Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wales : Irsko - 6. září 2018   20:45

Wales
Wales
6' Lawrence (Allen) • 18' Bale (Davies) • 37' Ramsey (Ampadu) • 55' Roberts (Bale)
4:1
(3:0)
Irsko
Irsko
66' Williams
Wales
Hennessey – Roberts, A. Williams (C), Mepham, Davies (81. P. Dummett) – Ampadu (67. Smith), Allen – Lawrence, Ramsey, Brooks – Bale (75. Roberts).
Clément Turpin – Nicolas Danos, Cyril Gringore (všichni Francie)
Cardiff City Stadium
Irsko
Randolph – Coleman (C), Duffy, Clark, S. Ward (61. Stevens) – C. Christie, Hendrick, Hourihane (56. Williams), O'Dowda – Robinson (77. Horgan), Walters.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Dobrou noc.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 16:13.
Velšané vstoupili do Ligy národu famózně, před vlastními fanoušky totiž rozstříleli Irsko vysoko 4:1. O jejich triumfu bylo rozhodnuto už po prvním poločase, během něhož svěřenci Ryana Giggse, který prožil parádní premiéru na trenérském postu, naprosto dominovali. Do vedení je už po šesti minutách poslal Tom Lawrence, na 2:0 krásnou střelou zvýšil Gareth Bale a krátce před přestávkou Randolpha překonal také Aaron Ramsey. Do druhé půle vstoupili Irové o něco lépe, k zemi je ale srazil přesný volej Connora Robertse. Nakonec se hosté přeci jen dočkali symbolické trefy, po Ramseyho velké chybě Hennesseyho přeloboval střídající Shawn Williams.
90+5'
90+4'
Fanoušci domácího týmu si závěr utkání opravdu užívají, na stadionu v Cardiffu panuje parádní atmosféra, která je pro dnes výborně hrající Draky zaslouženou odměnou.
90+3'
Tyler Roberts si naběhl na dlouhatánský balon od Paula Dummetta, jenže jej zpracoval ve více než metrovém ofsajdu. Tohle opravdu nešlo přehlédnout.
90+2'
Callum O'Dowda to zkusil individuálně, když si posunul balon mezi Connora Robertse a Chrise Mephama, druhý jmenovaný jej ale hravě odzbrojil.
90+1'
Utkání už se opravdu jen dohrává. Domácí momentálně v naprostém klidu kombinují na útočné polovině, což se fanouškům pochopitelně zamlouvá.
90'
Nastavovat se bude pět minut.
88'
S touto šancí mohl Brooks naložit daleko lépe. Už stál na malém vápně, střelu si ale chystal až příliš dlouho, čehož bleskově využil ve skluzu hrající Clark.
87'
Pořádnou dávku smůly si vybral Daryl Horgan. Ze svého prvního pokusu totiž trefil Mephama a o chvíli později napálil míč pouze do do Dummetta.
86'
David Brooks potvrdil, že hraje solidní utkání. Nachystal si míč na levačku a nebýt Duffyho bloku, který přišel na poslední chvíli, měl by Randolph velké starosti.
85'
Hennessey sice uhájil míč před Shawnem Williamsem, jenže jej odkopl pouze do míst, kde se pohyboval Christie. Irové ale tuto šanci nevyužili.
84'
Duffy si kryl balon tělem a nakonec si vymodlil faul ze strany napadajícího Lawrence, který si viditelně pomohl rukama. Přímý kop pro Boys in Green.
83'
Hodně zajímavě sehraný roh Velšanů. Ramsey z hranice malého vápna patičkou sklepl pro Davida Brookse, jenž v dobré pozici nešťastně promáchl.
82'
Na ofenzivní výlet se vydal dnes výborně hrající Connor Roberts, jehož prudký centrovaný balon byl Stevensem tečován na rohový kop pro domácí.
81'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Ben Davies, přichází Paul Dummett.
80'
Základní hrací doba vyprší za necelých deset minut. Šance jsou i přes rozhodnutý stav pořád k vidění, dočkáme se ještě nějakého gólu?
78'
Střídající Tyler Roberts zrychlil ve středu hřiště, poté si před šestnáctkou narazil s Ramseym a přízemní ranou pořádně protáhl Randolpha. Pátý gól Walesu nebyl daleko.
77'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Callum Robinson, přichází Daryl Horgan.
76'
Domácí nějakou dobu kombinovali na vlastní polovině, kupředu se vydal až Allen. Zkušený záložník nabil do střelecké pozice Matthew Smithovi, který trefil jen připraveného Randolpha.
75'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Tyler Roberts.
74'
Potlesk z ochozů stadionu v Cardiffu si vysloužil Aaron Ramsey, jenž si přehodil napadajícího Duffyho. Tentokráte domácímu záložníkovi drzý manévr vyšel.
73'
