Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wales : Dánsko - 16. listopadu 2018   20:45

Wales
Wales
89' Bale (A. Williams)
1:2
(0:1)
Dánsko
Dánsko
42' N. Jörgensen  (Y. Poulsen) • 88' Braithwaite  (Dalsgaard)
Wales
Hennessey – Roberts, A. Williams (C), Chester (50. Ampadu) – P. Dummett (38. Gunter), Ramsey, Allen, Brooks – Bale, Lawrence, Roberts (68. H. Wilson).
Kružliak – Somolani, Hancko (všichni SVK)
Cardiff City Stadium, Cardiff
Dánsko
Schmeichel – Dalsgaard, Christensen, M. Jörgensen, Stryger Larsen – Eriksen (C), Schöne (79. Lerager), Delaney, Braithwaite – N. Jörgensen (70. Dolberg), Y. Poulsen.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:12.
Je dobojováno! Rozhodující zápas o postup ze skupiny B4 končí malinko nezaslouženým vítězstvím Dánů, kteří nanejvýš ze tří šancí dali dva góly a s předstihem mohou slavit postup mezi reprezentační elitu! Wales doplatil na neproměňovaní šancí a poté, co v 88. minutě po neubráněném autovém vhazování inkasovali z kopačky Braithwaitea stihli už jenom snížit zásluhou své největší hvězdy Garetha Balea.
90+6'
90+6'
Ještě jeden poslední nákop Williamse na Balea. Toho Dánové ustrážili a opět vrátili balón až k brankáři Hennesseymu.
90+5'
Yussuf Poulsen na pravé straně napálil clonícího soupeře a získal pro hosty rohový kop. S nadějemi Walesu už to nevypadá hodně bledě.
90+4'
Kasper Schmeichel tradičně nespěchal s rozehrávkou a za zbytečné prodlevy se vykartoval pro příští zápas proti Irsku.
90+3'
Dalsgaard nevymýšlel nic složitého a nekompromisním odkopem alespoň na pár vteřin ulevil obraně Dánska, které vzápětí pomohl i faul Lawrence.
90+2'
Aaron Ramsey se natlačil mezi Poulsena a balón a zkušeně si řekl o faul, po kterém se znovu pískalo kvůli nedovolenému zákroku Delaneyho na Balea.
90+1'
Lawrance skvěle prodloužil aut za sebe na Balea, který z těžké pozice nedokázal vypálit a Schmeichel bude jen vykopávat.
90'
Nad rámec druhé půle je přidáno pět minut. Diváci tento fakt samozřejmě kvitují a ženou Velšany do útoku!
89'
Wales právě vstřelil branku!
Pár vteřin po rozehrávce diváci opět ožili! Ashley Williams ze středového kruhu parádně nakopl balón do vápna na GARETHA BALEA, jenž nachytal obránce Dánů a poměrně snadno snížil na 1:2!
88'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Zaplněný stadion v Cardiffu utichl! Henrik Dalsgaard zprava vhodil dlouhý aut do pokutového území, kde si míč zpracoval MARTIN BRAITHWAITE a krásným halfvolejem uklidil balón mimo dosah Waynea Hennesseyho.
87'
A aby toho nebylo málo, tak pod hrozbou druhé žluté karty bude dohrávat i domácí kapitán Ashley Williams.
86'
Frustrovaný Ethan Ampadu to Dolbergovi vrátil při nejbližší příležitosti a opět to bylo za kartu. Slovenský arbitr Kružliak si aktuálně na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemůže.
85'
Kasper Dolberg se prakticky vůbec nepotkal s míčem. K němu se nyní přiblížil v souboji s Ampaduem, kterého srazil až na reklamní panel a vysloužil si žlutou kartu.
84'
Brooksův rohový kop už podobné nebezpečí nepřinesl. Balón ale zůstává výhradně na útočné polovině Wales.
