Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Polsko - 8. června 2022   20:45

Belgie
Belgie
43' Witsel (Castagne) • 60' De Bruyne (E. Hazard) • 74' Trossard (Batshuayi) • 80' Trossard (Carrasco) • 85' Dendoncker  • 90+4' Openda (T. Hazard)
6:1
(1:1)
Polsko
Polsko
29' Lewandowski  (S. Szymański)
Belgie
Mignolet – Alderweireld, Vertonghen, Dendoncker – Castagne (86. T. Hazard), Tielemans, Witsel (86. Faes), Carrasco – De Bruyne (77. De Ketelaere), Batshuayi (86. Openda), E. Hazard (67. Trossard).
Casteels, Sels – Boyata, Mertens, Meunier, Theate, Vanaken.
Polsko
Drągowski – Gumny, Glik, Bednarek, Puchacz (46. Bereszyński) – Żurkowski, Krychowiak (46. D. Szymański) – Kamiński (82. Zalewski), Zieliński, S. Szymański (68. Cash) – Lewandowski (70. Buksa).
Skorupski, Szczęsny – Frankowski, Klich, Linetty, Świderski, Wieteska.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 12:11.
Je hotovo! Belgie po propadáku s Nizozemskem nadchla své fanoušky a rozstřílela Polsko vysoko 6:1. Po dobrém vstupu Belgie do utkání se do vedení dostalo hostující Polsko. Po půlhodině hry se prosadil kanonýr Robert Lewandowski. Domácí ale zabrali a ještě do pauze vyrovnal Axel Witsel. Po změně stran už domácí na trávníku kralovali. Do vedení poslal favorita utkání De Bruyne. Pojistku přidal Trossard, který deset minut před koncem vykouzlil svou druhou branku v utkání, která byla vskutku parádní. Následně se ještě dalekonosnou střelou prosadil Dendoncker a v závěru nastavení se mezi střelce zapsal i střídající Openda.
90+4'
90+4'
Belgie právě vstřelila branku! Belgie v samotném závěru nastavení přidává ještě šestou branku! Tečku za dnešním soubojem napsal střídající fotbalista Vitesse LOIS OPENDA.
90+2'
Leander Dendoncker si na levé straně posunul míč daleko před sebe a odcentroval do šestnáctky. Jeho pobídka ale skončila v moci zadáků.
90'
Na levé straně se dobře uvolnil Buksa, který levačkou odcentroval do vápna, nicméně jeho přízemní pobídka skončila v moci obránců.
89'
Nicola Zalewski v závěru dostal přihrávku do dobré pozice ve vápně a zakončil placírkou. Jeho pokus ale prolétl kolem zadní tyčky!
88'
Adam Buksa schytal šlapák na polovině hrací plochy a může být rád, že odešel bez zranění. Zítra ráno ho ale noha bude bolet.
87'
Fanoušci Belgie jsou s výkonem svých oblíbenců spokojení a užívají si závěrečné minuty dnešního souboje.
86'
Střídání v týmu Belgie:
ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází Thorgan Hazard.
ze hřiště odchází Michy Batshuayi, přichází Loïs Openda.
ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Wout Faes.
85'
Belgie právě vstřelila branku! Kanonáda domácí Belgie stále nekončí! LEANDRO DENDONCKER natáhl ke střele ze střední vzdálenosti. Domácí hráč trefil míč naprosto ideálně a dělovkou poslal balón k tyči.
84'
Belgie opět kombinuje s míčem na vlastní polovině a dostává soupeře pod tlak. Poláci už rozehrávku domácích ani nenapadají.
83'
Batshuayi dostal přihrávku na pravou stranu, kde u něj hlídkovali hned dva Poláci. Domácí hráč přesto dokázal odcentrovat, jenže spoluhráče nenašel.
82'
Střídání v týmu Polsko:
ze hřiště odchází Jakub Kamiński, přichází Nicola Zalewski.
80'
Belgie právě vstřelila branku! Domácí celek přidává čtvrtou branku a závěr utkání si užívá naplno! LEANDRO TROSSARD si naběhl na sklepnutí Carrasca a nádherně zatočenou střelou zpoza vápna z velkého úhlu vymetl horní roh.
79'
Charles De Ketelaere z pravé strany dloubl míč na malé vápno, kam nabíhal Batshuayi, ale hrudníkem usměrnil míč nad břevno!
78'
Batshuayi se dostal do vápna, jenže se nedokázal dostat před obránce a pomohl si faulem. Polsko bude rozehrávat z vlastní šestnáctky.
77'
ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Charles De Ketelaere.
