Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Francie : Švédsko - 17. listopadu 2020   20:45

Francie
Francie
16' Giroud (Thuram) • 36' Pavard  • 59' Giroud (Mbappé) • 90+5' Coman (Digne)
4:2
(2:1)
Švédsko
Švédsko
4' Claesson   • 90' Quaison  (Bengtsson)
Francie
Lloris (C) – Pavard, Varane (46. K. Zouma), Kimpembe, Lucas Hernández (46. Digne) – Moussa Sissoko, P. Pogba, Rabiot (81. N'Zonzi), Thuram (58. Mbappé) – Giroud (86. Coman), Griezmann.
Kulbakov – Žuk, Masljanko (vš. BLR)
Stade de France, Saint-Denis (FRA)
Švédsko
Olsen – Lustig (68. Krafth), Lindelöf (68. Helander), Danielson, Bengtsson – Seb. Larsson (89. Lys Cajuste), K. Olsson, Claesson (68. Quaison), Forsberg – Kulusevski, M. Berg (C) (87. Isak).

To už je z duelu Francie – Švédsko vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek svátečního večera.
Úřadující mistři světa už měli postup do play off jistý před dnešním zápasem. Francie končí na první pozici s jedinou ztrátou proti Portugalsku. Naopak Švédové budou v příštím roce hrát pouze Ligu B, protože v šesti zápasech získali pouze tři body za vítězství proti Chorvatsku.

Fauly: 13:11.
Ihned po brance Kingsleyho Comana ukončil hlavní rozhodčí Kulbakov dnešní zápas! Francie se raduje z vítězství 4:2 nad Švédskem a může se těšit na finálové boje!

Zápas odstartoval nečekaným úspěchem švédského výběru. Hned z první akce se po několika šťastných odrazech prosadil Viktor Claesson. Jeho ránu tečoval do protipohybu Llorise Varane. Vedení Švédska ale netrvalo dlouho. Po Thuramově zpětné přihrávce se prosadil pokusem z první Olivier Giroud. Nápor Francie pokračoval i po vyrovnávací brance a domácí byli po zásluze odměněni. Marcus Thuram vlétl do vápna, poté se balon odrazil přesně do pohybu Benjamina Pavarda a ten zavěsil mimo dosah Olsena. V závěru poté ještě švédského gólmana vystrašil Adrien Rabiot, ale Olsen vytáhl míč nad břevno.

