupeř mu téměř nepůjčuje balon.
35'
Na pravé straně se zjevil nikým nehlídaný Blackman, kterému byl ale odmáván ofsajd.
34'
Žlutí tlačí svého soupeře a nyní byli znovu blízko gólu. Z hranice šestnáctky vypálil Rikan a hosty tentokráte zachránilo břevno!
33'
Poté ještě nabízel balon do šestnáctky Rikan, avšak tentokrát si defenziva Rigy poradila.
32'
Maccabi se mohlo dostat do vedení! Po centru z levé strany hlavičkoval osamocený Blackman, jenž orazítkoval tyč.
31'
Peretz nepřesnou přihrávkou zahnal Tibiho, a domácí tak musí rozjet svou akci od začátku.
30'
Hora se prodral přes Saborita, jenže poté si balon příliš předkopl a na hrací ploše už ho nezastihl.
29'
Mbombo se v šestnáctce poroučel k zemi a chtěl si vynutit penaltu, ovšem ta nemohla být v žádném případě nařízena.
28'
Domácí jsou v posledních minutách o něco aktivnější a navíc se jim daří kombinovat na útočné polovině.
27'
Další rána Guerrera už tak přesná nebyla a Ozols bude vykopávat od své svatyně.
26'
Nick Blackman to znovu zkoušel zpoza vápna a tentokráte už donutil Ozolse k zákroku. Hostující brankář se ale nenechal zaskočit a míč v pohodě vyrazil.
25'
Mbombo před vápnem Maccabi srazil k zemi Tibiho a byl mu odpískán nedovolený zákrok.
24'
Aktivní Rikan se rychle dostal přes střed hřiště a poté předložil míč Blackmanovi, jehož zakončení proskákalo kolem levé tyče.
22'
Dobře to teď udělal Glazer, který na sebe navázal dva protihráče a poté přenesl hru na úplně volného Saborita.
21'
Balon propadl až k Brisolovi, jenž ale ve velmi krkolomné pozici nezakončil přesně.
20'
A následně se levému obránci povedlo získat rohový kop, který bude opět zahrávat Jakub Hora.
19'
Rugins čelil trojnásobné přesile a nakonec musel být rád, že vybojoval autové vhazování u šestnáctky Tel-Avivu.
18'
Po svižném úvodu se hra nyní malinko uklidnila a spíše se bojuje ve středu hřiště.
17'
Po několika nepřesnostech se míč dostal do zámezí, a jelikož se ho jako poslední dotkl jeden z domácích. tak vhazovat budou fotbalisté lotyšského týmu.
16'
Almog to při napadání přehnal s agresivitou a byl mu odpískán nedovolený zákrok. Riga bude moct v klidu rozehrávat.
15'
Stênio Júnior se po souboji s Glazerem poroučel k zemi a dožadoval se odpískání faulu, avšak hlavní sudí nechal hru plynout dál.
14'
Rikan si tentokráte navedl míč do středu a vypálil, avšak bránu o pořádný kus přestřelil.
13'
Český hráč se sám ujal rozehrávky a jeho centr rozhodně nebyl špatný, ovšem balon s vypětím všech sil odhlavičkoval Yeini.
12'
Hora se prosmýkl po pravém křídle a následně získal pro svůj tým první rohový kop tohoto mače.
11'
Rikan se rychlou kličkou dostal přes obránce a poté poslal do šestnáctky střílený centr, který nebezpečně prolétl malým vápnem. Nikdo ve žlutém ho však nedokázal nasměrovat na bránu.
10'
Levý bek domácích se tentokráte dostal až k centru, avšak ten si svého adresáta nenašel.
9'
Saborit chtěl zrychlit hru kolmou přihrávkou na Blackmana, jenže jeho pas zablokoval Fjodorovs.
8'
Tibi odhlavičkoval nabídku z pravé strany k Panićovi a ten následně vypálil ze střední vzdálenosti. Bránu ale vůbec netrefil a Tenenbaum mohl zůstat v klidu.
7'
Dalším ostřejším zákrokem se prezentoval Guerrero a arbitr Pajac mu dal důraznou domluvou jasně najevo, že příště bude podobné fauly trestat přísněji.
6'
Rikan se zbavil svého strážce a poté hledal své spoluhráče ve vápně, ovšem míč odvrátil dobře postavený Černomordijs.
5'
Peretz chtěl vyslat do šance Guerrera a Brisola měl co dělat, aby jeho přihrávku zastavil.
4'
Rugins poměrně ostře zajel do Blackmana a může být rád, že hned neviděl žlutou kartu.
3'
Almog to zkusil individuálně po pravém křídle. Jeho akce ale neměla dlouhého trvání a balon má nyní ve své moci Šarpar.
2'
Kapitán domácích Yeini vyslal dlouhý nákop na útočnou polovinu, nicméně Prenga si celou situaci pohlídal a nepustil míč za sebe.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Maccabi, kteří nastupují ve žlutých dresech. Jejich soupeř pak zvolil světle modrou sadu.
1'

Maccabi Tel-Aviv FC: Tenenbaum – Kandil, Tibi, Yeini (C), Saborit – Almog, Glazer, Peretz, Rikan – Blackman, Guerrero
Náhradníci: Daniel – Bitton, Baltaxa, Shechter, Ben Chaim, Biton, Davidzada

Riga FC: Ozols – Fjodorovs, Černomordijs, Prenga, Rugins – Panić (C), Brisola, Šarpar – Hora, Mbombo, Stênio Júnior
Náhradníci: Purinš – Laizans, Roger, Stuglis, Barbosa Moreira, N'Kololo, Federico

Rozhodčí: Igor Pajac – Bojan Zobenica, Vedran Djurak (všichni Chorvatsko).
Riga FC

Také Riga si loni ve své domácí soutěži počínala na výbornou a po teprve pěti letech klubové existence oslavila zisk prvního mistrovského titulu. S poháry má tento klub velmi malé zkušenosti, nicméně v minulé sezoně neměl daleko k postupu do základní skupiny Evropské ligy. Postupně si poradil s polskými Gliwicemi a poté i s Helsinkami, avšak v závěrečném kole už byla nad jeho síly Kodaň. V souboji s Maccabi bude mít celek z hlavního města Lotyšska výhodu větší rozehranosti, neboť tamní Virsliga se hraje systémem jaro-podzim. Momentálně má Riga za sebou už čtrnáct mačů a se 39 body vévodí tabulce.
Maccabi Tel-Aviv FC

Maccabi bylo v loňském ročníku izraelské ligy zkrátka bezkonkurenční. Na domácí scéně jen jednou poznalo hořkost porážky a zcela zaslouženě si došlo pro titul. Nyní bude chtít svou sílu ukázat také v evropských pohárech a vybojovat si místo v Lize mistrů. V základní skupině milionářské soutěže se Tel-Aviv naposledy objevil v sezoně 2015/2016. Tehdy však nezanechal vůbec dobrý dojem a v konfrontaci s Portem, Chelsea a Dynamem Kyjev nezískal ani jeden bod. Letošní ročník začali žlutí velmi dobře, když si v na dva zápasy hraném superpoháru poradili s Hapoelem Beer Sheva.
Hezký středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Přestože poslední ročník Ligy mistrů ještě svého vítěze nepoznal, tak v těchto dnech už se začne bojovat o účast v tom příštím. My se v tomto online přenosu blíže podíváme na zápas prvního předkola mezi Maccabi Tel-Aviv a Rigou. Úvodní výkop je v izraelské metropoli naplánován na 19:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.