Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Island - 18. listopadu 2020   20:45

Anglie
Anglie
20' Rice (Foden) • 25' Mount  • 80' Foden (Sancho) • 85' Foden (Winks)
4:0
(2:0)
Island
Island
Anglie
Pickford – Walker (64. Mings), Maguire, Dier – Trippier, Mount (64. Winks), Rice, Foden, Saka – Kane (C) (76. T. Abraham), Grealish (76. Sancho).
Island
Kristinsson (46. Halldórsson) – Sävarsson, Ingason, Árnason (C), Hermannsson – Sigurjónsson (62. Eyjólfsson), B. Bjarnason, Pálsson, A. Skúlason – A. Gudmundsson (73. Thorsteinsson), Bödvarsson (73. Sigthórsson).

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc.

Fauly: 14:17
Zápas skončil, Anglie doma porazila Island 4:0 a pozitivně tak zakončuje letošní ročník Ligy národů. Ve skupině 2 končí Anglie třetí, takže play-off se jí týkat nebude, Island nezískal ani bod a sestupuje tak do Ligy B. Mužem dnešního zápasu se jednoznačně stal záložník Manchesteru City Phill Foden, který na první gól Anglie asistoval Declanu Ricemu a ve druhém poločase se pak sám dvakrát zapsal na střeleckou listinu. Z branky se radoval také další mladý záložník Mason Mount, ten ještě v prvním poločase zvyšoval na 2:0. Anglie dnes Island jasně přejela, nedovolila mu ani jednu střelu na bránu, sama jich vyprodukovala hned devět.
90+4'
90+3'
Zápas už se nyní pouze dohrává, Island sice drží tým, ale Anglie je v obraně pozorná, aby pomohla Pickfordovi udržet čisté konto.
90+2'
Anglie zahrávala rohový kop z levé strany. Centr směřoval na hlavu Maguira, ale toho si Island pohlídal a nedal mu možnost zakončit.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
Sancho centroval z levé strany, což dokázali Islanďané odvrátit. Centr Fodena z pravé strany pak našel před brankou volného Saku, ale záložník Arsenalu netrefil hlavou branku.
88'
Anglický rohový kop k ohrožení branky Islandu nevedl, takže skóre se pro tuto chvíli nemění.
87'
Harry Maguire se mezi střelce nezapíše. Stoper Anglie se vydal na útočný výlet, který zakončil střelou, ale Hannes Halldórsson dokázal míč vyrazit.
85'
Anglie právě vstřelila branku!
PHILIP FODEN dnes hraje parádní zápas, ke gólu a asistenci přidává svou druhou branku. Islandu se nepovedl obranný odkop, k míči se dostal po přihrávce Winkse právě PHILIP FODEN a prudkou střelou k tyči rozvlnil síť. Asistence: Harry Winks.
83'
Znovu byl Abraham adresátem centru, ale opět se útočník Chelsea k míči nedostal.
82'
Anglie ale rozhodně nebrzdí, z pravé strany teď centroval Kieran Trippier. Abrahama před brankou ale nenašel.
80'
Anglie zvyšuje své vedení na 3:0 a gólu se konečně dočkal také PHILIP FODEN, který svou třetí šanci v zápase už proměnil. Záložník Manchesteru City může poděkovat Jordanu Sanchovi, který mu krásně předložil míč do šance. Asistence: Jadon Sancho.
79'
Islanďané na chvíli přerušili rozehrávku Anglie, ale pouze za cenu faulu.
78'
Z pravé strany centroval Tammy Abraham, ale jeho míč byl příliš přetažený. Anglie však zůstává u míče.
77'
Standardní situace Anglie směřovala na hlavu Mingse, ale stoper Aston Villy se nacházel v těsném ofsajdu.
76'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Jadon Sancho.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Harry Kane, přichází Tammy Abraham.
75'
Exekuci přímého volného kopu si vzal na starosti Harry Kane, ale ten zatím dnes nemá štěstí a nyní trefil jen islandskou zeď. Kane neuspěli ani s reklamací ruky islandského hráče.
74'
Znovu byl faulovaný Grealish, tentokrát ho zezadu postrčil Jón Dagur Thorsteinsson.
73'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Jón Bödvarsson, přichází Kolbeinn Sigthórsson.
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Albert Gudmundsson, přichází Jón Dagur Thorsteinsson.
73'
Kári Árnason přispěchal se svým obranný zákrokem pozdě, trefil do kotníku Grealishe a dostává žlutou kartu.
72'
Angličané zatím moc nevyužívají křídelní prostory, většinou se snaží o kombinaci středem pole.
71'
Nepřesná přihrávka Anglie znamená prostor pro Island na to, aby se trochu srovnal a také vystřídal.
69'
Obrázek hry se nemění. Angličané obléhají pokutové území oslabeného soupeře, který povětšinou nemá síly na nic jiného než na odkopnutí míče co nejdál od své branky.
67'
Saka byl přistižen v postavení mimo hru, rozehrávat tak bude moci Hjörtur Hermannsson.
66'
Z pravé strany si navedl míč na střelu Grealish, jeho projektil však na islandskou branku neprošel.
64'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Kyle Walker, přichází Tyrone Mings.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Harry Winks.
63'
Declan Rice byl zastaven jen za cenu faulu od Bjarnasona a zatím se mu moc nechce na nohy.
62'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Rúnar Sigurjónsson, přichází Hólmar Eyjólfsson.
62'
Grealish se snažil hledat přízemním centrem z levé strany Kanea, ale k tomu se míč nedostal.
61'
Angličané se pokusili do vápna dostat rychlou kombinací na jeden dotek, ale Islanďané se do jejich přihrávek dokázali vložit.
60'
Po rohovém kopu se dostal na první tyči k hlavičce islandský kapitán Kári Árnason, zkušený obránce však hlavou minul branku.
59'
Jón Bödvarsson se dokázal na pravém křídle prodrat k centru a vybojoval pro své barvy rohový kop.
57'