Callum Robinson si obhodil Williamse a zkusil své štěstí, jenže do jeho rány padl blokující Chris Mepham, Wayne Hennessey tak zasahovat nemusel.
72'
Iry vstřelená branka rozhodně nakopla, najednou jich je plné hřiště. Walters svůj náběh za obranu nenačasoval ideálně, jasná ofsajd.
70'
Christie vysunul do šestnáctky zajímavý centr, na který si naběhl Williams, jenže těsně před ním balon do bezpečí odvrátil Mepham.
69'
Nechme se překvapit, zda tento moment se zbytkem utkání ještě něco provede a Irové ještě přeci jen vykřesají jiskřičku naděje na dobrý výsledek.
67'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Matthew Smith.
66'
Irsko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen se Irové dočkali, nutno ovšem poznamenat, že jim ke vstřelení čestného gólu výrazně pomohl Aaron Ramsey. Záložník londýnského Arsenalu chyboval před vlastní šestnáctkou, čehož okamžitě využil SHAWN WILLIAMS a elegantním obloučkem překvapil vybíhajícího Hennesseyho.
65'
Gareth Bale dohrál Jeffreyho Hendricka a dle názoru hlavního sudího se jednalo o zákrok za hranicí fotbalových pravidel a regulí. Přímý kop pro Iry.
64'
Centr z levé strany obstaral střídající Stevens, který se po pár minutách na place hned zapojil do hry. Hennesseymu míč sice vypadl, napodruhé už jej ale velšský gólman zkrotil.
63'
Irové vypadají hodně bezmocně. Do druhého poločasu vstoupili poměrně dobře, čtvrtá inkasovaná branka je ale, dle mého názoru, definitivně zlomila.
62'
Znovu ofsajd v podání Garetha Balea. Dobrá práce v podání francouzského pomezního arbitra, tentokráte se jednalo o hodně těsnou záležitost.
61'
Pro Warda dnešní duel končí, na levém kraji obrany jej po zbytek utkání nahradí Enda Stevens.
60'
Wardovo ošetření stále pokračuje, jeho budoucnost v dnešním zápase je nejistá. Mezitím další ofenzivní snahu Walesu zastavil Baleův ofsajd.
58'
Se Stephenem Wardem to nevypadá moc dobře, irský obránce totiž ve snaze odkopnout balon do bezpečí špatně došlápl a nyní je v péči zdravotníků.
57'
Gareth Bale si dnešní zápas užívá plnými doušky. Také jeho další pokus zaváněl nebezpečím, mezi tři tyče se nakonec ovšem o kousek nevešel.
56'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Conor Hourihane, přichází Shaun Williams.
55'
Wales právě vstřelil branku!
Tohle už je demolice, Velšané se prosazují počtvrté a o jejich dnešním vítězství nemůže být sebemenších pochyb. Baleova nahrávka podél hranice pokutového území doputovala ke CONNORU ROBERTSOVI, jehož přízemní volej skončil až za zády Darrena Randolpha.
55'
Další obléhání irské svatyně vyústilo v zajímavou dělovku Garetha Balea, kterou na hranici vlastního sebeobětování zastavil Shane Duffy.
54'
Christie roztáhl hru na Walterse, a rozjel tak rychlý brejk Irů. Hostující veterán centroval k Robinsonovi, jenže ten v klíčový okamžik nezvládl zpracování.
53'
Před chvílí inkasoval Clark žlutou kartu za přidržení unikajícího Balea, teď ale zachránil svůj tým včasným blokem proti ráně Aarona Ramseyho.
52'
I přes to, že se po návratu ze šaten zatím jen bránili, si první šanci druhého poločasu vypracovali Irové, jenže Duffyho hlavičku doprostřed branky zastavil Hennessey.
51'
Žlutou kartu dostává Ciaran Clark (Irsko).
50'
Gareth Bale do šestnáctky další nabídku pro Toma Lawrence. Výtečnou práci znovu odvedla stoperská dvojice irského týmu, tentokráte zasahoval Clark.
49'
Velkou chybu v rozehrávce vyrobil Hourihane, když jako na zlatém podnose naservíroval balon Brooksovi, jenže zaváhání svého kolegy napravil Duffy.
48'
Gareth Bale naznačil střelu levačkou, poté ale překvapil obránce Christieho přehozením míče na pravou a vysokým centrem, který před Lawrencem odvrátil Ward.
47'
První kombinace Walesu nedopadla ideálně, Robertsovo sklepnutí hlavou mělo směřovat k Allenovi, jenže toho v osobním souboji předskočil Ciaran Clark.
46'
Druhý poločas právě začal, ani na jedné straně neregistrujeme zásah do sestavy. Tentokráte rozehráli Draci, které o vítězství připraví už jen malý fotbalový zázrak. Co nám předvedou zatím hodně bezzubí hosté?
46'
