Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Nizozemsko - 11. října 2020   18:00

Bosna
Šehić – Todorović, Hadžikadunić, Saničanin, Kadušić (46. Kolašinac) – Pjanić (C) (75. Hodžić), Cimirot, Krunić (75. Lončar) – Tatar (54. Hadžiahmetović), Djurić (61. Džeko), Gojak.
István Kovács – Ovidiu Artene, Valentin Avram (všichni Rumunsko)
Bilino polje - Zenica
Nizozemsko
Cillessen – Dumfries (70. Hateboer), de Vrij, V. van Dijk (C), Blind (86. Aké) – de Roon, Wijnaldum, F. de Jong – Malen (70. S. Berghuis), L. de Jong, Promes (86. Babel).

S konstatováním, že Ibrahim Šehić udržel pro Bosnu a Hercegovinu remízový stav, se s vámi loučím a přeji vám příjemný večer, třeba u zápasu české reprezentace.
Sledovali jsme utkání, v němž mělo Nizozemsko jasně vyhrát, ovšem opak byl pravdou. První šance začaly přicházet až po sedmdesáté minutě, avšak branka nepadla. Bosna a Hercegovina dnes velmi dobře bránila a vyrážela do rychlých protiakcí, po nichž hrozila. Co se nepovedlo vyřešit obraně domácího celku, to pohlídal brankář Ibrahim Šehić. Když se podíváme na hru Holandska, to často kombinovalo, ale dlouho bylo bezzubé. Až v posledních minutách mohli hosté rozhodnou, jenže postupně selhali Luuk de Jong, Frenkie de Jong a v nastavení Ryan Babel.

Bosna a Hercegovina tak bere s evropským gigantem bod, který má pro ni cenu zlata. Naopak Nizozemsko bude mluvit o ztrátě a Itálie mu může znovu poodskočit.
90+4'
90+4'
Hostující mužstvo vyslalo dva dlouhé nákopy, které si obrana pohlídala. Tady už to vypadá, že střetnutí dojde k překvapivé remíze.
90+2'
Žlutou kartu dostává Armin Hodžić (Bosna a Hercegovina), který si pustil pusu na špacír a byl tak potrestán za nesportovní chování.
90+2'
Frenkie de Jong unikal na pravé straně a následně odcentroval, Ibrahim Šehić přizvedl míč nešťastně před branku, kde se nacházel osamocený Ryan Babel. ten se gólmana mohl zeptat, kam to chce, ale v ložence selhal a branku vůbec netrefil. Tohle bude Nizozemsko hodně mrzet!
90+1'
Po vypršení normální hrací doby přistoupil k postranní čáře čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát ještě čtyři minuty navíc.
90'
Domácí mužstvo zastavilo další akci soupeře a následně Darko Todorović míč odpálil co nejdále od branky. Nizozemsko se dlouhým centrem vrátilo do vápna, ale celou situaci řešil brankář. Následně Virgil van Dijk vrazil do soupeře, trestat se nebude.
89'
Holandsku už moc času na vstřelení branky nezbývá, Bosna a Hercegovina si zatím může mnout ruce, jelikož bod s gigantem by byl pro ní výborný.
87'
Dalším potrestaným hráčem je Marten de Roon (Nizozemsko), který takticky zastavil rychle se rozvíjející akci soupeře. Hráč se sice zlobí, jenže tady jsou debaty zbytečné.
87'
Frenkie de Jong obloučkem přehodil obranu domácího celku a do prostoru mířil Georginio Wijnaldum. Opět z branky skvěle vyběhl Ibrahim Šehić, který míč před soupeře vyboxoval do bezpečí.
86'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Nathan Aké.
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Quincy Promes, přichází Ryan Babel.
85'
Tohle není možné, z toho musí padat branky! Míč mířil do druhé vlny, kde si nabíhal Frenkie de Jong, který mohl zakončit kamkoliv. Jenomže vystřelil po zemi do prostoru, kde byla noha Darka Todoroviće. Ibrahim Šehić byl nyní zcela mimo hru ...
84'
Zkušený Edin Džeko si ve středovém kruhu pokryl balonu a Stefan de Vrij jej faulova. Domácí reprezentace pak zkusila pas na pravou stranu, ovšem míč zamířil mimo hrací plochu.