Do islandské rozehrávky se zapojil také brankář Hannes Halldórsson, pod tlakem ale poslal míč jen do autu.
55'
Po standardní situaci zakončoval Dier, ale jeho pokus zablokoval Pálsson. Maguire pak dorážel vedle.
53'
Saka byl těsně před pokutovým územím stažen na zem Birkirem Sävarssonem, který dostává druhou žlutou kartu a je vyloučen!
52'
Z pravé strany odcentrovat nešlo, tak Angličané na chvíli zařadili zpátečku a přehráli míč na stranu levou.
51'
Angličané pokračují ve svém sebejistém výkonu z první půle, naprosto bez problému kombinují a postupně se přesouvají k brance soupeře.
49'
Dopředu se hnal podél levé postranní čáry záložník Aston Villy Jack Grelish, jen za cenu faulu a žluté karty ho zastavil Sverrir Ingason.
46'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Ögmundur Kristinsson, přichází Hannes Halldórsson.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První poločas je za námi, zápas je zatím v režii Anglie, která vede nad Islandem 2:0. Do vedení dostal Albion ve 20. minutě Declan Rice, který se prosadil po standardní situaci zahrané Phillem Fodenem. O pět minut později už to bylo 2:0, to se prosadil střelou zevnitř šestnáctky po anglickém závaru Mason Mount. Další branky mohli přidat Saka a Foden, ale proti Kristinssonovi neuspěli.
45+2'
45+1'
Kane se sice po centru z pravé strany protlačil k hlavičce, ale rozhodčí mu odpískal faul.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Stoper Anglie skončil po tvrdém střetu s Sigurjónssonem na zemi, ale už se zvedá a měl by být v pořádku.
42'
Tentokrát Island tuto situaci ustál, od své branky bude rozehrávat Ögmundur Kristinsson.
41'
Po faulu na Grealishe má Anglie standardní situaci z podobné pozice, ze které vstřelila první branku.
39'
Zatím se obrázek hry stále nemění. Angličané stále hledají cestičky, kudy ohrozit branku Islandu. Obrana hostů zatím nedostává vydechnout.
37'
Harry Kane se zatím dnes zastřeluje, znovu jeho pokus nebyl přesný a Kristinsson nemusel zasahovat.
35'
Philip Foden byl znovu blízko své premiérové branky v reprezentaci, Ögmundur Kristinsson ale dokázal konečky prstů jeho přízemní střelu vytěsnit.
34'
Anglie zahrávala rohový kop a na zadní tyči se dostal k hlavičce Mount. Jeho hlavičku Ögmundur Kristinsson v pohodě chytil.
33'
Anglie znovu vytváří velký tlak na islandskou defenzívu. Mladý anglický tým je dnes hodně hladový a určitě se nespokojí jen se dvěma brankami.
31'
A následný rohový kop Anglie už islandskou branku neohrozil.
30'
Blízko třetího anglického gólu byl Phill Foden, ale jeho střelu z pravé strany dokázal Kristinsson vyrazit.
29'
Island se po dlouhé době podíval na útočnou polovinu, jeho akce však končí jen postavením mimo hru.
28'
Harry Kane si dokázal najít prostor na střelu zpoza pokutového území, ale jeho projektil nebyl přesný.
25'
Anglie potvrzuje svou dominanci a už vede o dvě branky! Sakův centr z levé strany hledal Kanea. Ten se sice k hlavičce nedostal, ale míč se odrazil k nohám MASONA MOUNTA. Ten si obešel posledního obránce Islandu, který mu stál v cestě, a pak zakončil přesně k levé tyči. Bez asistence.
24'
Grealish si navedl míč do vápna a pak zvolil centr, ten však nikoho nenašel.
23'
Anglie zatím zápasu jasně dominuje, má držení míče 80 %.
22'
Angličané mohli hned zdvojnásobit své vedení, do obrovské šance se dostal Saka. Jeho střelu z bezprostřední blízkosti však dokázal Ögmundur Kristinsson výborným reflexivním zákrokem vyrazit.
20'
Rozehrávku standardní situace si vzal na starosti Foden, jeho skvělý centr našel ve vápně volného DECLANA RICE, který míč sice trefil ramenem, ale to mu nemuselo vadit, protože balón si i tak našel cestu do sítě. Asistence: Philip Foden.
19'
Jack Grealish byl těsně před pokutovým územím faulován a Anglie má k dispozici přímý kop z hodně slibné pozice.
18'
Kieran Trippier zabojoval a u rohového praporku Islandu získal skoro ztracený míč. Nakonec z toho však nevyplynul ani centr před islandskou branku.
17'
Angličané nyní volí dlouhou rozehrávku, do které se zapojuje kompletní obranná trojice.
15'
Saka napadal rozehrávku Islandu, ale nakonec nezískal ani rohový kop.
14'
Islanďané se po opatrnějším vstupu do utkání už trochu osmělili a snaží se častěji vyrážet na útočné výlety.
13'
Kyle Walker předvedl nebezpečný skluz, za který také okamžitě dostává žlutou kartu. Schytal to Rúnar Sigurjónsson.
11'
Birkir Sävarsson fauloval zezadu Saku a dostává první žlutou kartu utkání.
9'
Dier hledal dlouhým pasem na pravé křídlo nabíhajícího Trippiera, ten se ale nacházel v hodně těsném ofsajdu.
8'
Rohový kop směřoval na zadní tyč, kde hlavičkoval Birkir Bjarnason, ale byl mu odpískán faul.
7'
Také Islanďané si budou moci vyzkoušet první rohový kop, poté co se jako poslední míče dotkl Eric Dier.
6'
Angličané měli první náznak šance, do které se dostal mladý záložník Arsenalu Bukayo Saka, byl však v ofsajdu.
5'
Island pojímá úvodní minuty utkání zatím hodně pasivně, chtěl by hlavně přestát úvodní tlak Anglie.
4'
Rohový kop rozehrával Trippier, islandská obrana se dokázala ubránit.
3'
Dopředu se tlačil Mason Maount a vybojoval pro svůj tým první rohový kop.
2'
Domácí jsou velkým favoritem dnešního utkání a hned se snaží získat si respekt a územní převahu.
1'
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, zápas brzy začne.

