Liga národů UEFA - Liga národů UEFA - liga B -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Sev. Irsko - 15. listopadu 2020   20:45

Rakousko
Rakousko
81' Schaub (Grbic) • 87' Grbic (Arnautović)
2:1
(0:0)
Sev. Irsko
Sev. Irsko
74' Magennis  (McNair)
Rakousko
Pervan – Lainer, Dragović (46. Ranftl), Hinteregger, Ulmer (78. Grbic) – X. Schlager, Ilsanker, Baumgartlinger (C) (78. Schaub), Alaba – Gregoritsch (62. Arnautović), Sabitzer.
Mariani – Tegoni, del Giovane (všichni ITA)
Ernst Happel Stadion, Vídeň
Sev. Irsko
McGovern – C. McLaughlin, Ballard (83. Cathcart), T. Flanagan, Ferguson (36. Lewis) – Smith, McNair, McCann (83. S. Davis), Dallas (C) – Boyce (62. Whyte), Washington (62. Magennis).

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:9.
Z mé strany je to tak dnes skutečně vše. Přeji vám pohodový jediný pracovní den před úterním státním svátkem a právě v úterý večer se na vás budu těšit u textového přenosu mezi Švýcarskem a Ukrajinou. Carpe diem!
Zatímco Rakušané mají situaci ve skupině plně na svých kopačkách, u Severního Irska tomu tak není. Bez ohledu na výsledek Norska v odloženém zápasu s Rumunskem stačí Rakousku poslední utkání (právě proti Norsku) vyhrát.

Severní Irové musí naopak doufat v to, že Norové naplno bodují proti Rumunsku, poté by si to v Belfastu rozdali s Rumuny o setrvání v lize B. Jenom připomínám, že jejich první vzájemný zápas skončil 1:1.
Dnešní utkání nám skutečně nabídlo pěknou podívanou, i když to tak podle statistik nemusí vypadat. Hrálo se nicméně v tempu a nasazení, toto vše bylo korunováno třemi góly v posledních patnácti minutách. Pochvalu si zaslouží i rozhodčí Mariani, který svůj 11. zápas pod hlavičkou UEFY zvládl bez problémů. Polemizovat se dalo jenom o faulu Sabitzera ve čtvrté minutě nastavení, který by klidně mohl spadnout do červené barvy.
Rakušané mohou slavit cenné vítězství 2:1, které je klidně může posunout o ligu výše! Strhující zápas Severní Irové ztratili až v poslední desetiminutovce, přičemž lepším týmem v zápase nebyli. Rakousko se však vepředu dlouho trápilo a v momentě, kdy gólem Joshe Magennise prohrávalo od 74. minuty, nevypadalo to na zvrat.

Za nakonec jedinou trefu hostí si mohla rakouská defenziva sama, neboť nesmyslně přestala hrát v domnění, že bude pískán Magennisovi ofsajd. Severoirský útočník se ale pohyboval na ofsajdové hraně a pomezní správně nechal hru plynout, Magennis mimo hru totiž nebyl jenom díky tomu, že Ulmer se vzadu zapomněl.

Trenér Foda tak šel do varianty all-in, do útoku poslal hvězdy Grbice se Schaubem, kteří tak vytvořili útočnou trojku s Markem Arnautovićem. Právě první dva jmenovaní nakonec vydřeli Rakousku obrat. Nejprve v 81. minutě Louis Schaub po Grbicově prodloužení centru srovnal, aby o šest minut později ze skvěle přihrávky Arnautoviće těžil Adrian Grbic a rozhodl o tom, že Rakušané zůstanou ve Vídni neporaženi!
90+5'
90+5'
Z rozehrávky ale hosté nevytěžili vůbec nic. Rakousko si pro výhru jde, navíc v tom kontextu, že poslední nákop na McNaira nebyl vůbec přesný.