83'
K rozehrávce přímého kopu se pochopitelně postavil Gareth Bale a tlačil míč ze svého pohledu k pravému hornímu rohu. Schmeichel tam ale doletěl včas a zaznamenal vynikající zákrok!
82'
Čerstvý Wilson nabíral zajímavou rychlost. Delaney se ho rozhodl zastavit skluzem za žlutou kartu a tu od slovenského arbitra také dostal.
81'
Dánové malinko vysunuli napadání a Gunter raději doprovodil balón do autu, aby jej z klidu mohl rozehrát Wayne Hennessey.
80'
Braithwaite se už odpoutával od domácí obrany, avšak na poslední chvíli ho odzbrojil učebnicový skluz Ethana Ampadua.
79'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Lukas Lerager.
78'
Špílmachr Ajaxu vypadá hodně otřesený a rozhodně nespěchá zpět na nohy. Čas na vyrovnání se mezitím Velšanům rychle krátí.
77'
Tom Lawrence v hlavičkovém souboji fauloval Schöneho a dokonce se to neobešlo bez udělení žluté karty.
76'
Jestli hostům něco funguje, tak jsou to rychlé brejky. Christian Eriksen vyslal do šance Poulsena, který běžel vesměs sám na Hennesseyho, jenže jeho branku o velký kus přestřelil.
75'
Robertsův dlouhý pas sklepával Ramsey do prostoru nikoho. O chvíli později navíc fauloval Allen a hrát mohou Dánové.
74'
Ramsey dal míč doleva na Guntera, který odcentroval jen do místa, kde vládl Mathias Jörgensen. Domácí útok byl vytlačen až na vlastní polovinu.
73'
Dánové toho kromě gólové situace moc nepředvedli. Yussuf Poulsen se prakticky vůbec nedostává do hry, nyní o sobě dal vědět jen díky odmávanému ofsajdu.
72'
Po delší době se výrazně ozývá také publikum, které jedním z tradičních chorálů žene domácí hráče kupředu. Na vyrovnání má Wales ještě zhruba dvacet minut.
71'
Martin Braithwaite doběhl míč u praporku a odcentroval na bližší tyč. Tam ale bezchybně zakročil waleský kapitán Ashley Williams.
70'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Nicolai Jörgensen, přichází Kasper Dolberg.
69'
Gunter udělal na Poulsenovi rohový kop, který zleva obstaral Lawrance. Brooks po rozehrávce na krátko přihrál Robertsovi, ovšem Schmeichel následnou střelu z delší vzdálenosti jednoduše pokryl.
68'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Tyler Roberts, přichází Harry Wilson.
67'
Tyler Roberts šel za nakopávaným míčem. Andreas Christensen ho malinko postrčil, ale na odpískání penalty to bylo málo.
66'
Ostrované si poradili s nepříjemným napadáním a konečně dostali do rychlosti Balea. Jeho centr proletěl až na levou stranu, odkud přihrával Chris Gunter na Robertse a ten hlavičkoval mimo.
65'
Ze spousty soubojů uprostřed hřiště si slovenští rozhodčí vybrali Delaneyho zákrok na Allena a přiřkli míč domácím.
64'
Ojediněle to jsou hosté, kteří se na delší dobu usadili na útočné polovině. Dvakrát pozměněné obraně Walesu však zatím nedělají větší problémy.
63'
Hra je na chvíli přerušena, neboť na trávníku přistála červená dýmovnice. Dosti nezvyklý obrázek na ostrovní fotbal.
62'
Bale si poněkolikáté došel pro míč hodně do hloubky. Následně ho předal Brooksovi, ale ten doslova narazil do zpevněného Mathiase Jörgensena.
61'
Před Lawrancem se otevřel volný prostor ke střele z nějakých třiadvaceti metrů. Střela pravou nohou sice letěla mezi tyče, ale nebyla tak dobře umístěná, aby s ní měl Schmeichel nějaké starosti.
60'
Držení míče: 47% – 53%.
59'
Jens Stryger Larsen se dostal do menší výměny názorů s Robertsem, kterému byla odpískána hra rukou a možná i ofsajd. Míč pro Dány.