Anglie: Pickford – Walker, Maguire, Dier – Trippier, Mount, Rice, Foden, Saka – Kane (C), Grealish.
Náhradníci: D. Henderson, Pope – T. Abraham, Bellingham, Calvert-Lewin, Chilwell, M. Keane, Maitland-Niles, Mings, Sancho, Winks.

Island: Kristinsson – Sävarsson, Ingason, Árnason (C), Hermannsson – Sigurjónsson, B. Bjarnason, Pálsson, A. Skúlason – A. Gudmundsson, Bödvarsson.
Náhradníci: Halldórsson, Rúnarsson – Eyjólfsson, Sampsted, Johannesson, Sigthórsson, Thorsteinsson, Baldursson, Gudjohnsen, Sigurdsson..
Vzájemné zápasy

Mezi těmito dvěma týmy se zatím odehrály jen dva soutěžní zápasy. V rámci této skupiny vyhrála Anglie na Islandu 1:0, mnohem důležitější zápas však vyhráli Islanďané. Bylo to na EURO 2016 v osmifinále, Island tehdy šokoval velkého favorita vítězstvím 2:1 a postupem do historického čtvrtfinále.
Island

Island nebude se svým účinkováním v A Lize Národů vůbec spokojený, neboť zjistil, že se pohybuje mezi týmy, které jsou přeci jen na vyšší úrovni. Island zatím prohrál všech pět svých utkání a má skóre 3:13. Naposledy Island padl v severském derby 1:2 v Dánsku, předtím stejným poměrem doma s Belgií a 0:3 s Dánskem. Island neprožívá vůbec dobré období i proto, že nezopakuje svou účast na evropském šampionátu z před pěti let, protože v závěrečném utkání baráže neuspěl na maďarské půdě, kde sice ještě v 87. minutě vedl 1:0, ale nakonec prohrál 1:2. Island prohrál šest z posledních sedmi utkání.
Anglie

Anglie před závěrečným zápasem skupiny už nemá šanci postoupit do play-off Ligy národů a zabojovat o konečné prvenství. Po pěti kolech mají Angličané na kontě sedm bodů, na první Belgii ztrácejí pět a na druhé Dánsko tři body. S Dány má Anglie horší vzájemnou bilanci, takže ani na druhé místo se už posunut nemůže. Zároveň může být v klidu, protože ani sestup do Ligy B už jí nehrozí, na Island má náskok sedmi bodů. Anglie se pokazila naděje na postup v posledních dvou zápasech, kdy nejprve prohrála 0:1 doma s Dánskem a naposledy pak 0:2 v Belgii. Mezitím ještě Anglie porazila Irsko 3:0, ale to byl jen přípravný zápas. Anglii trápí četná zranění, v posledním utkání museli odstoupit Jordan Henderson, Ben Chilwell a Kieran Trippier, hrát nemohou ani Raheem Stergling a Marcus Rashford.
Zdravím a vítám všechny příznivce mezinárodního fotbalu u sledování on-line přenosu utkání A Ligy národů UEFA skupiny 2 mezi reprezentacemi Anglie a Islandu. Zápas se odehraje na Wembley Stadium v Londýně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.