Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Ukrajina - 6. září 2018   20:45

Česko
Česko
5' Schick
1:2
(1:1)
Ukrajina
Ukrajina
45+1' Konopljanka  (Marlos) • 90+3' Zinčenko
Česko
Vaclík – Kadeřábek, Kalas, Gebre Selassie (C), Brabec, Bořil – Souček, Sýkora (90+2. Hořava), Hušbauer – Schick (83. Tecl), Krmenčík (46. Zmrhal).
Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
7974 diváků
Ukrajina
Pjatov (C) – O. Karavajev, Rakyckyj, Kryvcov, Matvijenko – Jarmolenko (66. Zinčenko), Malinovskyj, Stěpaněnko, Konopljanka (77. Cygankov) – Marlos – Jaremčuk (85. Selezňov).

Česká republika nakonec podlehla v Uherském Hradišti Ukrajině 1:2. Svěřenci kouče Jarolíma šli sice do vedení Schickem, ale Ukrajina dokázala otočit skóre ve svůj prospěch dvěma brankami, v prvním poločase vyrovnal Konopljanka a v nastaveném čase vstřelil šťastnou branku střídající Zinčenko, po nedorozumění brankáře Vaclíka s Brabcem. Ukrajina byla po většinu zápasu lepším mužstvem a zaslouženě slaví tři body.
STATISTIKY
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 5:10.
Střely mimo: 3:11.
Rohy: 4:5.
90+3'
90+3'
Ukrajina právě vstřelila branku!
Nakonec ALEXADR ZINČENKO rozhodl o tom, že si Ukrajina připíše tři body do tabulky. Po centru z levé strany se nedohodl brankář Vaclík s stoperem Brabcem a od Bořila se odrazil nešťastně k volnému ZINČENKOVI, pro něhož už to bylo jednoduché, dopravil míč do opuštěné české branky, a rozjásal tak své fanoušky.
90+2'
Český výběr zahrával rohový kop, který chytil do náruče brankář Pjatov.
90+2'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Tomáš Hořava.
90+1'
Ukrajina zahrávala rohový kop, česká obrana balon neodvrátila do bezpečí a mohla za to pykat. Naštěstí má v brance Tomáše Vaclíka, který svými dvěma zákroky podržel svoje mužstvo!
90'
Anglický sudí ještě nastaví tři minuty ve druhé půli.
89'
Rozhodnout ve prospěch českého mančaftu mohl Stanislav Tecl, který v dobré pozici v pokutovém území nastřelil jen boční síť.
86'
Do konce zápasu zbývají čtyř minuty, dokáže jeden z týmů strhnout vítězství na svoji stranu?
85'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Jevhen Selezňov.
83'
Druhé střídání Česka, ze hřiště odešel Patrik Schick a místo něj nastupuje Stanislav Tecl.
82'
Marlos byl faulovaný před pokutovým územím a tím se otevřela dobrá situace pro Ukrajinu. Malinovskyj však s ní naložil bídně a branku Vaclíka netrefil.
81'
Cygankov mířil z levé části vápna na branku Čechů, brankář Vaclík, jeho štiplavou střelu vyrazil před sebe a situaci mu pomohl vyřešit odkopem jeho spoluhráč.
79'
Schick zabíhal za obranu Ukrajiny a dostal přihrávku do běhu, situaci vyřešil vybíhající brankář Pjatov razantním odkopem, navíc pomezní rozhodčí signalizoval útočníkovi AS Řím ofsajd.
77'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Viktor Cygankov.
76'
Ze střední vzdálenosti to zkoušel Schick, jeho střela však proletěla nad brankou.
76'
Patrik Schick prověřil pozornost brankáře Pjatova, když hlavičkoval doprostřed branky.
75'
Dnešní utkání sleduje 7974 diváků.
73'
