Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga A -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Francie - 10. června 2022   20:45

Rakousko
Rakousko
37' Weimann (Laimer)
1:1
(1:0)
Francie
Francie
83' Mbappé  (Nkunku)
Rakousko
Pentz – Lainer (54. Lazaro), Trauner, Alaba (C) (69. Danso), Wöber – Laimer, X. Schlager, Seiwald, Sabitzer – Weimann (64. Gregoritsch), Arnautović (64. Onisiwo).
Lindner, Fraisl – Ljubičić, Trimmel, Wolf, Baumgartner, Wimmer.
T. Sidiropoulos – P. Kostaras, L. Dimitriadis (všichni GRE)
Ernst-Happel-Stadion
Francie
Lloris (C) – T. Hernández, Konaté, Saliba, Pavard – Diaby, Tchouaméni (63. Guendouzi), Coman (79. Nkunku), Kamara – Benzema, Griezmann (63. Mbappé).
Maignan, Aréola – Kimpembe, Koundé, Ben Yedder, Rabiot, Clauss, Digne, L. Hernández.

Francie má po třech zápasech jen dva body a patří jim aktuálně až poslední příčka ve skupině. V dalším zápase proti Chorvatksu už musí bodovat za tři body, aby se dostala ze sestupové pozice do Ligy B. Rakousko je naopak zatím překvapením skupiny a se čtyřmi body jim patří druhé místo v tabulce.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 1:5. Rohy: 3:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:6.
Rakousko z tohoto těžkého zápasu vybojovalo bod! Ovšem bylo velmi blízko k vítězství. To jim nakonec sebral střídající Kylian Mbappé, který byl taky blízko k tomu, aby svůj tým dostal do vedení. Nicméně Pentz dnes v brance Rakouska předvedl několik dobrých zákroků a i díky němu se Rakousko může radovat z dnešní remízy.
90+4'
90+4'
Nakonec to mohlo být Rakousko, které se dostalo do rychlého útoku. Ovšem křižná přihrávka na nabíhajícího hráče nebyla vůbec přesná.
90+3'
Karim Benzema se dostal až před Pentze, ale ten byl u míče rychleji a sebral jej do svých rukavic.
90+2'
Míč se nachází na středu hrací plochy, což domácím více vyhovuje.
90+1'
Pentz bude nejspíše dnes hrdinou rakouského týmu. Nyní na čáře dokázal zastavit odražený míč a odmítl vedení Francie.
90+1'
Čtyři minuty nastavuje hlavní rozhodčí a bude následovat další roh pro Francii.
90'
Kylian Mbappé zahrával standardní situaci a míč jeden z obránců hlavičkou poslal na rohový kop.
90'
Žlutá karta pro tým Rakousko (Kevin Danso).
89'
Christopher Nkunku byl faulován na levé straně v blízkosti pokutového území a šance pro Francii.
88'
Hosté nebyli daleko od obratu v zápase. Závěreční minuty ještě budou rozhodně zajímavé, neboť Francie touží po třech bodech.
87'
Tak to byl ukázkový ťukec na malém prostoru, ze kterého se před branku dostal Kylian Mbappé, který napálil brankáře a od něj se míč dostal do levé tyčky!
86'
Těžko se nyní Francii hledá prostor přes zkonsolidovanou defenzívu Rakouska.
85'
Nicméně Rakousko se taky snaží vystrkovat růžky do útoku. PO jednom z nich musel Lloris chytat míč do svých rukavic.
84'
Francie se rychle žene do dalších útoků a bude chtít vstřelit další branku a dokonat tak svůj obrat.
83'
Francie právě vstřelila branku!
Francie se dočkala. Rychlý protiútok, kdy si na přesný pas naběhl KYLIAN MBAPPÉ a ten zavěsil míč pod horní tyčku. Ve vyrovnávací brance měli prsty oba nedávno střídající hráči, takže trenér měl šťastnou ruku při střídání. Asistence: Christopher Nkunku.
82'
Michael Gregoritsch byl zezadu povalen na trávník a Rakousko bude rozehrávat z poloviny hřiště.
80'
