Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Bulharsko : Finsko - 15. listopadu 2020   18:00

Bulharsko
Bulharsko
68' D. Iliev
1:2
(0:2)
Finsko
Finsko
7' Pukki  (Taylor) • 45+1' Lod  (Pukki)
Bulharsko
Lukov – S. Popov, K. Dimitrov, Božikov (C), Velkovski – Malinov, Karabeljov (85. Cvetkov) – Delev (78. Kovačev), Jankov (65. D. Iliev), G. Ivanov (78. Karagaren) – Krajev.
Finsko
Hrádecký – Alho, Toivio, Arajuuri, Uronen – Lod, Kamara, Sparv (68. Schüller), Taylor (68. Soiri) – Pukki (89. Niskanen), Pohjanpalo (35. Forss).

Finsko se v zápase dokázalo prosadit hned dvakrát v prvním poločase. Ve druhé části zápasu domácí zlepšili hru, měli k dispozici dva pokutové kopy, z čehož jeden dokázali proměnit. Další gól v zápase nepadl, a tak body bere Finsko. To dokázalo své šance velmi dobře využít a v závěru hrálo dobře takticky.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 19:20.
90+5'
90+4'
Dostáváme se do samotného závěru, ani jeden celek se do zakončení nemůže dostat.
90+2'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy. Domácí se pokouší vyrovnat, ale nemohou se dostat do výraznější šance.
90+1'
Finský brankář bude rozehrávat od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop.
90+1'
Čtyři minuty se budou nastavovat. Čtyři minuty zbývají do konce utkání.
90'
Rohový kop rozehrávali domácí, centr se snesl před branku, pak ale jeden z hráčů Bulharska fauloval.
89'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Ilmari Niskanen.
89'
V poklidném tempu se dohrává závěr poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
87'
První střela domácích byla zblokovaná, pálil Kristian Dimitrov. Následně poslal míč mimo branku Dimitar Iliev. Jeho rána z velké dálky končí nad brankou.
85'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Janis Karabeljov, přichází Aleksandar Cvetkov.
84'
Finsko rychle přesunulo hru, míč se dostal před branku do pokutového území, ale obrana si dokázala poradit.
84'
Bircent Karagaren (Bulharsko) rozehrává volný kop na útočné polovině. Centr se snesl před branku, ale obrana Finska si dokázala snadno poradit.
83'
Žlutou kartu dostává Rasmus Schüller (Finsko).
82'
Domácí hráči se nyní nastěhovali před branku Finska, kde se pokouší něco vymyslet. Hostující obrana je zatím pozorná.
80'
Deset minut hry zbývá do konce zápasu, domácí celek díky penaltě dokázal snížit, ale nyní už se hosté pokouší hrát takticky a drží hru daleko od své branky.
79'
Marcus Forss (Finsko) hrál nedovoleně, míč tedy získává domácí celek.
78'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Spas Delev, přichází Svetoslav Kovačev.
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Galin Ivanov, přichází Bircent Karagaren.
76'
Galin Ivanov (Bulharsko) si počínal nedovoleně. Na své polovině poblíž branky bude rozehrávat Lukáš Hrádecký.
73'
Jere Uronen (Finsko) rozehrával volný kop, ale výraznější šanci pro své spoluhráče vypracovat nedokázal.
72'
Kristian Dimitrov fauloval Pukkiho, a tak bude rozehrávat hostující celek.
71'
Galin Ivanov si v souboji se soupeřem počínal nedovoleně, a tak budou rozehrávat hostující fotbalisté.
70'
Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, domácí Bulharsko bylo za svou aktivitu odměněno kontaktní brankou. Finsko ale stále vede.
68'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Tim Sparv, přichází Rasmus Schüller.
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Robert Taylor, přichází Pyry Soiri.
68'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Tentokrát už domácí fotbalisté velkou šanci dokázali proměnit. DIMITAR ILIEV poslal míč ze svého pohledu přesně k levé tyči. Brankář zvolil správnou stranu, ale na míč nedosáhl.
67'
Paulus Arajuuri (Finsko) hrál v pokutovém území rukou, penalta pro domácí.
67'
Rohový kop pro domácí fotbalisty.
65'
Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Dominik Jankov, přichází Dimitar Iliev.
64'
Domácí fotbalisté hrají aktivně, nastěhovali se na útočnou polovinu, kde se pokouší něco vymyslet. Se zakončením ale hodně váhají.
63'
Právě neproměněný pokutový kop by mohl domácí hráče hodně mrzet. Bulharsko nehraje v tomto zápase nejhůře, ale neproměnilo velké šance.
62'
Žlutou kartu dostává Spas Delev (Bulharsko).
60'
Galin Ivanov (Bulharsko) neproměňuje pokutový kop. Domácí celek mohl snížit díky penaltě, ale Galin Ivanov trefil levou stranu ze svého pohledu, přesně tu, kterou si vybral brankář. Následně dorážel Božidar Krajev, ale jeho rána šla jen do boční sítě.
