Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Portugalsko - 8. září 2020   20:45

Švédsko
Švédsko
0:2
(0:1)
Portugalsko
Portugalsko
45' Ronaldo   • 72' Ronaldo  (Félix)
Švédsko
Olsen – Krafth, Helander, P. Jansson, Augustinsson – Forsberg (79. Svanberg), Svensson, K. Olsson, Kulusevski (90+1. Ekdal) – M. Berg (C), Isak (71. Quaison).
Danny Makkelie – Mario Diks, Hessel Steegstra (všichni Nizozemsko)
Friends Arena, Solna (Švédsko)
Portugalsko
A. Lopes – Cancelo, Rúben Dias, Pepe, Guerreiro – Moutinho (73. Neves), B. Fernandes, Danilo – B. Silva (22. Guedes), Félix, Ronaldo (C) (81. Diogo Jota).

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 1:8. Střely mimo: 6:12. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:14.
Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek večera.
Zápas je u konce. Herně i výsledkově ho lépe zvládli Portugalci. Téměř celý první poločas jsme sledovali vyrovnanou podívanou, až v poslední minutě první půle se krásně z přímého kopu trefil Ronaldo a vzhledem k tomu, že za předchozí souboj obdržel Svensson druhou žlutou a tedy červenou kartu, jednalo se o dvojitý trest a velkou komplikaci pro domácí. Ve druhé půli Portugalsko absolutně dominovalo, přesto se však dlouho nedokázalo prosadit, až v 72. minutě to dokázal opět Ronaldo, když další krásnou ranou nedal Olsenovi šanci. Portugalci jsou tedy po dvou zápasech stoprocentní se skóre 6:1 a příště je čeká očekávaný zápas s Mistry světa z Francie. Švédsko se utká s druhým týmem posledního šampionátu tedy s Chorvaty.
90+3'
90+2'
Ještě jeden faul, který má na svém kontě Cancelo a Švédové mají poslední šanci na korekci výsledku.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90+1'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Dejan Kulusevski, přichází Albin Ekdal.
90'
Žlutou kartu dostává Sebastian Andersson (Švédsko).
87'
Další dobrá šance Portugalska. Felix vypálil levačkou za vápnem a Olsen měl co dělat aby vyrazil míč na roh.
86'
Žlutou kartu dostává João Félix (Portugalsko).
85'
Nebezpečný protiútok Portugalců. Fernandes sice zakončoval nepřesně, ale moc nechybělo, aby se k němu ještě dostal skluzující Joao Felix.
84'
Utkání je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Portugalci už se nikam netlačí a domácí tak mají šanci užít si míče.
81'
Ronaldo, hlavní hvězda nejen dnešního zápasu právě opouští hřiště. Nahradí ho Diogo Jota.
79'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Mattias Svanberg.
79'
Kdo jiný, než Cristiano Ronaldo opět vypálil za vápnem, rána to byla pořádná, tentokrát jí však výrazně chyběla přesnost a Olsen bude odkopávat.
77'
Ale ten neznamenal nic nebezpečného. To stejné se však dá říct i o protiútoku Portugalců.
77'
Po dlouhé době uvidíme rohový kop domácích.
76'
Ronaldo si znovu našel prostor ve vápně Švédů a dobře mířil na zadní tyč. Olsen ale výborně zasáhl.
74'
Další ránu vyslal Felix. Trefil však pouze brankáře Olsena.
73'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Rúben Neves.
72'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Další nádherná branka CRISTIANA RONALDA! Ten obdržel míč za vápnem od Félixe a krásnou ranou na zadní tyč překonává Olsena podruhé. 0:2!
71'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Robin Quaison.
70'
Forsberg znovu skvěle vyvezl míč přes střed hřiště a po krátké kombinaci také vypálil. Jeho rána ovšem letěla hodně mimo.
69'
Joao Félix nám již po několikáté ukázal své fotbalové umění. Ani teď však nevedlo k něčemu nebezpečnému a hrají domácí.
65'
Forsberg to zkusil z velké dálky, ale o několik metrů netrefil branku Anthonyho Lopese.
64'
Sledujeme velmi neurovnané poslední minuty. Teď fauloval Goncalo Guedes a Švédové budou zahrávat standartní situaci.
63'
Forsberg teď překvapil zřejmě všechny, když prošel středem hřiště přes tři hráče a našel přihrávkou Isaka, ten se pokusil vystřelit, ale jeho rána byla zblokována.
62'
Guerreiro v další akci, tentokrát se ale nezorientoval dobře a poslal míč do autu.
60'
Velká šance hostů. Guerreirův centr našel Fernandese, který trefil břevno!
59'
Další roh. Centr Cancela tentokrát zblokoval Augustinsson.
58'
Rychlý protiútok Portugalců končí rohovým kopem, když centr Bruna Fernandese zblokovala obrana domácích.
57'
Guerreiro obdržel velmi přísnou žlutou kartu za přistrčení Kulusevskiho. Švédové budou rozehrávat zajímavou standartku.
55'
Domácí tým to má velmi složité. Vůbec se nedostává k míči a víceméně se jen čeká na druhou trefu Portugalska.
53'
A do třetice rána vysoko nad. Tentokrát nesrovnal mířidla Joao Félix.
52'
Po rozehrání rohového kopu se ke střele dostal Moutinho, ale ani on nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
52'
Helander teď zkomplikoval rozehrávku golmana Olsena a Portugalci se zadarmo dostávají k rohovému kopu.
50'
Bruna Fernandes si našel volný prostor a rozhodl se vypálit. Jeho rána však končí několik metrů nad brankou.