Po změně stran poslal trenér Deschamps do hry Zoumu i Digneho a právě druhý jmenovaný přinesl osvěžení do ofenzivy na levé straně. Giroudova hlavička se napoprvé do branky ještě nevešla, ale po nadýchaném centru od střídajícího Mbappého už útočník Chelsea zavěsil. Následně se tempo zápasu uklidnilo a až deset minut před koncem nebezpečně pálil nad břevno Griezmann. Z ojedinělé akce Švédové snížili na rozdíl jediného gólu, když na konci akce byl Robin Quaison. V samotném závěru už Seveřané vsadili všechno na ofenzivu, i brankář Olsen přišel pomoci do vápna soupeře, ale rozehrávka standardní situace se nevydařila a tak mohl do opuštěné branky udat konečné skóre Kingsley Coman.
90+5'
90+5'
Francie právě vstřelila branku!
Francie dnes vyhraje! Hosté až příliš vsadili na ofenzivu a byli potrestáni. Poslední slovo dnes bude mít KINGSLEY COMAN! Brankář Švédska byl pomoci ve vápně při snaze srovnat, ale centr nebyl vůbec zdařilý. Míč se dostal k osamocenému hráči Bayernu Mnichov a ten už ze třiceti metrů trefil prázdnou branku.
90+4'
Nápor Švédska se stupňuje, ale Seveřané už nemají příliš času na vyrovnání. Probíhá poslední minuta nastavení.
90+3'
Do bránění se zapojil také jinak ofenzivní záložník Kingsley Coman. Bezpečně vytlačil za postranní lajnu Kraftha, ale vhazovat budou hosté.
90+2'
Steven N'Zonzi musel skousnout tvrdý zákrok od Forsberga. Francie se ale u balonu příliš dlouho nezdržela a po mizerné rozehrávce bude muset opět bránit.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Francie se nakonec ještě bude strachovat o vítězství. V posledních sekundách zápasu jsou Švédové natlačeni na útočné polovině.
90'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédsko dramatizuje z náhodné akce závěr zápasu. Přetažený centr zachránil daleko za zadní tyčí Bengtsson, který prudkým pasem našel zcela osamoceného ROBINA QUAISONA a ten měl proti prázdné brance snadnou úlohu.
89'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Sebastian Larsson, přichází Jens Lys Cajuste.
89'
Kingsley Coman je po nástupu na trávník při chuti. Kolem Kraftha zamířil do pokutového území, ale přihrávku na Griezmanna už nenasměroval přesně. Následný rohový kop skončil nedůraznou hlavičkou.
88'
Střídající Coman se hnal do útoku. Před šestnáctkou ale posunul míč k Sissokovi a ten akce výrazně zdržel a toho využila obrana Švédska.
87'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Alexander Isak.
87'
Sebastian Larsson kroutil míč do vápna z velké dálky. V malém pokutovém území bylo sice pořádně rušno, ale nejvýše se vyšrouboval Hugo Lloris a míč sebral do rukavic.
86'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Kingsley Coman.
86'
Otevřený prostor na pravé straně měl Sissoko. Lehkým centrem chtěl přenést hru až na Mbappého, ale skvěle vystoupil proti soupeři Pierre Bengtsson.
85'
Parádní práci v obraně předvedl také Griezmann. Hlavou přiťukl balon k Llorisovi před útočícím Forsbergem. Poté se sám nechal faulovat.
84'
Prudký centr mířil na Berga, ten byl ale až za Kimpembem a právě stoper PSG hlavou usměrnil balon do prostoru, kde už čekal Lloris.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Francie i nadále vede nad Švédskem v domácím prostředí 3:1.
82'
Olivier Giroud našel ještě zbytky sil a důrazným napadáním přinutil Olsena k odkopu daleko za postranní lajnu. Francie bude pokračovat autovým vhazováním.
81'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Steven N'Zonzi.
80'
Kylian Mbappé si to namířil kolem Kraftha do vápna, ale dal si míč až příliš daleko od kopačky a následný pád nevyhodnotil hlavní sudí jako zaviněný.
79'
Ani tři pokusy o centr neuspěly. Bengtsson tlačil míč do šestnáctky, ale nejprve dvakrát trefil bránícího Digneho a poté umístil míč jen do náručí Llorise.
78'
Od gólu nebyl daleko ani Antoine Griezmann. Centr Digneho sklepl Giroud hrudníkem přesně do pohybu Griezmanna, který ale pohotovou střelu nedokázal lépe sklopit pod břevno.
77'
Forsberg byl v souboji s Kimpembem až jako druhý a nepříjemně přišlápl kotník stoperovi PSG. Hlavní rozhodčí okamžitě píská.
76'
