Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  RFS Riga : HJK Helsinki - 12. července 2022   17:30

RFS Riga
RFS Riga
48' Zjuzins  • 56' Panić
2:1
(0:0)

4:5 (PEN)

HJK Helsinki
75' Murilo
RFS Riga
Šteinbors – Jatta, Jagodinskis, Lipušček, Mareš – Panić, Šarić (C) – Vlalukin, Zjuzins (56. Friesenbichler), Santana – Ilić (105. Stuglic).
Fuxman (ISR) – Yakobov (ISR), Talis (ISR)
Slokas Stadionā, Jūrmala
Hazard – Tenho, Hoskonen, Raitala – Peltola (54. Hostikka), Väänänen, Hetemaj, Murilo – Browne (101. Terho), Radulovic, Soiri (19. Olusanya, 76. Serrasens).
Tånnander – Saksela, Hostikka, Terho, Olusanya, Tanaka, Serrarens, Yli-Kokko.

To je z tohoto přenosu vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:19.
Dnešní odveta dospěla až do závěrečných penalt, kde byli úspěšnější hosté z Helsinek. Kompletní pětice střelců uspěla, zatímco na straně Rigy přestřelil Panić. Jakmile závěrečnou penaltu proměnil Casper Terho, na straně finského klubu propukla radost z postupu do druhého předkola, ve kterém se střetne s plzeňskou Viktorií.
Terho zachoval chladnou hlavu, dostal míč do branky a to znamená jediné – Helsinky postupují do druhého předkola Ligy mistrů.
Mareš musel dát a také se mu to povedlo. Srovnal prudkou ranou do horní části branky,
Serrasens zvolil technickou střelu po zemi a umístil ji přesně k tyči. Šteinbors nedosáhl.
Lipušček si počkal na gólmanův pohyb a hravě skóroval doprostřed branky,
Radulović si dal pomalý rozběh, přesto pak jistě trefil šibenici.
Panić nedal, když branku svým pokusem překopl!
Murilo zvolil bombu doprostřed branky a srovnal.
Šarič také skóroval. Gólman hostů sice vystihl směr, ale na míč nedosáhl.
Väänänen se také nemýlil a vymetl šibenici.
Jagodinskis proměnil střelou do horní části branky,
Střílení penalt začíná.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
109'
Žlutá karta pro tým HJK Helsinki (Perparim Hetemaj).
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+1'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Střídání v týmu RFS Riga:
ze hřiště odchází Andrej Ilić, přichází Elvis Stuglis.
102'
Žlutá karta pro tým RFS Riga (Tomislav Šarić).
101'
Střídání v týmu HJK Helsinki:
ze hřiště odchází David Browne, přichází Casper Terho.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Devadesát minut o postupujícím nerozhodlo. Domácí Riga byla postupu blíže, když dokázala dát dva góly po trefách Artūrse Zjuzinse a Stefana Paniće, jenže v 75. minutě se z přímého kopu prosadil Murilo, snížil na současných 2:1 a dostal zápas do prodloužení.
90+4'
Druhý poločas skončil.
82'
Žlutá karta pro tým HJK Helsinki (Miro Tenho).
76'
Žlutá karta pro tým RFS Riga (Petr Mareš).
76'
ze hřiště odchází Anthony Olusanya, přichází Fabian Serrasens.
75'
Helsinki právě vstřelily branku!
No a máme tu velké zdramatizování zápasu. Hosté dostali k dispozici přímý kop a ten dokonale zužitkoval MURILO, když ranou po zemi prostřelil zeď a překvapil tím gólmana Šteinborse. Ten se po míči natahoval marně a je to 2:1!
66'
Žlutá karta pro tým RFS Riga (Kevin Friesenbichler).
56'
RFS Riga právě vstřelila branku!
A je to už o dvě branky! Domácí Riga rozehrála z pravé strany přímý kop, na Marešův centr si ve vápně naběhl STEFAN PANIĆ a zblízka sklepl míč za Hazardova záda. Hosté marně reklamovali ofsajd, stav je tedy 2:0! A za tohoto stavu by do druhého předkola postupovala Riga.
56'
ze hřiště odchází Artūrs Zjuzins, přichází Kevin Friesenbichler.
54'
ze hřiště odchází Matti Peltola, přichází Santeri Hostikka.
49'
Pokud by po devadesáti minutách skončil zápas tímto výsledkem, znamenalo by to jediné – prodloužení.
48'
Domácí tým se dostává do vedení, když po akci levou stranou vystřelil Santana, jeho ránu gólman Hazard vyrazil pouze před sebe a dorážející ARTŪRS ZJUZINS už dokázal míč pod zasahujícím brankářem protlačit do sítě – 1:0.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
První půle mnoho fotbalu nepřinesla, největší vzruch přišel po centru domácích, který trefil ruku padajícího Hoskonena, rozhodčí však penaltu nenařídil, naopak uděloval kartu za protesty. Celkově se spíše bojovalo a tak se nelze divit, že do šaten se odešlo za stavu 0:0.
45+3'
44'
Žlutá karta pro tým HJK Helsinki (Murilo).
39'
Žlutá karta pro tým RFS Riga (Alfusainey Jatta).
29'
Žlutá karta pro tým RFS Riga (Artūrs Zjuzins).
21'
Žlutá karta pro tým RFS Riga (Jovan Vlalukin).
21'
Žlutá karta pro tým RFS Riga (Žiga Lipušček).
19'
ze hřiště odchází Pyry Soiri, přichází Anthony Olusanya.
1'

