Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Španělsko - 14. listopadu 2020   20:45

Švýcarsko
Švýcarsko
26' Freuler (Embolo)
1:1
(1:0)
Španělsko
Španělsko
89' G. Moreno  (Reguilón)
Švýcarsko
Sommer – E. Fernandes, Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez – Shaqiri (72. Sow), Xhaka (C), Freuler, Zuber (72. Steffen) – Embolo (90+1. Mehmedi) – Seferović (84. Omeragic).
Collum – Connor, McGeachie (všichni Skotsko)
St. Jakob-Park
Španělsko
Simón – Roberto, Ramos (C), P. Torres, Reguilón – Merino (80. G. Moreno), S. Busquets (72. Koke) – F. Torres, Ruiz (56. Morata), Olmo (73. Canales) – Oyarzabal (73. Traoré).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Druhý poločas byl jednoznačně v režii Španělska, které mělo opravdu drtivou územní převahu, která se každou minutou zvyšovala. Španělsko během druhého poločasu zahrávalo hned dva pokutové kopy, jenomže ani jeden z nich se Ramosovi nepovedlo proměnit. Švýcarsko navíc závěr zápasu dohrávalo bez vyloučeného Elvediho, nicméně svůj náskok nakonec neubránilo až do konce. Krátce před koncem řádné hrací doby se totiž trefil Gerard Moreno, který rozhodl o dělbě bodů. Pakliže ale Španělsko bude chtít postoupit, bude muset za každou cenu porazit Německo.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 3:7. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 18:11.
90+5'
90+4'
Po rohovém kopu se do míče opřel hostující Traoré, který dělovku poslal vysoko nad.
90+4'
Traoré postupoval po pravé straně, kde si ovšem ukopl míč dalek od kopačky. Tento rychlík přesto dokázal odcentrovat, našel ale pouze rukavice Sommera.
90+2'
Švýcarsko se v závěru zápasu snaží natáhnout čas, což se zatím celkem daří. Španělsko se přesto díky kvalitní kombinaci dostalo na druhou stranu hrací plochy.
90+1'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Admir Mehmedi.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Španělsko právě vstřelilo branku!
Tato branka by mohla mít cenu postupu! Španělsko tentokráte podniklo rychlou akci, při které měl na levém křídle až příliš prostoru obránce Reguilón. Na jeho prudkou nabídku si seběhl střídající GERARD MORENO, který nekompromisní střelou pravou nohou dokázal překonat brankáře Sommera. Opakovaný záběr ale prokázal hodně těsnou ofsajdovou záležitost!
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále vedou o jednu branku. Zcela určitě musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Rodríguez se nechal zahnat k postranní lajně, nicméně přesto odkopl míč na druhou stranu hrací plochy. Tam nemohl počítat s podporou, Španělsko otáčí hru.
87'
Španělsko nakonec gestem fair-play odevzdalo míč svému soupeři. Mezitím se zpět na hrací plochu dostal také Akanji, který bude schopen dohrát zápas.
86'
Na hrací plochu nakonec přispěchal lékařský personál Švýcarska, který si vzal zraněného Akanjiho do péče. Na nic vážného to nevypadá, střídat by se nemělo.
85'
Další šance ze strany Španělska! V ní se zjevil střídající Moreno, kterému ve skluzu moc nechybělo. Po předchozím souboji nakonec na zemi skončil Akanji.
84'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Haris Seferović, přichází Becir Omeragic.
81'
Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku, Španělsko si pořádně zahrává. Hostující celek klidně mohl vést o několik branek, stále ale však prohrává.
80'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Gerard Moreno.
79'
Neuvěřitelné, neuvěřitelné, neuvěřitelné! I tentokráte se k pokutovému kopu postavil Ramos, který znovu zvolil levou stranu, kam se ovšem vydal také Sommer. Ze strany španělského kapitána je jednalo o naprosto ledabylou penaltu!
79'
Navíc druhou žlutou kartu za předchozí zákrok vyfasoval obránce Elvedi, pro kterého tento duel končí předčasně.
79'
Další penalta pro Španělsko!
79'
Švýcarsku se ovšem povedlo vybojovat autové vhazování, což se dá považovat za úspěch. Krátce po něm ale přišel o míč Steffen, který se tak musí vracet.