90+4'
Skoro po dvou minutách se dostali Severní Irové na míč, Sabitzer za to půlce pořádně vzal, nakopl do kolena Magennise, za což dostává žlutou kartu. Tady se možná dalo mluvit i o červené kartě.
90+3'
Schaub si došel pro přihrávku do hloubi pole a vrátil míč na půlku. Rakousko závěr zápasu zcela bez problémů kontroluje a blíží se k pojištění prvního místa ve své skupině.
90+2'
Po jednom takovém bude David Alaba vhazovat zhruba 40 metrů od vlastní branky.
90+2'
Hosté se zatím k žádnému závěrečnému náporu nedostali. Rakousko závěr takticky zvládá velice dobře, Severní Irové se zmohou jenom na nepřesné nákopy dopředu.
90+1'
Flanagan vlétl do souboje se Sabitzerem pozdě, fauloval jej a domácí stále budou držet míč. To vše v první minutě nastavení z pěti.
90'
Je to ještě pět minut nad rámec základní hrací doby!
88'
Nakonec došlo i na červenou kartu! V 88. minutě jí schytal od hlavního rozhodčího asistent trenéra Baraclougha, Austin MacPhee, který tak musel říci italskému rozhodčímu nějaká pěkná slova.
88'
Útočný faul byl odpískán Magennisovi, domácí s rozehrávkou nikam nespěchají a čekáme jenom na informaci, kolik bude vlastně nastaveno.
87'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Velká rána pro Severní Iry, kteří přicházejí o vedení během pár minut! Rozehrávku přestupku sehráli domácí bleskově a Arnautović se dostal na míč ve vápně. Už to sice vypadalo, že bude bez šance cokoliv vytvořit, skvělou přihrávkou skrz obranu ale našel ADRIANA GRBICE, který vyběhl zpoza beků a chladnokrevně prostřelil McGoverna – 2:1! Asistence: Marko Arnautović.
86'
Domácí drží míč na kopačkách, jejich převaha je viditelná, opět se ale dostáváme k tomu, co bylo k vidění během první půle: platoničnost v náporu.
84'
Závěrečné minuty nám slibují ještě zajímavou podívanou. Magennis z půlky vyslal pozemním balonem do běhu Whytea, před něj se ale natlačil Ilsanker a odkopl míč do zámezí. Mimochodem, část Ilkensarova obvazu na hlavě má již pěknou červenou barvu.
83'
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Daniel Ballard, přichází Craig Cathcart.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Alistair McCann, přichází Steven Davis.
81'
Rakousko ale záhy srovnává a jedeme tak opět od začátku! Lainer do vápna poslal z pravé strany centr, který nejprve hrál Grbic. Sice nebyl schopen nasměrovat střelu na branku, ale sklepl balon na LOUISE SCHAUBA, který v pádu prostřelil McGoverna. Hosté sice reklamují ofsajdové postavení, ale rozhodčí verdikt ponechává v platnosti – 1:1! Asistence: Adrian Grbic.
80'
Poslední povinná desetiminutovka zápasu. Pravděpodobně se bude nastavovat, domácí zatím kombinují na vlastní polovině a zkouší prolomit obranné řady soupeře.
79'
Martin Hinteregger se nepohodl s útočníky vepředu a dal jim pořádný „špek“, který ani jeden z nich nedokázal stihnout. Proto bude mít McGovern odkop od vlastní branky.
78'
Domácí na hřiště prakticky posílají to nejsilnější, co u sebe mají. Teď se budou ale muset bránit dalšímu trestňáku po faulu jednoho z rakouských plejerů.
78'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Julian Baumgartlinger, přichází Louis Schaub.
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Andreas Ulmer, přichází Adrian Grbic.
77'
Hosté ubránili v pořadí i desátý rohový kop a okamžitě mířili do útoku, přenesení hry na pravé křídlo však nebylo zcela přesné. Severní Irové tak hrají zpět ke své brance.
74'
Severní Irsko právě vstřelilo branku!
