Liga mistrů žen -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Slavia - 16. prosince 2022   21:00

Wolfsburg
Frohmsová – Wilmsová, Hendrichová, Janssenová /C/, Rauchová – Oberdorfová (62. Hegeringová), Lattweinová – Wassmuthová (62. Brandová), Poppová, Jónsdóttirová (75. Blomqvistová) – Pajorová (75. Bremerová)
Weißová – Starkeová, Demannová, Wolterová, Wedemeyerová
Nerviková – Lokkebergová, Nymønová (NOR)
AOK Stadion, Wolfsburg (GER)
2037 diváků
Slavia
Lukášová – Veselá, Necidová, Bartovičová /C/, Khýrová – Keeneová, Tenkrátová – Černá (87. Abrahamssonová), Kožárová, Růžičková (71. Šlajsová) – Nekesová (90. Divišová)
Sladká – Šurnovská, Goretkiová, Vithová, Fuchsová

Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 14:0. Střely mimo: 21:1. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 5:3.
Fotbalistky Slavie Praha urvaly naprosto nečekaný bod ze hřiště vedoucího celku skupiny Ligy mistryň i bundesligy, v níž letos ještě neztratil ani bod.
Wolfsburg měl celý zápas zdrcující převahu, ve fotbalových dovednostech obou družstev byl rozdíl několika tříd, hra na jednu bránu však nepřinesla domácím žádný výsledek. V prvním poločase zasáhla několikrát skvěle brankářka Lukášová, po přestávce si ale Wolfsburg proti úporné obraně Slavie ani žádnou vyloženou šanci nevypracoval. Slávistky se za celý zápas dostaly jen jednou do zakončení, a to hned v úvodu. Poté už jen v jedenácti ženách blokovaly střely a odkopávaly míče ze své šestnáctky.
V obraně byly ale bezchybné a tak mohou ještě v posledním kole v případě vítězství nad AS Řím zabojovat o třetí příčku, Wolfsburg ještě nemá jisté prvenství.
90+5'
90+5'
Střílený centr Wilmsové se otřel o boční síť, jeho autorka naštvaně praštila do trávníku.
90+4'
Na opačné straně prodlužovala hlavou zády k bráně dalekonosný nákop Bremerová, ohlédla se a vidí, jak míč končí vedle.
90+4'
Frohmsová vyrazila za velké vápno a suverénně zvládla rozehrávku skákavého míče před nabíhající Divišovou.
90+3'
Ani rána Brandové z velkého vápna neprošla šestnáctkou, kde jsou zaparkovány všechny hráčky Slavie.
90+1'
Centr Wilmsové si zpracovávala na malém vápně Bremerová, míč jí však odskakuje do náruče pražské brankářky.
90'
Až na jeden pěkný záblesk neviditelnou Wafulu Nekesovou střídá v dresu Slavie Divišová.
89'
Ze strany Wolfsburgu je to již trochu křeč, propastný rozdíl ve fotbalové kvalitě stále není odměněn gólově navzdory drtivé převaze ve všech ofenzivních ukazatelích. Vykopává opět Olívie Lukášová.
87'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Černá, přichází Abrahamssonová.
86'
Rozehrávky rohu se chopila opět Wilmsová a našla Bremerovou, která netrefila mezi tři tyče.
86'
Rohový kop pro Wolfsburg ze zoufalého náporu.
84'
Bremerová pronikala obranou Slavie, tělem si ji odstavila Khýrová a je to vhazování pro hosty.
83'
Pěkná souhra Wolfsburgu, Brandová sklepla míč patičkou za sebe Wilmsové, ta však pálí jen do clonící Tenkrátové.
82'
Hendrichová vyzvala do uličky na křídlo Wilmsovou, s jejím centrem si však obrana Pražanek poradila.
80'
Dnešní utkání sleduje 2037 diváků.
79'
Na druhé straně v ofsajdu Wafula Nemesová.
79'
Hru na jednu bránu teď přeruší odkop právě od zmíněné slávistické svatyně po nepřesném založení útoku Němek.
76'
Po dalším rohu Wolfsburgu vystoupily slávistky předčasně a vrácený míč našel úplně volnou Janssenovou, které udělaly místo spoluhráčky z obou stran, jenže domácí obránkyně v jasné šanci těsně přestřeluje.
75'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Jónsdóttirová, přichází Blomqvistová,
ze hřiště odchází Pajorová, přichází Bremerová.
75'
V hlavičkovém souboji na malém vápně byla faulovaná Keeneová.
73'
Hegeringová napálila odražený míč uvnitř pokutového oblouku bez přípravy a trochu kostrbatý halfvolej letí nad břevno.
72'
Brandová vzápětí pálí vedle slávistické levé tyče.
72'
Wilmsová naskočila na centr Jónsdóttirové, její hlavičku o zem však před brankovou čarou zastavuje hrudníkem Khýrová.
71'
ze hřiště odchází Růžičková, přichází Šlajsová.
69'
Jedna z domácích hráček zůstala ležet v rohu šestnáctky, ohlíží se po rozhodčí, ta však nepíská a Slavia přežila i další sérii nákopů a centrů.
67'
Útočný faul na Bartovičovou je pískán domácí Pajorové.
66'
Rauchová utekla po levé postranní čáře, k jejímu ostrému centru se při zmatcích v obraně Slavie nedostala naskakující Pajorová a míč se odráží do zámezí.
64'
VfL Wolfsburg se z šestého rohu neprosadil a musí se pro míč vracet k půlící čáře.
63'
Keeneová zablokovala průnik Jónsdóttirové na další rohový kop.
62'
ze hřiště odchází Wassmuthová, přichází Brandová,
ze hřiště odchází Oberdorfová, přichází Hegeringová.
61'
Pajorová přiťukla do strany Wassmuthové, která centrovala takřka podél brankové čáry. Na zadní tyči hlavičkovala Jónsdóttirová v záklonu, takže míč jen posouvá za sebe a Rauchová střílí z úhlu nad břevno.
59'
Po rohu Wilmsové napřáhla ke střele Wassmuthová, trefila však jen střed brány, kde byla připravená Lukášová.
58'
Necidová srazila ránu Lattweinové na roh.
56'
Zdrcující tlak Wolfsburgu má povahu hry na jednu bránu, Jónsdóttirová střílí opět jen do brankářky.
54'
Lukášová trochu nejistě vytahuje centr Wilmsové, ale obrana Slavie stíhá blokovat jeden střelecký pokus za druhým a vysvobozením je útočný faul, odpískaný Hendrichové.
52'
Wolfsburskou „házenou“ zakončuje střelou z 20 metrů nad břevno Lena Oberdorfová.
51'
Akce německého celku začala u brankářky a pokračovala sérií nahrávek až k Poppové, která střílí z první po centru Wassmuthové. Brankářka Slavie zapisuje desátý zákrok na čáře bez větších těžkostí.
49'
Sestra bývalého českého reprezentanta je v pořádku a hra pokračuje, u míče jsou dál hráčky Wolfsburgu.
48'
Tvrdou ránu míčem od Jónsdóttirové schytala do břicha Simona Necidová a norská rozhodčí přerušuje hru.
46'
Zdrcující převaha lídra bundesligy neměla gólové vyjádření, několik velkých příležitostí zneškodnila výborná Lukášová a svěřenkyně Karla Pitáka odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

