Liga mistrů žen -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Arsenal - 9. září 2021   18:30

0:4
(0:0)
Arsenal
Arsenal
60' Miedemaová   • 70' Miedemaová   • 72' Miedemaová   • 76' Littlová
Slavia
Lukášová – Šlajsová, Necidová, Bartovičová (C), Khýrová – Pincová, Krejčíříková – Lamti (77. Růžičková), Šurnovská (77. Szewieczková), Černá (86. Bendová) – Kožárová
Sladká, Fuchsová – Bendová, Divišová, Huvarová, Růžičková, Szewieczková, Veselá
Arsenal
Williamsová – Pattenová, Williamsonová (71. Beattieová), Wubbenová-Moyová, Catleyová – Littlová (C), Leonhardsenová (59. McCabeová), Iwabuchiová (59. Waltiová) – Parrisová, Miedemaová (75. Goldieová), Meadová
Zinsbergerová – Beattieová, Goldieová, McCabeová, Waltiová

Je konec. Také druhý zápas přinesl výhru anglického Arsenalu, který tak postupuje po výsledcích 3:0 a 4:0. Pakliže první poločas nabídl vyrovnanou podívanou, tak v tom druhém jsme sledovali obrovskou převahu Arsenalu, který se také dnes radoval hned čtyřikrát. Anglický celek měl celý druhý poločas jasně pod kontrolou, hattrick navíc obstarala Miedemaová.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 1:8. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:8.
90+1'
90'
Nastavuje se minuta.
90'
Williamsová nedokázala udržet míč, jenomže za ní se nenacházela žádná z domácích hráček.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. O vítězi i postupujícím je rozhodnuto, utkání se tak spíše jen dohrává.
87'
Šlasjová se postaral o aut, po kterém přiletěl do pokutového území další centr, po kterém se do protiútoku dostávala Parrisová.
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Černý, přichází Bendová.
85'
Nákopem na pravou stranu to poté zkoušela hostující Catleyová, které se sice povedlo najít Parrisovou, avšak ta neudržela míč na hrací ploše.
84'
Následovalo vhazování z levé strany. Catleyová sice našla Meadovou, tu ovšem dokázala ubránit jedna z protihráček.
83'
Sešívaný celek se po delší době dostal na druhou stranu, nákop Necidové se ovšem snesl pouze k noze pozorné Catleyové.
82'
Arsenal bude zahrávat rohový kop.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Nyní se k provedení vhazování postavila Khýrová, která nikam nespěchala.
79'
Do pokutového území nyní zkoušela odcentrovat Littlová, situaci na zadní tyči ovšem dobrým zákrokem jistila Šlajsová.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lamti, přichází Růžičková.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Šurnovská, přichází Szewieczková.
76'
Žlutou kartu dostává Krejčiříková (SK Slavia Praha).
76'
Arsenal právě vstřelil branku!
K rozehrávce pokutového kopu se postavil KIM LITTLOVÁ, která poslala míč přesně do levé šibenice, kam se Lukášová natahovala marně.
75'
Žlutou kartu dostává Černá (SK Slavia Praha).
75'
Parrisová upadla v pokutovém území, je tu penalta pro Arsenal!
75'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Miedemaová, přichází Goldieová.
74'
Následně se do šance dostávala McCabeová, která to měla na levou nohu, avšak míč poslala vysoko nad brankou.
73'
Parrisová se v pokutovém území dostala ke střele levou nohou, ta ovšem putoval pouze do brankové konstrukce.
72'
A v krátkém časovém sledu je tu další branka Arsenalu! V pokutovém území se k volnému míči dostala McCabeová, která obešla protihráčku a poté nahrávala pod sebe. VIVIANNE MIEDEMAOVÁ poté prostřelila naprosto vše.
71'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Williamsonová, přichází Beattieové.
70'
Je tu druhá branka anglického celku! VIVIANNE MIEDEMAOVÁ se v pokutovém území dokázala uvolnit a měla hodně času na zakončení. Proti ní sice vyběhla Lukášová, avšak ani jí se nepovedlo zneškodnit střelu pravou nohou.
70'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Arsenal kráčí za pohodlným postupem, nyní vede o jednu branku.
69'
Po delší době si s míčem zahrála také hostující brankářka Williamsová, která se postaral o přízemní rozehrávku na Pattenovou.
67'
Rohový kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného, avšak Slavia se daleko s míčem nedostala a s ním pro změnu operuje Catleyová.
66'
Arsenal bude zahrávat další rohový kop.
65'
Lukášová tak znovu odkopávala od své branky. Parrisová se po dalším útoku do zakončení nedostala, u míče je znovu Lukášová.
64'
McCabeová si seběhla do volného prostoru, odkud centrovala do pokutového území, kde zakončoval Parrisová.
63'
Míč se nyní dostal na kopačku brankářky Lukášové, která se postarala o odkop na druhou stranu, kde se ovšem nacházela Littlová.
62'
Slavia to bude mít nyní nesmírně složité, musí totiž vstřelit hned čtyři branky, což znamená nesmírně složitě těžkou práci.
60'
Je tu úvodní branka tohoto zápasu! Na levém křídle se k centru dostal Meadová, která se pravačkou povedlo na zadní tyči najít VIVIANNE MIEDEMAOVOU, jenž z jedničky dokázala z voleje překonat Lukášovou.
60'
Je za námi zhruba hodina hry. Na první branku tohoto zápasu i nadále čekáme, nyní sledujeme poměrně dost nepřesností.
59'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Leonhardsenová, přichází McCabeová.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Iwabuchiová, přichází Waltiová.
58'
Nyní se o provedení autového vhazování postarala Khýrová. Slavia se na útočnou polovinu nedostala, včas totiž zasahovala Leonhardsenová.
57'
Arsenal tentokráte kombinoval na pravé straně, kde nakonec dokázala zakročit Khýrová, od které šel míč ven z hrací plochy.
56'
Šlajsová napadala Meadovou, načež jsme mohli sledovat protiútok domácího celku, který zhatil zvuk píšťalky hlavní sudí zápasu.
55'
Na útočné polovině se k míči dostala také Šlajsová. Po její nahrávce jsme sledovali centr do malého vápna, kde zasahovala Wubbenová-Moyová.
54'
Khýrová se následně postarala o provedení autového vhazování, po kterém Pattenová vyprodukovala zadovku na Williamsovou.
53'
Před malým momentem se do pokutového území dostávala Miedemaová, která se dostala příliš blízko k Lukášové a zakončení se nekonalo.