49'
Ofsajd zastavil útočnou akci hostujícího celku a domácí si mohou alespoň na chvíli oddechnout.
48'
Portugalsko začalo tak jak skončilo, tedy s míčem na kopačkách. Domácí čekají v bloku na vlastní polovině.
46'
Je dobré připomenout, že Cristiano Ronaldo krásnou trefou z přímého kopu vstřelil stý gól v reprezentačním dresu! Na první místo v historických světových tabulkách mu zbývá posledních 9 branek. Neuvěřitelná bilance této superhvězdy, která ani v pětatřiceti letech nepřestává udivovat fotbalový svět.
První poločas je u konce. Dlouho to vypadalo, že Olsen našel recept na Cristiana Ronalda, který spálil dvě velké šance, do třetice mu to však vyšlo, když se parádně trefil z přímého kopu a Portugalci tedy odchází do šaten spokojenější. Pro Švédsko bude druhý poločas velmi složitý, protože těsně před úvodní trefou obdržel červenou kartu Svensson a celý druhý poločas tedy budou hrát v oslabení. Bude velmi zajímavé sledovat, jak si s touto situací domácí poradí. Druhý poločas začne zhruba ve 21:50
45'
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
To byla nádhera! CRISTIANO RONALDO si vzpomněl na své "anglické" časy a parádní ranou posílá Portugalsko do vedení. 0:1!
44'
Velká nepříjemnost pro domácí! Svensson nevybíravě sestřelil Moutinha a holandský sudí neměl na výběr a posílá záložníka domácích do sprch. Pro Portugalsko to také znamená velmi zajímavou standartní situaci zhruba 25 metrů od branky.
43'
Pěkná kombinace portugalců na jejímž konci centroval Guedes. Bohužel pro hosty však hodně nepřesně a domácí budou vhazovat.
41'
Pepé teď trochu podběhl dlouhý nákop a nechybělo mnoho, aby se Isak dostal do šance. Lopes však byl u míče dřív.
39'
Znovu výborný Olsen! Ronaldo na hranici ofsajdu převzal míč od Cancela a pelášil s ním na branku, brankář domácích ale předvedl další skvělý zákrok a Portugalci budou zahrávat jen roh.
38'
Tempo hry trochu opadlo. Oba týmy vyčkávají a kombinují daleko od branky soupeře.
37'
Olsson si našel odražený míč za hranicí vápna a šajtlí zkusil překvapit Lopese. Ten však neměl se střelou žádný problém.
35'
Další nepřesnost Portugalců, tentokrát se Dias snažil najít Guedese, ale míč prolétl až k Olsenovi.
34'
Guerreiro teď nezvládl rozehrávku a poslal míč pouze do autu, vhazovat bude Kraft.
33'
Nakonec to byly hned dva rohy v krátkém sledu, ani jeden však obranu hostů nezaskočil. Švédové budou pouze vhazovat.
32'
A rozehráli velmi dobře, Berg vyhrál hlavičkový souboj pro Kulusevskiho, který vybojoval rohový kop.
31'
Felix si hezky narazil míč s Fernandesem, ale následně v souboji fauloval Augustinssona a domácí budou opět rozehrávat.
30'
Ronaldův nebezpečný centr proskákal až do rukou brankáře Olsena.
28'
Švédové teď velmi dobře zapresovali a Portugalcům nezbylo nic jiného než odkopnout míč do bezpečí.
26'
Další dobrá šance Portualců! Ronaldo vypálil po rohu z bezprostřední blízkosti, trefil však pouze Olsena.
24'
Portugalci v posledních minutách převzali taktovku utkání a budou zahrávat další roh. Guedesův centr zblokoval Augustinsson.
22'
A je to tu. Bernardo Silva zřejmě kvůli svalovému zranění odstupuje ze zápasu, to je vzhledem k blížícímu se začátku Premier League nepříjemnost pro ofenzivní hvězdu Manchesteru City. Na hřišti ho nahradí zmiňovaný Goncalo Guedes.
21'
Ale pozor, Bernardo Silva zůstává ležet na trávníku a nevypadá to vůbec dobře. Na lavičce Portugalců se ihned začal převlékat Goncalo Guedes.
20'
Po sérii rohů se k míči dostal Bernardo Silva, který natřikrát dostal míč do vápna a nechybělo mnoho, aby se Pepé dostal k zakončení.
19'
Další protiútok Portugalců už byl nebezpečnější, Fernandes posunul míč na Silvu, který mu ho patičkou vrátil, následnou střelu však Švédská obrana zblokovala na roh.
17'
Rychlý protiútok Portugalců zastavil ofsajd.
16'
Kulusevski výborně odebral míč Fernandesovi. Jeho pas však přibrzdila obrana hostujícího celku. Švédové ale budou pokračovat v útočné akci.
14'
Svensson vidí první žlutou kartu zápasu po faulu na Bruna Fernandese.
12'
Portugalsko zatím hraje směrem dopředu překvapivě velmi nepřesně a jsou to domácí, kdo více drží míč.
10'
Další centr domácího celku skončil jen za brankou Anthony Lopese.
8'
Isak se už už probíjel obranou hostů, míč na poslední chvíli odvrátil Pepé, následoval ještě centr Švédů, který ovšem opět skončil na portugalském stoperovi.
6'
Rychlý protiútok Portugalců vedl Felix, který posunul balon na Ronalda, ten však v souboji s domácími obránci míč ztratil.
4'
Teď se situace zrcadlově otočila a jsou to hosté, kdo trpělivě kombinuje, zatím však v uctivé vzdálenosti od branky Švédska.
2'
A hned první šance domácích. Po dlouhém vhazování se k hlavičce dostal Berg, ale netrefil ideálně a odkopávat budou hosté.
2'
Švédové obstarali výkop zápasu a zatím v klidu drží balón na vlastní polovině.
1'