Na podzim minulého roku důležité utkání na tomto stadionu lépe zvládli Irové, dnes jsme svědky parádní odplaty Velšanů. Ryanu Giggsovi vychází trenérská premiéra fantasticky, jeho svěřenci ničí svého soupeře po všech stránkách. Hodně jim pomohla brzká vedoucí branka, o kterou se už v šesté minutě postaral Lawrence, nedlouho nato se krásně prosadil také Gareth Bale. Když už to vypadalo, že se Boys in Green začínají Drakům herně vyrovnávat, přišla další pohroma, přesně k tyči totiž zacílil Aaron Ramsey.
45+2'
45+1'
Ramsey dělal, co mohl, přetažený pas od Connora Robertse ale na hrací ploše už nezastihl. Následovat bude Randolphův výkop, první poločas už zřejmě nic nenabídne.
45'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
44'
Tom Lawrence došlápl Wardův levý kotník a může být rád, že od francouzského rozhodčího nedostal kartu. Tady se žlutit určitě mohlo.
43'
Domácí fanoušci opět vstávali ze sedadel, sám na branku se totiž řítil Gareth Bale. Randolph ale zasahovat nemusel, hvězda Realu Madrid zpracovávala míč v ofsajdu.
42'
Irský zmar, co se ofenzivy týče, nyní podtrhl Callum O'Dowda, jehož centr místo do šestnáctky zamířil až za branku Waynea Hennesseyho.
41'
Konec prvního poločasu se blíží, zbývá odehrát už jen pět minut. Uvidíme ještě nějakou branku, nebo se skóre před odchodem do šaten nepohne?
40'
Domácí defenziva je velice pevná, Irům až na jednu výjimku nedovolila vůbec nic. Hourihane nyní tak dlouho tlačil na Robertse, až jej nedovoleně poslal k zemi.
39'
Takhle si Irové dnešní utkání určitě nepředstavovali. Nechci říci, že už je rozhodnuto, ale z této šlamastiky se bude hostům dostávat opravdu velice těžko.
37'
Demolice irského týmu pokračuje, Wales v posledních minutách opět zařadil na vyšší rychlostní stupeň a byl odměněn třetím gólem. Ampadu ve středu pole přetlačil Walterse, načež udělal několik rychlých kroků a přesným pasem vyzval ke skórování AARONA RAMSEYHO, jenž ranou k bližší tyči prostřelil Randolpha.
37'
Podruhé v tomto mači irského gólmana prověřil Gareth Bale. Tentokráte záložník Realu Madrid mířil jen doprostřed branky, snadná práce pro Randolpha.
36'
Konečně o sobě pořádně dali vědět i hosté. Coleman si naběhl na kraj šestnáctky, odkud nahrál nehlídanému Robinsonovi, který z dobré pozice minul.
35'
Asi jsem se unáhlil, Giggsovi hoši totiž zničehonic málem přidali třetí trefu. Další fantastický centr předvedl Davies, zakončení hlavičkujícího Robertse pak scházely decimetry.
34'
Tempo v posledních minutách lehce opadlo. Ze strany Walesu je zpomalení a uklidnění hry pochopitelným krokem, dvoubrankové vedení je před koncem prvního poločasu komfortní záležitostí.
33'
Christie rychlou kličkou ošálil Daviese, přehodil si míč na levačku a odcentroval do pokutového území, kde si nejlépe ze všech vedl mladičký Ampadu.
32'
Rychlou akci Walesu táhl Brooks, po jehož nahrávce se až do střelecké pozice propracoval Tom Lawrence, jenže Randolph tentokráte číhal na správném místě.
31'
Stephen Ward vyslal hodně prudkou zpětnou přihrávku pro Randolpha, irský brankář však prokázal své zkušenosti a neposedný míč zkrotil hned napoprvé.
30'
Lawrencův skákavý pas se štěstím skončil až na kopačkách Davida Brookse, který se do něj opřel slabší levačkou, rána se mu však vůbec nevydařila.
29'
Standardní situace hostí nenabídla zhola nic, to samé lze tvrdit i o následném rohovém kopu, Duffy totiž neohlídal svůj náběh a zahrál z ofsajdu.
28'
Wayne Hennessey se opět bude muset mít na pozoru, Williams totiž nedovoleně zastavil k míči se ženoucího Walterse, uvidíme přímý kop irského výběru.
27'
Tohle může O'Neillovu družinu mrzet. Christie se vydal do parádního úniku, nadějné přečíslení tří proti dvěma ale vyřešil jen nepřesným pasem na Walterse.
26'
Ve velmi dobré palebné pozice se v šestnáctce ocitl Shane Duffy, sudí jej ale kvůli předchozímu přistrčení Ashleyho Williamse k zakončení nepustil a místo toho odpískal faul.
25'
Nakonec to byl právě irský veterán, jenž se dral za Hendrickovým centrem. Úspěch ale neslavil, výtečný a hlavně včasný výběh totiž předvedl Hennessey.
24'
Před Callumem Robinsone odvrátil Ampadu balon je na první rohový kop tohoto utkání. S jeho rozehrávkou musí hosté posečkat, sudímu se nelíbí souboj mezi Waltersem a Daviesem.