Nyní Tomáš Vaclík předvedl výtečný zákrok! Konopljanka napřáhl ke střele k pravé tyči a český brankář konečky prstů vyrazil míč do strany, poté ještě zasahoval proti dobíhajícímu Jaremčukovi, který po souboji upadl, sudí ale penaltu nepískl.
72'
Malinovskyj upadl těsně před pokutovým územím, sudí Taylor však faul na jeho osobu nepískl a nechal hru pokračovat.
70'
Češi využili volného prostoru na levé straně a Bořil přihrál do volného prostoru Zmrhalovi, který pelášil s míčem podél lajny a přihrával nadýchaným centrem do šestnáctky, na zadní tyči byl přichystaný Kadeřábek, který ale nastřelil z voleje ukrajinského hráče.
68'
Střídající Zinčenko po nenápadné akci vystřelil v pádu levou nohou v pokutovém území, míč šel vedle levé tyče a gólman Vaclík nemusel zasahovat.
67'
V těchto minutách Ukrajina drží míč a je velice těžké jí ho odebrat, Pokoušel se o to na polovině hřiště Souček i jeho spoluhráči, ale bezúspěšně.
66'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Olexandr Zinčenko.
64'
Rohový kop hosté odvrátili mimo šestnáctku, ale opět z levé strany přiletěl míč na malé vápno a Součkovi v pádu chyběly centimetry, aby balon zasáhl hlavou.
63'
Nyní jsou u míče Češi, Ukrajina se stáhla do obranného bloku, čehož mohl využít Bořil, který byl volný na levé straně a napřáhl ke střele, zpoza vápna, Pjatov balon s námahou vyrazil na roh.
61'
Šance Čechů byla zastavena na druhé straně pomezním rozhodčím, to když jemně centroval Hušbauer do pokutového území, kde za obranou Ukrajiny vyplaval Kadeřábek, který zakončoval vedle branky.
60'
Konopljanka z rohového kopu mířil na přední tyč, balon však přešel brankovou čáru, což signalizoval pomezní a Vaclík bude odkopávat od své branky.
59'
Dlouhý míč mířil na Jarmolenka, Brabec byl pod tlakem raději jej odkopl na rohový kop.
58'
Po rohovém kopu vznikl v pokutovém území Čechů trochu zmatek, domácí fotbalisté nemohli dostat balon z pokutového území, nakonec se jim to podařilo. Před tím ještě Kryvcovu ránu zblokoval Kadeřábek.
56'
Také na druhé straně střílel nebezpečně Jarmolenko ke vzdálenější tyči, Vaclík balon vyškrábl na rohový kop.
55'
Zmrhal uplatnil své centimetry a vyhrál hlavu přes Malinovského a poslal do šance Schicka, který střílel z ostrého uhlu na přední tyč. Pjatov ránu zneškodnil.
53'
Tomáš Souček přišlápl zezadu patu Malinovskému před zraky rozhodčího a ten mu ukázal za faul žlutý kartónek.
52'
Kryvcov se dlouhým míčem snažil přihrát u postranní čáry rozběhnutému Karavajevovi, ale přihrávka nebyla přesná.
50'
Češi zapomněli na levé straně na Matvijenka, který dostal přihrávku za obranu a míč ještě stihl na hrací ploše a následně přihrál pod sebe Konopljankovi, který mířil na vzdálenější tyč, ale branku Vaclíka netrefil.
47'
Zkraje druhého poločasu Češi zahrávali rohový kop Sýkorou. Hosté odvrátili míč k Hušbauerovi, který jej přihrál Gebre Selassiemu, jenž patičkou balon prodloužil za sebe právě na střídajícího Zmrhala, který už byl ale blízko Pjatova a nastřelil ho. Odražený míč se ještě dostal do malého vápna, kde byl připravený ukrajinský brankář.
46'
Kouč Karel Jarolím se o přestávce rozhodl pro první změnu. Do druhé půle vyběhl Jaromír Zmrhal místo Michaela Krmenčíka.
46'