83'
Georginio Wijnaldum měl před sebou otevřenou obranu a možná mohl i vystřelit. Jenomže si na pokus nevěřil a celou situaci zbrzdil, Nizozemsko bude znovu útočit do plných.
81'
Za obranu Bosny a Hercegoviny mířil Luuk de Jong, avšak pas pro něj šel až do šestnáctky. Z brankové čáry vystartoval také Ibrahim Šehić, který se stal hrdinou okamžiku.
80'
Do konce normální hrací doby zbývá už jenom deset minut! Bosna a Hercegovina se ocitla znovu v akci, jenomže tu přerušil Jasper Cillessen společně se svými obránci.
78'
A Luuk de Jong zahrozil i po centru od rohového praporku! Vytáhlý útočník si na míč naskočil na malém vápně a hlavou jej poslal do pravé části branky. Ibrahim Šehić se natáhl a balon vyškrábl mimo prostor tří tyči.
78'
Na pravou stranu si naběhl Luuk de Jong, který mířil do bližší části branky! Jeho pokus byl tvrdý, přesto si sním Ibrahim Šehić poradil, Nizozemsko bude znovu rozehrávat roh.
77'
Centr od rohového praporku mířil na zadní tyč, kde se v krkolomné pozici nacházel Georginio Wijnaldum, jehož hlavička byla zastavena obránci. Ti pak balon nekompromisně odehráli do bezpečí!
76'
Miralem Pjanić předal kapitánskou pásku Edinu Džekovi! Vraťme se ale na zelený pažit, kde Bosna a Hercegovina odvrátila další hrozbu na rohový kop.
75'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Armin Hodžić.
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Rade Krunić, přichází Stjepan Lončar.
74'
Už to vypadalo, že hostující reprezentace využije otevřené obrany. Přihrávka z pravé strany mířila před branku, odkud byla odvrácená.
73'
Hans Hateboer zakončil do soupeře, jenomže Nizozemsko se dopustilo také faulu. Frenkie de Jong totiž v šestnáctce domácího celku nedovoleně dohrál soupeře.
72'
Těžko říct, zda se dnes Nizozemsko prosadí! V jeho hře prostě chybí pohyb a nějaký moment překvapení. Hostující hráči to májí složité, jelikož soupeř brání v devíti lidech.
70'
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Steven Berghuis.
Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Hans Hateboer.
69'
Edin Džeko oživil hru a Bosna a Hercegovina mohla jít do vedení! Již zmíněný útočník přihrál přes Virgila van Dijka na Miralema Pjaniće, kterého doháněl soupeř. Jeho zakončení mířilo do pravého spodního rohu branky, avšak Jasper Cillessen zasáhl.
68'
A znovu střídající Edin Džeko, který se pohyboval na ofsajdové linii, ovšem vše bylo v pořádku. Domácí útočník vnikl až do šestnáctky, kde jej tělem odstavil Virgil van Dijk. Kapitán Nizozemska hraje znovu skvěle.
66'
Edin Džeko se ocitl mezi čtyřmi hráči v oranžových dresech, přesto se mu povedlo přihrát. Jenomže Amer Gojak si nepohlídal ofsajdové postavení a proto akce domácích rychle skončila.
65'
Centr od rohového praporku byl odvrácen za velké vápna, kde se pohyboval Amir Hadžiahmetović. Jeho pokus z jedné byl nepřesný a zamířil pouze vedle pravé tyče, Jasper Cillessen mohl být klidný.
65'
Hra se velmi rychle otočila na druhou stranu, jelikož v náběhu byl hráč Arsenalu. Sead Kolašinac vnikl až do pokutového území, kde jeho střelu zablokoval Denzel Dumfries. Bosna a Hercegovina bude rozehrávat rohový kop.
64'
Za šestnáctkou se s míčem pohyboval Quincy Promes, jehož zakončení bylo žalostné a míč z jeho kopačky snad přeletěl také tribunu za brankou!
63'
Asi každý fanoušek očekával od tohoto zápasu mnohem více. Jedinou střelu mezi tři tyče vyslal Georginio Wijnaldum, jenž předvedl spíše propagační pokus. Jinak se ale hraje bez vyložených příležitostí.
