Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Ukrajina : Španělsko - 13. října 2020   20:45

Ukrajina
Ukrajina
76' Cygankov (Jarmolenko)
1:0
(0:0)
Španělsko
Španělsko
Ukrajina
Buščan – Karavajev, Zabarnyj, Mykolenko, Sobol – Sydorčuk (60. Kovalenko), Makarenko, Šaparenko – Jarmolenko /C/, Jaremčuk, Zubkov (65. Cygankov).
Ševčenko, Riznyk – Plastun, Čeberko, Konoplja, Marlos, Charatin, Šepeljev, Mychajličenko, Bezus.
Gil – Sapela, Borkowski (Polsko)
Olympijský stadión, Kyjev
Španělsko
de Gea – Navas, Ramos /C/, P. Torres, Reguilón – Merino (46. Ceballos), Hernández, Canales (73. Olmo) – Moreno (58. Oyarzabal), Fati (58. F. Torres), Traoré.
Arrizabalaga, Simón – Campaña, Busquets, García, Gayá, Roberto.

Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 0:10. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 10:8.
Ukrajinští fotbalisté slaví v Kyjevě nečekané vítězství nad Španělskem, které padlo po patnácti mezistátních zápasech. Hosté měli mnohem více šancí, dá se říci, že všechny nebezpečné situace utkání se odehrály před bránou výborného Buščana. Domácí zasadili ze své jediné vyložené příležitosti rozhodující úder, když Jarmolenkův kolmý pas skvěle využil střídající záložník Dynama Kyjev Viktor Cygankov.
Vítězové stáhli španělský náskok na čele tabulky na jediný bod a dotáhli se na druhé Německo.
90+4'
90+4'
Traorého faul nepustí reprezentanty Španělska k závěrečnému tlaku.
90+3'
Jarmolenko vyvážel míč vpřed, ovšem v souboji s Reguilónem si pomohl proti pravidlům a sudí ho varuje, aby nepřekážel míči.
90+2'
Slabá hlavička Ramose, který zůstal v pokutovém území, se o trávník odráží do náruče Georgije Buščana.
90+1'
Rohový kop Ferrána Torrese domácí hlavičkáři odvracejí do autu.
90'
Polský rozhodčí Gil nastavuje zápas o čtyři minuty.
89'
Mikel Oyarzabal vracel špičkou boty nakopávaný balon za sebe, tam ale číhá Vitalij Mykolenko a razantně odkopává na španělskou polovinu.
88'
Roman Jaremčuk blízko půlící čáry podrazil Jesúse Navase.
86'
Ofenzívu se vydal posílit i kapitán Sergio Ramos. Hrudí si zpracoval Traorého centr po rychlém náběhu na pravé křídlo, nechal si míč spadnout na nohu a prudce vypálil, bohužel pro hosty těsně nad.
85'
Opět se v útoku ukázal jediný zástupce bundesligy ve španělském výběru, Dani Olmo z RB Lipsko. Jeho hlavička na bližší tyči po centru Traorého výrazně postrádala přesnost.
84'
Po souboji s Oyarzabalem musel být krátce ošetřený Jevhen Makarenko, po chvilce hra pokračuje.
82'
K Olmovi dobře dostoupil Ilja Zabarnyj a jeho střelu hned zblokoval.
81'
Teď jsem si chvíli nebyl jistý, jestli se nezasekl záznam a nesledujeme poněkolikáté stejnou pasáž. Ale to jen Španělé praktikují naprosto stereotypní hru...
79'
Ze strany hostů místo finálních přihrávek do šancí přicházejí jen alibistické nahrávky dozadu a kolem vápna, nakonec po bezvýsledné kombinaci Ukrajinci zakopávají míč alespoň na půlku.
77'
Kyjevští fanoušci aplaudují záložníkovi místního Dynama. Tohle střídání se Andreji Ševčenkovi povedlo na jedničku! Hosté nedali nejméně pět vyložených šancí, Ukrajina udeřila hned z první.