59'
Jere Uronen (Finsko) fauloval soupeře v pokutovém území, uvidíme penaltu pro domácí.
59'
Žlutou kartu dostává Kristijan Malinov (Bulharsko). Domácí hráč byl příliš důrazný v souboji se soupeřem, Kamara byl lepší v souboji, a tak jej soupeř fauloval.
57'
Domácí fotbalisté se pokouší hrát aktivně, ale doplácí na celou řadu nepřesných rozehrávek, zejména těch finálních.
56'
Žlutou kartu dostává Božidar Krajev (Bulharsko).
55'
Kristijan Malinov (Bulharsko) to vzal na sebe, ale jeho individuální akci nedokázal nikdo ze spoluhráčů zakončit.
53'
Joona Toivio (Finsko) byl v osobním souboji, ale nedokázal vybojovat míč, místo toho fauloval soupeře.
52'
Domácí se rychle propracovali do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná.
49'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do nějaké výraznější šance.
47'
Domácí celek vybojoval rohový kop, Spas Delev rozehrával od praporku, Centr se snesl před branku, jeden z hráčů Bulharska se dopustil útočného faulu.
46'
Zdá se, že ani jeden z trenérů neudělal změnu v sestavě.
46'
Teemu Pukki a Robin Lod se dokázali v prvním poločase prosadit, a tak díky jeho brankám vede finský celek na půdě soupeře o dva góly. Bulharsko v hodně poslepované sestavě nečeká ve druhém poločase nic snadného.
45+3'
45+3'
Galin Ivanov (Bulharsko) v samotném závěru poločasu z volného kopu vypálil na branku, gólman byl ale ve středu branky pozorný.
45+1'
Finsko právě vstřelilo branku!
Finsko se v nastaveném čase dostalo do šance. První střelu Pukkiho brankář vyrazil před sebe, a pak snadno dorážel ROBIN LOD. Finsko díky důrazné hře navýšilo své vedení. Gólman se pokoušel zasáhnout, ale na míč nedokázal dosáhnout.
45+1'
Martin Lukov (Bulharsko) si s první střelou poradit, na dorážku už nestačil.
45+1'
Dvě minuty se budou nastavovat.
45'
Marcus Forss (Finsko) vypálil, ale jeho ránu dokázal zblokovat dobře postavený soupeř. Kristian Dimitrov byl pozorný.
45'
Lukáš Hrádecký bude vykopávat od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop, míč dostal až na útočnou polovinu.
43'
Božidar Krajev (Bulharsko) z velké dálky zkoušel štěstí, ale jeho rána končí výrazně mimo branku. Lukáš Hrádecký (Finsko) jen kontroloval situaci.
42'
Jere Uronen (Finsko) se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus ale končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.
41'
Alho vybojoval pro svůj tým rozehrávku, domácí hráči si ve snaze získat míč pomohli faulem.
39'
Nyní jsme sledovali zajímavou kombinaci domácího celku, ke střele se dostal Dominik Jankov. Jeho projektil končí vysoko nad brankou. Gólman Lukáš Hrádecký zasahovat nemusel.
37'
Finští fotbalisté mají převahu, hrají nyní aktivněji, snadněji se dostávají do střeleckých pozic. Obrana Bulharska musí být pozorná. Na poslední chvíli nyní zblokovala přihrávka na volného Fina.
36'
Domácí Strahil Popov bude rozehrávat volný kop po faulu soupeře. Sledujeme nyní klidnější pasáž hry.
35'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Joel Pohjanpalo, přichází Marcus Forss.
35'
Robin Lod (Finsko) vypálil. Jeho ránu zblokovala zeď, následný pokus končí nad brankou. Byl to znovu Lod, který zakončoval.
34'
Finský hráč byl ošetřovaný, takže se nějakou dobu nehrálo.
32'
Faul domácího hráče znamená, že rozehrávat budou hosté. Finsko má dobrou příležitost.
32'
Žlutou kartu dostává Kristian Dimitrov (Bulharsko).
31'
Půlhodina hry je pryč, domácí fotbalisté z tlaku soupeře sice inkasovali branku, ale nyní už mají Bulhaři převahu.
30'
Nikolai Alho (Finsko) byl v souboji příliš důrazný, a proto mu je pískán faul. Rozehrávat tedy bude Bulharsko.
29'
Sledujeme nyní aktivnější hru Bulharska, domácí fotbalisté mají převahu, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině. Ale obrana Finska nedává soupeři mnoho prostoru.
27'
Nejprve Galin Ivanov minul hlavičkou branku, a pak zakončoval Spas Delev. Jeho pokus kryje brankář Finska. Lukáš Hrádecký si připsal jistý zákrok.
26'
Uronen fauloval v souboji domácího Popova, a tak bude rozehrávat Bulharsko.