Severní Irové jdou do překvapivého vedení a v této situaci totálně propadla celá rakouská obrana! Whyte krátkou přihrávkou našel McNaira, který lehce ťuknul míč přesně na ofsajdové hraně stojícímu JOSHU MAGENNISOVI. Obrana Rakouska přestala absolutně hrát a face-to-face hostující útočník proti Pervanovi rozhodně nezaváhal – 0:1! Asistence: Paddy McNair.
73'
Conor McLaughlin dobře četl hru a odvrátil nákop do vápna na zabíhajícího Sabitzera. I tento hráč je v zápase poměrně neviditelný, pravou stranu dokázali ve druhém poločase hosté vymazat.
72'
Alaba nestihl zahrát bezpečně míč před McNairem, hosté rychle posunuli hru dopředu a přímo před zraky severoirského trenéra si došli pro vhazování. Hrubým odhadem nám zbývá ještě dvacet minut, ze strany Rakouska je to především v útoku velké trápení.
71'
Ale vyjma slabé hlavičky Baumgartlingera z toho víc vymáčknout Rakušané nedokáží. Zkoušeli to ještě přes druhou vlnu, Arnautović se ale ukopl.
70'
Stuart Dallas zablokoval centr na Ulmera, Severní Irové se brání dalšímu rohovému kopu, kterých mají domácí skutečně v zápase hodně.
69'
Gavin Whyte sprintoval za míčem marně, Pavao Pervan proti dlouhé přihrávce za obranu šel a včas dokázal nahnat své spoluhráče zpátky dopředu.
68'
Stefan Ilsanker zůstal po došlápnutí od McCanna ležet na trávníku, rychle se však zvedl a sám dokonce i rozehrál tento přestupek na úrovni půlící čáry.
67'
Julian Baumgartlinger byl ve vzduchu po Alabově rozehrávce rohu na bližší tyč nejvýše, střelu hlavou však nasměroval jenom do míst, kde se pohyboval hostující brankář McGovern. První střela v zápase na branku vůbec!
66'
Alaba hledal dvojici Ranftl – Arnautović nákopem zleva na zadní tyči. Ani jeden ale do míče nešel, jediný, kdo vystoupil vůči hracímu předmětu, byl Michael McGovern, který jej sebral do rukavic.
65'
Marko Arnautović se poprvé setkal s míčem u domácí střídačky, ale nedokázal si s prudkou přihrávkou poradit a fakticky balon pouze prodloužil za postranní čáru.
64'
Alaba vybídl Lainera centrem do vápna k hlavičce. Obránce Rakouska však hlavičkoval jenom doprostřed branky, kde byl připraven McGovern. Veškeré vzrušení se ale během chvíle ukázalo jako zbytečné, neboť Lainer hrál v ofsajdovém postavení.
62'
Uprostřed 62. minuty do hry přichází těžká váha rakouské útočné vozby. Marko Arnautović, v současnosti hrající za Šanghaj, přilétl do Vídně o půl jedné v noci, i tak je ale připraven na poslední půlhodinu nastoupit do hry.
62'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Marko Arnautović.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Conor Washington, přichází Josh Magennis.
Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Liam Boyce, přichází Gavin Whyte.
61'
Michael Gregoritsch chvíli váhal, zda vystřelit přes blok Ballarda, nebo si přeci jen počkat a nahrávat. Nakonec z toho byla přímá střela, kterou Ballard srazil do boční sítě.
60'
Ale s odvrácením rohového kopu nebyl vůbec žádný problém, Rakušané musí dokonce kombinovat i s brankářem Pervanem, který dnes nemusel řešit zatím vůbec nic.
59'
Dalšímu rohovému kopu budou čelit hosté, kteří se po úvodních minutách druhé půle opět stáhli do obrany.
58'
Alaba si na pravé straně už nabíhal do brejku, start za obránce ale nenačasoval dobře a míč už přebíral v ofsajdovém postavení.