79'
Sommer si dal znovu s odkopem od své branky hodně načas. Nakonec se mu míč povedlo rozehrát na vedle stojícího Elvediho, který znovu vracel na Sommera.
78'
Morata se chytrým způsobem pokoušel vrátit míč do ohně, jenomže tam číhala přesila hráčů v červených dresech. Švýcarsko si ovšem míč moc neužilo.
77'
Domácí celek se nyní v početném hloučku hráčů seskupil u svého pokutového území, soupeř to má nesmírně složité. Španělsko tak pokračuje ve zdlouhavé kombinaci.
76'
Ferrán Torres si zkoušel narazit s Robertem, jenomže druhý jmenovaný nahrával pouze na kopačku Elvediho. Při následné útočné akci ale fauloval Embolo.
75'
Morata neměl ani v tomto případě vůbec žádný prostor, dokonale ho totiž eliminoval Akanji. Bylo to ovšem s dalším faulem, Španělsko však rozehrálo po zemi.
74'
Pokračovalo se autovým vhazováním z levé strany, o který se postaral obránce Reguilón. Po jeho nabídce uklidnil hru na vlastní obranné polovině Busquets.
73'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Sergio Canales.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Adama Traoré.
72'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Renato Steffen.
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Djibril Sow.
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Koke.
72'
Do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná dvacetiminutovka, Švýcarsko stále drží hubené jednobrankové vedení. Závěr zápasu bude ještě hodně zajímavý.
71'
Žlutou kartu dostává Remo Freuler (Švýcarsko).
70'
Domácí brankář Sommer dokázal nasbírat cenné vteřinky rozehrávkou. Krátce poté jsem sledovali dalekonosný pas na Seferoviće, který neměl podporu.
69'
Na druhé straně se u středového kruhu setkal s míčem Olmo, který musel jednat hodně rychle. Před napadajícím Xhakou našel přiťukl na kopačku Busquetse.
68'
Do pokutového území Španělska přiletěl další centr, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Domácí se posléze rozhodli napadat rozehrávku hostujícího celku.
64'
Na opačné straně se to moc nepovedlo Ferránu Torresovi, který si sice našel prostor k centrované nabídce, avšak tu mu za cenu rohu zablokoval Fernandes.
63'
Embolo se málem dostal do zakončení uvnitř pokutového území, jenomže s riskantním obranným zákrokem přispěchal Pau Torres, který ale zasáhl čistě.
62'
Skvělý obranný zákrok nyní předvedl domácí obránce Fernandes, který znemožnil zakončit Moratovi. Španělsko je hodně nebezpečné, nyní bude vhazovat.
61'
Je za námi hodina hry, úvod druhého poločasu zatím přináší zajímavé fotbalové okamžiky. Švýcarsko však stále vede o jednu branku, i tak to bude mít složité.
60'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali další rohový kop španělské reprezentace. Ten se snesl mimo dosah všech spoluhráčů, míč však na roh poslal Embolo.
59'
Španělsko tak zahrávalo ještě rohový kop z levé strany, na který si znovu naskočil aktivně hrající Ramos, jehož hlavičku k pravé tyči dokázal Sommer zachytit.
58'
Žlutou kartu dostává Breel Embolo (Švýcarsko).
57'
V posledních minutách se dějí věci! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil Sergio Ramos, který před malým momentem zachránil svůj celek od druhé branky. Zakončení poslal k levé tyči, kam se vrhl také brankář Sommer.
57'
Po ruce je tu pokutový kop pro Španělsko!
56'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Álvaro Morata.
56'
To je neuvěřitelné! Obrovskou chybu totiž udělal brankář Simón, který se prakticky vyřadil z pozice brankáře. Dělovkou to tak zkoušel Seferović, který na brankové čáře nepropálil Ramose.
56'
Za předchozí nedovolený zákrok se Merinovi omluvil faulující Freuler. Reprezentace Španělska měla k dispozici standardní situaci, která ale nic nepřinesla.
55'
Následovala útočná akce po levém křídle, kde se Embolo ještě pokoušel uvnitř pokutového území oslovit naběhnuvšího Seferovicé, což ale přečetl zadák a kapitán Ramos.
