Liga mistrů žen -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Arsenal - 16. října 2019   18:30

Slavia
Slavia
70' Svitková  • 88' Perssonová
2:5
(0:3)
Arsenal
Arsenal
24' Miedemaová   • 26' Miedemaová   • 39' Miedemaová   • 52' Miedemaová   • 58' Littleová
Slavia
Lukášová – Blackwoodová, Pincová, Necidová, Jarchovská – Bartovičová (C) – Perssonová, Svitková – Szewieczková (60. Khýrová), Černá (77. Veselá), Divišová
Votíková – Sedláčková, Khýrová, Veselá, Dědinová, Krejčiříková, Žemberyová.
Sinobo Stadium (Praha)
5248 diváků
Arsenal
Peyraud-Magninová – Evansová, Williamsonová (67. Quinnová), Beattieová, McCabeová (67. Mitchellová) – Nobbsová, Wältiová, Littleová (C) – van de Donková, Miedemaová (77. Roordová), Meadová.
Zinsbergerová – Vejeová, Mitchellová, Roordová, Quinnová, Fillsová.

To je pro dnešek odsud ze Sinobo Stadium vše. Přeji vám hezký zbytek večera a někdy příště u dalších online přenosů na počtenou!
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 16:7.
Druhá půle už byla o něco vyrovnanější. Již na jejím počátku Slávistky zatlačily svého soupeře, přesto se musely vyrovnat s další trefou Arsenalu. Poté však získaly postupně herní převahu, a byť inkasovaly ještě jeden gól z penalty, dvakrát se prosadily. Přesto do odvety vstupuje Arsenal s celkem jasným náskokem.
90+3'
90+2'
Slávistky ještě v posledních chvílích kombinují na středu pole.
90+1'
V nastaveném čase se Arsenal drží v útoku a pokouší se ještě navýšit skóre. To se ale příliš nedaří.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
88'
Slavia právě vstřelila branku!
Pokus o kontaktní gól Slavii vychází! Odraženou střelu dopravila rychle zpět do branky MIA PERSSONOVÁ a snižuje tak jen na rozdíl třech branek!
85'
Tuhý boj o míč jej vrátil do rukou Lukášové. Ta neváhala ani nejmenší okamžik a vzápětí jej poslala opět na střed hřiště. Zde dokonce nasdila Khýrová jesle Mitchellové, souběžně ale poslala míč mimo hrací plochu a to umožnilo kontr Arsenalu.
83'
Sešívané fotbalistky rozehrávají od vlastní branky. V tom si počínaly úspěšně. tedy až do chvíle, kdy jim sudí Antoniouová odpískala nedovolený zákrok a rozehrávalo se proti Lukášové.
81'
Odkop gólmanky Arsenalu neudržel příliš dlouho míč mimo polovinu londýnského týmu. Slávistky tak stále bojují o další vstřelenou branku.
79'
Slavia pokračuje ve své útočné hře proti brance Arsenalu. Přesto ji obrana Kanonýrek nedovolí víc než musí a ač se Slávistky i dostanou ke střele, neohrozí s ní Peyraud-Magninovou nijak zásadně.
78'
Nějakou chvíli se Slavia opět držela v útočné oblasti. Šanci sešívaných ale ukončila svým zákrokem gólmanka Peyraud-Magninová. Nutno ovšem říct, že ten nepřinesl brankářce Arsenalu příliš velké množství práce.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Franny Černá, přichází Denisa Veselá.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Vivianne Miedemaová, přichází Jill Roordová.
76'
To ale neplatí o chvilku později, kdy se Slávistiky znovu dostaly k rohovému kopu. Ten ale srazila sama hráčka Arsenalu mimo hřiště.
75'
Lukášová v akci podruhé! Tentokrát sama odebrala míč od nohou Vivenne Miedemaové, přesto se stále hráčky Arsenalu drží na hranici velkého vápna.
73'
Důležitý obranný zákrok v podání Deneishy Blackwoodové, která zkřižila cestu pronikající Miedemaové a posunutím míče na Lukášovou umožnila následný odkop a zmírnění tlaku na branku sešívaných.
72'
Na dnešní duel si sem na Sinobo Stadium našlo cestu hned 5248 fanoušků, které neodradil ani takhle nepříznivý stav a stále vytrvale podporují Slavii.
70'
Přesto se nakonec Slávistky dostaly k první gólové trefě utkání. Tlaku v malém vápně využila svou pohotovou střelou KATEŘINA SVITKOVÁ, která uklidila míč přesně k levé tyči.
