Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Izrael - 15. listopadu 2020   20:45

Česko
Česko
7' Darida (Coufal)
1:0
(1:0)
Izrael
Izrael
Česko
Vaclík – Coufal, Kalas, Brabec, Matějů – T. Souček, Král – Masopust (62. J. Kopic), Darida (C) (89. Dočkal), Jankto (82. Vydra) – Ondrášek (62. Krmenčík).
Koubek, Mandous – Jemelka, Dočkal, Krmenčík, Holeš, Vydra, Novák, Barák, J. Kopic, Černý.
Jovanović – Stojković, Mihajlović (vš. Srbsko)
Doosan Arena, Plzeň
Izrael
Marciano – Dor Peretz (73. Weissman), Tibi, Tawatha (46. Menachem) – Dasa, B. Natcho (C) (46. Lavi), Golasa (86. Abu Fani), Elhamed – Zahavi, Solomon – N. Bitton.
Harush, Nitzan – Menachem, Dgani, Abu Fani, Cohen, Yeini, Lavi, Weissman, Abu Hanna, Khalaila, Dadia.

Červené karty: 0 – 1
Dobojováno! Češi vítězí nad Izraelem 1:0 a ve středu si to na dálku rozdají se Skotskem o postup do Ligy A v rámci Ligy národů, Češi přivítají Slovensko, Skotsko s jednobodovým náskokem a lepší bilancí ze vzájemných zápasů v zádech zamíří do Izraele.