54'
Celkem dost prostoru se utvořilo před Zuberem, který to musel zkoušet zcela sám. Nakonec jsme sledovali přízemní nabídku, kterou ke Seferovićovi nedoputovala.
53'
Najednou se do průniku středem hrací plochy dostával domácí Embolo, kterého v roli posledního obránce zakřižoval Pau Torres. Odražený míč sebral Simón.
52'
Rodríguez si dával s provedením autového vhazování celkem dost načas. Nakonec jeho nabídka směřovala na vedle stojícího Akanjiho, který mu hned vracel.
51'
V ofsajdovém postavení se při předešlé útočné akci nacházel Olmo, nicméně opakovaný záběr tuto skutečnost nepotvrdil. Pochybení ze strany pomezního sudího.
50'
Španělská reprezentace se po chvilkové kombinaci s míčem dostala na útočnou polovinu. Tam po pravém křídle pronikal vpřed Ferrán Torres, který ještě hledal Roberta.
49'
Rozehrávky rohu se z pravé strany nakonec zmocnil Olmo, který se pokoušel ve vzduchu najít Ramose. Toho však maximálně pečlivě střežil zadák Akanji.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali další pohlednou kombinaci Španělska. Oyarzabal ovšem narazil pouze do Akanjiho, na řadu tak přijde rohový kop.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nepřinesl vůbec atraktivní podívanou. Většinu času sice mělo Španělsko míč na svých kopačkách, jenomže ani jednou to nepřineslo vyloženou šanci. Naopak domácí reprezentace dokázala z minima vytěžit maximum, o doposud jedinou branku se totiž po nádherné akci postaral záložník Freuler. Španělsko se v závěru zápasu snažilo výsledek srovnat, nicméně domácí obrana zatím předvádí vynikající výkon.
45+2'
45+2'
Na zadní tyči nebyl daleko od vyrovnání Ferrán Torres, který se položil do míče, jenomže z velice dobré pozice zakončoval výrazně nad švýcarskou branku.
45+1'
Tak přeci jenom jsme sledovali celkem pohlednou akci Španělska. Na jejím konci byl zakončující Oyarzabal, který ovšem na domácího brankáře nevyzrál – roh.
45+1'
Merino si podržel míč před Akanjim, druhý jmenovaný si navíc pomohl faulem. Španělská reprezentace v tomto případě rozehrála nakrátko po zemi.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Busquets je už poměrně dlouhou dobu na hrací ploše, mezitím sledujeme kombinaci domácí reprezentace. Ta se snaží první poločas dohrát bez větších chyb.
42'
Po předchozím souboji má zdravotní problémy hostující Busquets, poprvé na scénu míří lékařský personál.
41'
Embolo se pokoušel oběhnout Busquetse, který ale sáhl k nedovolenému zákroku. Akce Švýcarska je tak minulostí, domácí budou rozehrávat z hlouby hřiště.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Sommer musel tasit další zákrok, se střelou z kopačky Ruize si ale dokázal poradit.
39'
Ve středu hrací plochy měl poněkud hodně prostoru středopolař Busquets, kterého ovšem dokázal eliminovat vracející se Xhaka. Španělsko je stále u míče.
38'
Na dlouhou nohu to měl domácí zadák Elvedi, kterého při pokusu o nahrávku aktivně napadal Olmo. Prvně jmenovaný přesto dokázal oslovit brankáře Sommera.
37'
Embolo i tentokráte neustál souboj s Ramosem, přičemž se znovu dožadoval faulu. Sudímu se to nelíbilo a domácímu útočníkovi pořádně domluvil.
36'
Švýcarsko znovu velice dobře napadalo rozehrávku soupeře, přičemž to riskantní patičkou zkoušel Ferrán Torres, kterému se přeci jenom povedlo nahrát.
35'
Nadvakrát a se štěstím se dokázal k míči dostat hostující Ruiz, který ovšem na hranici malého vápna nenašel nikoho ze spoluhráčů, nýbrž pouze brankáře Sommera.
34'
Na levém křídle znovu číhal forvard Oyarzabal, který opětovně cpal míč směrem do malého vápna, kde si rutinní brankářskou práci připsal domácí Sommer.