Statistické okénko:
Držení míče 77% – 23%, střely na bránu 9:0, střely mimo 5:1, rohy 4:0, fauly 2:3, ofsajdy 4:0.
45'
45'
Wassmuthová v ofsajdu, chvilka oddechu v závěru poločasu pro hosty.
44'
Oberdorfová vyslala do uličky Jónsdóttirovou, jejíž pokus z otočky zablokovala Necidová.
43'
Hráčky Wolfsburgu neúnavně obléhají soupeřovo území, hlavička Poppové v záklonu po křížném pasu z hloubi pole však míří daleko vedle.
41'
Poppová v šestnáctce nabila Wassmuthové, která střílí jen do brankářky Slavie.
39'
Sveindís Jónsdóttirová se snadno protáhla s míčem na noze slávistickou obranou, její křížnou střelu po zemi však zneškodnila rozštěpem Lukášová. K odraženému míči se dostala ještě Pajorová, neprošla však přehuštěným prostorem.
37'
Lukášová se vrhla k zemi a vyráží z brankové čáry prudkou hlavičku Jónsdóttirové o zem k bližší tyči.
35'
Ojedinělý protiútok Slavie vedla po křídle Černá, slabý skákavý centr ale bez potíží odkopává nikým neobtěžovaná brankářka Frohmsová.
34'
Střílený centr Ewy Pajorové skočil o trávník do náruče Olívie Lukášové.
33'
Jónsdóttirová předvedla uprostřed hřiště sérii pěkných obhození, několik slávistek nechala přeběhnout kolem a k míči je nepustila.
30'
Obléhání slávistické brány pokračuje, z dálky to zkusila Wilmsová a skóre se opět nemění.
29'
Lattweinová přiťukla před pokutovým obloukem Pajorové, která střílí po zemi. Pro Lukášovou to byl rutinní zákrok.
28'
Oberdorfová vysunula do uličky Jónsdóttirovou, která byla rychlejší než soupeřky, k jejímu centru se však nedostala Pajorová.
25'
S hlavičkou Poppové přímo doprostřed brány neměla Lukášová potíže.
24'
V akrobatické pozici netrefila bránu z voleje po centru zprava polská kanonýrka Pajorová.
23'
Třetí odmávaný ofsajd vedoucího družstva bundesligy.
22'
Slávistky se ubránily a Khýrová zakládá protiútok, jenže s Růžičkovou se vrátila Hendrichová a přiťukává míč vlastní brankářce.
21'
Ze závaru po kombinaci Pajorové s Hendrichovou vybojovaly domácí fotbalistky jen čtvrtý roh.
19'
A po rohu končí v zámezí již netečovaná hlavička Lattweinové.
19'
Na centr Rauchové naskočila Poppová, hlavičkuje však z malého vápna výrazně nad břevno. Bylo to s tečí, takže následuje roh.
18'
Pokus Pajorové o prostrčení míče v pokutovém území vystihla nadvakrát Necidová.
17'
Necidová se po nakrátko rozehrané standardce zbavila oklamané Jónsdóttirové a otevřela si prostor na pravém křídle, jenže poté nedala přesný centr.
16'
Keeneová byla u centrovaného míče nejdříve a hlavou ho za sebe přiťukla brankářce Lukášové.
15'
Kožárová při skluzu s míčem nabrala trochu i Rauchovou a píská se proti slávistické bráně.
12'
Z opakovaného roku Wolfsburg nezahrozil, hra se přesouvá opět do středu hřiště.
11'
Fantastický zákrok Olívie Lukášové proti ráně Alexandry Poppové, která se opřela do míče z voleje po rohovém kopu.
11'
Poppová vypálila z 25 metrů, Lukášová jen vyrazila tvrdý projektil do strany a dorážku Rauchové tečovala na roh dobíhající Bartovičová.
10'
Slavii se podařilo otupit počáteční nápor favorita a nyní se hraje vyrovnaný fotbal uprostřed hřiště.
7'
První zakončení pražského celku. Černá vysunula do šestnáctky Wafulovou, která se zády k bráně proti přesile neprosadila, ale ideálně sklepla míč pod sebe pro Kožárovou, jejíž pokus z 20 metrů míří vysoko nad.
5'
Akce Wolfsburgu zastavena jasným ofsajdem Wassmuthové.
4'
Sveindís Jónsdóttirová si naběhla za obranu do první šance zápasu, v níž zkusila tváří v tvář přehodit Lukášovou lobem. Česká brankářka však její úmysl vystihla a chytá.
3'
Podebraný nákop Oberdorfové byl pro spoluhráčky příliš vysoký, následuje odkop od brány Slavie.
3'
Domácí fotbalistky v úvodu utkání nepůjčují Slavii míč, zatím se ale jejich ofenzíva omezila na jeden centr z levého křídla, který neprošel.
1'
Wolfsburg hraje ve světle zelených dresech, Slavia v tmavomodrých.
1'