76'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Jarmolenkovu kolmou přihrávku do běhu využívá dokonale VIKTOR CYGANKOV. Jedním dotykem si míč posunul dopředu a druhým po pár rychlých krocích ještě před velkým vápnem obstřeluje vysunutého de Geu.
74'
Rohový kop si stahuje ze vzduchu Georgij Buščan.
73'
Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Dani Olmo.
73'
Ferrán Torres se proháčkoval přes Zabarného do šance, z těžkého úhlu dobře postaveného Buščana nepropálil.
71'
Další úspěšný zákrok si na domácím stadiónu dynamovský brankář Buščan připisuje zblízka proti Oyarzabalovi.
69'
Traorého střelu vyráží Buščan jen hrudí před sebe, tam se nikdo z červenomodrých nedostal k dorážce.
69'
Reguilón našel po levostranném průniku zpětnou přihrávkou Oyarzabala, který při otočce kolem vlastní osy o míč přišel.
68'
Španělé po delším čase půjčili domácím míč, hned jim ho zase vypíchli a znovu útočí do plných.
66'
Poskakující míč v ukrajinském pokutovém území napálil Reguilón do bránícího Jarmolenka.
65'
Střídání v týmu Ukrajiny: ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Viktor Cygankov.
64'
Rodrigo Hernández si navedl odražený míč po rohu na prudkou střelu a z 20 metrů ji otřel za marně plachtícím Buščanem o tyč!
64'
Krátké obléhání pokutového území řeší Ševčenkovi svěřenci zastavením Ceballose za cenu rohu.
62'
Domácí jsou oproti první půli častěji na míči a nepouštějí soupeře do šancí.
60'
Poprvé střídá Ukrajina: ze hřiště odchází Serhij Sydorčuk, přichází ofenzivněji laděný Viktor Kovalenko.
60'
Průnikovou přihrávku domácích zachytává brankář De Gea a zakládá protiakci, na jejímž konci je velice vychýlený pokus Ferrána Torrese.
58'
Dvojnásobné střídání v mužstvu Španělska: odcházejí Rodrigo Moreno a Anssumane Fati, novými muži na trávníku jsou Mikel Oyarzabal a Ferrán Torres.
57'
Canales nerozehrál přímý kop přesně, po opakovaném nákopu domácí Jarmolenko raději odhlavičkoval za čáru.
57'
Šaparenko podrazil Traorého, ukrajinská zeď se staví na velké vápno.
55'
Roh rozehrál Jarmolenko nakrátko Šaparenkovi, na jeho centr naskočil Makarenko a hlavou přihrával víceméně zpátky k praporku a navíc do ofsajdu.
55'
Ramos posouvá míč v pádu na další ukrajinský roh, vyčítavě hledí na rozhodčího, podle jehož názoru nebylo jemné postrčení Romana Jaremčuka do jeho zad faulem.
54'
Sergio Reguilón centroval z první po křížné přihrávce na levé křídlo jen do Buščanových rukavic.
52'
Fati se prosadil k centru, hlavička Rodriga Morena v záklonu míří vysoko nad břevno.
51'
Rozehrávka nakrátko, Jarmolenko posílá míč do pokutového území z lepšího úhlu, ale Zubkov fauluje Fatiho.
51'
První roh po přestávce budou kopat domácí fotbalisté po sraženém centru Karavajeva.
49'
Bývalý levý obránce pražské Slavie Eduard Sobol si vynutil útočný faul na Traorém.
48'
Po rozehrání je máván ofsajd Zubkovovi, který beztak ve slibné pozici střílel po zemi vedle.
47'
Makarenko a Fati se bolestivě srazili hlavami a musejí být ošetřeni.
46'
O přestávce vystřídalo Španělsko: na trávníku chybí Mikel Merino, místo něho nastupuje do druhé půle Dani Ceballos.
46'
Tři skvělé zákroky domácího brankáře Buščana udržely bezbrankové skóre po poločase, kterému jasně vládli hostující fotbalisté. Ukrajina se zatím nedostala k ničemu.

Statistiky první půle:
Držení míče 25% – 75%, střely na bránu 1:4, střely mimo 0:5, rohy 1:6, fauly 4:4, ofsajdy 1:0.