58'
David Brooks tahal míč pravou nohou k ose hřiště. Na střelu si ale nevěřil a před Schönem zasekl na levou, kterou o značný kus přestřelil.
58'
Eriksen rozehrál na krátko na spoluhráče u levé postranní čáry. Ten odcentroval jen do dlaní gólmana Hennesseyho.
57'
Skvělý technik Lasse Schöne byl zbourán o hlavu větším Balem. Dánové mají k dispozici standardní situaci z hloubi pole.
56'
Ramsey avizoval střelu z dálky dlouho dopředu a napálil jen předním stojícího Delaneyho. Snaha Walesu však ještě chvíli pokračuje.
55'
Hosté se v poklidném tempu vrátili až k Schmeichelovi, což vyvolalo u většiny fanoušků menší vlnu nevole.
54'
Dánové trochu zklidnili hru a aktuálně se nikam bezhlavě neženou. Uprostřed hřiště sbírají procenta do statistiky držení míče.
53'
Mathias Jörgensen prodloužil nákop Brookse do zámezí. Roberts vhodil míč až do vápna, kde z lehce akrobatické pozice zakončoval zmíněný Brooks přímo do náruče Schmeichela.
52'
Kasper Schmeichel hodně špatně rozehrál, za balónem spěchal Lawrance a Dalsgaard ho zastavil jen díky skluzu za žlutou kartu.
51'
Eriksenův nákop nikoho v bílém nenašel. Dánové ale mohou pokračovat prostřednictvím autového vhazování z pravé strany.
50'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází James Chester, přichází Ethan Ampadu.
49'
Další zdravotní patálie v obraně Walesu. Dost možná se bude muset podruhé neplánovaně střídat, nedobře to tentokrát vypadá s Jamesem Chesterem.
48'
Bale dostal míč do běhu a přesprintoval Braithwaitea. Krátkým centrem zprava hledal Brookse, ale ten nedokázal zakončit těsně před brankářem Schmeichelem.
47'
Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal, a tak jedinou změnou zůstává vynucený příchod waleského obránce Guntera za zraněného Dummetta.
46'
Skvělá kulisa, která v Cardiffu panovala během úvodu zápasu, už patří minulosti. Wales nevyužil své tří šance a ve dvaačtyřicáté minutě zčistajasna inkasoval gól z rychlého brejku zakončeným Nikolaiem Jörgensenem. Dánsko se tak v průběžné tabulce vyhouplo na první místo a rapidně se přiblížilo postupu.
45+1'
45+1'
Včasně sražené zakončení Garetha Balea přineslo domácímu výběru rohový kop. Odvrácený centr přistál u Robertse, který dostatečně nesklopil nárt při střele z pětadvaceti metrů a branku o velký kus minul.
45'
Nastavuje se 1 minuta.
44'
Situace ve skupině se rázem naprosto otočila. Dánové aktuálně sídlí na první pozici, o kterou v případě dnešního vítězství už nemohou přijít.
42'
Hosté se chvíli před odchodem do šaten dostávají do vedení! Velšané se v hojném počtu natlačili před pokutové území, kde ale přišli o balón a už se nestihli vrátit s protiútokem tří Dánů. Poulsen vynikajícím prvním dotekem vysunul za obranu NICOLAIE JÖRGENSENA a ten se ve velké šanci nezalekl ani vybíhajícího gólmana.
41'
Eriksenův roh z levé strany nebezpečně propadl přes klubko těl až k vzdálenější tyči. Tam ale chyběl kdokoliv v bílém, kdo by mohl z perfektní pozice zakončovat.
40'
Jens Stryger Larsen operoval na levé straně s Braithwaitem, který solidně odcentroval, ale Gunter hlavičku Delaneyho ztečoval mimo branku.
39'
Dalsgaard skočil po centru Eriksena a přesměroval míč mezi tyče. Naštěstí pro Wales přímo do místa, kde stál Hennessey.