Závěrečných deset minut základní hrací doby a uvidíme, zda se Rakousko dokáže ubránit závěrečnému tlaku Francie.
79'
I když se Rakousko jen brání, brání se velmi dobře. Vždyť soupeři dovolilo jen dvě velké šance a to hned v úvodu druhého poločasu.
79'
Střídání v týmu Francie:
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Christopher Nkunku.
78'
Benzema hledal lobem spoluhráče, který už si nabíhal za obránce v pokutovém území. Ovšem míč nebyl dostatečně dlouhý.
77'
Fanoušci na stadionu se snaží povzbuzovat rakouský tým, který se ve druhém poločase téměř brání snaze Francie o vyrovnání.
76'
Přihrávka Kyliana Mbappého byla myšlena dobře, ale nebyla zrovna přesně zahrána.
75'
Karim Onisiwo ušetřil nějaké vteřiny svým uměním u postranní čáry a nakonec ještě vybojoval i autové vhazování pro svůj celek.
74'
A už je tu opět Francie a jejich další kombinační útok. Čas se jim pomalu a jistě krátí.
73'
Rakousko se opět dokázalo dostat do blízkosti branky soupeře, ale kromě nepřesného centru se k ničemu dalšímu nedostalo.
72'
Boubacar Kamara to nyní přehnal v souboji o míč a fauloval Gregoritsche.
72'
Hodně aktivní Coman se pokoušel procpat míč před branku, ale obránce mu jeho pokus znemožnil. Francie se dostává do dalšího tlaku.
71'
Lloris se nyní musel mít na pozoru, neboť po hodně dlouhé době se k němu přiřítil soupeř, nakonec nemusel zasahovat.
70'
Nedávná střídání trochu utlumila tlak Francie a Rakousku se nyní daří držet hru víceméně na středu hrací plochy.
69'
Alaba nakonec nebude moci pokračovat a na jeho místo nastupuje Danso.
67'
David Alaba potřeboval menší ošetření a nyní se nějakou dobu na hřišti nic nedělo.
65'
Rohové kopy Francii ve druhém poločase rapidně narůstají, ale zatím se z této situace nedokážou dostat do nebezpečné situace.
64'
Kylian Mbappé se hned uvedl po střídání a zahrál centr od rohového praporku. Jeho spoluhráči chybělo trochu více k lepší hlavičce.
64'
Střídání v týmu Rakousko:
ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Karim Onisiwo.
ze hřiště odchází Andreas Weimann, přichází Michael Gregoritsch.
63'
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Kylian Mbappé.
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Matteo Guendouzi.
62'
Francie se připravuje ke svému dalšímu rohu, ale to vše až po vystřídání.
61'
Rakušané nyní získali míč a snaží se jej krátkými přihrávkami podržet a nikterak zběsile neútočit.
60'
Lloris si nyní vyběhl daleko od své branky, aby co nejrychleji poslal míč zpět na polovinu Rakouska.
59'
Hosté neúnavně hledají další cestu k ohrožení brankáře Pentze.
58'
Rakousko nutně potřebuje zahájit nějakou protihru, jinak branka Francie visí každou chvíli ve vzduchu.
56'
Tlak Francie pokračuje! Coman zasekl míč a už měl před sebou jen branku, tu však trestuhodně přestřelil!
55'
Pentz předvedl svůj dnešní třetí výborný zákrok. Nyní putoval míč pod horní tyčku a Pentz se dokázal natáhnout a vyrazit míč.
55'
Další roh Francouzů, ovšem ani tento jim nepřinese kýžené vyrovnání.
54'
ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Valentino Lazaro.
54'
Až doteď Francie ždímala obranu Rakouska. Domácím se nyní podařilo na delší dobu podržet míč ve své moci.
53'
Kingsley Coman nyní provětral obranu soupeře. Přes několik kliček kolem svého strážce se dostal k zakončení. Pentz byl připraven!
52'