33'
Hostující celek ovšem nedokázal přejít ani k hranici opačného pokutového území. Nepřesně totiž nahrával Ruiz, jehož úmysl se povedlo včas přečíst Xhakovi.
32'
Výborně se na vlastní polovinu vrátil ofenzivně laděný Ferrán Torres, kterému se povedlo přeseknout akci soupeře. Španělsko tak znovu rozjelo kombinaci.
31'
K avizované rozehrávce se nakonec postavil obránce Rodríguez, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho zakončení levou nohou směřovalo pod břevno, kde číhal Simón.
30'
Hodně zbytečně fauloval několik metrů od pokutového území Busquets, který tak soupeři zajistil standardní situaci. Zcela určitě z toho bude přímý pokus.
29'
Španělská reprezentace to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá dost času, výsledek se může klidně otočit.
26'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Po více než dvaceti minutách hry tu máme první branku zápasu! Švýcarsko se postupnou kombinací dostalo na opačnou polovinu, kde Embolo pronikal po pravém křídle. Jeho zpětná nahrávka směřovala proti noze REMU FREULEROVI, jehož rána fantasticky zapadla ke vzdálenější brankové konstrukci. Brankář Simón plachtil vzduchem naprosto marně!
26'
Pau Torres spolupracoval s vedle stojícím Ramosem, který do kombinace zapojil také Roberta. Švýcarsko se snaží aktivně napadal rozehrávku protivníka.
25'
Švýcarsko znovu kombinovalo u svého pokutového území, přičemž rozehrávku se podařilo narušit napadajícímu Ruizovi, který si dle sudího pomohl faulem.
24'
Hlavní sudí přesto na malý moment přerušil hru, následně zkontroloval zdravotní stav Embola. O nic vážného se nejednalo, proto se mohlo pokračovat.
23'
Po jednom ze soubojů se na trávníku ocitl domácí Embolo, který byl zastaven Ramosem. Jednalo se o čistý souboj, proto se mohlo pokračovat ve hře.
22'
Na levém křídle měl hodně času na centr Oyarzabal, který ovšem mířil pouze k Sommerovi. Španělský brankář nepředvedl jistý zákrok a míč mu málem proklouzl až do sítě.
21'
Švýcarsko zahrávalo svůj první rohový kop, po kterém jsme sledovali pohotové zakončení z kopačky Xhaky. Jeho dělovka nakonec mířila nad španělskou svatyni.
20'
První šanci měli na svědomí domácí! Zpětnou nahrávku od Ruize totiž dokázal vystihnout Embolo, který poté načasoval nahrávku na Shaqiriho, kterého v úhlu vychytal Simón.
20'
Ze strany švýcarského brankáře jsme nakonec sledovali dalekonosný odkop na opačnou polovinu, kde se Seferovićovi povedlo prodloužit směrem na Xhaku.
19'
Ruiz to zkoušel z dobrých pětadvaceti metrů od domácí branky, jenomže svůj střelecký pokus poslal vysoko nad břevno. Sommer tak na první zákrok stále čeká.
18'
Zkušeně to u postranní lajny provedl Pau Torres, který před napadajícím Shaqirim nechal míč doputoval ven z hrací plochy. Reguilón tak bude znovu vhazovat.
17'
Sledovali jsem další rozehrávku volného kopu, ke kterému se postavil hostující Ruiz. Ten okamžitě přenášel hru na pravou stranu, kde se nacházel Roberto.
16'
Kousek od středového kruhu však velice dobře vystoupil z obrany Elvedi, který ovšem odehrál míč pouze za cenu autu. Toho se okamžitě ujal obránce Reguilón.
15'
Žlutou kartu dostává Nico Elvedi (Švýcarsko).
15'
Hodně agresivně šel do osobního souboje obránce Akanji, který si nakonec pomáhal v rámci pravidel. Ležící Olmo tak bude muset hodně rychle vstát zpět na nohy.
14'
V ofsajdovém postavení se před malým momentem nacházel domácí Freuler. Seferović si poté stoupl do rozehrávky soupeře, což se nelíbilo Busquetsovi.
13'
V krátkém časovém sledu se znovu do rozehrávky zapojil švýcarský brankář Sommer, který pro změnu velice přesně odkopával přesně na hruď Zubera.