69'
Tak tohle byla asi největší šance Slavie v utkání! Kateřina Svitková si nabíhala rychle do volného prostoru ve velkém vápně. V něm posunula míč na střed na Michaelu Khýrovou. Novice v sestavě Slavie se ale několikrát s míčem otočila, čímž prováhala ideální moment ke střele. S následným rohem už si hráčky Arsenalu poradily.
67'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Katie McCabeová, přichází Emma Mitchellová.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Lean Williamsonová, přichází Louise Quinnová.
66'
Ani jeden z nich ale nedokázaly přesně zakončit a míče se opět zmocnil Arsenal.
64'
Další nadějný průnik Slavie. Přes celé hřiště se proběhla Petra Divišová, která následně posunula míč doprava na Svítkovou. Její střelu ale odrazila obránkyně Arsenalu do autu, čímž se Slávistky dostaly hned ke dvěma rohovým kopům za sebou.
62'
Na poslední chvíli vyskočila proti míči Olivie Lukášová, čímž ho odebrala zpod nohou Vivianne Miedemaové. Klid ale neměla gólmanka sešívaných ani za malý okamžík, kdy pro změnu musela hasit chybu Andrey Jarchovské. I s tím si ale poradit dokázala.
61'
Hráčky Arsenalu si jsou jistě vědomy své převahy, kterou zúročují v držení míče a poklidnou kombinací na středu hrací plochy.
60'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tereza Szewieczková, přichází Michaela Khýrová.
58'
Arsenal právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavila KIM LITTLEOVÁ. Ta celkem jednoznačně zvolila tvrdou střelu na střed, čímž překonala Lukášovou a vsítila již pátý gól londýnského týmu.
57'
Tak to je hodně nešťastné pro Slávistky. Mia Perssonová za nedovolený zákrok ve vápně obdržela žlutou kartu, navíc se kope penalta proti Lukášové.
55'
O velkou šanci svého týmu se postarala Petra Divišová, která se sama vyřítila proti brance Peyraud-Magninové. V klíčovém momentu se jí ale nevydařila nahrávka na Franny Černou, čímž byla celá akce sešívaných odsouzena k zániku.
53'
Fanoušci Slavie trochu nadneseně vyzývají své favoritky k tomu, aby nadělily Arsenalu "bůra". Blíže je k tomu ale v sektoru pod poloobsazenou tribunou sever, kde momentálně hráčky Arsenalu hrozí přímým kopem.
52'
O to studenější musí následná sprcha být! VIVIANNE MIEDEMAOVÁ hlavičkou poslala do branky přesně namířený centr od pravého rohového praporku a připisuje si tak svůj i týmový čtvrtý gól v tomto utkání.
50'
Jakoby do druhé půle vstoupila jiná Slavie. Sešívané hráčky jsou aktivnější a daleko více se derou do útočné oblasti, nutno říct, že minimálně v jednom případě měla Peyraud-Magninová celkem namále, přesto obrana Kanonýrek zatím drží situaci pod kontrolou.
48'
Následně u branky Peyraud-Magninové připadl na malou chvíli míč hráčkám Arsenalu. Tomu se ale Slávistky snaží zamezit a Andrea Jarchovská prověřila gólmanku Arsenalu vyšší střelou z pravé strany.
47'
Už drahnou chvíli se u míče drží fotbalistky v bíločerveném. Snaží se o osvobození na úrovni vápna, což se jim povedlo až díky odkopu Lukášové.
46'
Druhou půli začíná Arsenal svou kombinací na středu hřiště, po níž se rychle dostal na polovinu Slavie. Tu ale sešívané celkem úspěšně brání.
46'
První půle naprosto odpovídá tomu, jaký je po ní výsledek. Daleko více ze hry měl londýnský tým. Ten se většinu času držel na míči a snažil se ohrožovat branku soupeře. Nutno ovšem říct, že ani slávistky nebyly úplně bez šance. Jen žádnou z nich nedokázaly dopravit tak, aby se míč vůbec dotkl rukou Pauline Peyraud-Magninové. Arsenal tak do druhé půle vstupuje s již celkem jednoznačným náskokem.
45+1'
45'
Obrana Slavie ovšem zvládá mít situaci celkem pod kontrolou a odrážet tak jakoukoliv šanci hostujících hráček.
45'
Další možnost mají kanonýrky díky rohovému kopu.
44'
V poslední minutě první půle znovu drží míč hráčky Arsenalu a znovu se svou kombinací snaží přiblížit k vápnu domácích Pražanek.
43'
Domácí hráčky z toho dokázaly vyběhnout k dalšímu brejku, který se pokusila zakončit Petra Divišová. Svou střelu ovšem namířila pouze do první stojící obránkyně Arsenalu. Ta celkem zákonitě míč ihned odrazila.