38'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Paul Dummett, přichází Chris Gunter.
38'
Žlutou kartu dostává Paul Dummett (Wales).
37'
Paul Dummett nestíhal Poulsena, kterého kousíček před pokutovým územím fauloval a ještě se k tomu zranil. Domácí budou muset vynuceně střídat.
36'
Yussuf Poulsen byl chvíli na trávníku v nefotbalové pozici. Po chvilce se ale zvedl a už se chystá bojovat o aut Dalsgaarda.
35'
Jenom to zahučelo! Velšané předvedli pěknou kombinaci před vápnem a roztáhli hru doprava na Robertse, po jehož centru se do vzduchu vyšplhal Bale a jen o kousek minul ze svého pohledu levou tyč!
34'
Martin Braithwaite si výtečně naběhl na ještě lepší nákop od Delaneyho. Bohužel pro Dány pěknou akci uťal chybně odmávaný ofsajd.
33'
Tempo hry není bůhvíjaké a nic na tom nezměnila ani hodně nepovedená rána z dálky od Schöneho, která se stala jen terčem posměchu.
32'
Thomas Delaney byl těsně bráněn na levém kraji velkého vápna a centr z nouze nasměroval pouze do Hennesseyho rukavic.
31'
Narážečku mezi Schönem a Delaneym překazil Chester a zakopl míč do autu. Dánská akce tak může pokračovat.
30'
Chester lacino přišel o míč na obranné polovině a daroval území Dánům, kteří se opět těžko prokousávají zataženou obranou.
29'
Držení míče: 50% – 50%.
28'
Brooks přenesl hru doprava, jehož centr přistál na střele dánské branky. Navíc to nebylo s tečí, takže Schmeichel z klidu rozehrává.
27'
Connor Roberts si pečlivě připravil dlouhé autové vhazování. Že by nějak více provětral obranu Dánů se ale říci nedá.
25'
Bale byl jako první u centru od Eriksena a spěchal do protiútoku. S Allenem se ale nedomluvil ideálně a celá akce se musela hodně zpomalit.
24'
Wayne Hennessey trochu ztratil centrovaný míč z dohledu a nezabránil rohovému kopu ve prospěch Dánů.
23'
Dánové jsou nuceni útočit do plných a k tomu si zatím moc nevěří, takže se pohybují poblíž půlící čáry.
22'
Na obou stranách se trochu množí nepřesnosti. O něco víc jich nyní bylo u Velšanů, kteří znovu budou muset bránit.
21'
Ramsey odkopl míč na Balea, jenž si ho pokryl u levé postranní čáry a Velšané díky tomu mohli zklidnit svou přechodovou fázi.
20'
Ostrované přečkali dlouhý nákop, jenže nedokázali vyvézt míč na útočnou polovinu. Na Hennesseyho se tak žene další bílá vlna.
19'
Z druhé strany posílal míč do ohně Dalsgaard. Po zásahu Chestera se konal rohový kop Christiana Eriksena, jenž vyhlavičkoval Roberts.
18'
Poulsen počkal na podporu z krajního beka. Dalsgaardův centr však nenadělal domácí obraně žádné starosti.
17'
Právě Brooks odcentroval a vytvořil zakončení pro Jamese Chestera, ovšem dánský gólman Schmeichel nemusel nijak zasahovat.
16'
David Brooks zakončil individuální akci přihrávkou na střed. Tom Lawrence vyslal tečovanou střelu a vybojoval pro domácí tým rohový kop.
15'
Po úvodních dvou možnostech Walesu se hra trochu zasekla uprostřed hřiště. Oba týmy několikrát vhazovaly, ale daleko se s balónem nedostaly.
13'
Nicolai Jörgensen si pomohl útočným faulem na Williamse. Dánský postup tak skončil kousek za půlící čarou.
12'
Roberts pro změnu fauloval Mathiase Jörgensena, nicméně Eriksenova nepovedená rozehrávka poslala míč do autu.