52'
Žlutou kartu dostává Šurnovská (SK Slavia Praha).
51'
Po standardní situaci se k míči dostala také hostující Catleyová, která se dostala do menších problémů, ze kterých se ale včas prodrala.
50'
Domácím se povedlo s míčem přejít na opačnou stranu, kde došlo ke srážce, která přinesla další nedovolený zákrok Arsenalu.
49'
Na hranici pokutového území si nedovoleným způsobem pomáhala Parrisová, rozehrávat z místa přestupku bude tedy Lukášová.
48'
Ve středu hrací plochy se povedlo zakročit Krejčiříkové, která se vypořádala s napadající smečkou a posléze nahrála na Lukášovou.
47'
Odstartoval nám druhý poločas tohoto zápasu, jehož rozehrávku si tentokráte vzal Arsenal, který bude pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme se žádné branky nakonec nedočkali. Arsenal měl směrem dopředu více ze hry, jenomže se dostal pouze k pár vyloženým šancím. Pražský celek směrem dopředu nepředvedl nic oslnivého, proto brankářka Williamsová neměla žádnou složitou práci.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Bartovičová (SK Slavia Praha).
44'
O rozehrávku se nyní starala hostující Catleyová, která si vyměnila míč s Williamsonovou. Arsenal to zkouší pozvolnou kombinací.
42'
Lamti dokázala vybojovat míč a do protiútoku se tak dostávala Kožárová, která si došla pro zisk další standardní situace.
40'
Khýrová si na levém křídle řekla o nahrávku, načež před napadající Parrisovou raději vracela přesně na kopačku Necidové.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
37'
Přes pravou stranu se dostala do vyložené šance Miedemaová, která to zkoušela píchnutím do branky, jenomže Lukášová znovu zasahovala.
35'
Na poslední chvíli nyní zasahovala Pincová, která ve skluzu odvracela míč od Meadové. Arsenal bude rovněž zahrávat rohový kop.
34'
K rohovému kopu se nakonec postavil Krejčíříková. Její nabídka našla Williamsovou, které se povedlo vyrazit před sebe.
33'
Necidová rozehrávala standardní situaci z velké vzdálenosti od branky. Její nabídka nakonec našla pouze Littlovou, která prodlužovala na roh.
32'
Domácí to zkoušeli středem hrací plochy, kde se ovšem daleko s míčem nedostal Lamti, která nedokázala předat na Kožárovou.
31'
Je za námi také třetina utkání a na první branku stále čekáme. Nápor Arsenalu je zřejmě minulostí a k míči se dostává také domácí celek.
29'
Lukášová nyní dalekonosně odkopávala a ve středu hrací plochy hlavičkoval Iwabuchiová, která nahrávkou našla pouze Necidovou.
28'
Černá nyní dokázala sáhnout do nahrávky soupeřky a míč se tak odrazil ven z hrací plochy. Arsenal se tak postaví k vhazování.
27'
Pokračovalo se autovým vhazováním z pravé strany. Pattenová dokázala ve velkém vápně najít Parrisovou, která se ke střel nedostala.
26'
Kožárová se mohla hnát do otevřené obrany, jenomže soupeřky nakonec zažehnaly nebezpečí a o centrovanou nabídku se pokoušela Pattenová.
25'
Ven z branky se poté znovu vydala Lukášová, která má hodně práce. Její rozehrávka výhozem nakonec putovala na Khýrovou.
24'
Nyní Lukášová mohla odkopávat od své branky, ve středu hrací plochy se ve vzduchu dokázala prosadit Wubbenová-Moyová.
23'
Po jednom ze soubojů skončila na zemi hostující Wubbenová-Moyová. O nedovolený zákrok se nejednalo a pokračuje se tak ve hře.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Arsenal je směrem dopředu výrazně aktivnější.
20'
Nyní jsme sledovali rohový kop z pravé strany, který se snesl přesně na hlavu Miedemaové, která hlavičkovala na horní síť.
19'
Arsenal se postaral o provedení vhazování z levé strany. Catleyová poměrně dlouho váhala, nakonec se jí povedlo najít Littlovou.
18'
Do kombinace se nyní zapojila také Williamsonová, které přispěchala na pomoc také Littlová. Druhá jmenovaná poté přenášela hru na Iwabuchiovou.
17'
Parrisová si nabíhala za domácí obranu, avšak k míči měla přeci jenom daleko a jako první se k němu dostala Lukášová.
16'
K zajímavému střeleckému pokusu se dostala Pattenová, která to zkoušela pravou nohou. První zákrok si tak připsala Lukášová.
15'
Londýnský celek se postupnou kombinací dostával na druhou stranu, kde si nabíhala Littlová, před kterou ve vzduchu zakročila Bartovičová.
14'
Nyní s míčem operovala Khýrová, která to zkoušela nákopem k opačnému pokutovému území, kde se povedlo zakročit Catleyové.
13'
Snad poprvé se v tomto duelu dostala k míči také hostující brankářka Williamsová, která z jedničky odehrála balón na opačnou polovinu.
12'
Lukášová znovu odkopávala od své branky, přičemž se jí míč povedlo poslat na druhou stranu, kde se k němu dostal Pattenová.
11'
Míč se nyní znovu dostal mimo hrací plochy, daleko k němu měla domácí Lamti a autového vhazování se tak ujala Pattenová.
10'
Je za námi úvodní desetiminutovka tohoto zápasu. Ta nám zatím přináší pouze krátké útočné výpady, které zatím žádnou šanci nepřinesly.
9'
Hodně času měla Krejčíříková, která poměrně dlouho váhala. Nakonec zpětnou nahrávkou dokázala oslovit volnou Necidovou.
8'
Do vzdušného souboje se nyní pouštěla Šurnovská, které se povedlo prodloužit míč za sebe, kde k němu měla hodně daleko Kožárová.
7'
Domácí celek bude moci rozehrávat z vlastní poloviny hrací plochy, nedovoleným způsobem si totiž počínala napadající Catleyová.
6'
Na pravé straně hrací plochy se k míči dostala Parrisová, která se pokoušel najít Littlovou, před kterou se včas k míči dostala Lukášová.
5'
Poprvé se k míči dostala domácí brankářka Lukášová, který si v poklidu pohlídala padající předmět a poté rozehrála na Necidovou.
4'
Parrisová centrovala z pravé strany do pokutového území. Nabídka nic nepřinesla, jenomže daleko se s míčem nedostala Kožárová.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali vhazování v podání Catleyové, které se povedlo ve středu hrací plochy najít Littlovou.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé foukla do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzal na starost pražský celek.
1'