Po prvním poločase je stav nerozhodný 1:1. Češi vstřelili branku z prvního útoku Schickem, následně přebrali aktivitu zápasu Ukrajinci a vypracovali si dvě šance Jaremčukem, který hlavičkoval pokaždé vedle branky. Ani do třetice se ukrajinský útočník z branky neradoval, když střílel vedle pravé tyče. Nakonec hostující celek spravedlivě vyrovnal v nastaveném čase prvního dějství Konopljankou, který mířil přesně k tyči.
45'
45+1'
Ukrajina brankou do šatny vyrovnává stav zápasu na 1:1. Marlos přihrával podél vápna Jarmolenkovi, ten pohybem přenechal míč JEVGENIMU KONOPLJANKOVI, jenž přesnou střelou k levé tyči prostřelil Vaclíka, který se po míči natahoval marně.
45'
Obléhání českého vápna skončilo nepřesnou střelou Malinovského.
43'
Matvijenko a Krmenčík po hlavičkovém souboji spadli na trávník, zprvu to vypadalo, že oba dva budou muset být ošetřováni, ale nakonec se zvedli z trávníku a pokračují ve hře.
42'
Stejný hráč se ujal exekuce standardní situace a technicky přes zeď poslal míč na branku, gólman Vaclík na čáře balon vyrazil.
41'
Před koncem poločasu bude ještě Ukrajina zahrávat volný přímý kop po faulu na Malinovského.
40'
Konopljanka z hranice vápna centroval před malé vápno, dobře zasáhl jeden ze dvou stoperů České republiky a balon odvrátil hlavou.
38'
Sudí poté přerušil hru a obránce Slavie byl ošetřován, Po krátkém ošetření se vrací zase zpět do hry.
36'
Malinovskyj však namířil do krku Bořila, který stál ve zdi a ten se ihned skácel na zem, Ukrajina však pokračovala v kombinaci.
35'
Jarmolenko byl faulován u postranní čáry Bořilem a těžce se zvedá z trávníku.
33'
Fanoušci se baví, stadionem obíhá mexická vlna.
32'
Hra byla na chvíli přerušena, jelikož na hřišti se objevil podnapilý ukrajinský fanoušek, kterého hned zpacifikovala pořadatelská služba.
31'
Hostující celek nevyužil standardní situaci ke vstřelení branky, poté následoval další centr z pravé strany, ale opět bez výsledku.
30'
Ukrajina bude zahrávat roh po sražení střele Malinovského, který dostal přihrávku od Konopljanky.
28'
Zatím obrana Čechům funguje na výbornou, kromě dvou nebezpečných situací zkraje zápasu.
26'
Ukrajinci obléhali české vápno, za obranu zabíhal Malinovskyj, dobře však zasáhl český obránce a balon odhlavičkoval, tlak Ukrajiny však pokračuje dál.
24'
První zákrok Vaclíka po střele Marlose, rána mířila spíše do středu branky a český gólman ji bez problémů lapil.
23'
Jarmolenko se snažil před vápnem na sebe natáhnout pohybem protihráče, aby se otevřel prostor pro Jaremčuka, který mu z první míč narazil do běhu, přihrávka byla však dlouhá a legionář působící ve West Hamu balon nestihl.
22'
V souboji dvou desítek zajel Josef Hušbauer skluzem zezadu do Konopljanky a vidí od sudího Taylora první žlutou kartu v utkání.
19'
U míče jsou znovu Ukrajinci. Konopljanka šel přímo na bránu Česka a snažil se míč prostrčit svému spoluhráči do pokutového území, to se mu nepodařilo a na balónu je česká reprezentace.
17'
Český výběr zahrál standardní situaci z rohového kopu, Hušbauer zakroutil míč na hranici malého vápna, kde naskakoval kapitán Gebre Selassie, ale balon neumístil. Ten se naopak odrazil znovu k Hušbauerovi, který byl v ofsajdu.
16'