55'
Martin Hinteregger se střetl ve vzduchu s McNairem, pískán je faul domácímu hráči, neboť k zásahu Hintereggera do hlavy McNaira došlo až poté, co severoirský plejer hlavou prodloužil centr za sebe.
54'
Sabitzer adresoval přihrávku vzduchem Alabovi. Před ofenzivním obráncem Rakouska se ale zjevil Conor McLaughlin a míč odkopl až na půlku. Zde došlo k dalšímu vzdušnému souboji, na zemi leží hráč z každého výběru a možná se bude žlutit.
54'
Vše ale spravil obstřik kelenem a s posvěcením hlavního rozhodčího se severoirský obránce vrací do hry.
52'
Reinhold Ranftl se tlačil za míčem, který se mu snášel do běhu zhruba 20 metrů od branky soupeře. V souboji byl s ním Flanagan, jehož špatné došlápnutí může mít nepříjemné následky. Hostující stoper je ošetřován, vypadá to na problém se svalem.
51'
Domácí to rozehráli nakrátko, jenže se nedostali ani k přímému zakončení na branku. Stále tak pokračujeme bez střel na branku.
51'
Alaba si hledal prostor na příjem centru od Ilsankera, Flanagan byl před ním ve vzduchu ale dříve a prodloužil jenom na rohový kop.
50'
Washington pustil šikovně míč na pravé křídlo pro McNaira, který se už dostal do vápna, jenže jeho následný centr letěl zcela někam jinam, než měl. Místo toho, aby se stáčel na zadní tyč, tak mířil nad břevno, až kamsi na atletickou dráhu.
49'
Další vhazování pro hostující tým, který tak poločas zahájil v odlišném stylu a mnohem více se tlačí do útočení.
48'
Rozehrávka proběhla nadvakrát, poprvé to vrátil hlavní rozhodčí. Ani podruhé však nedokázali Severní Irové zásadněji zahrozit a Rakušané mají klid na kombinaci v obranné fázi.
47'
Martin Hinteregger si pomohl v souboji s McNairem rukama, Severní Irové budou zahrávat další přímák, tentokrát prakticky od rohového praporku. Zahrávat jej bude Paddy McNair, opět to bude pravděpodobně centr do vápna.
46'
Ranftl se hned na pravé straně zapojil do hry, ale pomohl si při zpracování míče rukou. To neušlo pozornosti pomezního, který hned toto signalizoval.
46'
Rakušané si nachystali jedno poločasové střídání, Reinhold Ranflt naskočí do hry. Domácí mají také výkop na začátku druhé půle.
46'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Aleksandar Dragović, přichází Reinhold Ranftl.
46'
Rakousko v prvním poločase sice dobře tlačilo na hostující celek, který spoléhal na brejkové situace, jenže tlak Rakušanů byl platonický. Míč sice drželi podle statistik 71 % času, vyjma jedné šance hned z úvodu zápasu ale neměli fakticky nic a McGovern nemusel ani jednou zasahovat. To samé platí i o Severním Irsku, které mělo v 8. minutě neúspěšný brejk 2 na 1.

Nedá se říci, že by to bylo špatné utkání. Hraje se v tempu, oběma reprezentacím nechybí potřebné nasazení. Poločasový výsledek je však bezbrankový.
45+5'
45+4'
Hostům to sice nevyšlo v první fázi, druhá vlna ale byla o poznání lepší a Smith se protlačil ve vápně k míči, poté ale zbytečně strčil nepřiměřenou silou do Ulmera a vypadá to, že stav 0:0 bude platit i po poločase.
45+4'
Na začátku poslední nastavené minuty následuje rohový kop pro Severní Irsko.
45+3'
Schlager vybízel do útoku Gregoritsche, útočník domácích ale startoval dost pozdě a Dallas dobře proti míči vyběhl. Hosté si pak jako bonus ještě došli pro vhazování.