To Švédové by útočit chtěli, ale nemohou se dostat přes skvěle bránící střed francouzského týmu. Navíc Zouma přidal k obrannému zákroku i přesnou rozehrávku.
75'
Griezmann zkoušel vymyslet zázračnou přihrávku mezi čtveřicí soupeřů na Girouda, ale míč skončil jen v moci vyběhnutého Robina Olsena.
74'
Francouzi cítí, že mají utkání pod kontrolou a už se tolik neženou do útočení. Nyní měl možnost ke střele Mbappé, ale ještě posunul míč k Pogbovi.
73'
Opatrná rozehrávka střídajícího Helandera našla ve středu pole Olssona. Záložník Krasnodaru hledal svého spoluhráče z klubové scény Marcuse Berga, ale ten byl lehce pokryt Kimpembem.
72'
Adrien rabiot už není tolik vidět jako v prvním poločase, ale nyní získal míč na Forsbergovi a poté rozběhl Mbappého. Obrana Švédska se ale stačila vrátit.
71'
Rozvíjející se akci Švédska zastavil ještě v dostatečné vzdálenosti od Llorise taktickým faulem Kurt Zouma.
70'
Sissoko přizval do kombinace Mbappého. Mladý útočník si naváděl míč z levé strany více k ose trávníku, ale nakonec prudkou ránu opřel jen do bránícího Helandera.
69'
Po trojitém střídání se hosté přesunuli s míčem rychle do vápna Francie. Kulusevski ale až příliš dlouho čekal se zakončením nebo přihrávkou a byl obrán Pogbou.
68'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Mikael Lustig, přichází Emil Krafth.
68'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Robin Quaison.
68'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Victor Lindelöf, přichází Filip Helander.
67'
Opět byl u balonu Mbappé. Rabiot chtěl patou vrátit přihrávku střídajícímu útočníkovi, ale to už se stačil vrátit do obrany i Lustig.
66'
Útočnou akci vedl středem Mbappé. Poté oslovil rozběhnutého Pavarda, který opět hledal ve vápně čekajícího Giroud, ale ten byl pokrytý Danielsonem a na hattrick tak ještě musí zapomenout.
65'
Sissoko lehce přetlačil u středového kruhu Larssona a získal míč pro domácí. Ani svěřenci trenéra Deschampse už se neženou bezhlavě do útoku.
64'
Francouzi se lehce zatáhli do obrany a čekají co předvedou soupeři. Nyní už se zdálo, že by mohl Mbappé vystartovat do brejku, ale míč mu utekl za postranní čáru.
63'
Danielson riskoval při rozehrávce mezi Griezmannem a Giroudem. Se štěstím ale balon prošel až k Olssonovi. Následně už ale byli hosté vytlačeni zpět na polovinu trávníku.
62'
Také Švédové se pokoušejí prosadit kombinační hrou. Ve středu pole ale narážejí na Pogbu s Rabiotem a nemohou se vůbec prosadit až do blízkosti vápna.
61'
Hugo Lloris zatím dnes nemá příliš práce. Nyní se lehce protáhl, když sebral ze vzduchu vysoký centr z levé strany.
59'
Francouzi se dostávají již do dvoubrankového vedení! Raketový příchod na trávník předvedl Kylian Mbappé. Po Pogbově přenesení hry měl Mbappé více času na nacentrování do pokutového území, parádně našel OLIVIERA GIROUDA, který se dostal tělem před Lindelöfa a hlavou překonal Olsena.
58'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Kylian Mbappé.
58'
Thuram se ještě zapojil do útočné akce Francie. Jeho centr musel prodloužit na rohový kop Bengtsson.
57'
Za postranní lajnou už se připravuje ke vstupu na trávník Kylian Mbappé.
56'
Tempo druhého poločasu zatím výrazně pokulhává. Tvrdý úder nyní musel od Claessona skousnout Thuram, kterého musí na trávníku ošetřovat.
55'
Od Lindelöfa putoval balon jen ke kolegovi ze stoperské dvojice Danielsonovi. Švédové s rozehrávkou rozhodně nespěchají.
54'
Mizernou přihrávku Larssona zachytil Sissoko. Právě jeho centr z pravé strany skončil na hlavě Girouda. Útočník Chelsea však těsně minul pravý horní roh švédské branky.
53'
Bergova zpětná přihrávka na Forsberga skončila jen za postranní lajnou. Digne vhodil míč rychle zpět do hry a do útoku se řítil Moussa Sissoko. Než však přihrál ke Giroudovi, tak se stačila hostující obrana zformovat.
52'
Také druhý střídající muž se snad poprvé dotkl míče. Lucas Digne ale následně poslal míč jen Rabiotovi do souboje, který se dopustil faulu.
51'
Při snaze obrat Kimpembeho obrat o míč fauloval Dejan Kulusevski. Zhruba z hranice pokutového území Francie bude rozehrávat Hugo Lloris.
50'
Griezmannovi se na levé straně nabízel Thuram, ale přihrávce barcelonského útočníka skončila jen u kopaček Marcuse Danielsona.