45'
45'
Jaremčukovi nabíhal Zubkov, přihrávka z pravého křídla však trefila jen prvního z hloučku bránících hráčů.
44'
Nikým neobtěžovaný Sergio Ramos si běží na vlastní půlku pro zakopnutý míč. Hosté ještě do přestávky rozjedou jeden útočný pokus.
42'
Traoré zmátl pohybem vzad dva hráče ve žlutém, vydal se na bránu, ale akce opět ztroskotala na nepřesné přihrávce.
41'
Zdlouhavá uspávací kombinace Španělů přešla v prudkou průnikovou přihrávku na Fatiho, kterou vystihl Karavajev.
39'
Ze střední vzdálenosti pálí levačkou přímo doprostřed brány Mikel Merino. Ukrajinský brankář neměl potíže.
38'
Několik minut se hraje bez výraznějších momentů uprostřed hřiště.
35'
Dvě efektní přeskočky předvedl Olexandr Zubkov, ta třetí už byla navíc a Jesús Navas ho v souboji dvaadvacítek o míč připravil.
Polský sudí Gil ukazuje dlaní „vstávej“, kouč Ševčenko na lavičce naoko zuří, ale hned se usmívá – tohle opravdu na penaltu nebylo.
34'
Pěkná akce mistrů světa z roku 2010. Traorého centr přiťukl v šestnáctce Moreno zlehka Sergiu Canalesovi, jehož ránu měl Buščan pod dohledem a jen sledoval, jak se otřela o boční síť.
32'
Uklidnění pro Ukrajinu, Andrije Jarmolenka zaháčkoval u postranní čáry Rodrigo Hernández. Pravé křídlo West Hamu je zatím určitě nejnebezpečnějším hráčem domácích.
30'
Rohový kop se vzápětí opakuje ze španělského levého křídla, po rozehrávce nakrátko prodlužuje Moreno centr za sebe do zámezí.
29'
Oboustranně tvrdý souboj o míč mezi Traorém a Sobolem posoudil rozhodčí jako dovolený a píská roh pro hosty.
27'
De Gea vyrazil mimo pokutové území a ráznou hlavičkou odvrací nakopnutý míč před rozběhnutým Jaremčukem.
25'
Akce domácích jsou zatím hodně bezzubé. Po spolupráci s Jarmolenkem hlavičkuje Vitalij Mykolenko slabým obloučkem do náruče opory Manchesteru United v bráně hostů.
24'
Sergio Ramos střílí s rozběhem z dálky metr nad břevno.
22'
Ramos trefuje zblízka jen do břicha Jarmolenka a zatímco hosté hlasitě reklamují ruku, která to nebyla ani náhodou, zalehává odražený míč Buščan.
21'
Ramosův přímý kop vytahuje z šibenice dalším výtečným zákrokem Georgij Buščan. Brankář kyjevského Dynama je zatím neprůstřelný.
20'
Makarenko došlápl Fatiho a píská se proti domácím.
19'
Moreno se hezky futsalově uvolnil s pomocí podrážky v šestnáctce Sobolovi, ovšem naslepo nepřihrál přesně.
17'
V ofsajdu byl přistižen Jarmolenko.
16'
Rohový kop rozehrál Canales a zakončení Rodriga Morena bylo nepřesné.
15'
Dvě kolmé přihrávky domácí nezachytili, navíc se jeden z obránců zapomněl za ofsajdovou čarou a z rohu malého vápna zakončoval ve vyložené šanci Fati. Také tuto možnost Buščan likviduje.
15'
Ukrajinci nehodlají napadat španělskou rozehrávku a v pevném rozestavení vyčkávají, kam se posune hostující tiki-taka.
13'
Úvodní rohový kop žádné nebezpečí pro ukrajinskou bránu nepřinesl.
12'
Na Navasův pas se vyšrouboval do vzduchu Rodrigo Moreno a jeho prudkou hlavičku ze sedmi metrů pod břevno vyškraboval brankář Buščan s největším vypětím na roh.