41'
Po krátké, přesto celkem nadějné souhře Slavie se míč dostal opět do držení fotbalistek Arsenalu. Ty pokračují ve své souhře, tentokrát na pomezí obou polovin hrací plochy.
39'
A další kombinační akce Arsenalu znamená třetí gól pro severolondýnský tým! Znovu se o něj postarala VIVIANNE MIEDEMAOVÁ, která tímto kompletuje svůj hattrick v tomto utkání.
38'
Slávistky převzaly míč po nedovoleném zákroku ve středním pásmu. Moc dlouho ho ovšem na svých kopačkách neudržely. Souhrou tak pokračují hráčky Arsenalu.
38'
Žlutou kartu dostává Katie McCabeová (Arsenal FC).
36'
Dělovku musela snášet tyč branky Lukášové. Gólmanka sešívaných následným odkopem dopomohla k rozehrávce Arsenalu na jeho polovině.
36'
Celá akce ale vzala za své, neboť kanonýrky se ocitly v ofsajdu. Olivie Lukášová tak odkopává.
35'
Rukou srazila centr Evansové Deneisha Blackwoodová. Hráčky Arsenalu tak mohou zahrozit z pravé hranice velkého vápna.
34'
Vzápětí se hra znovu posunula před Lukášovou. Ta musela zachraňovat další šanci a po ní také míč odkopávat.
32'
Z něj se domácí hráčky pokusily několikrát udeřit. V rychlém běhu se snažila o obíraní míče Mia Perssonová. Obranný blok Arsenalu byl ale příliš těsný, aby umožnil sešívaným zahrozit.
32'
A pozor! Slávistky mají velkou šanci. McCabeová srazila střelu Bartovičové na roh.
31'
Postupně se ale hráčky Arsenalu opět dostávají až k brance. V ní ovšem stojí spolehlivá Olivie Lukášová, která zvládá hasit každou akci kanonýrek.
29'
Londýňanky se snaží dostávat do útočné oblasti a kombinací na jejím obvodu vyčkávají na vhodný moment k průniku. Sešívané se ale usilovně brání a odráží každý míč, který letí k nim do vápna.
28'
Průnik Arsenalu do vápna tentokrát odkopem na jeho hranici zastavila Veronika Pincová. Londýnské hráčky tak musely začít svou další akci autovým vhazováním.
27'
Při další akci si ale hráčky Arsenalu počínaly nedovoleně. Slávistky tak mohly rozehrát. Ani tentokrát ale dlouho míč na svých kopačkách neudržely.
26'
Po každé slibné akci Slavie přichází tvrdá odplata v podobě gólové trefy kanonýrek! Další brejk londýnského týmu zakončila opět VIVIANNE MIEDEMAOVÁ, která tentokrát pouze dorážela střelu letící přes několik hráček v červenobílém.
24'
A máme tu první branku utkání! Po rychlém kontru přeběhla přes celé hřiště VIVIANNE MIEDEMAOVÁ, která z malého vápna nekompromisně prostřelila Lukášovou a poslala míč do pravého horního rohu. Arsenal se tak ujímá vedení!
23'
Slávistky otočily tempo hry a daří se jim držet na soupeřově polovině. Nedokáží se ovšem probít hlouběji do útočného prostoru od středové čáry.
21'
Přesto se nakonec fotbalistiky Slavie do vápna dostaly! A velmi v něm kanonýrkám zavářely. Dvě šance měla k dispozici Kateřina Svitková, ovšem ani křižnou střelou z pravé strany, ani následnou hlavičkou nenasměrovala míč přesně na branku.
20'
Už se rýsoval první nadějný průnik Slavie. Když tu se objevila Tereza Szewieczková v ofsajdu a sudí otočily hru.
20'
Následný rohový kop nedokázaly Londýňanky zahrát zcela dle jejich očekávání a musely tak pokračovat ve své rozehrávce na středu hracího pole.
18'
První výraznější šance utkání! Z pokutového území pálila zcela přesně na branku Vivianne Miedemaová! Gólmanka sešívaných Lukášová ale předvedla velmi důležitý zákrok a vyrazila míč nad sebe a mimo hřiště.
17'
Záhy se hráčky Arsenalu dokázaly přiblížit k vápnu, přesto ne přímo něj. Obranná fáze zatím Slavii celkem vychází.
16'
Londýňanky se musely vrátit za středovou linii. Ne však ale příliš hluboko před branku a stále mají míč ve své moci.