49'
Až Viktor Claesson vybojoval balon pro hostující výběr. Švédové si posouvají v obraně jednu přihrávku na druhou a vyčkávají s výpadem směrem dopředu.
48'
Právě Kurt Zouma rozehrával směrem k Pogbovi. Francie v úvodu druhého dějství nepouští soupeře k balonu a pokračuje v kombinaci.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Od Griezmanna putoval balon ihned k nohám střídajícího Zoumy.
46'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Lucas Hernández, přichází Lucas Digne.
46'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Raphaël Varane, přichází Kurt Zouma.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Šedesát nastavených sekund je minulostí a první poločas končí. Domácí Francie vede nad Švédskem v polovině zápasu 2:1.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Ani Bengtssonovi se nepodařilo přechytračit na levé straně bránícího Pavarda. Autor zatím rozdílové branky poté mířil do útoku, ale Sissoko odstavil Olssona nečistým způsobem.
44'
Minutu před pauzou se ujal balonu Mikael Lustig. Ve vápně číhal na příležitost Kulusevski, ale k hostujícímu útočníkovi se už hrací předmět nedostal.
43'
S Lustigem spolupracoval Larsson, kterého ale přišlápl Pogba. Hlavní sudí opět musel zasáhnout do zápasu a rozehrávat budou z místa přestupku hosté.
42'
Ani Francouzům ale nevyšla spolupráce Hernándeze s Thuramem, ale hosté nedokázali zisk balonu přetavit ani v postup na útočnou polovinu trávníku.
41'
Kombinace severského celku skřípe. Claessonova narážečka s Forsbergem vůbec nevyšla podle představ.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Po Griezmannově centru se tlačil k hlavičce Thuram, ale při tom srazil Olsena a píská se proti Francouzům.
39'
Z velké vzdálenosti prověřil Olsena Adrien Rabiot. Třicetiletý gólman Evertonu měl co dělat, aby míč vytáhl alespoň na břevno.
38'
Domácí reprezentace pokračuje v držení balonu, ale už se tolik netlačí do útoku a raději vyčkává na vhodný okamžik k náporu.
37'
Francouzi jsou po vedoucí brance při chuti. Do útoku si to namířil také Antoine Griezmann, ale těsně před šestnáctkou byl odzbrojen Danielsonem.
36'
Francie se deset minut před přestávkou ujímá vedení! Thuram vletěl bez respektu do pokutového území, ihned se okolo něj seběhlo několik protihráčů, poté ale propadl balon přesně do pohybu BENJAMINA PAVARDA, který z prvního doteku napálil střelu mimo dosah Olsena.
34'
Od Llorise putovala rozehrávka opět k nohám Pavarda. Napadající Švédové ale rychle přistoupili k francouzskému bekovi a bleskově vybojovali míč zpět pro sebe.
33'
Kulusevski se dostává do tempa. S Bergem si několikrát vyměnil míč, ale to už byl na svém místě i Pavard a nedovolil další pokračování akce.
32'
Při snaze získat míč si pomohl při napadání nedovoleným zákrokem Lucas Hernández. Francouzi se tak budou muset opět zatáhnout až na vlastní polovinu.
31'
Sissoko měl spoustu času na přihrávku směrem k Giroudovi, ale o míč přišel a poté šli Švédové do nebezpečného kontru. Kimpembe na poslední chvíli zamezil přihrávce na zcela volného Kulusevskiho.
30'
I po půlhodině dnešního souboje Francie a Švédska je stav nerozhodný. Na brzký zásah Claessona odpověděl umístěnou střenou o něco později Olivier Giroud.
29'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Kristoffer Olsson. Ten prohrál silový souboj s Pogbou a poté se nepřiměřeně rozčiloval směrem k hlavnímu rozhodčímu.
28'
Lloris vhodil míč k Pavardovi. Francouzi si ale potřebovali vydechnout a bek Bayernu Mnichov posunul balon zpět k Varanovi. Po dlouhém nákopu je odpískán ofsajd Thuramovi.
27'
V osobním souboji s Forsbergem byl o něco později Sissoko, poté přišlápl soupeři kopačku a musí se opět pískat.
26'
Od Lindelöfa putoval balon na pravou stranu k Lustigovi. Následovala souhra fotbalistů z AIK Stockholm s Larssonem, ale přihrávku dále už vystihl Hernández.
25'
Robin Olsen rozehrával z místa přestupku jen do souboje Larssonovi. Balon se ale po několika odrazech dostal k nohám stojícího Olssona. Poté už opět přišel další faul tentokrát Pogby.
24'