23'
Snad poprvé se hosté odhodlali k nebezpečněji vyhlížející kombinaci okolo velšské šestnáctky, jenže Wardův šikovně myšlený pas vystihl Ashley Williams.
22'
Ampadu si ukousl až příliš velké sousto, se dvěma protivníky si nebyl schopen poradit. Hasit požár musel domácí mladík jen za cenu faulu na Hendricka.
21'
Coleman neměl s kým kombinovat, proto byl nucen vyslat zpětnou nahrávku k Randolphovi, který z výkopu pouze znovu odevzdal balon soupeři.
20'
Trenérská premiéra Ryana Giggse, který na lavičce Walesu nahradil také velmi úspěšného Chrise Colemana, se vyvíjí parádně. Uvidíme, zda se zatím hodně pasivní Irové zmátoří.
19'
Po několikaminutové odmlce se kupředu vydali také hosté, jenže Robinson byl správně přichycen v ofsajdu. Dobrá práce pomezního sudího.
18'
Ofenzivní koncert v podání Giggsovy družiny pokračuje, domácí k obrovské radosti svých fanoušků vedou už o dvě branky. Dlouhý pas z kopačky Bena Daviese si před šestnáctkou učebnicově zpracoval GARETH BALE, jenž si navedl míč na silnější levačku a brilantní ranou do horního růžku překonal znovu bezmocného Randolpha.
17'
Lawrenceovi dodal první gól tohoto zápasu velké sebevědomí. Domácí záložník se po Robertsově pasu krásně zbavil Clarka, od další pohromy ale zachránil Duffy.
16'
Znovu statická irská defenziva nechala míč doskákat až k Brooksovi, na jehož bochánek si nabíhal Gareth Bale, největší hvězda domácího týmu si ale pomohla nedovoleným zákrokem.
15'
První zákrok si připsal Wayne Hennessey. Nikterak výrazně se brankář Crystal Palace nezapotil, O'Dowdovu střelu mi přímo do náruče tečoval Ampadu.
14'
Hodně nevýrazné Iry se pokusil vzkřísit Jonathan Walters, který zkusil překvapit obranu soupeře přenesením hry na Christieho, našel ale pouze hlavu Bena Daviese.
13'
Kombinační kolotoč okolo Randolphovy šestnáctky rozjel Ampadu, nikomu z Giggsových svěřenců se ovšem nepodařilo proniknout na dostřel soupeřovy branky.
12'
Boys in Green vstoupili do utkání hodně nervózně, balon je zatím vůbec neposlouchá a poměrně často utíká od jejich kopaček. Další akci Walesu táhne Allen.
11'
Ampadu byl ve středu hřiště nepříjemně přišlápnut Hourihanem, který byl posléze pozván na kobereček k hlavnímu sudímu. K udělení žluté karty nicméně nedošlo.
10'
Na stadionu v Cardiffu hned od úvodních minut panuje fantastická atmosféra, vedoucí gól domácích tomu jen pomohl. Prolomí dnes Wales nepříjemnou sérii a porazí Iry poprvé po osmi zápasech?
9'
Na dlouhý aut od Colemana si naskakoval Jonathan Walters, jenže si v souboji s Mephamem viditelně pomohl rukama, načež hlavní sudí odpískal faul.
8'
Hennesseyho rozehrávku jen tak tak zastihl Ashley Williams. Kdyby tak domácí kapitán neučinil, mohlo být pro Velšany zle, sám na branku by totiž postupoval Hourihane.
6'
Domácí vstoupili do tohoto utkání velmi aktivně a už po šesti minutách se naprosto zaslouženě dostávají do vedení. Pasivní irská obrana dala až příliš volného prostoru Allenovi, na jehož brilantní kolmici si naběhl TOM LAWRENCE a nekompromisní dělovkou pod břevno překonal marně se natahujícího Randolpha.
6'
Hendrick prospal ideální moment pro střelu, načež roztáhl hru pro Warda, na jehož kroucený centr nikdo z v šestnáctce přítomných Irů nedosáhl.
5'
Po Waltersově nahrávce si míč užuž na střelu rovnal Callum Robinson, výtečný obranný skluz ale ze svého repertoáru vytáhl Williams, a zachránil tak situaci.
4'
Tentokráte už to levý obránce Tottenhamu provedl lépe, když odcentroval přesně na kopačku Allena, jenž si kousek za šestnáctkou neporozuměl s Balem.
3'
Po něm se ale Velšané na obranné polovině svého soupeře příliš dlouho neohřáli, Davies to přehnal s agresivitou a nedovoleně poslal k zemi Christieho.
2'
Domácí začali aktivně, Brooks, jenž se v létě stal posilou anglického Bournemouthu, dravě napadal rozehrávajícího Colemana a vybojoval autové vhazování.
1'
Francouzský arbitr Turpin právě foukl do píšťalky, utkání Ligy národů mezi Walesem a Irskem tak právě začalo. Rozehrávky se ujali hosté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak svěřenci trenéra Giggse budou hrát v červeném.
1'