Svěřenci trenéra Ševčenka kombinovali na polovině Čechů, ale nevyšla jim přihrávka do finální fáze útoku.
14'
Teď se dostal ke slovu i český tým, individuálně to zkoušel Krmenčík, který před vápnem po souboji upadl a dožadoval se odpískání faulu na jeho osobu. Sudí Taylor nechal hru pokračovat, poté následoval centr Hušbauera, který Ukrajinci odvrátili k Součkovi, jehož následná střela byla sražena.
12'
Češi kromě úvodního gólu spíše brání a čekají na rychlé brejky. Ukrajina je od začátku střetnutí lepším mužstvem.
10'
Další příležitost ukrajinského výběru! Jarmolenko utekl po pravé straně a našel před brankou Jaremčuka, který v pádu pravou nohou netrefil branku Vaclíka.
9'
Ukrajinci i nadále obléhají českou branku, ale zatím obrana české reprezentace drží.
6'
Ukrajina měla po inkasované brance dvě velké šance, ve kterých byl Jaremčuk! Nejprve hlavou těsně minul Vaclíkovu branku a vzápětí z dalšího útoku slabě z malého vápna netrefil domácí branku.
5'
Česko právě vstřelilo branku!
Tak to je pro české fotbalisty rozjezd z říše snů! PATRIK SCHICK individuálně prošel do pokutového území a z levé strany propálil pod břevno brankáře Pjatova.
3'
Naopak standardní situace na druhé straně po faulu na Krmenčíka, zkrácený roh Češi zahráli přímo do pokutového území, obránci Ukrajiny míč odvrátili a další útok české reprezentace zastavil pomezní rozhodčí.
2'
Ukrajina kombinuje na české polovině, Konopljanka se snažil míč posunout podél šestnáctky svému spoluhráči, ale Češi tento úmysl vystihli a ubránili se hostujícímu výpadu.
1'
O úvodní výkop se postarali hráči Ukrajiny, balón je na jejich polovině a koluje mezi zadáky hostujícího celku.
1'
-1'
Úvodní ceremoniál máme za sebou a za pár desítek sekund jdeme na to!
-1'
Pětice rozhodčích z Anglie přivádí základní sestavy na hrací plochu. Následovat budou statní hymny obou zemí.
-2'
Hráči kvůli opožděnému začátku vyšli na hřiště a snaží se být v pohybu nebo se protahují, aby nebyli ztuhlí a nezranili se v průběhu úvodních minut.
-5'
Světla se pomalu začínají rozsvěcovat, snad vydrží svítit i po celý zápas a nebudou zbytečná přerušení.
-10'
Na stadionu opět zhlasla už podruhé světla, pravděpodobně se začne s mírným zpožděním. Fanouškům to nevadí, hlavně těm ukrajinským, kteří se baví zpíváním chorálů.
-15'
Celky už pomalu odcházejí do kabin připravit se na dnešní zápas. Zatím stadion ještě není plný, i když se předpokládá, že by mělo střetnutí sledovat vyprodané hlediště.
-45'
Tak tma trvala jen chvíli, světla se pomalu ale jistě rozsvěcují, mezitím vyběhly oba dva výběry na hrací plochu. Zatím na stadionu je více ukrajinských fanoušků, jak těch českých.
-45'
Na stadionu momentálně zhlasla všechna světla, momentálně svítí jen reklamní bannery. Pracovníci pracují na odstranění této technické závadě.
-45'
Jako první vyběhla trojice ukrajinských brankářů, za potlesku svých fanoušků, a začínají se pomalu rozcvičovat.
-50'
Na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty se objevují první hloučky fanoušků. Sektor vymezený pro ukrajinské fanoušky se také plní, ti navíc budou roztroušeni také po celém stadionu. Určitě nás čeká výborná atmosféra v průběhu utkání.