Trávník na Stade de France si zblízka prohlédl také Griezmann, kterého srazil Danielson. Sissoko však po rychléé rozehrávce přidržel za rameno Bengtssona a opět se píská.
23'
Larsson předvedl ještě jeden centru do vápna a tentokrát už se píská faul na Rabiota, kterého přidržel v osobním souboji Marcus Berg.
22'
Po srážce s Lindelöfem zůstal na trávníku Varane a musí být ošetřen. Hra je tak na moment přerušena.
21'
Lehký tlak Švédska tak mohl pokračovat rozehrávkou ze středového kruhu. Po prudkém centru se přece jen přes Varana protlačil k hlavičce Lindelöf, ale balon mířil jen vysoko nad.
20'
Hned několikrát si vyměnili míč ve středu pole Olsson s Claessonem. Poté přišel centr do vápna, při snaze zabránit hlavičce spadl na trávník Pavard, ale hlavní sudí faul neodpískal.
19'
Seveřané byli posledních deset minut neustále v obraně a nyní se snaží také zahrozit. Lindelöfova rozehrávka však nebyla z nejpřesnějších.
18'
Švédové se okamžitě po rozehrávce hnali do útoku. Z levé strany si to namířil více k ose trávníku Emil Forsberg. Devětadvacetiletý záložník však z nadějné pozice pálil jen nad branku Huga Llorise.
16'
Vedení Švédska netrvalo dlouho! Pogba podržel míč ve středu pole proti přesile, poté ho posunul Sissokovi, ten oslovil k centru Marcuse Thurama. Mladý záložník však zvolil přihrávku pod sebe přesně na nohu OLIVIERA GIROUDA, který i trochu se štěstím propálil Olsena.
16'
Francouzi byli vytlačeni postupným napadáním až na vlastní polovinu a tak musejí rozehrávat znovu Varane s Kimpembem.
15'
Pavard přenesl hru přes celou šířku trávníku až k Hernándezovi. Ani další centr beka Bayernu Mnichov však do pokutového území neprošel.
14'
Robin Olsen musel poprvé řešit složitější zákrok. Sissoko našel lehkým centrem hlavu Oliviera Girouda, který však prudkým pokusem švédského gólmana nepřekonal.
13'
Francouzskou akci otevřel rozehrávkou Varane. Stoper Realu Madrid sice oslovil Rabiota, ale ten měl na zádech nalepené hned dva soupeře a musel míč rychle odehrát.
12'
Po prudkém centru do vápna se tlačil k hlavičce Giroud, ale míč trefil nečistě spíše ramenem a poté už je pískán Pogbův faul na Olsena.
11'
Také Hernándezův centr dokázala švédská obrana pokrýt. Lindelöf odhlavičkoval balon jen na rohový kop a nápor Francie může pokračovat.
10'
V úvodní desetiminutovce rozhodně delší dobu drželi míč pod kontrolou domácí, ale jako první se po několika odrazech prosadil Claesson a tak Švédsko vede.
9'
Svěřenci Didiera Deschampse přidávají v tempu. Ani Sissokova akce z levé strany ve vápně neuspěla. Přihrávku na Girouda stačil zblokovat a následně odkopnout Danielson.
8'
I další akce domácí reprezentace vedl Adrien Rabiot. Záložník Juventusu zapojil do hry na pravé straně Pavarda, který však už ve vápně nenašel Girouda ani Griezmanna.
7'
Po centru z levé strany se prosadil k hlavičce třiadvacetiletý Marcus Thuram. Jeho pokus však zamířil jen nad branku Robina Olsena.
6'
Francie je inkasovanou brankou zaskočena. Rabiot sice našel na levé straně Griezmanna, ale ten nedokázal obejít v souboji jeden na jednoho bránícího Lustiga.
4'
Nečekaný start zápasu! Švédsko jde z první vážnější akce do vedení! Naprosto jednoduchou akci rozjel Olsson, poté se míč odrážel na hranici vápna od Pogby a Rabiota až k VIKTORU CLAESSONOVI. Ten sice pálil na vzdálenější tyč, ale balon zamířil od chráničů Varana zcela do protipohybu Huga Llorise.
4'
Varane sice obešel napadajícího Berga, ale poté nedal přesnou přihrávku do nohy Pogbovi. Francouzi ale okamžitě míč získali zpět do své moci.
3'
Griezmann si hned několikrát vyměnil míč s Rabiotem, poté ale přišel obranný zákrok Lustiga a Francie bude pouze vhazovat u půlící čáry.
2'
Také Francouzi se poprvé v zápase vydali s míčem u kopaček na útočné území. Pavard ale na pravém kraji nikam nespěchal a raději přihrával k Varanovi.
1'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali fotbalisté hostujícího Švédska. Po Bergovi se dotkl míče také Viktor Claesson, následoval dlouhý nákop, který ale sebral Pogba.
1'
Hlavní rozhodčí Alexej Kulbakov již se svými asistenty přivádí na hrací plochu úvodní jedenáctky. Závěrečné představení v základní skupině 3 Ligy národů česká na Francii a Švédsko za několik málo okamžiků.