11'
Sydorčuk výborně vybojoval míč na vlastní polovině, načež ho odevzdává kolmou přihrávkou do země nikoho.
10'
Spoustu prostoru i času měl pro centr z kratší strany velkého vápna Andrij Jarmolenko, jenže našel pouze kopačky Rodriga Hernándeze.
9'
Traorému se podařilo odcentrovat od praporku, přetažený centr uzmuli domácí a vyrazili do kontru, který dospěl jen k půlící čáře a dále už vymysleli jen bezradný nákop k Davidu de Geovi.
7'
Jarmolenkův postup zastavil čistě Reguilón a vhazují hosté.
5'
Trestným kopem od pravé postranní čáry španělští reprezentanti neohrozili domácí bránu a hra se vrací až před de Geu.
4'
Adama Traoré neudržel skákavou přihrávku na hrací ploše, poblíž rohového praporku vhazují Ukrajinci.
2'
Hosté praktikují v úvodu svou typickou hru plnou krátkých přihrávek na jistotu a jen zvolna se přesouvají dopředu.
1'
V českých podmínkách jen vzpomínka, na Ukrajině skutečnost dneška – na klavír hrané státní hymny sleduje slušně zaplněný Olympijský stadión. Do prodeje šlo přibližně dvacet tisíc lístků. Španělští fotbalisté nastoupí v červeno-temně modré kombinaci, domácí mají žluté dresy.

Ukrajina: Buščan – Karavajev, Zabarnyj, Mykolenko, Sobol – Sydorčuk, Makarenko, Šaparenko – Jarmolenko, Jaremčuk, Zubkov.
Náhradníci: Ševčenko, Riznyk – Plastun, Čeberko, Konoplja, Marlos, Charatin, Cygankov, Šepeljev, Mychajličenko, Bezus, Kovalenko.

Španělsko: de Gea – Navas, Ramos, P. Torres, Reguilón – Merino, Hernández, Canales – Moreno, Fati, Traoré.
Náhradníci: Arrizabalaga, Simón – Campaña, Busquets, Olmo, Ceballos, García, Gayá, F. Torres, Roberto, Oyarzabal.

Rozhodčí: Gil – Sapela, Borkowski (Polsko).
Španělsko (2-1-0, 6:1, 1. místo)
Vládci světového a evropského fotbalu z let 2008-2012 po slabších letech zase najeli na vítěznou vlnu a již téměř dva roky a 15 reprezentačních zápasů v řadě nebyli poraženi. V Lize národů po remíze 1:1 ve Stuttgartu s Německem porazili Ukrajinu 4:0 (3. z pen. a 29. Ramos, 32. Fati, 84. Torres) a Oyarzabalovým gólem také nejtěsnějším poměrem Švýcarsko. Po polovině odehraných zápasů tak vedou skupinu o dva body před německým výběrem.
V nominovaném kádru je pod vedením Luise Enriqueho 10 hráčů anglické Premier League, jeden z bundesligy a zbytek doplňují fotbalisté z domácí La Ligy.
Ukrajina (1-0-2, 3:7, 3. místo)
Ukrajinci si zajistili postup do nejvyšší třídy Ligy národů minulým vítězstvím ve skupině Ligy B s Českem a Slovenskem. Bez porážky zvládli i kvalifikaci o nakonec odložené Euro 2020, svou skupinu vyhráli před Portugalskem a Srbskem.
V polovině programu letošní Ligy národů drží svěřenci Andreje Ševčenka třetí místo před Švýcarskem, které na úvod porazili 2:1. Následovaly však porážky 0:4 se Španělskem a 1:2 s Německem, které ještě přebil debakl 1:7 v Paříži, kam kvůli koronavirové nákaze odcestovali hosté pouze s třetím brankářem a připraven na lavičce byl i asistent trenéra Šovkovskij.
O ukrajinské góly se zatím v Lize národů postarali Jarmolenko, Zinčenko a Malinovskyj.
Na Ukrajině neplatí tak přísné restrikce a poslední duel s Němci sledovalo na kyjevském Olympijském stadiónu 17 573 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.