76'
Michy Batshuayi se dostal do další obrovské šance, ale po souboji na hranici velkého vápna levačkou netrefil branku!
74'
Belgie právě vstřelila branku! Domácí celek přidává třetí branku a prakticky potvrzuje své dnešní vítězství! LEANDRO TROSSARD se krásně dostal do vápna, kde se parádní zasekávačkou uvolnil a po zemi uklidil míč za záda brankáře!
73'
Robert Gumny poslal přihrávku na polovinu hřiště. Nikdo v bílém dresu se ale nedokázal uvolnit. Belgie zatím hraje důrazně a hlídá si vedení.
72'
Bednarek uspěl v souboji na polovině hřiště, jenže odražený míč opět získali pouze Belgičané.
71'
Hostující gólman si dal pozor na prudký přízemní centr z levé strany a ukryl míč do rukavic. Polsko ale potřebuje spíše útočit.
70'
ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Adam Buksa.
69'
Carrasco se uvolnil na levé straně a odcentroval do pokutového území. Na jeho pobídku si nikdo v černém dresu nenaběhl.
68'
ze hřiště odchází Sebastian Szymański, přichází Matthew Cash.
67'
ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Leandro Trossard.
66'
Witsel sestřelil rozběhnutého soupeře, ale rozhodčí mu zatím druhou žlutou kartu neukázal. Domácí středopolař si ale musí dát pozor.
65'
Robert Lewandowski dostal zpětnou přihrávku, jenže De Bruyne se stáhl i do defenzivy a odkopl míč na roh.
64'
Aktivní Yannick Carrasco si míč navedl do střelecké pozice a zakončil zpoza velkého vápna. Polský stoper jeho ránu přizvedl nad branku.
63'
Eden Hazard dostal přihrávku na levou stranu, krásně si obhodil obránce a dostal se k odcentrování. Jeho pobídka ale nenašla adresáta.
62'
De Bruyne je pořádně nažhavený a jeho výkon v posledních minutách graduje. Defenziva Polska před sebou nemá snadnou půlhodinku.
60'
Belgie právě vstřelila branku! A obrana Polsku úspěch nepřinesla, jelikož Belgie přidává druhou branku a po hodině hry se dostává do vedení! Eden Hazard našel rozběhnutého KEVINA DE BRUYNEHO, který placírkou uklidil míč kolem brankáře do sítě!
59'
Polský brankář tentokrát vyrazil na hranici velkého vápna a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Polsko se ve druhé půli převážně brání.
58'
Leander Dendoncker střílel zpoza vápna, ale polský brankář jeho ránu neskutečným zákrokem vytáhl!
57'
De Bruyne táhl akci Belgie středem hrací plochy, jenže si míč předkopl daleko před sebe a už jej neudržel na trávníku.
56'
Jeden z domácích hráčů trefil soupeře loktem přímo před očima sudího.
54'
Jan Bednarek poslal nákop za obranu Belgie, nicméně tam neměl nikoho ze spoluhráčů v bílém dresu Polska.
53'
Robert Lewandowski se individuálním průnikem dostal do vápna, ale v klíčovou chvíli mu obránce vzal dobrou možnost.
52'
Jakub Kamiński přišel o míč v souboji s Witselem. Autor vyrovnávací branky následně roztáhl hru na pravou stranu, ale Castagne nenašel spoluhráče ve vápně.
51'
Poláci kombinují v zadních řadách, ale zatím nemohou najít recept na dobře se pohybující defenzivu Belgie.
50'
De Bruyne odcentroval na malé vápno, nicméně hostující brankář vyrazil ven z branky a míč vyboxoval mimo šestnáctku.
49'
Přihrávku na levou stranu dostal Youri Tielemans, ale důrazný Bereszynski jej čistým zákrokem odstavil od míče.
48'
Polsko se nedokázalo dostat přes dobře napadající soupeře a hráči v bílém tak přišli o balón. Belgie hraje v úvodu druhé půle hodně důrazně.
47'
Toby Alderweireld nakopl míč na pravou stranu, nicméně pozorní zadáci Polska nechali míč propadnout mimo hrací plochu.
46'
ze hřiště odchází Tymoteusz Puchacz, přichází Bartosz Bereszyński.
ze hřiště odchází Grzegorz Krychowiak, přichází Damian Szymański.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali pěkný fotbal. Po dobrém vstupu Belgie do utkání se do vedení dostalo hostující Polsko. Po půlhodině hry se prosadil kanonýr Robert Lewandowski. Domácí ale zabrali a ještě do pauze vyrovnal Axel Witsel. Po první půli je tak stav vyrovnaný 1:1.