Francie: Lloris (C) – Pavard, Varane, Kimpembe, Lucas Hernández – Moussa Sissoko, P. Pogba, Rabiot, Thuram – Giroud, Griezmann.
Náhradníci: Mandanda, Maignan – Lenglet, Aguilar, Mbappé, Coman, K. Zouma, N'Zonzi, Martial, Digne, Dubois.

Švédsko: Olsen – Lustig, Lindelöf, Danielson, Bengtsson – Seb. Larsson, K. Olsson, Claesson, Forsberg – Kulusevski, M. Berg (C).
Náhradníci: Johnsson, Nordfeldt – M. Olsson, J. Larsson, Isak, Svensson, Helander, Krafth, Lys Cajuste, Svanberg, Sema, Quaison.

Rozhodčí: Kulbakov – Žuk, Masljanko (vš. BLR).

Hlavním arbitrem duelu Francie – Švédsko bude Bělorus Alexej Kulbakov. Na čarách budou čtyřicetiletému rozhodčímu asistovat krajané Dmitrij Žuk a Oleg Masljanko. Čtvrtým sudím je poté Denis Ščerbakov také z Běloruska.

Alexej Kulbakov řídil v loňském ročníku Ligy mistrů dva duely základních skupin. Byl u remízy 1:1 mezi Atalantou a Manchesterem City a těsném vítězství 2:1 Chelsea na trávníku Lille

Francie

Trenér Didier Deschamps má k dispozici výjimečnou generaci fotbalistů. Kapitánem týmu je zkušený gólman Tottenhamu Hugo Lloris, obranu táhne z pozice stopera Raphaël Varane z Realu Madrid, především v ofenzivě má Deschamps kam sáhnout. Jedničkou v útoku je stále jen jedenadvacetiletá megastar Kylian Mbappé, který má ale v poslední době zdravotní potíže a tak je otázkou, zda do dnešního duelu vůbec zasáhne. Výčet hvězd pokračuje Paulem Pogbou, Antoinem Griezmannem nebo Kingsleym Comanem, který v poslední době vládne s Bayernem Mnichov fotbalové Evropě.

Francouzi se po zlatu z mistrovství světa v Rusku bezpečně kvalifikovali i na evropský šampionát, když ve skupině zaváhali pouze jednou a nechali za sebou Turecko nebo nepříjemný Island.

Také v Lize národů se Les Blues nadále daří. V nedělném utkání proti Portugalsku si Francouzi zajistili postup do finálové fáze díky vítězství 1:0 brankou NGola Kantého. Na úvod Ligy národů Francie urvala vítězství 1:0 na půdě Švédska díky brance Kyliana Mbappého těsně před přestávkou. Následně si výběr trenéra Deschampse v repríze finále mistrovství světa vyšlápl na Chorvaty 4:2. Poté ale přišla jen bezbranková remíza s Portugalskem a před přesně měsíce Francie přivezla všechny body z Chorvatska za výhru 2:1.

Před týdnem odehrála Francie výrazně nevydařený přípravný zápas proti Finsku. Na domácí půdě Stade de France nestačila francouzské reprezentaci obrovská územní převaha ani více střel. Již v prvním poločase udali konečný výsledek 2:0 ve prospěch Seveřanů Forss s Valakarim.
Švédsko

Před dvěma lety slavili Švédové úspěch na mistrovství světa. Na finálový turnaj světového šampionátu se kvalifikovali po dvanácti letech a ihned proklouzli ze základní skupiny do vyřazovací části. V osmifinále dokonce vyřadili 1:0 Švýcarsko. Až mezi osmičkou nejlepších nestačilo Švédsko na rozjeté Angličany a obsadilo tak konečné sedmé místo.

Od té doby si švédská reprezentace bezpečně zajistila i postup na mistrovství Evropy, když v základní skupině nestačila jen v jediném utkání na Španělsko.

V letošním ročníku Liga národů však Švédsko výrazně zaostává za elitními týmy. V prvních čtyřech zápasech dokonce nezískali svěřenci trenéra Wettergrena ani bod a vstřelili pouhý jeden gól proti Chorvatsku. Právě Chorvaty přivítalo Švédsko v sobotním duelu a poprvé se radovalo z vítězství 2:1, když se za domácí trefili Kusulevski a Danielson.
Krásný sváteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Liga národů spěje k závěru základních skupin a my se společně zaměříme na již jisté postupující do play off Francouze, kteří na domácí půdě přivítají Švédsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.