Dnešní utkání rozhodla už sedmá minuta, kdy se po souhře Ondráška s Coufalem střelecky prosadil Vladimír Darida a rozhodl tím o české výhře. Tu mohl odvrátit Eran Zahavi ve dvou šancích ve druhém poločase, nejdříve ale míč před Vaclíkem takřka vůbec netrefil, v samém závěru zápasu se proti jeho ráně k tyči Vaclík zaskvěl. Izraelci dohrávali v deseti po vyloučení Hatema Abd Elhameda za hru rukou.
90+4'
90+3'
Matěj Vydra se pokusil proniknout mezi izraelskými stopery do samostatného úniku, dobře si ale vedl Eytan Tibi.
90+2'
Souček dostal přihrávku do volného prostoru v pokutovém území, ideální střelecký moment ale prováhal, pak po jeho souhře s Coufalem už Češi o míč přišli.
90+1'
Rozhodčí Jovanović oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90'
Eran Zahavi se pokusil o neortodoxní zakončení v pádu, vůbec mu ale nevyšlo.
89'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Vladimír Darida, přichází Bořek Dočkal.
88'
Solomon předvedl povedený inviduální průnik po levé straně hřiště, jeho přetažený centr Weissman sklepl k Zahavimu, jenž si dlouho hledal střeleckou parketu, pak ránou k tyči pořádně protáhl Tomáše Vaclíka, jenž skvělým zákrokem Zahaviho ránu vyrazil!
86'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Eyal Golasa, přichází Mohammad Abu Fani.
85'
Darida rozehrál po zemi na Matěje Vydru, ten ale byl přistižen v ofsajdu.
84'
Matěj Vydra byl faulován u postranní čáry, rozhodčí Jovanović poskytuje Česku standardní situaci i díky spolupráci s čárovým Stojkovićem.
83'
Na Benachemův centr si naskakovali Zahavi s Golasou, k balónu se ale neprotlačili.
82'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Jakub Jankto, přichází Matěj Vydra.
80'
Izraelci budou dohrávat v deseti! Hatem Abd Elhamed před dotírajícím Kopicem zahrál nesmyslně rukou a rozhodčí Jovanović jej posílá rovnou do šaten za zmaření výrazné brankové příležitosti!
79'
Rohových kopů mají Izraelci více než dost, konkrétně už osm ve druhém poločase a devět celkově, ani ten devátý se ale Solomonovi moc nepovedl a Češi se bezpečně ubránili.
77'
Neujal se ani Menachemův centr zleva a už se opět hraje ve středu hřiště.
75'
Izraelci se usadili u českého pokutového území, většině jejich centrů ale zatím chybí veškerá kvalita, potvrdil to i teď Dasa.
74'
Janktovi je po přihrávce od Matějů podél postranní čáry máván ofsajd.
73'
Králův centr po souhře s Coufalem přeletěl nabíhajícího Krmenčíka.
73'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Dor Peretz, přichází Shon Zalman Weissman.
71'
Darida centroval zleva, Krmenčík ale byl před brankou pokryt izraelskými stopery.
69'
Dasův velmi nepovedený centr letěl zcela mimo dosah jeho spoluhráčů.
67'
Eli Dasa na pravém křídle vybojoval rohový kop, z něj se Izraelci nedokázali nijak prosadit.
66'
Rozhodčí Jovanović si teď nevšiml malé domů, kdy Hatem Abd Elhamed před brankou placírkou sklepl míč k Marcianovi, jenž jej poté vzal do rukou, hvizd srbského rozhodčího se ale neozval.
65'
Jankto výbornou kolmicí po levém křídle rozběhl Aleše Matějů, jeho přihrávku si ale špatně zpracoval Jan Kopic.
63'
Kopic se uvolnil na pravém křídle a přihrával Krmenčíkovi před branku, bruggský útočník se do zakončení nedostal. Česká akce pak sice ještě mohla pokračovat, Krmenčíkovi ale byl pískán přísný faul.
62'
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Zdeněk Ondrášek, přichází Michael Krmenčík.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lukáš Masopust, přichází Jan Kopic.
61'
Solomonovi nevyšel průnik po levém křídle, Coufal jej vytlačil za brankovou čáru.
61'
Izraelci disponovali hned třemi rohovými kopy v rychlém sledu, ten poslední Solomonův odhlavičkoval Tomáš Souček.
60'
Po rohovém kopu Solomona se Izraelci hromadně dožadovali odpískání nějakého českého prohřešku, rozhodčí Jovanović ukázal jen směrem k rohovému praporku.
59'
U české střídačky se do dresu převléká Michael Krmenčík, zřejmě brzy nahradí Zdeňka Ondráška.
58'
Marciano se ukopl při odkopu, který mu absolutně nevyšel, pak se ale Janktovi nepovedla rána bez přípravy, kdy se pokusil využít odkryté izraelské branky.
57'
Jankto mohl centrovat nadvakrát, při tom druhém centru míč přeletěl Brabce a doslova trefil Ondráška, jenž čekal hlavičku Brabce, pak už nebyl dostatečně připraven.
56'
Lukáš Masopust odvedl skvělou práci u rohového praporku a z takřka ztraceného míče na Golasovi vybojoval rohový kop.
54'
Eyal Golasa se protáhl po pravém křídle do pokutového území a vybídl Peretze do zajímavé střelecké pozice, Peretzova rána ale byla příliš vysoká.
53'
Přetažený centr od rohového praporku našel Zahaviho, jenž se z voleje opřel do míče, trefil ale jen bránícího Matějů.
52'
Po souhře Manachema se Zahavim bude Izrael zahrávat rohový kop.
51'
Při dalším Janktově rohu se na zadní tyči dostal k hlavičce Tomáš Souček, mířil ale nad branku, navíc mu byl pískán faul.
49'
Z rohu se Češi nijak prosadit nedokázali.
48'
Zdeněk Ondrášek vybojoval rohový kop, standardní situace pro český tým.
47'
První izraelská tutovka! Golasa přihrál před českou branku naprosto osamocenému Zahavimu, ten ale naprosto selhal a míč takřka vůbec netrefil!