Švédsko: Olsen – Krafth, Helander, P. Jansson, Augustinsson – Forsberg, Svensson, K. Olsson, Kulusevski – M. Berg (C), Isak.
Náhradníci: Nordfeldt, Johnsson – Andersson, Guidetti, Svanberg, Sema, Quaison, Seb. Larsson, Ekdal, Lustig, Holmén, Bengtsson.

Portugalsko: A. Lopes – Cancelo, Rúben Dias, Pepe, Guerreiro – Moutinho, B. Fernandes, Danilo – B. Silva, Félix, Ronaldo (C).
Náhradníci: Patrício, Rui Silva – D. Duarte, J. Fonte, Guedes, Diogo Jota, Neves, Rui, N. Semedo, S. Oliveira, André Silva, Trincão.

Rozhodčí: Danny Makkelie – Mario Diks, Hessel Steegstra (všichni Nizozemsko).
Třetí skupina Ligy A nabízí velká mužstva, vždyť v ní jsou kromě Portugalska se Švédskem ještě Francie a Chorvatsko. Jedná se o druhé kolo, ovšem po prvním se na vedoucí pozici vyhřívá Portugalsko. Tento celek si i bez Cristiana Ronalda poradil s Chorvatskem 4:1. Hvězdný hráč zůstal jen na tribuně, a tak bude jistě zajímavé sledovat, zda nastoupí alespoň dnes. Naopak Švédsko před vlastním publikem vyzvalo Francii a duel jedinou trefou rozhodl Kylian Mbappé.

Oba celky se utkali mnohokrát, avšak naposledy v roce 2017 vyhrálo Švédsko. Ovšem šlo pouze o přátelské střetnutí. V roce 2013 se soupeři potkali na cestě na mistrovství světa. Oba barážové duely zase ovládlo Portugalsko.
Vítám všechny fotbalové nadšence u dalšího zápasy Ligy národů UEFA. V nejlepší části kvalifikačního "turnaje" je na programu zápas třetí skupiny, utkají se Švédsko s Portugalskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.