24'
Domácí celek vytěžil z územní převahu jednu střelu mimo branku, Dominik Jankov (Bulharsko) pálil mimo.
22'
Finská defenziva nyní odvrátila hru jen za cenu autového vhazování.
20'
Finští fotbalisté diktovali v dosavadním průběhu zápasu tempo hry, nyní se ale musí bránit domácí hře. Bulharsko se nastěhovalo před branku.
19'
Galin Ivanov se dopustil hry rukou na polovině hrací plochy, míč tak budou mít fotbalisté Finska.
18'
Sudí nyní přerušuje hru, Spas Delev (Bulharsko) se provinil hrou rukou, a tak míč mají hosté.
17'
Domácí fotbalisté mají nyní míč na svých kopačkách poblíž půlící čáry, kde se pokouší něco vymyslet. Obrana Finska se dokázala zformovat.
15'
Joel Pohjanpalo (Finsko) vedl zajímavou akci Finska, jeho rána ale končí mimo branku. Gólman Martin Lukov zasahovat nemusel.
14'
Dnes aktivně hrající Pukki se pokoušel dostat do další střelecké pozice, ale tentokrát byl pomezním sudím nachytaný v postavení mimo hru.
13'
Kristijan Malinov byl v souboji se soupeřem, Glen Kamara byl aktivnější, měl převahu, a tak si domácí hráč pomohl faulem.
11'
Úvodních deset minut hry vyšlo Finsku, které se dokázalo prosadit a dál pokračuje v aktivní hře. Sledujeme dobrou hru hostujícího celku. Bulharsko na nějakou výraznější šanci čeká.
10'
Domácí rozehrávali volný kop po faulu Alha. Spas Delev rozehrál, Janis Karabeljov zakončoval. Rána mu nesedla, a tak míč ukryl do náruče brankář Lukáš Hrádecký.
10'
Žlutou kartu dostává Nikolai Alho (Finsko).
9'
Finsko bude rozehrávat po faulu domácího celku, Kristijan Malinov se v souboji se soupeřem dopustil faulu.
7'
Hostující celek se dostává do vedení z první výraznější šance. Tayler poslal do běhu spoluhráče TEEMA PUKKIHO, který se dostal k brance a uspěl střelou na vzdálenější tyč.. Asistence: Robert Taylor.
6'
Žlutou kartu dostává Galin Ivanov (Bulharsko).
6'
Bulharsko nyní kombinuje na své polovině, pokouší se něco vymyslet.
4'
Bulharsko to zkoušelo dlouhým míčem za obranu, ale obrana Finska byla pozorná. Lukáš Hrádecký (Finsko) vykopává míč od své branky.
4'
Aktivní hra Finska přinesla centr před branku, ale obrana domácích si dokázala poradit.
1'
Hostující celek hraje aktivněji, drží míč pod kontrolou, ale nemůže se propracovat do výraznější šance.
1'
Bulharsko hraje v bílém, Finsko obléklo modré dresy.
1'

Bulharsko: Lukov – S. Popov, K. Dimitrov, Božikov (C), Velkovski – Malinov, Karabeljov – Delev, Jankov, G. Ivanov – Krajev.
Náhradníci: Karadzov, Vasilev – D. Iliev, Karagaren, Kovačev, Cvetkov, Alexandrov, Vasilev, Jusein, Cicinho.

Finsko: Hrádecký – Alho, Toivio, Arajuuri, Uronen – Lod, Kamara, Sparv, Taylor – Pukki, Pohjanpalo.
Náhradníci: Jaakkola, Joronen – Karjalainen, Kauko, Niskanen, Ojala, O'Shaughnessy, Schüller, Soiri, Forss, Valakari, N. Hämäläinen..
První vzájemný zápas se odehrál v Helsinkách 11. října a domácí celek vyhrál 2:0. Jako první se prosadil v 52. minutě Taylor. V 67. minutě navýšil domácí vedení Jensen. Finsko tento mač vyhrálo 2:0. Dva góly dalo ze čtyř střel na branku, Bulharsko vypálilo mezi tři tyče dvakrát, ale neuspělo.
Domácí jsou v aktuální tabulce na druhém místě, na první Wales ztrácí bod. Bulharsko je v tabulce s jedním bodem na poslední pozici, která by znamenala sestup do Ligy národů C. Finsko má skóre 4:1, Bulharsko 1:5
Bulharsko nastoupilo v této skupině do čtyř zápasů a ani jednou nevyhrálo. Jediný bod získalo za remízu 1:1 s Irskem. Nestačilo na Wales 0:1, Finsko 0:2 a Wales 0:1.
Finsko. odehrálo ve skupině 4 zatím čtyři zápasy a tři z nich dokázalo vyhrát. Poradilo si s Irskem 1:0, Bulharskem 2:0 a Irskem 1:0.Nestačilo na Wales 0:1.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Bulharsko a Finsko.