46'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Taleb Tawatha, přichází Sun Menachem.
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Bibras Natcho, přichází Neta Lavi.
46'
Izraelci chystají dvě střídání, do hry zamíří Sun Menachem a Neta Lavi.
Češi vedou po prvním poločase nad Izraelem 1:0 díky brzké trefě Vladimíra Daridy, který se prosadil po akci Ondráška s Coufalem. V dalším průběhu prvního poločasu jsme viděli minimum vzruchu na obou stranách, v nejvýraznější příležitosti Janktovu ránu vyrazil brankář Marciano.
45+1'
45+1'
Vladimír Darida napřáhl k ráně zpoza pokutového území, mířil ale nad izraelskou branku.
45+1'
Rohzhodčí Jovanović k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Coufal se ve vlastním pokutovém území dostal pod tlak Golasy, vybojoval ale odpískání Izraelcova faulu.
44'
Aleš Matějů dostal od Jankta přihrávku po levém křídle, míč na hrací ploše už ale nedosáhl.
43'
Ondrášek byl faulován ve středu hřiště, Češi rozehráli směrem dozadu a míč se postupně dostal až k Vaclíkovi.
41'
Při Daridově rohu se Češi seřadili na brankové čáře, k centru Daridy se ale nikdo z nich nedostal.
40'
Janktův přetažený centr Marciano vyboxoval na rohový kop.
40'
Zdeněk Ondrášek byl na pravém křídle nedovoleně sražen Elahamedem, standardní situace pro Česko.
38'
Rohový kop pro Česko, po rozehrávce nakrátko a následném Daridově centru hlavičkoval Tomáš Kalas, mířil ale přímo doprostřed branky.
37'
V dalším souboji se Solomonem se Brabcovi dařilo o poznání lépe a nepovolil opoře Šachtaru Doněck posunout míč do běhu Dasovi.
36'
Solomon si na pravém křídle poradil s Brabcem, pak ale jeho přihrávka před branku mířila mimo dosah spoluhráčů.
34'
Zdeněk Ondrášek ve středu hřiště podrazil Bibrase Natcha, stává se prvním žlutě napomenutým hráčem tohoto zápasu.
33'
Dasa se pokusil obejít Aleše Matějů, ten si k zastavení Izraelce pomohl nedovolenými prostředky.
32'
Janktovi se povedlo obejít Bittona a byl zcela osamocen v pokutovém území, střela mu ale nesedla a mířila výrazně za vzdálenější tyč izraelské branky.
31'
Janktovi nevyšla přihrávka Daridovi, míč mířil českému kapitánovi na nohy.
29'
Na Masopustův centr si k brance nabíhal Jankto, před ním ale stačil zasáhnout Nir Bitton.
28'
Masopust se při Daridově kolmici ocitl v ofsajdu, praporek pomezního rozhodčího Milana Mihajloviće hned vyletěl nahoru.
26'
Matějů na levé straně zakombinoval s Králem, ten pak centrem našel Janktovu hlavu, záložník janovské Sampdorie ale v tísni hlavičkoval výrazně nad branku.
26'
S centrem Jakuba Jankta si izraelská defenziva poradila, u míče už jsou ale zase Češi.
24'
Eyal Golasa byl faulován ve středu hřiště, Izraelci už rozehráli volný kop.
23'
Masopust se pokusil nasměrovat míč Daridovi do volného prostoru na pravé křídlo, pas byl ale příliš dlouhý.
21'
Janktův centr doletěl přímo do náruče izraelského brankáře.
20'
Coufal se na těsném prostoru u rohového praporku sice dokázal uvolnit kolem Golasy, pak už ale centroval zpoza hřiště.
18'
Coufalovi je odpískán útočný faul u postranní čáry, pak se obořil na čárového rozhodčího s nevolí, že takový zákrok by se neměl pískat.
17'
Po nakrátko rozehraném rohu centroval Darida, Královu hlavičku v záklonu lapil Ofir Marciano.
16'
Tomáš Souček pronikl po útočné polovině, před pokutovým územím posunul míč Janktovi, jenž si připravil ránu na levačku, Marciano ji vyráží vedle branky. Důležitou práci odvedl i Vladimír Darida, jenž stál v dráze střely, šikovně ale nadskočil.
15'
Darida adresoval nepřesnou přihrávku Ondráškovi, Izraelci se ale brzy zase zbavili míče.
13'
Dasův centr našel ve středu pokutového území Peretze, jeho hlavička byla nepřesná, navíc byl izraelskému středopolaři odmáván ofsajd.
12'
Solomonův centr přeletěl naskakujícího Bittona, rozehrávat bude moci Tomáš Vaclík.
11'
Tawatha byl faulován na levém křídle, následovat bude standardní situace pro Izrael.
9'
Po Natchově centru hlavičkoval Elhamed mimo českou branku.
8'
Izraelci vybojovali svůj první rohový kop a budou se moci nastěhovat před Vaclíka.
7'
Česko právě vstřelilo branku!
Češi vedou 1:0! Akci rozehrál Jakub Jankto průnikem podél levé postranní čáry, v pokutovém území pak Darida zády k brance nemohl vystřelit, ovšem po souhře Ondráška s Coufalem se míč vrátil k VLADIMÍRU DARIDOVI, jenž ránou z první překonal brankáře Marciana!
6'
Dor Peretz vystihl českou rozehrávku a před Izraelci se otevřela defenziva, do zakončení se ale nedostali.
4'
Zahavi byl faulován u postranní čáry, s míčem mohou hrát Izraelci.
3'
Solomon potáhl míč po útočné polovině, pak připravil střeleckou pozici pro Zahavího, jehož ránu z dálky Vaclík pohodlně kryje. První zákrok pro českého brankáře.
2'
Králův přetažený centr byl příliš vysoký pro Jakuba Jankta, míč doskákal za protější postranní čáru a vhazují Izraelci.
1'
Úvodního výkopu se ujali v červeném hrající Češi, Izraelci oblékli bílou sadu.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, český tým přivedl s kapitánskou páskou Vladimír Darida. Následují státní hymny.