11'
Dalsgaard sáhl k taktickému faulu na Balea a nepustil ho do protiútoku. Ostrovní fanoušci si bučením žlutou kartu nevymohli.
10'
Další zajímavý moment před hostující branku! Velšané to po rohu sehráli náramně, zprava centroval Brooks a Chesterova hlavička proletěla jen těsně vedle pravé tyče Schmeichelovy brány!
9'
První šance pro Wales! Dummett zachytil míč před klopýtajícím protihráčem a předal ho Baleovi, jehož střelu z osy hřiště musel Schmeichel efektním zákrokem vytěsnit na roh.
8'
Dánové se neprokombinovali levým křídlem do pokutového území a po několika soubojích následuje pro změnu domácí vhazování.
7'
Hennesseymu se úplně nepovedl výkop, který propadl až do zámezí. O autové vhazování se postará Henrik Dalsgaard.
6'
Delaneyho centr domácí ubránili a moc starostí neměli ani s následnou střelou z dálky právě od Delaneyho, jenž minul o několik metrů.
5'
Jens Stryger Larsen byl úplně volný na levé straně. Centr skončil až napravo a Dánové mohou být rádi alespoň za roh.
4'
Andreas Christensen zasáhl před Lawrencem a získal pro svůj tým odkop od Schmeichelovy brány.
3'
Christian Eriksen získal míč po dvou hlavičkách domácích obránců a zpoza vápna solidně vystřelil pár decimetrů nad břevno Hennesseyho brány.
2'
Allenův centr po prvním faulu znamenal pro Wales zisk premiérového rohového kopu. O rozehrávku se postaral Brooks, jenže Dánové nízký centr snadno odvrátili.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v červených, zatímco Dánové v kompletně bílých dresech.
1'
Natěšené publikum dozpívalo waleskou hymnu, před kterou zazněla i ta dánská. Utkání tak začne každým okamžikem.

Wales: Hennessey – Roberts, A. Williams (C), Chester – P. Dummett, Ramsey, Allen, Brooks – Bale, Lawrence, Roberts.
Náhradníci: Davies, D. Ward – Ampadu, Gunter, James, An. King, Lawrence, Lockyer, Smith, Vokes, H. Wilson, Woodburn.

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Christensen, M. Jörgensen, Stryger Larsen – Eriksen (C), Schöne, Delaney, Braithwaite – N. Jörgensen, Y. Poulsen.
Náhradníci: Hansen, Rönnow – P. Ankersen, Bjelland, Cornelius, Dolberg, Gytkjaer, P.-E. Höjbjerg, Knudsen, Lerager, Sisto, Vestergaard.

Rozhodčí: Kružliak – Somolani, Hancko (všichni SVK).
1. vzájemný zápas

09.09.2018
Dánsko – Wales 2:0
Branky.
32. a 63. z pen. Eriksen.
Dánsko

Dánové vstoupili do nově vzniklé mezinárodní soutěže velmi dobře, když před vlastními fanoušky porazili svého dnešního soupeře 2:0. Boj o postup si však výrazně zkomplikovali v Irsku, odkud si odvezli pouze bezbrankovou remízu, a tak dnes musí bezpodmínečně bodovat, aby si ještě mohli udržet naději na postup. Z druhého místa ztrácí Dánové na Wales dva body, nicméně mají o jedno odehrané utkání méně.
Wales

Parta okolo hvězdného křídelníka Garetha Balea v prvním vzájemném utkání na Dány nestačila, ale i tak má velmi dobře nakročeno k postupu do elitní divize Ligy národů UEFA. Mohou za to dvě výhry nad ostrovním rivalem z Irska, kterého Wales doma přejel 4:1 a venku porazil 1:0. S šesti body mu tak patří první příčka a v případě dnešního vítězství už bude mít postup zaručen.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu druhé výkonnostní divize Ligy národů UEFA. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na zajímavé střetnutí mezi výběry Walesu a Dánska!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.