45+2'
Jenže nepovolený zákrok přišel i na druhé straně, tentokrát vzal Baumgartlinger místo míče nohu McLaughlina.
45+2'
Ještě se ani nestačili hosté nabídnout pro míč ve vápně a už o něj přišli. Důvodem byl Boyceův útočný faul daleko před šestnáctkou našich jižních sousedů. Tohle nebylo příliš povedené.
45+1'
Rozhodčí přidá nad rámec ještě čtyři minuty! Severní Irové je zahájí další rozehrávkou faulu.
45'
Washington vrátil hru na McNaira, jehož průnik podél lajny zastavil Ilsanker jenom za cenu faulu.
45'
Jsme již v poslední povinné minutě prvního poločasu a Rakousko jí končí v tlaku na severoirskou obranu. Navíc se bude určitě něco nastavovat, to je vzhledem k tomu, že se dvakrát dlouho ošetřovalo, prakticky jisté.
43'
Domácí si následně pro sebe uzmuli další roh. Ve vzduchu byl nejvýše Sabitzer na bližší tyči, jehož zakončení ale mířilo poměrně vysoko nad.
41'
Zmatky ve vápně Rakouska, Dallas vlétl po pravé straně do šestnáctky ve velkém stylu a z jedničky hrál pod sebe. Jeho přihrávku pokryl Ulmer, jenže tak nešikovně, že se balon odrazil k Evansovi. Toho zastavil tělem Dragović, míč nicméně přebral za ním stojící Boyce. Tam už to pro hosty vypadalo nadějně, avšak Boyce někde na úrovni penalty nezaviněně upadl a Pervan už poté situaci vyřešil ke spokojenost trenéra Fody.
40'
Vstupujeme do poslední pětiminutovky velmi dynamického a líbivého zápasu, kde má Rakousko znatelnou převahu, ale nedokáže se dostat přes dobře bránícího soupeře do zakončení.
39'
Liam Boyce výborně vystoupil před Baumgartlingera, který se tak nedostal jako první na míč. Boyce poté táhl rychlý kontr středem a předal jej nalevo pro čerstvého Lewise. Obránce Severního Irska byl však zdvojen a postupně vytlačen až k rohovému praporku, kde nakonec přišel i o to fotbalově nejcennější, co v dnešním zápase lze mít.
38'
Prognózy se naplnily, centr do vápna ale získal jako první ve vzduchu Dragović a přenáší hru okamžitě na druhou stranu.
37'
Po dalším faulu jednoho z rakouských hráčů mají hosté trestňák, ale je to opět z velké vzdálenosti, tady nic jiného, než přímý centr do vápna, nepřipadá moc v úvahu.
36'
Ne, zdravotní problémy nakonec nepovolí pokračovat Fergusonovi ve hře. Hostující bek navíc jde rovnou do kabiny. Na jeho místo nastupuje typově stejný hráč, Jamal Lewis.
36'
Ale zvládli to bez problémů. Naopak napilno měli v defenzivě Rakušané, naštěstí pro ně byl McNair ale v ofsajdovém postavení.
35'
Gregoritsch zkoušel pro sebe uzmout těžký míč v předbrankovém prostoru, Flanagan ale těsně před ním zahrál na rohový kop. Hosté se budou bránit už čtvrtému rohu.
34'
Ilsanker se zapojil s bandáží na hlavě do hry, ale opět se Rakousko spokojilo jenom s kombinací zhruba na polovině hřiště.
33'
Zdravotnický tým to na obou stranách zvládl skutečně rychle, do hry se již zapojili oba hráči, navíc Ferguson pokračuje v zápase bez nutnosti střídání. Hrajeme tak 11 na 11.
32'
Stefan Ilsanker bude muset hrát minimálně s obvázanou hlavou. Ve vzdušném souboji se střetl hlavou s Conorem McLaughlinem. Oba hráči padli na zem a vzájemně se „otevřeli“, tudíž je nutné rychlé a provizorní ošetření, alespoň do konce poločasu.