62'
A právě největší hvězda Bosny a Hercegoviny vyvezla míč! Edin Džeko následně přihrál do strany, kde se pohyboval Darko Todorović. Ten vnikl až do pokutového území, kde jej skvěle dohrál vracející se Virgil van Dijk.
61'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Milan Djurić, přichází Edin Džeko.
60'
Edin Džeko už je připraven do hry, ale také on sleduje, jak Holandsko naloží s další útočnou akcí. K vidění byl centr z pravé strany, který si ve vzduchu pohlídal brankář Ibrahim Šehić.
59'
Hráči v modrých dresech jsou u balonu a uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Do akce se zapojil také brankář Ibrahim Šehić, po jehož odkopu hraje opět Nizozemsko.
58'
Chvíli se nehrálo, jelikož jeden z domácích hráčů skončil na zeleném pažitu a potřeboval ošetření. Na lavici Bosny a Hercegoviny evidujeme pohyb, jelikož se připravuje Edin Džeko.
56'
Virgil van Dijk si dal před balon tělo a dohrál jej Milan Djurić, který obránce Liverpoolu trefil loktem do zátylku. Kapitán Nizozemska se zle podíval po rozhodčím, protože nebyl odpískán ani faul.
55'
Hostující mužstvo se pokusilo o přenesení hry na levou stranu, které bylo nepřesné. Bosna a Hercegovina vhazovala, avšak znovu míč příliš dlouho neudržela.
54'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Benjamin Tatar, přichází Amir Hadžiahmetović.
53'
Centrem od rohového praporku se prezentoval Daley Blind, jenž našel spoluhráče. Ten se vyšrouboval do vzduchu, avšak balon netrefil ideálně a bude se kopat jen od brány.
53'
Obraz hry z prvního poločasu se přenesl do utkání i ve druhé části. Nizozemsko velmi často kombinuje na útočné polovině, jenomže vyložené šance si nepřipravuje. Nezměnil to ani Luuk de Jong, jenž vybojoval další roh.
51'
Stefan de Vrij vystoupil proti Rademu Krunićovi, který byl povalen na hrací plochu. Domácí celek neudržel míč příliš dlouho a o zakončení se postaral Georginio Wijnaldum. Jeho pokus šel přímo doprostřed branky, kde byl připravený gólman.
50'
Hostující reprezentace se znovu na útočné polovině a točí hru zprava do leva a zase zpátky. Po chvíli přišel pas na pravou stranu, ovšem Denzel Dumfries míč nemohl dostihnout. Bude se kopat jen od branky, kterou hájí Ibrahim Šehić.
49'
Nizozemsko táhlo další akci po pravé straně, odkud byl také vyslán centr. Jenomže ten neměl přesné parametry a zamířil k domácím obráncům. Bosna a Hercegovina se znovu v pohodě ubránila.
48'
Denzel Dumfries se zlobí, že na něj nebyl odpískán faul. Rumunský rozhodčí situaci posoudil jako v mezích pravidel, i když opakované záběry ukazovaly něco zcela jiného – tady se mělo pískat.
47'
Ještě pro připomenutí! Bosna a Hercegovina dnes hraje v modrých dresech, naopak Nizozemsko se obléklo do tradiční oranžové sady. Vraťme se na trávník, kde přihrávku do šestnáctky vyslal Quincy Promes. Domácí obrana poslal balon za postranní lajnu.
46'
Pokračujeme druhým poločasem! István Kovács dal pokyn k zahájení hry a Nizozemsko se ihned ujímá kombinační hry na útočné polovině. Uvidíme, zda se jeho hra zlepší a připíše si vítězství.
46'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Advan Kadušić, přichází Sead Kolašinac.
46'
Obě mužstva se vracejí na zelený pažit, za malou chvilku budeme pokračovat v utkání. Kdo dnes zvítězí nebo se dočkáme dělby bodů? To začneme odtajňovat za pár momentů.
Sledovali jsme poločas, v němž jsme se vstřeleného gólu nedočkali. Dvacet minut hry bylo v režii Nizozemska, které bylo téměř neustále u balonu. Postupně se Bosna a Hercegovina osmělovala a vytvořila si pár náznaků šancí. Domácí celek hrozil především z protiútoků. Holandsko dál kombinovalo, jenomže obrana soupeře pracovala na jedničku a hráče v oranžových dresech k vyložené šanci nepustila. Pokud chce favorit myslet na vítězství, musí zlepšit pohyb a nebo obranu něčím překvapit.

