Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Tre Fiori : Linfield - 8. srpna 2020   15:00

Tre Fiori
Tre Fiori
0:2
(0:0)
Linfield
Linfield
71' Hery   • 83' Manzinga
Tre Fiori
A. Simoncini – D´Addario, Misimović, D. Simoncini (89. Angelini), Pracucci – Kalissa (70. Figone), Gregorio, Lunardini /C/ – Gjurčinoski, Santoni, Apezteguía (76. Marzeglia)
De Angelis – Greco, Dolcini, Della Valle
Berke – Szert, Georgiou (Maďarsko)
Colovray SC, Nyon (Švýcarsko)
Linfield
Johns – Boyle, Larkin, Callacher, Quinn – Mulgrew /C/, McClean (65. Manzinga) – Millar, Kearns, Násirí (65. Waterworth) – Lavery (65. Hery)
Moore – Stafford, Clarke, Pepper

Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 20:11.
Zahajovací utkání letošního ročníku Ligy mistrů je za námi. Severoirský mistr potvrdil roli jasného favorita proti soupeři ze San Marina až po přestávce góly střídajících Heryho a Manzingy. V dalším kole předkvalifikace Ligy mistrů narazí na lepšího z podvečerního duelu mezi kosovskou Dritou a Interem Escaldes z Andorry.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Christy Manzinga (Linfield Belfast).
90+3'
Ještě možnost upravit skóre pro šampióny nejmenší samostatné členské země UEFA. Po trestném kopu následuje přidržení Angeliniho za dres a další standardka blíže velkému vápnu.
90+2'
Žlutou kartu dostává Ross Larkin (Linfield Belfast) za oplácení Gjurčinoskému po odpískání.
90+1'
Zápas bude nastaven o 4 minuty.
89'
SP Tre Fiori naposledy střídá: Davida Simonciniho nahradil Angelini.
89'
Manzinga byl přistižen v ofsajdu.
87'
Millarův rohový kop proletěl vápnem do zámezí.
86'
Rozhodčí ponechal po předchozím červeném faulu výhodu, na jejím konci srazili „domácí“ centr na rohový kop.
86'
Rovnou červenou kartu dostává Giacomo Pracucci (SP Tre Fiori) za nešetrný skluz zezadu na unikajícího Kirka Millara.
83'
Linfield Belfast právě vstřelil branku!
Kouč Healy měl při střídání šťastnou ruku a další náhradník CHRISTY MANZINGA přidává pojistku.
Na gólu se podepsali oba brankáři: celý zápas takřka nezaměstnaný Chris Johns vyslal dlouhý výkop, který jeho dosud dobře chytající protějšek podběhl a konžský rodák měl snadnou práci zasunout do prázdné brány.
83'
Prodloužení mohl zajistit Gjurčinoski, po Kearnsově faulu na Lunardiniho a následném trestném kopu k němu propadl míč, ale makedonský útočník pálí vedle.
81'
Žlutou kartu dostává Bastien Hery (Linfield Belfast).
81'
Rukou si posunul míč Bojan Gjurčinoski, pozornosti rozhodčího to neuniklo.
79'
Modří se od vstřeleného gólu zatáhli a hrají ze zajištěné obrany, stále ovšem bezpečně kontrolují hru.
76'
Střídání v týmu SP Tre Fiori: ze hřiště odchází Apezteguía, přichází Marzeglia.
75'
Povinnost velí Sanmariňanům útočit, jenže dosud ani jednou netrefili prostor mezi tyčemi.
74'
Gregorio srazil k zemi kapitána Linfieldu Mulgrewa.
71'
Trápení favorita protrhl po šesti minutách na trávníku BASTIEN HERY a krásným švihem pravačkou do šibenice otevírá skóre zápasu.
70'
Střídání v týmu SP Tre Fiori: ze hřiště odchází Kalissa, na jeho místo nastupuje Figone.
69'
Čerstvý Christy Manzinga se uvolnil a protáhl umístěnou střelou Alda Simonciniho.
68'
Žlutou kartu dostává Francesco Lunardini (SP Tre Fiori) za faul na Quinna. Rozhodčí kapitánovi sanmarinského šampióna sečetli i předchozí zákroky proti pravidlům.
66'
Střídající Hery si rovnou vynutil faul na Kalissovi, po rozehrání je však Millarovi máván ofsajd.
65'
Linfield Belfast současně třikrát střídá: ze hřiště odcházejí Násirí, McClean a Lavery, nastupují Waterworth, Manzinga a Hery.
64'
Hraje se bez diváků. Několika fanouškům Linfieldu, kteří přicestovali až z Belfastu a pokusili se vestoje na židlích sledovat fotbal z terasy sousední budovy, v tom zabránila švýcarská policie.
62'
Žlutou kartu dostává Davide SImoncini (SP Tre Fiori) za faul zezadu na Laveryho.
61'
Účetního a amatérského brankáře Alda Simonciniho, který kdysi v 19 letech přežil těžkou autonehodu, se fotbalistům z Britských ostrovů ani po hodině hry stále nedaří překonat.
Za bezbrankového stavu by se hrálo prodloužení, veškerá předkola až po play-off se letos hrají na jeden zápas.
59'
Pátý rohový kop v podání Millara končí v rukavicích brankáře Tre Fiori.
57'
O kontr se pokusil Apezteguía, jenže vybíhal z ofsajdu.
55'
Exekuce se tentokrát chopil Quinn, ale nic z toho nebylo.
54'
Millarův roh odhlavičkovali fotbalisté ve žlutých dresech přes břevno a Linfield Belfast si roh zopakuje z opačné strany.
54'
Obrovská šance Linfieldu Belfast! Millarovu dělovku z voleje po Quinnově centru vyráží Aldo Simoncini zázračně konečky prstů na tyč a od ní na roh.
52'
Kirk Millar se protáhl zadními řadami Tre Fiori a běžel sám na bránu, v poslední chvíli se k němu stačil vrátit Davide Simoncini a uzmout mu míč.
51'
Teprve podruhé v zápase zasahuje Aldo Simoncini. Brankář Tre Fiori kryje střelecký pokus Daniela Kearnse.
50'
Okamžitě po odkopu od brány rozehráli rychlou akci také fotbalisté Tre Fiori, na jejím konci byla nepřesná střela Lounsenyho Kalissy.
49'
Svěřenci Davida Healyho zahájili po přestávce s chutí, jejich kapitán Jamie Mulgrew však bránu netrefil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
Mistři San Marina a Severního Irska zatím hrají na neutrální půdě ve švýcarském Nyonu bez branek. Linfield má územní převahu, ovšem jedinou vyloženou šanci vyrazil v 10. minutě Laverymu brankář Simoncini.