RFS Riga: Šteinbors – Jatta, Jagodinskis, Lipušček, Mareš – Panić, Šarić (C) – Vlalukin, Zjuzins, Santana – Ilić.
Náhradníci: Černiauskas, Nerugals – Sorokins, Maksimenko, Diomandé, Stuglis, Friesenbichler, Dubra, Cvetković, Zaleiko.
Trenér: Viktors Morozs

HJK Helsinki: Hazard – Tenho, Hoskonen, Raitala – Peltola, Väänänen, Hetemaj, Murilo – Browne, Radulovic, Soiri.
Náhradníci: Tånnander – Saksela, Hostikka, Terho, Olusanya, Tanaka, Serrarens, Yli-Kokko.
Trenér: Toni Koskela

Rozhodčí: Fuxman (ISR) – Yakobov (ISR), Talis (ISR).
Zápas na Slokas Stadionā začne v 17:30, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni vítáni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude David Fuxman, kterému budou na pomezí asistovat Matityahu Yakobov a Rostislav Talis. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Idan Leiba. Všichni pánové jsou z Izraele.
První utkání

Úvodní zápas rozhodla jediná trefa, kterou už v 11. minutě dal Manuel Martic a Helsinky si tak do dnešní odvety přináší těsný náskok. Rozhodnuto tak není vůbec nic, Riga bude na svém trávníku zajisté zlobit a pokusí se o obrat ve výsledku.

HJK Helsinki – RFS Riga 1:0 (1:0)

Branky: 11. Martic
Žluté karty: 15. Väänänen, 49. Peltola – 11. Jagodinskis, 47. Zjuzins, 83. Sorokins

HJK Helsinki: Hazard – Tenho (C), Hoskonen, Raitala – Peltola, Martic (75. Hetemaj), Väänänen, Murilo – Soiri (84. Terho), Radulovic, Olusanya,

RFS Riga: Černiauskas – Sorokins, Jagodinskis, Lipušček, Mareš – Panič, Šarič (C), Zjuzins (79. Diomande) – Friesenbichler (90+2. Varslavāns), Ilič, Deocleciano,

Rozhodčí: Xhaja – Rexha, Pema (všichni ALB)
Dobrý podvečer u odvetného utkání prvního předkola Ligy mistrů, ve kterém se střetnou RFS Riga a HJK Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.