Poločasový výsledek by spíše brala Bosna a Hercegovina. Ovšem ještě ji čeká pořádná šichta ve druhé pětačtyřiceti minutovce.
45'
45'
Bosna a Hercegovina mohla jít do rychlé protiakce, jenomže Amer Gojak byl nalevo dobře atakován, a tak míč nepřenesl na zcela volného Benjamina Tatara. Domácí hráč se pokoušel ještě o kolmici, která mířila až k brankáři.
44'
Prvním potrestaným hráčem utkání je Advan Kadušić (Bosna a Hercegovina), který vystoupil proti soupeři, kterého doslova povalil na zelený pažit.
43'
Už to vypadalo, že Luuk de Jong zakončí, ale místo toho přihrál na Georginioa Wijnalduma, který měl proti sobě soupeře, a tak našel za šestnáctkou Martena de Roona. Jeho dělovka mířila právě do druhého jmenovaného.
42'
Hostující celek dostal šanci na reparát a další rohový kop rozehrál Quincy Promes. Centr na první tyči prodloužil Luuk de Jong a celou situaci nestihl zavřít kapitán Virgil van Dijk.
41'
Frenkie de Jong neměl komu přihrát, a tak se pokusil o nadýchaný centr, který byl odvrácen na roh. Stejný hráč se postaral o jeho rozehrání, jenomže Holandsko znovu nezakončilo.
40'
Ještě pět minut plus nastavení zbývá do konce poločasu a my stále čekáme na střelu, která y se vešla mezi tři tyče. Bosna a Hercegovina znovu balon odevzdala a Nizozemsko začne až od Jaspera Cillessena.
38'
Centr od rohového praporku proskočil až do zadní části šestnáctky, kde si míč nezpracoval Donyell Malen. Bosna a Hercegovina otočila hru na druhou stranu, kde akci rychle zastavil zkušený Virgil van Dijk.
37'
Na pravé straně se pohyboval Denzel Dumfries, který chtěl okamžitě přihrávat před branku, ale trefil Advana Kadušiće. Holandsko bude rozehrávat rohový kop.
36'
Pomalu se blížíme ke konci prvního poločasu a zatím to moc nevypadá, že bychom se dočkali branky. Domácí zachytili přihrávku a dostali se až k šestnáctce. O zakončení placírkou se pokusil Rade Krunić, proti němuž výborně vystoupil obránce.
34'
Hráči v modrých dresech přenesli hru na pravou stranu, kde si míč zpracoval Darko Todorović. Jeho přihrávka mířila na střed, kde se nacházel Benjamin Tatar, jehož pokus z ohromné dálky postrádal vlastně všechno.
33'
Kombinační hra Nizozemska je příliš pomalá a schází v ní moment překvapení. Hráči domácí reprezentace jsou v hlubokém bloku a poradili si také s centrem ze strany.
32'
Rade Krunić si pokryl balon a nechal se ve středovém kruhu faulovat, k nedovolenému zákroku se odhodlal Marten de Roon. Bosna a Hercegovina rozehrávala volný kop, ale centr na pravou stranu si pohlídal brankář Jasper Cillessen.
30'
Třicet minut hry je minulostí a zatím jsme neviděli ani střelu na branku. Bosna a Hercegovina výborně brání a postupem času se zlepšuje také směrem dopředu. Nizozemsko zase kombinuje, ale marně hledá cestu k šancím.
29'
Hra se velmi rychle přenesla na druhou stranu, kde zleva vnikl do šestnáctky Donyell Malen. Jeho pokus za moc nestál, protože mířil nad branku a ohrozil jen diváky na tribuně.
28'
Miralem Pjanić vyslal do šestnáctky centr, který přizvedl Virgil van Dijk. Na zadní tyči zavíral situaci Milan Djurić, jenž chtěl okamžitě zakončit, avšak v dobré pozici míč netrefil.
27'
Marten de Roon si pomohl faulem, když se mu výpadem uvolnil Rade Krunić. Domácí mužstvo se začíná osmělovat a také se snaží předvést něco ze svého umění.