Tento roh si Francie rozehrála na krátko a centr k levé tyčce byl hodně vysoký, ač se opět Benzema pokoušel tečovat vysoký míč.
51'
Z rohu nebezpečí nepřišlo, ale z další akce už ano. Ke střele se dostal Benzema, ale jeho pokus byl sražen na další roh.
51'
Kingsley Coman se nedostal z levé strany blíž k brance, ale vybojoval pro svůj tým rohový kop.
50'
Nyní měli hosté standardní situaci z větší vzdálenosti. Rakousko si s ní hravě poradilo.
49'
Aurélien Tchouaméni dokázal ještě udržet míč a nepustil Rakousko do protiútoku. Francie od začátku druhého poločasu operuje s míčem.
48'
Už to vypadalo, že se Francie prokombinuje do pokutového území, ale Rakousko je nakonec nepustilo přes hranici šestnáctky.
47'
Hosté stále u míče a Rakousko se snaží bránit jejich úvodnímu tlaku.
46'
Francouzská kombinace zatím nevede k jejich prvnímu ohrožení branky soupeře ve druhém poločase.
46'
Francie byla aktivnější v průběhu celého prvního poločasu. Dokázala si vytvořit dvě velké šance, ale Pentz předvedl perfektní zákroky. Rakousko se taky dostávalo do útoku, ale nebylo tolik nebezpečné. Přesto se jim po jedné pohledné útočné akce podařilo skórovat. Druhý poločas nám slibuje určitě drama.
45'
44'
Pentz byl u míče rychleji než soupeř a opět pohotově zabránil hrozícímu nebezpečí.
43'
Z rohu se Francie nedokázala dostat do dalšího zakončení. Ale hosté postupně zvyšují svůj tlak v koncovce prvního poločasu.
43'
Francouzi se taky nechtějí nechat zahanbit a Pentz předvedl další těžký zákrok, kdy skokem ke své levé tyčce odrazil míč na roh!
42'
Marko Arnautović se obtočil kolem obránce a vyslal přízemní ránu. Hugo Lloris si připsal další úspěšný zákrok.
41'
Jeden z bránících domácích hráčů se bleskurychle přihnal k soupeři a sebral u míč. Rakušané nyní těží z euforie nedávno vstřelené branky.
40'
Francie je v držení míče, ale nyní působí trochu bezradně směrem dopředu.
38'
Francie, jakožto favorit dnešního utkání, musí dotahovat jedno brankové manko a uvidíme, zda se jim podaří odpovědět ještě ve zbývajícím prvním poločase.
37'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Vybojovaný míč na polovině hrací plochy nakonec předznamenal první branku domácího celku. Konrad Laimer si naběhl do pokutového území a po obdržené přihrávce jej přesně adresoval před branku, kde byl připraven dorážet ANDREAS WEIMANN. Velmi hezky sehraná útočná akce! Asistence: Konrad Laimer.
36'
Nyní jsme mohli sledovat souboj o míč na polovině hřiště. Ten lépe zvládají domácí.
35'
Po autovém vhazování si nechtěně zpracoval míč rukou Stefan Lainer a musí přenechat míč soupeři.
34'
Obránce Rakouska raději neriskoval a zvolil ještě zpětnou přihrávku na Pentze.
33'
Francie se snaží neustále posílat míče do pokutového území. Defenzíva Rakouska si zatím vede na jedničku.
32'
Benzema se připomněl v útoku, když po přiťuknutí od spoluhráče ihned střílel z hranice pokutového území. Pentz byl na jeho ránu připraven!
30'
Francie rychle rozehrála, ale nakonec z toho nebylo pořádné zakončení. Nicméně drží míč.
29'
Antoine Griezmann se dostal do souboje s Konradem Laimerem a rozhodčí přerušil hru.
28'
Nyní už se jim povedl lépe a míč zamířil na hlavičku Sabitzera a ten zamířil pod horní tyčku. Lloris připraven a chytil míč. Rakousko nyní v krátké době ukázalo, že se taky rozhodně nebojí pořádně zaútočit.
27'