45+1'
45'
V závěru první půle se probudili také domácí příznivci, kteří po vyrovnávací brance ženou Belgii do ofenzivy.
43'
Belgie právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Belgie dotáhla se soupeřem krok ještě před přestávkou! Timothy Castagne sklepl míč z vápna za hranici velkého vápna, odkud se do balónu položil dobíhající AXEL WITSEL a krásnou střelou vyrovnal!
42'
Belgie následně zahrávala rohový kop. Sražený míč přiletěl na zadní tyč, odkud Poláci odvrátili hrozbu na další roh.
41'
Eden Hazard našel přihrávku do vápna Batshuaye, ale ten poté upadl po souboji s obráncem. Domácí hráč reklamoval faul, ale sudí penaltu pískat nebude.
40'
Youri Tielemans prošel s míčem vpřed po pravé straně, ale domácí vlivem vysokého presinku soupeře celou akci zbrzdili.
39'
Jan Vertonghen potáhl míč vpřed po levé straně, ale následně si jej zasekl a rozehrál na spoluhráče z obrany. Belgie má obrovské problémy s důraznou obranou Polska.
38'
Belgický kouč zatím není s výkonem svých svěřenců spokojený a hlasitě udílí pokyny z hranice svého vymezeného sektoru.
37'
Žlutá karta pro tým Belgie (Axel Witsel).
36'
Bartłomiej Drągowski dlouho otálel s odkopem od branky, což se vůbec nelíbilo fanouškům Belgie. Ti to dali najevo pískotem, ale sudí kartou netrestal.
35'
Szymon Żurkowski dohrál jednoho z domácích obránců při rozehrávce Belgie na její polovině. Poláci zatím skvěle napadají.
34'
Bednarek nakopl míč na levé křídlo, kam sprintoval Puchacz, jenže míč se po trávníku svezl do autu. Vhazovat bude domácí Belgie.
33'
Mignolet si tentokrát dal pozor na přihrávku do pokutového území a schoval míč do rukavic. Belgie potřebuje výrazně zlepšit hru.
32'
Jan Vertonghen dostal prostor na levé straně a chtěl přenést hru vpřed vysokým nákopem. Jeho rozehrávku zlikvidoval dobře postavený Jan Bednarek.
31'
Je za námi půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. O něco větší důvod k radosti je zatím v sektoru polských příznivců.
29'
Polsko právě vstřelilo branku! Polsko se po půlhodině hry dostává z nenápadné akce do vedení! Sebastian Szymański poslal míč do vápna, kam si naběhl ROBERT LEWANDOWSKI, který na první pokus míč zpracoval a následně jej levačkou poslal do sítě!
29'
Jan Vertonghen se otočil na pravé straně a levačkou odkopl míč mimo nebezpečný prostor. Poláci zatím mají problémy s větším tlakem.
28'
Robert Gumny táhl míč středem hřiště do blízkosti šestnáctky, ale dobře postavený Youri Tielemans mu míč špičkou kopačky vypíchl.
27'
Jan Vertonghen poslal přihrávku na levou stranu, nicméně pobídka skončila v moci obránců. Defenziva Polska se stačila srovnat.
26'
Axel Witsel poslal přihrávku na pravou stranu, kde byl Timothy Castagne, nicméně jeho přihrávka za obranu skončila v moci brankáře.
25'
Jan Bednarek vhazoval na levé straně hřiště. Na jeho pobídku si naběhl Szymon Żurkowski, který míč sklepl na spoluhráče pod sebe.
24'
Domácí brankář vyrazil až za hranici velkého vápna a nakopl míč na pravou stranu. Belgie zatím marně dobývá velké vápno Polska.
23'
Polsko se hnalo do zajímavého protiútoku. Grzegorz Krychowiak dostal přihrávku do běhu a odcentroval levačkou, ale Lewandowski míč nemohl dohnat.
22'
Youri Tielemans trefil soupeře šlapákem a může být rád, že za svůj přestupek proti pravidlům nevyfasoval žlutou kartu.
21'
Timothy Castagne dostal přihrávku na pravou stranu, nicméně jeho následná pobídku za obranu Polska skončila v moci obránců.
20'
Axel Witsel poslal přihrávku na pravou stranu, kam si naběhl Castagne, nicméně pod tlakem dotírajícího soupeře si musel pomoci zpětnou přihrávkou.
19'
Eden Hazard kouzlil s míčem na levé straně hřiště, odcentroval do vápna, ale polský brankář jeho pobídku udržel v rukavicích.
18'
De Bruyne si pohybem řekl o přihrávku do vápna, nicméně obrana Polska jeho pohyb skvěle zachytila.