25'
Na pravé straně ukázal rychlé nohy Denzel Dumfries, který se dostal před soupeře a přihrával po zemí před branku. Bosna a Hercegovina balon znovu odvrátila jen k soupeři a znovu se brání.
24'
Deset hráčů v modrých dresech zalezlo až k vlastní šestnáctce a znovu si pohlídalo kolmou přihrávku středem. Následně Bosna a Hercegovina míč získala a poslal ho za obranu, kam si nabíhal Milan Djurić, jehož zastavil praporek pomezního sudího.
23'
Frenkie de Jong se zkusil do vápna prokličkovat středem, avšak ten je příliš zahuštěný. Domácí celek mohl jít do protiakce, jenomže Amer Gojak celou situaci přibrzdil. Po chvíli byl k vidění centr zprava, který odklidil Stefan de Vrij.
22'
Bosna a Hercegovina má zásadní problém, neudrží míč na kopačkách příliš dlouho. Nizozemsko je znovu na útočné polovině a snaží se něco vymyslet.
21'
Přenesení hry znovu mířilo na pravou stranu, kde si balon do prostoru zpracoval Denzel Dumfries, který okamžitě odcentroval. Balon byl odklizen na hranici šestnáctky, kde jej nezpracoval Donyell Malen.
20'
Za obranu hostujícího celku si nabíhal Milan Djurić, který byl doběhnut stoperem. Virgil van Dijk to udělal skvěle a navíc získal balon pro Nizozemsko. To si musí na podobné okénka dávat dobrý pozor.
19'
Sledujeme další trpělivou kombinaci Nizozemska. Po chvíli přišlo přenesení hry napravo, kde balon pro spoluhráč sklepl Quincy Promes. Jenomže Donyell Malen nezvládl první dotek a přišel o něj.
17'
Bosna a Hercegovina předvedla tažení po pravé straně, odkud přihrávka mířila před branku, kde číhal Amer Gojak. Nizozemsko situaci odvrátilo na roh. K jeho rozehrání se postavil Miralem Pjanić, jenž centrem našel pouze soupeře.
16'
Amer Gojak si ve středu pole pokryl balon a Frenkie de Jong jej fauloval. Domácí mužstvo dostalo výhodu, která využita nebyla a rozhodčí se k incidentu vrátil.
15'
Zatím nesledujeme strhující podívanou, oba soupeři se spíše oťukávají. Především Bosna a Hercegovina nikam spěchat nebude, bod s Nizozemskem by pro ni byl úspěchem.
14'
Kombinace hráčů v oranžových dresech dál trvala. Tedy do doby, než přihrávku do strany přečetl Advan Kadušić, Holandsko bude alespoň vhazovat.
13'
Sledujeme další postupný útok hostujícího celku, který zatím marně hledá recept na překonání obrany. Vypadá to, že si Nizozemsko vzalo špatnou kuchařku ...
12'
Bosna a Hercegovina poprvé zahrozila! Přihrávka z pravé strany mířila po zemi na hranici vápna, kde se nacházel Amer Gojak. Ten mohl rychle vystřelit, ale balon si dlouho zpracovával, a tak jeho zakončení bylo zablokované.
11'
Už se hraje desátá minuta a zatím jsme neviděli žádnou vyloženou příležitost. Bosna a Hercegovina snad ještě nebyla ani před brankou soupeře a Nizozemsko se k šanci neprokombinovalo.
10'
To se znovu nepovedlo, jelikož se v ofsajdovém postavení nacházel Denzel Dumfries. Domácí chtěli otočit hru, ovšem předvedli další nepřesnost a následně se faulem prezentoval Milan Djurić.
9'
Hostující reprezentace znovu začala až od obránců, kteří se snažili vylákat soupeře z bloku. To se nepovedlo a Holandsko se bude muset před branku prodrat postupnou akcí.
8'
Miralem Pjanić se zachoval jako správný kapitán, když zachytil přihrávku a hru na malou chvíli uklidnil. Jenomže jeho spoluhráči předvedli další nepřesnost a budou se znovu bránit.
7'
Asi se očekávalo, že Bosna a Hercegovina bude hrát z hlubokého bloku a čekat na protiakce. Zatím to potvrzují také úvodní minuty zápasu, Nizozemsko kombinuje znovu na útočné polovině.