Česko: Vaclík – Kadeřábek, Kalas, Gebre Selassie (C), Brabec, Bořil – Souček, Sýkora, Hušbauer – Schick, Krmenčík.
Náhradníci: Koubek, O. Kolář – Tecl, Trávník, Hořava, Jankto, Řezník, Petrák, Coufal, Novák, Zmrhal.

Ukrajina: Pjatov (C) – O. Karavajev, Rakyckyj, Kryvcov, Matvijenko – Jarmolenko, Malinovskyj, Stěpaněnko, Konopljanka – Marlos – Jaremčuk.
Náhradníci: Bojko, Lunin – Burda, Chačeridi, Selezňov, Bujalskij, Curikov, Cygankov, Sydorčuk, Zinčenko, Makarenko, Dančenko.

Rozhodčí: Anthony Taylor – Gary Beswick, Adam Nunn.
-60'
Kouč Jarolím volí rozestavení proti dnešnímu soupeři ve stylu 5-3-2 s posílenou obrannou fázi a s dvěma vysokými tykadly v útoku. O rozruch v obraně Ukrajiny se bude od začátku utkání starat Patrick Schick s nejlepším střelcem FORTUNA:LIGY Michaelem Krmenčíkem.
-90'
Ukrajinští fotbalisté se po skupinkách procházejí hodinu a půl před začátkem zápasu po trávníku a někteří z nich testují jeho kvalitu.
Na dnešní utkání byli nominováni rozhodčí z Anglie. Jako hlavní bude utkání řídit Anthony Taylor a na čarách mu budou pomáhat Gary Beswick a Adam Nunn, u brankových čar budou připraveni Paul Tierney a Andre Marriner.
Oba dva celky se ještě v žádném kvalifikačním cyklu nestřetly, odehrály mezi sebou jen dva přátelské zápasy, ve kterých Český výběr neprohrál, první v roce 2011 vyhrál jednoznačně 4:0 a o rok později remizoval 0:0. Určitě by si svěřenci trenéra Jarolíma přáli navázat především na výsledek z prvního měření sil.
Nominace Ukrajiny

Brankáři: Pjatov, Bojko, Lunin.

Obránci: Rakickij, Kryvcov, Dančenko, Matvijenko, Burda, Karavajev, Chačeridi, Makarenko, Curikov.

Záložníci: Konopljanka, Jarmolenko, Stěpaněnko, Marlos, Sydorčuk, Cygankov, Bujalskij, Šepelev, Zinčenko, Malinovskij.

Útočníci: Jaremčuk, Besedin.
Ukrajina

Ukrajina se také neprobojovala na mistrovství světa do sousedního Ruska, když skončila v kvalifikační skupině na třetím místě s odstupem tří bodů na druhé Chorvatsko, které si zajistilo postup právě v posledním zápase na Ukrajině, když tam vyhrálo 0:2. Většinu z ukrajinské nominace na zápas s Českem tvoří hráči z domácí soutěže, nejvíce z Dynama Kyjev a Šachtaru Doněck, z obou týmů trenér Ševčenko nominoval po sedmi hráčích. Největšími hvězdami ukrajinského výběru jsou legionáři Evgen Konopljanka z německého Schalke a Andrij Jarmolenko z anglického West Hamu. I v týmu našeho protivníka jsou také nováčci, Oleg Dančenka z Šachtaru Doněck, Andrij Curikov z Olexandrije a žádný start za seniorskou reprezentacu nemá na kontě ani útočník Roman Jaremčuk.
Nominace České republiky

Brankáři: Kolář, Koubek, Vaclík.

Obránci: Gebre Selassie, Bořil, Kalas, Řezník, Novák, Kadeřábek, Coufal, Brabec.

Záložníci: Jankto, Souček, Hušbauer, Petrák, Hořava, Sýkora, Zmrhal.

Útočníci: Krmenčík, Schick, Tecl.
Česká republika

Česká fotbalová reprezentace se bude snažit napravit dojem ze zpackané kvalifikační cesty na mistrovství světa. Nebude to mít však jednoduché, jelikož kouči Jarolímovi musely odříct pozvánku k úvodnímu zápasu ještě před nominací zraněné opory Vladimír Darida a Marek Suchý. Na startu Ligy národů budou dále chybět gólman Pavlenka z Brém, který se zranil v minulém kole německé ligy, záložník záložník americké Philadelphie Bořek Dočkal i Jan Kopic z Plzně, navíc ještě nedorazí z italského Udinese ani Antonín Barák, který zůstává v Itálii. Proto musel lodivod Jarolím povolat ze Slavie trojici hráčů – Tecla, Zmrhala a brankáře Koláře a z Norimberku Petráka, pro poslední dva jmenované se bude jednat o premiéru v národním mužstvu.
Příjemný čtvrteční večer z Uherského Hradiště. Dnešním dnem startuje nový projekt, který nese název Liga národů. V úvodním střetnutí se česká reprezentace střetne v divizi B s celkem Ukrajiny. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.