15'
Pokračuje tak nadále kombinační hra Arsenalu na útočné polovině. Slávistky jsou ale postupem času čím dál tím aktivnější a snaží se narušovat souhru svých soupeřek.
14'
Nepříliš povedený aut v podání Deneishy Blackwoodové. Míč se tak opět dostal do držení hráček Arsenalu, neboť obránkyně sešívaných nenašla žádnou ze svých spoluhráček.
13'
Přímý kop slávistek odrazila krátce za dělící lajnou Lisa Evansová. Pro domácí je tak nadále přesun na útočnou polovinu zapovězen.
11'
Obranným skluzem zastavila Lia Wältiová Franny Černou. Slávistická útočnice se snažila projít přes středovou čáru, což jí tímto bylo znemožněno.
10'
Moc daleko ale domácí fotbalistky nedošly, když si opět míč převzaly pro sebe hráčky londýnského celku. Ty započaly rychlou návratovou akci směrem do vápna, kterou lze prohlásit za úspěšnou.
9'
Načas se povedlo slávistkám vytěsnit soupeřky z velkého vápna. Samy pak zahájily kombinaci, díky níž se dostaly na střed hřiště.
7'
Hráčky Arsenalu ale zůstávají nadále na dostřel branky Pražanek. A Olivie Lukášová se dostala k dalšímu zákroku, to když vyrazila nad sebe křižnou střelu pod Meadové. Kanonýrky ale mají před sebou další rohový kop.
6'
Odražný míč z vápna se pokusila prudkým nákopem dopravit k brance Katie McCabeová. Zahuštěné vápno obránkyněmi sešívaných ale dokázalo míč ztečovat a poslat jej mimo prostor brankoviště.
5'
Máme tu první roh Arsenalu v tomto utkání. Obrana Slavie si s ním ale poradila celkem úspěšně.
4'
Bethany Meadová napoprvé ustála obranný zákrok od Blackwoodové a řítila se sama proti brance Lukášové. Stejná obránkyně sešívaných ale napodruhé zvládla pronikající Meadovou zastavit ještě před vápnem.
4'
A znovu patří míč hráčkám Arsenalu a jejich souhře poblíž středového kruhu.
2'
Záhy se ovšem dostala k rozehrávce obrana sešívaných. A konkrétně Deneisha Blackwoodová, která zvolila dlouhý nákop po křídle až téměř k rohu. Tam se ovšem míče jako první zmocnila Leah Williamsonová, ačkoliv jej slávistky také chtěli dostihnout.
1'
Úvodního výkopu se sice zmocnily fotbalistiky Slavie, přesto se velmi brzy dostal míč do spárů Arsenalu. Londýňanky se s ním drží na úrovni dělící čáry a snaží se o posun hlouběji do útočného prostoru.
1'

SK Slavia Praha: Lukášová – Blackwoodová, Pincová, Necidová, Jarchovská – Bartovičová (C) – Perssonová, Svitková – Szewieczková, Černá, Divišová
Náhradníci: Votíková – Sedláčková, Khýrová, Veselá, Dědinová, Krejčiříková, Žemberyová.

Arsenal FC: Peyraud-Magninová – Evansová, Williamsonová, Beattieová, McCabeová – Nobbsová, Wältiová, Littleová (C) – van de Donková, Miedemaová, Meadová.
Náhradníci: Zinsbergerová – Vejeová, Mitchellová, Roordová, Quinnová, Fillsová.

Rozhodčí: Eleni Antoniouová – Chrysoula Kourompyliaová, Maria Detsiová – Alexandra Deligianniová (všechny GRE).
Hráčky londýnského týmu přešly v úvodním kole přes italskou Fiorentinu. I ony si v obou duelech vedly úspěšně a své soupeřky nejprve porazily 4:0. Následně, v odvetě na domovském Meadow Parku si poradily s týmem z Florencie výsledkem 2:0. I Arsenal v tomto dvojutkání stavěl především na dvou hráčkách, Vivianne Miedemaové a Kim Littleové, které se postaraly hned o pět ze šesti gólů Londýňanek.
Cesta slávistek do osmifinále vedla přes skotský Hibernian Edinburgh, jehož sešívané hráčky smetly na jeho hřišti 4:1, v domácí odvětě pak svého skotského soupeře smetly 5:1. Výraznou postavou tohoto dvojzápasu byla Tereza Kožárová. Ta si ve Skotsku připsala hattrick, na domácí půdě pak pomohla dvěma góly.
Dobrý den, vítám vás u osmifinálového klání UEFA Women's Champions League mezi domácími hráčkami SK Slavií Praha a jejich soupeřkami z Londýna Arsenal FC. Přeji vám příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.