17'
Michy Batshuayi si v pokutovém území skvěle udělal prostor a zakončil. Polský brankář jeho ránu skvěle vyrazil, nicméně vzrušení bylo kvůli ofsajdu zbytečné.
16'
De Bruyne odcentroval z pravé strany, ale na jeho pobídku nikdo v černém dresu nedosáhl.
15'
Žlutá karta pro tým Polsko (Grzegorz Krychowiak).
15'
Mignolet měl problémy po prudké malé domů z levé strany. Domácího brankáře napadal Robert Lewandowski, ale gólman Belgie situaci zvládl.
14'
Axel Witsel narýsoval přihrávku na De Bruyneho, který následně ustál souboj a rozehrál na levou stranu. Také akce Belgie skončila ofsajdem.
13'
Robert Lewandowski se pohybem uvolnil v pokutovém území, jenže si nedal pozor na své postavení a byl lapen v ofsajdu.
12'
Youri Tielemans natáhl ke střele ze střední vzdálenosti, jenže jeho projektil se vznesl příliš vysoko a skončil nad břevnem hostující svatyně.
11'
Yannick Carrasco dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže si míč zpracoval jen do míst, kde číhal jeden z Poláků.
10'
Eden Hazard dostal přihrávku na levou stranu, odkud levačkou poslal centr do vápna, jenže tam neměl nikoho ze spoluhráčů v černém dresu.
9'
De Bruyne poslal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže tam neměl nikoho v černém dresu domácího mužstva. Polsko zatím drží pevný defenzivní blok.
8'
Bednarek dostal přihrávku na levou stranu, ale dlouho otálel s rozehrávkou a jeden z domácích hráčů k němu stačil přistoupit.
7'
Poláci se hnali do ofenzivy nákopem na levou stranu hřiště, jenže tam si nikdo v bílém dresu nedokázal balón zpracovat. Belgie drží kompaktní blok.
6'
Polsko se pokusilo o výpad po pravé straně hřiště, ale přízemní centr odvrátil mimo nebezpečné území dobře postavený Axel Witsel.
5'
Obrovská šance pro domácí Belgii! Přihrávku do pokutového území dostal Batshuayi, ale svou ránu nasměřoval jen do tyče!
4'
Timothy Castagne dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže si nepotykal se zpracováním a rozehrál nepřesně.
3'
Poláci kombinovali na pravé straně, ale nakonec se sami vystavili do ofsajdu. Belgie má šanci na další přechod do ofenzivy.
2'
Grzegorz Krychowiak poslal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže tam neměl nikoho v bílém dresu. Belgie bude vhazovat.
1'
Poláci obstarali výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali dopředu, ale zatím kombinují daleko od branky soupeře.
1'
Oba týmy už jsou na hřišti. Belgie bude hrát v červeném, zatímco Poláci oblečou bílou sadu.

Belgie: Mignolet – Alderweireld, Vertonghen, Dendoncker – Castagne, Tielemans, Witsel, Carrasco – De Bruyne, Batshuayi, E. Hazard.
Náhradníci: Casteels, Sels – Boyata, Faes, De Ketelaere, T. Hazard, Mertens, Meunier, Openda, Trossard, Theate, Vanaken.

Polsko: Drągowski – Gumny, Glik, Bednarek, Puchacz – Żurkowski, Krychowiak – Kamiński, Zieliński, S. Szymański – Lewandowski.
Náhradníci: Skorupski, Szczęsny – Bereszyński, Cash, Buksa, Frankowski, Klich, Linetty, Świderski, D. Szymański, Zalewski, Wieteska.
Belgie

Naopak Belgie se vstupem do nového ročníku Ligy národů nemůže být spokojená. Belgie v posledních letech patří mezi nejsilnejší reprezentační výběry na fotbalové mapě. V kádru jsou hvězdy jako Lukaku nebo De Bruyne. V březnu v rámci přátelských zápasů remizovala v Irsku a následně doma přehrála 3:0 Burkina Faso. V úvodním duelu nového ročníku Ligy národů ale doma schytala výprask 1:4 s Nizozemskem.
Polsko

Hostující Polsko vstoupilo do nového ročníku Ligy národů na výbornou. Ještě v březnu přitom Poláci museli bojovat o postup na světový šampionát do Kataru, kam se dostali díky triumfu nad Švédskem. V úvodním vystoupení v rámci nového ročníku Ligy národů přehráli Poláci na domácí půdě 2:1 Wales. Ani dnes navíc nebude chybět hvězdný Robert Lewandowski.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.