Stefan Lainer poslal dobrý míč na střed pokutového území, kde si nabíhal Andreas Weimann, který byl odstaven obráncem. Roh pro domácí...
26'
Centr zamířil přesně na dva bránící hráče a jeden z nich hlavičkou dostal míč z pokutového území. Rakouska se však dokázalo udržet na polovině Francie a pokusí se o další útočnou zteč.
25'
Andreas Weimann zkusil přízemní střelu, která se odrazila od soupeře a Rakousko má k dispozici další roh.
24'
Moussa Diaby možná měl zkusit z pravé strany vystřelit. Namísto toho ještě hledal spoluhráče v lepší pozici na středu hřiště. Ovšem přihrávka neprošla.
23'
William Saliba se dostal u postranní čáry do menších problémů a nakonec byl nucen rozehrát míč na svého brankáře.
22'
Francie je u míče a hledá si další cestu k brance svého soka.
20'
Po dvaceti minutách hry už lze pozorovat, že Francie bude dnes týmem, který bude více diktovat tempo hry.
19'
Svou první standardní situaci zahrávalo i Rakousko. Ale jejich pokus nebyl tak nebezpečný, aby se Lloris výrazně zapotil.
18'
A z této standardní situace už přišlo první nebezpečí pro brankáře Pentze. Ten dobře vyrazil míč u své pravé tyčky. Následně Benzema dorážel hlavičkou a Pentz ještě stačil rukou odrazit míč. Poté se ho ujal Maximilian Wöber a ten jej nekompromisně odpálil mimo pokutové území.
17'
Ovšem Francie brzy sebrala míč zpět a Moussa Diaby se po pravé straně dostával do slibného úniku. Vše nakonec zachránil faulem Nicolas Seiwald, který taky uvidí žlutou kartu.
16'
Patrick Pentz si v poklidu zpracoval míč a přesně rozehrál na své spoluhráče, kteří zahajují další útočný pokus.
15'
Na nějakou první vážnější šanci stále čekáme i po úvodní čtvrt hodině hry.
14'
Vysoký míč se pokoušel hlavičkou zpracovat Maximilian Wöber, ale vzal si příliš velké sousto a míč skončil v zázemí. Navíc se Wöber pravděpodobně nacházel i v ofsajdu.
13'
Dalekonosnou ránu vyslal Aurélien Tchouaméni a míč zaplachtil nad horní tyčkou branky Rakouska.
12'
Benzema si chtěl narazit míč se svým spoluhráčem, ale na malém prostoru jim tato kombinace nakonec nevyšla.
11'
Konrad Laimer se dostal do úniku, ale Theo Hernández se na poslední chvíli dokázal dostat do blízkosti Laimera a znemožnil mu zakončení.
10'
Ze standardní situace přišel centr a následné prodloužení do pokutového území, kde si celou situaci pohlídala defenzíva Rakouska.
9'
Stefan Lainer nestíhal Comana a zezadu jej fauloval. Jasná první žlutá karta pro domácí tým!
9'
...centrovaný míč mířil do středu pokutového území, ale nikdo z domácích nedokázal hlavičkovat letící míč.
8'
Rakousko si nyní vybojovalo rohový kop...
7'
Úvod utkání je zatím vyrovnaný. Ani jeden celek se zatím nedostal do nějaké větší šance.
6'
Stefan Lainer si nabíhal na pravé straně, ale centr byl příliš dlouhý a míč skončil v zázemí.
5'
Zbrklý centr do území nikoho. Patrick Pentz se ujme odkopu od své branky.
4'
Andreas Weimann se dostal v pokutovém území k míči, ale nakonec se nacházel v těsném ofsajdu a nemohl ve své akci pokračovat.
3'
Francouzi mají míč na svých kopačkách a nakonec vrací hru ke své brance a začínají další útok od Llorise.
2'
Theo Hernández měl nyní problémy s další rozehrávkou a nakonec přece jen dokázal o soupeře dostat míč do autu.
1'
Andreas Weimann si nabíhal na delší míč, o který se postarali nakonec hned dva obránci hostujícího celku.
1'