Statistiky první půle:
Střely na bránu 0:1, střely mimo 1:2, rohy 0:2, fauly 11:7, ofsajdy 0:3.
45+2'
45+1'
Balázs Berke nastaví poločas o 2 minuty.
45'
Před přestávkou se výrazně přitvrdilo, sudí píská fauly s frekvencí výpravčího na vytíženém železničním uzlu.
44'
Žlutou kartu dostává Nicholas Santoni (SP Tre Fiori).
42'
Gjurčinoski nejprve sám fauloval, ale mužstvo Tre Fiori sebralo soupeři míč a rychlou akci zakončil sám makedonský útočník střelou těsně vedle.
40'
Z protiútoku si bývalý útočník rezervy Evertonu Shayne Lavery znovu naběhl do ofsajdu.
39'
Mistr San Marina se poprvé dostal do zakončení, střelu Bojana Gjurčinoského však pozorná obrana Linfieldu nepustila až k Johnsovi.
37'
Hra se přesouvá blíže Johnsově bráně po dalším faulu z provenience McCleana. Brankář Linfieldu si zatím nesáhl na míč a nestane se tak ani nyní, protože soupeř rozehrává do šířky a nadto vzápětí fauluje Gregorio.
35'
Íránská posila Linfieldu Navíd Násirí u lajny nedovoleně zastavila Pracucciho.
34'
Millar má dnes na trestné i rohové kopy monopol, po dalším ostrém zákroku brouska Lunardiniho na McCleana však opět nenašel nikoho ze spoluhráčů.
31'
Nic z toho nebylo, ve vápně je pískán Boyleovi faul na Santoniho a Tre Fiori mohou v pohodě rozehrát.
30'
Další standardka se favoritovi naskytne po Lunardiniho faulu na Quinna nedaleko pokutového území, k rozehrávce se staví opět Kirk Millar.
29'
Millarův rohový kop si pohlídal zkušený brankář Aldo Simoncini.
28'
Krásnou souhru Quinna s Násirím a následný ostrý centr do vápna vyřešili papíroví domácí v poslední chvilce odkopem na roh.
27'
Hráči se vracejí po krátké občerstvovací přestávce v tropickém vedru na hřiště.
Linfield má zatím výraznou územní převahu a zřídka půjčuje outsiderovi míč, trpělivou hrou se zatím bez úspěchu pokouší rozebrat jeho obranný blok.
25'
Krátce po rozehrání trestného kopu Tre Fiori fauloval Mulgrewa guinejský záložník Kalissa a míč se vrací mistru Severního Irska.
23'
Kapitán Tří květů Lunardini zastavil proti pravidlům Mulgrewa. Vzdálenost však není nebezpečná.
22'
Poločas načal druhou polovinu, v těchto chvílích se hraje bez šancí.
18'
Přihrávka na vysunutého Laveryho směřovala do postavení mimo hru.
17'
Millarův trestný kop obrana sanmarinského mistra odvrací.
16'
Srbský obránce ve službách Tre Fiori Predrag Misimović fauluje Navída Násirího.
14'
Amatéři ze San Marina vyrovnali hru a přesunuli těžiště doprostřed hřiště.
11'
Linfield pokračuje v tlaku, ale ani Quinnova pěkná střela z levého rohu šestnáctky se do prostoru brány nevešla.
10'
Rohový kop rozehrává Millar a Boylova křížná střela letí mimo tři tyče.
9'
Po skvělé průnikové přihrávce Quinna se poprvé dostal do zakončení hrot Linfieldu Shanye Lavery, avšak Aldo Simoncini vyráží jeho ránu na roh.
8'
Zápas se hraje na tréninkovém hřišti číslo 6 v areálu sportovního centra Colovray v Nyonu bez tribun i diváků, jen kolem zábradlí jsou rozmístěni pořadatelé a několik podavačů míčů. Dost zvláštní kulisa k zahajovacímu utkání letošní Ligy mistrů...
7'
Akce belfastského celku končí odmávaným ofsajdem.
6'
Kubánec Apezteguía se provinil útočným faulem na Larkina.
4'
Severoirové začali dost zostra, Lunardini byl podražen Kearnsem.
3'
Poprvé zazněl hvizd píšťalky maďarského rozhodčího Berkeho, který viděl McCleanův faul na Santoniho.
1'
Tre Fiori hrají ve žlutých dresech, Linfield Belfast v modrých.
1'