31'
Momentálně jsou tak hosté oslabeni o jednoho obránce, vepředu však dokázal Boyce urvat míč z centru a vybojovat faul na svoji osobu. Hosté tak budou kopat standardku zhruba z 30 metrů.
30'
Momentálně tak probíhá ošetřování obránce Severního Irska a vzhledem k délce trvání ošetřování se nedá tak úplně říci, že by to Ferguson „rozchodil“.
29'
Sabitzer vyvedl hru z vápna a hledal na pravé straně, kde nebyla zformována severoirská obrana, nabíhajícího Lainera. Před něj se ale natlačil Ferguson, jenž se v osobním souboji zřejmě poranil. Proto odkopl míč do autu a držíc se za stehno leží na zemi.
27'
Julian Baumgartlinger prostrkoval v těžké pozici přes dva hráče míč na zapomenutého Gregoritsche, který mimochodem vstřelil jediný gól posledního vzájemného zápasu v Belfastu. Flanagan ale špičkou kopačky pas zachytil a uchránil tím svůj tým od pravděpodobné šance.
26'
Dá se říci, že Rakušané kontrolují zápas, mají více ze hry, avšak na to se nehraje. To nejzásadnější, tedy góly, domácím chybí.
25'
Boyce získal balon a pokračoval v útočném tažení po pravé straně, leč v souboji s Ulmerem předvedl ukázkový šlapák, za který je mu odebrán míč, navíc to má severoirský útočník za žlutou kartu.
24'
Schlager byl vidět i podruhé, tentokrát se dostával na centr z hloubi pole ve vápně, ale na míč těsně hlavou nedosáhl. McGovern tak dostane alespoň prostor pro zlepšení odkopů.
24'
Lainer krátkou přihrávkou do vápna našel Schlagera, který však nedokázal ze situace více vytěžit, respektive zle nahrál pod sebe na Sabitzera. Hosté tak odkopávají až k brance Rakouska.
23'
Jenže hosté se daleko nedostali. S míčem nepřešli ani půlku a opět se musí bránit v hlubokém bloku rakouskému útoku.
22'
A když už to vypadalo, že Gregoritsch se ve vápně dostane jako první k centru, tak přišel útočný faul jeho osoby a McGovern tak bude od své branky vykopávat.
21'
Domácí nadále pokračují v obléhání postavené severoirské obrany. Zápas se sice hraje v dobrém tempu a jak se říká lidově, „šlape to“, avšak jsme stále bez dalších šancí, které by navázaly na první dvě z konce úvodní desetiminutovky.
20'
Tom Flanagan zachytil přihrávku již za postranní čarou, tím pádem je další vzrušení zbytečné a Rakousko má u své střídačky vhazování.
19'
Ofsajdové postavení Sabitzera zastavuje proces zpracování míče útočníka, v současnosti hrajícího Bundesligu za Lipsko. Hosté se pokoušeli rychle rozehrát, ale míč byl v momentě přihrávky stále v pohybu, tudíž se vše musí opakovat.
18'
Ten zakončoval Schlager střelou z poměrně velké vzdálenosti, McGovern jenom kontroloval a díval se, jak letí míč až na atletickou dráhu stadionu Ernsta Happela.
17'
Alaba píchl po přihrávce od Hintereggera míč opět na Gregoritsche, který se už sice k balonu dostal, ale čistý skluz Fergusona dává k dispozici rakouské reprezentaci další roh.
16'
Alaba podržel míč, který se k němu po rozehrávce vrátil a zkoušel vyzvat do šance Gregoritsche schovaného za obranou. Flanagan si však útočné eso Rakouska dobře hlídal a odmítl jej pustit k hracímu předmětu.
15'
Proti Sabitzerově pobídce do vápna vystoupil Conor McLaughlin a hlavičkou srazil míč na další rakouský roh.