Rakousko: Pentz – Lainer, Trauner, Alaba (C), Wöber – Laimer, X. Schlager, Seiwald, Sabitzer – Weimann, Arnautović.
Náhradníci: Lindner, Fraisl – Danso, Ljubičić, Gregoritsch, Trimmel, Wolf, Onisiwo, Baumgartner, Lazaro, Wimmer.

Francie: Lloris (C) – T. Hernández, Konaté, Saliba, Pavard – Diaby, Tchouaméni, Coman, Kamara – Benzema, Griezmann.
Náhradníci: Maignan, Aréola – Kimpembe, Koundé, Guendouzi, Ben Yedder, Mbappé, Nkunku, Rabiot, Clauss, Digne, L. Hernández.

Rozhodčí: T. Sidiropoulos – P. Kostaras, L. Dimitriadis (všichni GRE).

Rakousko

Rakušané zvládli první zápas na jedničku. Díky pevné defenzívě dokázali překvapivě porazit Chorvatsko 3:0. V prvním poločase se prosadil Arnautovič po technické parádě, kdy se dostal do vápna a skóroval tvrdou ranou. Ve druhém poločase přidal branku Gregoritsch a vzápětí na něj navázal úspěšným zásahem Sabitzer. Nový kouč Rakouska, Ralf Rangnick, si na lavičce odbyl úspěšnou premiéru.
Ovšem na vítězství nedokázali jeho svěřenci navázat v dalším zápase s Dánskem. Utkání provázely na jeho začátku technické problémy s rozsáhlým výpadkem elektřiny. Dánsko po prvním poločase vedlo díky brance Höjbjerga a následně dokázalo ustát tlak svého soka. Ve druhém poločase se Rakousko dostalo k vyrovnání díky Schlagerovi a vzápětí mohl skóre otočit Arnautovič, který však netrefil odkrytou branku! Dánsko tuto šanci dokázalo poté potrestat, když se o vítěznou trefu postaral Larsen.

Francie

Francie obhajuje loňské prvenství v Lize národů. Nicméně do prvního zápasu s Dánskem nevstoupila za obhajobou nejlépe. První poločas skončil bezbrankově a Francouzi naráželi na defenzivu Dánska. Navíc v závěru prvního poločasu přišli o jednu ze svých hvězd, Mbappého.
Ve druhé části ukázal své ofenzivní chutě Benzema, který nakonec jako první dokázal skórovat. Dánové se však nevzdali a v době, kdy se zdálo, že Francie má zápas pod kontrolou, se prosadil Cornelius. V závěru zápasu měli šance oba celky, nakonec to byl opět Cornelius, který dokonal obrat Dánů a zajistil překvapivé tři body pro severský celek.
Další zápas sehrála Francie proti Chorvatsku, se kterým ještě v historii nikdy neprohrála. Tuto statistiku dokázala udržet i v tomto zápase, který skončil 1:1. Proti Chorvatsku nenastoupil Benzema, který započal zápas na lavičce. Skóre se poprvé změnilo ve prospěch Francie v 52. minutě, kdy se po přihrávce Yeddera dostal do gólové šance Rabiot. Chorvati nakonec dokázali vyrovnat v závěru zápasu a to díky odpískanému pokutovému kopu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.