SP Tre Fiori: A. Simoncini – D´Addario, Misimović, D. Simoncini, Pracucci – Kalissa, Gregorio, Lunardini /C/ – Gjurčinoski, Santoni, Apezteguía
Náhradníci: De Angelis – Angelini, Marzeglia, Greco, Dolcini, Figone, Della Valle

Linfield FC: Johns – Boyle, Larkin, Callacher, Quinn – Mulgrew /C/, McClean – Millar, Kearns, Násirí – Lavery
Náhradníci: Moore – Stafford, Waterworth, Manzinga, Clarke, Hery, Pepper

Rozhodčí: Berke – Szert, Georgiou (Maďarsko).
Kvůli opožděnému startu soutěží se letos hrají předkola ve zrychleném režimu na jeden zápas. Námi sledovaný duel se odehraje na neutrální půdě ve švýcarském Nyonu.
Linfield Belfast bude v San Marinu jasným favoritem. Nejúspěšnější severoirský klub sice na evropské scéně za posledních dvacet let scházel jen dvakrát, ale v předkolech příliš nezáří.
V covidem poznamenané sezóně se poslední kolo severoirské ligy odehrálo 7. března a čtvrt roku nato bylo rozhodnuto, že se soutěž nedohraje a průběžně o 4 body vedoucí Linfield byl vyhlášen mistrem.
Až loni se mu podařilo poprvé v novodobé historii přejít v Evropské lize přes dva soupeře, faerský Tórshavn (1:0 a 2:2) a černohorskou Sutjesku Nikšić (3:2 a 2:1), až do play-off Evropské ligy a moc nechybělo k senzačnímu postupu do základní skupiny. S ázerbájdžánským Karabachem Agdam vypadl až na pomocné kritérium gólů z hřišť soupeřů (3:2 a 1:2).
Linfield má poloprofesionální status, pod smlouvou má zhruba základní jedenáctku, zatímco hráči širšího kádru jsou ryzími amatéry. Největší oporou je 24násobný reprezentant Severního Irska Ryan McGivern na postu levého obránce.
SP Tre Fiori získal pro sanmarinskou obec Fiorentino po devíti letech titul mistra nejmenší samostatné členské země UEFA. Tamní fotbalový svaz jim trofej udělil na základě průběžného pořadí, soutěž byla kvůli pandemii ukončena šest kol před koncem.
Amatérský klub, jehož dres obléká mimo jiné kubánský internacionál Joel Apezteguía, se vyznamenal předloni. Přes Bala Town z Walesu oslavil první postup jakéhokoli klubu ze San Marina v evropských pohárech (3:0 a 0:1). Nato „Tři květiny“ ztroskotaly na slovinském Rudaru Velenje 0:3 a 0:7 a lépe se jim nevedlo ani loni, kdy je z nultého předkola EL vypráskal faerský Klaksvík (0:4 a 1:5).
Hezké sobotní odpoledne! Ročník 2019/20 teprve v evropských pohárových soutěžích čeká na závěrečné boje o nejcennější klubovou trofej a mezitím se již úvodními předkoly rozbíhá následující sezóna 2020/21.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.