14'
Alaba zkoušel přenést hru vysokým centrem na protější stranu, jenže Sabitzer, který byl k míči nejblíže, by musel hodně letět, aby mohl hrát. Tohle se rakouské hvězdě nepovedlo, hosté tak budou opět vhazovat.
14'
Z rohového kopu se však domácí sami vyhnali prakticky až na středovou čáru, do hry se dokonce zapojil i brankář Pervan, aby pomohl s rozehrávkou.
13'
Alaba se propracoval přes dva osobní souboje k míči zhruba 20 metrů od severoirské branky a rozhodl se střílet, jeho pokus srazil Ballard na rohový roh.
12'
Z přímáku však hosté nezahrozili, sice se záložník McNair dostal do hlavičky na oblasti penalty, ale byl otočen zády k brance a jeho střela hlavou nemohla v žádném případě Pervana ohrozit.
11'
Právě po této šanci rychle hosté rozehráli a řítili se do otevřené obrany. Aleksandar Dragović zastavil Boyceho tvrdým skluzem a dostává žlutou kartu.
9'
Rakušané ale okamžitě kontrovali a z křídla přišel centr na zadní tyč pro sbíhajícího Ilsankera. Rakouský záložník se ale skluzem nedokázal dostat do střelby, a tak balon jenom prolétl za zadní tyčí do zámezí!
8'
Severní Irové měli šanci jako první v tomto utkání! Po čistém zisku míče na půlce šli 2 na 1 Boyce s Washingtonem a celou situaci se rozhodl Boyce řešit střelou z pravé strany. Jeho křižný pokus na zadní tyč ale mířil mimo a Washington se oprávněně zlobí, neboť v momentě, kdy by na něj přišla nahrávka, bylo by to asi mnohem jednoznačnější.
7'
Lainer stáhl hru zpět na obrannou polovinu Rakouska, které stále hledá možnost, jak zapsat alespoň nějakou střelu na branku. Po levé straně se k tomu zkoušel prokousat Sabitzer, ale neměl šanci jakkoliv přihrávku od Alaby doběhnout.
6'
Gregoritsch zvolil cestu mezi dva obránce hostí, kteří ho však záhy o balon připravili. Okamžitě se otáčela hra, Schlager zastavil rodící se útok rezolutním odkopem na vhazování.
5'
Tuto nepříjemnost v obraně ale domácí přečkali, jenže na útočné půlce se dlouho s míčem neudrželi. Kapitán Rakouska, Julian Baumgartlinger, pak navíc fauloval a Severní Irově budou ze své půlky rozehrávat.
4'
Shane Ferguson hledal na středovém kruhu někoho ze svých spoluhráčů, míč se nakonec dostal na hranu šestnáctky, kam vybíhal Pervan. Lehce ledabylou rozehrávkou ale nastřelil stínujícího Boyceho.
3'
Další nepřesný centr na Boyceho vepředu, který také gestikuloval ke středopolařům, že by to už konečně chtělo lepší nahrávku. Díky tomu tak mají Rakušané druhé vhazování.
2'
Hosté ale vysunutou obranou připravili o míč Baumgartlingera a šli do rychlého kontru, přihrávka na rozběhnutého Washingtona však nebyla přesná a do hry se zapojil tak i brankář Pervan.
1'
Alaba zavedl hru rychle před šestnáctku Severního Irska, Rakušané si budují dobrý základ v kombinaci na vlastní polovině.
1'
Jejich první útok byl veden po levé straně, ale Boyce si nezpracoval vzdušnou přihrávku na něj letící a balon se tak dostal za postranní čáru.
1'
V pořadí pátý zápas obou celků v B lize začíná! Úvodní výkop mají na starosti hráči Severního Irska, hrající v modrobílé kombinaci dresu.
1'
-1'
Těsně před začátkem utkání ještě proběhen symbolická minuta ticha za všechny zesnulé během teroristického útoku v hlavním rakouském městě.