Česko: Vaclík – Coufal, Kalas, Brabec, Matějů – T. Souček, Král – Masopust, Darida (C), Jankto – Ondrášek.
Náhradníci: Koubek, Mandous – Jemelka, Dočkal, Krmenčík, Holeš, Vydra, Novák, Černý, J. Kopic, Barák.

Izrael: Marciano – Dor Peretz, Tibi, Tawatha – Dasa, B. Natcho (C), Golasa, Elhamed – Zahavi, Solomon – N. Bitton.
Náhradníci: Harush, Nitzan – Menachem, Dgani, Abu Fani, Cohen, Yeini, Lavi, Weissman, Khalaila, Dadia.

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (vš. Srbsko).
V odpoledním zápase skupiny 2 Slováci porazili Skotsko 1:0, čímž dali tomuto zápasu výrazně dramatičtější náboj, než pokud by v souboji týmů, které ve středu slavily postup na evropský šampionát, neuspěli.

Skoti jsou v čele tabulky a budou tam i po tomto zápase Česka s Izraelem, vítěz zápasu se ale může ostrovnímu týmu výrazně přiblížit. Slovensko zůstává poslední, ve středu v Plzni ale ještě bude moci bojovat o udržení se v druhé úrovni Ligy národů.
Izrael

Izrael na podzim bojoval nejen v Lize národů, ale také v kvalifikaci o mistrovství Evropy. V semifinále baráže se představil v Glasgowě proti Skotům a o šanci zahrát si mezi evropskou elitou přišel po neúspěšném penaltovém rozstřelu, v němž jediným neúspěšným střelcem byl vyhlášený kanonýr Eran Zahaví. Ten pak shodou okolností vstřelil čtyři branky při zápasech Izraele s Českem (1:2) a Slovenskem (3:2).

Ta výhra nad Slovenskem byla pro Izrael vůbec první v této skupině Evropské ligy, neboť v září do ni vstoupil dvěma shodnými remízami 1:1 ve Skotsku a se Slovenskem.

Jak už bylo zmíněno, Izrael postihly problémy s koronavirem, kvůli nimž jej norské úřady nepustily do přípravného zápasu v Oslu s domácím týmem. Do karantény pak musel zamířit Munas Dabbur, jenž tedy bude dnes Izraeli chybět, což je velké oslabení, neboť Dabbur je důležitým hráčem předního bundesligového týmu Hoffenheimu.
Česko

Čeští fotbalisté v dosavadním průběhu skupiny vyhráli dva ze čtyř zápasů, když oba nezdary přišly proti týmu Skotska, které je v čele této skupiny.

Do letošní Ligy národů Česko odstartovalo výhrou 3:1 v bývalém federálním derby na Slovensku, tam ale z naříení hygieny musel být tým rozpuštěn kvůli koronaviru a zcela náhradní tým podlehl v Olomouci Skotsku 1:2.

Říjnový program soutěže Češi odstartovali výhrou 2:1 v Izraeli a následně prohráli 0:1 ve Skotsku, když nevyužili několik nebezpečných příležitostí a přišli o reálnou šanci na první místo, tím i postup do Ligy A.

V tomto reprezentačním cyklu má tým trenéra Šilhavého k dispozici tři zápasy, to první již odehrál ve středu v Lipsku, kde v přípravném zápase podlehl domácímu Německu 0:1. Dá se čekat několik změn v sestavě oproti tomu zápasu. Minimálně je jisté, že v brance nebude Jiří Pavlenka, jehož pustily Brémy jen na ten jeden zápas v Německu.
Hezký večer při sledování přenosu utkání pátého kola Ligy B v Lize národů, čeští fotbalisté se ve skupině 2 střetnou s Izraelem, který přivítají v Plzni.

Hrát se bude o druhé místo v tabulce, neboť Česko od dnešního soupeře dělí v tabulce jediný bod a dá se čekat zajímavé utkání.

Nad jeho samotným konáním se vznášel velký otazník, neboť Izraelci kvůli obavám z šíření koronaviru nebyli připuštěni k zápasu v Norsku ve středu, plzeňskému souboji by ale nemělo nic bránit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.