12'
Sommer nepředvedl zrovna nejlepší rozehrávku od své branky, naopak se soupeř dostal po pohledné kombinaci až do zakončení. Ferrán Torres ale mířil vysoko nad.
11'
Merino se manévrem dokázal zbavit protihráče, načež se na pravém křídle pokoušel nastartovat Ferrána Torrese, kterého ovšem se štěstím eliminoval obránce Akanji.
10'
Fernandesovi se čistým způsobem povedlo zastavit Oyarzabala, načež se míč dostal mimo hrací plochu. Nakonec z toho bude autové vhazování pro domácí.
9'
Španělé si tak vybojovali svůj první rohový kop tohoto zápasu, který nebyl rozehrán nejhůře. Ramos ještě vracel balón do malého vápna, kde zasahoval Xhaka.
8'
Španělsko ovšem předvedlo rychlý přechod do pokutového území. Tam Torres ještě počkal na náběh Olma, který ovšem pálil pouze do kopačku Akanjiho.
7'
Na pořadu dne bylo další autové vhazování, po kterém u postranní lajny dokázal zakročit Embolo. Ten se dostal k hranici malého vápna, odkud centroval do šestnáctky.
6'
Olmovi se povedlo nahrávkou oslovit kolegu Ruize, který ovšem na hranici pokutového území narazil do stojícího Elvediho, jenž zakročil velice ukázkově.
5'
Po prvním nedovoleném zákroku jsme sledovali rozehrávku volného kopu kousek od středového kruhu. Španělsko také v tomto případě hrálo směrem dozadu.
4'
Španělsko pokračovalo v kombinaci na vlastní obranné polovině. Středopolař Merino znovu vracel na kopačku brankáře Simóna, který jednal urychleným způsobem.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu byl do kombinace španělské reprezentace zapojen také brankář Simón, který okamžitou nahrávkou oslovil osamoceného Reguilóna.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Švýcarsko: Sommer – E. Fernandes, Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez – Shaqiri, Xhaka (C), Freuler, Zuber – Embolo – Seferović.
Náhradníci: Mvogo, Von Ballmoos – Benito, Cömert, Gavranović, Mehmedi, Omeragic, Sow, Steffen, Vargas.

Španělsko: Simón – Roberto, Ramos (C), P. Torres, Reguilón – Merino, S. Busquets – F. Torres, Ruiz, Olmo – Oyarzabal.
Náhradníci: de Gea, Arrizabalaga – Canales, Traoré, G. Moreno, García, Rodri, Cucurella, Koke, Morata, I. Martínez, Bellerín.

Rozhodčí: Collum – Connor, McGeachie (všichni Skotsko).
Španělsko

Na opačné straně stojí favorit tohoto zápasu, kterým je reprezentace Španělska. La Roja se nachází na vedoucí pozici své skupiny, jenomže na druhé Německo má pouze jednobodový náskok. Španělsko navíc bodovalo v prvních třech duelech, až v minulém kole pocítilo první porážku, která se uskutečnila na půdě Ukrajiny, kde nakonec padla jediná branka. Přesto Španělsko má vůbec nejlepší obranu celé skupiny, ta totiž doposud inkasovala pouhé dvě branky. Španělé však v uplynulých dvou venkovních zápasech nedokázali ani jednou zvítězit. Nejprve se jednalo o remízu na půdě Německa, poté o již zmiňovanou porážku s Ukrajinou.
Švýcarsko

Fotbalisté Švýcarska zatím nepodávají příliš dobré výkony, ty zatím stačí pouze na poslední pozici tabulky. Švýcarsko totiž během čtyř zápasů dokázalo nasbírat pouhé dva body, na vedoucí Španělsko tak ztrácí už pět bodů. Domácí celek tohoto zápasu tak doposud nedokázal ani jednou zvítězit, jediné dva body přišly díky nerozhodným výsledkům. Oba navíc přišly v soubojích proti Německu, nejprve 3:3, poté 1:1. Švýcarsko na domácím stadionu odehrálo pouze jediný zápas, ve kterém se mu povedlo bodovat. Šance na postup však stále je, Švýcarsko ale potřebuje za každou cenu vyhrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.