SK Slavia Praha: Lukášová – Šlajsová, Necidová, Bartovičová, Khýrová – Pincová, Krejčíříková – Lamti, Šurnovská, Černá – Kožárová
Náhradníci: Sladká, Fuchsová – Bendová, Divišová, Huvarová, Růžičková, Szewieczková, Veselá

Arsenal FC: Williamsová – Pattenová, Williamsonová, Wubbenová-Moyová, Catleyová – Littlová, Leonhardsenová, Iwabuchiová – Parrisová, Miedemaová, Meadová
Náhradníci: Zinsbergerová – Beattieová, Goldieová, McCabeová, Waltiová.
Výsledek prvního zápasu:

Arsenal FC – SK Slavia Praha
3:0
SK Slavia Praha

Pražská Slavia se v minulém ročníku po základní části umístila na první pozici, přičemž měla naprosto totožný počet bodů, jako druhá Sparta. V následné skupině o titul se Slavia propadla právě na druhou pozici, i když na tom byla bodově shodně jako mistrovská Sparta. V letošním ročníku K Slavia Praha odehrála dva soutěžní duely a oba dokázala vyhrát. V prvním případě nadělila Pardubicím hned osm branek. Ve druhém zápase pro změnu porazila také šestý Liberec výsledkem 4:0.
Arsenal FC

Anglický Arsenal se ve své domácí soutěži umístil na třetí pozici, čímž si vysloužil kvalifikaci o základní skupinu Ligy mistrů. Arsenal totiž během dvaadvaceti zápasů dokázal nasbírat osmačtyřicet bodů a na vedoucí Chelsea mu scházelo devět bodů. Arsenal se ovšem do posledního kola musel strachovat, v těsném závěsu totiž byl Manchester United, který měl o jeden bod méně. Arsenal se v úvodním předkole utkal s kazašským Okzhetpesem, posléze si dokázal poradit také s nizozemským PSV.
Liga mistrů žen má na programu odvetné zápasy druhého předkola, v něm se proti sobě představí SK Slavia Praha a Arsenal FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.