Wales: Hennessey – Roberts, A. Williams (C), Mepham, Davies – Ampadu, Allen – Lawrence, Ramsey, Brooks – Bale.
Náhradníci: D. Ward, Davies – Gunter, P. Dummett, Chester, An. King, Vokes, Ledley, H. Wilson, Lockyer, Roberts, Smith.

Irsko: Randolph – Coleman (C), Duffy, Clark, S. Ward – C. Christie, Hendrick, Hourihane, O'Dowda – Robinson, Walters.
Náhradníci: C. Doyle, McDermott – Meyler, Williams, G. Burke, Egan, O'Brien, Stevens, Horgan, Doherty, Keogh, K. Long.

Rozhodčí: Clément Turpin – Nicolas Danos, Cyril Gringore (všichni Francie).
Poslední vzájemné utkání

9. 10. 2017 – Wales – Irsko 0:1

Branky: 57. McClean (Hendrick)

Wales: Hennessey – Gunter, A. Williams (C), Chester, Davies – King (65. Woodburn), Allen (37. J. Williams), Ledley – Ramsey, Lawrence – Robson-Kanu (71. Vokes)

Irsko: Randolph – Christie, Duffy, Clark, Ward – Meyler (C), Arter (78. Whelan) – McClean, Hendrick, Brady – Murphy (90+2. Long)
Irsko

Irové sice na evropském šampionátu nezanechali takovou stopu jako jejich dnešní soupeř, určitě ale patřili k příjemným překvapením turnaje, když v osmifinále do poslední minuty trápili pozdější finalisty a nové mistry světa z Francie. Právě k účasti na letošním mundialu měli svěřenci Martin O'Neilla velmi blízko, ve skupině D skončili na druhém místě za Srbskem, když posbírali o dva body více než Wales, a postoupili tak do baráže. V ní sice fotbalisté The Green Army uhráli nadějnou remízu v Dánsku, domácí odvetu ale absolutně nezvládli, když neuhlídali Christiana Eriksena, autora tří branek, a prohráli vysoko 1:5.
Wales

Po velkém úspěchu na posledním mistrovství Evropy, kde doputovali až do semifinále, se fotbalisté Walesu chtěli probojovat na světový šampionát do Ruska. Los základních skupin kvalifikace k nim byl celkem přívětivý, jejich soupeři byly týmy Srbska, Irska, Rakouska, Gruzie a Moldavska. Svěřenci Ryana Giggse, bývalého skvělého záložníka Manchesteru United a nástupce Chrise Colemana, nakonec obsadili třetí pozici a do baráže nepostoupili právě na úkor svého dnešního soupeře. Jak si The Dragons povedou dnes? A co nám předvede Gareth Bale, po odchodu Cristiana Ronalda dost možná největší hvězda Realu Madrid?
Příjemný čtvrteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! První reprezentační přestávka se nese ve znamení zahájení Ligy národů, nového projektu pod záštitou UEFA. My se v tomto online přenosu zaměříme na utkání Ligy B mezi Walesem a Irskem. Začínáme ve 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.