VfL Wolfsburg: Frohmsová – Wilmsová, Hendrichová, Janssenová /C/, Rauchová – Oberdorfová, Lattweinová – Wassmuthová, Poppová, Jónsdóttirová – Pajorová.
Náhradníci: Weißová – Bremerová, Starkeová, Demannová, Wolterová, Blomqvistová, Wedemeyerová, Brandová, Hegeringová.
Trenér: Tommy Stroot.

SK Slavia Praha: Lukášová – Veselá, Necidová, Bartovičová /C/, Khýrová – Keeneová, Tenkrátová – Černá, Kožárová, Růžičková – Nekesová.
Náhradníci: Sladká – Šurnovská, Abrahamssonová, Šlajsová, Goretkiová, Divišová, Vithová, Fuchsová.
Trenér: Karel Piták.

Rozhodčí: Nerviková – Lokkebergová, Nymønová (NOR).
Obě družstva se utkala ve čtvrtfinále Ligy mistrů sezóny 2017/18, po remíze 1:1 v Praze potvrdil Wolfsburg doma hladce postup vysokým vítězstvím 5:0. V letošním ročníku podlehla Slavia německému soupeři doma 0:2.
VfL Wolfsburg vévodí skupině B, získal deset bodů a skóre 11:3 a v případě vítězství si zajistí kolo před koncem první místo. Fotbalistky z Dolního Saska jsou suverénní i v německé bundeslize, kde v 10 kolech získaly plný počet bodů při skóre 35:5. Naposledy v neděli doma zvítězily nad Meppenem 3:0.
Polka Ewa Pajorová je s osmi góly nejlepší ligovou střelkyní.
Fotbalistky Slavie Praha vybojovaly v ženské Lize mistrů v dvojzápase s rakouským St.Pöltenem jen jednu remízu a dvě kola před koncem tak ztratily i teoretickou naději na postup. S jedním bodem a skóre 1:5 uzavírají tabulku skupiny B.
Slávistky překvapivě utrpěly první porážku v české lize v posledním podzimním kole v Liberci (1:2) a přezimují druhé za Spartou (9-1-1, 62:7).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.