-2'
Zápas během chvíle začne, nyní je k slyšení hymna domácího týmu, tedy Rakouska. To hraje na největším rakouském stadionu, který však dnes bude zcela prázdný.
-40'

Rakousko: Pervan – Lainer, Dragović, Hinteregger, Ulmer – X. Schlager, Ilsanker, Baumgartlinger (C), Alaba – Gregoritsch, Sabitzer.
Náhradníci: A. Schlager, Stankovic – Arnautović, Trauner, Schaub, Ranftl, Grbic, Holzhauser, Žulj, Kalajdžić, Onisiwo, Wiesinger.

Severní Irsko: McGovern – C. McLaughlin, Ballard, T. Flanagan, Ferguson – Smith, McNair, McCann, Dallas (C) – Boyce, Washington.
Náhradníci: Carson, Peacock-Farrell – Lewis, J. Evans, Galbraith, S. Davis, R. McLaughlin, Whyte, Cathcart, Magennis.

Rozhodčí: Mariani – Tegoni, del Giovane (všichni ITA).
RAKOUSKO
1. místo, 9 bodů, skóre 6:4, bilance 3-0-1

Naši jižní sousedé se na Euro prokopali přímo z kvalifikační skupiny spolu s Polskem, navíc mají možnost poskočit do první divize v Lize národů, tudíž s prací trenéra Fody panuje maximální spokojenost. V posledních třech utkáních Rakušané neinkasovali, jediná prohra ve skupině přišla doma s Rumunskem, což ale hráči dokázali oplatit a vyhrát v Bukurešti 1:0.

Za předpokladu, že by jak Norsko, tak Rakousko uhrálo stejný výsledek v úterý, pak by šesté kolo nabídlo přímý souboj o postup a sestup v rámci lig. Oproti svému úternímu soupeři má Rakousko o jeden zápas více, v pauze si dohodlo přátelský zápas s Lucemburskem, kde to až tak na jednu branku nebylo, notně kombinovaná sestava ale dokázala vyhrát celkem v poklidu 3:0 a poslední tři zápasy tak mají Rakušané krásné skóre 5:0.
SEVERNÍ IRSKO
4. místo, 1 bod, skóre 2:8, bilance 0-1-3

Severní Irové přiletí do Vídně s nedobrým psychickým rozpoložením. Důvodem je nezvládnutá baráž o Euro se Slovenskem, ve které doma padli v prodloužení a ani v Lize národů nemají zrovna pozici takovou, aby jim zaručovala setrvání v druhé divizi ligy. Respektive musí získat větší či stejný počet bodů než Rumunsko, které hraje souběžně s Norskem.

Za čtyři zápasy totiž severoirský celek zapsal jenom jediný bod za úvodní remízu v Rumunsku (1:1). Poté doma sehrál katastrofálně špíl s Norskem, ve kterém vybouchl 1:5 a první půlku soutěže uzavřel druhou domácí prohrou s Rakouskem. A když se nepovedla ani odveta v Norsku (0:1), brali Severní Irové možnost prokopat se na Euro jako nejlepší náplast. Ale o tom jsme se již zmínili výše, Slovensko sťalo jejich naděje a trenér Ian Baraclough nemá zřejmě nejlepší pozici. Navíc čekají na gól v Lize národů už 263 minut!
Krásný nedělní večer všem příznivcům evropského fotbalu! V pátém kole oblíbené Ligy národů se v tomto přenosu zaměříme na druhou nejvyšší ligu v soutěži, tedy Ligu B. V rakouské metropoli, nedávno zmiňované v médiích kvůli teroristickému útoku, bude rakouská fotbalová reprezentace držet naději na historický postup do nejvyšší ligy. Severní Irsko naopak nutně potřebuje bodovat, aby se v „béčku“ udrželo.

Na stadionu Ernsta Happela, který leží u Dunaje a v překrásném parku u Prátru, je úvodní výkop plánován na 20:45, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.