6'
Holandsko vybojovalo faul a volný kop rozehrál Quincy Promes, jeho centr pak měl přesné parametry. Na malém vápně si na míč naskočil osamocený Stefan de Vrij, jenž mířil hodně nepřesně.
5'
Na pravé straně se znovu nabízel Donyell Malen, který přihrávku trochu přeběhl. Jenomže Luuk de Jong na soupeře dál dotíral a donutil jej odehrát balon na tribunu.
4'
Denzel Dumfries se sám dostal pod tlak, když si dlouho rozmýšlel, kam přihraje. Krajního obránce dostoupil Amer Gojak, a tak přišla jen přihrávka zpátky. Následně Nizozemsko přeneslo hru na levou stranu, kde se v ofsajdu nacházel Quincy Promes.
3'
Na pravé straně si do prostoru naběhl Donyell Malen, jemuž se povedlo odcentrovat. Avšak pas se moc nepovedl a uvidíme pouze odkop od branky. Ibrahim Šehić poprvé zasahovat nemusel.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupila Bosna a Hercegovina v modrých dresech, naopak Nizozemsko obléklo tradiční oranžovou sadu. Vraťme se na trávník, kde hosté kombinují v zadních řadách.
1'
Jdeme na to, jelikož rumunský rozhodčí pan István Kovács poprvé foukl do píšťalky. Bosna a Hercegovina se chopila míče a mohla přijít s první akci, ovšem Amer Gojak sotva udržel balon na hrací ploše.
1'
Rumunští rozhodčí přivedli oba celky na zelený pažit! Ruce se sice podávat nebudou, ale hymny zúčastněných zemí zazní. Poté už vše bude směřovat k úvodnímu výkopu. Pohodlně se usaďte, otevřete si co máte rádi a bavte se mezinárodním fotbalem.

Bosna a Hercegovina: Šehić – Todorović, Hadžikadunić, Saničanin, Kadušić – Pjanić (C), Cimirot, Krunić – Tatar, Djurić, Gojak.
Náhradníci: Begović, Pirić – Ahmedhodžić, Kolašinac, Hadžiahmetović, Hotič, Hodžić, Džeko, Cipetić, Hajradinovič, Lončar, Milošević.

Nizozemsko: Cillessen – Dumfries, de Vrij, V. van Dijk (C), Blind – de Roon, Wijnaldum, F. de Jong – Malen, L. de Jong, Promes.
Náhradníci: Krul, Bizot – Hateboer, Veltman, Aké, S. Berghuis, Babel, Wijndal, Koopmeiners, Strootman, Stengs, van de Beek.

Rozhodčí: István Kovács – Ovidiu Artene, Valentin Avram (všichni Rumunsko).
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, který začne zhruba za třicet minut. Oba celky již představily sestavy, a tak si je za pár minut představíme. Roli obrovského favorita bude hájit hostující Holandsko.
Nizozemsko

Nizozemská reprezentace jde po několika slabších letech zase nahoru. Potvrdila to i během poslední kvalifikace o mistrovství Evropy, v rámci které skončila ve skupině C o dva body za Německem na druhém místě. Gólově plodný byl zejména Wijnaldum, který posbíral hned osm přesných zápasů a na dva další ještě přihrál. Do nového vydání Ligy národů vstoupilo mužstvo Franka de Boera výhrou 1:0 nad Polskem, avšak měření sil s Itálií skončilo porážkou 0:1. Stejným výsledkem dopadl i pár dní starý přátelák s Mexikem.
Bosna a Hercegovina

Domácí výběr ještě ve čtvrtek večer živil naději na účast na příštím evropském šampionátu. V první části dvoukolové baráže hostil v Sarajevu Severní Iry, se kterými prohrál 1:2 až v penaltovém rozstřelu. Po dva roky starém postupu z béčkové divize Ligy národů se Bosna přestěhovala mezi elitu, kde během předchozího srazu urvala bod za remízu 1:1 v Itálii. Domácí duel s Polskem však svěřenci Dušana Bajeviće prohráli 1:2. Jedinou branku dal z pokutového kopu Hajradinović.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Ligy národů UEFA. V rámci skupiny A1 se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bosnou a Hercegovinou a Nizozemskem!